Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87601) totya694 válasza macilaci78 (#87600) üzenetére


totya694
őstag

Vagy mint a reklámba...
Küld a pénzt én meg küldöm a nagy semmit(vagy valami ilyesmi) ;]

Üdv:Attila

(#87602) fecus


fecus
őstag

Egy Asrock J4105-ITX lapból rakom össze a házi szerverem. Ubuntu 20.04-el. Van rajta egy M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module and Intel® CNVi (Integrated WiFi/BT) foglalat. Jó drága Intel kártyákat már találtam. Valakinek van ötlete, hogy linux kompatibilis kártyából milyen olcsóbbat keressek?
Ez jó lehet?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87603) martonx válasza fecus (#87602) üzenetére


martonx
veterán

ööö, én a helyedben pont hogy simán vezetékkel kötném a hálózatra a szervert, nem pedig wifi-vel. Vagy nem értem a problémát, hogy mit is keresel?

Én kérek elnézést!

(#87604) azbest válasza fecus (#87602) üzenetére


azbest
félisten

A mini pcie kártya nem m.2 . Ráadásul valami régi lassú fajta, és ahogy martonx is mondta, a szervert kösd vezetékkel a hálózatodra.

(#87605) totya694 válasza fecus (#87602) üzenetére


totya694
őstag

+1 a LAN mellett.WiFi az olyan amilyen...

Üdv:Attila

(#87606) fecus válasza martonx (#87603) üzenetére


fecus
őstag

Bocsánat, nem írtam le mindent. A szerverben 3 LAN csati van/lesz. Az egyiken kapja a lakás routerétől a biteket. A Wifi az a garázs-kert vonalon adná a mobiloknak meg az okosotthon cuccoknak a NET-et.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87607) kraftxld válasza fecus (#87606) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Erre a fiatal szovjet mérnökök rendes access point-ot szoktak használni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87608) fecus válasza kraftxld (#87607) üzenetére


fecus
őstag

Ja, 3-4eFt egy wifi stick, meg van is itthon. Egy jó AP meg 10-20eFt. Ennyire nem kényes egy garázs. Aztán a 7/24-es fogyasztás feleslegesen.
Ez nem egy üzem, csak hobbi.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87609) totya694 válasza fecus (#87608) üzenetére


totya694
őstag

Ne "aprózd el" [link] ;]

Üdv:Attila

(#87610) fecus válasza totya694 (#87609) üzenetére


fecus
őstag

:))
Ez jó cucc lenne erre a célra?
Ez nem olyan drága, és 4W-os. 5GHz nem kell.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87611) totya694 válasza fecus (#87610) üzenetére


totya694
őstag

Tudtommal 100mW az engedély nélküli megengedett adóteljesítmény kicsiny országunkban.

Üdv:Attila

(#87612) martonx válasza kraftxld (#87607) üzenetére


martonx
veterán

És mit használnak erre a célra a nem szovjetek? :D

Én kérek elnézést!

(#87613) ShadowX


ShadowX
őstag

Valakit érdekel egy TP-Link WDR4300-as (ver. 1.7) friss openwrt szoftverrel? Mondjuk legyen 7K.

[ Szerkesztve ]

(#87614) fecus válasza totya694 (#87611) üzenetére


fecus
őstag

Gondolom vissza lehet venni. A kert kb. 40m lehet.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87615) totya694 válasza fecus (#87614) üzenetére


totya694
őstag

Valamelyik TP-Link routernél azért szerelték fixre az antennát,hogy ne tudja az user otthon kicserélni nagyobbra.Viszont az első kiadásúaknál még cserélhető volt és az élelmesebbek le is cserélték 6dB-ről 9dB-re így tudtak vele nyerni néhány métert a távolságban...

Üdv:Attila

(#87616) azbest válasza totya694 (#87615) üzenetére


azbest
félisten

a 4W a fogyasztása, nem a sugárzási teljesítménye :)
pdf

mondjuk szinte bármilyen meglévő wifi router is tökéletes access pointnak, csak úgy kell beállítani, hogy ne routerkedjen :)

(#87617) totya694 válasza azbest (#87616) üzenetére


totya694
őstag

ok.

