Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) radi8tor válasza bagyulajuve (#65699) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:DD

⭐ Stella

(#65702) RetepNyaraB válasza Laraxior (#65698) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Azt clearly elb@szták, legalább kis szemráncokat, vagy ilyen keserű szájvonalat sminkelhettek volna ( amilyen gyomorfekélyes egy karakter ) neki. De kell valami a női fanoknak is. Csókos száj rulz :DD

Amúgy Viserys (bocs nem ugrik be a színész neve, my bad) eleinte bosszantott, de igazából nagyon jól hozza a figurát. Az időskorit meg különösen.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65703) Nordic válasza S e t h (#65688) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az alap trilógiában is szerettem Raistlin karakterét, de igazán a saját történet szála tette örök kedvencé(az alkaromon van egy Raistlin arckép tetoválás :DDD ), a testvérét is akkor kedveltem meg igazán, addig kicsit töltelék karakternek éreztem, de abban a 6 könyvben (azt hiszem annyi volt a krónikák) ott mélyült el igazán a két testvér kapcsolata.Tasslehoff meg a kedvenc poénforrásom volt fantasy témában, a Káosz könyvek Skandar Graunja után. Tasslehoff halálát konkrétan megsirattam az utolsó könyvben, annyira szépen volt megírva.

Azt még a mai napig lélegzetelállítónak tartom, hogy az alap trilógia egy asztali dobókockás szerepjáték történeten alapul, amit egy társaság valóban végigjátszott.

Istenem gyermekkorom egyik legszebb emlékei. :B

[ Szerkesztve ]

(#65704) Pitterix


Pitterix
őstag

Rugal

Egy újabb koreai gyöngyszem, ami ugyan picit halovány, de azért csillog.
A rengeteg hibája ellenére végignéztem mind a 16 epizódot.
Amit nevetségesnek tartottam: sietnek hőseink valahová, de gyök kettővel nyomatják a pályán, de a kerekek nyikorognak. az egyik pillanatban egyedül levernek 10 embert, a másikban 3 elintézi őket.
De, mint mondottam volt szerethető a sorozat. szerintem egész jó a történet és van benn pár nem várt csavar.
Ha van ráérő idő, ajánlom.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65705) erahurka válasza Pitterix (#65704) üzenetére


erahurka
félisten

Videojátékokban van ilyen. Épp legyilkolsz egy fél hadsereget, aztán az átvezetőben megjelenik egy ember pisztollyal és hujjuj nagy a baj, elkaptak minket! :C

(#65706) S e t h válasza Nordic (#65703) üzenetére


S e t h
nagyúr

"az alkaromon van egy Raistlin arckép tetoválás"
az szép :)

"a Káosz könyvek Skandar Graunja után"
kb. nem is tudom hány oldalon vagyok ezzel a névvel beregelve világszerte, de anno a Kucsum a mocsok is vonzó alternatíva volt. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#65707) Pitterix válasza erahurka (#65705) üzenetére


Pitterix
őstag

:D

Ezt kicsit furcsállottam is.
Ja és erősen Samsung reklám a film.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#65708) Mik76


Mik76
senior tag

Ez az Edge Runners egesz jo ket epizod utan.
Nagyon gyorsra van vagva sajnos ami eleg zavaro feliratot olvasva, es a kapkodas miatt idonkent a torteneseket is nehez kovetni, de meg igy is teljesen oke.
Jatekot nem ismerem, szoval ilyen iranybol nem tudom mennyire hiteles.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#65709) proci985 válasza Mik76 (#65708) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sztori teljesen mas, de a hangulata/designja olyan, mint a jateke.

tempora egyebkent kb vegig ilyen, kifejezetten gyors es kompakt a sztori.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#65710) Mik76 válasza proci985 (#65709) üzenetére


Mik76
senior tag

Ertem, koszi. Azert vegignezem szerintem.
Mondjuk nem konnyitettem meg a magam dolgat. Eredeti hang, angol felirat. Igy neha kicsit sok.
De a felturbozott emberek meg mindig menok. Hogy is hivtak ezt a Neuromanc-ban? :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#65711) erahurka válasza Mik76 (#65710) üzenetére


erahurka
félisten

Pedig angol felirattal még könnyebb követni szerintem mert ugyanazt mondják mint ami ki van írva.

