Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45101) 2ozzmexy válasza Dvix (#45100) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én fele annyiért is megírtam volna ugyanezt... ;] Sőt lehet még részletesebbet is.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45102) dethroner válasza Dvix (#45100) üzenetére


dethroner
veterán

Én nagyon nem értelek, ahogy sok más embert sem. Eddig ment itt a rinya, hogy nem lehet külön extrákat venni a suzukinál, mert hogy már az alap modell is milyen jó, csak kéne még bele tempomat meg ledes lámpa, de csak ezekért nem fizetne senki glx árát. Nem tudom eddig miket tartalmazott az gl vitara, de a cikk szerint most már a GL felszereltségű Vitarában is az alapfelszereltség részét képezi a LED-es fényszóró, az automata ablaktörlő, a sávelhagyás-figyelő és radaros vészfékasszisztens, a táblafelismerő, valamint az adaptív tempomat is.
Ha ezek, plusz ez a már komolyabb hibrid nem ér meg 500 ezret, akkor el kell engedni a suzukit, keresni másik autót.
Szerintem jó ajánlat ez.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45103) SyMbioTe válasza dethroner (#45102) üzenetére

Scrossból pl. a GL+-ban sem voltak ezek a vezetést segítő rendszerek. Most már GL-nél is. Gyakoraltilag a régi GL+-ból lett most egy GL szint. Ha innen nézzük, akkor nem drágult (legalábbis nagy mértékben), csak nincs fapados felszereltség.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45104) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#45103) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Pucér" GL-t már nem lehet rendelni sem egy éve, sem Vitara-ból, sem S-Cross-ból...
A legalapabb tavaly nyár óta a GL+ volt utolsó kedvezményes árán 4.870.00-ért (Vitara).
Hol itt a hiba? Mi is volt a "fapad" felszereltségben? Manuális klíma!? 2019-ben!? Még jó hogy abban is volt 4 elektromos ablak... Már 2007-ben szakadtam a röhögéstől amikor az Auris Mk1 alapfelszereltségben csak elől volt elektromos ablak... vicc! Még jó hogy nem a 3310-es Nokia-t sírjuk vissza...
Értem én hogy magyarok vagyunk (és nem gazdagok), de azért ennyi igényesség szorulhatna belénk...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45105) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#45104) üzenetére

Az új árlistában van GL, ha megnézed, arra gondoltam.
Én nem sírom vissza a GL felszereltséget egyátalán, ha erre célzol.
Fapadban? Pl. Vitara GL-ben tempomat sem volt, meg okostelefonos fedélzeti rendszer, sőt felszereltségi lista szerint elektromos ablak is csak elől volt. 1.0T/GL/5MT

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45106) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#45105) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Erre célzotam, hogy kb semmi sincsen benne, ami (szerintem) 2019-ben minimum elvárás egy új autótól, örülök hogy tettek extrákat az alapba is, ezek kellettek, mert a régi GL felszereltség (és ki kell emelnem hogy senkit sem akarok megbántani) a Vitara esetén olyan "olcsójános" hangulatú volt. Mintha bement volna a szalonba és kérte volna a legolcsóbbat, mindegy mi van benne, csak olcsó legyen és új. :W

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45107) SyMbioTe válasza 2ozzmexy (#45106) üzenetére

Értem, akkor ugyanarra gondoltunk. :B
De jelenleg olyanok is kerültek be a GL-be, mint pl a fentebb tárgyalt ledes fényszóró, vagy a vezetést támogató rendszerek.
Mondjuk pl. okostelefon kapcsolat, meg ülésfűtés meg nincs. :(((

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45108) ncc1701 válasza SyMbioTe (#45107) üzenetére


ncc1701
veterán

Ami nincs benne, az nem tud elromlani. És abban tuti biztos lehetsz, h az elektronikus csoda bigyók fognak elsőre megkotlani.

(#45109) pjen válasza ncc1701 (#45108) üzenetére


pjen
félisten

Azelőtt Renaultod volt? :)

(#45110) ncc1701 válasza pjen (#45109) üzenetére


ncc1701
veterán

Csak japán.

