Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) hedgehog válasza szabo.csabi (#1900) üzenetére


hedgehog
senior tag

Jó sok kérdés :)

Én azt gondolom, hogy amíg nincs rendes forintos IBAN a Revolutnál, addig nem érdemes csak azt használni bankszámlának. Persze kérdés, hogy honnan kerül a bankszámládra a pénz (munkahely utal, vagy te fizeted be kpban... első esetben a Revolutra utalni a munkahelyednek nagyon költséges lesz, kp-t befizetni pedig nem is tudsz.)
A Transferwise-re utalni nem drága (csak a banki költségek vannak, vagyis tranzakciós adó és az esetleges kezelési költség), de csak a saját neveden lévő számláról érkező utalást fogadják el, szóval muszáj itt is a hagyományos bankszámla.

És igen, az utolsó bekezdésedben írtakat kell csinálnod, vagyis a TW-s számlát feltölteni forinttal a hagyományos bankszámládról, aztán én javaslom átváltani az egészet EUR/GBP/USD-be, és feltölteni a TW kártyával a Revolutot.
Elsősorban azért, mert a Revolut nem számol fel kezelési költséget a váltásnál (6000 €/hónapig, de azt nem könnyű elérni :) meg persze hétvégén, de arra fel lehet készülni). (kivéve THB, RUB and UAH)
A TW pedig igen, ráadásul pénznemfüggően, egy egzotikusabb pénznem akár 1,5-2% váltási költséggel is járhat.

De egyébként bankfüggő, hogy van-e értelme ennek az egésznek... meg kell nézni, hogy a te bankod mennyiért adja a devizát. Nálam a KHB az utolsó érvényes árfolyamot figyelembe véve kb. 6 Ft-tal adja drágábban, mint a Revolut váltott volna (328 vs 322 Ft). Ez kb. 1,8%.
A feltöltési költségem pedig kb. 1%-ra szokott kijönni (tranzakciós adó 0,3%+TW váltási díj 0,35%, és némi árfolyamveszteség a váltogatásoknál).
Ez mondjuk 100 eFt-nál ugye egy ezres nyereség, de sok kicsi sokra megy :)

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a kártyaletiltás, limitkezelés, virtuális kártya stb. mennyivel gyorsabban és egyszerűbben működik, mint a magyar bankoknál. Vagyis szerintem abszolút van értelme.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1902) Laox válasza szabo.csabi (#1900) üzenetére


Laox
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#1903) Oliverda


Oliverda
félisten

A javaslat szerint a lakossági (és a retail körhöz tartozó mikrovállalati) ügyfelek esetében az euróutalásokat az adott ország fizetőeszközében történő utalások díjával azonos költség felszámításával kell majd teljesíteni – praktikusan ugyanazt a díjtételt kell majd alkalmazniuk a magyar bankoknak, mint forintutalás esetén. Ez az intézkedés kiterjeszti az olcsó, határokon átnyúló euróutalás előnyeit 150 millió euróövezeten kívüli EU-fogyasztó évi 2,5 milliárd tranzakciójára

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1904) szuladam válasza hedgehog (#1901) üzenetére


szuladam
aktív tag

Tökéletesen sikerült összefoglalni a lényeget. Nagyot spórolni nem fogsz ezekkel ebben az esetben, DE!
A legtöbbet azzal sporolsz amit írtak már korábban, a letiltás, limit módosítás, ha ellopják vagy feltörik akkor nem a teljes fizud vész oda, ha elhagyod a fő bankkartyad... Na az sok pénzbe időbe és stresszel jár. Na emiatt éri meg igazán! :D

(#1905) MrPeekaboo válasza Oliverda (#1903) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

A cikk arról is ír, hogy a rejtett DCC-t is megregulázzák kicsit, így talán idővel szabályozhatóvá válik, hogy mindig abban a pénznemben terheljék a kártyát, ami az adott országban érvényes fizetőeszköz.

hedgehog: így évvége felé egyre több olyan hír jelenik meg, hogy helyi IBAN számokat adnak már egyes országokban, pl. Svájc, Lengyelország. Úgy látszik most ez van soron, így hátha mi is kapunk.

(#1906) szabo.csabi válasza hedgehog (#1901) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm a kimerítő válaszod! :-)

Idővel biztos lesz még kérdésem de majd igyekszem böngészni a fórumot és a TW-s, Revolutos ÁSZF-eket.

