Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40651) Zoleee83 válasza ludsimon (#40644) üzenetére


Zoleee83
addikt

Én csak a Swift 2-ről tudok nyilatkozni. :)
Ha én vezetek 100-150 km után úgy szállok ki mint akit jól megvertek, bár élvezet vezetni, de a térdem nem szereti mondjuk a magasságomról az autó nem tehet, de faternak már jeleztem párszor. :D (197 cm, 83 kg).
Ha a jobb egyben ülök ugyanebben az autóban simán elvagyok 500 km-t is egyhelyben.
(Eleinte Opel G Astrát néztünk, na abba be sem tudtam ülni, a térdemet nyomta a középkonzol full hátratolt üléssel is, hálisten' Swift lett ami minden szempontból jobb választás volt így utólag anyagilag pláne.)
Egyébként biztosan jobb a Sport felfüggesztése, bár én a mostani csere után nagyon elégedett vagyok a Monroe-val, nagyon stabil, nekem elég a 92 paci is. :)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#40652) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Suzuki ignis 2004-esnek melyik az irányjelző biztije?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#40653) Pickit3 válasza enginev3.0 (#40652) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Turn back - index
Hazard - vészvillogó.. asszem

(#40654) ludsimon válasza Zoleee83 (#40651) üzenetére


ludsimon
veterán

Ajaj, nem akartam bmw-s lenni, de extra sztereotípia meglesz mikor a gyúrós kiszáll a bmw-ből úgy néz ki. :(
Viszont belegondoltam, hogyha megveszem a nagy álmom, egy E39 540i V8 4,3L-es autót, valószínűleg ez lesz az utolsó generáció ami elérhető áron, és mégse csillagászati áron lehet fenntartani (jó, tudom ha belenyúl az ember simán 1M ft körüli szervizköltségbe bele tud nyúlni), de gondolj bele.
Talán mi vagyunk az utolsó évszázados emberek, akik még láttak rendes AUTÓT, nem idióta villanyautót.

Persze versenyautók M3, M4 M5 M6 mindig is lesz, meg összes többi prémium márkában versenyautó, de hol lesznek ezek elérhető árban azoknak akik élményautózni akarnak? :(
Lesz egy agyonfeszített 4 hengeres technika (JÓ ESETBEN 4 henger!) ami fele annyit vagy még annyit se fog tudni, mint a mai nagyobb köbcentis autók.
Na de ne legyen igazam, csak próbálom a dilemmám végre lezárni egyszer s mindenkorra, hogy mit vegyek.
De ha ez a Swift Sport kényelmetlen lesz hosszú útra, akkor igazából nincs nagyon miről beszélni. :(
Kell a nagyautó. Na jól levezettem a monológom magamban. :D

undefined

(#40655) ElGatto válasza pető bá' (#40627) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi, pont a 80 - as tehát az elejére tekertem a frekvenciának, gondolván arra, hogy az alap beállítás közel van a petőfi és az antena rock frekvenciájához és azért zavar be, de sajna nem sok sikerrel jártam. :(
Bezzeg a bartok meg a danko rádió csont nélkül sercegés nélkül hallható.
A többit mintha nem is találná.

Sírok. Amúgy azért szerintem a 6000 körüli árfekvés szerintem nem a legalja, sőt azt olvasom minden felé, hogy milyen minőségi a cucc. Rákeresve az eszközre nem nagyon látok erre a jelenségre panaszt, vagy az emberek nem így használják pl töltés és navi mellett még rádiót hallgatni micsida luxus :D

Tudom nem rádiós topik, de nem lehet ezt leárnyékolni valahogy?

(#40656) pető bá' válasza ElGatto (#40655) üzenetére


pető bá'
őstag

az ember azért vesz transzmittert, hogy ne kelljen a remek rádióadásokat hallgatni.. pár perc erejéig próbálgattam, a Roidmi-t bedugva tényleg mintha kicsit zavarná a vételt. De pont ez mutatja, hogy mennyire minőségi :P
De ha rádiót akarsz hallgatni, akkor minek a Roidmi? Vagy mennyire gyakran kell a transzmitter funkció? Mert ha csak nagyon ritkán, akkor lehet, hogy érdemes lenne egy egyszerűbb szivargyújtós töltőt használni alapból, aztán szükség esetén cserélni..

