Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) spammer válasza brownus (#5248) üzenetére


spammer
veterán

:K [link] Első és utolsó nekem annyira nem jött be, de a többi zseniális volt.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5252) #54715584


#54715584
törölt tag

Revolution 1x13-at érdemes megnézni vagy hagyjam darára? :)

(#5253) mayday00 válasza #54715584 (#5252) üzenetére


mayday00
őstag

Érdemes mindenképpen :R

Defiance - 1x00 - Pilot Preview (WEBRip-P2P)

Ez pontosan mi? :D 15 perc a egész..Mi ez a 0. rész :D

Da Vinci's Demons ha minden igaz pénteken premier :C

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5254) mayday00 válasza David93Pecs (#5247) üzenetére


mayday00
őstag

Elég jó sorozat én nézem :C Unatkozni nem lehet rajta :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5255) #54715584 válasza mayday00 (#5253) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pontosan az, ami a neve... :D

Beletekertem 1x13-ba, nem nagyon fogott meg, inkább megyek egy kis AOE2HD-ra :D

[ Szerkesztve ]

(#5256) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A CW a Cult-ot lekapta a műsorról. (Ettől még visszatehetik x hét múlva, de most nem lesz egy ideig.)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5257) David93Pecs válasza mayday00 (#5254) üzenetére


David93Pecs
tag

Ja,akkor lehet nekem voltak túl nagyok az elvárásaim. :)

gyuromoj: Lehet nem is hiába, ugyanarra a sorsra jutott mint a Zero Hour... :) Pedig az szerintem még jobb is volt mint ez,csak esélyt se kapott a kibontakozásra.

Valami jó sorozatot tudtok,ami összefüggő és nem csak ilyen epizódonkénti bohóckodás? :)

(#5258) Viszlát válasza David93Pecs (#5257) üzenetére


Viszlát
addikt

Studio 60 on the Sunset Strip.
The Newsroom.

Mindkettő gondolkodós, agyalós, de nem krimi, egyszerűen csak komolyabb odafigyelést igényel. Kizárólag angolul, felirattal.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5259) David93Pecs válasza Viszlát (#5258) üzenetére


David93Pecs
tag

Ha komolyabb odafigyelést igényel,akkor gondolom nem olyan,amiből ha kihagyok 2részt akkor se maradok le semmiről,mert minden rész szorosan összetartozik?!

Még jöhetnek sorik. :)

(#5260) spammer válasza David93Pecs (#5259) üzenetére


spammer
veterán

Parancsolj [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5261) markymango


markymango
tag

Hmm, azt néztem, hogy az HBO GO tableten és mobilon is elérhető. Mondjuk a mobil csöpp képernyőjére nemtom ki teszi ki, de tabletre jó lehet. Még elég normális a gépigénye is: 480x800px felbontás, 1Ghz-es processzor, 512 Mbyte memória.

(#5262) giigz válasza markymango (#5261) üzenetére


giigz
veterán

Ingyen? :D

(#5263) Gyick


Gyick
őstag

Kellene nekem vmi sorozat ami betöltené a californication és a walking dead hagyta űrt :)
Egyet már találtam ami tetszik(orphan black).+ az arrow-ot nézem még néha.Valami vígjáték/sitcom és horror/thriller volna jó...

(#5264) spammer válasza Gyick (#5263) üzenetére


spammer
veterán

Entourage (Törtetők) megvolt? How to Make It In America? Feelgood sorozatok. De ha Sitcom, akkor nekem a Két pasi megy egy kicsi a best :D

Horror/thriller nem sok van, marad az American Horror Story. Ha sci-fi/dráma/thriller keverék tetszene, akkor a Black Mirrort tudom ajánlani, antológia, azaz minden epizód máskor szól, és nagyon jók :)

Ha krimi, akkor meg a The Killing kötelező.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5265) leslieke válasza Gyick (#5263) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

vígjáték/sitcom The Big Bang Theory

horror/thriller Supernatural

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5266) mayday00


mayday00
őstag

A CW lekapta a műsoráról a Cult-ot, a többi részt lehet, hogy felteszik valamikor a netre. Helyette előbb The Carrie Diaries, majd Oh Sit! ismétlések lesznek. :W

Elmehetnek a francba oda. Végre egy jó sorozat. Kezdett szépen beindulni.
Lassan nincs értelme semmilyen új sorozatba belekezdeni. Meg kell várni amíg lemegy belőle egy évad és akkor ledarálni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5267) Vladi


