Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) SH4D0W2011 válasza abridabri (#65143) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszi srácok, az Eurékára még ránézek.

(#65152) Pitterix


Pitterix
őstag

Vagabond

Igencsak izgalmas, akciódús koreai sorozat. Meglepően fordulatos, tele intrikával, gyilkossággal, kegyetlenséggel, politikai harcokkal.
Majdnem tökéletes lenne, ha nem hemzsegne a hibáktól.
Az első évad 16 epizódból áll, nekem kicsit hosszú volt. Ezt a történetet, a sok felesleges kitekintés nélkül, max 10 epizódban el lehetett volna mesélni.
A 2. évad meg még sehol....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65153) Maxxy10 válasza Pitterix (#65152) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem lesz második évad.

(#65154) Pitterix válasza Maxxy10 (#65153) üzenetére


Pitterix
őstag

Frankó.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65155) proci985 válasza basaharc502 (#65110) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

kb zarjak le a szalakat.

C137 Mortyt lehetett sejteni, hogy o lehetett a "rickest Rick" eredeti Mortyja (S1E10, Close Rick-counters of the Rick Kind implikalja). C137 viszont S1E6 (Rick Potion #9) alatt Cronenbergesedett. Jerry az S2E2 alatt lett elcserelve (Mortynight Run), eredeti dimenzioja kerdeses, mig Summer es Beth maradt az uj dimenziobol. Space Beth az S9E9 (The ABCs of Beth) legvegen keletkezik, a ket Beth kozul az egyik klon. C137 Rick eloszor S3E1 (Rickshank Rickdemption) reszben lesz bemutatva.

szerintem jo lett egyebkent, kb ez kellett a lore kitakaritasahoz. evadonkent 1-2 ilyen resz kell

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65156) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

amikor nézem a Hatalom gyűrűi sorozatot, csak ámulok és bámulok, hogy milyen eszement jól megcsinálták a látványt

egyelőre túl kapkodónak érzem, de mivel sok évadra terveznek így ezen nem akadok fenn, kell neki idő és majd szépen összeáll a történés

továbbra is zavar a kiejtés (pontosabban a nagyon brit/ausztrál jellegű akcentusok), valamint Galadrielt játszó színésznő gyenge teljesítménye, például a börtönös jelenetnél kifejezetten rossz arcmimikája volt, ráadásul úgy beszél mint akinek szájzára van

de összességében simán vállalható, de ha összehasonlításba akarok menni, akkor a House of the dragon egyelőre sokkal jobb és érdekesebb (gaz kb annyi közös pont, hogy "phantasy" mindkettő)

Resistencia eterna

(#65157) WayneGace válasza Valty (#65149) üzenetére


WayneGace
őstag

Az öröm kifejezése.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#65158) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudtok ajánlani valami jó thrillert, háborús akcióst, nyomozóst?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65159) VágniValó válasza V.Stryker (#65158) üzenetére


VágniValó
addikt

Counterpart megvót?

2 évad csak, normális lezárással, nem himu-humi lötyögős nyitva hagyott kapukkal. Egyszer tervezem újranézni. Ja és...JK Simmons :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#65160) V.Stryker válasza VágniValó (#65159) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem volt. :R Streameli valamelyik szolgáltató?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65161) VágniValó válasza V.Stryker (#65160) üzenetére


VágniValó
addikt

Virágbolt emezen, vagy amazon stream: [link]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#65162) Dendytv


Dendytv
senior tag

Ismeri itt valaki a Revolution-t ? Egész jó 2 évados sorozat, azért nézem mert egy családtag mondta, hogy ő megnézte és mekkora egy retek. De nekem tetszik :C

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65163) abridabri válasza Dendytv (#65162) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem is tetszett :B

(#65164) Dendytv válasza abridabri (#65163) üzenetére


Dendytv
senior tag

:C
Amúgy érdekes tényleg az igaz, hogy vannak benne nagyon iq-tlan dolgok de érdekes.

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65165) bobalazs válasza V.Stryker (#65158) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Das Boot, Deutschland, Tehran.

(#65166) Dendytv válasza V.Stryker (#65158) üzenetére


Dendytv
senior tag

Dark nekem nagyon tetszett világvége+időutazás rettenetesen jól összerakva :K

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65167) Tempes válasza VágniValó (#65161) üzenetére


Tempes
tag

Nekem nem hozza fel az amazon. Magyarországon élsz?

(#65168) Louro válasza Dendytv (#65162) üzenetére


Louro
őstag

Nem rossz. Az alap nagyon jó. De aztán kicsit elfáradt. Bár tök jó egy restart-feeling van a sorozat alatt. Mi történne, ha egyszer csak lekapcsolnánk a villanyt.

