Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Csak tudnám, hol hagytam, vagy hova tettem öt éve a Heirloom-os cuccaimat. :U :DDD

Rugómat lehet felboostolom én is az event-tel.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69602) lakisoft válasza k.kristof (#69591) üzenetére


lakisoft
veterán

Min. lvl req van az invázióra?

(#69603) .LnB válasza lakisoft (#69602) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

lvl 10

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69604) echterion válasza .LnB (#69603) üzenetére


echterion
nagyúr

Mondjuk egy 10-essel sok vizet nem lehet zavarni, az én 85-ös rugómat is lecsapdossák egy-két ütéssel, egyedül a 100-as hunteremmel tudok egy-egy boss fight-hoz érdemben hozzászólni. :))

**********

(#69605) Viktor77 válasza .LnB (#69601) üzenetére


Viktor77
titán

Ha valamelyik karidnál ott vannak, akkor bekerültek a Collections/Heirloom tab alá. Persze, ha már belogoltál legalább egyszer az adott karakterrel. Szóval, csak logolgass végig az összesen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69606) .LnB válasza echterion (#69604) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha afkolsz végig akkor is kapsz XP-t.

(#69605) Viktor77
Ez most hülye kérdés lehet, de ha a bankba van betéve akkor is elég a login?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69607) Viktor77 válasza .LnB (#69606) üzenetére


Viktor77
titán

Elég.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69608) k.kristof válasza echterion (#69604) üzenetére


k.kristof
őstag

Az inváziók már az új skálázódást használják, a mobok a te szintedre skálázódnak. A bossok nyilván nem, de mivel a stage-ek teljesítése után kapod az XP-t, lényegtelen, mit csinálsz. Én még rested nélkül, teljes heirloom gearben is másfél szinteket ugráltam tegnap a 10-es sámánommal.

(#69609) Cathfaern válasza k.kristof (#69608) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem a bossok is.

(#69610) Viktor77 válasza Cathfaern (#69609) üzenetére


Viktor77
titán

Azok is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69611) ldave válasza Viktor77 (#69610) üzenetére


ldave
félisten

Erről a szófordulatról mindig ez a régi vicc jut eszembe:

Székely bácsival interjút készít a TV:
-Aztán mondja bátya, esznek rendesen a tehenek?
-Hát a fehérek igen.
-És a feketék?
-Hmm, azok is...
A riporter néz egy ideig majd továbbmegy:
-És bátya, tejet adnak rendesen a tehenek?
-Hát a fehérek igen.
-És a feketék?
Bácsi megvonja a vállát:
-Azok is...
Riporter nem tudja mire vélni ezért megkérdi:
-Bátyám hát ha a feketék adnak tejet úgy mint a fehérek, és esznek is mint a fehérek...akkor miért mondja őket külön?
-Hát, mert a fehérek az enyémek.
-És a feketék?
-Hááát, azok is...

Bocsi :)

A Slime draws near! Command?

(#69612) echterion válasza k.kristof (#69608) üzenetére


echterion
nagyúr

Ettől függetlenül engem egy, max. két ütéssel lecsapnak, bármivel vagyok is bent (vagy épp az ellentétes frakció kedves tagjai teszik ezt meg előszeretettel...de hát ugye ez pvp szerver esetén nem olyan meglepő :D ). Csak azért megyek amúgy oda, hogy kapjak egy kis extra kristályt, amit még nem tudom, mire lehet majd felhasználni, de egy halált megér, hogy dobja nekem is.

**********

(#69613) k.kristof válasza echterion (#69612) üzenetére


k.kristof
őstag

AFK-olás közben velem is előfordul, hogy megöl egy démon :) A Nethershardból Orgrimmarban/SW-ben vagy az inváziós területeken a falu melletti Illidari táborban tudsz vásárolni, petet, fegyver upgrade-et, warglaive-et DH-nak, transmogot meg 700-as gyűrűt/necket/cloakot/trinketet. A transmog ugyanúgy néz ki, mint amik a ládákból is esnek, de a vendor nagyrészt BoA cuccokat árul, hogy át tudd küldeni.

(#69614) CactuS válasza k.kristof (#69608) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hozzá sem kell érni a mobokhoz? Elég, ha a területen AFKzol?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#69615) Viktor77 válasza CactuS (#69614) üzenetére


Viktor77
titán

Igen. Addig menj be a területre, hogy kivillanjon a progress bar, hogy hol tart az invázió. Onnantól kapod az XP-t.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69616) maser válasza CactuS (#69614) üzenetére


maser
tag

Kb mindenki ezt csinálja :D

(#69613) k.kristof

Flyingolj fel rohadt magasra, ahol már nincsenek repülő démonok/menj el olyan részére a zónának, ahol nem nagyon vannak démonok.