Üdv:Attila

(#87618) Orionk válasza pilóta (#85277) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia,
Mostanság a járvány alatt mikor vagytok nyitva?
Hétköznapokon 08-15 között? és hétvégén? köszi

(#87619) macilaci78 válasza Orionk (#87618) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hétvégi nyitvatartást is szabályozza a rendelet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87620) pilóta válasza Orionk (#87618) üzenetére


pilóta
nagyúr

9-15-ig vagyunk, de csak hétköznap.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#87621) macilaci78 válasza pilóta (#87620) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pénteken is? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87622) pilóta válasza macilaci78 (#87621) üzenetére


pilóta
nagyúr

Amennyiben a péntek hétköznap, akkor igen. Ha állami ünnep, mint a mostani, akkor nem.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#87623) Orionk válasza macilaci78 (#87619) üzenetére


Orionk
senior tag

Hétvégén 15:00ig lehetnek nyitva az üzletek, ha a polgármesterek el nem rendelik másképp.

Erre gondolsz? köszi

(#87624) csoszogi


csoszogi
tag

hali

Épp nem aktuális (corona vírus, tűzgyújtási tilalom) de most jutott eszembe, így megkérdezem: Hol lehet a szabadban grillezni? Itt Szegeden, vagy a környéken. Vinném a grillt, szenet stb. aztán meg nyilván összepakolnék és haza. Vagy esetleg csak szenet, készülék adott, ilyen közösségi grillre gondoltam. Csak úgy nem akarok a Tiszapartra vagy valahova kimenni a természetbe, mert azért tartok a büntetéstől, meg a legális dolgokat jobban szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#87625) Polemius válasza csoszogi (#87624) üzenetére


Polemius
aktív tag

A Laposra lemehettek, ott nem fognak zargatni. (Esetleg a Foka?)
Ráadásul ártér, és ha jól tudom, ártérre még az esetleges tűzgyújtási tilalom sem vonatkozik.
Egyébként magánterületen (a kertben, udvarban) leginkább. Ha társasház, annak udvarán, parkolójában?
Közösségi grillről nem tudok Szegeden.

(#87626) ritkaság válasza Polemius (#87625) üzenetére


ritkaság
tag

Jelenleg a kertben is tilos!

(#87627) vizslakutya válasza ritkaság (#87626) üzenetére


vizslakutya
senior tag

A grill zárt magánterületen jelenleg megengedett,az avar égetés tilos. Mivel én is sütögetni szeretnék a hétvégén, utánanéztem a dolognak.
Forrás: katasztrófa védelem honlap

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#87628) csoszogi válasza Polemius (#87625) üzenetére


csoszogi
tag

köszi az ötletek mindkettőtöknek, tízemeletesben lakom.... udvar kilőve..régebben sokat jártam a Laposra, és tényleg mintha rémlene a tűz illata...ötletet adtál, kicsit gondolkodtam:

A Rotary ösvényen is láttam tűzgyújtó helyet, most már rémlik, és tényleg ott lehet tüzet rakni: [link]

azt hiszem volt is cikk róla, hogy felgyújották [link] az ülőtuskókat.

[ Szerkesztve ]

(#87629) tisn válasza csoszogi (#87628) üzenetére


tisn
addikt

ott szerintem most nem lehet. de ha tovabbmesz rajta a vegeig, ott kezdodik egy foldut, azon mesz egy 3-4km-t, lesz egy kiepitett tuzrako hely, ahol a kutya se jar, es ott nem bux le :)

(#87630) vizslakutya válasza csoszogi (#87628) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Megnézve az időjárás előrejelzéseket,valószínű marad a terasz elektromos grillel. :F (még jó ,hogy van az is).Husi megvásárolva,sör még van jófajta Straropramen(prágai),az eső meg essen,ahogy akar. :Y
Amúgy szerintem a Lapost meg a Foka telepet tuti ellenőrzik a rendőrök,nem a tűz,hanem a csoportulás tilalma miatt. Sétálni a Foka felé szoktam és igen sűrűn lent látom a rendőröket,a fiatalok próbálnak ott "kutyasétáltatás" jeligével bulizni.

