Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) bok92 válasza #57919488 (#5200) üzenetére


bok92
addikt

Nekem is tetszett. :) Főleg,az hogy kipurcant az a kis okoska... :DDD

(#5202) #54715584 válasza bok92 (#5201) üzenetére


#54715584
törölt tag

SSSPPPOOOOOOOIIIIILLLEEEEEEEEEERRRRR :(((

(#5203) bok92 válasza #54715584 (#5202) üzenetére


bok92
addikt

Ó a fene,hogy lemaradt :W bocsi! :B

(#5204) Viszlát válasza #54715584 (#5198) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt olvastam, hogy valamikor májusban döntenek a folytatásról, egyelőre nincs megújítva, de kaszát sem kapott.

Nálam sem a hú de várom kategória, de mindig kellemes kis 20 percet nyújt, remek kitekintésekkel és visszanyúlásokkal, mint pl. a "Look, I'm not your father" kiszólás, amin konkrétan megfeküdtem a röhögéstől. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5205) #54715584 válasza Viszlát (#5204) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hjaj, nagyon sok utalás van, nagy részüket el is felejtettem, de tény, hogy nagyon jól játszanak a szavakkal és a nyelvtannal. Az külön tetszett, amikor verekedés miatt felfüggesztették a gyerkőcöket és a hang up-ot szó szerint vették meg ilyesmik :DDD Amiket ma néztem, azokban is volt sok ilyen, de hát 12 rész...huuuh, tömény volt, de nekem így volt jó :K

(#5203) bok92 óóó a fene :P

(#5206) mayday00


mayday00
őstag

Hannibal-hoz a magyar felirat elkészült :C Jelentem.

Szokásos helyeken elérhető.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5207) #54715584 válasza mayday00 (#5206) üzenetére


#54715584
törölt tag

Orphan Black-hez várom a feliratot nagyon :)

(#5208) mayday00 válasza #54715584 (#5207) üzenetére


mayday00
őstag

Én is :)

Nem tudom a V-t nézted e. :U

De a cool folytatja holnaptól a 2,évaddal. :D

Több évad nem lesz ha jól tudom. Kár érte.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5209) #54715584 válasza mayday00 (#5208) üzenetére


#54715584
törölt tag

Néztem a V-t és nagyon sajnálom, hogy vége lett... A 2. évad utolsó 5-6 részében nagyon összeszedték magukat a készítők és érdekes irányba indult el a sztori :K
Most meg nézhetjük a szőke picsát a Revolution-ben... :(((

(#5210) bok92 válasza #54715584 (#5209) üzenetére


bok92
addikt

Én az első évad után kaszáltam...Nem kellett volna? :F

(#5211) leslieke válasza mayday00 (#5208) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Feliratok jó hír, ahogy a V folytatása is. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5212) #54715584 válasza bok92 (#5210) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 2. évad eleje sem volt rossz, de ott voltak gyengébb részek a végéhez képest, a végén pedig érdekes szál bontakozott ki :K
Szerintem érdemes végignézni a 2. évadot is, mert sok dolog történik benne, átrendeződnek a viszonyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#5213) bok92 válasza #54715584 (#5212) üzenetére


bok92
addikt

Akkor majd valamikor nyáron megnézem... :D

(#5214) mayday00


mayday00
őstag

Újabb friss hír :C

Aki esetleg utálja a feliratot. Jobban szereti a szinkront..Hannibalból van kint szinkronos verzió is :DD

Upc videótárban szinkronosan már kint van a pilot rész..Ebből készülnek a különböző verziók :D

Én személy szerint szinkronosan fogom nézni :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5215) #54715584


#54715584
törölt tag

Orphan Black 1x02 SPOILERes

Haladunk szépen előre a történetben, néger bácsi szemétláda, a többiek maradtak olyannak, amilyenek, és lesznek új klónok is.
Megérkezett Cosima (Fatima) is és Alison Bitch :DDD
Tartották a tempót, nekem ez is izgalmas volt, és bizony az 5.1-es hangzás nálam jó alapot szolgáltatott a hangulathoz, amikor össze-vissza keverték a zenéket és a hangokat, amik nagyon jók lettek. Sok sorozatban nagyon steril minden, nincsenek háttérzajok, zenék, itt van minden.
Ja és a kép is nagyon jó, majdnem olyan jó, mint a Revolution-ben.
Nekem tetszik ez a sori így 2 rész után nagyon, még a kisebb logikátlanságokkal együtt is, mert izgalmas és jól keverik a szálakat és jól adagolják az infókat :K

(#5216) mayday00 válasza #54715584 (#5215) üzenetére


mayday00
őstag

Amint lesz felirat nézem én is ezerrel:) Kíváncsi vagyok nagyon a folytatásra :D

hannibalt megnézted?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5217) #54715584 válasza mayday00 (#5216) üzenetére


#54715584
törölt tag

Aki tanult kicsit angolul, simán nézheti angol felirattal, de akár anélkül is, egyáltalán nem nehéz a nyelvezet :)

