Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) #54715584 válasza chubii (#5049) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem is furcsák az ekkora szünetek :(((

(#5052) mayday00


mayday00
őstag

Falling Skies

3 évados előzetes, Van benne új jelenet is.

Részemről várós :C

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5053) #54715584 válasza mayday00 (#5052) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, ebben nem sok új jelenet volt...és júni 9 is messze van még :(((

(#5054) mayday00


mayday00
őstag

A BBC America új klónos scifije.

A Copper után az Orphan Black lesz a BBC America következő sorozata, március 30-án indul.

[link]

Mindenképpen megnézem a pilot-ot.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5055) leslieke válasza mayday00 (#5054) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kösz a tippet. Érdekesnek tűnik, belenézek én is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5056) giigz


giigz
veterán

Mentalista S04E17:

Az az FBI-os nő menjen a francba :D

(#5057) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

(#5058) oriic válasza S0m30n3 (#5057) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Wooooow. Kíváncsi vagyok mi lett végül Bill boy-ból. :D "Jön a vég" Á, marhára várom már az évadot. Ki lesz vajon a szakállas emberke? :C

Live-Die-Respawn

(#5059) S0m30n3 válasza oriic (#5058) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Gondolom az a fura nevű vámpír, akié Sookie, vagy mi.

(#5060) oriic válasza S0m30n3 (#5059) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én is rá tippelek. De várom nagyon. Elején annyira nem jött be a sorozat, aztán bedaráltam 5 évadot.

Live-Die-Respawn

(#5061) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Vikings S01×02-04 alakul a történet. Jó lesz ez. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5062) bok92 válasza S0m30n3 (#5057) üzenetére


bok92
addikt

Várós!! :))

(#5063) mayday00 válasza leslieke (#5061) üzenetére


mayday00
őstag

:K

5 rész jöhetne már :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5064) S0m30n3 válasza oriic (#5060) üzenetére


S0m30n3
aktív tag

Nekem meg az eleje is tetszett, csak a boszorkányosdi nem. Remélem jó lesz ez az évad, már várom. Igaz darálva fogom nézni, szóval én még annyival többet várok... :DDD

(#5065) mayday00


mayday00
őstag

Unsere Mütter, unsere Väter

Anyáink, apáink

Azt hiszem a németek megcsinálták..3 részes háborús minisorozat.

Tele drámával, ugyanakkor harccal is.
Jól megragadták a dolgot a németek.

Van 5 barát (ebből 2en fivérek, 2 csaj meg 1 zsidó srác, és 41-ben Berlinben egy kocsmában együtt vannak, mielőtt a fivérek indulnának a frontra. Akkor megfogadják, hogy karácsonykor ismét találkoznak. És igazából innentől elkezdődik a különböző sorsok bemutatása, ami hol összefonódik a másikéval, hol nem.

Van benne bőven harci jelenet, de sokkal inkább az emberi sorsokra van kihegyezve.

Ahhoz képest hogy a filmet a ZDF szponzorálta a költségvetése pedig csak 14 millió euró volt ,ahhoz képest bátran mondom hogy az ellenség a kapuknál ,illetve a Ryan közlegény megmentésével összehasonlítva sem kell szégyenkeznie a filmnek....

[link]

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5066) mayday00


mayday00
őstag

The Killing Season 3 Teaser

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5067) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Orphan Black S01E01 kellemes kis bevezető epizód volt, jó pár rejtéllyel megfűszerezve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5068) mayday00 válasza leslieke (#5067) üzenetére


mayday00
őstag

Akkor nem kaszáltad ? :D

nekem mára van betervezve a pilot.. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5069) leslieke válasza mayday00 (#5068) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. 1-2 rész még kell, hogy kiderüljön merre akarnak menni, de van potenciál a történetben.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5070) bok92


bok92
addikt

TWD évadzáró...

Katasztófa, borzalom és unalom a köbön. :(((

A Game of Thrones új része viszont jó volt... :K

(#5071) mayday00 válasza bok92 (#5070) üzenetére


mayday00
őstag

TWD

Ma készülök megnézni a évadzárót.

Tény és való, hogy a második félévad gyengébb mint a első.

A első 8 rész nagyon jó volt, a következő 8 gyenge.

De reméljük, hogy a 4.-évad jobb lesz. :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5072) bok92 válasza mayday00 (#5071) üzenetére


bok92
addikt

Reméljük, de nálam nagyon kasza gyanús...Az utóbbi részek éppen javuló tendenciát mutattak, erre a végét így elb... :( Na de majd meglátod... :DDD

(#5073) leslieke válasza bok92 (#5072) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Október még messze van... addig ráérsz gondolkodni. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5074) mayday00 válasza leslieke (#5073) üzenetére


mayday00
őstag

Bízunk benne, hogy addigra a készítők összeszedik magukat :) :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5075) troland26


troland26
őstag

Van infója valakinek arról , hogy fogják a Trónok harcát szinkronizálni ? Mert ahogy elnézem az HBO-n is feliratosan megy ..ami nem baj , de kíváncsi lennék a szinkronra is .. :)

(#5076) leslieke válasza troland26 (#5075) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem néztem el, akkor április 14.-én jön az első szinkronos rész.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5077) troland26 válasza leslieke (#5076) üzenetére


troland26
őstag

Aham .. megnéztem a műsorfüzetet úgy tűnik tényleg 14.-től adják a szinkronos részeket is ... :R

(#5078) leslieke válasza troland26 (#5077) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ok, akkor jól láttam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5079) mayday00 válasza bok92 (#5070) üzenetére


mayday00
őstag

TWD évadzáró

Megnézve. Szerintem nem volt gond evvel a résszel. Volt benne akció, hentelés bőven.

