Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Ezek így nem rossz csomagok, de pl Montenegróban 5-10-15 euróba került (csak turistáknak személyivel vásárolható) simkártya. 500gb netet adott fixen, az 5 eurós 7 napra, a 10 eurós 15 napra, a 15 eurós 30 napra. 5g talán nem volt és a nagyon dzsungelos hegyes helyeken csak 2g, de ott kb semmi nem volt máson se. Jah és hazafelé Szerbiában is jó volt. :)

(#2) moroder


moroder
csendes tag

2023 ősszel Egyiptomban voltunk, ott is szuper opció volt a helyi szolgáltatók által kínált mobilnetes sim a reptéren. Ha jól emlékszem 10 EUR volt 70GB adat 1 hónapra.

The dildo of consequences rarely comes lubed

(#3) joey04


joey04
titán

Na ezek a cikkek engem sokkal jobban lekötnek már, mint a tesztek. Éppen a fejemben volt a cikk olvasása közben, hogy majd említem a revolutot, mert még tuti nem lesz benne mert friss dolog, ez a cikk meg gondolom készült egy ideje, de már szerepel az is. :R

(#4) battag


battag
aktív tag

Én mobimatter-t használtam az USA-ban, tökéletesen működött olcsóbb mint az Airalo.
https://mobimatter.com/travel-esim/sparks-europe-usa-10+2-gb-free-esim?destination=US

[ Szerkesztve ]

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Én külföldön mindig az Airalo-t vagy a Nomad-ot használom. Ez a kettő kb lefed mindent.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) dragon1993


dragon1993
őstag

Fizikai SIM-et tudtok ajánlani USA-ban?
Hol és hogyan érdemes venni?

(#7) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Tényleg nagyon jó, hogy van ez a roaming dolog, de sajnos nagyon meg tudják szívatni az embereket azzal, hogy nem lehet beállítani a telefonon a kategóriát, mint, ahogy listázzák is.

Gondolok itt arra, ha valaki az EU-n belül közlekedik több országon keresztül, akkor be kell, hogy legyen kapcsolva ez a funkció, akkor is, ha ingyenes.
Csakhogy Európában van egy nagyon kicsi és drága ország, mely nem az EU tagja. Konkrétan Svájc. Ha roaming-gal ide belépünk és erről megfeledkeztünk, akkor rendesen fizethetünk. Sajnos a szolgáltató az opciókról már csak akkor küld értesítést, ha szép számlát csináltunk vagy lefogyott a kártyáról a pénz.
Szerencsére nekünk feltöltőkártyás szolgáltatásunk van, így az autózás alkalmával egyszerűen lekapta. Az enyémről még megértem, mert ott futott a navi forgalom figyelővel, így volt kommunikáció. A páromé viszont el volt rakva. A háttérben futó alkalmazásoknak hála arról is eltűnt.
A hotelban feltöltöttük, hogy majd aktiválunk egy csomagot, de nem jött össze, mert az a pénz is eltűnt róla. Pedig a telefonok már a wifire csatlakoztak. Úgyhogy legközelebb csak a franciáknál töltöttük fel, visszafele meg figyeltünk, hogy határátlépés előtt ki legyen kapcsolva a roaming.

Ismerősök Horvátországgal járták meg hasonlóan. Nekik előfizetéses szerződésük volt. 800€-s telefonszámlát csináltak azzal a nyaralással.

(#8) hankock


hankock
tag

Amikor Liechtensteinben (EU) járva kiírja a telefon, hogy "Üdvözöljük Svájcban" (Nem EU).
5.7 Mb adat 12017.- Yettel Roaming internetforgalom (2.díjzóna) :((

(#9) Viktor0610 válasza hankock (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát igen, a rádióhullámok nem állnak meg a határon. :(((

