Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69701) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

És ha valaki az arany középutat részesíti előnyben, akkor egy vadonatúj Xiaomi Redmi 3 Pro-t vegyen 55eFt-ért tőlem! :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69702) DarkByte


DarkByte
addikt

Mabisz-al volt már valakinek kárügye? Kíváncsi lennék mennyi idő alatt fizetnek. Csütörtökön belém rohant egy szerb rendszámos hölgy a Csongrádin. :( Nekem azt mondták ne lepődjek meg ha 3-6 hónap is lesz és ne számítsak túl sok pénzre. Mondjuk már önköltségre elkezdtem nézni mi mennyi lesz, mert sejtettem hogy nem érdemes megvárni.

[ Szerkesztve ]

(#69703) Rick4 válasza DarkByte (#69702) üzenetére


Rick4
félisten

Rendőrt gondolom azonnal hívtál, és meg is történt minden, helyszíni szemle, a másik fél hiba elismerése utána európai baleseti bejelentő kitöltés, a rendőrség is a másikat látta 100%-ban hibásnak, ugye? Ismered a külföldi biztosító magyar levelezőjét? Ha nem, akkor kell mabisz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69704) DarkByte válasza Rick4 (#69703) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, rendőr jelenléte mellett történt a bejelentő kitöltése. A rendőr szerint is a másik hibázott teljes mértékben. Mivel szerb biztosítása van és nem értünk szerbül, ezért lett keresve valami magasabb szintű képviselet aki ezzel foglalkozni tud. Pénteken voltam az én biztosítómnál és ott segítettek kitölteni a Mabisz felé a bejelentőt.

Még kárfelmérés nem volt, gondolom jövőhéten valamikor hívni fognak mikor tudnak valakit kiküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#69705) lugosi válasza DarkByte (#69702) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy Rick írja ez nem mabisz lesz, hanem a külföldi biztosító magyarországi intézője.

(#69706) Rick4 válasza DarkByte (#69704) üzenetére


Rick4
félisten

Melyik biztosítónál vagy, hogy már elsőre rosszul csinálják az ügymenetet? :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69707) DarkByte válasza lugosi (#69705) üzenetére


DarkByte
addikt

A hölgy aki intézi az Uniqa-s biztosításomat (egyébként egy alkusz és édesapám jó ismerőse rég óta), megkereste neten hogy az adott Szerb biztosító (Dunav vagy micsoda) ügyeivel kapcsolatban a Mabisz-t kell keresni. Ezért lett nekik írva. Ennyit tudok. Ha szerdáig nem jelentkezik a kárfelmérős ürge akkor újból telefonálgatásba kezdek.

[ Szerkesztve ]

(#69708) Rick4 válasza DarkByte (#69707) üzenetére


Rick4
félisten

Ja, annak tényleg nincs levelezője, és a mabisz az illetékes.

Egy ilyen ügyem volt 25 év alatt, egy szemből jövő leverte a tükrömet, videofelvétel is volt, úgyhogy nem volt kérdés, ki a felelős, papírkitöltés után 3-4 nappal jött a kárfelmérő, másnapra adott egy 45 ezres ajánlatot, elfogadtuk, 1 nappal később számlán volt a pénz, 3 ezerért vettem másik tükröt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69709) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok. Augusztus elején megyünk a feleségemmel Szegedre egy pár napra és szeretném kérdezni, hogy mely éttermek ajánlottak a városban? (Ár érték arányban, minőségben...) Ha elfogadna szép kártyát, az nem lenne hátrány. (MKB-s) A HBH Bajor étterem lenne közel a szálláshoz, vélemény róla?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#69710) DarkByte válasza Rick4 (#69708) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez jól hangzik. Én eddig csak a rosszat hallom róluk, de lehet hogy csak nagyon szar ez a hónap mert semmi nem akar összejönni és (okkal) negatívabb vagyok a kelleténél. Legyen úgy ahogy mondod! :K (nekem picit nagyobb a kár, a jobb hátsó ajtó helyett vennem kell egy másikat, plusz sárvédőív csere)

[ Szerkesztve ]

(#69711) lugosi válasza Andris837 (#69709) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szegeden egyetek inkább halászlét. :) Roosevelt téri halászcsárda, Kiskőrössy halászcsárda, ha hagyományos kaja akkor Fasor vendéglő.

