Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Parci válasza #72445440 (#36900) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most lehet kapni gyógyszertárban vaxigripet?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36902) S e t h


S e t h
nagyúr

Holnap mentünk volna a feleségemmel harmadik pfizerre, de a vírus úgy gondolta jubiláljunk 1 év után és inkább a mentősök jönnek tesztelni.
A tünetek nagyjából teljesen hasonlók mint tavaly, egy eltérés van csak, az is nálam, egy 100-as pzs-t már tuti elfújtam.
A tünetek jóval enyhébbek, de engem tavaly sem vert földhöz, hanem a post covid volt inkább bosszantó.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36903) mpo válasza t72killer (#36890) üzenetére


mpo
veterán

Remélem nem felejtetted el, hogy a közös vakcinabeszerzésből kiléptek a nagyokosok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36904) AMD Power válasza #72445440 (#36900) üzenetére


AMD Power
titán

Reális kereteken belűl én is fizetnék az oltásért.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36905) Ringman válasza S e t h (#36902) üzenetére


Ringman
nagyúr

fasza :(((

ha más lenne (amire simán van esély) az akut fertőzés miatt még vagy 3 hétig úgy sem mehettek majd oltásra.

(#36907) t72killer válasza mpo (#36903) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erősen valószínű (101%), hogy választásokig ki fog tartani a készlet. Voltak kölcsönakciók is Csehországgal pl, amiből jöhet vissza mrns.

Plusz ugye antivaxxer államok (ukrajna?) többletét is meg lehet venni, alkalmasint olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36908) mpo válasza S e t h (#36902) üzenetére


mpo
veterán

Mennyi idő telt el a 2. Pfizer óta?

Ha érted, akkor már elavult.

(#36910) Ringman válasza mpo (#36903) üzenetére


Ringman
nagyúr

tekintve hogy a bolgárok, románok, görögök, stb. meg benne maradtak és ott az oltási kedv khm, alacsony, így államok között vsz. lehet egyezkedni, ha szükség lesz rá (ill. lesz rá hajlandóság)

(#36911) Reggie0 válasza #72445440 (#36900) üzenetére


Reggie0
félisten

Te hogy szereztel vaxigrip tetrat?

#36897 venember83: Nem varok, hanem azt mondtam, hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#36914) Reggie0 válasza #72445440 (#36913) üzenetére


Reggie0
félisten

Korzeti irta fel? Ugy tudom recept kell hozza.

[ Szerkesztve ]

(#36915) S e t h válasza Ringman (#36905) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egy dolog zavar igazán. Az influenzát hírből sem ismerem, a gyerek által a bölcsiből hazahozott biofegyvereken kívül azt sem tudom mi a betegség, de ez a virulens szemét minden évben megtalál majd, ha nem viselek maszkot?
Egyébként komoly felfutása van most a fertőzésnek, rengetegen kidőltek a környéken, nem egyszerű megúszni közösségi tereken.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36917) Drizzt válasza t72killer (#36907) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egészen biztos. Lassan már kezdem azt hinni, hogy lehet a Modernából sincs akkor a készlethiány, amióta tudom, hogy a homológ oltási sorban fél adag jár. Eddig Izraelben volt ugye a legnagyobb mértékű a harmadik oltás, de a 4 millió adag ott is egy ideje megugorhatatlan szint. Nem hinném, hogy itt 4 millió felé mennék. De ha még meg is lenne, majdnem jutna mindenkinek csak Pfizerből és Modernából negyedik körre is azok közül, akik kérnek harmadikat. Leszámítva természetesen a lejárati időt, amivel nem tudom követni, hogy mi a helyzet.

Btw. az nagyon meglepett, hogy Románia trackeli hivatalosan az újrafertőződést is. Ha jól emlékszem kb. az összes fertőzött 800-ad része az, aki újra megfertőződött eddig.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#36918) S e t h válasza mpo (#36908) üzenetére


S e t h
nagyúr

6 hónap.

ish4d0w, köszi.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#36919) Reggie0 válasza #72445440 (#36916) üzenetére


Reggie0
félisten

Hm. Azt nem is tudtam, hogy ennyivel korabban is a patikakba kerul, ha tudom mar reg hivtam volna a korzetit. Na nem baj, majd holnap be is vasalom a receptet aztan megfutok itt par patikat.