;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#10) vicze


vicze
félisten

eSIM bróker lista, árösszehasonlítással.
- "Online" eSIM-et szerintem csak akkor éri meg ha kis adatcsomaggal átmenetnek veszed előre, amíg nem tudsz egy helyi SIM-et/eSIM-et szerezni. Van hogy közel vannak árban, akkor a kényelem megérheti.
- Nyaralsz és könnyeben csúszik ki a pénz pszichológiája működik a repretken és az áthidaló eSIM ezt jól megoldja.
- A repteres turi SIM vagy lehúzás vagy nem(országa és reptere válogatja), járj utána előtte, lehet 2-3x ár is, reptéren kívülihez képest. Járj utána, csak hogy beragadt lemez legyek.
- Nem minden országban tudsz külföldiként csak úgy egy helyi pre paidet venni, sokszor kell okmány, vagy turiknak drágább. Ilyenkor a eSIM bróker lehet egyszerűbb vagy olcsóbb, ha nem kell sok adat.
- Data only csomagoknak lehet hátránya, hogy lehetnek olyan szolgáltatások(regisztrációk), pl. roller bérlés, amihez helyi telefonszám kell, így problémás lehet a data only. Így ezt gondold végig előre, esetleg nézd meg, kell-e valamihez telefonszám.

@dragon1993: Beslattygsz a ATT/Verizon/T-Mo egyikébe és veszel egy pre-paid-et. Repteres ajánlatokat kerüld, nem tudom az összes repteret, de amiknek utána néztem azok 2x-es áron adtak bármit. Lehet előre is venni itthon, de azok elég húzósak.

(#11) vicze válasza hankock (#8) üzenetére


vicze
félisten

Liechtenstein nem EU tag, de igen 1-es zóna lenne, ahogy Martinique is. :DDD
Nem védeni akarom a Yettelt, de nem ők irányítják mire fog csatlakozni a telód. Mondhatni határesetek. ;] Én Szerbekkel szívom meg minding... Kézi kiválasztás hasznos nagy ritkán.

(#12) martonl válasza dragon1993 (#6) üzenetére


martonl
senior tag

Talán a T-Mobile. Helyi üzletben, vagy nézz rá a prepaid.t-mobile.com oldalra. Persze attól is függ, mennyi időre és milyen kondícióval kéne.

(#13) dragon1993 válasza martonl (#12) üzenetére


dragon1993
őstag

Öcsém 2 hónapra megy táboroztatni a semmi közepére.
Sok netes kártyát keresek neki.

(#14) Hieronymus válasza hankock (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ne is mond.
Tavaly Friedrichshafen (DE) - Romanshorn (CH) hajókázás oda-vissza és két óra Svájcban majdnem 60 euró volt a havi telefonszámlán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) balco


balco
aktív tag

Értem, hogy nem nagyon van már Digi, de nekünk még van. Pont most megyünk Isztambulba. Jól értem hogy a diginek nincs is roaming partnere ott?

(#16) martonl válasza dragon1993 (#13) üzenetére


martonl
senior tag

Akkor a T jó lesz szerintem. De a semmi közepén azért nem biztos, hogy lesz lefedettség, ennek érdemes lenne utánanézni. Offline térképek stb. legyenek. Na meg 600MHz-es 4G-t tudó telefon is. De lehet, hogy csak a Starlink fog menni.

Nekem 19. T-s kártyám volt, helyi korlátlan minden, de rokon intézte, nem néztem a fogát... Akkor Amazonról vette talán, azt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#17) Viktor0610 válasza balco (#15) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Digi vonatkozó oldala alapján nincs: [link].

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#18) vicze válasza dragon1993 (#13) üzenetére


vicze
félisten

A 2 hónappal az a baj, hogy 30napos a prepaid, így 1x újra kell tölteni, ami nem feltétlen gond nélküli, föleg hanem fogyel és lejár.

(#19) balco válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


balco
aktív tag

Igen, ezt én is láttam. Lehet ideje lenne vodásítani?

(#20) vicze válasza martonl (#16) üzenetére


vicze
félisten

Starlkink nincs és még vagy 1évig nem is lesz, de amúgy is max SMS-t tud.

(#21) vence válasza martonl (#12) üzenetére


vence
junior tag

A T-nél állítólag van vmi 1 hónap/ 30 napos ingyenes kipróbálási lehetőség is.

Persze lehet ehhez egy ismerős is kellene ...

(#22) zdanee


zdanee
őstag

LOL, az az AI-generált "illusztráció" az első oldalon az mi már? :D Mi az a két "készülék" és mi az a "földgömb", amin Pakisztán akkorára hízott, mint India és tele van klingon írásjelekkel?