Vladi
nagyúr

Kivel beszéltem mostanában az angol zombis sorozatról? :F
In the flesh? Nagyon adja. Akinek az 1-2 tetszett, a 3. résztől eldobja az agyát. :C

Kár, hogy vége az évadnak, és a sorozat sorsa is kétséges. :(

Más:
Person of interest - Célszemély. s2e16 nál járok. Király. Nagyon adja. Szépen felépítettek egy egész városnyi mellékszálat. Ha nincs semmi ötlet, meg unalom van, még akkor is előveszik bármelyiket a 6/10 a minimum. :K

Jók a kisebb-nagyobb sztorik, a karakterek többsége is jól felépített, érdekes figura. Jó nem kirobbanóan nagy durranás, de van egy x szint, amit ha esik, ha fúj hoznak a szereplők. 1-2 jó ötlet és röppen a részre a 9/10. Csak így tovább. :C

(#5248) brownus

black mirror: néztem egy bemutatót róla, de nem vágom le, hogy ezmiez? Pár szóban be tudnád irányítani, hogy kb mire számítsak?

Részemről amúgy bármi jöhet, ami nem amerikai sorozat. Azokból már valahogy elegem van. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5268) Gyick válasza spammer (#5264) üzenetére


Gyick
őstag

How to make it in america megvolt mindkét évad az tetszett is.entourage annyira nem jön be nekem.
AHS-t is kivégeztem már mindkét évadot.Erre a black mirror-ra kiváncsi vagyok....

(#5269) leslieke válasza Vladi (#5267) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Black Mirror pár szóban. Szerintem.

Amúgy meg kereső jobbra fent. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5270) Viszlát válasza leslieke (#5269) üzenetére


Viszlát
addikt

+n.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5271) #54715584


#54715584
törölt tag

Valaki mesélne a Black Mirror soriról néhány szóban, mert fogalmam sincsen mi ez és még életemben nem olvastam róla, főleg itt a topikban és a keresőt sem tudom hogyan kell használni... :U ;] :DDD

(#5272) Vladi válasza leslieke (#5269) üzenetére


Vladi
nagyúr

Információ tartalma 0.

De ennyi erővel be is zárhatjuk a fórumot, aztán mindenki keressen rá, amit akar. Lehet pár szavas véleményt vártam volna, mielőtt belekezdek. Szerintem. :U

(#5271) monstre:

Bocs, hogy próálok társalogni, igaz, néha naiv vagyok ebben a dologban. Azt hittem, itt még lehet.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5273) leslieke válasza Vladi (#5272) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezért javasoltam a keresőt, többen is írtak róla. Nekem ennyire futotta.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5274) spammer válasza Vladi (#5272) üzenetére


spammer
veterán

Már egy párszor én is írtam róla, tényleg ott a kereső... De tömören csak ennyi: erősen ajánlott.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5275) #54715584 válasza Vladi (#5272) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak poénkodtam, ne szívd mellre ;)

(#5276) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Róma - 1. évad

Hatalmas csalódás. Részeben leírtam a véleménye az első két résszel kapcsolatban, ami továbbra is megállja a helyét. Egy nagyon jól összerakott történelemkönyv. Sokszor legalább annyira száraz is. A történelmi sorozatokkal az a gond, hogy ugye a többség azért tudja, hogy mi a vége, mik történtek, és nagyjából hova tart a dolog, éppen ezért nagyon oda kell figyelni, hogy fenntartsa az érdeklődést. Ez nem jött be. A 12 rész alatt egyszer nem éreztem úgy, hogy "hú, gyorsan a következő részre, mert kíváncsi vagyok, hogy mi lesz". Egyszer sem. Ültem, néztem, vége lett a résznek, aztán úgy nagyjából annyi. Egy szerethető, vagy figyelemre méltó karakter sincsen aki érdekelt volna a 12 rész alatt. Megpróbálkoztak azzal, ami Tudorok-ban sikerült, de itt nem. Egyéni problémákat csempészni a történelmi cselekménybe, csak az a gond, hogy Vorenus kb. annyira szimpatikus, hogy.....egyáltalán nem. Semmilyen formában nem egy olyan karakter (sem a színész, sem Vorenus), aki miatt akár hajlandó lennék "izgulni". E mellett jellegtelen, semmit mondó dolgok történnek vele, egyedül a vége felé kezdtem remélni, hogy végre valami felpörög, de akkor sem lett balhé, mert megjelent Caesar.
Térjünk vissza a szex dologra. Részenként minimum egy dugás és egy meztelenkedés, mellette még néhány "falloszt" kis kapunk az arcunkba. Azért sarkalatos kérdés ez, mert pont ez lett felhozva a Spartacus "ellen". Míg ott jeleneteket építenek erre, és általában van értelme, itt rendszerint céltalan, és pont azt éreztem, hogy "na megint egy jelenet, ahová betolhatunk két nagy csöcsöt vagy egy pöcsöt, király!". Marcus Antonius fürdési jeleneténél pl. feltételen szükség volt egész alakos képre...? Vagy (bár ez 2. évad) a temetés előtt muszáj volt odabiggyeszteni egy senkiházi rabszolgát meztelenül fetrengeni az ágyba? De még egy tucat ilyen van. Ráadásul ezek a jelenetek rendszerint pont annyira élettel teliek, mint sok más a sorozatban.

