Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69051) Valkűr


Valkűr
őstag

Van Isten...az egykor lezárt fotoalbum.hu weboldal végre elküldte a rég elveszett, az oldal bezárása miatti képeim. Igy újra birtokomban a sok emlék. Akinek hasonló problémája volt , érdemes őket baszogatni ez miatt. :)

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#69052) _Petya_ válasza Valkűr (#69051) üzenetére


_Petya_
őstag

Én arra vagyok kíváncsi, milyen megfontolásból bízza valaki egy ilyen magyar sufni weboldalra a pótolhatatlan(?) képeit? Dropbox, Google Photos, Flickr, stb. annyi normális oldal lenne erre, akár ingyen, vagy pici pénzért.

Nem b@szogatás, tényleg kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#69053) Rick4 válasza _Petya_ (#69052) üzenetére


Rick4
félisten

Én se értem, ergo nem is lesz hasonló problémám. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69054) CSorBA válasza Valkűr (#69051) üzenetére


CSorBA
őstag

Nekem külön tetszik a weblapjukon a felhívás, benne az, hogy a jelszót is kérik e-mailben a többi adattal együtt :D

(#69055) DarkByte


DarkByte
addikt

Úgy néz ki meglesz a kecó amit kinéztem. Azon agyalok most, hogy a 10%-os önerőt fel kell vennem készpénzben, mert a tulaj így kérte. OTP-nél kell ezt vajon előre egyeztetni hogy fel akarok venni ennyi pénzt? Valamivel 2 millió forint alatti összegről van szó.

(#69056) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Hellobello!

Egy ideje gondolkodom azon, hogy egyéni vállalkozóként szívesen mennék el otthonról dolgozni egy irodába. Egyedül fenntartani egy irodát azonban költséges, többen már nem lenne az.
Van itt bárki olyan, aki gondolkodna ilyenben? Többen összeállni és bérelni egy helyet?

We are only Stardust...

(#69057) lugosi válasza DarkByte (#69055) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát akkora összeget már lehet. Szerintem kérdezd meg őket telefonon.

(#69058) Rick4 válasza Jinxb1rd (#69056) üzenetére


Rick4
félisten

Otthon miért nem jó?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69059) Rick4 válasza DarkByte (#69055) üzenetére


Rick4
félisten

Felvenni? Utald el neki, olcsóbb, azonnal ott van, nincs hamis pénz, mellészámolás, félrebeszélés...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69060) CSorBA


CSorBA
őstag

Valaki esetleg le tudna tesztelni nekem egy AMD Phenom X4 955 AM3-as procit? Meghalt a gépem és majdnem minden más hibaforrást kizártam. Nem tudom, hogy a lap vagy a proci a hibás :U Természetesen megbeszélhetjük mivel tartozok majd érte :)

(#69061) DarkByte válasza Rick4 (#69059) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha még az ellen oldali fél el is fogadná így (de kikötötte hogy készpénzben akarja megkapni), akkor sem járnék jobban.

Pont azt a tájékoztatást kaptam, hogy az utalás macerásabb, mert egyrészt nagyobb a járulékos költsége (a készpénz felvétel valami 1,2% talán, még az utalás 3%, ezek OTP-s díjak), másrészt nem ismerik el az elektronikus utalás tényét elégségesnek. A másik félnek vissza kell igazolnia az ügyvédnek hogy megérkezett az összeg. Ha nem egy banknál vagyunk, ez ugye 3 óra és még egyéb veszélye is van. Én nem fogok ott sakkozni ennyi ideig. Megkapja helyben, ügyvéd hitelesít, le van tudva, lépjünk a következő fázisra.

lugosi: holnap felhívom a bankot. Remélem 24 órával előre jelezni elég. Egyébként úgy tudom bankfiókonként eltérő a felső limit amit nem kell bejelenteni előre. Talán a Takaréktár utcai nagy OTP-ben ez nem okoz gondot.

[ Szerkesztve ]

(#69062) Rick4 válasza DarkByte (#69061) üzenetére


Rick4
félisten

Ja hogy ügyvéd előtt. Azt hittem, a Mars téren a hambis előtt este 11-kor oldjátok meg. :D az úgy más. Amúgy miért nem keresed a hivatalos részével is lugosit? Keni- vágja a témát. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69063) lugosi válasza DarkByte (#69061) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem is a Takaréktár utcaiban nem okozhat gondot.

