Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) oriic válasza mayday00 (#5641) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem gagyi, csak nincs főszál. :(

Live-Die-Respawn

(#5652) mayday00 válasza oriic (#5651) üzenetére


mayday00
őstag

Lehet idővel lesz valami ki tudja :D CGI viszont iszonyat béna :O

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5653) mayday00


mayday00
őstag

Holnap Person of Interest évadzáró .
Szerintem annyi lesz a gépnek van egy olyan érzésem.

Finch- ék gép nélkül maradnak :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#5654) leslieke válasza brownus (#5650) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ajánlom a Jericho-t. Ha még nem láttad, érdemes megnézni, szvsz. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5655) #54715584


#54715584
törölt tag

Vicious 1x02

Zseniális, fantasztikus, évek óta nem láttam ilyen szórakoztató sorit, aminek majdnem minden mondata hatalmas poén. Szinte végigröhögtem ezt a 20 percet. Sajnos csak 6 rész lesz belőle.

(#5656) #54715584


#54715584
törölt tag

Battlestar Galactica

Anno 4 éve (te jó ég) abbahagytam a 4. évad felénél, most folytattam újra a 4x09-től, ha úgy tetszik, daráltam :)
Ééééééééééés az első 5 percben berántott a hangulata, csakúgy, mint régen, és alig vártam a következő részeket, szinte tényleg daráltam.
És majdnem minden rész képes volt meglepetést okozni, az utolsó pár perc főleg nagyon jó volt, egy nagyon szép kerek egész lett ebből az egész 4-5 éves utazásból. Ami szinte tényleg utazás volt.
Drámában nagyon erős és az aláfestő zenék is fantasztikusak, a végén már nagy szerepet kapnak.
Fantasztikus élmény volt, lehet még egyszer megnézem majd az egészet, bár már majdnem 2x láttam minden részt. Így visszagondolva nem is tudom volt-e olyan sorozat, ami ennyire tetszett volna és ennyire magával ragadott (igen, ST Voyager tizensok éve :P)
Szerintem az elmúlt évek egyik legjobb sorozata volt és szomorú szívvel "hagytam abba" a nézést, és még az utolsó pár részben sem hittem el, hogy tényleg már csak 1-2 óra választ el a végétől.
Ha kicsit ellentmondanék az elveimnek, akkor tőlem simán megkapná a 10 pontot, de így csak 9.9 ;)

(#5657) leslieke válasza #54715584 (#5656) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

BSG a legjobb sci-fi nálam. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5658) giigz


giigz
veterán

Csak gondoltam beírom, a 4. évad közepén járok (The Shield) :) :D

Nem gyengén meg lehet kedvelni a szereplőket itt is, és már nagyon várom a 7. évadot, ahogy látom az lesz a durranás (elég jó értékelése van imdb-n).

SPOILER

Claudette "idegesít" a legjobban, szerintem ő abszolút nem illik a sorozatba, számomra nevetséges az egész karakter. Vic és Shane a kedvencem, Lamet az elején nagyon csipáztam, de mióta elégette a pénzt, azóta számomra idegesítővé vált. Ronnie-t is kedvelem, de neki nem sok szerep jut. Dannivel megint nincs gondom, Julien viszont egy kicsit nem szimpi. :D

Egyébként pedig várom már, hogy Antwon Michell ki legyen vonva a forgalomból, mert most Shane-t nagyon szívatja... :D

[ Szerkesztve ]

(#5659) Vladi válasza leslieke (#5648) üzenetére


Vladi
nagyúr

Falling nekem nagyon bejön, főleg a gerillaharc feeling miatt. Akárki akármit mond Noah Wyle kezében jól áll a kalasnyikov. Pont ezért hihető, hogy tényleg :K

Más:

Combat Hospital:

Uncsi n+1-edik dokis sorozat, semmi háborús életérzés... gondoltam 2 részig! A 3.-tól már nagyon kellemes, egész magával ragadó, rendesen érdekesek a szereplők és valóban átélhető dráma. Jó. :) Olyan: 7/10

