Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Ez a topik a World of Warcraft világát érintő kérdésekkel, történetekkel és beszámolókkal foglalkozik.
Hivatalos rendszerkövetelmények WoW-hoz
Blizzard által támogatott videokártyák listája
Prohardveres, Blizzard in game Community
WoW Token goldárfolyama

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) dilipok válasza arpi6k (#4800) üzenetére


dilipok
veterán

azt hogy sajnos bannoják az accountot :(

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#4802) arpi6k válasza dilipok (#4801) üzenetére


arpi6k
addikt

És ez mennyi idő után fog bekövetkezni? Tuti amúgy? :O

Intel & ATI

(#4803) whitezo88 válasza arpi6k (#4802) üzenetére


whitezo88
nagyúr

írj egy ticketet a GMnek hogy feltörték, ha szerencséd van visszaállítják.

(#4804) arpi6k válasza whitezo88 (#4803) üzenetére


arpi6k
addikt

Most írtam. mennyi idő után válaszol?

Intel & ATI

(#4805) dr faustus válasza Nevar (#4794) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ez jó hír, köszi.

Warning: Explicit Content

(#4806) dr faustus válasza sasa311 (#4799) üzenetére


dr faustus
senior tag

Hogy lehet védekezni ezen programok ellen? Vírusirtók felismerik ezeket a jelszó tolvaj programokat?

Warning: Explicit Content

(#4807) SzlobiG válasza arpi6k (#4792) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én xp-n még nem is játszottam vele.:D Normálisan megy gond nélkül vistán.

Mostnézem mitörtént veled.:( Ezekután nem csodálom ha megunod a gémet, sajnos nap mint nap történik ilyen, csak aztnemértem, hogyan tudják feltörni? Én végül is soha nem szoktam bejelentkezni a honlapon.:U

Tűzfalad van?

[ Szerkesztve ]

(#4808) arpi6k válasza SzlobiG (#4807) üzenetére


arpi6k
addikt

Jelenleg már van ennél sokkal nagyobb bajom... Gyere fel please msn-re... Had panaszkodjak neked is... :(

Intel & ATI

(#4809) arpi6k válasza arpi6k (#4804) üzenetére


arpi6k
addikt

Szarik rám a GM.... :(

Intel & ATI

(#4810) szepi79


szepi79
őstag

sajna az acclopás az ilyen. amire számithatsz: sokáig elfognak tökölni a GMek (akár 1-2 hét is lehet), mire visszakapod a cuccaidat (valószinű nem mindet, csak egy részét), a pénzt azt elfelejtheted.

védekezni úgy lehet, hogy:
a, raksz fel tűzfalat
b, raksz fel virusirtót, mindig legyen up to date a virusdefiniciós file. gyakran lefutattod.
c, nem mész fel a horsefucking.com oldalra és hasonszőrűekre

most nem tudom, hogy ettől jobban érzed-e magad, de ismerek olyat, akinek 2 éves fullepix karaktere "lett oda", 3-4000 arannyal, és csak a töredéke lett meg a cuccainak.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#4811) arpi6k válasza szepi79 (#4810) üzenetére


arpi6k
addikt

Hát nem érzem magam jobban... :(

Áhh ez nagyon brutális. Ott állok SW közepén egy szaros alsóban totál kifosztva. Tegnap léptem meg a rugóval a 39et, megvolt a lóra való, a warim 49es jól felszerelt, a szintjéhez képest...

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#4812) dr faustus válasza arpi6k (#4811) üzenetére


dr faustus
senior tag

Szomorú történet. Melyik realmen vagy?

Warning: Explicit Content

(#4813) arpi6k válasza dr faustus (#4812) üzenetére


arpi6k
addikt

Bloodscalp

Intel & ATI

(#4814) dr faustus válasza arpi6k (#4813) üzenetére


dr faustus
senior tag

Ha gondolod, segíthetek. Majd visszaadod.

Warning: Explicit Content

(#4815) arpi6k válasza dr faustus (#4814) üzenetére


arpi6k
addikt

Köszi rendes vagy! De így kezdésnek a GM-el szeretnék beszélni. Addig nem akarok csinálni semmit...