Viszont még egy kérdésem lenne a váltással kapcsolatban.

A 10 EUR feltöltésemet 25-én tettem meg, a bankom 21-én blokkolta ("starting date") 321,576 HUF/EUR árfolyammal (január 1-jei terhelési ("expiration date") dátummal) viszont az árfolyamok a következőképpen alakultak december 21-én:

Valuta

Időpont Egység Vétel Közép Eladás
péntek, 2018 december 21. 14:35:24 1 312,46 322,12 331,78
péntek, 2018 december 21. 10:02:35 1 311,87 321,52 331,17
péntek, 2018 december 21. 08:18:32 1 311,97 321,62 331,27

Deviza

Időpont Egység Vétel Közép Eladás
péntek, 2018 december 21. 14:35:24 1 315,05 322,14 329,23
péntek, 2018 december 21. 10:02:35 1 314,48 321,55 328,62
péntek, 2018 december 21. 08:18:32 1 314,57 321,65 328,73

Ezek közül akkor melyiket (nem) használta a bankom? :-D

Van némi közöm a pénzügyekhez de a banki gyakorlatban nem vagyok jártas. A forintszámlámat nem a deviza vételi árfolyamon kellett volna terhelnie?

[ Szerkesztve ]

(#1907) szabo.csabi válasza szuladam (#1904) üzenetére


szabo.csabi
tag

"A legtöbbet azzal sporolsz amit írtak már korábban, a letiltás, limit módosítás, ha ellopják vagy feltörik akkor nem a teljes fizud vész oda, ha elhagyod a fő bankkartyad... Na az sok pénzbe időbe és stresszel jár. Na emiatt éri meg igazán! :D"

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben vagy linkelnél olvasnivalót nekem? :-)
Főleg ez a "nem a teljes fizud vész oda" rész érdekelne, hogy ez hol s hogy releváns?

Köszönöm! :-D

(#1908) szuladam válasza szabo.csabi (#1907) üzenetére


szuladam
aktív tag

Arra gondolok hogy twt ugy használná az illető mint egy másodlagos kártya. Azaz csak annyi penzt tölt fel rá amennyit az adott kiránduláson elhasznál vagy egy adott hónapban elkolt, online vásárláshoz is ennek a kártyának az adatait használja. És nem pedig a főkartyat, amin a csilliok vannak.

Másik. Ha te eurót töltöttél fel nem pedig 3200ftot, akkor a bankod deviza eladással szamol. De ezt a banki kimutatason látnod kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#1909) szabo.csabi válasza szuladam (#1908) üzenetére


szabo.csabi
tag

Ja, igen. Ez annyira egyszerű indok, hogy már nem is gondoltam rá! :-D

Akkor ez az árfolyam most csak egy ideiglenes árfolyam hogy számoljanak valamivel de a tényleges váltási árfolyam majd január 1-jével fog látszani, gondolom.

(#1910) hedgehog válasza szabo.csabi (#1909) üzenetére


hedgehog
senior tag

Sőt, a tényleges árfolyam aznapi, amikor a kártyatársaság terhel, jellemzően kb. 2 nappal az után, hogy "vásároltál".
Egyébként a bankodtól függ, mit használ... a KHB az deviza eladásit, de pl. az Erste-nél már láttunk középárfolyamos kártyát is.
Megírod milyen bank milyen kártyájáról töltöttél?

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1911) szabo.csabi válasza hedgehog (#1910) üzenetére


szabo.csabi
tag

Raiffeisen + MC

[ Szerkesztve ]

(#1912) szuladam válasza szabo.csabi (#1911) üzenetére


szuladam
aktív tag

A bankod a könyvelés pillanatában számolt deviza eladással szamol. A tw pedig az atvaltaskor a középpel. A te bankodnal 4 forintot a diff. A közép és eladás közt. Azonban az utalásnak van díja és a tw-n forint euró atvaltasnak is. Amit ha szummazol nagyvonalakban a te esetedben euronkent 2 ft sporolast jelent.

(#1913) the.odzsy válasza szabo.csabi (#1906) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Rendszerint közép árfolyam közeli értékkel számolnak a bankok.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1914) szabo.csabi válasza szuladam (#1912) üzenetére


szabo.csabi
tag

Ezt a 4 Ft-ot nem igazán értem.

A TW a feltöltésnél 6 024 Ft-ot terhelt, a saját bankom semmi mást (egyelőre). Akkor 24 Ft volt a saját bank utalási díja?