(#69064) DarkByte válasza lugosi (#69063) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi, azért rákérdezek! :)
Úgy látom elég nagy szórás van az egyes bankok viselkedése között. [link]

[ Szerkesztve ]

(#69065) partymaci


partymaci
aktív tag

Eladó kis konfig, szülőknek, nagyszülőknek, gyereknek stb:

Raijintek Metis fekete ház
Asrock H81M-ITX
OCZ 60GB SATA3 SSD /Kb. 96%-os, (lényegtelen)/
Intel Celeron G1820 BOX
Enermax Liberty DXX 400W moduláris tápegység (ELT400AWT)

Próbagari, dobozok vannak, képet tudok küldeni. Privátban zaklassatok :))

40E

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#69066) Valkűr válasza _Petya_ (#69052) üzenetére


Valkűr
őstag

Akkoriban mikor elkezdtem oda kepeket tenni dropbox etc. még nem voltak. 1x elkezdett egy hdd meghajtom szarakodni es gyorsan feltoltottem a kepeim hozzajuk amig nem veszek masikk HDD. Csak kozben megszunt az oldaluk. Tehát akkor csak kényszerből tettem fel gyorsan a képeket csak épp kifogtam a bezárását. De mazlim volt.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#69067) hodigy válasza Jinxb1rd (#69056) üzenetére


hodigy
csendes tag

Ha találsz valamit kérlek szólj, én is gondolkodok ilyesmin.
Én róluk tudok, be lehet szállni hozzájuk:
Hackerspace-Szeged

[ Szerkesztve ]

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#69068) totya694


totya694
őstag

Üdv Urak!

Kaszni hibás noti eladó!

-Intel Pentium B970 (2x2, 3GHz)
-2GB DDR3 RAM
-HDD nincs de kérésre tudok hozzá adni megegyezés alapján
-HD 7600M videó kártya
-német billentyűzet
-15, 6" kijelző, WiFi, LAN, 2xUSB 3.0, HDMI, D-SUB, DVD-RW
-Akku is bír vagy 1 órányit
-Töltőt adom vele
Hibája:Az alsó burkolaton több csavar rögzítési pont ki van szakadva.A készülék ettől nyitható, csukható de nem ajánlatos ezt napi 8-10 alkalommal ismételgetni.Asztali készüléknek vagy a Tiedbe átrakni ebből az alaplapot ideális választás lehet.30.000Ft

Üdv:Attila

(#69069) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Pár éves, fémvázas, hálós szerű kerti széken kéne a hálót kicserélni. Gondolom kárpitos megcsinálja. Ismer valaki ilyet?

Köszi!

(#69070) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Led "izzókat" akarok venni csillárba. Van-e valakinek konkrét tipussal pozitív vagy negatív tapasztalata?

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69071) vizslakutya válasza Ted_Beneky (#69070) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Csak és kizárólag meleg fényűt vegyél.A hideg az nekem nem jött be,nagyon vibrált a szemem tőle.
A Szilléri elején van egy LED bolt egész jó árakon és nagy választék van náluk.
A neten pedig itt rendeltem már,pick-pack pontra küldik.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#69072) ShadowX válasza vizslakutya (#69071) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem meg pont a hideg fény jött be. Szóval ez egyéni preferencia kérdése. Most ki fogom próbálni a napfényfehéret is.

(#69073) tisn válasza Ted_Beneky (#69070) üzenetére


tisn
addikt

nekem elegge hullottak, volt amit kinabol rendeltem, volt amit itthon vettem (<2kHuf)
a kompakt fenycsovek tartosabbak joval

(#69074) martonx válasza Jinxb1rd (#69056) üzenetére


martonx
veterán

Jelentkezik. @Rick: mert mondjuk van otthon négy gyereked? :U

Én kérek elnézést!

(#69075) ShadowX válasza martonx (#69074) üzenetére


ShadowX
őstag

Én anyámon látom, hogy nem jó, ha az ember ott lakik, ahol dolgozik...egy idő után nem tudja megkülönböztetni a kettőt.

(#69076) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Köszi a válaszokat! Tipusra emlékeztek, vagy kb. mind jó, csak garis legyen?

Dolgoztam én is otthon, de kevésbé haladós, mert a családtagok plussz feladatokkal láttak el, mivel úgyis otthon vagyok és csak öt perc az egész. Ha meg ellenkezel, akkor jön a sértődés :)
Kényelmesebbnek persze kényelmesebb :)

[ Szerkesztve ]

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69077) Rhino666


Rhino666
őstag

Üdv!

Irodai forgószéket kell vennem, de ahogy nézem elég siralmas a felhozatal és még drágák is. :( Ránézésre a legtöbbet fél órás ülésre tervezték, vagy szobadísznek, vagy még annak sem.

Van néhány alapvető elvárásom a székkel kapcsolatban, ha már napi 10-12 órát ülnék benne és rémisztő, hogy kb. semmi nem képes teljesíteni őket (vagy csak rossz helyen keresgélek?).

