Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) oriic válasza leslieke (#5591) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lost-ban pont ez volt a lényeg. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5602) Viszlát válasza leslieke (#5599) üzenetére


Viszlát
addikt

Semmi személyeskedőt nem írtam, de ahogy gondolod. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5603) spammer válasza kmarci25 (#5598) üzenetére


spammer
veterán

Egy epizodikus sorozat soha nem tud olyan komplex lenni, mint egy szerializált. Továbbá az epizodikus sorozatok jellemzően országos csatornákon mennek, amik hát, őő izé.... Jó, hogy szó volt a Lostról. Azóta sincs olyan sorozat (de szerintem nem is mostanában lesz) országos csatornán, ami ilyen komplex, minőségi, high-concept sorozat lenne. Az ilyenek általában kábelen jönnek, és azok közül is csak a legnagyobbak engedhetik meg maguknak.

SupNat az egyetlen sorozat, ahol a MOTW részek jobban érdekelnek, mert akkor legalább előfordul néha, hogy kicsit változatos, kicsit új (bár már egyre ritkábban, inkább már ott is remixelik a részeket.). A főszál ott már teljesen kiégett, borzalmas, csapnivaló, botrány, förtelmes, dögöljön meg már a Crowley-stul az egész démonos-angyalos bagázs ( ;] ), aztán vagy fejezzék be, vagy rebootolják az egész a történetet.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5604) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A nap híre: Jo Nesbo sorozatot ír a norvégokat rabigába hajtó oroszokról

Ez tényleg a nap híre! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5605) brownus válasza leslieke (#5604) üzenetére


brownus
veterán

gutgut:)

Fejvadászokat láttad tőle? jó film!

(#5606) leslieke válasza brownus (#5605) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Láttam, illetve a könyvet is olvastam. Szerintem is jó film.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5607) kmarci25 válasza brownus (#5605) üzenetére


kmarci25
veterán

Szvsz sikerült a leggyengébb könyvéből filmet készíteni. (Na jó a Harry Hole sorozatból a Denevérember is jóval alatta van a többinek.) A Hóemeber viszont bitang, a Leopárd meg még inkább, de abból nem lehet filmet forgatni, mert annyira tömény. Személyes kedvencem a Vörösbegy.
Off vége, nem a könyves topik ez...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5608) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Supnat 8x21

Na ez a rész jó volt. :C

Live-Die-Respawn

(#5609) mayday00


mayday00
őstag

berendelték az Orphan Black 2. évadját :C

Tatiana Maslany zseniális ahogy abszolválja a különböző karaktereket. A történet is nagyon jó. Eléggé eltalálták ezt a sorit. Örülök a 2. évados berendelésnek. :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5610) Jhonny06 válasza Jhonny06 (#5559) üzenetére


Jhonny06
veterán

SPOILER

Oké, ezt nagyon gyorsan visszavonom. Azért a 6. részben amikor az a kisvárosi rendőr (csaj) lelövi Mike-ot, ott azért káromkodtam egy kicsit. Az egyik kritikában olvastam, hogy az a sorozat gyengéje, hogy tényleg lehetetlen módon mindenhol akadnak követői Joe-nak. Na most ez idáig nem mutatkozott, így semmibe vettem a kritikát, mert egy kiépített csapattal dolgozott, fel sem merült ilyesmi. De ez már tényleg faszság. Már nyolcezredjére van ez eljátszva, hogy már épp elkapnának valakit, de az utolsó pillanatban csak azért is megjelenik valaki, aki megfordítja az egészet. Remélem ezt nagyon gyorsan elfelejtették a készítők és nem lesznek ilyenek a további epizódok, mert a pozitív benyomást nálam ezt teljesen romba döntötte.

[ Szerkesztve ]

(#5611) Gyick válasza mayday00 (#5609) üzenetére


Gyick
őstag

ez jó hír....

(#5612) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Vikings S01E09 ez is jó rész volt, mint az egész évad. Jó, hogy lesz folytatása.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5613) David93Pecs


David93Pecs
tag

Vampire Diaries S04e21 visszatért a régibe, ütős rész volt. :)

(#5614) mayday00 válasza leslieke (#5612) üzenetére


mayday00
őstag

Az egész évad jó volt. Szintén várom a 2.-at. Ami már 10 részes lesz :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5615) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S08E21

Végre pörögnek az események. Izgalmas 2 rész vár még ránk. :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5616) David93Pecs válasza gyuromoj (#5615) üzenetére


David93Pecs
tag

Én még nem néztem meg, csak belepörgettem, hogy milyen, de igazából már sokszor elég megnézni az "előző részek tartalmából" félpercest, hogy nagyjából miről fog szólni a rész. :D
Ez valóban nem tűnt rossznak.

