Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) [-HERO-] válasza hemaka (#68593) üzenetére


[-HERO-]
senior tag

Itt is megnézheted a GC-t.

[link]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#68602) laceszgamer válasza Viktor77 (#68598) üzenetére


laceszgamer
addikt

20-án kiadják. :D

Asszem bétát meg lassan lehet uninstallálni. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68603) Lirion válasza k.kristof (#68597) üzenetére


Lirion
addikt

Értem én, hogy miért jó, azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt egy extended tooltip-ben nyilvánvalóvá tenni. Nagyon jó érzés, hogy az egyik spellem mobok ellen 30-35k-t üt, bemegyek bg-be, a tooltip szerint 29k-t sebez, majd eltolom és sebzek vele 7k-t, másnap 15k-t, harmad nap meg 9k-t aztán meg 14k-t. Lehet ám tervezni meg taktikázni így. :)

Aztán ott vannak az olyan abilityk, amik X%-kal növelik a sebzést, ami szintén néhol megkapja a pvp szorzót és nem annyival fogja növelni a sebzést, amennyivel kéne neki a leírás szerint. Próbáld így megállapítani, hogy az eredeti spell menyit is ütne, ha nem lenne rajta az ismeretlen %-os dmg növelő buff.

(#68604) k.kristof válasza laceszgamer (#68602) üzenetére


k.kristof
őstag

Minek? Az még menni fog egy ideig.

Lirion: nekem úgy rémlik, hogy tooltipet csak patchekben tudnak módosítani, addig viszont ugyanott lennénk, mint most, hogy van egy szám, de a spell meg másik alapján működik.

[ Szerkesztve ]

(#68605) nonsen5e válasza k.kristof (#68604) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mi lenne az akadálya, hogy gyakran adjanak ki mini patcheket a játékhoz?
Black Desert meg Dota 2 is 3-4-5 naponta tölt le X mega mittudoménmit, nincs velük semmi probléma.

---

Remélem jön jövő héten a patch. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#68606) k.kristof válasza nonsen5e (#68605) üzenetére


k.kristof
őstag

Passz. Talán az, hogy itt egy 6.2.3-as patch is egy-két hónapot eltölt PTR-en, amiben hotfixnél nagyobb változtatás van, azt már tesztelni akarjál, és ha arra van egy bejáratott policy, aminek adott időigénye van, akkor az alá nem lehet menni.

Remélem, én nem leszek gépközelben, javítsák csak ki a bugokat, mire visszaérek :D

(#68607) Lirion válasza k.kristof (#68604) üzenetére


Lirion
addikt

Szerinted az jó a játékosoknak, hogy nem tudják/látják, mi változott és mi mennyit sebez/healel/buffol? Már az is valami lenne, ha legalább annyit írnának a tooltipbe, hogy "Deals less dmg against players.", legalább tudjuk, hogy mit érint és mit nem a pvp szorzó, de még ezt se kapjuk meg.

(#68608) nonsen5e válasza k.kristof (#68606) üzenetére


nonsen5e
addikt

A kis hotfixek "patchesítéséhez" nagyjából csak egy plain text tooltip-et kell kiküldeni a kliensekre.

Ha ezt nem lépik meg, akkor valószínű, hogy elég hamar jönnének az addon készítők, akik leírják tooltippes addonokba azt amit a Blizznek kellene megtennie.

A policy meg az övék, akkor változtathatnának rajta, amikor kedvük tartja, de a pár naponta változtatjuk a spelleket, de a tooltip marad a régi, nagyon hülye ötlet.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#68609) Cathfaern válasza Lirion (#68607) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából láthatóan nem tudja mit kezdjen a Blizz a PvP-vel. Szerintem ha visszamehetnének az időben, akkor (flyinggal együtt) inkább skippelnék az egészet, de most már a nyakukon maradt és próbálnak kezdeni vele valamit ha már itt van, de azt meg nem hagyják, hogy bármi folyamatot amiatt módosítani kelljen. Mondjuk teljesen igazad van, és megértem hogy egy főleg PvP-ző játékosnak ez elég frusztráló.

Amúgy a "deals less dmg"-et se jó ha beleírják, mert ugye azt is lehet, hogy egyszer 90%-ot sebez, máskor meg 110%-ot...

