Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) spammer válasza giigz (#4945) üzenetére


spammer
veterán

Törtetők szinkron nagyon jó, én anno a The Shield-et is úgy néztem, nekem megfelelt az is.

Ha sitcom, akkor nálam a Két pasi meg egy kicsi vezet. Csak szinkronnal.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4952) kisgyerek85 válasza S e t h (#4950) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja tényleg arról volt szó :D mindegy én a törtetők szinkronjára írtam a véleményemet. De a The Shield-nek is jól sikerült.

(#4953) giigz


giigz
veterán

Akkor amikor a listámon vannak:

The Shield magyarul
Kpmek magyarul
Jóbarátok angolul

Köszönöm mégegyszer :R

(#4954) leslieke válasza giigz (#4953) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezek kitartanak egy darabig. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4955) giigz válasza leslieke (#4954) üzenetére


giigz
veterán

Főleg az én tempómban :DDD 2 éve múlva jövök új sorozatokért, mindenkinek jó nézést addig is :DDD

Viccet félretéve tényleg b@szottlassan nézem :D

[ Szerkesztve ]

(#4956) S e t h válasza giigz (#4953) üzenetére


S e t h
nagyúr

Csak annyit jegyeznék meg, hogy nekem abszolút kedvencem a The shield és egyszer belehallgattam a szinkronos verzióba is.Ha úgy néztem volna végig, akkor lehet nem kerül el a kedvenceim közé, egy ilyen fajsúlyos drámát nem tudtam volna komolyan venni azokkal a hangokkal.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4957) kisgyerek85 válasza S e t h (#4956) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nekem magyar hanggal is a TOP3-ba van. :)

(#4958) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Dexter - Season 8 Promo
Final Season?! :F

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4959) giigz


giigz
veterán

Vegre! Honapok ota keresem az uj sorozatomat, 4-5-be beleneztem, de egyik sem fogott meg...

Megneztem a The Shield elsö reszet, es vegre uj sorozatra talaltam!

Nem mondom, hogy 10/10, de az biztos, hogy nezem tovabb, es nagyon örülök neki, hogy ratalaltam.

Köszi az ajanlast megegyszer!

(#4960) kisgyerek85 válasza giigz (#4959) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Legvégén úgyis 10/10-et fogsz rá adni. :D

(#4961) mayday00 válasza gyuromoj (#4958) üzenetére


mayday00
őstag

Elképzelhető, hogy a utolsó évad lesz.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4962) kmarci25


kmarci25
veterán

Bizony, egyre inkább úgy tűnik, hogy a nyolcadik évad az utolsó a Dexter-ben. Bánom. :((
Elbúcsúzott a CSI New York is, ezzel egy CSI franchise marad, mégpedig az eredeti (Las Vegas). A Miami kiadást nem néztem (kapartam a falat a Vöröstől ;] ), a New York nem volt rossz, bár a részek 30%-n elaludtam, de hétköznap estére kellemes, könnyed kikapcsolódást biztosított. Kövezettek meg, de én az eredetit még mindig nézem, és elvagyok vele. :K

Bates Motel 1x01
Annyit írtatok/írtak már róla, hogy nem is írok mást, csak annyit, hogy érdemes. Nagyon érdemes. :) Talán az zavart egy picit, ahogy az egyes korszakok elemei egymásba csúsztak. iPhone és vintage lemezjátszó pl. De a Psycho-ban látott ház és motel ahogy visszaköszönt az egészen libabőr keltőre sikerült. Meg is kell néznem a Psycho-t újra.

Downton Abbey
Biztos volt már erről is szó. Nekem ez is tetszik, feleségem miatt kezdtük el, aztán én is rákattantam, kellemes, könnyed, nincs benne gyilkosság, meg erőszak, viszont keverik itt is a sz@rt, és jók a karakterek. (Főnemes nagymama, özvegy grófné, mikor megkérdezi: "Mi az a hétvége?" :DD Hatalmas!). Már magyar szinkronnal is megy, valamelyik fiók tv adja (Story4 talán).