Az évadzáró elég kiszámítható volt. A levegőben repkedők meg kicsit túl scifi, de ennyi belefér.

Mess with the best / Die like the rest

(#65169) VágniValó válasza Tempes (#65167) üzenetére


VágniValó
addikt

csak gugliztam, amúgy igen MO-n lakok. Ezért se láthatom a Brooklyn 99 befejező évadét még :D

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#65170) OgreImre válasza V.Stryker (#65158) üzenetére


OgreImre
senior tag

háborús akciós:
Elit alakulat (HBO)
ha még nem láttad

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#65171) Dendytv válasza Louro (#65168) üzenetére


Dendytv
senior tag

Még évad zárónál nem vagyok :DDD De azért 2évad mert kaszát kapott igaz ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65172) negyven2


negyven2
veterán

Andor - Official Trailer

Szeptember 21 | Disney+

Tales of the Jedi - Official Trailer

Október 26 | Disney+

The Mandalorian - Teaser Trailer

2023 | Disney+

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#65173) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

See S03E03

Hozza a szokásos izgalmat és fordulatokat. Bár vannak gyenge pontjai, de annyi baj legyen, ma elnéző leszek. :P

⭐ Stella

(#65174) radi8tor válasza negyven2 (#65172) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mandooo jövőre :Y :O

⭐ Stella

(#65175) Louro válasza Dendytv (#65171) üzenetére


Louro
őstag

Emlékeim szerint nem lett lezárva rendesen. Nézettség durván visszaesett emlékeim szerint.

De nem sajnáltam rá az időt. Már az alapsztori miatt is lehet egyszer újra fogom nézni. Kicsit sajnálom, hogy nem folytatták, de a 2. évad már messze nem hagyott akkora nyomot, mint az első.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#65176) Maxxy10 válasza negyven2 (#65172) üzenetére


Maxxy10
addikt

Jónak tűnnek :K

(#65177) Dendytv válasza negyven2 (#65172) üzenetére


Dendytv
senior tag

Mando kalandjai eddig nagyon jók, Boba Fett sem volt rosz a főcím dal meg nah az nagyon menő ott. Nem egészen értem mi volt körülötte az a nagy hírcsapás, hogy egy darab trágya. Sokkal de sokkal rosszabb stryik is vannak. Mondjuk az utolsó részben hogy senkit nem tudtod eltalálni az ellenség az kicsit érdekes volt de nah star wars tőle megszoktuk :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65178) negyven2


negyven2
veterán

Marvel Studios’ Special Presentation: Werewolf By Night - Official Trailer

Október 7 | Disney+

Marvel Studios’ Secret Invasion - Official Trailer

2023 | Disney+

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#65179) WayneGace válasza Maxxy10 (#65176) üzenetére


WayneGace
őstag

Trailerek a többi SW sorozathoz is jók voltak.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#65180) Mr K válasza negyven2 (#65172) üzenetére


Mr K
senior tag

Legyen egy kis ellenvélemény. Két napja jutottam el a Mandalorian végére (két hónapig tartott...), és egyáltalán nem érzem úgy, hogy feltétlen szükség lenne egy harmadik évadra belőle.

Az Andor-ral meg fogok próbálkozni, mert a trailer szerint a Zivány Egyes gárdája készíti, ami kb. az egyetlen filmszerű Star Wars történet volt, legalábbis emlékeim szerint.

Nem tudom, itt szabad-e linkelni (először járok itt), de éppen most volt egy beszámoló a D23-as Disney rendezvényről, egy csomó film és sorozat bejelentéssel.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65181) KISDUCK válasza Mr K (#65180) üzenetére


KISDUCK
addikt

Én úgy érzem hogy kell oda a folytatás, a mandónál még érezhető hogy valamennyi lélek is van mögötte nem csak a bevétel utáni sóvárgás a stúdió részéről.

(#65182) Ellia válasza KISDUCK (#65181) üzenetére


Ellia
addikt

Úgy emlékszem, hogy kb., négy évadra terveztek Mando-al, de ugye a Boba is egy félig Mando évad volt, meg tippre az Ashokaban is fel fog tűnni.

Ezek után remélem, már tényleg elengedik a Skywalker korszakot.