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#23) Bog válasza zdanee (#22) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az pont az :D
Kíváncsi voltam kinek tűnik fel egyáltalán :DD

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) adlersson


adlersson
aktív tag

Nem rémlik, hogy Tajvanon akár a Wiki, akár bármi más blokkolva lenne. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#25) csipuka válasza dragon1993 (#13) üzenetére


csipuka
senior tag

Eloszor meg kene tudni a tabortol kinek van ott terereje. A T nem eros videken, de sose lehet tudni.
Itt van egy oldal, ahol beirhatod az igenyed es megmondja mi lehet jo
https://prepaidcompare.net/
Az US Mobile nemreg jott ki egy 35GB-os csomaggal (Unlimited Starter) ami 3 honapra 45$, csak ne felejtsetek el lemondani a vegen. Van nekik Warp (Verizon) es GSM (T-mobile) sim-uk is, bar en pont tegnap csinaltam T-s eSIM-et a gyereknek.
https://www.usmobile.com/get-started
Elvileg ha elfogy a 35GB, akkor 1Mbitre lassitanak. Ami vallalhato.
Azt is meg kene nezni ocsed teloja mennyire kompatibilis az amcsi frekvenciaval.

(#26) martonl válasza vicze (#20) üzenetére


martonl
senior tag

Igen, de sok netes kártya a cél, ebből gondolom a főleg netes használatot. Nyilván ha hívható helyi szám is kell, az más tészta.

Amúgy szerintem jól összefoglaltad a lényeget (#10). Nekem még annyi aggodalmam szokott lenni a roaming SIM - helyi viszonylatban, hogy a roaming SIM mindig a saját internetszolgáltatójához kapcsolódik. Ez persze minden roamingnál fennáll. Ez egy amolyan VPN-szerű kapcsolat, ami ha valamiért bedugul, akkor hiába lesz akármilyen térerő, az internet minősége drasztikusan csökken vagy teljesen megszűnik. Az általánosan használt roaming SIM-ek lengyel vagy holland IP címet adnak, ha jól néztem. Így szerintem is stabilabb dolog helyi SIM-et használni. Ráadásul a roaming SIM-ek tudtommal hálózati prioritásban is hátrébb vannak.

[ Szerkesztve ]

(#27) martonl válasza vence (#21) üzenetére


martonl
senior tag

Lehet, nekem most is rokon intézi szerintem, el leszek kényeztetve. :K

(#28) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Hú, ez érdekes! Svájc az nem unió, így az ottani roamingot mindenki felejtse el, mert a gatyáját is kifizeti! Ha lesz egyáltalán térerő!
A kontinensről kirepülve pedig helyi pre-paid-t venni alap.
Az észak-afrikai országok turisztikai területein a szolgáltatások meglepően jók!
Brazíliában a TIM-t tudom ajánlani, ott momentán az a legjobban lefedett. (Kivéve nagyon a kontinensen, ott semmi sincs!)
Argentínában a Claro egész jó! (Inkább így írom: nekem nem volt problémám).
Japánban ugyanaz, vagy is helyi SIM. Bármi megteszi.

plus ça change, plus c'est la même chose

(#29) jaszy91 válasza dragon1993 (#6) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Szia!

Én pont a minap rendeltem meg Amazone-ról a pre-paid simet. [link]
Full korlátlan és nagyon jó árban van.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#30) K82 válasza dragon1993 (#6) üzenetére


K82
őstag

Nem tudom mennyi ideje és lehetősége lesz mozognia öcsédnek, én tavaly itthonról megnéztem a boltok kínálatát (Walmart, Target, Kroger, Best Buy) és kint azt emeltem le amelyik akciós volt. Így lett UltraMobile a Targetből: 15GB 5G-n, 4G-n korlátlan adattal és korlátlan hívással 42 helyett 28$-ért, 30 napra. Feltölteni már nem feltétlen érte volna meg, vettem kettőt és aktiváltam az újat amikor lejárt.

Az első két alkalommal (2017. és 2018.) T-Mobile SIM-eket vettem, azok darabját nem úsztam meg 60$ alatt és még alkudozni is kellett h ne legyen aktiválási díj.

