Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) doc válasza TazLeacher (#4350) üzenetére


doc
nagyúr

en valahol a harmadik evadban adtam fel, addigra mar sajnos teljesen nevetsegesse valt az egesz, pedig jol indult :(

(#4352) TazLeacher válasza doc (#4351) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha már megnézek egy pár évadot valamiből, akkor - ha nem süllyed a sárga földig - akkor általában azért tovább nézem. Ez alapján az évad alapján biztos nem kezdtem volna el...most pedig lenyomom a 3-4-5. évad Fringe-t. Az lesz a következő projekt. Amilyen tempóban haladok, nem 2 hét lesz...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4353) kmarci25


kmarci25
veterán

Banshee Nézi valaki? Érdemes? Vélemény?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4354) doc válasza TazLeacher (#4352) üzenetére


doc
nagyúr

ezzel tobbnyire en is igy vagyok, nagyon ritkan hagyok abba sorozatot, hirtelen nem is tudom, volt-e ilyen a True Bloodon kivul
de ott mar a masodik-harmadik evad kornyeken nagyon zavart a hihetetlen kavaras, meg hogy lassan oda jutunk hogy emberek nem is elnek a Foldon, csak mindenfele termeszetfeletti meselenyek :D

(#4355) #54715584 válasza Pitterix (#4349) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem baj az, ez úgy van, hogy az ember begyűjt sok sorozatot, egy darabig bírja, utána már nincsen ideje megnézni őket, van amiből több évad is gyűlik, és majd valamikor ledarálja őket. De az alap heti pár sorit azért megnézni.
Fogadd el a sorsod :D

A 9. rész az nem tudom melyik volt, nekem előtte volt egy rész, ami már nem jött be annyira, de nem tudom melyik volt az.

Elvileg ma ertéelen Fringe 3. évad :)

[ Szerkesztve ]

(#4356) spammer válasza #54715584 (#4355) üzenetére


spammer
veterán

Nem ma lesz Fringe, hanem március 7-én.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4357) #54715584 válasza spammer (#4356) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tényleg

(#4358) Pitterix válasza #54715584 (#4355) üzenetére


Pitterix
őstag

Mikor mentek a metróalagútban, azt kevés volt a levegő....
A leggyengébb rész!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#4359) #54715584 válasza Pitterix (#4358) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jaaa, igen, emlékszem. Nekem nem az volt a leggyengébb :D

(#4360) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4361) doc válasza gyuromoj (#4360) üzenetére


doc
nagyúr

az utolso a legdurvabb, otszor annyi embert gyilkoltak le a tobbiek mint a zombik :D

(#4362) spammer


spammer
veterán

Utopia finálé odavágós volt. A sorozat a közepe fele néhol picit gyengébb, de úgy összességében igen csak minőségi és profi darab (technikailag mindenképpen), és elég érdekes témát is feszeget. Kár, hogy 6 részbe kellett sűríteniük, de talán lesz második évad.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4363) mayday00


mayday00
őstag

Most nézem a Homeland nem dupla résszel kezdett:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4364) Viszlát válasza spammer (#4362) üzenetére


Viszlát
addikt

Épp tegnap kezdtem el nézni. Azt mondod, hogy nincs befejezve? Mert akkor nem is folytatom, csak felidegesíteném magam, elég sorozattal megszívtam már...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4365) #54715584 válasza Viszlát (#4364) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem mondta :D
Miről szól egyébként, mi ez a téma?

(#4366) spammer válasza Viszlát (#4364) üzenetére


spammer
veterán

De, lezárták (így tervezték, 6 rész), viszont nyitva maradt a lehetőség a folytatásra is, ha úgy alakulna, hogy berendelik. Szóval nem lett elkaszálva/félbehagyva, ettől nem kell tartani.

