Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) negyven2


negyven2
veterán

Rodriguez sorozatot forgat az Alkonyattól pirkadatigból

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5802) dokee78 válasza oriic (#5797) üzenetére


dokee78
félisten

Avengersben utalás?
Amikor Fury az asztalra dobja a kártyákat és azt mondja kellett egy kis motíváció vagy mi?

(#5803) oriic válasza dokee78 (#5802) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, meg ha jól emlékszem a háttérben futottak oda a sráchoz az orvosok.

Live-Die-Respawn

(#5804) mayday00 válasza leslieke (#5789) üzenetére


mayday00
őstag

Orphan Black 1×07

Hatalmas volt ez a rész is :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5805) mayday00


mayday00
őstag

The Fall
Végre elkezdődött. :) Pilot-ot még nem láttam.
Gillian Anderson újra nyomoz. Sorozatgyilkos után. BBC sorozat :D

Én tuti megnézem :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5806) mayday00 válasza mayday00 (#5805) üzenetére


mayday00
őstag

BBC Two csatorna öt részesre tervezett szériája kőkemény pszichológiai thriller lesz, amely a készítők ígérete szerint garantáltan a székeikbe szögezi majd a nézőket.

Az X-Akták egykori Dana Scully ügynöke egy belfasti sorozatgyilkos nyomába ered, a történet pedig nem csak az áldozatok, hanem a gyilkos családjára is fókuszál majd.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5807) leslieke válasza mayday00 (#5806) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem hangzik rosszul a történet. Lezárás is garantált.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5808) #54715584


#54715584
törölt tag

SupNat 8. évad finálé

Vagy hát nem is tudom minek nevezzem... Nem tudtam mit várjak, de biztosan nem ezt, amit kaptam.
Volt benne pár érdekes rész, de mire jó lett volna, addigra már el is rontották.
Nagy csalódás, nem maradok következő évadra.
SPOILER
Egyszer csak vége lett hirtelen esemény közben, mint amikor a TV-ben mondat közben jön a reklám...

(#5809) #54715584


#54715584
törölt tag

Warehouse 13 4x13

Régen volt ilyen jó rész, nagyon szórakoztató volt :)

(#5810) Viszlát válasza #54715584 (#5809) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem hiszek neked! :((( :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5811) leslieke válasza #54715584 (#5808) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jó volt ez. Megvan a főgonosz és a küldetés is a következő évadra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5812) #54715584 válasza Viszlát (#5810) üzenetére


#54715584
törölt tag

Te tudod :DDD
De ha nem nézed meg, nem tudod mégsem :DDD

(#5811) leslieke hát azt szerintem én már nem tudom meg :)

[ Szerkesztve ]

(#5813) oriic válasza #54715584 (#5808) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Supnat évadzáró.

Nekem tetszett, bár volt benne a végén egy két fail dolog. Sam helyében simán megtettem volna. Jöhet pár hónap múlva a következő évad.

Live-Die-Respawn

(#5814) giigz


giigz
veterán

Egy kis Shield SPOILER: :D

5. évad közepén járok, és megint egy jó rész volt, amikor Kavanaugh-t átverték, egy totál vesztes helyzetből a végső fordulatként ilyen nyertes helyzetet kihozni, jól átverve ezt a Kavanaugh-t... :D Tökéletes felépítés, tökéletes időzítés, és pont úgy zajlottak az események, annyi információt kaptunk, ami miatt tiszta izgalom lett az egész történetrész. :)

[ Szerkesztve ]

(#5815) S e t h válasza giigz (#5814) üzenetére


S e t h
nagyúr

Régi szép emlékek. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5816) giigz válasza S e t h (#5815) üzenetére


giigz
veterán

Most meg elkezdte a belső vizsgálatot Vic-ék ellen, Corinne-ból (ha jól írom :D) meg kiszedte, hogy 60 ezer dollárt kapott Victől, ja meg Dannit is zaklatja a gyerek miatt, már várom, hogy újból pofára essen ez a Kavanaugh... :D

[ Szerkesztve ]

(#5817) adalbert1 válasza S e t h (#5785) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem az is probléma lehet, hogy elég alacsony az ismertsége, a sok népszerű sorozat között elveszik... Ha már szóba került a Shield, lehet, hogy azt is újra nézem valamikor, illetve a The Wire-t is, az is nagyon tetszett. Walton Goggins pedig Shane karaktere után Boyd Crowderként is nagyon nagy! :K
Elmore Leonard új regénye itthon is megjelent, tervbe van véve az olvasása.

