Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88601) -Tsaba- válasza Frenky89 (#88598) üzenetére


-Tsaba-
tag

Arra szoktam hazajárni munkából, majd megnézem. De múlt héten még tuti nem voltak nyitva, és csak annyi van/volt kiírva hogy "átmenetileg zárva"...

(#88602) vizslakutya válasza Frenky89 (#88598) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Felújítási munkák miatt zárva,a Dorozsmai úton nincs próba illetve választási lehetőség, csak az online rendelt árut lehet átvenni.
Kár, tetszenek a pólók,de a megadott méret táblázaton én nem tudok eligazodni,nyugodtab lennék próbálva.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#88603) SirRasor válasza Gergello (#88600) üzenetére


SirRasor
őstag

Ryzen 5 3600
Gagyibyte B450M DS3H
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT - minimum ilyen RAM ajánlott ezekhez
Alaplapról annyit, hogy elég sok hangkártyát, DAP-ot és DAC-ot hallottam már és ennek az alaplapija meglepően szépen szól, pedig csak egy Realtek ALC887 van benne. Lehet ennyit dobnak az aranyozott japán kondik :U
Holnap kipróbálhatok egy FiiO K5 Pro-t :D na ott lesz ám eargasm

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#88604) veze


veze
őstag

[link] napex megszünt?
nyitva nincsenek az biztos

(#88605) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Sziasztok!

Veritas borkereskedés webshopjában nincs véletlen valakinek platina kártyája? :R

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#88606) GrotESC válasza Gergello (#88593) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Kicsit megkésve, de ez a video egész jó ebben a témában: [link]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#88607) fradi81


fradi81
veterán

NFC+simple app: akinek otp-s kártyája van annak olcsóbb ezt használni mint aki más banknál van?

moto g72, Ninebot d28e

(#88608) Polemius


Polemius
aktív tag

Laptop tápcsatlakozó (a gépben lévő aljzat, nem a táp csatlakozója) hibával hová érdemes menni Szegeden?

(#88609) ShadowX válasza fradi81 (#88607) üzenetére


ShadowX
őstag

Mivel az OTP az app tulajdonosa, így OTP kártyákkal ingyenes. Ugyanaz, mintha magát a kártyádat használnád. Csak be kell digitalizálni és kész. Kivéve, hogy nálam stock droidon nem megy a legutóbbi frissítés óta a fizetés.

(#88610) r0by válasza ShadowX (#88609) üzenetére


r0by
addikt

Jó, hogy olvasom a hozzászólásod, mert nálam sem megy most a fizetés samsungon. Így megnéztem a playstore hozzászólásait. Elvileg van megoldás rá.

[link]

Sajnos egy korábbi verzióban volt egy hiba, amit javítottunk, de aki letöltötte - rövid ideig volt elérhető - annál jelentkezhet a token hiba. Ilyenkor alapesetben egy ki-bejelentkezés (emailcímmel és jelszóval) és újradigitalizálás segít, ill. a kártya törlése és újra elmentése ha a relogin után mégsem javult meg. Elnézést a kellemetlenségért.

Szerk: belépve az app-ba, még üzenet is van róla :)

[ Szerkesztve ]

(#88611) ShadowX válasza r0by (#88610) üzenetére


ShadowX
őstag

Sajnos nálam ezután a "megoldás" után sem működik. :(

(#88612) Gergello válasza GrotESC (#88606) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm, érdekes videó volt. :R

(#88613) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Üdv!

Szakállvágómban szerintem meghalt az akksi, nem vesz fel töltést és kicserélném benne. Tudtok Szegeden boltot, ahol lehetne venni? 14500-as Li-ion, 750 mAh

(#88614) martonx válasza CanibelZ (#88613) üzenetére


martonx
veterán

Mérey utca Elszo szervíz. Mindenhez tudnak alkatrészt rendelni, cserélni. Bár néha elég parasztok tudnak lenni :D

Én kérek elnézést!

(#88615) biomassza válasza martonx (#88614) üzenetére


biomassza
csendes tag

Néha? Hosszasan gondolkodnék, hogy hívjak-e tűzoltót, ha az a szervíz lángolna...

(#88616) Ted_Beneky válasza martonx (#88614) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Akkor ezek szerint olyanok, mint régen :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#88617) csoszogi válasza Polemius (#88608) üzenetére


csoszogi
tag

nekem ilyen problémát évekkel ezelőtt a Proton tech-ben csinálták meg. A Rókusi Tesco háta mögött vannak a körforgalomnál.

