Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69801) martonx válasza Rick4 (#69800) üzenetére


martonx
veterán

Gondolnám egy pár méteres hornyot marni egy-két falba nem igényelhet akkora szakértelmet. Inkább az UTP kábel helyes bekötése lehet izgi, meg a kábel tesztelése. De csak ez miatt meg nem akarnék villanyszerelőt hívni, jó eséllyel csak ez miatt oda se jönne senki.

De akkor módosítom a kérdést, van valakinek ilyen villanyszerelő ismerőse, akit érdemes lehet megkeresni?

Én kérek elnézést!

(#69802) martonx válasza tisn (#69799) üzenetére


martonx
veterán

Tudod is használni? Beszéljük meg, szívesen meg is fizetem, ha valaki segít nekem az UTP kábelezésben (és persze jó is lesz a végeredmény). Így kölcsön/bérbe adnod se kell :P

Én kérek elnézést!

(#69803) tisn válasza martonx (#69802) üzenetére


tisn
addikt

Inkabb rad biznam, szivesen kolcsonadom. :)

Felrajzolod a vonalat a falra es vegighuzod a gepet. Ugye tegla? A kismeretu tomor teglat nem vagja jol, hiaba a gyemantkorong, betonhoz meg nem is javasolnam, ahhoz profi gep kell.

(#69804) macilaci78 válasza Krogoth (#69791) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Főfasoron van egy kölcsönző, Dorozsmán is van, csak annak a helyét nem tudom ilyen pontosan. :D Valahol a Kiskunhalas-Kiskunfélegyházua-Szeged körforgónál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69805) macilaci78 válasza martonx (#69801) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Színre színt, mint a csapd le csacsiban... A teszter meg ebay-ről 1,5 k, krimpelőfogós készlet pár RJ45 dugóval 4-5 k. Én 800Ft/db áron vettem 2 db RJ45 aljzatot tartalmazó süllyesztett fali aljzatot, az egyiken jött ki az ADSL a modembe, a másikon ment a modemből STB-hoz az UTP. Stabilan hozta a fizetett sávszélt, és nem volt panaszon a TV-adás minőségére.

Csináld meg a hornyokat, dobozfúróval a sarkoknál, kiállásoknál, villanyszerelő úgyis csak ez után nyúlna hozzá. Berakja a béléscsöveket, dobozokat, gipsszel itt-ott rögzíti, megcsinálja a kötéseket, majd utána megint valaki bevakol, lejavít, fest, utána jön a villanyszerelő szerelvényezni. Ha a kulimunkát megcsinálod, a villanyszerelőnek két délelőttön ki is fut a munkája.

Horonymaróval rácsatlakoztatható porszívót is bérelj, különben egy óra után más sarat fogsz köpni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69806) martonx válasza tisn (#69803) üzenetére


martonx
veterán

Ööö fogalmam sincs, 2004-es építésű társasház. Gondolnám tégla.

Én kérek elnézést!

(#69807) tisn válasza martonx (#69806) üzenetére


tisn
addikt

az valoszinu
regebbi szutykokkal van gond inkabb

ja es csobe pakold a kabelt

[ Szerkesztve ]

(#69808) Krogoth


Krogoth
senior tag

Köszi az infókat, mondjuk én hülyeségem, hogy azt nem írtam, hogy mihez legyen közel :)
Makkorházi és József Attila "sakán" levő OMV kút mellett (amerre mosatni kell menni, csak nem fordulsz jobbra, hanem mész egyenesen) van egy kölcsönző, arra esett a választás.

(#69809) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Tudtok jó bölcsit felsővároson?
Gyík utcait kizárnánk. Csillagtérit (Sparral szemben),vagy a Tabán suli mellettit nézegettük.
Tapasztalat,javaslat?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#69810) martonx


martonx
veterán

Ismét kérdezem, tudtok-e villanyszerelőt UTP kábelezéshez? A kulimunkát én megcsinálom, még klimpelő fogót és UTP tesztert is sikerült szereznem, meg egy marék dugaljt, vagy hogy hívják ezeket a vezeték végződéseket :) Szóval már csak egy "szaki" kell, aki a végén odajön, és véglegesíti a cuccot.

Én kérek elnézést!