Pixel / OnePlus Pad

(#31) dragon1993 válasza csipuka (#25) üzenetére


dragon1993
őstag

A34 van neki, ami nem nagyon szereti az LTE 600Mhz-t.
Lehet erre az útra szerzek valami használt iPhone-t neki.

(#32) vicze válasza vicze (#10) üzenetére


vicze
félisten

Egy fontos dolgot kihagytam. Nem minden szolgáltató (helyi vagy eSIM engedi a hotspotklnt való használatot, semmilyen módon. Erre is érdemes figyelni vásárlás előtt, főleg ha külön telefonban akarod használni.

(#33) Villa7


Villa7
tag

Revolut esimmel van már valakinek tapasztalata?

(#34) tixem válasza hankock (#8) üzenetére


tixem
addikt

Ehhez nem kell Liechtensteinig menni, Tompán a határ mentén melóztunk 3 éve, 20 ezres számlát sikerült összeroamingolni szerb hálózaton bekapcsolt nettel, semmi extrát nem csináltam. Észre sem vettem, csak amikor jött a számla. Szintén yettel.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35) martonl válasza dragon1993 (#31) üzenetére


martonl
senior tag

A lefedettségi térképeket nézzétek meg legelőször. Szerintem.

(#36) martonl


martonl
senior tag

Még arra lennék kiváncsi, hogy van ezeknek a szolgáltatásoknak a számlázási egysége. Erről szinte semmit sem lehet találni a szabályzatukban. Pedig szerintem fontos dolog. Kevésbé lényeges nagy adatforgalom esetén, de annál fontosabb akkor, ha valaki kis adatforgalomra, esetenkénti szinkronizálásra, e-mailek olvasására stb. használja.

(#37) Zsolt,72 válasza tixem (#34) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Az ilyen balesetek megelőzésére az egyik opció, hogy bekapcsolod az „Üdvözlő SMS” lehetőségét (amennyiben azt a szolgáltatód elérhetővé tette), ez nálam a Telekom esetén aktív és volt már, hogy jól jött a Börzsönyben túrázva. [kép]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#38) Zsolt,72 válasza noPublicFG (#28) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Svájc az nem unió, így az ottani roamingot mindenki felejtse el, mert a gatyáját is kifizeti!

Svájc valóban nem tagja az Európai Uniónak, viszont a Vodafone ilyen szempontból üdítő kivétel, velük bátran használhatod az ottani partner hálózatot.

[forrása]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#39) Viktor0610 válasza Zsolt,72 (#37) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Yettelnél alapból aktív ez a szolgáltatás.
Most nincs meg, hogy kikapcsolható-e egyáltalán vagy sem.

Én inkább letiltanám/letiltottam a család előfizetésein a GPRS-roamingot a 2-es, 3-as díjzónában. :K

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#40) dragon1993 válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


dragon1993
őstag

Biztos kikapcsolható.
Yettel flottás kártyámnál ki van.

(#41) noPublicFG válasza Zsolt,72 (#38) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Köszönöm, ezt végigböngészem! :R

plus ça change, plus c'est la même chose

(#42) tixem válasza Zsolt,72 (#37) üzenetére


tixem
addikt

jó, de Szlovákia EU tag, oda van vagy 55 giga adatom, nem is szoktam vele foglalkozni, Szerbia más tészta. SMS-t is szokott küldeni, de aznap semmi.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#43) martonl válasza tixem (#42) üzenetére


martonl
senior tag

Legbiztosabb sajnos csak a manuális hálózatválasztás. Elég macerás, de ezek szerint néha még megéri. :(( Androidon vannak operátor widgetek (lehet IOS-re is, azt nem tudom), de egyrészt a fene se nézegeti, másrészt az se biztos, hogy frissül azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#44) Zsolt,72 válasza martonl (#43) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nálunk nincs operator logo widget, a szolgáltató nevének utótagja segíthet, persze azt éppúgy lesni kellene ilyenkor, mint a widget esetén.

