Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) Ellia válasza sp8787 (#64650) üzenetére


Ellia
addikt

Fogadjunk a fehérhajú raszta néger szereplő volt ;]

(#64652) radi8tor válasza sp8787 (#64650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja az effekt kicsit olcsó hatású volt, de utána már jobban kidolgozottnak láttam.

Én nem láttam egy részét sem Game of Thrones-nak, szóval nekem minden új. :D
Nem sokat tekertem bele, engem lekötött.

Szerintem te a korábbi sorozathoz méred ezt is.

⭐ Stella

(#64653) attiati válasza lezso6 (#64571) üzenetére


attiati
veterán

Better Call Saul évad és sorozatzáró rész nekem nagyon bejött.

Nagy utat járt be az utolsó rész.
A megelőző 3 fekete-fehér rész alapján féltem, hogy valami száraz jogi tárgyalással lesz vége az egész sorozatnak, de szerencsére nem így lett.
Azért így utólag belegondolva a fekete-fehér részek sem voltak hiábavalóak: fokozatosan sikerült megutáltatni a nézővel Saul karakterét, hogy aztán az utolsó részben egy nagy csavarral felkorbácsolják az érzelmeket.

Illetve a fekete-fehér részekben a sztori szempontjából kaptunk utolsó építőkockákat Saul + Breaking Bad utóéletéhez.

Arra is gondoltam, hogy a rendezők nyitva hagyták a lehetőséget, hogy az átugrott 6 évet is bemutassák majd egy újabb spin off-ban, de aztán ezt a gondolatot elvetettem. Szerintem kerek lett a történet. Jimmy elfogadta a sorsát, ennek ellenére jól megél majd odabent is a Saul-os múltjából.

Lezártam volna a sorozatot ott, amikor Kimmel cigiznek a börtönben és elhangzik, hogy "jó magaviselettel ki tudja?".... Úgy vidámabb vége lett volna.

Soha ennél rosszabb sorozatot. Összességében Top 3-ban van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#64654) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Ez a Macskás, Kalliopés rész tetszett a Sandmanből. :R

Go Gunners!

(#64655) RetepNyaraB válasza Phoen|x (#64654) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Naugye. Nagyon jól hozta az érzést amilyennek lennie kellett volna az egésznek, ha nem darálják be ostoba módon.

sp8787 GoT ennyire retek? Basszusnemá :F
Egy vállalhatatlan nyolcadik évadból sem sikerült tanulni? Végül is nem baj, végre lemondom az hbo-t is a g@cibe.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64656) Aventador91 válasza sp8787 (#64650) üzenetére


Aventador91
őstag

1 rész után osztályozni? :D nekem a got az első évadig gagyi volt aztán mégiscsak ledaráltam az akkor még 6. évadig és jó volt

aztaku 0 sztori egy rész után? :D mesélj még.. :U

[ Szerkesztve ]

(#64657) RetepNyaraB válasza Aventador91 (#64656) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig van, amiből látszik. Gondolj az altered carbon S02-re :K

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64658) ROBREGGAE válasza attiati (#64653) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Nekem tetszett, hogy a végén rádöbbent, mennyi ember életét szétkúrta. S habár kiharcolta a jó alkut, mint Saul, a lelkiismerete utolérte és nem menekülhet örökké, nem cseszhet ki másokkal.

Kim felé is egyértelmű "gesztus". Amúgy meg elnézve, lehet ott rohad meg a börtönben, de elég jó dolga lesz haláláig.

Szerencsére nem vitték el nyálas, csöpögős lezárásig. Nem is illett volna oda ehhez a sorozathoz.

Bár tudom rengeteg kritika megírta, hogy túlszárnyalta a Breaking Badet, nálam az évekkel ezelőtt nagyobb hatást fejtett ki.

Lehet ingerszegényebb időszakban is vált kultsorozattá a BB. Most, amikor meg a csapból is streaming szolgáltató folyik, máshogy tekintek rá.

(#64659) Ragnar_ válasza attiati (#64653) üzenetére


Ragnar_
addikt

Soha ennél rosszabb sorozatot. Összességében Top 3-ban van nálam.