(#36920) mpo válasza t72killer (#36907) üzenetére


mpo
veterán

Én szeretnék a választások után még élni pár évet, bárki is nyer.
Az élet remélem nem áll meg a választásokkal, vakcinára utána is szükség lesz, még 2023-ban is.
Ha tévednék Budweisert fizetek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36921) Ringman válasza S e t h (#36915) üzenetére


Ringman
nagyúr

elég sok a kérdőjel még, de vsz. valaki hajlamosabb rá, valaki meg nem, te lehet az első csoportba tartozol.

(#36922) AMD Power


AMD Power
titán

Kérdés,hogy ennek a Covid storynak mikkr lesz "vége"? Mármint mikor jutunk el arra a szinte,hogy nem kell majd a korházakban a folyosókra is ágyat rakni!? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#36923) t72killer válasza mpo (#36920) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt most kizárólag a 3.dózis elérhetőségéről van szó/arról, h kell-e érte rohanni, nehogy elkapkodják mint pánikerek a budipapírt.

#36917: az 1/800 kb bármelyik dupla oltást übereli, ha igaz :R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36924) Drizzt válasza AMD Power (#36922) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Sajnos fogalmunk nincs, leginkább a mákon múlik. Vannak pozitív irányba ható fejlemények (gyógyszerek érkeznek, ami jó eséllyel a mutációk ellen is jók lehetnek, még fejlettebb oltások) is, meg negatív irányba hatók is(fertőzőbb, súlyosabb hatású potenciális mutációk). Azért az egy évvel ezelőtti helyzethez képest a lehetőségein sokkal jobbak. A probléma az, hogy nem élünk velük.

I am having fun staying poor.

(#36925) mpo válasza t72killer (#36923) üzenetére


mpo
veterán

Nem kell rohanni, csak 4-5-6 hónap után be kell adatni.
A grafikonon látottak alapján (csökkenő hatékonyság) döntöttem 4 hónap után.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36926) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

(#36927) Eagl3 válasza S e t h (#36902) üzenetére


Eagl3
veterán

Pozitív lett a gyorsteszt?

(#36928) Parci válasza S e t h (#36902) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fuck :(
jobbulást!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36929) t72killer válasza mpo (#36925) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36930) Vesa válasza t72killer (#36816) üzenetére


Vesa
veterán

Mondjuk eléggé összefüggéstelenül beszél. Azt mondja, nem kapott ingyen tesztet, 2 mondattal később meg már arról beszél, hogy most ment el a mentő mert levették tőle a PCR-t. Azt sem látom világosan, hogy a gyorsteszt amit mutogat, az egy antigén gyorsteszt, vagy csak sima BioSynex, ami bejelezne az oltás miatt is ugyebár. Láttam már ilyet kollágánál. Az sem derült ki, milyen oltást kapott. Elhiszem, hogy covidos, de tisztán látszik, hogy egy ilyen videóból nem lehet semmilyen következtetést levonni.

A tudomány a valóság költészete!

(#36931) Vesa válasza S e t h (#36902) üzenetére


Vesa
veterán

Mielőbbi jobbulást!

Az eseted is azt jelzi, hogy az átesés sem generál a tünetes fertőzés ellen elegendő védelmet. A Delta nagyon kemény variáns lett.

A tudomány a valóság költészete!

(#36932) Drizzt válasza Parci (#36855) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Közben Zacher is nyilatkozott a hatvani kórházról. Azt mondja a betegek között kb 10:1 az oltatlan: oltott arány, lélegeztetőn viszont 7:1. Életkorról viszont nem mondott semmit.

I am having fun staying poor.

(#36934) t72killer válasza Vesa (#36931) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A delta egy cirmoscica variáns, enyhe 3x-os "árfolyammal". 1000 szerencsénk, hogy nem valamelyik komolyabban vakcinakerülő (béta, kappa, mű, c.1.2) terjeng, hálistennek ezek bénábbak fertőzőképesség terén.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36936) Eagl3 válasza t72killer (#36934) üzenetére


Eagl3
veterán

A béta (az a brit?) rosszabb a deltánál csak kevésbé fertőz?