Intel & ATI

(#4816) dr faustus válasza arpi6k (#4815) üzenetére


dr faustus
senior tag

Persze, előbb próbáld rendezni a GM-mel.

Warning: Explicit Content

(#4817) sasa311 válasza arpi6k (#4815) üzenetére


sasa311
veterán

Aranyat 99%, hogy nem fog visszaadni a GM. Legjobb esetben visszakapod a cuccaidat és akkor még örüljé ^^
A karaktert minek törölte volna?
Szaros goldseller gyökereknek nem számít az accod, mindent, ami pénzt ér elad (többek között ezért sem lehet eladni a T4-5-6 cuccokat vendornak), átküldi magának aztán otthagy...
A lvl1-es karaktert amit csinált meg arra használja, hogy a szar aranyárulós makróját spammolja vele AH előtt.

Védekezni úgy tudsz, hogy:
- Természetesen nem adod ki másnak a passodat
- Frissített virusirtó / tűzfal / spyware
- Nem mész fel semmiféle honlapra, ami Powerlvl-el, "how to farm"-al, aranyárulással vagy bármi ilyen kétes eredetű dologgal foglalkozik.
- Nem adsz ugyan olyan jelszót sehova, mint a wow accod jelszava.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4818) LuckyL válasza arpi6k (#4815) üzenetére


LuckyL
őstag

az avastot és a zonealarmot tedd fel, mindkettő inygenes, és ingyen frissítik magukat rendszeresen!
az avast vírusírtó, a zonealarm tűzfal!
Ezzel biztos védelemre tehetsz szert!
Amugy te vagy az első tualaja az accountnak?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4819) arpi6k válasza LuckyL (#4818) üzenetére


arpi6k
addikt

Igen én vagyok. Másfél hónapja játszom. Totál nulláról.

Beszéltem a GM-el. Zárolták az accomat. Azt mondta hogy vizsgálják az ügyet, és reményei szerint vissza tudnak állítani mindent. Rákérdeztem az aranyra, és azt mondta elvileg az is megmarad remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

Intel & ATI

(#4820) LuckyL válasza arpi6k (#4819) üzenetére


LuckyL
őstag

akkor a mágikus triót tudom neked ajánlani csak, ez még mindenkinek bevált!
Fontold meg a biztonságod érdekében!
Firexo böngésző+avast vírusírtó+zonealarm personal tűzfal!
mindhárom inygenes és nincs vírus, adatlopás,s tb

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4821) akasp


akasp
senior tag

nemrég kezdtemn egy draenei huntert, emellett van egy 30 lvl papom is. azért keztem egy huntert, mert teccik:D és azért draeneit, mert a hunternek elvileg nincs heal spellje, a daeneiknek racial spell. a papot azért hagynám egy kicsit, mert unom, hogy ugrál körbekörbe körülöttem a horda és interrupt.. oks, physic sceam egyszerkétszer, de akkor se tudok mindblasttal sokat beadni.. szerencse, ha van 1-2szer blackout, akkor is tudok néha egykét spellet ráadni, de igyis elver.. vmi taktika erre?? mert naon szeretem a papomat, de föleg bgzi fogok vele.. igyis harcoltam már nemegyszer és ez a gond. és épp ezért kezdtem egy "ütlegelős" karit, és végul a hunterre esett a választás. ezért: ha rare/elit beastet tame-elek, akkor annak megmaradnak a rare/elit képességei? (strength, stamina,....) mert ha jol olvastam thottboton, akkor em, de pár embert kérdezve viszont elvileg megmarad. hogy akkor most mi a helyzet?

minden választ is előre thx

(#4822) Viktor77 válasza LuckyL (#4820) üzenetére


Viktor77
titán

Viszont nem fedi teljesen a valóságot amit írsz.

Nekem semmim nincs. Pontosabban XPSP2 tűzfal (lehet sipákolni miatta, viszont beriaszt bármilyen nem általam kezdeményezett kifelé való kommunikációra), Windows Defender (ez naponta frissül), XP automatikus frissítésen, meg egy router. Ja, és IE7-et használok.