(#88618) Agyasima válasza CanibelZ (#88613) üzenetére


Agyasima
senior tag

Bárhova, csak a Szuper Elszoba ne menj! Csak olvasd el a gugli értékeléseiket.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#88619) ShadowX válasza Agyasima (#88618) üzenetére


ShadowX
őstag

Akkor lehet elmentek onnan a jó emberek? :F
2 éve karácsony előtt 2 munkanappal elpukkant a tv-mben valami. Se kép, se hang. Kétségbeesésemben elvittem oda, azt mondták nem biztos, hogy főpanel csere nélkül meg lehet javítani. Megnézték és valami kondi pukkant el. Simán mondhatták volna, hogy főpanel csere, mert nem értek hozzá, de ehelyett kicserélte az egyik szerelő a kondit és még másnap hívtak, hogy mehetek érte. Pedig karacsony előtt voltunk. Kicsit draga volt a javítás, de a körülményekre tekintettel "örömmel" fizettem ki. Máskor pedig egy HTC telefont adtam le javításra, mert ők voltak az átvételi pont. Mindent körbefényképeztek rajta és elküldték javításra a megfelelő hibabejelentő lappal. Ekkor is sértetlenül és megjavítva kaptam vissza a telefont.

Érdekes, mert gyakorlatilag kétféle vélemény van róluk. :DDD Vacak és jó, köztes nincs.

(#88620) Agyasima válasza ShadowX (#88619) üzenetére


Agyasima
senior tag

Lehet, karácsony előtt már kevésbé voltak bunkó hangulatban. Nekem is van velük személyes tapasztalatom. Asszem, meg is írtam itt a fórumban. Én biztos, hogy nem megyek a közelükbe többet.

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#88621) pulutodurumo válasza ShadowX (#88619) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is vittem hozzájuk TV-t. A háttér világítást tápláló rész volt kimúlva. Ha nem kapott áramot egy napig, utána működött pár óráig. Ha be volt dugva készenlétben, akkor egyből jött a hiba. Vibrál, majd kikapcsol. Szerintem állt náluk, bekapcsolták, jóez, vissza a parasztnak, írjad a számlát. Nyilván előtte elmondtam hogy ez a helyzet, járassák. Szóval a semmiért fizettem. Aztán a Kecskeméti utcában megcsináltattam. Azóta is működik anyóséknál.
Ez olyan másfél- két éve volt.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#88622) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Közben kiderült a hiba, nem az akksi volt, hanem van benne egy érzékelő, ami kikapcsolja az egészet, ha meleget érez az akksiból és valamiért folyton zárta magát. Kikötöttük és megy, szóval egyelőre megy, de cserébe most töltő haldoklik. Ez már a második, szóval valami hibás a konstrukcióban... Szóval majd azt kell szereznem, de valami random márkájú is jó lenne, nem kell a sajátja ezek után. Az Elszon kívül lehetséges, hogy találok? Lehet benézek valamikor, de ha tényleg kicsit is bunkók, akkor onnan biztos nem veszek. Elfelejtettem lemérni a csatlakozót, hogy mekkora átmérőjű, de biztos van más hasonló eszköz, ami ilyet használ.

(#88623) lorcsi


lorcsi
veterán

Folosleges, reg nem hasznalt bicaj lancot, lakatot keresek
Olcson !

(#88624) Jinxb1rd válasza lorcsi (#88623) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ki akartam cserélni a csapot a fürdőszobában, a kéket sikerült is elzárni, de a melegvíznél ez fogadott:

Ezt most mi akar lenni?

Csavarni kell, leszedni? Merre csavarjam? Üssem kalapáccsal?

Mindenesetre ahogy próbálkoztam már finoman elkezdett csöpögni

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#88625) _Petya_ válasza Jinxb1rd (#88624) üzenetére


_Petya_
őstag

Először leveszed a kupakot (balra tekerve vagy ha nem megy akkor lehet csak magad felé kell húzni) majd ha lejött, akkor alatta találsz egy szögletes tengelyt.Azt tudod forgatni úgy hogy a kupak oldalán (a képen alul) látható szögletes nyílást a tengelyre rakod és a kupakkal tekered. Így tudod elzárni jobbra, megnyitni balra a szokásos módon. Ha már nem akarod tekergetni akkor csak vissza rakod a kupakot ahogy volt.

Tehát védő kupak és egyben tekerő szerszám is, hát nem zseniális? :C

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#88626) Jinxb1rd válasza _Petya_ (#88625) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi. :R

De ez a rész elkezdett csöpögni, az már egy rossz jel, nem? :F Ellenőriztem, nem fentebb csöpög, viszont ez meg néha elállt, ahogy próbáltam ügyködni

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#88627) totya694 válasza Jinxb1rd (#88626) üzenetére


totya694
őstag

Sarokszelepnek hívják azt a csapot ami a fotón látható.Sajnos ezekre jellemző,hogy áltó helyükben tönkre mennek mivel csak nagyon ritkán vannak használva.Ha kicseréled a csaptelepet és utána rányitod a sarok szelepeket akkor lehet teljesen el fog állni a csöpögés ha nem akkor sajnos azt is cserélni kell.