Android rendszeren nincs adatroaming ki/be kapcsolási lehetőség? [kép] Sokáig voltak nekem robotos telefonok egész seregei 🙂 , de erre már nem emlékszem. Határmenti tartózkodás esetén jól jöhet, ha olyan helyen jár az ember fia.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#45) Gynt válasza Zsolt,72 (#44) üzenetére


Gynt
junior tag

Van ilyen lehetőség, a mobilhálózatok menüpontban. Teljesen ki is kapcsolható, de meg lehet adni kivételként külön alkalmazásokat is, amelyek használhatják az adatroamingot.

(#46) Zsolt,72 válasza tixem (#42) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Ez csak példa képernyőkép volt :) , mert nem-EU tagország esetén is kellett volna érkeznie hozzád üzenetnek arról, hogy másik szolgáltató hálózatára csatlakoztál fel.

Teljesen értem, hogy miért bosszantó az ilyen helyzet, hiszen amikor elkezdődött a mobilos világ, akkor még a hagyományos telefonok jó ideig tényleg csak telefonok voltak és nem generáltak extrém díjakat a határnál, mert nem szinkronizáltak n+1 háttérben futó folyamatot. Net sem volt…

Manapság pedig ugye, ez nagyon megváltozott.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#47) Zsolt,72 válasza Gynt (#45) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Köszönöm, akkor a tippem bevált, úgy gondoltam, lennie kell benne ilyennek.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#48) Zsolt,72 válasza Viktor0610 (#39) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Köszönöm. Tavaly előtt vettem egy Yettel feltöltő kártyát (mert akkor még csak ti adtatok ilyen eSIM-et) és mintha valahol láttam volna erről infót. Most az app-ban nézelődve nem találtam meg, de szinte biztos, hogy itt is van aktív üdvözlő SMS szolgáltatásom.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#49) martonl válasza Zsolt,72 (#44) üzenetére


martonl
senior tag

Van, de attól még a hívás beeshet ugyanúgy kifelé-befelé egyaránt, ami szintén költség. Ráadásul akkor a net is elmegy. A kérdező esetében feltételezem, hogy a honos hálózat is rendelkezésre állt. A hálózatválasztás meg szinte ugyanott van a menüben (Androidon). Olyankor a kiválasztott hálózaton lesz csak hajlandó működni a telefon. Az eu roaming bevezetése előtt én alapból így használtam a telefonjaimat, csak tudni kell, hogy határt átlépve ismét hálózatot kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#50) adams6574


adams6574
újonc

Akár az is működhet, hogy van 2 fizikai sim-em és egy eSim-em? Én telekomosként pont azon sakkoztam, hogy lehet megéri itthon venni egy vodásat, mert nekik Svájc is EU-s tarifával számlázódik. Nekem a céges és a magán is telekomos.

(#51) K82 válasza adams6574 (#50) üzenetére


K82
őstag

Működhet ha az egyik SIM tiltva van. Lehet bent három, egyszerre viszont csak kettő lehet aktív (dual sim/dual standby).

Pixel / OnePlus Pad

(#52) martonl válasza adams6574 (#50) üzenetére


martonl
senior tag

De csak a Voda partnerhálózat EU-s ha jól tudom, arra vigyázzál. Manuális hálózatválasztás a tuti.

(#53) lomposfarkas válasza martonl (#36) üzenetére


lomposfarkas
tag

Magyar simmel roamingra gondolsz? A céges számlán 2. díjöves roaming forgalomnál kilobájt egységeket látok (de mindig 100-ra kerekít), nem tudom lakosságiban is ez van-e. 1 kB = nettó 3,13 Ft, szóval 1 megabájt = bruttó 3290 Ft. És 1 MB kb. pont nulla ebben az elqurvult informatikában.
Telekomnál van 50 eurós adatroaming limit (World gprs limit), az segíthet a vastag számlák megelőzésében. (18 ezer Ft-ért lófing 5,6 MB, szóval megnyugtatóbb kikapcsolni az adatforgalmat)

(#54) martonl válasza lomposfarkas (#53) üzenetére


martonl
senior tag

Nem magyar simmel, de köszi azért, a számlázásnál viszont arra gondolok, amit írtál. A magyar roaming szerepel az ÁSZF-ekben. Most nem bányászom ki, de úgy emlékszem, az eu roamingban ugyanúgy van a számlázás, mint itthon, de eu-n kívül ha jól rémlik, már 10x a számlázási egység. Lehet ez változott is, mióta néztem.

