Razer Deathstalker v2 Pro TKL teszt

Előszó Mivel közel egy éve, kettő esetenként három különböző laptopot használok ugyanannál az asztalnál és monitornál,...

Előszó

Mivel közel egy éve, kettő esetenként három különböző laptopot használok ugyanannál az asztalnál és monitornál, ezért szükségessé vált egy olyan vezeték nélküli billentyűzet beszerzése, ami alkalmas arra, hogy kettő vagy több géphez tudjon csatlakozni és a gépek közötti váltás egy gombnyomással megoldható legyen.

A fő kritériumok az alábbiak voltak:

- TKL kialakítás
- mechanikus silent linear switch-ek
- billentyűzet világítás
- 2.4GHz-es és Bluetooth kapcsolódási lehetőség
- fentebb említett egy gombnyomásos váltás a csatlakoztatott gépek között
- Mac OS-el való kompatibilitás

A fenti kritériumok alapján a legkézenfekvőbb megoldás a Logitech G915 X TKL lett volna, de tekintetbe véve, hogy a gyártó termékei (főleg egér fronton) folyamatos minőség romláson mennek keresztül az elmúlt években, ezért nem akartam egy 75.000 Ft környéki billentyűzettel kísérletezni, hogy minőségben mennyire lesz jó, avagy sem.

A következő kiszemelt gyártó a Keychron volt, mivel az elmúlt közel 1 évben minden probléma nélkül használom napi szinten az M1 Wireless egerüket. Böngészve a billentyűzet kínálatukat a V3 Max tökéletesen megfelelt volna a fent meghatározott kritériumoknak, egyedül a kissé furán elhelyezett knob zavarta a szememet. A 103 eurós ár több mint csalogató volt, de nem hagyott nyugodni a dolog és gondoltam megnézem, hogy az általam oly régóta preferált gyártó, azaz a Razer, milyen megoldást tud kínálni a fent említett igényeim kielégítésére.

Felkeresve a Razer oldalát, nagyjából azonnal szembe találtam magam a jelen cikk tárgyának egy elég masszív akciójával, miszerint az alap 219 eurós ár helyett 1 hétig 129 euróért lehetett megvásárolni. Itt már elkezdett motoszkálni bennem a gondolat, hogy ezt nem kéne ennyiért ott hagyni, de azért tanácsot kértem a „Milyen billentyűzetet vegyek?” topicban, hogy az ottani fórumtársak mit javasolnak.

Összehasonlítva a két gyártó termékét, voltak olyan funkciók, amelyek a Keychron felé döntötték a mérleg nyelvét, míg voltak olyan funkciók, amelyek a Razer felé. Aludtam rá egyet és végül úgy döntöttem, hogy a Keychron lesz a befutó a kissé bugyuta helyre elhelyezett knobjával.

Épp rátenyereltem volna a megrendelés gombra, amikor is felugrott egy új olvasatlan e-mail értesítés a Razertől. Megnyitva a mailt örömmel tájékoztattak, hogy a közelgő születésnapom alkalmából 20 euró kedvezményt adnak bármely rendelésemből és ez az akció bármely más a weboldalukon található kedvezményükkel összevonható, így akár a 129 eurós kedvezményes árú Deathstalker v2 Pro-hoz 109 euróért tudnék hozzájutni. Ez volt az a pillanat, amikor úgy döntöttem, hogy:

- az árkedvezmény mértéke
- a jelentős árkedvezményből adódó két billentyűzet közötti mindössze 6 eurós árkülönbség,
- a free shipping,
- és az, hogy a Keychron M1 Wireless egér kivételével mind a Windows-os laptopom, mind pedig az egyéb perifériáim Razer termékek;

mégiscsak a Razer lesz a befutó. A webes rendelést követő ötödik napon pedig már a kezemben is foghattam a cikk főszereplőjét.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!