Üdv:Attila

(#88628) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok,

Ha van ismerősötök, aki a szegedi British Petrolnál dolgozik, akkor
Milyen munkakört takar náluk a Business Support Representative?

(#88629) ShadowX válasza Orionk (#88628) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez egy rendkívül érdekes kérdés. Ott dolgozom. Mindent a munkaköri leírás dönt el, szóval két ugyanolyan nevű munkakörnek is lehet eltérő munkaköri leírása. :)

(#88630) totya694 válasza ShadowX (#88629) üzenetére


totya694
őstag

Mint a "régi időkben"
-Vezető beosztásba vagyok kormánynál=gépkocsi vezető
-Átviteli technikus=rakodó
és így tovább ;]

Üdv:Attila

(#88631) macilaci78 válasza Orionk (#88628) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kamionokat tankolja. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#88632) DarkByte válasza ShadowX (#88629) üzenetére


DarkByte
addikt

Szépen felújította a BP a volt rongykocsmát. Járok el előtte pár hete gyalog, hogy megyek crossfit-re, csak lestem :D

(#88633) pilóta válasza Orionk (#88628) üzenetére


pilóta
nagyúr

Jók ezek az ősi szakmanevek.
Majd párszáz év múlva már nem Kovács József meg Szabó Mária lesz a leggyakoribb név, hanem Key Account Manager Péter meg Business Support Representative Erika :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#88634) ShadowX válasza DarkByte (#88632) üzenetére


ShadowX
őstag

Az egyik régi ajtót meghagyták a kocsmából "dísznek". :)

(#88635) macilaci78 válasza pilóta (#88633) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rendszergazda Ákos, Dr. Ribancz Éva, Aranyásó Sámuel Dzsekszon. Ó, jajj!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#88636) Cyrin válasza macilaci78 (#88635) üzenetére


Cyrin
addikt

Béjemvés Brendon...

(#88637) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

valaki tud ajánlani vízvezetékszerelőt?

egy rohadt csavar fogja oda a csapot és nem férek hozzá, a csapot se bírom leszerelni mert az is full tropa

We are only Stardust...

(#88638) -Tsaba- válasza Jinxb1rd (#88637) üzenetére


-Tsaba-
tag

Én legutóbb a Sasvári György E. V-t hívtam (Google kiadja, és jók az értékelései is) . Végülis gyors, és pontos (jött amikorra mondta). Csak véleményem szerint sokat kért (kerti téli csap csere 2x30 perc meló 30e volt) . De ettől függetlenül ajánlom, ha nem találsz valami régi szakit és sürgős a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#88639) SirRasor válasza -Tsaba- (#88638) üzenetére


SirRasor
őstag

IT mérnöki óradíj errefelé 15k...ahhoz képest szép összeg :DDD

Meg is van Sasvári honlapja:
http://www.vizvezetekszereloszeged.hu/
A képei alapján jónak tűnik :D

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#88640) veze válasza -Tsaba- (#88638) üzenetére


veze
őstag

az szép..
ő ásta ki is, :D
meg utána helyreállította?

(#88641) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Ma a kánikula kivitt a Napfényfürdőbe,nos ,aki odakészül ,az húzós árakra készüljön fel!
Szegedi lakosnak a napi jegy 1 főre 3950 jó magyar forint!
Ha vendégek jönnek és el akarod őket vinni fürdeni, akkor 5650 forintot kérnek!
Köszönjük lölö!😡

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#88642) martonx válasza vizslakutya (#88641) üzenetére


martonx
veterán

Lölö? Ez nem egy szegedi önkormányzati fenntartású fürdő? Lölö stadionokat (többek közt) épít extrém túlárazva. De legalább itt helyben van egy botkánk, aki elintézte nekünk az ország legdrágább fizető parkolóit, és strandját. Jobbról - balról mindenki a mi zsebünkben túrkál.

Én kérek elnézést!

(#88643) vizslakutya válasza martonx (#88642) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Már régóta nem az önkormányzaté a Forrás hotelhez tartozik,az pedig a Hunguest láncé, aminek,mint tudható lölö és a kedves leánya a tulaja. Ennyi a történet röviden.
Ja és hab a tortán, hogy a teljes gyógyászati részleget felszámolták!

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#88644) Cyrin válasza vizslakutya (#88641) üzenetére


Cyrin
addikt

én tegnap voltam SZUE-ba 4 után 1650 Ft. Ott is van minden, nyáron minek a fedettbe menni.