A 6 000 Ft-ot átváltottam euróra, ezért 21 Ft-ot számolt fel a TW.

Akkor lényegében 6 000 Ft-ból 21+24 Ft-ból csináltam eurót, azaz 0,75 % költséggel?

Ez a 2 Ft hogy jött ki neked?

Bocs a sok kérdésért, csak tudni szeretném, hogy működik a rendszer! :-)

(#1915) szuladam válasza szabo.csabi (#1914) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én csak össze hasonlítottam a normál és tw s fizetési módot. A két forint euronkent értendő.
Ha érdekel privatba leírom nem akarom szetoffolni a fórumot :)

(#1916) bg24 válasza szabo.csabi (#1914) üzenetére


bg24
csendes újonc

kicsit számoltam, 6000 ft. az 18,68 eu. kb. 1euro esetén 2,4 ft . volt a költséged.
ha nem kártyát használsz, hanem mondjuk ingyen utalsz aTW-re ( banki csomag kérdése)
akkor már csak 1,245 ft.
ami sajnos jelenleg igazán jónak számít.
jóbb akkor lenne ha ingyenes a forint TOP UP.

[ Szerkesztve ]

(#1917) szabo.csabi válasza bg24 (#1916) üzenetére


szabo.csabi
tag

Sajnos? :-D

Igen, már rájöttem hogy hogy kell számolni csak az előbb nem figyeltem eléggé oda ... :-)

(#1918) hedgehog válasza the.odzsy (#1913) üzenetére


hedgehog
senior tag

Miért jön fel ez a fals infó állandóan? Dehogy számolnak a bankok középpel (btw, középpel senki se számol, még a TW/Revolut se, ők is bankközi árfolyammal számolnak, de ott is van vétel és eladás is, csak nagyon kicsi köztük a különbség).

A Raiffeissen a saját hirdetménye alapján (12. oldal apróbetű) deviza eladási árfolyamon számol, ami a mai napon (amikor jóeséllyel könyvelődött a tranzakció) 328,11 Ft / €, azaz a 10 € 3281 Ft lesz.

-- aka p3d3str1an

(#1919) the.odzsy válasza hedgehog (#1918) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igazad van. De én csak az írtam, hogy középárfolyam közeli érték. A hozzászólásban is 321 Ft körüli volt a középárfolyam és ehhez az értékhez közeli értékben számoltak, illetve az én bankomnál is ugyanez a gyakorlat. Olvass vissza: 1906-os hozzászólás. Ja és én csak az akkori terhelésről írtam, természetesen a tényleges terhelés mindig másképp alakul.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1920) hedgehog válasza the.odzsy (#1919) üzenetére


hedgehog
senior tag

De ők a Transferwise árfolyamát nézik, nem egy bankét. A TW valóban közép-közeli árfolyammal számol (most 322 Ft-ot kérnének egy €-ért, a középárfolyam az MNB szerint pedig 312,18).
Amit a kolléga ír banki visszaigazoló árfolyam, az köszönőviszonyban sem lesz a valódi terhelés árfolyamával.

A bankok viszont jellemzően ettől jelentősen eltérő árfolyamot használnak, pl. a Rafi 328,11 Ft-ot, a KHB 328,46 Ft-ot kérne egy €-ért. Ez pedig minden, csak nem "közeli".

És ez itt a lényeg, hogy bár van a TW feltöltésnek banki költsége, még mindig jóval jobb azt használni, mint a magyar bankok kártyáival devizát feltölteni.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1921) the.odzsy válasza hedgehog (#1920) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igazad van. :R Az előző hozzászólásomban le is írtam.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1922) Ixion77 válasza hedgehog (#1920) üzenetére


Ixion77
őstag

"[a] banki visszaigazoló árfolyam az köszönőviszonyban sem lesz a valódi terhelés árfolyamával"

Ezt kötelezően beleíratnám minden bankkártyaszerződés fejlécébe nagy vastag betűkkel... Szerintem a tulajdonosok 99%-a beszívja, köztük én is. Erste valamikor lecserélte a Visa classic kártyámat egy Mastercard Electronra, mert csak. Vidáman használtam onnantól azt külföldi vásárlásokra, látva az SMS visszaigazolásokból, hogy reális árfolyamon váltanak. Két év telt el mire egyszer eszembe jutott ellenőrízni a bankkivonat alapján, és vettem észre hogy ott más összegek vannak mint az SMS-ben. Összességemben több tízezer forintot vesztettem azzal hogy:
1, Nem feltételeztem, hogy a Visa és Mastercard ennyire különbözően számolja el a devizakonverziót (előbbi maga intézi, utóbbi a bankra hagyja)
2, Nem feltételeztem, hogy ha az SMS-ben benne van hogy hány forintot vonnak le / zároltak, valójában annál jóval többet vonnak le később.