De nézz meg egy régi mondjuk 7-es bömöst. Nagyon szomorú látni, ahogy pusztul bennük elfele minden.

(#45111) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#45110) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

khm.. prémium autóhoz prémium fizetés kell... ;)
Meg bömös, nem az olcsó fenntartásáról híres, plusz ugye akinek futja majomra, ne a banánon spóroljon...
Költeni kell rá és működik benne minden, régi W140-es Mercimben még a napfénytető sem ázott be...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45112) KubanitoS válasza ncc1701 (#45108) üzenetére


KubanitoS
veterán

Van ezekben az autókban éppen elég elektronika így is, amelyek el fognak romlani. Azért már 2020-at írunk. Pár régebbi, de jövőben játszódó filmben 2020-ban már repülő autók voltak, erre a valóság az, hogy még az ülésfűtés sem az alapfelszereltség része egy új autónak.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#45113) 2ozzmexy válasza KubanitoS (#45112) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem hogy a repülés képességével nincsenek megáldva (bele sem merek gondolni hogy a Légikatasztrófákból hány évadot lehetne akkor még leforgatni), de lassan gyorsulni sem lesznek hajlandóak, úgy vissza vannak fogva szegények a károsanyagkibocsájtás miatt....
Lenyomom a "gázt a lemezig" és az elektronika megmondja hogy "nem a kapkodás, majd én szabályozom hogyan gyorsulunk...".... :P

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45114) ncc1701 válasza KubanitoS (#45112) üzenetére


ncc1701
veterán

Mondjuk pont az nem hiányzik.

De már írtam, 1969-es dodge charger, abban pont annyi elektronika volt, amennyi kellett, és csókolom. :)

(#45115) dethroner válasza pjen (#45109) üzenetére


dethroner
veterán

Kikérem magamnak :) Rönőm is van, 24 éves, nem hiba nélküli, de a bőven használható kategória. Volt egy subaru is a családban fél évig, na ott tényleg az volt, hogy minden nap vártam mikor nyújt valami drága számlát be a kocsi. Ennél az öregnél el is felejtem hogy van autóm, csak beülök és megyek, és szerintem ez a természetes. Egyenlőre a suzukinál is ez van, 2 jó autó, boldogság :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45116) SyMbioTe válasza ncc1701 (#45114) üzenetére

Mindenkinek más a prioritás.
A Charger nem épp egy családi autó. De tény hogy elemény lehet vezetni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#45117) 2ozzmexy válasza SyMbioTe (#45116) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Tankolni is biztosan élmény... Ahhoz a vásárláskor adják a forensis kártyát? :DD
Az euro6-tól meg olyan messze van, hogy Brüsszelben ritualisan áldoznák fel a tulajt. :DDD
Volt 600SEL, nem tudtam miért mosolyog a kutas amikor mondtam hogy tele lesz. Kétszer tankoltam tele, először meg utoljára. Az is evett városban az automata váltóval 15-18litert... Csajozni lehet vele, de családi autónak sem utolsó, csak csődbe visz anyagilag.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45118) Napfénysüti válasza 2ozzmexy (#45104) üzenetére

2017-es Balenomban is manuális a klíma meg hátul tekerős az ablak. Igaz olcsóbb is volt mint egy Vitara. :)

Més que un club!

(#45119) zhali


zhali
csendes tag

Nekem is kézi a hátsó ablak a Balenoban. Na és? Emelje fel a kezét aki klímás autóban tekergeti a hátsó ablakot!

(#45120) 2ozzmexy válasza zhali (#45119) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jelen! Kisgyerekes apukaként mondom h nem tesz jót a babáknak a klíma, a gyerekorvos meg a védőnő majdnem lenyeltek keresztbe, amikor meglattak a gyerekszobában... Azon már el sem gondolkoztak h lehet nem gyerekszobanak szántuk eredetileg azt a szobát... ;]
Csinálj kereszthuzatot nyáron neki a kocsiban amikor te is beleolvadsz az ülésbe, az tényleg sokkal jobb... De én hiszek nekik, hiszen "szakemberek"... Szóval van az a szitu amikor a hátsó ablakot tekergeted klímás autóban. És van olyan aki azonnal beteg lesz ha bekapcsolod rá a klímát, azok visitanak ha megerzik h megy és akkor biza ablakot le.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45121) zhali válasza 2ozzmexy (#45120) üzenetére


zhali
csendes tag

OK, aláirom. Nekem már nagyok a gyerekek.