Én mondjuk, ha a Breaking bad 9, akkor a Better Call Sault olyan 8-ra tenném, de az első rész az mindent vitt. Kockák + Saul vs. Tuco Salamanca. 😂

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#64660) Ragnar_ válasza Aventador91 (#64656) üzenetére


Ragnar_
addikt

"1 rész után osztályozni? :D nekem a got az első évadig gagyi volt aztán mégiscsak ledaráltam az akkor még 6. évadig és jó volt"

GoT első három-négy rész után majdnem kukáztam, aztán kialakult.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#64661) sherlock82


sherlock82
senior tag

Pár napja nézem a Gyilkos a házban c sorozatot.
2. évadnál járok már, de nagyon megtetszett.
Remélem sokáig folytatják még a rendezők.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#64662) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Last of Us kedvcsinalo elozetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64663) nubreed


nubreed
veterán

For All Mankind S03, első 4 rész után:

Ok, az első 2 rész kicsit uncsi volt szerintem, főleg az első (bár az izgi volt mikor a űr hotelnél kellett szerelni kint a beindult hajtóművet) de aztán elkezdtek felpörögni az események. A 3-4. rész már abszolút azt hozta amiért én imádom ezt a sorozatot. Ahogy a 4. résznek vége lett... na hát attól kirázott a hideg. Eddig jó ez nagyon, nem csalódtam összességében.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#64664) attiati válasza ROBREGGAE (#64658) üzenetére


attiati
veterán

BB tényleg korszakalkotó volt. Ezt ugye csak egyszer lehet megcsinálni egy ilyen műfajban, úgyhogy BCS már nem lehet az.

Pont abban látom a nagyságát, hogy a lassúságával is nagyot tud gurítani, miközben a nézők már hozzá vannak szokva a túlzott ingerhez.

Igaz, hogy pont az a két rész lett a legerősebb, amikor beindult az inger :D
(amikor Lalo kétszer megjelent Jimmyék lakásán)

(#64665) Di Natale válasza attiati (#64664) üzenetére


Di Natale
aktív tag

A Stranger Things és a Walking Dead is olyan, hogy lassan megy a cselekmény, de a nézőt beszippantja a világ.

(#64666) ROBREGGAE válasza attiati (#64664) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Ja nekem a tempójával nem volt problémám. Csak akkor mikor futott a BB nem volt ekkora divat a sorozatnézés. Nem is volt ennyi sorozat. Maffiózók idején internet se nagyon volt, de még a BB alatt is gyerekcipőben járt a közösségi média.

Nálam lehet ezért talált be kevésbé, mint anno a Breaking Bad. Mer ekörül már több inger ért. Lehet, ha a BB-t később látom, máshogy vélekedek. :D

De most itt lesz az új Trónok Harca... Teljesen más ebben a woke ideológia közepette rálesni. Eleve fenntartásokkal kezeled(tudom nem biztos, hogy mindenki azért).

(#64667) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Kleo c. német Stazi bérgyilkosnős sori van a magyar netfoson (én a lányomét lopom épp, de az német fiók)?

Ha van, akkor végülis ajánlom. Semmi különös, de jól játszik a főhősnő és kellemes az egész. Ügyesek a germánok.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64668) .LnB válasza Bad Pritt (#64564) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Esküszöm, hogy sose zavart az ilyesmi. Én elfogadom ha valaki meleg, vagy színes bőrű. Körülöttem nagyon sokan ki vannak már ettől, hogy ma már mekkora hangsúlyt kap. És ha jól tudom a Netflix ennek az egyik zászlós hajója.
Végignéztem a Sandman-t. Tetszett. Egy jó kis felnőtt fantasy. Érdekes volt.
Viszont itt már én is azt mondtam, hogy elég lesz már ebből. Amit #64562VágniValó ír, mindenhol, mindenki.
Qvára érdekelne, hogy az eredeti műben is így voltak e ezek a dolgok?! Mert, hogy az ég világon semmit nem tett hozzá ehhez az egészhez, az tény. És tényleg, rohadtul nem értem, hogy minek kell ezt ennyire erőltetni?!! :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64669) k-adi válasza .LnB (#64668) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Mert, hogy az ég világon semmit nem tett hozzá ehhez az egészhez, az tény."

Ez a fő probléma sajnos, de valahogy ez mindig háttérbe kerül.