[ Szerkesztve ]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#69617) k.kristof válasza maser (#69616) üzenetére


k.kristof
őstag

Az felesleges macera, letesz a flight masternél, és jó ott, legfeljebb egy fél percre abbahagyom az olvasást, hogy éledjek. 19-es sámánnal amúgy sem egyszerű repülni.

(#69618) echterion válasza k.kristof (#69617) üzenetére


echterion
nagyúr

Magától feléled a temetőnél, mint a BG-ken, szóval nem kell abbahagyni. Én azért szoktam néha rányomni, hogy ne logoljon ki. Illetve azt olvastam wowhead-en, hogy ha legalább egyet beleütök a bossokba, akkor extra shard-okat kapok.

**********

(#69619) .LnB válasza echterion (#69618) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A boss-ból nem kapsz. Vagyis én nem szoktam. Phase 2 és 3-ban a nagyobb démonokból igen. De a phase 4 boss-ból nem. (vagyis én nem kapok az tuti)

(#69620) ldave Igen. De a nagy ládához se kell beleütni a boss-ba. Elég ha afkolsz, akkor is megkapod a kicsi és nagy ládást is.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69620) ldave válasza .LnB (#69619) üzenetére


ldave
félisten

Az utolsó nagy boss a nagy táskát adja, shard csak előtte jöhet a kisebb boss-okból, 5-10 körül, ha jól néztem.

A Slime draws near! Command?

(#69621) CactuS válasza Viktor77 (#69615) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi, működik a dolog. Van esetleg valahol egy timer, hogy mikor jönnek eventek? Most nem látok sehol. Néztem Wowhead-et is, de ott is csak leírják az eventet, meg a térképeket, hogy hol lehet, de időt nem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#69622) Viktor77 válasza CactuS (#69621) üzenetére


Viktor77
titán

4 óránként van új. 1-5-9-13-17-21
Holnaptól elvileg 2.5 óránként.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69623) lakisoft válasza Viktor77 (#69622) üzenetére


lakisoft
veterán

Jaj de jó :) :R

(#69624) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Egyébként miért jó így felhúzni 30 altot? Oké, lesz minden kasztból egy, és? Amíg ért valamit a garrison addig még értettem volna, de most... ?

(#69625) lakisoft válasza Cathfaern (#69624) üzenetére


lakisoft
veterán

Ha jön a kieg újra lesz értelme :DDD. Hogy mi azt nem tudom. Egyik guildtársamnak 60 maxos karaktere van :D és mái napig húz karaktereket. 4 accounttal és multiboxxal.

(#69626) k.kristof válasza CactuS (#69621) üzenetére


k.kristof
őstag

World mapre ránézel, Kalimdort és Eastern Kingdomst kell csak figyelni, mindig van invázió.

(#69627) echterion válasza Viktor77 (#69622) üzenetére


echterion
nagyúr

No, akkor ez jelentősen meggyorsítja majd az eseményeket.

[ Szerkesztve ]

**********

(#69628) Viktor77 válasza echterion (#69627) üzenetére


Viktor77
titán

Nem biztos, hogy holnaptól, de azt írták, a héten. Lehet, csak csüt vagy péntek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69629) hemaka válasza Cathfaern (#69624) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem tudom, mert nekem is ez a mániám, szeretek szintezgetni, régi instakat úgy kiütni, hogy még sebeznek a mobok. :D

(#69630) Viktor77


Viktor77
titán

Kint van pár új küldetés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69631) echterion válasza Viktor77 (#69630) üzenetére


echterion
nagyúr

Meg megfelezett xp-vel rendelkező invázió. Most azt látom, hogy három aktiv van a térképen, cserébe fele xp-t hoz mindegyik.

**********

(#69632) Healbacsi válasza Cathfaern (#69624) üzenetére


Healbacsi
őstag

En se lattam sosem ertelmet, altokat oltoztetni, szintezni, energiat forditani rajuk. De miutan a petek, mountok, achievmentek kozosek (megfelelo transmogok is), igy tok mind1 melyik karakterrel szerzed meg oket.
Azaz pl farmolsz 1 mountot.. Regen heti 1 eselyed volt.. ha most van 20 karid, akkor 20x gyorsabb. Ra kell szanni az idot, de sokan voltak regen akik 3-4 evig framoltak a thuderfury-t mire meglett. Most altokkal is le lehet ugrani, neha 1-1 alt "szerencsesebb".

Wodban akinek volt 7-8 100-as altja, annak dolt a gold.

Az account wide dolgok miatt mar megeri altozni, foleg ha valaki casual player.