(#69811) madstunt


madstunt
addikt

Sziasztok
Az utóbbi 2-3 hónapban mely kávézó(k) nyít(ak) Szegeden ?

(#69812) fecus


fecus
őstag

Sziasztok!

Jön a húgom a családjával vendégségbe 2 felnőtt és 2 gyerek.

Aug. 01.-08. között keresek neki szállást. Gondolom klíma kell mert meleg lehet akkor. Reggeli és más kaja nem kell. Jó lenne a Rókusi és a József A. között.
Természetesen találtam sok panziót a Neten, de többről tudom, hogy megy benne a buli meg a lányok futtatása meg a "gyorsalvók" szálláshelye.

A kérdésem, hogy van-e kipróbált szállásra tanácsotok?
Kb. 80 000-120 000 Ft között a 7 éj.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#69813) tisn válasza fecus (#69812) üzenetére


tisn
addikt

az exem a familiaba jart felredugni :P

viszont az auris eleg jonak nez ki a jugyu mellett

(#69814) Rick4 válasza tisn (#69813) üzenetére


Rick4
félisten

Kellett neked annyit ph-zni :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69815) lorcsi válasza madstunt (#69811) üzenetére


lorcsi
veterán

kék elefánt -talán több mint 2-3 hónapja
de nagyon tuti!

(#69816) tisn válasza Rick4 (#69814) üzenetére


tisn
addikt

indexfrm volt az, de tokmindegy :)

(#69817) stopperos válasza fecus (#69812) üzenetére


stopperos
senior tag

Szia, javaslom a Szent Imre Kollégiumot www.szikk.hu és ők a szállás.hu-n keresztül ki is adnak szobákat nyárra.

madstunt: Csészényi az Anna-kút mellett, meg a Cafe Vino-t láttam a Taj Mahallal szemben.

[ Szerkesztve ]

"What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

(#69818) Vesztor87 válasza fecus (#69812) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Még egy kicsit hozzá dobsz és beklímáztatod annyiból a lakásom és akkor egy hétre kölcsön adom :C :C

(#69819) macilaci78 válasza martonx (#69810) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a madzag két vége között nem vágod el a kábelt, akkor a villanyszerelőnek nemigen van dolga vele.
Fali aljzatból ilyesmit vettem, 7 db van nálam.

stopperos: a Csészényi Kávézó nem a Széchenyi téren van a Horváth Mihály utca felől egy kis kerthelyiséggel? Mert akkor kb 8-10 éve kávéztam már ott. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69820) _Petya_ válasza martonx (#69810) üzenetére


_Petya_
őstag

írtam privátot

macilaci: a Csészényi az tudtommal az Anna kút mellett a sarkon a zöld színű bolt (talán Cba, vagy Match volt?) helyén nyílt.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#69821) tisn válasza martonx (#69810) üzenetére


tisn
addikt

akkor mar minek szaki? :)

(#69822) martonx válasza tisn (#69821) üzenetére


martonx
veterán

Jogos, csak még konkrétan sose csináltam ilyet, csak elméletben :U Petya ha minden igaz segít, úgyhogy össze is állt a csapat. :C

Én kérek elnézést!

(#69823) Ted_Beneky válasza madstunt (#69811) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

+1 a Kék Elefántra!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69824) Rick4 válasza Vesztor87 (#69818) üzenetére


Rick4
félisten

A vicc, hogy kb jól is járnátok, mindketten, pár napja kerestem én is szállást, 16 napra egy embernek 80K még elég necces volt.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69825) gergo0328 válasza madstunt (#69811) üzenetére


gergo0328
senior tag

Attól függ mit nevezünk kávézónak :D

Ha jó minőségű kávét akarsz inni akkor abból egyenlőre 3 van szegeden: Kék Elefánt (Kárász Udvar Jalapeno mellett), Hét kávézó a Horváth Mihály u. 7. és az Antique Café a Petőfi Sándor sgt.-on a Medicenternél)

Ezek olyan kávézók amikben tényleg jó kávét fogsz inni és odafigyelnek mind az alapanyagokra mind az elkészítésre és képzett baristáktól kapsz italt.