Death Valley:

Horror vígjáték, MTV stílusban. Ne bassz! Degáz. :DDD 3/10. Bugyuta karakterek és bugyuta poénok.
De! Most jön a fordulat... wait for it... still wait: Feltornázza magát 6/10-re. Egész szórakoztató. Mikor végre rájöttek a készítők, hogy mit is akarnak, elindult az átívelő szál, már még néha komikus is volt, egész jó lett. mindössze 7 részt kell kibírni. :)) Sajnos kasza. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5660) spammer válasza giigz (#5658) üzenetére


spammer
veterán

Dutch is jó karakter szerintem :) Nézzed csak, a végén beszarsz, olyan lesz :D

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#5661) #54715584


#54715584
törölt tag

Warehouse 13 4x12

Nem tetszett. Sem az előző rész, sem ez, sem az első 5 perc, sem a heti nyomozós rész, idiótaság volt.
Régebben volt egy bája, humora ennek a sorinak, amit most nagyon hiányolok.
A 3. évad nagyon erős volt, főleg a vége, a 4. évad első fele pedig szerintem felül is múlta azt.
De az ahogy ezt lezárták nagyon-nagyon nem tetszik, nálam kiesett a kosárból, talán dara lesz majd a vége, és ebben az értelemben bizony picit negatívan, vagy meg sem nézem...

Azt meg főleg nem értettem miért reklámoztak új Merlin részeket közben, az 5. évaddal lezárták, nem?

(#5662) S e t h válasza giigz (#5658) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nosztalgia szempontjából jó olvasni a hozzászólásaidat. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5663) brownus válasza leslieke (#5654) üzenetére


brownus
veterán

az már pipa:)

(#5664) TazLeacher válasza spammer (#5660) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ebben viszont egyet értünk. A múltkor mondtam, hogy a vége felé nekem már nem tetszett a sorozat. A zárás viszont 10/10-es. Szerintem nagyon fontos az, hogy hogy tudnak lezárni egy 4-5-6-7-10 éve folyamatosan menő sorozatot. És itt nagyon olyan lett, ahogy annak lennie kell. A sorozatokhoz méltó lezárás kb. 20-ból egynek sikerül.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#5665) Jadro


Jadro
veterán

Már csak egy rész van vissza a Weeds-ből. Ez az utolsó szezon nagyon lagymatag, és a vége már nagyon fárasztó. Ideje volt lezárni az egészet és persze becsületből befejezem. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5666) kmarci25


kmarci25
veterán

Jó lenne egy sci-fi sorozat? Akkor várjátok ezt itt, ni. :))

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5667) mondomén válasza Jadro (#5665) üzenetére


mondomén
őstag

Én azért elszomorodtam picit. Végig szerettem ezt a sorozatot, még a gyengébb részeket is. Valahogy megfogott és jól esett nézni.:) A vége meg rohadt jó azzal a zenével (Rilo Kiley - With arms outstrecthed), majd meglátod.:)

[ Szerkesztve ]

(#5668) leslieke válasza kmarci25 (#5666) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez posztapokalipszis sorozat lesz, nem sci-fi!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5669) #54715584


#54715584
törölt tag

Longmire-t mé' nem nézitek? :P Nem találok róla bejegyzést :(

(#5670) kmarci25 válasza leslieke (#5668) üzenetére


kmarci25
veterán

Így kezdődik a cikk: "A TNT tízepizódos berendelést adott a The Last Ship című Michael Bay-scifinek," :P

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5671) leslieke válasza kmarci25 (#5670) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Attól az még nem lesz az. A címben (ami hamarabb van ;] ) meg posztapokalipszist ír. :P

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5672) kmarci25 válasza leslieke (#5671) üzenetére


kmarci25
veterán

Mitől lesz scifi? Ha azt mondod? :DDD
És a posztapokaliptikus meg a scifi kizárja egymást?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5673) leslieke válasza kmarci25 (#5672) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sci-fi

Posztapokaliptikus = ez egy látomásszerű világkép, egy olyan végítéletszerű jövőkép, mely egy világméretű katasztrófa miatt (lehet az atomháború, valamilyen hatalmas természeti katasztrófa, gyilkos vírus, idegenek támadása stb.), egy világméretű katasztrófa után látunk olyannak, amilyen. Ez általában mindig egy baljós, sivár jövőkép, ezáltal elgondolkodtató is egyben...