(#88645) tisn válasza Cyrin (#88644) üzenetére


tisn
addikt

termal nincs pl...

(#88646) ShadowX válasza martonx (#88642) üzenetére


ShadowX
őstag

Tényleg nem Rolex Őkegyelmét szeretném védeni, de milyen más eszköz van ma egy polgármester kezében arra, hogy csökkentse egy városban az autóforgalmat, mint, hogy növelje a parkolási díjak árát? Van egy elég jó belvárosi irányba tartó tömegközlekedése a városnak (ráadásul busz, villamos és troli is, ami nem sok másik városról mondható el) mégis mindenki autóval akar menni mindenhova. A klinikák környékéért én is haragszom, hiszen oda nem viccből járnak az emberek és általában nem egészségesen, de szó szerint mindenki autóval akar járni minden ügyét elintézni és emellé még szeretne a célállomás ajtajában is megállni ha lehet. A klinikákhoz illett volna egy rendes díjazású parkolóházat építeni az tény. Mondom ezt úgy, hogy mostanában sokat kell a városban autóznom. Én már úgy vagyok ezzel a parkolás dologgal, mint a dohányzással. Ha ennyire szükségét érzi mindenki akkor legalább a pénz jöjjön belőle a kasszába (dohánytermékek árán is legalább 100%-ot emelnék és megtalálnám a módját annak, hogy a fogyasztók tb fizetési kötelezettsége is hirtelen 3x annyi legyen ;]).

Szóval vagy a díjemelés vagy a parkolók számának csökkentése a két lehetőség. A fejőstehenet meg csak nem engedik el.

(#88647) martonx válasza vizslakutya (#88643) üzenetére


martonx
veterán

Hopp ezt jó tudni, nem követem ennyire a szegedi politikát. Azt hittem egy ilyen régi fürdő, mint a SZUE automatikusan a Szeged Sport és Fürdők Kft üzemeltetése alá tartozik.

Én kérek elnézést!

(#88648) SirRasor válasza vizslakutya (#88641) üzenetére


SirRasor
őstag

Játszunk tippmixet? Szerintetek az új, Etelka sori uszodába mennyi lesz a belépő? :B
Jó volna heti 1x úszni is és az legalább relatíve közel van.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#88649) macilaci78 válasza SirRasor (#88648) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az úszóbérlet lényegesen olcsóbb, mint a napi belépőkkel baszogni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#88650) martonx válasza ShadowX (#88646) üzenetére


martonx
veterán

Szerintem Szegeden ugyan van tömegközlekedés, de használhatatlan szar, mert minden annyira ritkán jár, hogy leginkább csak kirakatnak jó, tényleges napi használatra alkalmatlan. P + R parkolók meg már csak vágyálmok, pedig hiszem hogy parkoló létesítés nem kerül vagyonokba, hacsak nem Lölő csinálja (pl. mennyire adná magát, hogy Sándorfalva felől bejössz, a 2-es villamos végállomásánál lerakod a kocsit, és kényelmesen bevillamosozol a belvárosba).

Ugyanez igaz a bicikliutakra is. Majd ha lesznek jó minőségű (és ez nagyon fontos) bicikliutak, ahol netán tényleg a biciklisnek lesz elsőbbsége, akkor biztos többen fognak biciklizni is, mint most amikor az út szélén a totál széttöredezett aszfaltot nem megjavítják, hanem egy sárga csíkkal kinevezik bicikli útnak, két legyet ütve egy csapással. Vagy amikor az új bicikliút alapból olyan hullámosra készül, minden sarkon több centis padkával, hogy inkább megyek az utón.

Jól látod, a parkoló házak is hiányoznak, vagy ami van is vagy működik vagy nem. Azaz ha érezni fogom, hogy a parkolásért kifizetett pénzemért legalább annyi szolgáltatást kapok, hogy nem félcsöves parkoló őrök csempészik a csekket suttyomban a kocsira, mert elfelejtettem időben visszaérni a horror áron előre megváltott időn belül, hanem kulturált módon beállok egy parkoló házba, majd amikor kijövök fizetek, ne adj isten, még kuka, sőt wc is lenne ezekben, akkor máris más szájízzel fizetnék, akár még a jelenleginél többet is. A parkolóházak tövében pedig bérbiciklik, rollerek akármik lennének, ha valaki mégse sétálni akar.

Cserébe a Belvárosból kitiltanék minden autót, felújítanám a Széchenyi teret (van még egy város az országban, ahol ennyire gáz a főtér?), ahol a kitiltott autók helyén is zöld terület lehetne. De nem én vagyok a polgármester, soha nem is leszek az, csak álmodozok egy élhetőbb Szegedről.

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.