Vége a befejezés szerintem kifejezetten jó volt. Drámai. Kicsit olyan megható. Szép volt a készítőktől hogy így fejezték be, és nem a trancsirozáson volt a hangsúly. Jó befejezés volt főleg a vége miatt...

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5080) bok92 válasza mayday00 (#5079) üzenetére


bok92
addikt

Akció? Hát te meg miről beszélsz? Ja hogy az, hogy 5 perc után összesz@rták magukat? ;]
A vége megható volt...?
Sp!
Az volt megható,hogy egy csomó nyugdíjas jött ebbe az egérlyukba, ahelyett hogy:1/ elhúztak volna a börtönből, 2/ vagy legalább woodbury-be mentek volna Carlék, mivel ott mintha kicsit nagyobb lenne a hely meg egyebek...
Áhh jó lesz ez az évad.Majd lesz 1-2 kanaszta bajnokság, meg talán még teadélutánra is futja...

[ Szerkesztve ]

(#5081) mayday00


mayday00
őstag

Összességében nem volt rossz :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5082) #54715584


#54715584
törölt tag

TWD 3x16

Hehe, tényleg nagyon jó áprilisi tréfa volt, de most már árulja el valaki, hogy mikor adják le az utolsó részt, de tényleg...

(#5083) #57919488 válasza #54715584 (#5082) üzenetére


#57919488
törölt tag

:DDD
:C

(#5084) spammer válasza #54715584 (#5082) üzenetére


spammer
veterán

:C LOL :DD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5085) bok92 válasza #54715584 (#5082) üzenetére


bok92
addikt

Épp olvastam,hogy jövő héten lesz az igazi évadzáró. :K Ez csak egy mi lett volna ha koncepció volt. :B

(#5086) leslieke


leslieke
Jómunkásember

TWD topikban sincs lelkesedés az évadzáró miatt. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5087) Viszlát válasza #54715584 (#5082) üzenetére


Viszlát
addikt

Hehe.:)

Kár, hogy igazából március 31-én vetítették le. :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5088) #54715584 válasza Viszlát (#5087) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jaj hagyjál már... :P
Nézed a sorit? Neked tetszett az utsó 6 rész?
Mert én nem tudom mi van a képregényben, de a vége borzalmas lett szerintem...
És különben is mi lett a kormányzóval? Alzheimeres lettem és kiesett pár perc? A végén miért nem volt legalább egy cliffhanger? Carl-t mikor b*ssz* már tarkón az apja?
Áááh, kivagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5089) giigz


giigz
veterán

Lenne egy kérdésem a The Shield-del kapcsolatban.

Lesznek majd csavarok a történetben, meg izgalmasabb részek? Tehát az első pár résznél még fog jobban beindulni a sorozat?

Nem mondom, hogy nem izgalmas, de azért még egy kis hiányérzetem van, vagy végig ennyi lesz, hogy nyomozgatnak mindenfele, és kész?

:)

(#5090) spammer válasza giigz (#5089) üzenetére


spammer
veterán

Lesz. Főleg a 3. vagy 4. évadban asszem. De a csúcs az utolsó 2 évad lesz, a lezárás meg úgy oda fog baxni, hogy nem térsz magadhoz. Nekem sem jött be mindig a sorozat, mert nem szeretem annyira a gettó stílust meg az ilyen bandás témát, de megéri végignézni, a vége eszméletlen durva lesz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5091) Viszlát válasza #54715584 (#5088) üzenetére


Viszlát
addikt

Olvassá' TWD topikot, ne itt hőzöngjé'. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5092) giigz válasza spammer (#5090) üzenetére


giigz
veterán

Pont ezt akartam olvasni, köszi! :C :C :C

(#5093) kisgyerek85 válasza spammer (#5090) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Már nem tudom melyik évad vége az ami :) ,de én ott padlótfogtam. Pár percig néma csendben meredtem ki a fejemből. Pedig ilyet nem sokszor csinálok :)

(#5094) chubii válasza spammer (#5050) üzenetére


chubii
senior tag

Már betáraztam, kezdődhet a menet :D
TWD évadzáróról már kifejtettétek az én véleményemet is, nagy csalódás... :(

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#5095) mayday00


mayday00
őstag

Orphan Black S01E01

Szuper volt a bevezető, rejtélyes, kiszámíthatatlan.

Mindenképpen nézős.

jól néz ki a hőszereplő csaj .. :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5096) mayday00


mayday00
őstag

Elveszett lány milyen sorozat? Várom a kritikákat :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5097) leslieke válasza mayday00 (#5096) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Első két évadot láttam. Könnyedebb stílusú történet, mitológia lényekkel. Van egy évadon átívelő szál, valamint minden epizódban 1-1 rövid történet.

Illetve itt is igaz, hogy jól néz ki a hőszereplő csaj. :DDD

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5098) mayday00 válasza leslieke (#5097) üzenetére


mayday00
őstag

Lehet bepróbálom :)

Breaking Bad milyen típusú sorozat? Még nem láttam. :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5099) Viszlát válasza mayday00 (#5098) üzenetére


Viszlát
addikt

Használd a keresőt ahelyett, hogy telenyomod az egysoros kérdéseiddel a topikot. Hsz-t gyűjteni egyébként is praktikusabb szakmai topikokban, itt 0.25-ös szorzó van.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5100) mayday00 válasza Viszlát (#5099) üzenetére


mayday00
őstag

Nézd már meg, hogy hány új sorozatot ajánlottam, írtam róla véleményt, kritikát.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.