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5674) brownus válasza kmarci25 (#5672) üzenetére


brownus
veterán

nem-nem, és a legjobb párosítás ha mindkettő jellemző egy filmre vagy sorozatra! :)

(#5675) oriic válasza kmarci25 (#5670) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Leiras alapjan semmi scifi nem lesz benne.

Live-Die-Respawn

(#5676) kmarci25 válasza leslieke (#5673) üzenetére


kmarci25
veterán

Sehol nem látom, hogy a kettő kizárná egymást... De mindegy, hagyjuk. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5677) leslieke válasza kmarci25 (#5676) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt sehol mondtam, hogy kizárja egymást a kettő!

Azt mondtam, hogy a The Last Ship az poszt-apokaliptikus sorozat és nem sci-fi. Érzed a különbséget?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5678) Vladi válasza kmarci25 (#5666) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jól hangzik, de jövő nyár... blah. :F

valami postapok sorozatot mondjatok már, nekem mind megvolt. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5679) leslieke válasza Vladi (#5678) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha mind megvolt, akkor mit ajánljunk? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5680) kmarci25 válasza leslieke (#5677) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, érzem. Azt viszont nem értem, hogy mi alapján írod, hogy nem sci-fi.
Az alapjául szolgáló könyv (azonos címmel) műfaja: Science fiction novel. Forrás (jobb szél)

Persze ez nem garantálja, hogy a sorozat is az lesz, de azért "némi" alapot adhat. De mivel egyikünk sem láthatta még a sorozatot, elég parttalan ez a vita. Nem is értem a kötözködés okát...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5681) leslieke válasza kmarci25 (#5680) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ugyanonnan, rögtön az első sorból idézve: The Last Ship is a 1988 post-apocalyptic fiction novel written by William Brinkley.

Maradjunk annyiban, hogy neked sci-fi, nekem meg nem. Ok így? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5682) Viszlát válasza mondomén (#5667) üzenetére


Viszlát
addikt

Jaja, a befejező rész elég ütős lett, bár közelében sem volt a SFU-nek, de azért jóvót. Az utolsó két évad anyagát ha összegyúrták volna egybe, akkor nekem se lett volna rétestészta érzésem, na de mindegy, szerettem így is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5683) leslieke válasza kmarci25 (#5680) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

IMDB szerint meg dráma lesz: [link] :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5684) kmarci25 válasza leslieke (#5681) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem aztán oké... Mondom, hogy nem értem a kötözködést, de ha Neked így jobb, akkor legyen csak sima fiction (nekem eléggé erős benne a science szál is). Jövő nyáron minden kiderül (vagy nem). :DD
Szerk.: Valaki linkeljen már egy oldalt, ahol életrajzi vígjáték a kategória.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5685) leslieke válasza kmarci25 (#5684) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

(nekem eléggé erős benne a science szál is)

Ezt kifejthetnéd bővebben is. Lehet csak nem vettem észre, hogy hol a science szál?

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5686) kmarci25 válasza leslieke (#5685) üzenetére


kmarci25
veterán

Ahogy már linkelted is, sci-fi: Azt a spekulatív formát tekintjük science fictionnek, amely (a jelenben megvalósíthatatlannak tartott) tudományos vagy pszeudotudományos (tudományosnak tűnő, de valójában nem létező) eszközökkel a lehetséges látszatát adja. Emellett spekulációit a modern tudományos világkép felismerhető vonatkozásaival s annak alapján kell megvalósítania.