(#69712) HaZse válasza lugosi (#69711) üzenetére


HaZse
őstag

Fasorban a Pacal nagyon jó.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#69713) macilaci78 válasza lugosi (#69711) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Franciaotszágba meg csigát? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#69714) totya694 válasza macilaci78 (#69713) üzenetére


totya694
őstag

Legalább nem áll az ínyükbe csont szilánk :P

Üdv:Attila

(#69715) Ted_Beneky válasza Andris837 (#69709) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Itt minden közel van mindenhez :-)
Kis séta segíti az emésztést, szintén a halászcsárdákat javaslom, plusz a Gőry-pincét, a Liszt utcában.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69716) Andris837


Andris837
senior tag

Köszönöm mindenkinek! :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#69717) HaZse válasza Andris837 (#69716) üzenetére


HaZse
őstag

A Jobb, mint otthon is nagyon jó hely. Főleg, ha kint ül az ember a tó felett lévő teraszon.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#69718) Rick4 válasza HaZse (#69717) üzenetére


Rick4
félisten

A jobb mint otthon durván drága hely, 2 kisadag halászlé, (ami persze elég) 2 kisüves gyümölcslé, meg 2 rántott harcsafilé sültkrumplival bőven megtölti a bendőt, de egy kis borravalóval 9 rugó. Elmegy 4 ember, isznak egy sört, éa 22-23 rugó a vége? Kb egy hónapja voltunk, elótte meg 8 éve, most megint lesz 8 év, mire megint ők jönnek a sorban. Vannak még páran jók, algyői halászcsárda, kiskőrössy, roosevelt téri halászcsárda, gőry, classic cafe.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69719) Rick4 válasza DarkByte (#69710) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet nem voltam pontos, itt a generali kárfelmérője jött ki, házon belül biztosan gyorsabban megy. Valami olyan rémlik, hogy mostmár nem lehet húzni annyira az ügyet, talán 90 napjuk van lerendezni? Amúgy kér teljes kártérítést, kiesett munka, telefonálgatás, stb stb, ne csak a javítást fizessék ki. Valamennyi, a balesettel összefüggő igazolt károdat kötelesek megtéríteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69720) Rick4 válasza Andris837 (#69709) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a Deák Ferenc utcai hbh, ott simán 10k egy vacsora, és szerintem annyira nem puccos hely. A színház mellett ott a port royal, onnan 300 m- re a Széchenyi sarkán a classic cafe, 400 m a roosvelt téri, de nincs messze a Petőfi sgt elején a kínai nagy fal kb 800ft egy hétközi menü, jó a kaja a Brnoiban a Somogyi utcán is. Szerintem ugyanúg jól laksz ezeken a helyeken is, neten nézd meg az étlapokat, árakat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69721) DarkByte válasza Rick4 (#69719) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi a tippet. Erre nem is gondoltam. Apám mondta, hogy ha teszem azt a laptop-om összetört volna az ütközésben, azt simán fel lehet írni kárnak. De pl. pénteken szabadságra kényszerültem menni, hogy tudjam intézi a kárbejelentést a biztosítónál.

Amúgy azt jól gondolom hogy minden esetben tesznek egy ajánlatot valamilyen kártérítési összegre és kérhetem hogy utalják el? Mivel arra készülök hogy nem nagy összeget fogok kapni, bontóból lesz kb. minden megoldva.

[ Szerkesztve ]

(#69722) Rick4 válasza DarkByte (#69721) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, mennyiben köti a kezüket, hogy ez a mabisz közvetlenül, és mennyire tudnak papírilag is rugalmasak lenni, az én esetem bő 3 éve volt, a generali nem kért semmit, utalt, és csináljak a pénzzel, mait akarok. Konkrét tapasztalat híján nem tudok mondani semmit, de majd te elmeséled, mi volt. :D Valóban, ha törik a szemüveg, kar, noti, az mind mind fizetős. Kárt térítenek, és nem csak az autóban okozott kárt, hanem mindennemű kárt, de ezt jobb konkrétan az elején papírra leírni és ajánlott tértivevényes levélben elküldeni nekik, (mert gondolom nem személyesen járkálsz majd pestre) jusson csak időben a tudomásukra.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69723) martonx válasza Andris837 (#69716) üzenetére


martonx
veterán

Halászcsárdák közül szerintem a Jobb, mint otthon és a Kiskőrössy a két legjobb.
Mi múltkor a Fasor vendéglőben ettünk, és nagyon kellemesen csalódtam benne. Tipikus magyaros ennivalóik vannak, de olyan jól elkészítve adnak jó nagy adagokat egészen korrekt áron, hogy ettől kezdve biztos vissza fogok járni hozzájuk.

Én kérek elnézést!

(#69724) Rick4 válasza martonx (#69723) üzenetére


Rick4
félisten

Tehát kijelenthetjük, hogy a Fasorhoz képest mások fasorba sincsenek? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69725) martonx válasza Rick4 (#69724) üzenetére


martonx
veterán

Egyrészt értékelve a szójátékot :D másrészt nem vagyunk a családdal egy veterán étterembe járók, se nagy gasztonómusok, szóval én nem mernék ilyen erős kijelentést tenni, de én maximálisan elégedett voltam a Fasor étteremmel.