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#87631) Polemius válasza csoszogi (#87628) üzenetére


Polemius
aktív tag

A Laposon a strandolós résztől lentebb sétálva pár 10 métert, több helyen is megtalálod korábbi tűzrakások helyét. És (sütés-főzés miatt) a rendőrök sem szoktak senkit piszkálni - még akkor sem, ha egyébként tűzgyújtási tilalom van. Nyilván figyelni kell, hol tüzelsz, nehogy felgyújts valamit, meg rendesen eloltani. (Bár te grillezni akarsz, ott még az sem okoz gondot, hogy a nyár felé haladva egyre messzebbre kell menni fát gyűjteni. :) )

Az más kérdés, hogy a vírus miatt baráti sütögetést nem most kell tartani.

(#87632) Ezekiell válasza Polemius (#87631) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát minket zavartak már el a yardok a Laposrol egy szép nyári este, amikor szalonnát sutottunk. De mondjuk ez 10+ éve volt.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#87633) macilaci78 válasza tisn (#87629) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Végülis a kérdés úgy szólt, hogy hol lehet, nem úgy, hogy hol szabad. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87634) Ezekiell válasza macilaci78 (#87633) üzenetére


Ezekiell
veterán

Így voltak ezzel a Cserepesenaz utcán disznót vágó cigányok is: ott lehetett :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#87635) Polemius válasza Ezekiell (#87632) üzenetére


Polemius
aktív tag

Lehet, hogy túl hangosan sütöttétek. :D

(#87636) Ezekiell válasza Polemius (#87635) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem mondom, hogy nincs igazad, de nem is ismerem el :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#87637) csoszogi


csoszogi
tag

Köszönöm mindenkinek, majd ha aktuális lesz figyelembe veszem az ajánlásokat.

macilaci78: az igaz azt kérdeztem hol lehet, de az utolsó mondatban utaltam rá, hogy a legális dolgokat jobban szeretem, vagyis utaltam a hol szabadra is.. :D

Úgy összességiben azért jó lenne, ha lenne ilyenre is lehetőség (több városban van), de gondolom akkor a népek ezt választanák, haveri körrel egy pár tálca sörrel összegyűlve, és nem a jó drága Lacikonyhát plusz csapolt sört...

(#87638) fecus válasza csoszogi (#87637) üzenetére


fecus
őstag

A Tarjánban zajlott zöld város felújításban két ilyesmire kialakított helyet is létrehoztak. Az egyik a Debreceni utcai játszótér mögött, a Másik a Retek utcai távhő épülete mögött.
Ezeknél előtte is volt tűzrakóhely, meg néhány összefordított pad. Most is van ha jól emlékszem.
Hogy aztán az ott lakók mennyire tekintik "sajátjuknak" azt nem tudom.
Gondolom a "hatóság" csak nem zavar el, ha a Város direkt kialakított ilyen helyeket.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87639) fecus


fecus
őstag

Mielőtt keresgélek a Neten megkérdezem. Keresek használtan
SSD 240-256GB,
notebook RAM 4GB DDR4 2400MHz (A másik mellé menne. Most egy ADATA van benne.)
Ha valaki éppen fiókot takarít a kanténban és ilyeneket talál csak szóljon!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#87640) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok!

merre érdemes eperért menni ?
finomat, nagyot keresek...
ja és magyar, helyi epret

bordány-szatymaz ?
megéri kimenni..olcsóbb annyival ?