(#45122) dethroner válasza 2ozzmexy (#45120) üzenetére


dethroner
veterán

Aki nem bírja a klímát az autóban, menjen vasúttal ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45123) ncc1701 válasza dethroner (#45122) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennyi. Ha nem közvetlenül megy a gyerekre a hideg levegő, akkor ugyan mi baja lenne tőle?

Nálam plö a klíma tök egyenesen rám van irányítva, mert én így szeretem. Szakik szerint ez sem jó, mégsincs tőle bajom.

(#45124) ncc1701 válasza 2ozzmexy (#45117) üzenetére


ncc1701
veterán

Az mondjuk tény, h csak játszós autónak kéne. Esetleg befektetésnek sem szar, most nézegettem, kb 10e ájró körül itt tudna lenni egy '69-es charger. Nyilván sok dolgom lenne vele.

[ Szerkesztve ]

(#45125) 2ozzmexy válasza ncc1701 (#45124) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

El sem hiszed mennyi meló lenne vele... évek óta vadászunk az egyik kint élő barátommal egy Plymouth Superbird-re, sírni tudnék olyan állapotban vannak. Nem felújított/restaurált darabot keresünk... :O
Klímához: Szerintem sem lesz semmi baja ha nem közvetlenül rá megy (viszont a babahordozóba beleizzadt gyereknek a kereszthuzattól igen), de nem baj, mivel van 200 hülye ebben az országban ezért a maradék 9 milliót ilyen baromságokkal akasztják hasba... pl hogy miért van a kiságytól 3m-re klíma.... (mivel a szoba is 3,5x3,5m !?) Szóval tudod, ők a szakemberek én meg a hülye, mert fel sem merült bennem hogy bekapcsoljam... ;)

@dethroner: De nem megy, hanem még másik 3 embert izzaszt az autóban, mert a huzattól megfájdul a fülle, a klímától meg tüdőgyulladása lesz... Vannak ilyenek, bár engem hálaazégnek nem érint a dolog, de ismerek sajnos több olyat akinek ilyen az anyósa... :U
Melyik rönó az, 19 vagy már a megane?

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45126) dethroner válasza 2ozzmexy (#45125) üzenetére


dethroner
veterán

19, és nagyon szeretem. Bár a hűségén kívül nem sok szeretnivaló van benne, kopott már, de nekem így is jó.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45127) Dvix válasza dethroner (#45102) üzenetére


Dvix
senior tag

Neked, biztos az. :K

(#45104) 2ozzmexy Erről van szó ;)

[ Szerkesztve ]

(#45128) 2ozzmexy


2ozzmexy
aktív tag

Nos, tovább gyűrűzött az olajhőfok kálváriám...
Ha egy OBD-s bluetooth-os okostelefonos kütyüvel látom az olajhőfokot, akkor egy [ilyen] beépíthető lenne a két légbefúvó közé? Van a tetején egy gomb, ahhoz gondolom hozzá kellene férnem... ez a kétoldalúval a műszerfal tetejére annyira bazári megoldás...
Egyetlen videót találtam, ahol egy új Jimny-be szerelte be az olasz/spanyol figura, ott működött szépen. [link]

Vélemények? :F

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45129) PeterPH válasza 2ozzmexy (#45128) üzenetére


PeterPH
senior tag

Működőképesnek látszik, ügyes kis kütyü, de az óra helyére a mérete miatt nem biztos hogy be lehet varázsolni. Itt látható szétszedve is.

(#45130) 2ozzmexy válasza PeterPH (#45129) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Én abban reménykedem, hogy a mélysége elenyésző, ha átmérőben az óra (a gyári alaktrész) nagyobb, akkor be lehetne oda kókányolni valahogyan, persze az esztétikát szem előtt tartva... Mélysége elhanyagolható, szóval abban az irányban be kellene férnie.
Ha mindez okés, akkor már csak a kábelt kellene belül elvezetni és kész is. :DD No meg a kapcosló kérdését tisztázni, csak ennyike... Egy óra és kész is. ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#45131) Vigneau


Vigneau
félisten

Sziasztok!