(#69633) Viktor77 válasza echterion (#69631) üzenetére


Viktor77
titán

77-esen az elöző invázióban 67k-t kaptam egy stage-ért, most 17-et.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69634) BoneDragon válasza Viktor77 (#69633) üzenetére


BoneDragon
veterán

Hát az elég gyengécske.

(#69635) echterion válasza Viktor77 (#69633) üzenetére


echterion
nagyúr

90-100 közötti karikkal csinálom, 27-29k, amit kapok stage-enként, a végén meg 44k kötüli jön be. Ez igy kicsit szarabb lesz, szerintem nem is fogok sokat szenvedni, még befejezem ezt a három kari, aztán ennyi.

**********

(#69636) echterion válasza echterion (#69635) üzenetére


echterion
nagyúr

91-es karival 20700 xp... :(
41500 az uccsó fázisért.

[ Szerkesztve ]

**********

(#69637) Viktor77 válasza Viktor77 (#69633) üzenetére


Viktor77
titán

Na, Stage:
1: 17K
2: 32K
3: 23K
4: 53K
260K helyett 125K durván.
2 invázióból jött 520K, most 3-ból jön 375K.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#69638) .LnB válasza Viktor77 (#69630) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nagyon úgy néz ki, hogy Jaina itt bizony nem jófiú jólány szerepben lesz.

Egyébként az event Xp-ről: [link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69639) echterion


echterion
nagyúr

Bakker, 99-es karival 14950xp. Elmennek a sunyiba. Nem lenne ezzel semmi gond, ha eredetileg igy adják ki, de ebben a formában kapják be.

**********

(#69640) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Az új questben beszélnek egy titánról, de ki az? Sajnos közbe asszony magyarázott nem tudtam végig olvasni mindent. :DDD Annyit láttam, hogy "she". Egyáltalán kiderült?

(#69641) warcat válasza echterion (#69639) üzenetére


warcat
veterán

De folyamatosan gyorsulni fog az inváziók gyakorisága, nem adhatnak ennyit érte mert ha leesik 1 órára vagy kevesebbre már tényleg túlzássá válna ahogy fél-afk módban szintezel néha egy kis repüléssel.

Más: két héttel a megjelenés és az artifactod kiválasztása előtt lenerfelték a vérbe az egyébként középszerűnek igérkező destruction warlock specet a roaring blaze talent legyilkolásával ( 60%-ról 25-re)
Eddig se volt nagy kedvem már a kiegészítőhöz,de kezd teljes apátiába fordulni az egész.
Kb kirúgták alóla a fapöcköt,ami nagyjából versenyképessé tette a számokat,aztán hogy kapsz-e valamit teljesen lutri.
Abszurd az egész, pl a demonology számai siralmasak 110-en miközben azon dolgoztak a legtöbbet valószínűleg.Most nagyon nem érdemes azt a vonalat választani,de simán lehet,hogy eljutnak a nagy felismerésig a raidek indulásáig és felbuffolják a francba,csak hogy addigra már jól belefektettél egy másik ág artifactjába...a szerencsések és kitartóak esetleg kifarmolták a legendaryt amoda

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#69642) .LnB válasza BoneDragon (#69640) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link] Itt a quest videón.

Spoileresen a quest-ről.

Magni a törp mondja, hogy a rituálétól* amitől megváltozott a teste és elkezdte hallani "Azeroth hangját" És ekkor tudta meg, hogy Azeroth (belsejében van) egy Titan.
-Ezután elkezdenek beszélni a Pillars of Creation-okról. Amikkel a Titánok megformálták Azeroth-ot. Miután végeztek jól elzárták ezeket az ereklyéket. De az idő múlásával halandók kezeikbe kerültek.
(Ha jól értem) Akkor ezeknek az ereklyéknek a tudása került a Tiriszfak örzőikhez (akik az Örzőt kiválasztják) (ez saját gondolat: de akkor lehet, hogy az örző ereje is innen származik)
-Ekkor Khadgar rájön, hogy olvasott erről Medivh egyik könyvében Karazhan-ban.
Khadgar-nak össze kell szednie a Pillars of Creation-okat, hogy megakadályozzák a Legio invázióját.
Aztán elmész és megszerzed a könyvet Karazhan-ból Kadhgar-ral a könyvet ami a Pillars of Creation-ról szól. (Gondolom ennek segítségével lesznek meg az ereklyék később)

* A rituáléról: "In the dwarven bastion of Ironforge, King Magni Bronzebeard undertook a mystic ritual to commune with the earth. The ceremony, however, had an unexpected effect: Magni was transformed into diamond and became fused to the depths of the mountain city itself."