Továbbá vannak Szegeden úgynevezett kávézók amikbe ha bemész kapsz egy átlag kávét amit otthon is emg tudsz csinálni a kotyogósoddal :D

(#69826) tucsok.


tucsok.
senior tag

Láss csodát: [link]

"So say we all"

(#69827) nap válasza fecus (#69812) üzenetére


nap
addikt

Eko park

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69828) kraftxld válasza martonx (#69778) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, de ma találtunk egyet a Makkoserdő soron :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69829) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Valaki lakik a Makkoserdő soron? Melyik a legnormálisabb netszolgáltató a környéken?
Néztem, hogy Digi sajna nincs :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69830) madstunt válasza Ted_Beneky (#69823) üzenetére


madstunt
addikt

Köszi srácok, ez volt amit az asszony említett :)

(#69831) Vesztor87 válasza Rick4 (#69824) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Durva.... hiába, Szeged világváros lett:D Az a durva, hogy most szóltak, hogy Görögbe Sartira lenne szállás, egy hét önellátósdi, tengerpart közelébe vmi 30k-ért 2 főnek... (szeptemberben)... olcsóbb lassan mint egy szegedi albérlet:D

(#69832) DarkByte válasza kraftxld (#69829) üzenetére


DarkByte
addikt

Pedig van, csak nem mindegyik házban. A 22, 24, 26-os házszámúakban elérhető. De T-s net is van a lakóparkban, az sem rossz szerintem, igaz árban drágább. Pont itt veszek most amúgy lakást. :Y

[ Szerkesztve ]

(#69833) kraftxld válasza DarkByte (#69832) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor majd koccanhatunk egy sörre :D
Igen, én is láttam, hogy csak pár házban van digi, na majd beugrok hozzájuk és megkérdem a tutit.
A T-s nem rossz, az ár másodlagos, nekem most a nemzetközi sávszélesség a lényeg.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69834) proper válasza kraftxld (#69833) üzenetére


proper
őstag

de egy kupacban leszünk már

(#69835) kraftxld


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Egy kérés, ha valakinek van T-Home-os netmánia XL vagy XXL csomagja kábelneten, akkor csináljon már egy speedtest-et erre a szerverre:
Christchurch - 2Degrees, a jobb alsó sarokban van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69836) pilóta válasza kraftxld (#69835) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom milyen mánia az enyém, 50/5-ös.

[link]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69837) kraftxld válasza pilóta (#69836) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Ez teljesen korrekt, a ping lehetne egy hangyányival jobb, de jó lesz! Köszi :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69838) azbest válasza kraftxld (#69835) üzenetére


azbest
félisten

120/10-es kábel

(#69839) kraftxld válasza azbest (#69838) üzenetére


kraftxld
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#69840) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok!

Tervez valaki menni Szegedi Szabadtéri Játékokra?
Vettünk előre 5 jegyet, de sajnos közbejött valami, csak ketten tudunk menni.
2016.07.09, 21 óra, Az Egérfogó, 14es sor közepe, 8,9,10es székek. Darabja háromezerért vettem, 2250/db-ért vihető.

(#69841) Rick4 válasza szkorhetz (#69840) üzenetére


Rick4
félisten

A megfelelő helyen hirdesd meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69842) Rick4 válasza kraftxld (#69835) üzenetére


Rick4
félisten

120/10, t-home szerverre szinte mindig 125/11, ide kicsit kevesebb:

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69843) Ted_Beneky válasza madstunt (#69830) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Tényleg jó! :K

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69844) partymaci válasza kraftxld (#69839) üzenetére


partymaci
aktív tag

nekem is 50/5-ös, innen elég jó most

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#69845) tucsok.


tucsok.
senior tag

100/50 Digi Újszeged

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#69846) FoxiestFox válasza tucsok. (#69845) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De neki nem Digis kell. :N

(#69847) Frenky89 válasza tucsok. (#69845) üzenetére


Frenky89
őstag

:D

(#69848) pilóta válasza FoxiestFox (#69846) üzenetére


pilóta
nagyúr

És főleg nem szentesi szerver ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69849) Rawulf válasza pilóta (#69848) üzenetére


Rawulf
őstag

:DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#69850) martonx válasza pilóta (#69848) üzenetére


martonx
veterán

Minél kevésbé érti valaki a szöveget, annál jobban szereti az e-péniszt méregetni? :U ;] :C

Én kérek elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.