Szerintetek milyen értéket képviselhet a Swift GL+ (2017) R16 (185/55 - 2917) komplett nyári alufelniszettje (TPMS) 8e km-es futásteljesítménnyel? Némileg gondolkodóba estem az R15-re való váltáson. A téli szettem egyébként is az már, de ha nagyon nincs értelme, akkor maradok a fel/le rakáson. Csak valahogy nem tetszik annyira a külleme, a mysuzuki-n a kiegészítők között talált R15-ös Cosmos - szerintem - messze jobban néz ki. Arról nem is beszélve, hogy az R15-ös gumik is jóval olcsóbbak azonos gyártót nézve jó pár webshopban.

Segítő szándékú válaszaitokat előre is köszönöm! :R

Vigi

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#45132) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A héten megvolt az 1 éves szerviz a 7900 km-t futott Vitaránkon (Zalaegerszegen)!

Olajat (+szűrő) és pollenszűrőt cseréltek és 38 000-t fizetettem.

Én kb erre számítottam!

(^)(>.<)(^)

(#45133) jksx válasza 2ozzmexy (#45128) üzenetére


jksx
senior tag

Miért kell Neked az olajhőmérséklet kijelzés?

[ Szerkesztve ]

(#45134) Motion_Blur válasza Vigneau (#45131) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Segítő szándék: NE menj le 15"-ra, + klafák ezek a 16-os gyári felnik :K :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45135) Vigneau válasza Motion_Blur (#45134) üzenetére


Vigneau
félisten

Aranyos vagy! Köszönöm szépen! ;) :R

Igazából főképp a "ballonosság" miatt méláztam el a lejjebb váltáson, nem valami túl jó sztrádaminőségű utakon szoktam megfordulni. Viszont ha hatalmas bukóval tudnék csak váltani, akkor én sem lennék a saját bukszám ellensége.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#45136) ncc1701 válasza Motion_Blur (#45134) üzenetére


ncc1701
veterán

Izlés dolga, nekem nem tetszik.

Nem bántam meg a 15"-t, de már így is mocsok módon nyöszörög hátul a futóművem, pedig figyelek arra, hogy ne menjek szar úton. Szerintem nem fogják gariban megcsinálni, vihetem a szerelő haverhoz a garis autót, de ne legyen igazam.

(#45137) ncc1701 válasza Vigneau (#45135) üzenetére


ncc1701
veterán

Úgy számold, h a vadi új gyári gumit szokták tudni kb fél áron elpasszolni. A felni meg fene tudja, mit ér. Annyit sajna biztos nem, amennyiért vetted.

(#45138) gyenesmartin válasza ncc1701 (#45136) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem is nyöszörög a hátsó futóművem. Elvittem garanciáztatni, ahol mondták, hogy semmi baja. 1-2 hétig valóban abba is hagyta a zörgést, de most megint elkezdte.
A 15'-os gumi nekem egyáltalán nem vált be. Csúszik össze-vissza az autó, nagyon bizonytalan az úttartása, nem lehet bátran bevenni a kanyarokat sem. Pedig egy jónak mondott Hankook W452-es van alatta. De a nyári Bridgestone sokkal jobb volt, igaz hogy sokkal jobban megérezte az úthibákat, de cserébe tényleg arra ment, amerre szerettem volna menni.

(#45139) ncc1701 válasza gyenesmartin (#45138) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem hidegben sokkal jobban nyüszög, nekem is elsumákolták a témát.

(#45140) Vigneau válasza ncc1701 (#45137) üzenetére


Vigneau
félisten

Látom, hasonló okok miatt váltottál vissza Te is, mint ami engem is aggaszt. Bár nálam még nincs nyoma semmi nyöszörgésnek.

