Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) csaszizoltan válasza MrPeekaboo (#85) üzenetére


csaszizoltan
csendes tag

Sziasztok!
Valakinél felmerült a visszautalás lehetősége, s nekem is szükségem lett rá, mert most fejezi be a Revolut a KitKat Android OS támogatását, s nem tudok jobb telefont beszerezni.
Ma kezdeményeztem is a transzfert, ami majd egy hét múlva fog megérkezni az utalás befejezésénél történt tájékoztatás szerint.
Amikor a Payments-re, Bank transfers-re nyomok akkor kér egy új beneficiary-t (kedvezményezettet), amit kiválaszthatok saját magamnak. Az ország és a számlám valutanemének kiválasztása után (HUF esetén szerintem majd a Revolute fogja átváltani) meg kellett adni a számlám IBAN kódját és a számlavezető bankom SWIFT kódját, amik megtalálhatóak az Én számlavezető bankom esetén az egyenlegértesítő papíron. Opcionálisan megadhatóak még a telefonszám és értesítési email, ennek gondolom akkor van igazán több értelme ha másnak utalok.
Utána címadatokat kért e s hozzá lehetett adni a kedvezményezettet, amit PassCode-dal és SMS-ben érkező 6 számjegyű autentikációval kellett megerősíteni
Ezek után a pénzküldés erre a bankszámlára már gyerekjáték, mert csak meg kellett adni a küldendő pénzt Forintban, ami a próbálkozásaim szerint 2 Eurónál kevesebb (EUR-os accountom van) és a bankszámla teljes kimerítésénél több nem lehetett, egyszerűen letiltotta a küldés nyomógombot, ha kívül estem a kifizetési határokon. Az ingyenes (emlékeim szerint standard) utalás az ígéret szerint egy hét múlva fog megérkezni, amiről majd szeretnék még írni, hogy így történt-e, a torbo sebességűért 6 Eurót kérnek el.

[ Szerkesztve ]

- Kivel és mit iszik Orbán? - Tök mindegy! Sörös vagy boros, csak közel legyen Soroshoz.

(#1252) KTU válasza ElFeo (#1250) üzenetére


KTU
addikt

Simple kártyán azonnal meg kel jelenni a pénznek, otp esetén nálam mindig így volt.

Milyen kártyáról töltötted?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1253) ElFeo válasza KTU (#1252) üzenetére


ElFeo
tag

Többször töltöttem már föl, CIB-es a kártya és eddig rögtön megjelent a pénz, de most már délelőtt óta nem.

(#1254) tsilver válasza ElFeo (#1253) üzenetére


tsilver
aktív tag

én 2 napja várok rá

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#1255) ElFeo válasza tsilver (#1254) üzenetére


ElFeo
tag

Beszéltél a supportal?

(#1256) DavidQ válasza ElFeo (#1253) üzenetére


DavidQ
tag

Biztos valami karbantartás van Simple oldalon, tegnap jött üzenet is az appon belül, hogy ideiglenesen nem lehet Simple kártyát igényelni.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1257) compi.hu válasza olahdave (#1242) üzenetére


compi.hu
senior tag

Tenyleg, tokjo, tolem kijohetnek akar matyohimzeses tulipan formaju bankkartyaval is #szopoknyalokgombotvarrok ficsorszettel, amig keptelenek megoldani a normalis forintfeltoltest bankkartyarol. Aprilisra igertek. Ha ennyire "komoly" tarsasag, ki az a marha aki rajuk meri bizni a penzet? :(((

(#1258) KTU válasza compi.hu (#1257) üzenetére


KTU
addikt

Én :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1259) almaf1231 válasza KTU (#1258) üzenetére


almaf1231
újonc

Én is, és szerintem mind nagyon várjuk a forint feltöltést, de szerintem ennek az intézése nem feltétlenül a Revolut oldalán akad el :( bár nem tudhatom mennyire vannak rajta az ügyön.

(#1260) edk- válasza compi.hu (#1257) üzenetére


edk-
őstag

Hát azért a magyar piac leginkább kerekítési hiba náluk. Nem csoda, hogy nem kezelik magas prioritással. TW-on keresztül megoldható a forintalapú feltöltés olcsón.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1261) almaf1231


almaf1231
újonc

Nekem a Revolut a PayPal vásárlásoknál is jól jön, mert amennyiben kikapcsolod, hogy a PayPal váltson, és a Revolutra bízod, jelentősen jobban jössz ki.
Két hónapja használom, és összességében elégedett vagyok vele. Free kártyának VISA-t kaptam, ami tökéletesen működik, ám nem fogadják el pl.: a MasterCard-os paypass egységgel ellátott kávé/italautomaták, így szükségem volt egy MasterCardra.
Megoldás: 8€ prémiun, prémium kártya rendelés, majd mikor megjött, prémium lemondása, ekkor levonnak még 12 €-t, így 20€-ben áll a dolog, de cserébe van egy MasterCardom is :)

(#1262) KTU válasza almaf1231 (#1261) üzenetére


KTU
addikt

Erre írtam:
"ki az a marha aki rajuk meri bízni a pénzét"
:D

Ahol nem fogadják el a VISA Revolut kártyát, ott jó a TransferWise MasterCard, ingyen jön.