"... and I hope you have a great day!"

(#40657) tboldi válasza ElGatto (#40655) üzenetére


tboldi
nagyúr

antena rock

Ezek szerint te is közel laksz a szlovák határhoz. :D

(#40658) ElGatto válasza pető bá' (#40656) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Igazából a transzmitter funkciót ráadásnak gondoltam :P

jap igen a határ mellett közlekedem nap mint nap és az antena rock szerintem jobb zenét tol mint bármely itthoni állomás és talán még kevesebbet is beszélnek :)

(#40659) ackileus


ackileus
kezdő

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne,hogy az új Suzuki fejegysége open source? Tehát ha úgy akarom,akkor egyes dolgokat én magam is átállíthatok a programjába? Olvastam róla de végén nem derült ki,hogy olyan-e mint a Linux és azért hívják open source-nak,vagy kisebb módosításokat én is csinálhatok-e. Abszurdumnak tűnik,de hátha :)

(#40660) D@ny7 válasza ElGatto (#40658) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Szia.

Ezek a kocsiba helyezhető szivargyújtós fm transzmitterek nagy része teli szórja zajjal az fm sávot.
Ha tudod kapcsold ki, felesleges.

Az antena rock egész sokáig elszól, nem kell közel lenni a határhoz. Én pl a határtól 60 km-re vagyok és tisztán szól. Az adó amúgy 100 km távolságban van (Nitra) . Ha jól emlélszem még Veszprémben és Székesfehérváron is fogható.

(#40661) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok jól hallottam hogy változás lesz az új Swift modelleknél? Tudja valaki milyenek lesznek és mikortól? Köszönöm

(#40662) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

Vittem ma a 2007es Ignisem olajcserére.
Munkalap szerint 25 perc volt, szerintrm is max 30.

Meg lehet ennyi idő alatt csinálni, vagy gyanakodjak?
Szűrők + 4l olaj.

(#40663) pjen válasza Drughi (#40662) üzenetére


pjen
félisten

Ha meleg volt a motor akkor igen.

(#40664) tboldi válasza Drughi (#40662) üzenetére


tboldi
nagyúr

Simán, nem egy nagy kaland az olajcsere.

(#40665) Drughi válasza pjen (#40663) üzenetére


Drughi
addikt

20km-t mentem vele, beálltam a szervíztelepre, leadtam a kulcsot, majd 30-32 perc mulva hívtak, hogy mehetek érte.

(#40666) pjen válasza Drughi (#40665) üzenetére


pjen
félisten

Jó az.Már meleg az olaj.Megemelik,amíg kifolyik az olaj kicserélik a levegő és pollen szűrőt.Olaj leeresztő beteker,olajszűrő vissza,olaj be és kész.
Aknán én is megcsinálom fél óra alatt ha sietek.

(#40667) #77646080 válasza Drughi (#40662) üzenetére


#77646080
törölt tag

Igen, el lehet végezni ennyi idő alatt.

(#40668) Drughi válasza pjen (#40666) üzenetére


Drughi
addikt

Akkor ez lehet az oka.

Legutóbb egy januári napon voltam, kb -10 fokba.
Lehet emiatt volt akkor több idő.

(#40669) PeterPH válasza ackileus (#40659) üzenetére


PeterPH
senior tag

A forráskódot letöltheted.

(#40670) M_AND_Ms válasza PeterPH (#40669) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Letöltheti, de hogy abból buildelni tudna egy működőképes rendszert kétlem. És az érdemi módosítások elvégzéséről még nem is beszéltünk, márpedig anélkül minek az egész

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#40671) ElGatto válasza D@ny7 (#40660) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Megnézem ki lehet - e kapcsolni, de nem sok reményt fűzök hozzá.

Más, kerékcserénél szólt a szaki, hogy elég gyatra állapotban van az üzemanyag betöltő cső, szerinte cserélni kéne nehogy a földre tankoljak.
Létezik ilyen? Elrohad a cső röpke 13 év alatt? :P

(#40672) tboldi válasza ElGatto (#40671) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk is cserélve volt már pont emiatt a WagonR-en.

Az a baj, hogy nincs leburkolva a kerékdob, a kerék meg pont a csőre ver mindent, így szépen lassan el tud rohadni.