Gertrius
Felteszem az a gond, hogy a patchelési rendszer nincs felkészítve az "egyszerű" patchekre. Szóval egy patch bármin módosíthat, és hiába csak tooltipet módosít, nem tudják garantálni, hogy 100% hogy ne módosítson mást. Viszont így akkor alaposan le kell tesztelni, amit meg nem lehet egyik napról a másikra megcsinálni. Persze nyilván ezen is lehet módosítani, de lásd legelső bekezdésem.

[ Szerkesztve ]

(#68610) k.kristof válasza Lirion (#68607) üzenetére


k.kristof
őstag

A többség most sem tudja, csak azt látja, hogy jött valami frissítés a játékhoz, aztán értetlenkedik, hogy mi van :P Az ötleted szerintem jó, próbáld meg beküldeni a Blizzardnak, hátha reagálnak rá.

Gertrius: szerintem nem lesz olyan sűrűn változtatva a szorzó, ha PTR nélkül akarnak ilyen módosításokat véghez vinni, akkor statisztikákat kell gyűjteniük, az meg józan paraszti eszem szerint legalább egy-két hét, utána még eltervezni a változtatás irányát, és uccu neki, kiküldeni.

Na meg a Blizzard hatalmas cég, és az ilyenek lassan mozognak, mire egy döntés eljut a vezetői szinttől a fejlesztőkhöz, hetek eltelhetnek, és vice versa. A játék se fiatal már, azért azt a kódot rendben tartani és módosítani sem egy életbiztosítás, ha X ponton belenyúlnak, lehet hogy Y ponton borul valami. De én csak a partvonalról okoskodok :)

[ Szerkesztve ]

(#68611) Lirion válasza Cathfaern (#68609) üzenetére


Lirion
addikt

Alapvetően szerintem nagyon jó ötlet a pvp szorzó, de igen, nagyon frusztráló, hogy nem tudni, mennyi is az annyi. Főleg, amikor egy-egy skillt amúgy buffolnak/nerfelnek, bekerül persze tooltipbe is, de közben pvp-ben semmi nem változott vagy talán még gyengébb lett vagy erősebb lett. Lutri... Minek nézzem akkor egyáltalán a patch notes-t, ha pvp-re úgysem érvényes? Röhej...

A másik, hogy bekerült ugyan pvp target dummy a fővárosokba, de nem aktiválja a pvp szorzókat, ugyanannyit sebzek rajta (sőt, még többet), mint a boss dummyn.

[ Szerkesztve ]

(#68612) CactuS válasza Lirion (#68611) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt már nagyon régen sem értettem, hogy miért nem vették külön a kettőt. Amikor bejött a GW1, akkor sokan morogtak, hogy hasonlót kéne bevezetni, mint ott, azaz külön PvE/PvE skilleket (más sebzés vagy akár ugyanaz a spell teljesen mást csinál). Valamiért a Blizz kategorikusan elutasította ezt. Cserébe elég sokszor szívott és köpködött egymásra a PvE és PvP társaság, attól függően, hogy éppen melyik fél miatt nerfeltek egy skillt.

Összefoglalva, szerintem nagyon ideje volt már ennek lépésnek és ez egy nagyon-nagyon jó dolog. (Leszámítva a tooltipet, de az mindig is a Wow gyengéje volt)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#68613) Amarth


Amarth
aktív tag

7770-en játszik valaki?
Ha igen leirhatná hogy milyen akár priviben is.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#68614) Viktor77 válasza Amarth (#68613) üzenetére


Viktor77
titán

5770-en játszottam annó még Catában. Akkor, 1680-ban full ultrára volt elég, persze az árnyékok és élsimítás nélkül.
Szerintem egy good-ra még most is jó.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68615) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek Legionban melyik lesz a "legjobb" DPS karakter PvP -re?
Kérlek ne mondjatok, olyanokat hogy, amivel tudok játszani... nem érdekel...
Most is van egy - két olyan class, ami alapból sokkal jobb mint egyes classok.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#68616) malacka87 válasza Ra's al Ghul (#68615) üzenetére


malacka87
senior tag

Ahogy nézem retardin nem rossz. Többit nem nagyon néztem.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#68617) Dyde válasza Ra's al Ghul (#68615) üzenetére