Hannibal/Bates Hotel/Top of the lake még várat magára, nem volt rá idő, legközelebb talán jövő héten :)

(#5218) mayday00 válasza #54715584 (#5217) üzenetére


mayday00
őstag

Bates Hotel hatalmas.. :) Csak így előjáróban :) 3-rész ment le..De nagyon ott van a toppon. Főleg a főszereplő srác király benne :)

Millióm van, hogy ez is tetszeni fog :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5219) #54715584 válasza mayday00 (#5218) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha tetszik, ideadod azt a milliót? :DDD

(#5220) mayday00 válasza #54715584 (#5219) üzenetére


mayday00
őstag

:D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5221) #57919488


#57919488
törölt tag

Hannibal: s01e01
Beteg :Y
Zseniális :C
Képtelenség kivárni a következő részt :O

(#5222) #54715584 válasza #57919488 (#5221) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dehogy képtelenség... :P

(#5223) mayday00 válasza #57919488 (#5221) üzenetére


mayday00
őstag

Meg tudlak erősíteni :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5224) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Californication S06

Kicsit már kezd vontatottá válni a sorozat, de kitartok mellette. Volt benne pár beteg dolog, de már nem olyan mint az első pár évad.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5225) hdman válasza gyuromoj (#5224) üzenetére


hdman
őstag

A repülős részt megnézted már? :DDD

Sopron city :)

(#5226) gyuromoj válasza hdman (#5225) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igen, fasza volt. Amúgy Runkle-nek voltak nagy pillanatai az évad során. :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5227) giigz válasza hdman (#5225) üzenetére


giigz
veterán

Az tényleg jó volt :D

(#5228) S e t h válasza gyuromoj (#5224) üzenetére


S e t h
nagyúr

Önmagát ismétli már régóta, mondhatni újdonság nuku.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5229) HKorn


HKorn
addikt

Most járok két résszel a Killing 2. évad vége előtt, nagyon jó sorozat, teljesen szomorú vagyok, hogy mindjárt vége.

Tudtok ajánlani valami hasonlóan jó sorozatot? Homeland milyen?

Run&Ride

(#5230) giigz válasza HKorn (#5229) üzenetére


giigz
veterán

Breaking Bad megvolt már? :D

(#5231) HKorn válasza giigz (#5230) üzenetére


HKorn
addikt

Még nem, azt mondod érdemes? Azt láttam, hogy elég sok évadja ment ár le.

Run&Ride

(#5232) giigz válasza HKorn (#5231) üzenetére


giigz
veterán

Az egyik legjobb sorozat, szerintem ha a Killing tetszett, akkor ez is fog :K Azonnali hatállyal elkezdeném a helyedben :D

(#5233) HKorn válasza giigz (#5232) üzenetére


HKorn
addikt

:K már jön is lefele, köszi a tippet, tényleg sok jót olvasni róla, kíváncsi vagyok. :)

Run&Ride

(#5234) spammer válasza HKorn (#5229) üzenetére


spammer
veterán

Ne szomorkodj, májusban érkezik a folytatás :) Breaking Bad meg kötelező. :K

Szerk: Homeland 1. évad nagyon jó, 2. évad gyengébb, kevésbé reális, de izgalmas, érdemes tehát bepróbálni azt is :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5235) kmarci25


kmarci25
veterán

A spoileres részeket off topic-ba teszem.

Bates motel S01xE03
Alakul ez, alakul, mint a púpos gyerek a prés alatt. Tulajdonképpen szó szerint: mint a pszichopata gyerek a stresszhelyzetek nyomása alatt. :DDD Érdekes, hogy a 3. részig tartogatták Norman igazi őrültségének első igazán konkrét jeleit, ami tulajdonképpen az alap, ha már a film előtörténete a sorozat. (Apropó újranéztem a filmet hétvégén, lassan 53 éves és még most is generálja a feszültséget - mestermű. :R ) Jó lesz, kicsit nekem most sok a mellékszál (jócsaj, oxigénpalackos csaj, tesó, fűtermesztők, gonosz rendőr, jónak tűnő, de mégsem az rendőr, kínai szexrabszolgák, városi vendetta), mintha mindent bevetettek volna, hogy eladható legyen a sorozat. Majd meglátjuk, de nagyon ígéretes.

The Walking Dead S03xE09-E16
Kövezettek meg, de nekem semmi bajom ezzel az évaddal. :B Jó, persze voltak laposabb részek, de a végkifejlet nekem azért tetszett. Megint bebizonyosodott, hogy ezt nem heti rendszerességgel kell néznem. Jobb, ha megvárok több részt és (nagyjából) egyszerre darálom. Most négy részt néztem meg két este alatt, az utolsó négyet, és tetszett.
Merle-t valahogy ki kellett iktatni, végül jófiú lett a rosszfiú, de Andrea zombulása meglepett. Nem zavar a kormányzó eltűnése, nem hiszem, hogy most láttuk őt utoljára, és azt sem tartom valószínűnek, hogy a börtönben együtt maradnak a megmentett/átköltöztetett woodbury-i lakosokkal. Apropó: tudjuk, hogy mikor jön a folytatás? Ősz?