[ Szerkesztve ]

(#40673) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok 11 éves Swiftnél ma hazafelé háromszor lentebb fogott a fék a megszokottnál olyan mintha ellágyult volna egyszer eléggé aztán a maradék 3 km-en semmi megint megszokottan jó volt. Kezdjek aggódni abs kocka ügyben? Azért remélem nem történik hirtelen olyan hogy egyáltalán nefogjon a fék? Ha abs kocka bajos akkor az szinte minden fékezésnél gyengébb már?

(#40674) pjen válasza Szilágyi84 (#40673) üzenetére


pjen
félisten

Nem,így kezdődik,ahogy írod.

(#40675) Zoleee83 válasza Szilágyi84 (#40673) üzenetére


Zoleee83
addikt

Esélyes hogy kocka lesz, tényleg így kezdődik.
Kollégámnak neccesebb is volt belvárosban volt hogy beesett a fék máskor meg olyat fogott hogy majd' lefejelte a kormányt.:)
2 évenkénti fékolajcsere periódus megvolt?

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#40676) pjen válasza Zoleee83 (#40675) üzenetére


pjen
félisten

Nekem megvolt mégis megérkezett a hiba.Ez legalábg akkora paraszt vakítás mint a váltó olaj.

(#40677) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Szeptember óta van nálam és akkor minden olajat fék motor és a váltóét is cseréltettem. Akkor hogyan szokott kezdődni vagy ha nem az akkor mi ez?

(#40678) Pickit3 válasza Zoleee83 (#40675) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Fékfolyadék van benne :P Nekem 12évig nem volt cserélve bár nem produkált ilyen hibát, inkább csak az zavart, hogy nagyon gyengén dolgozott a "pedálrugdosása" csúszáskor. Szegeden a szakszervizbe beálltam, 2-3napon belül már egy másik felújított volt benne 3hónap garanciával. Ez került 50k-ba mindennel együtt. 2éve jól működik, a szerelő annyit hozzátett, hogy ne várjak 12évet megint, ő olyan 3-4évet javasol. Mondom oké, majd fejben tartom. :D

Apropó, egyik haverom/kollégám egy 2004es ignis sportot szeretne venni 450k-ért, mert nagyon tetszik neki. Mondtam neki, hogy oké, de egy normál ignis is 900k-nál indul szóval vigyázzon vele. Továbbra is egy simán javasoljak neki vagy hagyjam, hogy a sportot vegye (nem második autónak)? Amit nézett az eléggé szét van buherálva szóval csak ezért félek.(chck engine világít, üres cső a kipu, rossz a rugózás etc.)

[ Szerkesztve ]

(#40679) Zoleee83 válasza Pickit3 (#40678) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ok legyen fékfolyadék. :D
De neked megért +50k-t a 3-5.000 Ft-os fékfolyadék 2 évenkénti cseréjének elhanyagolása?
Sosem értettem ezt, ráadásul nem véletlenül ajánlják, mit csinálsz ha egyszer véletlenül autópályán 130-as tempónál vagy vészfékezésnél/azonnali ABS-nél megy el a fék? Én inkább nem játszom ezzel.

@pjen - parasztvakítás? tehát a fékfolyadéknak az autó élettartamáig bírnia kellene, nem savasodik el nem veszít a hatékonyságából?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#40680) pjen válasza Zoleee83 (#40679) üzenetére


pjen
félisten

Ha utána olvasol,seholnem írják,hogy elmegy a fék.A 2-3 ezer foritos fékolaj csere szervízben akár 10 K is lehet.A legnagyobb gond az,hogy szerintem semmi nem garantálja,hogy a fék olaj csere megelőzi a bajt.Egyébként nekem 35 K volt a csere,3 év garival,papíros számlával.

(#40681) SirKero


SirKero
őstag

Trónfosztás a magyar autópiacon, mást imádnak a magyarok

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40682) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Akkor mire számítsak hogy egyre gyakrabban akár minden nap lentebb foghat a fék vagy ez egy lassabb folyamat ha abs kocka?

(#40683) pjen válasza Szilágyi84 (#40682) üzenetére


pjen
félisten

Első sorban,minél előbb vidd szerelőhöz.Addig pedig figyeld a fék folyadék szintjét,bár úgy is kigyúllad a lámpa.

