Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) lezso6 válasza erahurka (#65800) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Meleg transzleszbikus non-binary orkszex. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65802) Sz. Géza válasza RetepNyaraB (#65797) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Mazochizmusnak hívják.
Egyfajta betegség de pszichológus/pszichiáter segíthet rajta. ;)

(#65803) Tasunkó válasza RetepNyaraB (#65797) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Persze klisés, de nem ennyire szembeötlően ahogy leírod, nekem egyre izgalmasabb a történet. Üdvözlöm hogy hasonlít a Lotr-hoz mivel az a szemlélet mestermunka, így az hogy onnan nyúlnak ötleteket némileg elvárás is, és el fog jönni az, amikor már idegesítő lesz, azért még ott nem tart. Az ötlet meg annyiban van benne hogy elengedték a Jackson által hűen restaurált Tolkien unalmas hobbitjait, és a hozzájuk képest jóval idegesítőbb aberrált a falat kaparom ha meglátom tolkieni törpöket. Így a gyapotlábúak meg a törpök szála is szórakoztató, szóval vannak kifejezetten pozitív változások. Meg Galadriel jól sikerült, neki van varázsa és a párbeszédei is jók.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#65804) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Gyűrűk Ura e6:
Végre egy szinte végig pörgő rész, harcok is elég jók voltak, persze vannak benne vitatható részek, de végre mutatott valami pörgést a sorozat. Galadriel beszédénél én is kicsit felhúztam a szemem, de igazából semmi különös nincs benne, teljesen más világ, itt az Orkok tényleg gonoszak, megölték a testvérét, szóval legit, hogy kiakarja irtani őket. Végre megtudtuk azt is, hogy miért ástak annyit az Orkok, na meg megszületett ugye Mordor, reméljük nem ez volt az évad csúcspontja.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#65805) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

She hulk 7. rész: egyértelmű hogy csajoknak szánták ezt a sorozatot.

⭐ Stella

(#65806) vond válasza VágniValó (#65753) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pfúúúúbázzeeeeg, bő másfél perc libabőr... ;]
"Back to Work." :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#65807) nubreed válasza VágniValó (#65753) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, igen, igen! :C :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#65808) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

The Boys - Season 3 bakiparádé [link]

⭐ Stella

(#65809) Louro válasza radi8tor (#65805) üzenetére


Louro
őstag

Nem mondom, hogy rossz, mert olyan kis popcorn-sorozat. Nincs túlbonyolítva, kicsit egyszerűcske. Nem akarnak nagy mélységeket, ez már az elején is látszódott.

Mess with the best / Die like the rest

(#65810) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Csaj hulk 7.
Kezd valami kerete lenni a dolgoknak, de ez még mindig egy vicc...

Látók S03E06
Már vártam mikor hozzák be a kannibál törzset, sajnos a készítők semmi meglepőt nem tudnak kihozni, hozni kell a kiszámítható közhelyeket, ez a Sibeth, vak Rodney szövetség...

Egy gyűrű mindfelett E06
Ha nem gondolkozunk a látottakon, akkor azt mondom ez jó volt.
Ha igen, akkor:
Galadriel egy időutazó, katasztrófaálló terminátor
Fegyvertelen UFC bajnok ork
Numenóriak hajós népség, nem hátrafele kardozó szittya magyar lovasok

Sárkányház E06
Néha csodálatos, amit látunk, de sajnos legtöbbször középszerű se.