Ha jól emlékszem (ezt mindig tegyük hozzá). itthon és eu roamingban 10kB a számlázási egység és valami 15 perces időintervallumokat mér. Ha ezen belül nincs további adatforgalom, akkor kerekít és zárja a számlázást. Eu-n kívül pedig (h.j.e...) 100kB az egység. (Mondjuk ez egybecseng azzal, amit írsz.)

Magyarul és extrém esetben: pl. forgalmazol 1 Bájtot, majd 15 percig semmit, akkor itthon és eu.-ban 10, ezen kívül 100kB adatforgalmat fog a szolgáltató számlázni. (Vagy forgalmazol itthon vagy eu.-ban 10,1kB-ot, akkor levon 20-at, nem ragozom). De hangsúlyozom, nem vagyok biztos a számokban.

Na erre lennék kiváncsi ezeknél a külföldi roaming SIM-eknél. Mint írtam, egy masszívabb adatforgalomnál ennek nincs akkora jelentősége, de egy időnkénti e-mail szinkronizálás számlázását megdobhatja a dolog.

Amikor a Digi bejött, 1MB számlázási egységekről írtak, de azon kb. csak én voltam felháborodva...

(#55) brumicica


brumicica
tag

Az USA 5 gigás/30 nap e-sim a revoluton elég jó áron van 5540 Ft-ért. Az airalo szinte majdnem ennyi, 16 USD, azaz 5800 Ft. Az airalo felenged T-Mobile-ra, ATandT-re és Verizonra, Floridában legalábbis biztos. Az ember istenkirály ekkora lefedettségel!!! Azt lehet tudni, hogy a Revolut USA e-sim hányféle USA adathálózatra enged fel?

[ Szerkesztve ]

(#56) vicze válasza brumicica (#55) üzenetére


vicze
félisten

Csak T és Verizon, AT&T-re nem engedett fel, és az app is csak ezeket írja.

Revolut nem írja mire megy fel. Viszont a 7nap/100MB mindegyiknél ingyenes most, úgyhogy ki lehet próbálni.

(#57) Gabifapeti


Gabifapeti
csendes tag

Sziasztok! Most voltunk Balkán körtúrán. Oda az airalonak csak a worldwide csomagja lett volna jó kb. 34 dollárért, mivel több országot is érintettünk (Észak-Macedónia, Albánia, Koszovó). Aztán találtam a maya mobilet. Nekik volt külön Balkán csomagjuk 18 dollárért 15 napra. Beolvasta az esimet és simán működött mindenféle mókolás nélkül és gyakorlatilag mindenhol volt térerő. Jó szívvel tudom ajánlani, ha valaki arra készül. 2 telefont is így használtunk és országok közt is simán váltott mind2-vel.

(#58) noPublicFG válasza Gabifapeti (#57) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Bár engem most nem érint, még is köszönöm az infót! Jó tudni ezekről a lehetőségekről! :R

plus ça change, plus c'est la même chose

(#59) navigandus válasza Hieronymus (#14) üzenetére


navigandus
csendes tag

Szibériába? Sokat segítene ha írnál pár infót még ;]

(#60) csaszi75 válasza Gabifapeti (#57) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ez tényleg elég jó, de az 5 GB nem volt kevés?

(#61) whbear


whbear
senior tag

Sziasztok! Itt nagyon olcsó árakat látok, lehet hogy átverés?
Esimdb

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#62) jaszy91 válasza whbear (#61) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Nem hiszem, hogy átverés, inkább csak This is an unlimited messaging plan and the speed is limited to 128/kbps nem túl erős a szolgáltatás, hogy úgymondjam :D

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#63) whbear válasza jaszy91 (#62) üzenetére


whbear
senior tag

De az összes data plan ilyen lenne? Mi értelme lenne a 10 GB csomagokak 128 kbps sebességgel? Én nem találtam meg sajnos ezt a kiírást sehol.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#64) K82 válasza whbear (#61) üzenetére


K82
őstag

Ez csak egy gyűjtőoldal, mint nálunk az árukereső.