Se vírusom, se semmim gyakorlatilag több éve.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4823) arpi6k válasza Viktor77 (#4822) üzenetére


arpi6k
addikt

Hát azt mondom tegyél fel valmit, nehogy meglepetés érjen.... Én is ebben a tudatban éltem, és nekem sem volt vírusom 100éve...

Intel & ATI

(#4824) dr faustus válasza arpi6k (#4823) üzenetére


dr faustus
senior tag

Raktál fel vírus/ spyware irtót az eset után? Ha igen, talált valamit?

Warning: Explicit Content

(#4825) arpi6k válasza dr faustus (#4824) üzenetére


arpi6k
addikt

Nem tökölök ilyesmivel. Format c:

Intel & ATI

(#4826) SzlobiG válasza Viktor77 (#4822) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor elég bátor vagy XPSP2 tűzfal annyit ér, hogy semmit.:U Kifele menő adatokat nem is nézi csak a bejövőt.

(#4827) SzlobiG válasza arpi6k (#4825) üzenetére


SzlobiG
félisten

Rakjad fel Vistát annak már jó a tűzfala+ nod32-t és kész.

(#4828) Viktor77 válasza SzlobiG (#4826) üzenetére


Viktor77
titán

Elolvastad amit írtam? Riaszt bármilyen kifelé menő, nem általam kezdeményezett kommunikációra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4829) arpi6k válasza Viktor77 (#4828) üzenetére


arpi6k
addikt

Nekem is be volt kapcsolva az xp tűzfala. Semmit nem jelzett... :(

Intel & ATI

(#4830) SzlobiG válasza Viktor77 (#4828) üzenetére


SzlobiG
félisten

Olvastam, de nemértem, hogy tud riasztani ha nem tudja nézni.:U Még a tűzfalas topikba írták..., de ha még nem volt gondod vele, akkor azt a szerencsének köszönheted.:D

(#4831) Ptech válasza Viktor77 (#4822) üzenetére


Ptech
őstag

XP tűzfala nem egy rossz darab egyébként, csak alapjáratban a legtöbb funkció ki van kapcsolva benne. Egy kis melóval bele lehet turkálni, sok rejtett szolgáltatása is van, csak a legtöbb user ezt nem tudja, ezért nem bízik egy ilyen 'fapados' tűzfalban.

ON: Tényleg ajánlott tűzfal + Vírusirtó WoW mellé, meg netezéshez is egyáltalán. És nem használni azt az acc nevet, jelszót sehol máshol, mint a WoWban.

(#4832) Wolverine válasza arpi6k (#4798) üzenetére


Wolverine
félisten

Sajnálom ami történt, de az ilyesmi sajnos valamilyen user error következménye minden esetben :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4833) arpi6k válasza Wolverine (#4832) üzenetére


arpi6k
addikt

GM-el való beszélgetésem optimizmusra ad okot.:)

Intel & ATI

(#4834) Ptech válasza arpi6k (#4833) üzenetére


Ptech
őstag

Makrónyomogatás ftw. Diplomatikus optimizmus mindig megvan, company policy :K

'Is there anything else I can help you with while I'm here?'

(#4835) Arnold2 válasza arpi6k (#4833) üzenetére


Arnold2
őstag

Nos szurkolok neked,hogy meglegyen minden.
S részvétem az ügyben!

(#4836) arpi6k


arpi6k
addikt

Kösz mindenkinek! :R

Intel & ATI

(#4837) Petie válasza arpi6k (#4800) üzenetére


Petie
veterán

nekem is ma lenyúlták accountom. de nekem másodszorra 2 hónap alatt. vipmailes és gmailes emailem is felnyomták...
3 70es kari, szerencsére tegnap költöttem el a pénzem. 2. epic mount.
de most szerintem levetkőztetnek teljesen...
1. account lopásnál beérte a guildbankkal 5-6000g ugrott akkor...faszom a nyomi tetvekbe, megtalálom intenzivig rugdosom.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4838) Wolverine válasza Petie (#4837) üzenetére


Wolverine
félisten

:( Ahogy írtam, user error. Valami hiba van a védelmedben, vagy nemcsak otthonról, biztonságos gépről léptél be, vagy keylogger van fent és nem vetted észre...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4839) Petie válasza Wolverine (#4838) üzenetére


Petie
veterán

szerintem meg nem.
nod32, comodo, router. mi a faszt tegyek még fel????