Én kérek elnézést!

(#69726) csoszogi


csoszogi
tag

Blues Kert étterem? Frissen keszult grill ételek (emiatt néha a füstöt kapja a vendég), kiülős terasz, szerintem jó ár Újszegeden a Móra Kollégiummal szemben, Fő fasor. Többször voltunk, nem csalódtunk. Ha valami könnyedebb nyárias nem tipikusan nehéz magyaros ételre gondolunk, én bátran ajánlom.

(#69727) ShadowX válasza Rick4 (#69720) üzenetére


ShadowX
őstag

Én két hete voltam a brnoi-ban és eléggé csalódottan hagytam ott. Eddig csak menüztem ott, azzal elégedett voltam. Az étlapos rendelésre (4 főre) picit több, mint egy órát vártunk úgy, hogy nem volt rajtunk kívül senki sem. A kaja éppenhogy megütötte azt a szintet, amit étteremtől elvárok, de a mellettem ülő kifejezetten nem volt megelégedve vele. Az üdítőket pedig melegen hozták ki. A felszolgálók pedig nagyjából le sem sz@rtak minket. Azt kell momdanom, hogy mindent egybevéve még drága is volt (azaz ennyi pénzért jobbat is kapok más helyeken).

(#69728) nap válasza Vesztor87 (#69676) üzenetére


nap
addikt

Nézd, nekem 10 éves az autóm. 75 000 km van benne. Csak nem azzal megyek wc-re is.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69729) Rick4 válasza ShadowX (#69727) üzenetére


Rick4
félisten

Érdekes, látod én kb egy másfél éve voltam ott, akkor többször volt a belvárosban dolgom, ez is jobban útba esett, mint más, nekem akkor minden klappolt. Viszont amit írsz, már más is említette itt, tehát biztosan történt valami, ezek szerint mégsem ajánlott.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69730) Vesztor87 válasza nap (#69728) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szülők Suzukija is 11 éves, 52k km-t futott, persze, van ilyen. G Astra is van a rokonságban 9 évesen 50k km-el, nem arról van szó. Csak ha bemegyek a kereskedésbe, és azt látom hogy minden autó 120-160k km-es (még a 15 éves dízel is, amit ugye nem az éves szinten 3.000 km-t menő emberek vesznek), az gyanus:)

Most azzal vagyok bajban, hogy milyet vegyünk, illetve melyik is lenne jó. Nem sok autót vezettem még hogy ezt egyszerűen el tudjam dönteni. Kereskedések gondolom nem nagyon partnerek abban hogy 5 féle autót megnézzek, kipróbáljak.

(#69731) martonx válasza Vesztor87 (#69730) üzenetére


martonx
veterán

Pláne, amikor Németországból behozott, sokadik tulaj autókra írják ezeket az irreális kilóméteróra állásokat. Nekem is van itthon olyan autóm, ami 14 év alatt futott 150.000km-t, és első tulajdonosa vagyok, azaz tuti nem trükköztek a kilóméterórájával :)
Másrészt attól, hogy egy autó keveset futott lehet nagyon trágya állapotban, mint pl. szüleim dízel autója, amit csak és kizárólag városban használnak, és már kétszer tankoltak bele benzint.

Én kérek elnézést!

(#69732) Vesztor87 válasza martonx (#69731) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Na igen... Most van egy ph-s fórumtárs, vele korábban beszéltem már, neki mk1-es benyás focus kombija van, lehet vele lesz leboltolva a dolog. Még átgondolom kell-e a kombi, nem tetszik hogy ilyen hosszú. :D

(#69733) tisn válasza Andris837 (#69709) üzenetére


tisn
addikt

ha szeretitek a streed food-ot, talan a Kapcaban a legjobb a hambi (es a legkulturaltabb kerthelyseg), de a TomBurgi, a Pipiter es a Halfaló (vagy mi a neve a Tisza parton) se rossz.
Halászléből én a Roosvelt térit preferálom (de néha nem jó, de ha sikerül, az a legjobb)

szerk: valaki regebben irta, hogy a Kojalnal dolgozik, o milyen ettermet ajanlana? :)

[ Szerkesztve ]

(#69734) lugosi válasza Vesztor87 (#69732) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ahogy olvasom, hogy miket írsz (mire, mennyire kellene a kocsi stb) itt egy laikus, tényleg hozzá nem értő tanács autóvásárláshoz.
Szerintem legyen:
- kombi vagy ferdehátú (pakolhatóság)
- olyan márka és típus, amiből sokat látni (alkatrész jobban lehet hozzá elvileg)
- benzines, 1.4 vagy 1.6, minél egyszerűbb annál jobb
- klíma
- esetleg tempomat
- 5-6 évesnél nem idősebb