(#65183) Pitterix válasza Dendytv (#65162) üzenetére


Pitterix
őstag

Szerettem én is.
Ha a keresőbe beírod, elég sok infót találsz róla....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65184) CptAdamica válasza bobalazs (#65132) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem az a jelenet csak öncélú művész maszturbálás kb. :D Valahogy én is úgy vagyok vele, hogy nem tudok haragudni a sorozatra, a sztori még mindig csak kezd beindulni, de nagyon jó nézni, Numenor felülről egészen elképesztő. Amikor a Hobbitokra kapcsolnak, az meg kb olyan, mintha egy dokumentum filmet néznék, bár tényleg nem túl sok izgalmat villantottak eddig. Azért remélem nem kell várnunk majd a 7-8. részig, hogy több akciót lássunk benne.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#65185) la_cc válasza Bad Pritt (#65130) üzenetére


la_cc
addikt

Inkább a köpködés helyett élvezd a sorit, szerintem epic lett a 3. rész. A pontszámai is azért vannak előre lehúzva a sorinak, mert a vérpistikék trollkodják, valójában sokkal jobb a sori, mint amennyira a "tömeg" akarja, hogy ne legyen.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#65186) Bad Pritt válasza la_cc (#65185) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez nem köpködés, hanem kritika, amit megérdemel. Színes, szagos, eddig üres.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65187) radi8tor válasza Bad Pritt (#65186) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én sok mindent tudnék mondani róla, de hogy üres azt nem.
Olvastad a könyveket? Akkor lehet üresnek tűnik, mert már tudsz mindent IS.

⭐ Stella

(#65188) Bad Pritt válasza radi8tor (#65187) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor lehet én nézem rosszul és alacsonyabbra kell állítani az elvárásokat. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65189) radi8tor válasza Bad Pritt (#65188) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elvárásokból sosincs hiány itt a topikban. De jó dünnyögni egész évben ahelyett, hogy örülnénk annak, amit szinte ingyen kapunk a nappaliba?

⭐ Stella

(#65190) Bad Pritt válasza radi8tor (#65189) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen, ha nem tetszik minden, amit látok. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65191) V.Stryker válasza OgreImre (#65170) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Elit alakulat - természetesen megvolt. Tetszett.
Dark - első évad megvolt, aztán már annyira nem motivált, hogy nézzem
Das Boot - Megvolt. Tetszett, nagyon.
Tehran - Megvolt. Nem kötött le.
Counterpart - nem volt meg, megnéztem tegnap két részt és nem kötött le.

Ezek az időutazós, több dimenziós filmek nekem nem tetszenek.
Marvell és egyéb szuperhősös sz@rságoktól, meg kifordul a belem. Nem akarok ezzel megsérteni senkit. Nekem nagyon nem jönnek be. Szerintem max 15 éves korosztálynak valók, még akkor is ha telerakják trágársággal, vérrel és sexxel.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65192) VágniValó válasza V.Stryker (#65191) üzenetére


VágniValó
addikt

Akkor ez kapufa, sajnálom. Még egy utolsót ajánlok, mert többek között nyomozós-thrillert kértél: The Killing

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#65193) V.Stryker válasza VágniValó (#65192) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ne viccelj! :R Köszi, ránézek erre is. Érdekes, hogy Netflixes, de itthon nem hozza... megnézem a virágbótba.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65194) negyven2


negyven2
veterán

The Santa Clauses - Teaser Trailer
November 16 | Disney+

Willow - Official Trailer
November 30 | Disney+

National Treasure: Edge Of History - Official Trailer
December 14 | Disney+

Percy Jackson and the Olympians - Teaser Trailer
2024 | Diseny+

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#65195) Maxxy10 válasza negyven2 (#65194) üzenetére


Maxxy10
addikt

2024 :DDD

(#65196) negyven2 válasza Maxxy10 (#65195) üzenetére


negyven2
veterán

Hivatalos dátum nincs, mert igazából még csak most kezdtek neki. De azt tervezik, hogy egy évad egy könyvet dolgozz fel majd (ha jól tudom 5 könyv van).

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#65197) V.Stryker válasza VágniValó (#65192) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, ez a The Killing egész jó, még a fantáziátlan cím ellenére is. :DDD :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#65198) KISDUCK válasza VágniValó (#65192) üzenetére


KISDUCK
addikt

Láttam hogy ennek több évada van, évadonként más probléma van vagy ugyan azt a cselekményt görgeti tovább évadonként?

(#65199) negyven2 válasza KISDUCK (#65198) üzenetére


negyven2
veterán

Az első kettő az egy történetet dolgoz fel.

A másik kettő meg ha jól tudom akkor külön külön ügyet.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#65200) Dendytv válasza negyven2 (#65199) üzenetére


Dendytv
senior tag

Szinkronos ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.