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4840) LuckyL válasza Viktor77 (#4822) üzenetére


LuckyL
őstag

Annak ellenére, hogy nincs vírusod évek óta, sokkal biztonságosabbnak tartom az általam javasolt megoldást....
hogy tudod azt kiszűrni pl, ha szükséged van valamiylen fájlra, és az eleve vírusos?
Volt már rá példa, hogy még informatikai magazin melléklete is vírusos volt gyárilag!
A windows defenderben nincs vírusírtó, ha jól tudom?
Javaslom, hogy kezdj el pl. az astalavista.sk környékén file crackek után kutakodni (ami azért néha nem jön rosszul :D ), és garantálom neked, hogy hamar be fogsz kapni valami szeretetcsomagot a vírusírtó nélküli gépedre az exploreren keresztül!

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4841) LuckyL válasza Petie (#4839) üzenetére


LuckyL
őstag

teis az első tulaja vagy az accountodnak?
tuti hogy kikerült valahogy a kódod, ha nem adtad meg senkinek, akkor biztos hogy ellopták valahogy...firefox, avast, zonelarm....

cryptot minden termékemért elfogadom

(#4842) Wolverine válasza Petie (#4839) üzenetére


Wolverine
félisten

Avastom van, WinDefender+Spybot, és pár hete Comodo is, azelőtt csak XP tűzfal... eddig elkerült a baj. Igaz, acc-omba csak itthonról lépek be, melóból sem jutna eszembe ilyesmi... és senkinek nem adnám meg a jelszavam, akkor sem, ha raidelnék és kellene a karakterem, amikor nem tudok menni. A tippem az, hogy volt olyan eset, amikor máshonnan mentél be, akár csak az acc. managementbe... ha akkor lenyúlták a jelszavad és kifigyelték a regisztrált emailed, az gáz... (asszem emailváltásnál a régire is küld egyet a Blizz, de lehet, tévedek...)

LuckyL, Petie acc-ja az egyik legkorábbi a topicban, még 2005. februári és végig a sajátja volt :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4843) Petie válasza Wolverine (#4842) üzenetére


Petie
veterán

amikor először lopták el akkor character copy oldalon léptem be.

azután egy héttel visszakaptam, kreáltam egy 16 karakteres jelszot és copy paste-ztam (jó tudom hogy nem véd copy paste se de legalább gyorsabb a jelszó beirás)
azota máshonnan nem léptem be csak itthoni gépemről amugy se jegyeztem meg a jelszot. kivan irva papirra és kész.

legutobb kértem blizzt hogy update-elje a gmailes cimemre az e-mailem de csesztek update-lni mert ma amikor retrieve pass-t nyomtam a régi emailem fogadta el. azután probáltam belépni a gmailre, oda van átirányitva. és jött a káromkodás. felhasználonév jelszo nem stimmel...cool...

LuckyL, Petie acc-ja az egyik legkorábbi a topicban, még 2005. februári és végig a sajátja volt :)
és el se lesz adva. nálam fog megrohadni :D

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#4844) Wolverine válasza Petie (#4843) üzenetére


Wolverine
félisten

A jelek szerint a régi emiled lesz a ludas - meg a frissítés hiánya az acc. managementben... :( (érdekes, amikor én emailt váltottam, nem tartott sokáig :F)

Én is így vagyok vele, nem ismerik annyian a mainemet, de akik mégis, azok ne sokkolódjanak már, ha nem engem találnak Ydri mögött...