Spoileresen a Lore-ról, magyarázat a quest-hez:

De kell egy kis háttér információ, hogy megértsd. Ha eddig nem tudtál volna róla.
Idén a Blizzard megjelentetett egy könyvet, a World of Warcraft: Chronicle Volume 1. Ebben ugye az egész történetet leírják az elejétől kezdve. Az univerzum keletkezésétől kb. És ebben a könyvben (ami ugye A hivatalos Lore jelenleg) az eredeti dolgokhoz képest változott pár dolog. Az egyik és legfontosabb, hogy a Világlelkek szunnyadnak néhány világ (bolygó) belsejében. És mikor elég erejük lesz, akkor felébrednek és Titánná válnak. Nos Azeroth belsejében is van egy Világ lélek, amit sajnos az Old God-ok folyamatosan fertőztek meg míg alszik. (gonosz dolgokkal "bombázzák" az elméjét") Azért, hogy mikor felébred akkor legyen egy elmondhatatlan sötét erővel rendelkező Titan, aki legyőzhet mindent és mindenkit az univerzumban. Később kiderül, hogy ez a Titan tényleg annyira erős lehet. Ezért a Panteon-i Titánok eljönnek Azeroth-hoz, hogy az Old God-okat legyőzve biztosítsák a szunnyadó Titán "tisztaságát". Mert még nem "fertőzték" meg annyira a világlelket. Legyőzték őket és megformálták Azeroth-ot....
Szóval Sargeas mostantól nem a mágiahasználat "vonzása" miatt figyel fel Azeroth-ra és akarja elpusztítani. Hanem a Titánt szeretné magának.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69643) echterion válasza warcat (#69641) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom, a 4 óra alatt igy több jönne össze, csak eddig megcsináltam mondjuk 3 karival, utána volt pár óra szabadidő, most ugyanennyi karival nagyságrendekkel tovább tartana. Ezért nem tetszik nekem ez a változtatás.

És ha már lock: egy ilyen karit boost-oltam fel 90-re, most 99-es. Milyen spec-re érdemes állitanom, ha régi instákat akarok vele tolni? Elsősorban amiatt kérdezem, hogy melyikben van olyan területsebzés, amihez nem kell két-három shard, hanem anélkül is megy?

**********

(#69644) DaveNo1 válasza .LnB (#69642) üzenetére


DaveNo1
veterán

Kiegészítésnek annyit, hogy a fő gonoszok a Void Godok, ők hozták létre az Old Godokat is, és Sergaras megőrülése mögött is ők állnak. A titánok szerint az azerothi világmagban fejlődő Titán annyira erős, hogy még a Void Godokat is képes lenne legyőzni, ezért akarták mindenképpen megfertőzni, most pedig Sergaras révén elpusztítani.

A légió ezért ostromolja meg ismét Azerothot, ráadásul a démonokat halandó földön nem igazán lehet lenyomni, Archimonde és Kil'Jaeden végső legyőzése is csak a twisting netherben lehetséges.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#69645) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Szerintetek egy 90-es karit most hogy érdemesebb felhúzni? Vigyem Draenorra vagy maradjak az eventeknél? Azt hozzá kell tenni, hogy két heirloom van csak rajta, mivel nem vagyok még guildben.

(#69646) .LnB válasza DaveNo1 (#69644) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen, mert a fény elhalványul ahogy terjedt és a fakultabb részein kialakult a void. :) De én Void Lordokról tudok. A Void Lord-ok fizikai megtestesülései az Old God-ok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#69647) echterion válasza CanibelZ (#69645) üzenetére


echterion
nagyúr

Most már talán kb. ugyanolyan a tempó, de az eventek mellett azért tudsz mással is foglalkozni. Ha átmész Draenor-ra, akkor kb. 91-es szintig kell ott maradnod, utána mindkét helyen tudod tolni, attól függően, hogy mennyi időd van rá. Szerintem először csináld meg a Draenor-os nyitó quest-sorozatot, hogy rugalmas tudj lenni.

**********

(#69648) Cathfaern válasza CanibelZ (#69645) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha leggyorsabban akarod, akkor:
1. Ha van event, go oda és told le (akkor is ha csak afkolni tudsz közben)
2. Ha nincs event és van időd játszani, akkor meg told draenoron

(#69649) CanibelZ válasza Cathfaern (#69648) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

és echterion

Köszi, akkor megpróbálom így. Northrend-et így csináltam, de ott tudtam, hogy zeppelinnel könnyen vissza tudok jutni. Draenor-ba hogyan fogok tudni könnyen oda-vissza menni?

(#69650) Csapoati válasza CanibelZ (#69649) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tedd a HS-ed Ashranba, a Garrison HS meg ugye visszavisz majd.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.