(#64670) RetepNyaraB válasza .LnB (#64668) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nincs így az eredetiben.
Egyébként a rész amely az őszinteségről szól és hogy nem veheted el az emberek hétköznapi hazugságait, mert katasztrófához vezet - na ott pont érdekes a mindenki-mindenkivel vonal szerintem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64671) .LnB válasza RetepNyaraB (#64670) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Szerintem ott is túl van tolva. Az üt rendesen, amikor a szakács elmondja a pincérnőnek a "dolgokat". De utána kapunk még plusz kettő ilyen "kapcsolatot" amik már túlzásnak hatnak. Egy adott helyszínen, 10-20percen belül.. És így már a rész se igazán a hétköznapi hazugságokról szól, hanem az állatiasságról. Ami egy egészen más téma, és kétlem, hogy mindenki ilyen állatias, és brutális lenne hazugságok nélkül. Az egy érdekes rész lehetett volna, végül inkább teljesen öncélúnak hatott nekem.
Remélem így nem kell spoilerbe tennem, próbáltam nem konkretizálni semmit.

szerk.: De azért írok valami spoilerbe: A pincérnő pár perc leforgása alatt lesz full heteróból, meleg, vagy minimum biszexuális. Ez valószínűleg nem így működik. Ha így működne, a mi Viktorunknak is igaza lenne. :U

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64672) RetepNyaraB válasza .LnB (#64671) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez csak fikció, példázat. Persze, túl van tolva, a hatás kedvéért. Valóságban nem így működik, illetve komolyabb magyarázat kell hozzá, ha.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64673) k-adi válasza WayneGace (#64643) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Mit szóltok a House of the Dragon első részéhez?"

persze pilot meg minden, de egy impostor wannabe sorozatnak tűnik így elsőre

(#64674) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudni valamit arról, hogy a Sárkányok háza részei milyen időközönként fognak jönni? Útálom hetes szünetekkel nézni a sorozatokat.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64675) dellfanboy válasza V.Stryker (#64674) üzenetére


dellfanboy
őstag

en ugy tudom heti lesz a release...

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#64676) Bad Pritt válasza V.Stryker (#64674) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Minden hétfőn.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64677) V.Stryker válasza Bad Pritt (#64676) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi srácok.

Közben nézem az Outer Range-t és az 5. résznél még mindig várom, hogy történik-e valami vagy kisül-e valami ebből a soriból, de rossz előérzetem van. Most már végig küzdöm a 8. -ik részig, de a fax kivan, hogy ilyen ígéretes sori ekkora kaksi.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64678) Pitterix válasza Janaboy (#60543) üzenetére


Pitterix
őstag

Most nézem, s nekem kifejezetten tetszik. A néhol gyenge verekedések ellenére.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#64679) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sárkányok háza első rész:

Nekem tetszett, hiányzott már egy újabb GoT-szerű sorozat. A színészek jók, a történetet majd meglátjuk, de felvezetésnek nem volt rossz. Ami fura volt, hogy gyakorlatilag egy helyszínen játszódott.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#64680) Bad Pritt válasza Rigormortiis (#64679) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

+1, meglepően jó volt, kész felüdülés a gagyi Witcher meg Wheel of Time után, én speciel nagyon örülök neki, hogy nem követik a GoT példáját és lassú, már-már unalmas építkezés helyett itt az első részben rendes eninfo dump van, csak úgy repkednek az utalások nevekre, helyszínekre és eseményekre, de ha az ember nézte az előző sorozatot vagy olvasta a könyvet, akkor mindent és mindenkit el tud helyezni a térképen.
Színészek mind telitalálat, jók a kosztümök, jó a látvány és a zene, egyértelműen látszik egyfajta reverz kontinuitás a GoT irányába. Az egyetlen probléma talán az lehet, hogy ugyan ez a történet nem egy túlontúl feltérképezett időszaka a GoT világának, de azt azért tudjuk, hogy ilyen gigászi kataklizma nem következett be, szóval kíváncsi leszek, mivel tartják életben a sztorit, mert az alapvetés jó, csak hosszútávon tuti kevés lesz (ahogy a GoT-ban is kellett egy zombi horda szál).

Az viszont elmebeteg, mekkora reklámkampányt kerítettek a sorozat mögé, a folyamatos plakátok és youtube videók hagyján, de még IMAX-ben is az Avatar 2, Black Panther 2 meg Black Adam mellett a negyedik trailer a HotD volt, Strand fesztiválra kitelepült az HBO egy óriás sárkányfejjel és a Sziget is tele volt spotokkal.
Én ennél durvább reklámkampányt max egyszer láttam sorozathoz és az pont a GoT utolsó évad volt, szóval ez tuti egy all-in az HBO MAX részéről, de ahogy olvasom a híreket, bejött. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64681) radi8tor válasza Bad Pritt (#64680) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vasárnap voltam az Allee-ban. A digitális hirdetőoszlopokon ott volt, hogy már csak 1 nap. És egy sárkány tojás.