(#69735) Rick4 válasza tisn (#69733) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem köjál volt, hanem nav, és a frissen vett hús pihent fél napot a padlón, az a lucky piuzzéria volt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69736) Vesztor87 válasza lugosi (#69734) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nagyjából én is így vagyok vele, annyi, hogy az 5-6 éves az kicsit drága. Az mondjuk 2010-2011-es évjárat, az inkább 2 milla környéke. Nem költenénk rá annyit, azért hogy aztán a panel előtt ázzon fázzon a csillag garázsba.
Fóka kombi ezért is jött szóba, van raktér bőven :)

(#69737) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Tud valaki megbízható szegedi klímás céget ajánlani?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#69738) lupus_l válasza _Petya_ (#69737) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Alfa-Klíma?

Persze ilyen jó időben kérdés, hogy mikorra tudják vállalni a szerelést :))

[ Szerkesztve ]

(#69739) tisn válasza Rick4 (#69735) üzenetére


tisn
addikt

Az nem köjál volt, hanem nav, és a frissen vett hús pihent fél napot a padlón, az a lucky piuzzéria volt. :D

Luckyt tudtam, raadasul ismerosoke, igy ettem ot parszor
az itt ajanlott classic cafe-t is ok uzemeltetik :)

(#69740) Andris837


Andris837
senior tag

A streetfood-ot szeretjük, bár most nagy diétában vagyok, de biztosan találok olyat, ami "nekem való". :) Maximum elfelezünk egy burgert az asszonnyal. :)
Köszönöm még egyszer mindenkinek az ajánlásokat, ma itthon vagyok, lesz időm megnézni az oldalakat, étlapokat és szemezgetek. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#69741) Vesztor87 válasza _Petya_ (#69737) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Végigtelefonáltam őket nemrég. A délklíma volt az aki szerelést 2-3 hétre vállalta, többiek többet mondtak. Van Sanyifalván egy akármilyen bau kft, ők 3-4 napot mondtak a szerelésre, ők gyorsabbak:)

(#69742) Rick4 válasza tisn (#69739) üzenetére


Rick4
félisten

A classic cafe-t meg én is tudtam, hogy ők üzemeltetik, én meg ott ettem már párszor. :D Igaz, az még akkor volt, mikor az Attila utcában voltak. Most meg már egy ideje a numero uno helyén vannak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69743) ebegab92


ebegab92
senior tag

Sziasztok!

Szegeden hol lehet szerezni diplomaosztóra való férfi fehér kesztyűt?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#69744) Ted_Beneky válasza ebegab92 (#69743) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

A munkavédelmi boltokban sokféle van, más ötletem nincs

Csillagkaput a Csillag térre!

(#69745) Vesztor87 válasza ebegab92 (#69743) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Lehet hülyeség, de talán ott ahol esküvői öltönyöket árulnak. Talán.

(#69746) Rick4 válasza Ted_Beneky (#69744) üzenetére


Rick4
félisten

Abból érdemes a gumipöttyöset venni, és nem csúszik ki a kezéből a papír. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69747) kispéé válasza martonx (#69731) üzenetére


kispéé
aktív tag

"...pl. szüleim dízel autója, amit csak és kizárólag városban használnak, és már kétszer tankoltak bele benzint...."

:Y
Ez komoly. Miért vesznek dízelt városba? Mindenhol ezt szajkózzák, hogy nem bírja a városi közlekedést a dízel.

(#69748) nap válasza kispéé (#69747) üzenetére


nap
addikt

Mert az nem hatésfelet eszik, hanem csak ötésfelet. Papíron. Ráadásul a dízelnek olcsóbb literje. A dízel sokkal menőbb.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#69749) Rick4 válasza kispéé (#69747) üzenetére


Rick4
félisten

Bírja az, én is itt használom, ha a városba kell mennem, és pl 3 hete ki se nagyon mentem vele a városból. Csak szeretni nem szereti, pont úgy, ahogy egy benzines sem. A gáz-fék gáz-fék egy autónak se tesz jót.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#69750) macilaci78 válasza Rick4 (#69749) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem a gáz-fék-gáz-fék az, ami megeszi, hanem a gyakori hideg használat úgy, hogy le is állítod, mielőtt bemelegedne és közben gáz-fék-gáz-fék. Ha még turbós is, az külön öröm. Ki a fene tartja be azokat a percekben megadott tevékenységeket, amiket a kezelési kézikönyv ír?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.