Aztán felmerülhet a kérdés:
Minek ennyi kártya?
Nem egy darab kártyát kell megadni akár netes vásárlásnál, mert ha valahol gond van, letiltod, aztán sehol nem tudsz fizetni, míg meg nem oldódik a probléma.
pl.: Play áruház, "mikrotranzakciókkal kilopták a pénzem"

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1263) KTU válasza edk- (#1260) üzenetére


KTU
addikt

kb. igen, N26-ra nem is regisztrálhatunk Mo.-ról.

"Számlákat kínálunk egész Európában: Németországban, Ausztriában, Írországban, Franciaországban, Spanyolországban, Olaszországban, Hollandiában, Belgiumban, Portugáliában, Finnországban, Luxemburgban, Szlovéniában, Észtországban, Görögországban és Szlovákiában."

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1264) almaf1231 válasza KTU (#1262) üzenetére


almaf1231
újonc

Igen, bocsánat nem neked szerettem volna címezni!

TW: regisztráltam, feltöltöttem az egyik bankkártyámról pár eurót, megrendeltem a free kártyát, majd gondoltam feltöltök rá egy kicsit nagyobb összeget és kipróbálom a kártyájukat. Ezt a második feltöltést a saját OTP kártyámról intéztem, az elsőt a Revolut-ról, mert az volt hirtelen nálam. Eredmény: deaktiválták az accountomat, és visszautalták a pénzeimet. Így sajnos nekem ez kiesett :(

(#1265) KTU válasza almaf1231 (#1264) üzenetére


KTU
addikt

support@transferwise.com
Magyarul írsz, magyarul válaszolnak, vagy hívnak.
Nagyon jó az ügyfélszolgálat.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1266) betyarr válasza almaf1231 (#1264) üzenetére


betyarr
veterán

Eredmény: deaktiválták az accountomat, és visszautalták a pénzeimet. Így sajnos nekem ez kiesett

mert két különböző kártyáról ment a feltöltés?vagy miért?

(#1267) KTU válasza betyarr (#1266) üzenetére


KTU
addikt

Ezt én se értem.
Pont így töltöttem én is.
1. feltöltés Revolut, saját néven,
2. feltöltés otp fizikai kártya saját néven, de társtulajdonos vagyok a számlán,
igaz próbáltam otp virtuálissal, azt nem fogadta el, sokadjára sem. :F
De inkább evvel menjünk a TransferWise topikba.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1268) almaf1231 válasza KTU (#1267) üzenetére


almaf1231
újonc

Többször írtam nekik, lepasszoltak az appeals-nak, akik közölték hogy a TW fenntartja a jogot a felfüggesztésre, vagy deaktiválásra, ha ő úgy látja jónak. Pedig nem követtem el semmi szabályellenest :( na de tényleg hagyjuk ezt itt.

(#1269) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hali!
Ha az ember kimegy pár hónapra dolgozni Németországba, akkor mi a legjobb megoldás hogy euróban utalt bért fogadjon? Tw, revolut, más?
Köszi

(#1270) brainticket válasza szabi__memo (#1269) üzenetére


brainticket
aktív tag

én még biztosan nem használnám főszámlának a revolutot, akármennyire is jó arra, amire használom.

(#1271) szabi__memo válasza brainticket (#1270) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem főszámla lenne, euró számla pár hónapra

(#1272) szabi__memo válasza szabi__memo (#1269) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Senki nincs képben?:(

(#1273) hedgehog válasza szabi__memo (#1269) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerintem Revolut, kapsz EUR IBAN-t, nem kér pénzt a váltásért stb.
bár a TW is ad EUR IBANt, ráadásul németet, de hosszabb művelet volt a regisztráció nekem.

(én mindkettőt elindítanám, aztán amelyik hamarabb kész, azt használd)

-- aka p3d3str1an

(#1274) madrac válasza szabi__memo (#1269) üzenetére


madrac
őstag

Miért? A bért elutalják külföldi számlára is?

(#1275) KTU válasza szabi__memo (#1269) üzenetére


KTU
addikt

+1 a Transferwise-ra, a német IBAN miatt,
gondolom a német cég szívesebben utal országon belül.

De csinálj Revolut account-ot is,
2 fajta kártya (Revolut, Transferwise),
2X 200 EUR felvét havonta ingyen.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1276) szabi__memo válasza KTU (#1275) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jogos :C Köszi mindenkinek
Nincs maximalizálva a fogadott összeg egyiknél sem?

[ Szerkesztve ]

(#1277) KTU válasza szabi__memo (#1276) üzenetére


KTU
addikt

Németországból, német címmel, lehet regisztrálhatsz N26-ra is.
Ez is német IBAN.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1278) szabi__memo válasza KTU (#1277) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

"resident of a supported country"
Jó kérdés

(#1279) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam ertesitem a nagyerdemut, hogy mindenfele gond nelkul vettem fel KP-t Sberbankos ATM-bol Moszkvaban illetve fizettem tobbfele boltban, vendeglato ipari helyisegben is Revolut kartyaval. Az ATM ugyan felhivta a figyelmem, hogy KP felvetel soran a bankom dijat szamithat fel, de ezt mindeddig nem tette meg, es a nyugtan sem szerepelt semmifele dij.