(#40684) r.levente75


r.levente75
addikt

A 2010-es modellnél is megvan, sőt az új swiftnél is vajon fel fognak lépni ugyanezek a hibák? abs kocka, nyelestengely csapágy, check lámpa és még sorolhatnám...Csak azért kérdezem, mert közel egy éve én is tulaja vagyok egy 2008-as modellnek, de meglehetősen sok vele a probléma, már elég sokat kellett rákölteni. Nyilván nem egy kategória, de a S40-es 2007-es volvomnál, megy szalonból kihozott autó volt, a 12 év alatt nem voltak ilyen problémák, nem is emlékszem kellett e valaha költeném is valamire a kötelezőkön kívül.

[ Szerkesztve ]

(#40685) HKorn válasza SirKero (#40681) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor a piac eldöntötte, amit korábban beszéltünk, hogy mennyire vált be a facelift a Vitaránál. Annyira, hogy inkább már mindenki S-Crosst vesz. Szerintem ez az 1.6 szívó nyugdíjba küldésének is köszönhető.

Run&Ride

(#40686) SirKero válasza HKorn (#40685) üzenetére


SirKero
őstag

Ott a pont :C
Bár szerintem a kinézet és az 1,6 szívó kivezetése mellett az ár/felszereltség arány is rendesen megnyomta a mérleg nyelvét az S-Cross felé :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40687) HKorn válasza SirKero (#40686) üzenetére


HKorn
addikt

Viszont azt is jelenti, hogy az 1.6 használtan nagyon keresett lesz és jól fogja tartani az árát.

Run&Ride

(#40688) pjen válasza r.levente75 (#40684) üzenetére


pjen
félisten

Nem lett volna gond,csak a Suzuki,lazán letegadta,hogy gyári hiba.Így sem olyan nagy kaland.Nekem 115K ból megvolt az összes "nem"gyári hiba.

(#40689) pető bá' válasza r.levente75 (#40684) üzenetére


pető bá'
őstag

Mennyi az a sok, és miket kellett javítani-cserélni?

"... and I hope you have a great day!"

(#40690) SirKero válasza HKorn (#40687) üzenetére


SirKero
őstag

Nem lesz már az :K Én drágábban tudtam eladni 20 hónaposan mint amennyiért újonnan vettem :P

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#40691) tboldi válasza r.levente75 (#40684) üzenetére


tboldi
nagyúr

A nyelestengely csapágy problémája csak és kizárólag az M13A motoros Suzukikat érinti, a K12-es Swiftet már nem.

Szerintem a többi sem jellemző, de ezt nem tudom biztosan.

(#40692) Pickit3 válasza tboldi (#40691) üzenetére


Pickit3
aktív tag

Engem a balenoról beszéltek le a szervizesek merthogy nekik is ez a gyenge pontjuk. Valaki erről többet tud?

(#40693) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

2006-os Swiften hogyan állítom be a fényszórókat (nem a műszerfalon lévőre gondolok)? Neten találtam rajzokat, de azokon őszintén szólva nem tudok elmenni :B

(#40694) Napfénysüti válasza Pickit3 (#40692) üzenetére

Talán a forgalomba kerülő autók 10-15 százalékánál cseréltek garanciában nyelestengely csapágyat.

Més que un club!

(#40695) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Sziasztok

1.3-as dízel ignissel valakinek van tapasztalata? Ma néztem egyet és elég patent állapotú.

(#40696) tboldi válasza Pickit3 (#40692) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint a nyelestengelycsapágyra* gondolsz? Abban is K-szériás motor van, azoknál még nem hallottam, hogy előfordult volna.

*Az előző hozzászólásomban véletlenül különírtam ezt a szót. :W :D

[ Szerkesztve ]

(#40697) ratobi válasza Fr0z3n (#40695) üzenetére


ratobi
senior tag

Olvass utána a motornak...

(#40698) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez az ülés gyári?
Szerelték ilyennel is?
Mennyire legál, ha teszek bele a méretemhez megfelelő ülést? :D

undefined

(#40699) Fr0z3n válasza ratobi (#40697) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Nem igazán találtam rosszat róla.

(#40700) rongyi válasza rongyi (#40693) üzenetére


rongyi
aktív tag

Erre valaki? :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.