Must have:

- ergonómikus/ortopéd/anatómiai kialakítás (beépített deréktámasz)
- állítható kartámasz (tört már el alattam kartámasz, ami egyben a forgószék vázát képezte)
- magas háttámla
- fém lábcsillag (tört már el alattam műanyag lábcsillag
- masszív hátrész (ne mozduljon el az ülőlaptól a súlyomtól)

Nice to have:

- aszinkron mechanika
- valódi bőr borítás (fekete szín preferált)
- fém vagy fa motívumok
- hintafunkció
- ha fejtámla is van, akkor lehetőleg állítható legyen
- strapabírás (nem vagyok már 100kg, de még lehetek :) )

Első körben nettó 20k volt a lélektani határ, aztán hamar rájöttem, hogy csak rossz vicc van ebben a kategóriában. Belőttem 30k-ra, de látszólag annyiból sem úszom meg. :(( Ami normálisnak tűnik, az mint 100k fölött van, de nem tudok és nem is akarok rá annyit költeni.

Van-e valakinek ilyen jellegű tapasztalata, vagy ötlete hogy egyáltalán hol lenne érdemes szétnézni?

Jó volna előre kipróbálni, mert ha már elsőre sem kényelmes/tart, akkor meg sem veszem.

Voltam a JYSK-ben körülnézni, az egyetlen ami megfelelt volna és ülni is jó volt benne, a STENDERUP volt, de akciósan br. 35k, ennyiért többet várnék és kételkedek a tartósságában is. Végső esetben ez lesz (vannak ott drágábbak is, de még azok is rosszabbak), de reményeim szerint találok jobb ár/érték arányút, amivel akár meg is lehet jelenni (irodába lesz).

Van néhány, amit neten találtam, de azokra egyelőre nem hagyatkoznék (képről a JYSK-es is sokkal kulturáltabb).

Nem igazán van időm egész nap rohangálni, így csak olyan helyre mennék el, ahol biztos van olyan amit legalább érdemes megnézni/kipróbálni, így inkább konkrét székeket javasoljatok, mint boltokat. :R

Köszi előre is:
Rhino666

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#69078) martonx válasza ShadowX (#69075) üzenetére


martonx
veterán

Én a heti 5 napból 2-t dolgozok csak otthon, de az a kettő is fájdalmas tud lenni, mikor délután hazaérnek a gyerekek, vagy valamelyik otthon betegeskedik. sokat játszottam már az ötlettel, hogy valami irodába elvonuljak, de csak magam miatt, és amiatt a heti 2 nap miatt nem fogok magamnak irodát bérelni.

Én kérek elnézést!

(#69079) tisn válasza Rick4 (#69058) üzenetére


tisn
addikt

en otthonrol dolgozom mar regota, vannak elonyei, hatranyai, idonkent en is gondolkodtam az irodaberlesen (pl. mikor meg 3 szobas lakasban laktam a csaladdal)

most a hazban nem volt gond, meg amugy is elegansan megoldodott a problema :)

(#69080) tisn válasza Rhino666 (#69077) üzenetére


tisn
addikt

en ufot (7201 syn) hasznalok, most mar gyartjak extra vastag uloparnaval is, de par feltetelednek nem felel meg
amugy eleg jo szek es nem tul draga

ha cserelnem, akkor valami gamer szeket vennek, de azok 100k felettiek

(#69081) partymaci


partymaci
aktív tag

Én ledet ha rendelek akkor anrodiszlec.hu-ról, sztem elég jó árakkal dolgoznak. Volt már meghibásodott táp is amit gariba cseréltek. Ha meg nem webshop akkor obiban led izzó ami bevált.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#69082) vizslakutya válasza Rhino666 (#69077) üzenetére


vizslakutya
senior tag

Nem olcsóbb,de talán ez megfelelhet neked.
Van még itt több is,nézegess.

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#69083) bowdan98 válasza ErőVarázsló (#15) üzenetére


bowdan98
csendes újonc

20 000 a monitorert:3

(#69084) pilóta válasza Ted_Beneky (#69070) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem ne vegyél LED-et csillárba. Nem éri meg. Áramfogyasztás/fényerőben ugyanott van, mint a kompakt fénycső, csak sokkal drágább. Elvileg tovább bírja, de még így is olcsóbbra jön ki a kompakt fénycső. Gyakorlatilag meg nem is biztos, hogy tovább bírja. A fénye is rosszabb, mert nem szóródik minden irányba.
Egyedül akkor van létjogosultsága, ha sokat kell kapcsolgatni, mert azt a kompakt fénycső nem szereti. Csillár tipikusan nem ilyen, szóval oda felejtős...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69085) partymaci válasza pilóta (#69084) üzenetére


partymaci
aktív tag

Ezt csak megerősíteni tudom, nagyszülők házában a kompakt philips égők az egyik csillárban 1996-ban lettek becsavarva és azóta is ugyanúgy világítanak :-)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#69086) Rick4 válasza pilóta (#69084) üzenetére