Ennek fényében: ismeretlen kórokozó, tudományos kutatás, a hajó (ami nyilván nem a "Széchenyi" nevű kirándulóhajó), a "piros gomb", aminek lenyomása utána a "világ látszólag megszűnik létezni". Ezek nekem eléggé tudományos és spekulációs...

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5687) leslieke válasza kmarci25 (#5686) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kevered a dolgokat, nem is kicsit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5688) mondomén válasza Viszlát (#5682) üzenetére


mondomén
őstag

Mikor a sztori nagyon leült és vontatott lett, engem a karakterek ugyan úgy szórakoztattak, sosem untam rájuk. Nancy azzal a szelíd mosollyal, Doug az idióta fejével, Andy azokkal a hülye beszédekkel, Shane a furcsa viselkedésével és még annál is furcsább húzásaival... Tetszett nah.:)

Viszont fingom sincs mi az a SFU. :D Ha csak nem a Simon Fraser University, de akkor meg nem értem. :DDD Sokszor azt sem tudom ki miről ír, az a sok rövidítés...:D

[ Szerkesztve ]

(#5689) leslieke válasza mondomén (#5688) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SFU = Six Feet Under

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5690) brownus válasza kmarci25 (#5686) üzenetére


brownus
veterán

amit Te írsz, a sci-fi azaz science fiction első szavára igaz! a másodikra már nem, így kijelenhetjük, hogy leslieke-nek van igaza. de Neked legyen igazad, és ne az imdb-nek (kibaszott dráma, lol:D) és legyen sci-fi&post-apocalyptic sorozat!

(#5691) mondomén válasza leslieke (#5689) üzenetére


mondomén
őstag

Ohh, hát ezt nem láttam még. Ne majd egyszer.
Kösz!

(#5692) Viszlát válasza mondomén (#5688) üzenetére


Viszlát
addikt

En is igy voltam vele, annyira jol kitalalt l
karakterek voltak, hogy siman elvittek a vacak sztorit is a hatukon.

SFU-t mar irtak, nagyon kemeny sorozat, a legjobb befejezessel a vilagon. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5693) kmarci25 válasza leslieke (#5687) üzenetére


kmarci25
veterán

Kénytelen vagyok az érveid előtt meghajolni... :W :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5694) leslieke válasza kmarci25 (#5693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elég, ha csak odafigyelsz a másik két hozzászólásra, amik szerint nincs igazad!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5695) kmarci25 válasza leslieke (#5694) üzenetére


kmarci25
veterán

És melyik lenne az a kettő? (Ahol mondjuk érvek is vannak, és nem csak annyi, hogy "nincs igazad"... Bár ez is egy érvelési technika, csak nem túl meggyőző.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5696) leslieke válasza kmarci25 (#5695) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link] és [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5697) kmarci25 válasza leslieke (#5696) üzenetére


kmarci25
veterán

Mondom: érvek. Ha nem akarod megérteni, nem muszáj... No comment. Részemről vége. :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5698) leslieke válasza kmarci25 (#5697) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én értem, hogy neked az az érvelés, hogy egy idézett szövegkörnyezetből kiragadsz szavakat, amikkel igazolni próbálod vélt, de téves igazad. Csak épp ott bukik el az egész, hogy nem csak a szavakat kellene kiragadni, hanem a teljes mondatokat nézni. Úgy meg már megint kiderül, hogy tévedsz.
Korábban már érveltem, neked az se volt jó. Ketten is mondják, hogy nincs igazad, orichalcos konkrétan leírja, hogy Leiras alapjan semmi scifi nem lesz benne, de neked ez se számít érvnek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5699) #54715584


#54715584
törölt tag

SupNat 8x22

Azt kell mondjam ez elég jó rész volt, többet is kihozhattak volna belőle, a 8x23 promója alapján pedig a finálé is jónak ígérkezik, akármilyen folytatással :)
De félek tőle, hogy a finálé is csak 45 perces lesz.
A Son of a Witch pedig nagyon jó poén volt

[ Szerkesztve ]

(#5700) oriic válasza #54715584 (#5699) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Á, tényleg köszi, el is felejtettem hogy van új rész. :C

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.