Trónok harcáról meg annyit, hogy megnéztem az első évadot anno, és hááát.... Nem igazán értettem, nem is nagyon tetszett. Ugyanaz, amit itt is olvastam valakitől (bocs, nem emlékszem melyikőtök volt :B ), sok szereplő, lassú történet, megy úgy amúgy is, bonyolult. Aztán megnéztem a második évadot, az már jobban tetszett. Aztán jött egy nyár, amikor épp elfogyott az olvasnivaló, és nekiestem digitális formában az első könyvnek. Itt már elkapott a gépszíj, és végigolvastam mind a hét kötetet. És igazán itt jön a lényeg, ami a sorozatban is zavaró lehet. Ebben az a pláne, hogy Martin egy teljes világot próbál leírni, ezért a sok szereplő. (A Gyűrűk urában ezzel szemben egy esemény a fő vonal, amihez kapcsolódnak a szereplők.) És ahogy a mi világunkban, ott is vannak olyan élethelyzetek, időszakok, amikor nem nagyon történik semmi, pl. utaznak egyik helyről a másikra és semmi nem történik az úton, csak beszélgetnek. És Martin ezt is leírja 40 oldalon keresztül, pedig elintézhetné két mondattal. Ráadásul mindegyik kötet története úgy alakul, hogy a második felétől kezd igazán izgalmassá válni, és az utolsó negyedétől lesz letehetetlen, aminek az a vége, hogy a kötet végénél majd megőrülsz, hogy a következőt a kezedbe vedd.
Szóval én így látom. :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4963) leslieke válasza kmarci25 (#4962) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Trónok harcáról ,,,,, Itt már elkapott a gépszíj, és végigolvastam mind a hét kötetet. És igazán itt jön a lényeg, ami a sorozatban is zavaró lehet.

Hét kötet?? :Y Ezt hogy csináltad, mikor 5 jelent meg?? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4964) Coccolino_O válasza leslieke (#4963) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Kis pesszimista. Olvasta a kéziratot. ;]

(#4965) leslieke válasza Coccolino_O (#4964) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Arról a kéziratról van szó, amiről köztudott, hogy meg se írta Martin? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4966) kmarci25 válasza leslieke (#4963) üzenetére


kmarci25
veterán

Jahhahajj. Igen, ezt rendszeresen összekeverem, hogy aszondja: öt kötet van jelenleg készen, hét kötet lesz a teljes, és a legutóbbi hírek szerint kilenc évad is lehet/lesz.
Elronotottam, bocsi. :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4967) mayday00


mayday00
őstag

06.09 Falling Skies (dupla),

:C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4968) mayday00


mayday00
őstag

The killing rajongóknak feltétlen ajánlott!

a Boadchurch, mely a címbéli kis angol tengerparti településen játszódik, s melyben megölnek egy 11 éves fiút....

Broadchurch

[link]

Nálam a pilot 8 pont

Új sorozat, nem rég kezdett.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4969) tPedro_ válasza giigz (#4936) üzenetére


tPedro_
őstag

24

(#4970) hdman válasza mayday00 (#4968) üzenetére


hdman
őstag

Köszi az ajánlókat!

Sopron city :)

(#4971) hdman


hdman
őstag

Szomabaton elkezdtem az Americanst. Már megnéztem 7 részt, eddig nagyon tetszik. Javaslom mindenkinek. Ha kivégeztem, utána a Banshee jön :)

Sopron city :)

(#4972) mayday00 válasza hdman (#4971) üzenetére


mayday00
őstag

Banshee újoncok közül top 1 :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4973) bok92 válasza mayday00 (#4972) üzenetére


bok92
addikt

:K Nagyon jó! :))

(#4974) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Van infó arról mikor jön a Dallas 2. évada szinkronosan?

All→M8

(#4975) gyuromoj válasza callmeakos (#4974) üzenetére


gyuromoj
veterán

Valamikor áprilisban kezdik az RTL II-n. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4976) callmeakos válasza gyuromoj (#4975) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az faja :C

All→M8

(#4977) gyuromoj válasza callmeakos (#4976) üzenetére


gyuromoj
veterán

Utánanéztem, 04.12. a premier. :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4978) bok92


bok92
addikt

No Banshee 1.évad megnézve.Nagyon jó volt!10/10 az egész évadnak :))
Utána meg olvasgattam ezt azt, és mostmár érhető,hogy miért volt benne ilyen sok véres, bunyó, szex jelenet.A True Blood készítője azért tudott valamit... :DDD

(#4979) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ennek mekkora az esélye? :DDD
Kauffmanék annó nagy spílerek lehettek :D

David R. Schwimmer egy kicsit kilóg a sorból, mert nem a karakterrel, hanem az azt megszemélyesítő színésszel azonos a neve - az egybeesés azonban így is érdekes, hisz az illető paleontológus. Márpedig, ha megkérünk egy sorozatrajongót, hogy nevezzen meg egy fiktív paleontológust, nagy valószínűséggel azonnal rávágja: Ross Geller a Jóbarátok-ból. Nos, az őt alakító David Schwimmernek van egy névrokona, aki éppenséggel a prehisztorikus korban élt óriáskrokodilok, különösen a Deinosuchus elismert kutatója, könyvet is jegyez a témában.