Dyde
aktív tag

Még folyamatosan balance-olják a classokat. Nem lehet azt mondani hogy ez a legjobb vagy az a legjobb. Ezzel a PVP szorzóval én úgy gondolom pár hónap live játék után ki fogják tudni balance-olni a classokat. Én is először bújtam a videókat hogy melyik karakterem legyen a mainem legionbe de fölösleges rájöttem. Egy a lényeg csak: AMELYIKKEL A LEGJOBBAN ÉLVEZED A JÁTÉKOT! És ennyi a lényeg. Ha jó vagy minden karakterrel menni fog, ha nem akkor meg tök mind1 de legalább élvezd. Én ezért viszem majd tovább a rugómat.

(#68618) Ra's al Ghul válasza malacka87 (#68616) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Értem, köszi a gyors válasz.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#68619) Lirion válasza Ra's al Ghul (#68615) üzenetére


Lirion
addikt

Jelen állás szerint prot/arms warrior, frost/fire mage, unholy dk a legerősebb kaszt/speccek, ezeket követi a többi tank spec, demo lock, de mivel messze még a 110 és az első arena szezon is, így ebből messzemenő következtetést nem vonnék le.

(#68620) k.kristof


k.kristof
őstag

Tegnap főleg a world questekről volt szó a Q&A-ben, aki nem játszott Diablo 3-mal, annak még lesz benne újdonság :)

(#68621) warcat


warcat
veterán

Senkinek sem meglepetés de most már hivatalos: The Legion Pre-Expansion Patch Arrives July 20

EA: It's in the crate!

(#68622) malacka87 válasza warcat (#68621) üzenetére


malacka87
senior tag

Én megmondtam hogy akkor lesz. ;] Jövő héten akkor felfordul a világ. Animaciokkal meg mindig nem vagyok kibekulve. Idiotan néz ki a pala ahogy felemeli a kezét.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#68623) adamgreen válasza warcat (#68621) üzenetére


adamgreen
senior tag

Jaja jövöhéten patch embörek ;] ;]

(#68624) Lirion válasza warcat (#68621) üzenetére


Lirion
addikt

Remélem, adnak most is egy hét ingyen játékot azoknak, akiknek éppen lejárt mostanában az előfizu. :)

(#68625) Reno7 válasza Lirion (#68624) üzenetére


Reno7
senior tag

Én is ebben reménykedem :)

Ha nem használtam fel a WoD-hoz járó boostot, az elveszik a Legionos boosttal?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#68626) adamgreen válasza Reno7 (#68625) üzenetére


adamgreen
senior tag

Ha megevszed a Legiont akkor igen. Nincs már 90 es boost amióta a wod a része a komplett csomagnak.

(#68627) Reno7 válasza adamgreen (#68626) üzenetére


Reno7
senior tag

Én még dobozosan vettem meg, de a boostot nem használtam fel. Remélem megvan még...

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#68628) laceszgamer válasza Lirion (#68624) üzenetére


laceszgamer
addikt

Egy ticket és tuti adnak. :D GM-eknek valszeg benn van a munkaszerződésben, hogy ha van esély rá hogy valaki esetleg visszatér játszani, azt mindenképp segíteniük kell. :D :D

Komolyra fordítva amúgy eddig ahány ismerősöm kért rövidebb-hosszabb szünet után, mindenki kapott, hogy felnézhessenek.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68629) echterion


echterion
nagyúr

Az miért van szerintetek, hogy az ingame video-k néha szaggatnak? Húzok egy karit 90-ről és néha csak akadva mennek a motorral csinált videók. Konfig: i5 4210M + GTX860m, win 8.1.

**********

(#68630) Viktor77 válasza malacka87 (#68622) üzenetére


Viktor77
titán

Na, most erősítették meg, nem hamarabb.