Hannibal S01XE01
Azért hiányzott Hopkins, na. ;] Meg nekem Will Graham sem ilyen, de azért elfogadom. Mikkelsen jó, hozza a figurát, furcsa kicsit az egész, nagyon "ki van gondolva" az látszik. Még itt sem teljesen tiszta, hogy mi lesz a fő sodor, bár az epizód végi indöneksztepizód részben már körvonalazódott. Nekem nem volt annyira feszes, a közepe, utolsó harmadánál picit leült, de azért kitartok, mert ebben is van potenciál.

In The Flesh S01xE01-02
Angolok. Mit mondjak még? :DDD Zombik, akiket visszahelyeznek a társadalomba, az eredeti lakókörnyezetükbe, családjukhoz. Itt igazából sztem csak felültek a zombivonatra, ami most nagyon megy, lehetnének ezek háromlábúak, vagy csúcsfejűek, vagy mittomén. Lényeg a kicsi, zárt közösség idegenekkel, másokkal való viszonya. (Érdekes, hogy egy fekete, ázsiai, arab sincsen a szereplők/város lakosai között... Nyilván nem véletlenül.) Dráma ez kérem a javából, kicsi zombizással. Szegény főszereplőnek van gondja, nem elég, hogy zombi, a húga eddig irtotta a zombikat (most vele sincsen annyira jóban, érthető okokból), a szülei úgy gondolják, hogy minden úgy lesz mint régen (de azért ha idegen jön, bedugják egy szekrénybe) - az asztalnál evést mímelő srác folyamatos jelenetei nagyon szürreálisak, aztán kiderül, hogy egy másik srác, aki miatt öngyilkos lett, szintén visszatért. Igen, melegek, egyelőre csak úgy ímmel-ámmal, de ez sztem nem marad így, ha lúd, legyen (fél)kövér. :DDD Ráadásul a másodikként a sorban visszajövő zombisrác zombiságáról az apja nem vesz tudomást (ő a zombiirtó sereg főmuftija), és a srác sem igyekszik ezt kihangsúlyozni. Úgyhogy lesz itt dráma bőven. És az, hogy a főszereplő vezetékneve Walker... Mekkora geg már!

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5236) csabám válasza kmarci25 (#5235) üzenetére


csabám
addikt

TWD: okt. 14

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#5237) bok92 válasza csabám (#5236) üzenetére


bok92
addikt

Ja de 2023... ;]

(#5238) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bates Motel: jöhet a 2. évad

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5239) csabám válasza gyuromoj (#5238) üzenetére


csabám
addikt

Jó cucc?

brekk: Nem teccet az évadzáró? :DDD

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#5240) gyuromoj válasza csabám (#5239) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem tudom, általában az ilyen rövid sorozatokat megvárom hogy lemenjenek és darával megnézem 1-2 nap alatt. Egyedüli kivétel a Game Of Thrones. :B
Páran már írtak róla, keress rá. Másik ami még érdekel az a Hannibal.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5241) csabám válasza gyuromoj (#5240) üzenetére


csabám
addikt

Már utána olvastam nagyjából.
Adok neki egy esély szerintem.

Hannibal számomra nézős :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#5242) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Kimaradt CGI egy török sorozatban :U :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5243) bok92 válasza csabám (#5239) üzenetére


bok92
addikt

De, de :U

nem... ;]

(#5244) mayday00


mayday00
őstag

Orphan Black 1x02
Bates motel S01xE03 szintén
Nagyon jó a sorozat. Aki még nem látta kezdjen bele feltétlen. Tovább nem is írok róla.

10/9 :C

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5245) Pitterix válasza #54715584 (#5154) üzenetére


Pitterix
őstag

Kicsit izgultam, hogy milyen részek lesznek, mert nem voltál elégedett, de nem voltak nézhetetlenek.
Kicsit laposabbak a kelleténél, de nézhető, nem volt olyan mikor lesz már végre vége érzésem.
Várom a tizenharmadikat.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5246) #54715584 válasza Pitterix (#5245) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ne izgulj azért annyira :)
De jó, hogy mondod, elfelejtettem megnézni a 13-at :)

(#5247) David93Pecs


David93Pecs
tag

Cult-ról mi a véleményetek?

Tegnap belenéztem az első részbe,de el is kaszáltam úgy 15perc után,mert nem találtam túl érdekesnek... :)

(#5248) brownus


brownus
veterán

black mirror meg volt valakinek? angol sorozat, most találtam rá, a téma tetszik, én bepróbálom.

(#5249) negyven2 válasza brownus (#5248) üzenetére


negyven2
veterán

Szerintem nagyon jó és elgondolkodtató.eddig két évad, 6 rész, és maximum a mondanivalójukban egyeznek meg. Amúgy mindegyik egy külön történet. Ajánlom az Utopia-t is (ha még nem láttad volna), az is hasonló hozzá.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5250) leslieke válasza brownus (#5248) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.