(#36937) t72killer válasza Eagl3 (#36936) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A béta a dél-afrikai, leánykori nevén b.1.351 :R.
hálistennek kihalt, láttam olyan study-t is, ahol 10x körülire mérték a béta vs vuhani árfolyamot, azaz 10x annyi vuhani antitest kellett hozzá, mint ugyanannyi eredeti vírushoz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36938) Parci válasza #72445440 (#36935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sir yes sir, holnap intézkedünk! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36939) BlackV válasza t72killer (#36937) üzenetére


BlackV
senior tag

Kicsit túl van parázva ez a mutáció dolog még jelenleg. A bétát is megette reggelire már 2 adag pfizer, minden korcsoportban a vizsgáltak 90%-nál. 3. pfizer után meg mindenkinél. A deltánál még jobb a helyzet.
Gond a küszöbérték közelében van régi oltásnál. Ott már kijön a különbség, de friss oltásnál sokszorosan neutralizálja a pfizer mindet.
Ami viszont az oszlopdiagramokból kikövetkeztethető, hogy a hatótáv viszont sokkal jobb lehetne egy delta sepcifikus oltással, vélhetően.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36940) Parci válasza BlackV (#36939) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én arra számítok egyébként, hogy jönnek majd frissített vakcinák mindenhol idővel, nálunk is. és ezért hülyeség is dédelgetni a harmadik oltást, kezd látványos lenni az is, hogy hamarabb benyelik a deltát a népek, mint hogy eljutnának a szuriért.

ráadásul mindezt a topik szinte oltatlan vírusrettegője ;] propagálja (csak viccöltem)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#36941) bigdady válasza Drizzt (#36917) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hol adnak fél adag modernàt két moderna után harmadikra?

[ Szerkesztve ]

(#36942) Reggie0 válasza bigdady (#36941) üzenetére


Reggie0
félisten

Nemeteknel.

(#36943) Drizzt válasza bigdady (#36941) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Egerben egészen biztosan. Nem hinném, hogy maguktól találták ki, adminisztrálniuk is másképp kellett, látszott, hogy valamilyen eljárásrend alapján teszik. A gyártói booster adag ajánlás hivatalosan ez. De valószínűleg korábban nem követtük, illetve elképzelhető, hogy van olyan oltópont, ahol még szintén nem. És nem, ha valaki kért teljes adag harmadikat, annak igen hosszas és meggyőző érvelésbe kellett kezdenie, különben a közül választhatott csak, hogy teljes Pfizer, vagy fél Moderna.
Azt most látom, hogy kb. fél hete lett EMA approved a fél adagos Moderna booster, lehet ennek hatására állt át Magyarország is, de hivatalos kommunikációt sehol nem találtam a dologról.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#36944) Drizzt válasza Drizzt (#36943) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Előttem lévő csaj volt, aki Modernát kapott és mondta, hogy Modernát szeretne harmadiknak is és kérdezték tőle, hogy ugye tudja-e, hogy csak fél adag Modernát kaphat, de szívesen adnának inkább teljes Pfizert, ha azt kér. Illetve a hűtőben is kétféle adag Moderna volt a fecsikbe előre kimérve. Nekem is először véletlenül felest készítettek be, de heterológ sorban teljes jár.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#36945) Ringman


Ringman
nagyúr

„Ha lenne még kontaktkutatás – ami nincsen –, akkor az újságíróknál kéne kezdeni, mert utána Münchenbe mentem, tehát az újságírókat láttam utljára Magyarországon” - mondta az RTL Híradónak nyilatkozó Gulyás Gergely hétfőn.

[link]

:U

(#36946) t72killer válasza Ringman (#36945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

jók ezek az újságírók, még a spájzban is velük találkozik az ember, reptéren is ők szolgálnak ki, kaját is ők hozzák :DD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36947) Ringman válasza t72killer (#36946) üzenetére


Ringman
nagyúr

az oltás működik,
a kontaktkutatás nem működik :)

(#36948) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A.30. Hálistennek ez se tud terjedni az erősen deltás közegben.

Lehet tényleg az lesz a legjobb, ha a delta full lenyomja a világot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36950) BlackV


BlackV
senior tag

Bigdady, vagy valaki!
A honvédban van Janssen pavilon? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.