(#5617) #54715584 válasza gyuromoj (#5615) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem volt rossz, picit felpiszkálták az érdeklődésemet. Ettől függetlenül picit csalódott vagyok, hogy a sok rossz töltelékrész után az utolsó 3 részt nyomják meg.

(#5618) David93Pecs válasza #54715584 (#5617) üzenetére


David93Pecs
tag

Miután az évad felét elhagyva se történt igazi változás, én már biztos voltam benne, hogy így lesz, ezekszerint be is jött. :)

(#5619) leslieke válasza David93Pecs (#5618) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne nézd tovább, nem ér több csalódás! :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5620) David93Pecs válasza leslieke (#5619) üzenetére


David93Pecs
tag

Így is már csak minden második részt nézek meg, de volt hogy többet is kihagytam látva az "előző részek tartalmábólt" ami előrevetítette a rész sivárságát.
Nem okoz sok csalódást, de azért nem jó látni, hogy így szétcsesznek valamit, mikor 1000x jobb is lehetne...

(#5621) S e t h


S e t h
nagyúr

Supnat
Nekem úgy felcsillant a szemem, amikor azt hittem, hogy végre kifekszik Crowley.Hiányzik vmi ütős gonosz a ripacs helyére.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5622) leslieke válasza David93Pecs (#5620) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát erre most inkább nem mondok semmit. Pár napja már megjártam, amikor le mertem írni a véleményem.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5623) #54715584


#54715584
törölt tag

Da Vinci's Demons 1x04

Ez most tetszett, jó rész volt, hamar elrepült az egy óra és bonyolítják is rendesen a dolgokat. Várom a következő részt :K

(#5624) mayday00 válasza #54715584 (#5623) üzenetére


mayday00
őstag

Még csak a 2.-résznél járok de elég jó a sorozat :) Tetszik ahogy Da Vinci' átmegy sherlock holmes- ba :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5625) Jadro


Jadro
veterán

Kicsit megpörgettem a Castle-t. Konkrétan 3 nap alatt bepótoltam a negyedik évad második felét és most jöhet majd az új. Nekem tetszett, bár voltak kicsit nyögvenyelősebb részek is, de a főszál miatt mindig toltam a következő részt. Így is cirka egy évaddal le vagyok maradva, de a tudat, hogy most még nem a kefét kell rágnom, hanem van mit nézni, örömmel tölt el. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5626) Pitterix


Pitterix
őstag

Esetleg valamelyikőtök nem tekintette meg:

"A Bádogember"

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5627) spammer válasza Pitterix (#5626) üzenetére


spammer
veterán

Már sokszor láttam, hogy az imdb-s linkjeitek /reference oldalra mutatnak. Honnan éritek el ezeket az oldalakat? :F Mert nálam mindig a fő adatlap jön be, még csak linket sem látok, ami a /reference oldalra vinne onnan.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5628) #54715584


#54715584
törölt tag

Orphan Black 1x06
Juhéééjj, szépen összekeverték a szálakat, még izgultam is kicsit :DDD
A köv rész promója pedig még jobb :)

(#5629) Pitterix válasza spammer (#5627) üzenetére


Pitterix
őstag

Fogalmam sincs.
Lehet neked az "új" beállítás van, nem a régi hagyományos.
Meg ne kérdezed, hogyan lehet visszaállítani régire az oldalt.
A régi filmvilágon belül valahol leírták, ha azt megtalálod, akkor lehet Te is úgy látod, mint én.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#5630) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Tru Blood előzetes

Várós még mindig.

Live-Die-Respawn

(#5631) Viszlát


Viszlát
addikt

Meg kell hagyni, nagyon jól csinálják a lezárást az Office-nál. Igazán a régi időket idéző megoldások, például az előző részben Pam és Jim dolga, de a mostani rész is nagyon-nagyon ott volt. 10 éve nézem hétről-hétre, vannak DVD-im, pólóm, bögrém még az első évadból, amikor egy hónapnyi szervezés árán tudtam csak hozzájutni, mert csak az USA-ban lehetett megvásárolni ezeket. Még a TBBT stábja se nőtt ennyire a szívemhez, szóval lehet hülyeség, de meg fogom siratni a végét, ez tuti, főleg így, hogy még utoljára megrázták magukat az írók...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5632) kisgyerek85 válasza Viszlát (#5631) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

+1

(#5633) gyuromoj válasza oriic (#5630) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jöhet :C
Félő hogy az utolsó évad lesz, mert már nem igazán lehet tovább vinni a sztorit, aztán lehet tévedek.