(#65712) Aventador91 válasza Mik76 (#65708) üzenetére


Aventador91
őstag

a játék storyja más (ott ott van john wick ;] ) de a világ ugyanez, konkrétan az összes helyszín megvan a játékban is. ugyanaz minden. a fegyverek/kiberverek, épületek, autók, szóval tényleg minden.

nekem nem veszi be a gyomrom a japánt, vagy angol vagy magyar szinkronnal nézném :D

(#65713) erahurka válasza Aventador91 (#65712) üzenetére


erahurka
félisten

Bírnám ha a sorozatban is lenne egy game breaking bug az első részben és onnantól csak x epizód egy helyben állás :DDD

(#65714) k-adi válasza gyuromoj (#65680) üzenetére


k-adi
nagyúr

reacher season 2 yes!!!!!!! :C

(#65715) Maxxy10 válasza Pitterix (#65707) üzenetére


Maxxy10
addikt

Mint minden koreai sorozat :)

(#65716) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jack Ryan S03 12.21

(#65717) genndy válasza Mik76 (#65710) üzenetére


genndy
addikt

Kiberver.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#65718) VágniValó válasza VágniValó (#64636) üzenetére


VágniValó
addikt

Frissül kérem ezaz adatlap az 1923-hoz.

hesteg: jájmore :B

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#65719) KISDUCK válasza Mik76 (#65710) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az anime topikban nem írtam le, mert kövezés jár érte, de én lustaságból magyar szinkronnal néztem meg, simán vállalható volt. Bár lehet hogy később kicsit belenézek japán hanggal, mert kíváncsi vagyok azért az eredti szinkronra.

A stúdió giga chad volt, a CDPR nem akarta a lolit az animébe, de a Trigger ezzel nem foglalkozott.

(#65720) rjg válasza Mik76 (#65710) üzenetére


rjg
őstag

Én nem mertem eredeti hanggal bevállalni, maradtam az angol hang, angol felirat kombinációnál. Egyébként nem volt rossz, tényleg hozta a cyberpunk érzést.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#65721) Dendytv


Dendytv
senior tag

S.W Andor Ep.03

Hát, eddig messze a lejobb sw, úgy hogy nekem a Book of Boba Fett is tetszett :DDD
A 3-részbenaz a párbeszéd a lázadóval mert ő fixen az lesz, plusz amilyen egy izgalmas rész volt. Ez a 3-rész egy az egyben fel ér egy filmel, nagyon jól össze volt vágva a múlt mikor hozták elfele a Kenariról (Azt hiszem így hívták a bolygót) meg a jelen mikor menekül a lázadóval.

Ez a Tony Gilroy valamit tud. Meg tanította lőni a birodalmat :C :C

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65722) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Bridge and Tunnel.

Interview with The Vampire 2. évad berendelve.

Belgravia 2. évad berendelve.

(#65723) Sz. Géza válasza lezso6 (#65678) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Nem spoiler mert (még egyszer mondom) nincsenek feka Targaryenek benne.
Velaryonok vannak, amikre te esetleg gondolsz.

(#65724) Bad Pritt válasza Sz. Géza (#65723) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Baela Targaryen
Rhaena Targaryen

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65725) lezso6 válasza Sz. Géza (#65723) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát akkor ők nem feketék?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65726) F34R válasza lezso6 (#65725) üzenetére


F34R
nagyúr

Feher a hajuk. ;]

(#65727) Laraxior válasza Bad Pritt (#65724) üzenetére


Laraxior
titán

Írd csak magyarosan, megértjük. Béla. :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#65728) lezso6 válasza F34R (#65726) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, kéne nekik egy korpásodás elleni sampon.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65729) F34R válasza lezso6 (#65728) üzenetére


F34R
nagyúr

Csak be vannak kenve bronzositoval mert szerepelnek. :D

(#65730) erahurka válasza lezso6 (#65725) üzenetére


erahurka
félisten

Ők Velaryonok. Akkor lesz belőlük Targaryen ha trónra kerülnek.

De névtől függetlenül ezek a platinaszőke feketék elég nevetségesek.

(#65731) Dendytv válasza lezso6 (#65725) üzenetére


Dendytv
senior tag

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#65732) Mik76 válasza KISDUCK (#65719) üzenetére


Mik76
senior tag

Hehe.. Nem mindegy mit hol vall be az ember, az mar biztos. :D

Rjg
A Miyazaki filmekbol parat en pl magyar szinkronnal nezem. A tobbi esetben csak az eredeti, mint itt is. Angol szinkronnal anno egyedul a Metropolis-t kezdtem el, de az elso 15 perc utan kinyomtam, annyira megvaltoztattak a hanghordozast. Anno lattam eredeti nyelven a Titanic-on, szoval nagy volt a megrokonyodesem az angol verzion.

Genndy
Koszi! :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#65733) Bad Pritt válasza erahurka (#65730) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Daemon gyerekei, úgyhogy Targaryenek. Az a deal Laenor és Rhaenyra gyerekeire vonatkozott.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#65734) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Na hát ebben az új Sárkányos 6. epizódban már megint nem történt szinte semmi. Komolyan, legalább egy szimpatikus karakter lenne, de nem. Csak beszélgettek a semmiről egy órán keresztül.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#65735) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Sokat beszéltek a HotD-rol, mivel én nem nézem, kérlek legyetek biztosak benne, hogy nem spoilereztek jelölés nélkül.
Fontos hogy nem várt karakterek megjelenése is spoilernak számíthat!