(#65811) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Rings of Power Ep6 Az epizód végén a vulkánba terelt folyóval Mordor keletkezését láttuk ? Nem ismerem a könyveket. Szerk. Visszaolvastam, és ezekszerint jól tippeltem, az azért elég tetszetős volt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#65812) radi8tor válasza grizlisandor (#65810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Galadriel tanította meg őket szittya magyarkodni az előző részben.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#65813) RetepNyaraB válasza radi8tor (#65812) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valinor, Lothlórien, magyar volt és az leszen! :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65814) grizlisandor válasza radi8tor (#65812) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tényleg volt valami, azért fura, hogy egy hétvége alatt kiképezte őket, ami neki emberöltőkbe tellett... :U

(#65815) KROK640


KROK640
veterán

Most, hogy végig néztem a nagy Svindli (white collar) c. sorozatot, újat keresek. 
Olyan sorozatra van szükségem, ami epizódikusan is nézhető (nem baj, ha van egy összefüggő nagy háttér) és hasonlít ezekhez  : 
A Mentalista, Castle, A nagy svindli. 
Ehhez hasonlóakat tudtok ajánlani? 

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#65816) pècsimunkás válasza KROK640 (#65815) üzenetére


pècsimunkás
addikt

"A célszemély". Talán.
Ha vègzek a Mentalistával, azt fogom szerintem megnèzni. Itt, a fórumban volt nemrèg szó róla.
Règen láttam belőle pár rèszt, azok tetszettek, szóval valószínűleg az fog jönni.

Vagy unokahúgim nèzi a "Nyomtalanult" a tévében. Adott egy ötletet ezzel is. Abból is láttam pár rèszt règen.

A "Nagy svindli" tetszett?
Nekem nagyon tetszett :) !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#65817) Maxxy10 válasza KROK640 (#65815) üzenetére


Maxxy10
addikt

The Blacklist
Suits
Blindspot

(#65818) Dendytv válasza pècsimunkás (#65816) üzenetére


Dendytv
senior tag

A célszemély nagy kedvencem. Jonathan Nolan (Aki a westworld) ért is felel, az ő munkája. Nagyon ajánlom.

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65819) Laraxior


Laraxior
titán

+1 a célszemélyre :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65820) grizlisandor


grizlisandor
addikt

UJJRA GONDOLVA! - A Hatalom Gyűrűi 🎬Otherworld

Zoly egész jól összefoglalta. :B

(#65821) radi8tor válasza grizlisandor (#65820) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fikavideó :P

⭐ Stella

(#65822) pècsimunkás válasza Laraxior (#65819) üzenetére


pècsimunkás
addikt

9.- én megyek vissza Németországba, lehet neki is állok a Mentalista után. Vagy előtte, mielőtt befejezem azt. . Úgyis láttam már azt sokszor.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#65823) CptAdamica válasza grizlisandor (#65820) üzenetére


CptAdamica
veterán

Átdörvörd Zoli a világ legnagyobb kóklere, csak őt ne plíz. :(

Megyen!

(#65824) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Good Fightot még sokáig elnéztem volna, de ez már az utolsó évad. Pont az az aktuálpolitikai show amit néznének de nem sugározzák sehol csak streamelik -Paramount pluson. Nincs nagy nézettségge, és úgy aposztrofálják hogy a legjobb show amit nem nézel. [link]

(#65825) Tasunkó válasza grizlisandor (#65820) üzenetére


Tasunkó
senior tag

:D Engem annál a sornál amikor a Halálos iramban sorozat mostani állapotát panaszolja...szóval azon nem tudtam túllendülni. Wtf Halálos iramban? Amikor a kritika több elnézést igényel mint a sorozat amit kritizál.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#65826) Laraxior


Laraxior
titán

"Kétségtelen, hogy a gyaplábúakhoz kötődik a széria egyik legizgalmasabb történetszála, hiszen az ő közelükben zuhant le az a titokzatos idegen, aki mágikus erővel bír. A legtöbben úgy gondolják, hogy ez a személy Gandalf vagy Saruman lehet, azonban akik ismerik Tolkien világát, tudják, hogy ez egyáltalán nem lehetséges. Szürke Gandalf a Harmadkor 1000. évében érkezett Középföldére több másik maiával együtt, akiket a vaiák választottak ki, hogy segítsenek a szabad népeknek megdönteni Sauron hatalmát. Ezek között a maiák között volt Curumo (Saruman) és Alatar is, és mivel A Hatalom Gyűrűi a Másodkorban játszódik, egyelőre rejtély marad, hogy ki is akkor az az égből zuhant férfi, de egy biztos: nem az ellenséghez kötődik, hiszen Nori rögtön meglátta a szemében a jóságot, és azóta is eltökélten próbál neki segíteni."