Pixel / OnePlus Pad

(#65) martonl válasza jaszy91 (#62) üzenetére


martonl
senior tag

Én olyat láttam csak eddig, ami 4-5G hálózaton x GB, és mellette 2G-n korlátlan.
Pl. ez.
Mondjuk itt valóban 128kb/s-t ír a 2G sebességre.

[ Szerkesztve ]

(#66) jaszy91 válasza whbear (#63) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Tovabb mentem a szolgaltato oldalara, ott reszletesen leirja, hogy mit nyujtanak.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#67) martonl válasza jaszy91 (#66) üzenetére


martonl
senior tag

Jó, de melyikre? Mint K82 is írta, több szolgáltatót gyűjt össze az oldal.

(#68) balco


balco
aktív tag

Pár nap Isztambul után mondhatom, hogy minden rendben volt, jól működött a Revolutos e-sim.
Mindenhol volt kielégítő térerő és adat.

(#69) whbear válasza balco (#68) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönjük a tapasztalatok megoszlását.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#70) martonl válasza balco (#68) üzenetére


martonl
senior tag

Köszi a tapasztalatokat. Whbear már megelőzött. :R

[ Szerkesztve ]

(#71) whbear


whbear
senior tag

Gondolom érdemes kipróbálni ezeket az eSIM csomagokat valami pár dolláros plannal, aztán mehet ez:Mobimatter.com 35 GB
Ennek az a nagy előnye, hogy ha egy hónapban kell 20 GB, de az év többi részében szinte semmi, csak útközben itthon üzenet és voip hívás, nincs a havi limit.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#72) martonl válasza whbear (#71) üzenetére


martonl
senior tag

Igen, ezt más is írta még talán a telekomos topikban is, mint Domino Maraton kiváltandó, mert ár/érték arányban valóban jó. Ha jól rémlik, 1-2 fórumtárs kipróbálta és a sebességre eléggé panaszkodtak. De nem kerestem/olvastam vissza ezügyben, csak így emlékszem.

Még a Roamless-t próbálom, az elvileg soha nem jár le. Nemzetközi kimenő (voip, az appjából) hívás is kezdeményezhető róla. Ilyenkor angol számmal megy ki a hívás, de nem visszahívható. Az app és a hívás természetesen más telóról és wifin keresztül is megy. Sok értéke nincs, de normál telefont felhívni jó lehet.

Ami még tetszik benne, hogy webes felületen is jól láthatók a lényeges információk, nem kell feltétlenül applikáció is hozzá. Valamint hogy az applikációnak nem probléma a rootolt telefon, ez utóbbi csak nekem érdekes.

A belga Proximus szolgáltató van mögötte, azaz belga IP címet ad. Itthon viszonlag jó sebességeket mérek vele, 5G-re is felmegy. Jövő hónapban majd tesztelem Eu.-n kívül is, ha minden igaz. Ha jól emlékszem van próbaegyenleg is és az esimet ingyen kiadja. Hotspot is megy vele ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#73) stefi68


stefi68
addikt

Keresgéltem a neten, főleg Montenegró, kicsit Szerbia, Bosznia, Albánia vonatkozásában (min. 15 nap) van ennél jobb ajánlat? [GlobaleSim]
Van valakinek tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74) stefi68 válasza stefi68 (#73) üzenetére


stefi68
addikt

Nem jár erre senki?
Közben talltam infót asszem a Redditen. Háát nem nagyon ajánlják a a GlabaleSim-et.
Valakinek bejött valakinek nem, de inkább nem.
Közben rábukkantam erre: [Tourist prepaid in Montenegro]
Ez vajon csak Montenegro-ban használható, vagy Szerbiában, esetleg Albániában is?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75) Zsolt,72 válasza stefi68 (#74) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

during your stay in Montenegro.

és

Gigabytes are used in national traffic / on the territory of Montenegro.

Ezek alapján csak Montenegro területén érvényes.

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#76) stefi68 válasza Zsolt,72 (#75) üzenetére


stefi68
addikt

Úgy gondoltam, hogy ez csak egy általános tájékoztató szöveg...
Ezt találtam még: [How to Get a SIM Card for Your Holiday in Montenegro]
Itt pont azt írja, hogy van roaming a balkáni országok közt

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.