Pl. Euro most:
Transferwise: 320,92 / 320,84
Erste: 309,91 / 332,39.
Brutális különbség.

De legalább jó sokáig hittem magam okosnak, amiért beállítottam paypalon hogy ne konvertáljanak, hanem az eredeti devizában terheljék a kártyámat... Sokára jöttem rá, hogy az Erste árfolyama még a Paypalénál is rosszabb...

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1923) szabo.csabi válasza hedgehog (#1918) üzenetére


szabo.csabi
tag

:R

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1924) hedgehog válasza szabo.csabi (#1923) üzenetére


hedgehog
senior tag

:K

fura egyébként, mert így értem már mire való a Rafi árfolyamos oldalán a Teljesítés legördülő, bár azt nem tudom, hogy saccolnak holnaputánra :) mindenesetre T-t választva tényleg a 328,08-at mutatja

-- aka p3d3str1an

(#1925) hedgehog válasza hedgehog (#1920) üzenetére


hedgehog
senior tag

most nézem itt elírtam az MNB árfolyamot, természetesen 321,18 Ft, nem 312
és ugye a Rafit is rosszul írtam, az meg 328,08 volt ma
tudom lényegtelen, de szeretek pontos lenni.

-- aka p3d3str1an

(#1926) szabo.csabi válasza hedgehog (#1924) üzenetére


szabo.csabi
tag

Azt tudtam, hogy nem rögtön számolnak el de eleddig nem foglalkoztam vele. Én sem érte(tte)m, hogy jósolják meg az árfolyamot de úgy látom +1 nappal + 0,01 Ft-ot prognosztizálnak az aktuálishoz képest! :-)

(#1927) the.odzsy válasza szabo.csabi (#1926) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Hát én sem. Az biztos hogy e hónap 04.-én a bankomnál 322,.. Ft volt a konverziós közép árfolyam, aznapi befizetéskor 323,... Ft-os átváltásról jött az sms, majd 07-én 325,... Ft-os árfolyammal terhelt be (ami nem eladási árfolyam az 332,...Ft volt). De hogy ez miből és hogyan jött ki az csak a jó isten tudhatja :) .

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#1928) Villa7


Villa7
tag

Valaki töltött vissza mostanában simple-ről? Harmadik napja várom a pénzt. Hétvége régen nem szokott gond lenni.

(#1929) Villa7 válasza Villa7 (#1928) üzenetére


Villa7
tag

Ez hihetetlen abban pillanatban megérkezett, hogy elküldtem.

(#1930) anadroid


anadroid
senior tag

Utalni akar nekem a GB számlájáról valaki, aki egy skóciai "falu végi" bankfiókkal van megverve. Azt mondták neki, hogy ha a GB akármilyen bank számlájáról IBAN formátumban akar utalni a Revolut GB IBAN-számomra, akkor az 9 fontba kerül, míg ha sort code és számlaszám alapján küldi, akkor ingyenes. Lehet ilyen? Vagy az van, amit az ismerősöm úgy fogalmazott meg, hogy arrafelé a banki ügyintézésben most vannak lejövőben a fáról, de közben nő a fa. ;) Tudom, hogy hogy lehet kinyerni a bankszámla "gyalogos" adatait az IBAN-ból.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1931) Maximus43 válasza anadroid (#1930) üzenetére


Maximus43
tag

Az accountson belül keresd meg a GBP-t vagy ha nincs a plusszal add hozzá, majd kattints rá és ott lesz az account number és a sort code asszem 6 v 8 jegyű az account és 6 a sort.