Hmm... Akkor ki lesz a lezuhant ürge? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65827) Bad Pritt válasza Laraxior (#65826) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ennek a sorozatnak nem számít a lore, már most olyan változtatások vannak benne az alapanyaghoz képest, hogy akár Frodó maga is lehet a csávó.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65828) S e t h válasza grizlisandor (#65820) üzenetére


S e t h
nagyúr

A végén a vágásokon nagyon jót röhögtem. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#65829) Tasunkó válasza Laraxior (#65826) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Mivel már van néhány szereplő aki minden tekintetben Aragorn, kivéve hogy hivatalosan nincs anektálva, így simán belefér egy tetszés szerinti nemGandalf, aki minden tekintetben Gandalf.

Kérek egy számot a jútútú

(#65830) erahurka válasza Tasunkó (#65829) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem a kövér fekete törpe nő lesz Gandalf aki néhány hete nyilatkozta miért nincs szakálla.

(#65831) Tasunkó válasza erahurka (#65830) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Amikor énekelt arra gondoltam hogy Lotr-Galadrieli történetmesélős karakter lesz belőle. Ha Gandalf lenne az meglepő lenne, de mivelhogy nő, akár még az is lehet.

Kérek egy számot a jútútú

(#65834) grizlisandor válasza radi8tor (#65821) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mást nagyon nem lehet jelen állapotban, annak a maradék 2 résznek nagyot kell hozzátennie, hogy mentse a sorozatot. :U

(#65823) CptAdamica:
Én csípem, de ezek szerint az én bajom! ;]

(#65826) Laraxior:
5 évadra tervezték a sorozatot, hagyni kell a maradék 4 évadra is kifejtenivalót! :D

(#65835) Dendytv


Dendytv
senior tag

Na ennyi negatív hozzá állás útán kíváncsi vagyok nekem, hogy fog tetszeni :K (gyürüs).

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65836) radi8tor válasza grizlisandor (#65834) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ellentmondásba keveredsz saját magaddal. ;)

a maradék 2 résznek nagyot kell hozzátennie, hogy mentse a sorozatot
5 évadra tervezték a sorozatot, hagyni kell a maradék 4 évadra is kifejtenivalót!

Szerintem még mindig jobb mint a sárkányos sorozat. Legalább a cgi az rendes iparos munka benne. :K

⭐ Stella

(#65837) Bad Pritt válasza radi8tor (#65836) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem is nézed a sárkányosat. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65838) radi8tor válasza Bad Pritt (#65837) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogyne nézném. Jobban ugrálok az idősíkokban mint a történet. :D (fast forward)

⭐ Stella

(#65839) Bad Pritt válasza radi8tor (#65838) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

És ezt te úgy értékeled, hogy nézed a sorozatot?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65840) radi8tor válasza Bad Pritt (#65839) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez kb olyan mintha valakin számon kérnéd miután megvesz egy újságot és nem olvassa ki betűről betűre. Hanem csak azt olvassa el belőle ami érdekli.
Engem ami nem érdekel belőle azon áttekerem.

⭐ Stella

(#65841) grizlisandor válasza radi8tor (#65836) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nincs itt semmilyen ellentmondás, két különböző dologra válaszoltam. ;)

"a maradék 2 résznek nagyot kell hozzátennie, hogy mentse a sorozatot", mivel ez eddig egy közepes valami jó grafikával, meg most már Mordorral.
Most nézem, hogy ugyanaz rendezte az 6-7-8 részeket, hátha folytatja azt a történetszálat, amit elkezdett. :B

"5 évadra tervezték a sorozatot, hagyni kell a maradék 4 évadra is kifejtenivalót!" itt meg a "a lezuhant ürge" storyra feleltem.