Viszont hasonlótól tartottam én is. Így akkor egyszerűbb lesz használnom, ha már ezt kaptam a kocsival. Kár érte, hogy a kiegészítők nem kapnak - szerintem - elég figyelmet értékesítéskor. Pedig az általam említett 15"-os szett valóban csinos kis példány. Első tulajként próbáltam volna a gyári helyett inkább erre terelni az eladót. De nem én vettem elsőként, így már késő bánat. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#45141) Napfénysüti válasza ncc1701 (#45136) üzenetére

Szerintemis az egyik legcsúnyább gyári alufelni ami a most futó Swifteken van. Nagyon nem adja. :B

Més que un club!

(#45142) ncc1701 válasza Vigneau (#45140) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is kérdeztem őket, h nincs-e gyári 15-ös alu felni. Nem volt. Ilyen vacak utakra minek nagyobb? Tempomat külön van-e? Nincs. Ez azért érdekes, más gyártónál egyesével lehet bepipálni, mit akarok a kocsiba. Ok, ez csak egy vacak swift, legyen.
A 2014-es suzuki alu plö tetszik, bár tudom, ilyen dolgokban nem érdemes vitázni, kinek a szőke, kinek a barna. Nekem a nyitott felnik jönnek be, kevés hússal. Értem, h ez így valószinűleg kissé aero felni, de pont nem érdekel.

(#45141) Napfénysüti: Ugyanezt tudnám leírni. :) Fel lehetne dobni kicsit úgy, hogy csak a felülete maradjon ezüst, többit feketére fényezni, de nem vagyok benne biztos, h megérné a munkát.

[ Szerkesztve ]

(#45143) dethroner válasza Napfénysüti (#45141) üzenetére


dethroner
veterán

Még jó hogy nekem GLX van, annak szép a kereke :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#45144) Vigneau válasza ncc1701 (#45142) üzenetére


Vigneau
félisten

Szolnok Ringet kérdeztem, Ők sem ajánlják fel alapból alternatívaként. Az új Swift bevezetése óta eddig egyetlen szettet adtak el a Cosmosból, azt is rendelésre hozták.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#45145) manya777


manya777
tag

Sziasztok. Van egy 97 es 3 ajtós 1.3 as Swiftem. Sajnos az alja elég szépen rohad. A bal első taposó az konkrétan olyan hogy a hüvelykujjammal átbírnám lassan nyomni. De nemrég volt féltengely csere és a szerelő azt mondta mindkét taposó kuka, + egyéb helyeken is lát rozsdát. Mire számíthatok árban egy lakatos munkánál.? Úgy nagyjából? Abból indulok ki hogy csak taposó lemezt kell berakni újat, bár fogalmam nincs ha a régit kivágják az újat van e majd mihez hegeszteni. Nyilván ha több százezres tétel akkor nem éri meg mivel 270 volt az autó. Csak nem tudom mennyiért szokták ezt általában.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#45146) pjen válasza manya777 (#45145) üzenetére


pjen
félisten

Vidd el egy karosszériáshoz.Mond egy előzetes árat,de annál szerintem több lesz,ha megbontja.

(#45147) ncc1701 válasza manya777 (#45145) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez általában sajna már olyan, h vagy megcsinálod magadnak, vagy nem éri meg foglalkozni vele. Lakatosok sem szivesen foglalkoznak rohadó autóval, inkább a karambolosokat csinálják.

(#45148) manya777 válasza pjen (#45146) üzenetére


manya777
tag

Igen, valószínűleg ez lesz. Csak gondoltam hátha van itt valaki aki már megjárta ezt az utat, esetleg húzósabb volt mint elsőre hitték, és az nagyjából mennyibe fájt végül.

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#45149) pjen válasza manya777 (#45148) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem már sokan megjártuk ezt az utat.Azért nem merek én se írni árat.Ha kiveszik a taposót lehet a küszöb is repül,a tűzfal alja se szokta megúszni stb.

(#45150) 2ozzmexy válasza manya777 (#45148) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Rajtad áll a dolog. Viszont azzal számolj hogyha a taposó meg a küszöb rozsdás és még nem érte el a tuzfalat akkor van erős 2 éved utána menthetetlen, dolgoztam bontoban,a rozsdás tuzfalat vagy toronnyal nem kap műszakit.
Ha kész a lakatolas utána irány uregvedelemre és alvázkezelesre.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.