Továbbra is a gondom, hogy szét lett sztárolva, hogy agyon alázza a Spartacus-t, szerintem meg nem. A történetvezetése lapos, sokszor unalmas, a karakterek nem szerethetőek, de még igazából nem is utálhatóak, csak úgy vannak, a szerelmi/érzelmi szálak és az ágyjelenetek laposak, jellegtelenek, a fő cselekményszálon kívül - ami ugye adott - semmi érdekes nincs a sztoriban, ráadásul az is elég szárazan lett tálalva. Caesar személyi kultuszából, nagyságából és történelmi jelentőségéből szinte semmi érzékelhető nem jött át, ha úgy nézném a sorozatot, hogy életemben nem hallottam volna Róma történelméről, ezek alapján azt gondolnám, hogy egy uralkodó volt a több tucatból és valószínűleg semmi értékelhetőt nem hagyott maga után, holott 10 emberből 9 Julius Caesar-t mondaná, ha egy random uralkodót kérdeznénk. Ezek alapján eszem ágában sem lenne újra belekezdeni a sorozatba, egyszer elég volt.

Ezzel szemben a második évad első része (eddig ezt néztem meg a következő évadból) összességében jobb volt, mint az egész első évad, olyan, mintha a két évad között történt volna valami váltás. Befejezem még, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5278) Jadro válasza brownus (#5277) üzenetére


Jadro
veterán

Ú ez jó hír! Az Infinity a legjobban várós számomra a sztori alapján. Érdekesnek hangzik még a Childhood's end, High Moon és a No place. A Shelter még eldöntős, ebből lehet jó is és rossz is. A többi annyira nem fogott meg így elsőre. Illetve talán még a Ringworld az ami akár be is jöhet. Na majd meglátjuk!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5279) leslieke válasza brownus (#5277) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akad közöttük 1-2 érdekesnek igérkező.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5280) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Az alábbiakhoz készült magyar felirat?

Aeon Flux
Survivor
The Amazing Race
The Voice US

(#5281) #54715584 válasza brownus (#5277) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem olvastam végig a cikket, mindenesetre egy nagy hurrá. És ha jól olvastam valamelyik nap, akkor lesznek 4-5 részes minisorozatok is, természetesen sci-fik :K

(#5282) leslieke válasza #54715584 (#5281) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezek között vannak azok is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5283) KisTücsök


KisTücsök
addikt

A Vikings című sorozatot nézi valaki? Első három részt megnéztem. Egész jó. Nem egy 10/10-es atomprodukció, de simán vállalható. Még ledarálom majd a többi részt is, korai 3 rész alapján bármit is kijelenti, de elég ígéretes.

(#5284) mayday00 válasza KisTücsök (#5283) üzenetére


mayday00
őstag

Akkor folytasd :D Onnantól kezd beindulni :D
2.évadot már be is rendelték :K

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5285) #57919488 válasza KisTücsök (#5283) üzenetére


#57919488
törölt tag

Elég jó kis sorozat a Vikings :K

A Spartacus-nak ma van az utolsó része... :W :O :W

(#5286) sonar


sonar
addikt

Da Vinci's Demons
látta valaki már?
Van valakinek infója róla, hogy lesz-e hozzá magyar felirat?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#5287) #54715584 válasza sonar (#5286) üzenetére


#54715584
törölt tag

:F

(#5288) mayday00 válasza sonar (#5286) üzenetére


mayday00
őstag

Igen lesz felirat :K Alias fogja fordítani :)

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5289) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Hunted / A célpont S01 egész jól sikerült kémsztori, esti kikapcsolódásokhoz ideális.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5290) #54715584