teljes Origo cikk

All→M8

(#4980) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Tud valaki valamit arról, hogy a Vámpírnaplók 3. évadja mikor lesz látható valahol szinkronosan?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#4981) chubii


chubii
senior tag

Van valami különösebb oka, hogy ekkora szünetet tartanak a Breaking Bad félévadzárója után ? Azt hittem mire befejezem a 4. évadot be tudok kapcsolódni az 5-be, vagy a vége felé fog már járni. Messze van még a július...Nagy a kísértés, de megpróbálom bevárni az egész évadot.
A 4. évad utolsó részei piszok jók lettek :K A listámon ezzel első helyre kúszott fel a BB. BB 4. évad spoiler : Kicsit furcsának éreztem,hogy Fring stílusosan kisétál a robbanás után, miközben a többiek darabokra hullottak szét a szobában. Jó a fél arca hiányzott, de még a ruhájának is alig lett baja. Azt hittem valami kiborg vagy terminátor valójában :DDD Beneke akkor most meghalt, nem ? Elég vicces volt a zakózása :DDD A végén pedig meglepő fordulat volt, hogy Walter mérgezte meg a fiút. Ügyesen manipulálta Jesse-t

[ Szerkesztve ]

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#4982) spammer válasza chubii (#4981) üzenetére


spammer
veterán

Mindegy, hogy az 5. évad második felének nevezik, vagy 6. évadnak. Gyakorlatilag új évad, mert utolsó lett kettévágva és kibővítve, így lett 2x8.

Szerintem daráld le ezt a 8 részt még, elég ütős lett :K És a vége így még jobban fog ütni, hogy picit várni kell a folytatásra nyárig :))

SPOILER

Hát Gus jelenete cool volt, viszont a sorozatba nagyon nem illett, irreális hülyeség volt :) Beneke SPOILER!, ha tudni akarod: Beneke nem halt meg

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4983) #54715584 válasza chubii (#4981) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mekkora szünetet? A Warehouse 13-ra majd egy évet kellett várni, pedig ott is évad közben vagyunk :DDD
De mindjárt itt van, meg a Defiance is, meg a Da Vinci is :DDD

(#4984) mayday00 válasza #54715584 (#4983) üzenetére


mayday00
őstag

Da Vinci re kíváncsi leszek :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4985) oriic válasza #54715584 (#4983) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Defiance jónak tűnik, bár a játék az kacat eléggé.

Live-Die-Respawn

(#4986) mayday00 válasza oriic (#4985) üzenetére


mayday00
őstag

Defiance miről fog szólni?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4987) leslieke válasza mayday00 (#4986) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jönnek az idegenek és át akarják venni a hatalmat a Földön.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4988) mayday00 válasza leslieke (#4987) üzenetére


mayday00
őstag

Mindenképpen nézős lesz :)

Látom lesz fordítója is a sorozatnak :) :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4989) leslieke válasza mayday00 (#4988) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is megnézem. Remélem jó lesz, kéne már egy jó sci-fi sorozat.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4990) oriic válasza mayday00 (#4986) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Trailer

(#4991) monstre

Láttam, de nem érdekel. Majd rendesen nézem premierkor.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#4991) #54715584 válasza oriic (#4990) üzenetére


#54715584
törölt tag

A neten kint van az első 14 perc, de nem néztem meg. :N

(#4992) mayday00


mayday00
őstag

Áprilisban lesz pár új premier :)

Hemlock Grove

Horrorsorozat lesz...Directed by Eli Roth :D

Mindenképpen megnézzük :D

[link]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4993) mayday00


mayday00
őstag

A Luther 3. évad szeptemberben kerül bemutatásra – ezt nyilatkozta Idris Elba. :C

Remélem a sherlock 3 évada is szeptember-október környékén menni fog :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4994) leslieke válasza mayday00 (#4992) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt megnézem. Köszi a tippet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4995) giigz


giigz
veterán

Himym S8E20 szerintem jó rész volt :K

(#4996) leslieke válasza giigz (#4995) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Érdekes, a HIMYM topikban meg mindenki szidja: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4997) spammer


spammer
veterán

Én nem nézem a How I Met-et, de olvastam, hogy berendelték megint az új évadot. :))

Sosem fogjátok megtudni, hogyan találkozott az anyjukkal ;]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4998) gyuromoj válasza spammer (#4997) üzenetére


gyuromoj
veterán

Befejező évadot rendeltek, szóval csak ki fog derülni végre. ;]
Én csak darára használom, sok más 20 perces sorozattal együtt. TAAHM, TBBT, Californication, New Girl

(#4999) leslieke
Esetleg klónozták őket vagy az anyjuk egyben az apjuk is. :C :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4999) leslieke válasza gyuromoj (#4998) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

szóval csak ki fog derülni végre., hogy Ted meleg. ;] ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5000) giigz válasza leslieke (#4996) üzenetére


giigz
veterán

Nekem a 8. évaddal idáig semmi problémám nincs. Persze nem hozza az első 5 évad színvonalát, nekem a 6. évad kritikán aluli volt, a 7.-ben már talán éreztem valamit, de ezzel a 8. évaddal nincs semmi problémám.

Most ez a 20. rész is tetszett, semmi extra, de mégis viszonylag ötletes volt, nekem tetszett.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.