ツ 12 éve tag

(#1934) streng válasza szabi__memo (#1933) üzenetére


streng
csendes tag

Sajnos még Android-ra nem lehet hivatalosan letölteni, eddig az egész nem volt hivatalosan támogatott Magyarországról, az most már megvan, de még úgy néz ki rajta maradt az ország tiltás az app-on. Írtam már nekik a két ünnep között, de még nincs válasz.Vagy letöltöd 3rd party helyről, ami ki tudja mennyire jó vagy privát üzenetben küldök linket, saját telefonomról kiexportált app-hoz.
Egyébként tényleg jó cucc, én is ezzel töltöm a Revolutot. Itt is figyelni kell pár dologra azért. Pl.:csak hét közben 500 GBP-ig vált jó árfolyamon, meg vannak limitek, plusz figyelni kell a bekötött kártya pénznemére (Ha TW-t, R-t is tesztel alá) Kisebb vásárlásra tényleg egyszerűbb, de azért R-nek van még pár előnye: egymás között küldés, banki utalás, stb, stb. De igaz, kell ez is. Én direkt nem akartam promózni, amíg nem lehet hivatalosan letölteni, de ha már így belekezdtünk...

(#1935) Dluinet


Dluinet
nagyúr

A revolut miben jobb a TW-nél?
Azt néztem, hogy a TW-t mindenre lehet használni, akkor minek bajlódjon az ember még egy számlával?
Valami nagyon elkerülte a figyelmem.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1936) szabi__memo válasza streng (#1934) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi már leszedtem, épp tenném be alá a TransferWise MC kártyát. Kérdezi milyen pénznem legyen, de ez szerinte euro. 6000huf van rajta (a regisztrációs díj). Szerintem forintba kellene, de nem vagyok benne biztos.
Szerinted/szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#1937) streng válasza szabi__memo (#1936) üzenetére


streng
csendes tag

Attól függ. Elvileg mindig abban amiben fizetsz. Így arra jó, hogy a Curve kártyát használod, de lehet alatta bármelyik kártyád. És ugye a lényeget nem mondtuk még h 14 napig utólag megváltoztathatod, hogy melyik alatta lévő kártyáról vonja le a pénzt.
Ha meg másra állítod a "funding" kártya pénznemét, mint a vásárlás - épp alatta lévő kártyát, akkor a Curve vált neked FX árfolyamon (500 GPB-ig jól hét közben, mint R) a fizetés és az alatta lévő kártya pénzneme között. Az adott kártya mindig a kiválasztott pénznemben lesz terhelve.

(#1938) szabi__memo válasza streng (#1937) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor huf lesz. Levon valamit, vagy ingyen küldik az első kártyát??

(#1939) streng válasza szabi__memo (#1938) üzenetére


streng
csendes tag

ingyen

(#1940) goldister válasza streng (#1939) üzenetére


goldister
tag

Google pay is megy vele? Gondolok itt a boltokban való vásárlásra.

(#1941) Fandango válasza streng (#1934) üzenetére


Fandango
veterán

Majd ha lehet tölteni Play-ről jelezd kérlek.

(#1942) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Látom elsikkad a kérdésem.
Ha csak alin és paypal-on akarok fizetni USD-ben, akkor előnyős a revolut vagy elég a TransferWise MC kártya nekem?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1943) edk- válasza Dluinet (#1942) üzenetére


edk-
őstag

Ha dolláregyenleged van a TW-on, akkor jó, de ha váltani kell, akkor az nem költségmentes.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1944) #33403648 válasza Fandango (#1941) üzenetére


#33403648
törölt tag

2019-ben tervezik leírásuk szerint

(#1945) szabi__memo válasza streng (#1939) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Most jött levél hogy jóváhagyták a kártya gyártását. Hát ez váratlan és hihetetlen gyors volt. Ma ilyenkor...

(#1946) betyarr


betyarr
veterán

tehát jól értem,hogy ez egy külön kártya,amit középárfolyamon fel lehet tölteni?forinttal is lehet?számol a váltásért díjat?

(#1947) hedgehog válasza Dluinet (#1942) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ha csak USD-ben akarsz fizetni, vagyis a "számládon" lévő pénzt soha nem akarod más pénznemben felhasználni, akkor elég neked a TW. Ha esélyes más pénznem is, akkor jobb a Rev.

-- aka p3d3str1an

(#1948) Dluinet válasza hedgehog (#1947) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ok
akkor jól következtettem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#1949) Ixion77 válasza hedgehog (#1947) üzenetére


Ixion77
őstag

De a TW Borderless Accountnak nem épp az a lényege hogy többféle devizanem is lehet a számládon? Én azt hittem hogy mindig azt az "alszámlát" használja, amelyik valutanemben éppen fizetsz.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.