(#4365) monstre: egy összeesküvésről szól, de elég komoly témában, ami simán a valóság is lehetne (ha már nem az, ki tudja, mik történnek a világban, titokban). Engem már önmagában a képi világa, zenéje, hangulata a képernyő elé szegez, a történet csak plusz. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4367) gyuromoj válasza spammer (#4362) üzenetére


gyuromoj
veterán

Tervezem a beszerzést, majd írok róla ha végeztem vele. Vártam már egy itteni véleményt is a soriról, mert junkie-n jókat írtak róla.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4368) Viszlát válasza spammer (#4366) üzenetére


Viszlát
addikt

Huhh, akkor jó, mert nagyon tetszett a pilot. :)

monstre: úgy van ahogy spammer írja, jó a történet és a megvalósítás pedig tényleg egyedi és újszerű. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4369) #54715584 válasza Viszlát (#4368) üzenetére


#54715584
törölt tag

No akkor megpróbálom a hétvégén megnézni :) Képeket láttam belőle, tetszik :K

(#4370) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Zombieland sorozat - Összeállt a stáb

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4371) leslieke válasza gyuromoj (#4370) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jöhet! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4372) doc


doc
nagyúr

Black Mirror
zse-ni-a-lis :R

(#4373) kmarci25


kmarci25
veterán

Aztamindenit. :DDD norman Reedus, azaz Daryl a TWD-ből.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4374) mayday00 válasza doc (#4372) üzenetére


mayday00
őstag

2.évadot nézed?:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4375) doc válasza mayday00 (#4374) üzenetére


doc
nagyúr

nem volt nehez gyorsan 'ledaralni' az elso evadot, 3 resz az egesz :D
eddig egyebkent a legutolso resz (2x02) a kedvenc

(#4376) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural S08E15

Egynek jó volt, de semmi extra. Remélem Sam-nek nem kell feláldoznia magát a három próba végeztével.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4377) mayday00 válasza doc (#4375) üzenetére


mayday00
őstag

Én még csak a 1évad 2.részénél járok.:) nagyon jó volt mindkét rész:) Kíváncsi vagyok milyen a többi:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4378) leslieke válasza doc (#4372) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

No, ezt megnézem magamnak. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4379) oriic válasza gyuromoj (#4376) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja egynek elment. Valami biztos lesz majd vele a végén.

Live-Die-Respawn

(#4380) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Dexter 8. évad: Az első forgatási képek

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4381) kmarci25 válasza doc (#4372) üzenetére


kmarci25
veterán

Nagyon komoly sorozat a Black Mirror. Tegnap néztem bele én is, Tőled hallottam róla először. :R Az első rész nagyon tetszett, utána muszáj volt megnéznem a második részt is, ami már elvontabb meg gondolkodósabb volt, és sajnos akkor már erősen éjfél felé járt az idő, úgyhogy kicsit kevés voltam hozzá. Ennek ellenére még ma reggel is bevillant egy-két kép. Megpróbálok ma utánaolvasni/keresni, hogy honnan jött ez az egész ötlet, meg kik készítették, mikor, szóval az egész hátterét a sorozatnak, mert számomra teljesen újszerű. Mi ez? Társadalomkritika?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4382) #54715584 válasza doc (#4372) üzenetére


#54715584
törölt tag

Miről szól?
Ha jól láttam akkor 3 részes évadok vannak, mint Sherlocknál?
A promót láttam, de abból nem tudtam sokat kihámozni :)

(#4383) kmarci25


kmarci25
veterán

A kétkedőknek: Az FX négy rész után második évadot kért a hidegnáborús-kémes The Americans című sorozatból. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4384) doc válasza #54715584 (#4382) üzenetére


doc
nagyúr

hogy mirol szol? minden resz masrol :) a mondanivalot illetoen ld. a kmarci25-nek adott valaszt
nincs osszefuggo sztori, minden epizod onallo, mint annak idejen a twilight zone vagy az outer limits volt

kmarci25:
a tarsadalom- illetve mediakritika szerintem eleg talalo :)