Ennek örömére kaptam még egy bétát. Blizznél nincs valami lista, hogy kinek nem kell már küldeni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68631) parandroid válasza Reno7 (#68625) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Nekem is ott van mindkettő a karakterválasztó képernyőn.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#68632) Roland861010 válasza Viktor77 (#68630) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem akarod nekem el küldeni a beta kulcsot jó fejségből ? :))

(#68633) laceszgamer válasza Roland861010 (#68632) üzenetére


laceszgamer
addikt

Nem rendes kulcsot kapnak az emberek, hanem csak egy e-mailt hogy aktiválták az accounton a bétát, legalábbis nálam csak ennyi volt anno, hogy jött a mail és a kliensben megjelent telepíthetőként.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#68634) Roland861010 válasza laceszgamer (#68633) üzenetére


Roland861010
addikt

Ha értem!Azt hittem a blizzard is kulcsot osztogat!

(#68635) Viktor77 válasza Roland861010 (#68634) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, ők accra adják, sajna nem lehet továbbadni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68636) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

WoD-ban ez a sok rare mob, ami van szerte a világban heti resetes? Vagy egyszer megölöm és onnantól nem dob már semmit? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#68637) Vikthor válasza CactuS (#68636) üzenetére


Vikthor
nagyúr

de ua dobják csak várni kell a jóval hosszabb respawn time-ra mint az átlag mobokra

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#68638) CactuS válasza Vikthor (#68637) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak mert feltettem egy addont, hogy lássam merre vannak, és amit megöltem azt kihúzta, hogy already killed. És az első térképeken volt, amit láttam később, megint megöltem és már nem dobott semmit. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#68639) Cathfaern válasza CactuS (#68638) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyszer megölöd és nem dobja többet. De nagyrészt geart dobnak, szóval nagyon nincs is jelentősége szerintem, hogy dobják-e.

(#68640) Viktor77 válasza CactuS (#68638) üzenetére


Viktor77
titán

Ami nem geart dob, az ölheted újra, ha valami vanity item van nála, újra kidobja.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#68641) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Legion-ben Warriornak milyen két profession -t érdemes felhúzni?

Illetve, aki már próbálta annak mi a véleménye a Demon Hunter -ről? Leginkább a DPS spec érdekelne...
Tapasztalat alapján milyen lesz PvE illetve PvP ben?
PvP-ben milyen lesz? Mennyire lesz papír calss?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#68642) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Foglalkozott valaki olyannal, hogy Legionben melyik kaszt lesz legalkalmasabb raid solozásra? :) Értelemszerűen legalább MoP-ra gondolok, előtte lévőek nyilván triviálisok lesznek.

(#68643) Ra's al Ghul válasza Cathfaern (#68642) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Bármelyik classal solozhatod majd a MoP -os raideket.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#68644) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Kivancsi leszek erre a Liiiidzsonre ... Szeptember elejen benevezek ujra egy gepre , meglatjuk mit nyujt majd munka mellett :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#68645) bümmy válasza echterion (#68629) üzenetére


bümmy
csendes tag

HDD probléma lehet.

(#68646) bümmy válasza Viktor77 (#68591) üzenetére


bümmy
csendes tag

Nem hiszem, hogy így lenne. A mop elején mindenki szörnyülködött a +100k goldos jak-on aztán akinek kellett hamar összeszedte a goldot, ami a cata idején szinte elképzelhetetlen lett volna. Most berakták a pókot 2millió goldért, nyilván nem lesz túl nagy kunszt összekapni a lét rá.

(#68647) nonsen5e válasza bümmy (#68646) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha annyira öntenék majd a goldot a játékosokra a légióban, akkor nem értem miért kell a patchel kiherélni a garrisonból esett gold mennyiségét, tekintve, hogy az a "pár százezer" úgysem osztana, szorozna, mert annyit lehet majd szerezni máshonnan.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#68648) Ra's al Ghul válasza nonsen5e (#68647) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Ezek az árak szerintem azért kellene, hogy gyorsan kiszedjék azt a kurva sok goldot, amit mindenki összefarmolt WoD alatt.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#68649) Demizson92 válasza Ra's al Ghul (#68648) üzenetére


Demizson92
aktív tag

Azt a sok goldot lehetetlen "eltuntetni" csak ugy :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#68650) malacka87


malacka87
senior tag

Feritas meg Notsit hány millió goldot szedett össze boostolással? Számolni se lehet annyi ember volt náluk.

[ Szerkesztve ]

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.