(#65842) WayneGace válasza radi8tor (#65840) üzenetére


WayneGace
őstag

Az újság rossz péda, mert különálló cikkeket, híreket tartalmaz. Inkább olyan, mintha olvasnál egy regényt és kihagynál néhány fejezetet.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#65843) Bad Pritt válasza radi8tor (#65840) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt a példát szerintem gondold át. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65844) radi8tor válasza WayneGace (#65842) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Simán kihagynék regényben is fejezetet, ha az mondjuk olyan gusztustalan dolgokról szólna. :)
De ez én vagyok, tudtam nagyjából mire számítsak GoT-ról hallottak alapján.

⭐ Stella

(#65845) KISDUCK válasza radi8tor (#65844) üzenetére


KISDUCK
addikt

Életrajzi regényből elolvasva: szerette az állatokat és szeretett festeni, hm nem is volt olyan rossz arc ez az Adolf. [TROLLOFF] ;]

Mondjuk érdekes sorozatot nézni úgy hogy áttekered, mert sok mindenről le lehet maradni és ha egy sorozatot átteker valaki azt az adott sorozat nem igazán érdekli. Ha engem ennyire nem érdekel valami akkor nem is nézem inkább.

(#65846) radi8tor válasza KISDUCK (#65845) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak egy gombnyomás. :D

De mindenesetre meglep mennyire fennakadtok rajta.
Nem fikázom a sorozatot, de mivel nincs más megnézem hátha van benne valami érdekes. Ha számszerűsíteni akarnám akkor 40% érdekel a sárkányosnak. :D

Ezt már offba rakom mert ez nem sorozat téma hanem az én szokásaim taglalása.

⭐ Stella

(#65847) Mr K válasza KROK640 (#65815) üzenetére


Mr K
senior tag

(Csak a Mentalistát láttam, meg Castle-ből talán két részt.)
- Életfogytig zsaru (Life) - Nyomozós, van egy háttér szál is, mint a Mentalistában.
- Glades - Tengerparti gyilkosságok (The Glades) - Nyomozós, valszleg csak B kategóriás, de szerintem annak kimondottan jó. Egy romantikus háttér szála van (meg a negyedik évadban lett volna egy krimi is, csak nem lett negyedik évad...)
- Az újonc (The Rookie) - Rendőrös, van közös szereplője a Castle-vel (Nathan Fillion), rózsaszín szemüveges, szappanoperás(?).
- Csont nélkül (The Finder) - Dr. Csont spin off volt, csak alighanem túl intellektuálisra(?) sikerült. Az utolsó részt érdemes kihagyni, mert vagy rosszkor jött a kasza, vagy ez minden idők legpesszimistább sorozatzárása.
A Glades meg a Finder fent van Disney+-on.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65848) Miklós315 válasza KISDUCK (#65845) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A Rings of Power esetében az a legszörnyűbb felfedezés, hogy a részek előtti "ez történt az előző részben" összefoglaló max 2 percben tartalmazza, amit 1 órán át néztél... Ha csak ezeket az összefoglalókat nézed meg az évadban, semmiről nem maradsz le... Ez a jelenség pedig beárazza a (bármelyik) sorozatot... ;]

"Szerintem."

(#65849) erahurka válasza radi8tor (#65840) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor miért nem kaszálod? És hogy mondhatsz véleményt ha nem is láttad? :U Sárkányok szerintem nagyon jó amúgy.

(#65850) WayneGace válasza Miklós315 (#65848) üzenetére


WayneGace
őstag

II. vilgáháborút is össze lehet foglalni két percben. :/

BestSecret invitációt privátban adok.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.