⭐ Stella

(#64682) WayneGace válasza .LnB (#64668) üzenetére


WayneGace
őstag

Ráadásul teljesen felesleges is szerintem, hiszen GoT-ban is voltak színes bőrűek. Lehetett volna úgy fonni a történetszálat, hogy azokról a helyekről jöjjön karakter. Ehelyett fehér hajú raszta fekete fickó targaryen ház tagjaként (mégha nem is vérági rokon, de akkor miért a fehér haj). Mint valami alacsony költségvetésű cosplayer, aki a fejére rak egy felmosó fejet és a bulin poénkodik.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#64683) WayneGace válasza Bad Pritt (#64680) üzenetére


WayneGace
őstag

Szerintem abszolút mellőzhető lett volna a "zombis" szál a GoT-ból és maradhatott volna egy középkori fantasy, sárkányokkal. Elég nagy fenyegetést találhattak volna máshonnan is. Mert így felvezettek valamit sok évadon keresztül és mondhatni nem igazán tudtak vele mit kezdeni. Egy-két rész alatt lezárták és volt, nincs éjkirály és holtak serege.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#64684) Mik76 válasza gyuromoj (#64662) üzenetére


Mik76
senior tag

Ugy egy honapja jatszottam vegig a jatekot. Eleg jo volt, szoval kivancsi vagyok. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#64685) Pitterix


Pitterix
őstag

In from the Cold

Reggel elkezdtem, az imént befejeztem. Valami nagyon megfogott benn, de hogy mi... :U
A verekedős jeleneteket leszámítva egész jó volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#64686) Ragnar_ válasza WayneGace (#64683) üzenetére


Ragnar_
addikt

Ezzel nem értek egyet. A Holtak serege szál folyamatos fenyegetés volt, és igen látványos is és picit el is laposodott a GoT, miután a Night Kinget kiiktatták.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#64687) RetepNyaraB válasza Ragnar_ (#64686) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"picit ellaposodott"
:DD:DD:DD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#64688) Aventador91


Aventador91
őstag

már itt a house of dragons első részében is emlegeti a király a hosszú telet ahol meg kell védeni az élőket

ezekszerint itt se marad ki a téma

[ Szerkesztve ]

(#64689) Bad Pritt válasza Aventador91 (#64688) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindig is téma volt abban a világban, olyan ez, mint a nyugati kereszténység számára az Armageddon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64690) bagyulajuve válasza Aventador91 (#64688) üzenetére


bagyulajuve
addikt

kicsit felbosszantottam magam mikor emlegették, mert szinte semmi jelentősége nem volt a másoknak, 1-2-re elintézték őket a GoT-ban :(((

Resistencia eterna

(#64691) Phoen|x válasza bagyulajuve (#64690) üzenetére


Phoen|x
őstag

A sorozatban elszúrták az tény. Remélem Martin papa megerölteti magát és kiadja a regényeket normális történettel. Ahogy halad nincs rá sok esély.

Go Gunners!

(#64692) bagyulajuve válasza Phoen|x (#64691) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szerintem ebben kár reménykedni

Resistencia eterna

(#64693) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Outer Range 1. évad

Ez egy katyvasz. Kár volt az időért. Se eleje, se vége. Nem derül ki belőle semmi, értelmetlen jelenetek. Fogalmam sincs miről szólt végülis konkrétan. K.rva idegesítő, hogy emberek eljutnak valahová benne, de nem derül ki, hogy miért és hogy onnan visszajutnak-e és úgy egyáltalán minek mentek oda.

Ez egy k.rva nagy 1/10.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64694) k-adi válasza V.Stryker (#64693) üzenetére


k-adi
nagyúr

legközelebb majd használod a fórum kereső funkcióját :)

(#64695) k-adi válasza WayneGace (#64683) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem volt gond a zombis szállal alapvetően, kellett valami nagyobb ellenség a sima lovagoknál/parasztoknál, hogy "picit több legyen mint egy sima királydráma", csak annyira OP-nak festették fel őket, hogy a story szerint az éjkirály és holtak seregének kellett volna győzni -- és mivel kellett az epikus finálé, ezért ugye tudjuk mi lett a vége de pont ez a legnagyobb hibája a sorozatnak... nem véletlen, hogy sokan azt mondják, hogy az ep3-al véget ér az évad. Szánalmas volt a harc (sötét jelenetek), szánalmas volt a boss fight is, stb. Gyalázattá tették az egész 8 évadnyi felépített mítoszt.