(#4385) mayday00 válasza kmarci25 (#4383) üzenetére


mayday00
őstag

Első évada hány részes lesz?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4386) func93


func93
senior tag

Elkezdtem nézni a Touch nevezetü sorozatot. Engem már az első rész megfogott ami nállam legalábbis ritka. :) Csak ajánlani tudom.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#4387) mayday00 válasza func93 (#4386) üzenetére


mayday00
őstag

Jó sorozat.) Első évadot már lenyomtam mikor ment, most a másodikat nézem.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4388) spammer válasza doc (#4384) üzenetére


spammer
veterán

Most, hogy vége az Utopianak, elgondolkoztam ezen a Black Mirroron. Hasonlít ez a Dr. Who -hoz? Mert nekem az nagyon nem jött be, sőt, úgy általában a Brit sorozatok sem, de persze van 1-2 kivétel (pl. Utopia :) )
Sci-fi? Vagy nyomozós? Sötét, elvont, depressziós? Vagy minden epizód teljesen más stílus?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4389) doc válasza spammer (#4388) üzenetére


doc
nagyúr

semmi koze a Doctor Who-hoz, azon kivul hogy brit
amugy en imadom a brit sorozatokat :)

(#4390) spammer válasza doc (#4389) üzenetére


spammer
veterán

Na jó, majd teszek vele egy próbát :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4391) mayday00 válasza spammer (#4388) üzenetére


mayday00
őstag

Utopia milyen volt.?:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4392) spammer válasza mayday00 (#4391) üzenetére


spammer
veterán

Itt írtam [link]

Az a helyzet, hogy a pilot nagyon erős, a folytatás már nem egészen tudta tartani ezt a szintet sajnos, de ettől függetlenül jó volt végig. Közepe picit gyengébb, végére megint jobb. Nekem nagyon bejött, a zenéje pedig mocskosul jó :D

szerk: a soundtrack itt [link], de youtube-on is fent van hivatalosan. Viszont a rendes, official soundtrack kiadás csak a jövő hónaptól lesz elérhető.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4393) #54715584


#54715584
törölt tag

Primeval New World-öt végignézte valaki?
Érdemes egyáltalán? Van 5 részem, de nem nagyon vitt rá a lélek eddig... :(

(#4394) mayday00 válasza #54715584 (#4393) üzenetére


mayday00
őstag

Talán a első 2 részt megnéztem belőle, de nekem nagyon gagyinak tűnt. Dinók, meg úgy összességében minden. Így kaszáltam. De a sorozatot is kaszálták tegnap olvastam.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4395) mayday00 válasza spammer (#4392) üzenetére


mayday00
őstag

Utopiát lehet lenyomom, mindenhol jókat írtak róla :)
Csupán 6 részes, hamar végig lehet nézni. Arról meg nem olvastam sehol, hogy lesz 2.évada.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4396) spammer


spammer
veterán

Black Mirror 1x01

Bazze, ez de beteg volt. Elég ügyesen belesűrítették a történetet 43 percbe. Nem mondom, hogy kiemelkedő volt, mert inkább érdekes (és megbotránkoztató az alaphelyzet), de tetszett, főleg a lezárás.

SPOILER

Jól vettem le a végét, hogy a faszi rendezte meg az egészet, hogy ezzel népszerűbbé váljon és politikai előnybe kerüljön? Vagy túlkombinálom? :)

---

(#4395) mayday00: Utopiát mindenképpen próbáld be! :K Második évadról nincs hír, egyelőre csak reménykedünk "páran" :D De ha nem lesz, az sem tragédia, lehet, hogy csak elrontanák. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4397) doc válasza spammer (#4396) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon tulkombinalod :)

(#4398) spammer válasza doc (#4397) üzenetére


spammer
veterán

SPOILER

Lehet, csak nekem elég érdekes volt, hogy a végén kihangsúlyozták, hogy mennyivel (pontosabban hány ponttal) népszerűbb (politikus). Pedig felesleges volt, hiszen már megemlítették, hogy ha végrehajtja a dolgot, akkor hősként tekintenek majd rá...

Plusz a felesége sem nézett rá a végén, mintha haragudna.... Szerintem ez több (más) volt, mint undor a történtek miatt. Pedig egy életet mentett meg vele, és amin átment, azután pont, hogy támogatnia kellett volna, nem elfordulni tőle.

Na mindegy, szeretek ilyen dolgokon elgondolkodni :D

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4399) #54715584 válasza mayday00 (#4394) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az utolsó 5 részre gondoltam :D
Ami már csak 3 :)

(#4400) func93 válasza spammer (#4396) üzenetére


func93
senior tag

Már szedem is. Valami hozzászólásra vártam hogy tetszik-e valakinek :))

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.