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4845) arpi6k válasza Petie (#4837) üzenetére


arpi6k
addikt

Részvétem! :(

Intel & ATI

(#4846) bobace


bobace
őstag

Ó Istenem borzalmas ezeket olvasni, tényleg őszinte részvétem, el se hiszem ezt az egészet, hogy ennyi tetü ember legyen, akik ezt művelik, ha már csak abból indulok ki, hogy itt a topikban van körülbvelül 10-15 ember aki WoWozik és abból 2 braked, akkor ez durva arány kivetítve teljes lakosságra... Nem hiszem el hogy nem lehet ezzel valamit csinálni, komolyan mostmár én is be vagyok fosva mint atom, hiába van fent vagy 4 féle külső támadás észlelő-visszaverő-eltűntető prog. Legalább a Blizz vezessen be valami (ha nincs nekik) karakterekre vonatkozó személyes logot, hogy ha már megesik a dolog, biztosan vissza lehessen kapni mindent és ne csak cuccok egy részét, meg zéró moneyt. :(

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#4847) szepi79 válasza bobace (#4846) üzenetére


szepi79
őstag

biztos vagyok benne, hogy csinálnak ők heti mentéseket (legalábbis páros lábbal kéne tökönrúgni azt a rendszergazdát, aki nem csinál ilyet), de valamiért nehézkes előkeresni az ilyesmit...

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#4848) -conrad- válasza bobace (#4846) üzenetére


-conrad-
addikt

Nagyon sok van mostanság, nálunk guilden belül is vagy 4-5 accot feltörtek. :(

(#4849) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Jó megoldás a vírusírtóés az antispyware is, bár a keyloggerek spyware kategóriába esnek és nem biztos h mindegyik vírusírtó ki tudja szűrni. A legjobb megoldás azonban ha megtanulod h mire szabad rákattintani, mit szabad lefuttatni és mit nem. Ezek a keylogger programok nem jönnek be csak úgy maguktól, minden esetben vagy egy megnyitott futtatható fájl vagy egy direkt erre a célra készített weboldal a felelős ezekért, azonban sosem történik csak úgy magától. Lehetséges pl. h egy weboldal mondjuk jelezte h az oldal használatához egy active-x vezérlő szükséges és rányomtatok a telepítésére.
Ezenkívül könnyen ki lehet szűrni az ilyen progikat ha gyakran nézegeted a feladatkezőlben a futó folyamatokat és megtanulod h mi az ami a rendszer része(+driver, meg ilyesmi) és mi nem. Egy keylogger mindenképpen látszódik a futó folyamatok között, én legalábbis nem tudok olyanról h megoldható lenne hogy ne látszódjon. Ha valami gyanúsat találsz vagy csak nem tudod beazonosítani akkor ->google a folyamat nevével és az első találatok biztos h ilyen process ellenörző oldalak lesznek ahol leírják h mihez tartozik a fájl és h veszélyes-e.
Én nem használok se vírusírtót se spywareírtót, max félévente egyszer lefuttatom őket de soha nem talált semmit. Tűzfalnak is csak a a router hardweres tűzfalát használom ami nem ellenőrzi a kifelémenő adatokat. Mégsem volt az elmúlt 3év alatt semmi kártevőm.
Bizonyos védelmet azonban használok énis. Az egyik az mvps host file (MVPS HOST FILE ) ami a host fájlba beírja a localhosthoz rendelve egy folyamatosan frissülő lista alapján a káros weboldalakat amiket így a gépedről sehogy nem lehet majd elérni (bizonyos módszerekkel úgy lehet csatlakozni ilyen weboldalakhoz h nem is tudsz róla, ez megvéd ez ellen is). Egy másik meg a firefox böngésző és a scriptblock addon ami alapból tilt minden weboldalon lévő scriptet, te döntheted el h engedélyezed-e vagy sem( ez az egyik legfontosabb védelem weboldalakhoz).
Viszont szerintem a legjobb dolog mindíg az ha nem nyitsz meg, nem telepítesz kétes forrásból származó kétes fájlokat :)

[ Szerkesztve ]

(#4850) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Jah és amit még kifelejtettem: alapszabály hogy mindíg a legfrissebb legyen az összes védelmi szoftvered, windowst is, böngészőt(lehetőleg firefox) és az addonjait is beleértve.
(Bocs, előzőt már nem tudtam szerkeszteni.)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=- (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.