Janaboy

(#65736) RetepNyaraB válasza Mik76 (#65710) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Magát a cuccot szerintem krómként emlegették ott is, illetve a "bedrótozott" kifejezés van még meg. Mintha a kiberver az shadowrun lenne. Rosszul emlékszem?

Egyébként ja, japánul a menő (felirat se kell ;] ). Ahogy az angol szleng belekerül a japán hadarásba, az üt. Mondjuk a telefonhívások angolját leírva se feltétlenül értettem, az a szleng az én tudásomnak durva overkill :)

Rigomortiis@ ez iylen beszélgetős alapvetően. Eddig se volt másként. Ez a rész azért kissé filler-szagú volt, tény. De ennek dacára szerintem a párbeszédek jól vannak megírva. Többnyire jól, néha kifejezetten jól és csak ritkán van fullkamu érzésem. Ez pozitívum a manapsági felhozatalban. Az meg, hogy kis szimpatikus ki nem, ízlés dolga. Viserys neje nekem szimpatikus karakter. De V. lánya is. Van mélységük (amennyit eddig látni lehet). Maga Viserys is egy vívódó személyiség. Nem egy hóditó, de pont ez adja a király-lét belső feszültségét.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#65737) Mik76 válasza RetepNyaraB (#65736) üzenetére


Mik76
senior tag

bedrótozott

Az az, en is ilyesmire emlekszem. Meg a krom.
:R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#65738) radi8tor válasza Rigormortiis (#65734) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogy, 10 perc se volt az egész epizód. ;]
Véletlenül áttekertem az uncsi részeket.

⭐ Stella

(#65739) lezso6 válasza radi8tor (#65738) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Könyvolvasásnál is skippelsz oldalakat vagy komplett fejezeteket, ha épp unalmas? :D Számomra érthetetlen ez a türelmetlenség. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65740) Sz. Géza válasza lezso6 (#65725) üzenetére


Sz. Géza
aktív tag

Konkrétan ők már mulattok.

(#65741) Tasunkó válasza Sz. Géza (#65740) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Nemtomnemtom. Most képzeld el mikrofondajerral őket. Egy pillanatig én is azt hittem hogy a Mozart-ból van a jelenet, de az esztergált polcláb inkább viktoriánus mint barokk.

Kérek egy számot a jútútú

(#65742) lezso6 válasza Sz. Géza (#65740) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Helyesen:

Konkrétan ők már mulatnak.

;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#65743) thesound válasza lezso6 (#65739) üzenetére


thesound
őstag

Van ilyen kollégám aki minden 2. oldalt olvassa vagy kihagy unalmas részeket. Nem értem miért szenvedteti magát, ha nem tetszik... e-pénisz nővelés, hogy ez is megvolt? Be lehet húzni egy listán? Fomo? Ugyanígy sorozatoknál, filmeknél sem értem, ha 10perc alatt áttekerik a részeket.

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#65744) Mik76 válasza thesound (#65743) üzenetére


Mik76
senior tag

Kivancsisag?
Nem mintha csinalnek ilyet, csak gondolom.

Egyszer csinaltam ilyet, kozepiskolaban. Victor Hugo Nyomorultak. Abban vannak olyan szakaszok amik olyan 60-100 oldal hosszuak (ha jol emlekszem), es a sztorit semennyire nem viszik elore. Amikor nyaron ki kellett olvasni a cirka 2000 oldalt, bevallom ferfiasan ezeket atugrottam. :B
De ez kotelezo olvasmany volt. Az itt targyalt filmek/sorozatok/konyvek nem azok, szoval en is ertetlenkedek kicsit.
:K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#65745) erahurka válasza Rigormortiis (#65734) üzenetére


erahurka
félisten

Mi van rohadt jó rész volt!

(#65746) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elstartolt a Good Fight 6. évada egy jó ideje, ha valaki más is lemaradt volna róla. Négy rész lement már.

(#65747) radi8tor válasza thesound (#65743) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Reménykedem benne, hogy lesz olyan rész ami megéri, hogy végignézzem. Ezért nézem.
És pont ezért nem kezdtem el anno nézni GoT-ot. :D

⭐ Stella

(#65748) Komplikato válasza Mik76 (#65737) üzenetére


Komplikato
veterán

Ez angolul a hardwired?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#65749) Phoen|x


Phoen|x
őstag

Gyerekek ez előző rész alapján nem kellene átnevezni a got/hotd fővárost king's wanking-re?

[ Szerkesztve ]

Go Gunners!

(#65750) erahurka válasza Phoen|x (#65749) üzenetére


erahurka
félisten

Yesterday we were rockstars now we are a bunch of foking wankers

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.