(#87641) macilaci78 válasza lorcsi (#87640) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mennyiség kérdése. 1 kg-ért nem, 10 kg nem fogy el, mire megcsiccsad, de befőzni oké.
Ópusztaszeri Nemzeti Park felé menet valamelyik közeli településen vettem nagyon finom epret.
A kisebb szerintem finomabb, a nagyot lehet, csak a csapadék fújta fel hígítva az ízét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#87642) csoszogi válasza lorcsi (#87640) üzenetére


csoszogi
tag

Én az utóbbi években a Mars téri piacra mentem ki. Útba esett, alkalmanként egy-két kiló elég is volt. Igen nagy választék volt, de mind ízes volt amit vettem. Volt kicsi nagy mindenféle első másod osztályú. Láttam aki kért kóstolót az kapott is.

fecus: köszi a tippet megnézem

(#87643) tisn válasza csoszogi (#87642) üzenetére


tisn
addikt

neppereket keruljetek, tegnap vettem 3000ft-ert 1.5kg-t, fele ment a kukaba

(#87644) azbest válasza tisn (#87643) üzenetére


azbest
félisten

lehet a tescobol vették 900éer kilóját :D

(#87645) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Valami értelmes műanyag nyílászárós céget tudtok ajánlani?

Konkrétan 28 (!) helyről kértem árajánlatot és akiktől eddig választ kaptam (kb. a fele), azok nagy része vagy még az ajánlatot sem tudta helyesen kitölteni (pl. balos helyett jobbos, 48mm-es üveg a 36mm-t fogadó profilba!!!), vagy durván le akar húzni (pl. 1300Ft+áfa/fm + anyag szegőzés (!), duplán számolt beépítés, 70mm-es lengyel szemét, 80mm-es Rehau árnál drágábban!!!), vagy leginkább mindkettő. :U Volt, ahol egy hét oda-vissza levelezés után voltak képesek kinyögni, hogy leghamarabb 3 hét múlva tudnak árajánlatot adni. :U

:W

Mondanom sem kell, hogy amire kértem az árajánlatot, az faék egyszerűségű, mindennapos dolog. Mi lesz majd amikor a 4,5 méter széles egybefüggő üvegfelületű ablakot akarom cseréltetni? :O

Hogy élnek meg ezek egyáltalán?? :F

Üdv:
Rhino666

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#87646) totya694 válasza Rhino666 (#87645) üzenetére


totya694
őstag

"Hogy élnek meg ezek egyáltalán?? :F"

Jóóóll...

Üdv:Attila

(#87647) tucsok. válasza Rhino666 (#87645) üzenetére


tucsok.
senior tag

Mikor az első lakást megvettük akkor a Hondela nevű céggel csináltattuk a műanyag nyílászárókat. Akkor 10+ éve teljesen meg voltunk elégedve. Ajánlom!
A második lakásnál a SZAFA nevezetű céggel csináltattuk a fa nyilaszárókat...nem volt felhőtlen a kapcsolat... Akkoriban még a Nestor Trade nevű cégtől kértem ajánlatot....

Most a magánházban nem kell cserélni. Hála a jó Istennek! Ja de, cseréltem a tetőtéri ablakokat de a Velux-ot elkerültem. :P

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#87648) Amarth válasza Rhino666 (#87645) üzenetére


Amarth
aktív tag

Jola?[link]

[ Szerkesztve ]

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#87649) Rhino666 válasza Amarth (#87648) üzenetére


Rhino666
őstag

Rosszakat hallottam róluk, de ezek után már lehet hogy megérdemelnek egy esélyt. :DDD

(#87647) Köszi, a Hondelától már kértem ajánlatot, de még nem kaptam. A Nestor Trade látszólag nem forgalmaz olyat, ami megfelelne nekem (az olcsó sz@r és a méregdrága jó között nem tudok választani). :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#87650) -Tsaba- válasza Rhino666 (#87645) üzenetére


-Tsaba-
tag

Ha jutottál valakivel valamire, kérlek szólj nekem is :D . Én is most tervezek nyílászárókat cseréltetni. Tavaly a Jola-tól kértem ajánlatot, mert haverom elégedett volt velük (viszonylag olcsón és jól dolgoztak neki) de nekem 2-3 hónap volt mire elküldték az ajánlatot (addigra meg már lemondtam a cseréről)...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.