(#5818) negyven2


negyven2
veterán

Az Amazon passzolta a Zombieland pilotját, nem rendelte be a projektet sorozatnak. (A készítők írták Twitteren és szomorúak voltak, hogy egyes annyira utálkoztak miatta – gondolom a negatív kritikák a ludasak a döntésben. 5466 értékelést kapott a pilot: 2090 / 1421 / 762 / 557 / 638 – 5-östől 1-esig a user-vélemény. A berendelésre nagy esélyes Alpha House 2576 értékelésből 1384 / 604 / 228 / 148 / 212-t hozott. A másik esélyes Onion News Empire 1231 / 366 / 140 / 91 / 110-et. Lelkük rajta. Itt biztos nem jobb a mennyiség?)

forrás: sorozatjunkie.hu

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5819) TripleB válasza giigz (#5814) üzenetére


TripleB
senior tag

Glenn Close-zal ellentétben Whitaker telitalálat volt a sorozatban. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#5820) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Új Defiance, meg Continuum egynek elment.

Live-Die-Respawn

(#5821) S e t h válasza adalbert1 (#5817) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, ennek a könyvnek utána nézek.
Egyébként nálam is nagy kedvenc a sorozat, szoktam volt mondani, hogy Chuck Norris csak addig nagyfiú, amíg nem találkozik Raylan Givenssel. :D
A sorozat sikerét mi sem bizonyítja jobban, hogy még mindig megy, annak ellenére, hogy valóban nem olyan széles körben ismert.Nem tudom lesz-e még évad belőle, nem néztem utána, de nem lennék meglepve.
A mostani avatar választásom sem egészen véletlen. :D
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5822) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na egy két új sorozatról infó.

The 100 ( ezt várom, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle)

[link]

Crisis (na ez is jónak tűnik)
[link]

Live-Die-Respawn

(#5823) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S08E23 (Season Finale)

Semmi extra, kíváncsi vagyok mihez kezdenek ezzel a felállással.
***
Most pedig jöhetnek a darák:
New Girl S02
Two and a Half Men S10
How I Meet Your Mother S08
The Big Bang Theory S06
666 Park Avenue S01
Cougar Town S04

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5824) leslieke válasza oriic (#5822) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Érdekesnek tűnik mindkettő. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5825) Viszlát


Viszlát
addikt

Na, hát véget ért az Office. Nagyon jól sikerült a finálé, olyan volt mint az egész sorozat, néhol harsányan röhögős néhol morbid humor, helyenként kínos, de legfőképp emberi és érzelmes. Hiányozni fog. :O

Ja és az egyetlen sorozat ahol a blooperek nem idióta szövegtévesztésekből állnak. :K

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5826) gyuromoj


gyuromoj
veterán

True Blood 6. évad: Képek

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5827) mayday00


mayday00
őstag

Sherlock 3×01 premier Szeptember 15.

Luther 3×01 Szintén szeptember. Pontos időt még nem tudom.

:C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5828) csabám válasza mayday00 (#5827) üzenetére


csabám
addikt

Nem kell 2014-ig várni Sherlockra :C

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#5829) oriic válasza gyuromoj (#5826) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, jöheeeet. :D

Live-Die-Respawn

(#5830) negyven2 válasza Viszlát (#5825) üzenetére


negyven2
veterán

Akkor itt az ideje, hogy leszedjem az évadot. Úgy döntöttem, hogy a utolsó évadot egyben darálva fogom megnézni. Így legalább véget ért ez a böjt is :)) .

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5831) mayday00


mayday00
őstag

Da Vinci's Demons 1×05nagyon ratyi sorozat. Da vinci kajak buzi. Csókolózik a egyik faszival. A bíró megrakja a disznót. Mutogatják egymás seggét, szép nagy kolbászokat. Gratulálok a készítőknek :D Csak így tovább :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5832) dokee78


dokee78
félisten

Ez az új Californication elég gyenge eddig.

(#5833) mayday00 válasza dokee78 (#5832) üzenetére


mayday00
őstag

A 6.évadra gondolsz?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5834) dokee78 válasza mayday00 (#5833) üzenetére


dokee78
félisten

Igen a 6.
Meg sem közelíti az előző évadokat.

(#5835) Gyick válasza dokee78 (#5834) üzenetére


Gyick
őstag

pedig az évad 1. fele jó sztem..később kezd el leülni.

(#5836) dokee78 válasza Gyick (#5835) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem az első 5 tetszett nagyon,de a 6. az gyengén indul,lehet kifogytak az ötletekből.

(#5837) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Dexter Season 8: Official Trailer :Y

-Az anyát játszó színésznő állandó szereplő lesz a How I Met Your Mother 9. évadjára.

-A How I Met Your Mother 9. szezonja egyébként egy esküvő hétvégéjén fog játszódni, természetesen flashback-ekkel, többek között a főszereplők és az anya megismerkedésével egyenként meg mindenféle mással is. (Szóval nem tudni, hogy mik lesznek az arányok az esküvő és a visszaemlékezések mennyiségét tekintve.)