#54715584
törölt tag

Revolution 1x13 spoileres

Azzal a kifogással néztem meg, hogy kiderül benne, miért kapcsolták ki az áramot. Bár ne tettem volna. Még csak nevén sem nevezték a dolgokat... Nem vagyok az a fajta, akinek a szájába kell rágni a dolgokat, de ezeknek a kis izéknek most akkor mi a nevük? Mert a nano szó még csak véletlenül sem hangzott el...
Minden részben 5 másodpercet élvezek: amikor az elején feltűnik a Revolution felirat, felbúg a mélynyomóm és mind a 6 hangszóró egyszerre szól... Ezt tudnám élvezni akár 10 másodpercig is...
Ez az egész egy kalap excrementum. Valahol legbelül már pár hete elkaszáltam, most már tényleg tartanom kellene magam ehhez.

(#5291) Viszlát


Viszlát
addikt

Még három hónap, te jó ég... de azért jó tudni a pontos dátumot. Visszaszámlálás indul!

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5292) Goldwin válasza Viszlát (#5291) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Addig daráld le ezt! Sokban hasonlít a The Newsroom-hoz és a Studio 60 on the Sunset Strip-hez, de valamivel könnyedebb tőlük. :K

[ Szerkesztve ]

(#5293) giigz válasza Goldwin (#5292) üzenetére


giigz
veterán

Nagyvonalakban miről szól ez?

(#5294) Goldwin válasza giigz (#5293) üzenetére


Goldwin
aktív tag

(#5295) giigz


giigz
veterán

2 nap híján 3 hónap múlva Breaking Bad 5. évad folytatása! :) Nem semmi, hogy majdnem 1 év szüntet hagytak...

(#5296) KisTücsök válasza mayday00 (#5284) üzenetére


KisTücsök
addikt

Gondolom. :D

2. évad? Örülök. Amúgy már vártam valami ilyesmi sorozatot. Vikingek... Ráadásul ha a körítés is jó...

(#5295) giigz: Ne is mond. Nekem ráadásul még többet kell várni, mert megvárom, amíg lemegy az összes rész. Aztán egyszerre az egészet. Én nem tudok minden rész után egy hétig izgulni. :D Most majd jöhet is a TWD meg a Spartacus, aztán a GoT, meg itt a Vikings is. A Hannibal is érdekel. Nem fogok unatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5297) bok92 válasza Viszlát (#5291) üzenetére


bok92
addikt

Az egyik kedvenc sorozatom.Nagyon várom ! :)

(#5298) TazLeacher válasza KisTücsök (#5296) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én is így nézem. Amikor ráeszméltem, hogy mikor folytatják az 5. évadot, akkor abbahagytam a 3. végén. Megvárom, hogy befejezzék, és letolom a 4-5-öt egybe.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5299) mayday00 válasza #54715584 (#5290) üzenetére


mayday00
őstag

Tényleg vannak benne ökörsége. :C De nekem így is tetszik eszem ágában sem lenne kaszálni :)

Bates Motel pilot-ját megnézted?

Új sorozatok közül Orphan Black nálam mindent visz. Nagyon jól megvan csinálva. :C

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5300) #54715584


#54715584
törölt tag

DaVinci's Demons 1x01 spoileres

Az elején és a vége felé egy picit szenvedtem, nekem túl hosszúnak tűnt, de amikor rájöttem, hogy 58 perces, ez picit enyhítő körülmény volt. A CGI nekem tetszett, ugyanaz, mint a V-ben volt vagy most OUAT-ban. A hangkeveréssel nem vagyok elégedett, nekem számít, nem használták ki.
A sztori(ka)t megkaptuk, szerencsére több szálon futnak az események és van(nak) átívelő szál(ak) is. Érdekes dolgokat vetettek fel, remélem jól használják ki őket.
DaVinci-ből hetero lett, ennek ellenére van bőven farok és csöcs, megkaptuk a kötelező szexjelenetet is, ami szerintem nem feltétlenül kellett volna. A Spartacusban sok jelenet épült meztelenkedésre, itt is volt pár, de nem mindegyik volt szükségszerű.
Kicsit felemás érzéseim vannak. Az eleje nem tetszett annyira, a közepe már igen, aztán megint nem, majd a vége megint igen, nálam kicsit hullámzott a hangulat.
Megnéztem IMDB-n a szereplőket, pont azok szerepelnek (majd) keveset, akik nekem tetszettek (Lorenzo Medici, Al-Rahim the Turk, Pope Sixtus IV)
A következő pár részt biztosan megnézem még, aztán ki tudja, nekem ez erősen közepes volt csak. Mindenesetre a sztori(k)ban nagyon sok rejlik.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.