Viszont itt a sárkányosban még zombik se lehetnek a story szerint, így az a kis plusz amit adott a GoT-nak is elvész itt. Meztelenség, vér, árulás máshol is van. Nyilván most a "sárkányokkal" próbálják kipótolni a mindezt - meglátjuk mennyire sikerül.

(#64696) Bad Pritt válasza k-adi (#64695) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Meztelenség, vér, árulás máshol is van.

Ha ennyi lenne a lényeg akkor miért volt fos az összes fantasy sorozat az elmúlt évtizedben? A GoT az utolsó szégyenteljes évaddal is jobb volt, mint a Witcher vagy a Wheel of Time pl.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64697) k-adi válasza Bad Pritt (#64696) üzenetére


k-adi
nagyúr

A GoT se volt korszakalkotó, sőt, csak eléggé fel volt hypeolva, G Martinnal jó marketing volt, meg a sárkányok is sokat segítettek ebben (bár technikailag a sorozatban nem sokat látjuk őket) stb.
Ha valójában belenézel a részletekbe levéve a hype szemüveget, akkor az első pár évad annyira kaotikus az átlag nézőnek, hogy azt se tudja mivan: annyi karakter, helyszín van és alig kap támpontot a néző - engem pl. nagyon frusztrált ez, hogy alig bírtam követni mivan, mert "nem olvastam a könyveket" előtte. Márpedig ha olyan szuper sorozat lenne, akkor nem lenne ilyen alapvető baki benne. Tehát van 8 évadja, amiből az első pár évad totál zavaros, az utolsó meg tisztán kuka ep3 után, így marad kb 4 ami "valódi" évadnak tekinthető - mondjuk mostanság már az 50%-os aránynak is örülni kell - de itt is az emlékek megszépítik szerintem.

A Wheel of Time-ot ne is hozd fel, az egy 0/10-es sorozat ahogy itt is írtam #60648 de tudod ezt te is, és valóban a Witcher-ből is sokkal többet ki lehetett volna hozni, a 8 rész kevés rá de ott még talán van esély valamire még folytatódik.

(#64698) nitro16


nitro16
senior tag

Tegnap elkezdtem este a Justice Served [link] sorozatot és hajnalig le is ment.

Korrekt/érdekes sztori, a szereplők is jól lettek összeválogatva benne. Ami negatívum volt benne az egy pár logikátlanság de ez is abból fakadóan, hogy egyes emberek adott kényszer helyzetben, hogyan viselkedet. De ez ugye meg teljesen relatív mert ezt addig úgy se tudja az ember amíg nincs az adott helyzetben.. következő évadnak megágyaztak úgy, hogy remélem lesz belőle folytatás.

[ Szerkesztve ]

(#64699) V.Stryker válasza k-adi (#64694) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Használtam előtte, de nem volt annyira vészes. A színészgárda miatt mégis bevállaltam. Kár volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#64700) Bad Pritt válasza k-adi (#64697) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hogyne lett volna korszakalkotó, nem volt előtte nagyköltségvetésű high fantasy sorozata senkinek, azóta meg van. Amúgy nem az emlékek szépítik, relatív friss élmény a teljes sorozat, ráadásul már a könyvek ismeretében néztem újra. GRRM neve amúgy akkoriban semmi marketingértékkel nem bírt, egy szűkebb fantasy olvasó rétegen kívül kutya sem ismerte a csávót.
A rengeteg karakter, helyszín meg intrika tuti megfeküdte sokak gyomrát, de kaotikusnak semmiképp nem nevezném, maximum az első évad lehetett nehézkesebb és az is inkább a szokatlan nyelvezet miatt, de ott sokat segített, hogy kevés helyszínen tömörültek a fontos karakterek. A második évadtól kezdve eléggé letisztult, hogy ki kicsoda, mit akar és hol van, az új szereplők meg baromi okosan, a világ szerves részeként lettek bevezetve (v.ö.: Olenna Tyrell intrója a sorozat végén meg Euron Greyjoy, aki csak úgy deus ex machina megjelenik a semmi közepén).
Az meg egyszerűen nem igaz, hogy alig kap támpontot a néző, az első évad gyakorlatilag world building teljes egészében, olyan több perces monológokkal van teletömve, amiknek semmi más célja nincs, minthogy a nézőket beavassa a világba, csak figyelni kell rájuk. Ennél jobban egy ekkora sorozatot nem igazán lehet elkezdeni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.