-És akkor lássuk ömlesztve mit nézünk a 2013/14-es évadban az országos tévéken:
FOX: Sleepy Hollow, Almost Human, Rake, Gang Related, Brooklyn Nine-Nine, Enlisted, Dads, Us & Them, Surviving Jack, Murder Police, Wayward Pines, 24: Live Another Day
CBS: Intelligence, Hostages, Reckless, Mom, The Crazy Ones, We Are Men, The Millers
ABC: Betrayal, Resurrection, Lucky 7, Mind Games, Once Upon A Time in Wonderland, Killer Women, Marvel’s Agents of SHIELD, Back In The Game, The Goldbergs, Mixology, Super Fun Night, Trophy Wife
NBC: Ironside, Dracula, The Blacklist, The Michael J. Fox Show, Welcome To The Family, Sean Saves The World, Crisis, Chicago PD, Crossbones, The Night Shift, Believe, The Family Guide, About A Boy, Undateable
CW: The 100, Star-Crossed, The Tomorrow People, Reign, The Originals

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5838) spammer


spammer
veterán

Supernatural 8x23 - Finálé

SPOILER

Na ez nem volt olyan rossz. Bár tudtam, hogy Crowley-tól nem fogunk megszabadulni, meg hát érdekes is lett volna, ha lezárják a pokol kapuit, mert akkor mi lett volna a továbbiakban? Nem sok. De a vége nagyon tetszett, mekkora jó jelenet volt már, ahogyan hullottak az angyalok? :Y Remélem az angyalok visszatérése az mennybe nem lesz annyira unalmas főszál jövőre. :U

A rendezés is egész jó volt. Persze voltak benne uncsibb és gagyibb részek, de összességében szerintem rendben volt. A tavalyi zárónál sokkal jobb volt.

Akármennyire szar is volt az évad nagy része (mert azért volt pár jó rész), azért hiányozni fog. Mondjuk jó hosszú évad volt, sokat nem kell annyira várni :)

Most pedig meg is hallgatom a Carry on...-t :K

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5839) oriic válasza spammer (#5838) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja igen a kezdés. Ezer köszönet érte, de várható volt.

SPOILER

Remélem azért nem az lesz hogy most a lehullott angyalokra vadásznak és kapunk majd "Angel of the week részeket"

SPOILER

Live-Die-Respawn

(#5840) leslieke válasza oriic (#5839) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SPOILER A lehullott angyalok emberekké váltak, ahogy azt Metatron közli is Cas-szel. Az egyik zuhanó angyalnál mutatják is, ahogy elveszíti a szárnyait.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5841) Fandango válasza gyuromoj (#5837) üzenetére


Fandango
veterán

A Dexter 8. evad nagyon jonak nez ki a trailer alapjan, nagyon kivancsi vagyok, hogy zarjak le az egeszet.

(#5842) oriic válasza leslieke (#5840) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor viszont maradnak a démonok mint ellenfelek.

Live-Die-Respawn

(#5843) mayday00 válasza Fandango (#5841) üzenetére


mayday00
őstag

Lebukik élete végéig rács mögé kerül. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5844) leslieke válasza oriic (#5842) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Még Lucifer és Mihály bekavarhatnak, ők most is a Pokolban vannak, bezárva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5845) oriic válasza leslieke (#5844) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na igen, de ki szabadítaná ki őket, meg miért?

(#5846) leslieke

Egyébként az alapfelállásból most nem tudom hogy mit akarnak kihozni. Az angyalok eddig sem tettek semmi jót úgymond, most hogy megtörtént ami megtörtént, nem mozdították ki szerintem a világ egyensúlyát. Hisz a démonok eddig sem nagyon háborúztak az angyalokkal. Most max szerintem megint az lesz hogy Crowley berág rájuk és azon lesz hogy kicsinálja őket. Persze ettől még hívhatja a volt főnökét hogy segítsen neki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#5846) leslieke válasza oriic (#5845) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Winchester és pl. azért, hogy segítsenek nekik helyreállítani a rendet, az a Menny és a Pokol közötti egyensúlyt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5847) #54715584 válasza spammer (#5838) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem volt ez hosszabb, mint bármelyik másik évad. Csak mivel 36 hét alatt kell leadni 23-4-5-6 részt, így sok volt a szünet, mint eddig is :)

(#5848) dokee78


dokee78
félisten

Na ránézek erre a Dexterre én is.

(#5849) gyuromoj válasza dokee78 (#5848) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jól teszed. :K

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5850) spammer válasza #54715584 (#5847) üzenetére


spammer
veterán

Úgy értettem, hogy hosszú volt :) Amúgy tényleg, most néztem, és az előző évadok korábban kezdődtek és ugyanígy volt végük, tehát azok még hosszabb idő alatt mentek le. Lehet, hogy csak azért tűnt ez hosszúnak, mert sok volt a szar rész :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.