Június 16. True Blood S06
Június 30. Dexter S08

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#5634) oriic válasza gyuromoj (#5633) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igazából már kész csoda hogy eddig elvitték: :DDD

Live-Die-Respawn

(#5635) Vladi


Vladi
nagyúr

Gyilkos megszállás

Jól pontozták imdb-n. Ki látta? nekem valahogy nem jött át. Pedig a karakterek jók, a történet adott, a megvalósítás is jó, valahogy mégsem működött. Nem értem miért. :(

Talán a folyamatos frusztrációt túlzásba vitték, a feszültség nem sült ki belőle, vagy nem tudom. :F 5/10

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5636) mayday00


mayday00
őstag

Aranyos nagyon a csaj :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5637) leslieke válasza mayday00 (#5636) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor hívd el randira! :DD :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5638) mayday00 válasza leslieke (#5637) üzenetére


mayday00
őstag

Jaj ne is mond :) :D 6.részt ma nézem meg. Gondolom csalódást nem fog okozni :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5639) negyven2


negyven2
veterán

The Last Ship trailer!

2014 nyarán a TNT-n

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#5640) oriic válasza negyven2 (#5639) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

TNT- szóval dráma lesz. :) Király. :)

Defiance 3-4.

Hát nem nagyon halad ez a sorozat sehova. :O

Live-Die-Respawn

(#5641) mayday00 válasza oriic (#5640) üzenetére


mayday00
őstag

Defiance Idáig nagyon gagyi :O 2013-ban csak erre futotta?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5642) mayday00 válasza #54715584 (#5628) üzenetére


mayday00
őstag

Orphan Black 1x06
Megint csak a következőt tudom írni, hogy király rész volt :D

Kicsit több volt benne a humor, a vicces jelenet mint a előző részekben :D

Mikor az elején leejti a faszit a lépcsőn az nagy volt :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5643) leslieke válasza mayday00 (#5641) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kár érte, pedig nagyon kellene egy jó sci-fi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5644) mayday00 válasza leslieke (#5643) üzenetére


mayday00
őstag

Neked mi a véleményed a sorozatról?

3.részben mikor a földből kijöttek azok az akármik..és felmentek a falra minden hova. szánalom volt :O

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5645) leslieke válasza mayday00 (#5644) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az első 2 résztől nem estem hasra, kb. egynek elment kategória. A 3.-4. részeket még nem láttam, bár a véleményetek alapján nem veszítettem vele túl sokat. Talán hétvégén megnézem, de valahogy nem érzem azt, hogy ez olyan sorozat lenne, amit megjelenés után azonnal látnom kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5646) mayday00 válasza leslieke (#5645) üzenetére


mayday00
őstag

Az a igazság ha pl a következő alkalommal kaszálnák a sorozatot túlzottan nem érdekelne. Vége lett vége lett..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5647) brownus válasza leslieke (#5645) üzenetére


brownus
veterán

a defiance 2 rész után kuka, revolution 7-8 rész után kuka, continuum is pár rész után kuka lett... több nincs is, nem? mármint az újak közül.

amihez visszatérek az a falling sky, az jó lett, lassan jön is a 3. évad. jó lenne egy vérbeli scifi sorozat, mint amilyen a fringe is volt!

(#5648) leslieke válasza brownus (#5647) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Revolution, Continuum: el se kezdtem nézni. Defiance 3-4. részét még megnézem, aztán meglátom, hogy mi lesz.

Falling Sky-t anno elkezdtem nézni, de nem fogott meg.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5649) mayday00 válasza brownus (#5647) üzenetére


mayday00
őstag

revolution nekem nagyon bejön :D Pont mikor kaszáltad onnantól kezdve kezdett beindulni :)

Lehet kicsit türelmetlen vagy nem nézel végig egy sorozatot.

continuum is szépen beindult pedig.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5650) brownus válasza leslieke (#5648) üzenetére


brownus
veterán

imádom az ilyen poszt-apokaliptikus sorozatokat, filmeket. ha szar akkor is nézem:D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.