Rick4
félisten

7-8 év vettem mindenhova kompakt fénycsöveket, asszem a praktikerben a polcról leemelve landlite lett. Úgy voltam vele, hogy majd cserélem, ha nem bírja, na azóta mind megy. Kapcsolgatva is van, világítani is szoktunk, a régi izzós megoldás már az izzócsere miatt is visszajött volna, de az áramszámlában is érezhető volt. Én se érzem, hogy ledre kellene cserélnem, így vettem egy szett távirányítható, dimmelhető fénycsövet, és azokat használom, ezeknek semmi bajuk sincs.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69087) tisn válasza Rick4 (#69086) üzenetére


tisn
addikt

aposom valami falusi egocsere programban kapott vagy 30 landlite-t, kicsit tartottam toluk, de teljesen korrekt, normalis szinhomerseklet, papirnak megfelelo fenyero, megbizhato mukodes, meg kapcsolgatos helyeken is

pozitiv csalodas volt

(#69088) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólását a led témához :R

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69089) Ted_Beneky válasza bowdan98 (#69083) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ez még aktuális? :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69090) sss


sss
senior tag

Iroda témához: Régebben olvastam egy cikket (talán pont itt a ph-n) közösségi irodákról, elvileg Szegeden is létezik.

(#69091) Rick4 válasza tisn (#69087) üzenetére


Rick4
félisten

Én úgy voltam vele, majd visszaviszem, ha nem jó, de azóta a számla is elporladt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69092) Rhino666 válasza tisn (#69080) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi, már korábban is szemeztem vele. Melyik feltételemnek nem felel meg? :B Ránézésre minden must have-et teljesít és inkább ezért fizetnék ki bruttó 35k-t, mint a JYSK-es csodáért. :)

Egyelőre ez a nyerő, bár ki kellene próbálnom, hogy mennyire támasztja a derekat.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#69093) tisn válasza Rhino666 (#69092) üzenetére


tisn
addikt

szerintem nincs beepitett derektamasz (legalabbis olyan, amilyen az autokban van)
es borrel sem tudom, hogy lehet-e rendelni

ha Sanyifalvan vagy, hozzam beugorhatsz megnezni

(#69094) FoxiestFox válasza bowdan98 (#69083) üzenetére


FoxiestFox
félisten

lol

(#69095) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Asztalos emberke vagy aki hobbi szinten szeret asztaloskodni van közöttünk vagy tud ilyet valaki ajánlani?
Egy meglevő ágyat kellene átalakítani,pár órás munka.
(sajnos mesterember ilyet nem vállal)

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#69096) macilaci78 válasza vizslakutya (#69095) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szezon van, aki érti a dolgát, annak nincs pár órája, akinek van ideje, azzal meg jó eséllyel nem lennél megelégedve.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69097) _Petya_ válasza Rhino666 (#69077) üzenetére


_Petya_
őstag

IKEA MARKUS-t ajánlom, 45k most.

[link]

Must have:
- ergonómikus/ortopéd/anatómiai kialakítás (beépített deréktámasz) -> check
- állítható kartámasz (tört már el alattam kartámasz, ami egyben a forgószék vázát képezte) -> nem állítható, de nem képezi a szék vázát, csak az ülőlaphoz csatlakozik, elég masszív, fémből van
- magas háttámla -> check
- fém lábcsillag (tört már el alattam műanyag lábcsillag -> check
- masszív hátrész (ne mozduljon el az ülőlaptól a súlyomtól) -> elmozdul ahogy dőlsz hátra, de ez nem bug hanem feature, így működik a döntő mechanikája
Nice to have:
- aszinkron mechanika
- valódi bőr borítás (fekete szín preferált) -> fejtámla és az ülőlab fekete valódi bőr, a háttámla hálós levegőáteresztő szövet, nem izzad be a hátad, szerintem király
- fém vagy fa motívumok -> szürke fém mindenhol, ahol nem bőr/szövet
- hintafunkció -> check, hátradöntve lock-olható is
- ha fejtámla is van, akkor lehetőleg állítható legyen -> nem álíltható, fix. viszont, elég széles magasság tartományban kényelmes, én alacsony vagyok, nekem is már épp jó, de +20cm vagy akkor sem lesz kényelmetlen
- strapabírás (nem vagyok már 100kg, de még lehetek :) ) -> én 80 vagyok, 3 éve megvan, nincs probléma

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#69098) DarkByte


DarkByte
addikt

Ha már szóba hoztam. A Takaréktár utcai OTP-ben 5 millió forint a készpénzfelvétel limit ami felett előre jelezni kell, ha annyit ki akarsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#69099) lugosi válasza DarkByte (#69098) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na ezt nem gondoltam volna, hogy ilyen magas a limit. Jó tudni.

(#69100) Ted_Beneky válasza DarkByte (#69098) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Már csak kéne valaki, aki betesz a számlámra annyi pénzt! :)

Csillagkaput a Csillag térre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.