(#1280) betyarr válasza fraba (#1279) üzenetére


betyarr
veterán

mit vettél fel?rubelt?

(#1281) csaszizoltan válasza csaszizoltan (#1251) üzenetére


csaszizoltan
csendes tag

Ma meg is érkezett a Forint visszautalásom a Revoluttól napközbeni átutalásként, szerdán adtam fel és ma, pénteken meg is érkezett, a küldő bank azért ma reggel küldött egy SMS-t, hogy nem akarom-e Turboként küldeni, azaz gyorsabban. Kíváncsi vagyok, hogy megcharge-ol-e a fogadó bankom, az OTP?

- Kivel és mit iszik Orbán? - Tök mindegy! Sörös vagy boros, csak közel legyen Soroshoz.

(#1282) fraba válasza betyarr (#1280) üzenetére


fraba
aktív tag

nem mintha vettem volna GBP-t, amit nehany terminal fel szokott ajanlani, de meg se jelenitette annak lehetoseget. szoval ja. rubelt vettem mindenhol, es a KP is rubelben volt kiveve az ATM-bol.

(#1283) ghostie válasza fraba (#1279) üzenetére


ghostie
tag

Mi is túl vagyunk egy kis balkáni körúton: Szerbia, Montenegró, Bosznia, Horvátország. Mindenhol Revolut kártyát használtam pénzfelvételre és vásárlásra is. Az automatákkal vigyázni kell, mert nagyon trükkösek, van amelyik költséget akar felszámolni a pénzfelvételért, van olyan amelyik mindenképpen GBP-re akar konvertálni (az egyik többször is rákérdezett), de mindenhol sikerült olyan automatát találni amelyből költségmentesen tudtam dínárt, eurót, márkát, kunát felvenni.
Szóval én elégedett vagyok a szolgáltatással.
Ja és egy érdekesség: A szerbiai tranzakciók nálam is sztornózódtak, most kezdenek ismét beterhelődni.

(#1284) almaf1231


almaf1231
újonc

Olvastam, hogy tőbben is használják a Simple visszatérítést. Kérdés az, hogy ha a Revoluton ezek refund-ként könyvelődnek, nincs előbb-utóbb valamilyen felelősségre vonás a sok látszólag indokolatlan refund miatt?

(#1285) KTU válasza almaf1231 (#1284) üzenetére


KTU
addikt

Látszik hogy honnan megy a visszatöltés, vagyis ugyanazon személy másik kártyájáról, nálam így van.
Nem hiszem hogy gond lenne.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1286) sajti_pajti válasza KTU (#1285) üzenetére


sajti_pajti
tag

A Mastercard pampoghat, ő meg nem látja, hogy melyik kártya kié.
Következmény bankos (-kártyás) ismereteim alapján annyi lehet, hogy ótépé csak ugyanarra a kártyára fogja lehetővé tenni a visszatöltést (egész pontosan refund, ahogy a kollega is írta)...
(A refund definíció szerint (egyszerűsítve) arra van, hogy ha kártyával vásároltál és valamit hibásan vittek fel és többet fizettél a kelleténél (vagy mondjuk visszaviszel valamit), akkor ezzel a tranzakcióval utalják vissza a pénzt.

(#1287) sajti_pajti


sajti_pajti
tag

Jut eszembe, oroszok nekem is megvoltak rendben és most a törököknél is vettem fel zsét is meg fizettem is vele. Érdekesség: ATM csak törökül beszélt, hiába volt nyelvválasztó az elején :D

(#1288) Kövi


Kövi
csendes tag

Fastlane = Pay at Pump = AFD = Önkiszolgáló töltőállomáson a Revolut kártya nem müxik, vettem észre. Aztán látom a fóumokon, hogy tényleg nem. Ez van. ;)

(#1289) almaf1231 válasza sajti_pajti (#1286) üzenetére


almaf1231
újonc

Igen épp emiatt a def. miatt tettem fel a kérdést! De köszönöm mindenkinek a választ. :) Éppen most jöttem ki Olaszba, csak Revolutot használva eddig minden zökkenőmentes!

(#1290) Iginotus


Iginotus
őstag

Nektek mennyi idő volt a kártya? Augusztus 8 óta várom... elvileg 20. Ára írta, hogy megjön...

Plug and Pray... :)

(#1291) edk- válasza Iginotus (#1290) üzenetére


edk-
őstag

Egy héten belül itt volt két kártya is.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1292) Iginotus válasza edk- (#1291) üzenetére


Iginotus
őstag

6 eurós vagy 10 eurós szállítással? :)

újra fogom rendelni akkor holnap ha nem jön meg este.

Plug and Pray... :)

(#1293) edk- válasza Iginotus (#1292) üzenetére


edk-
őstag

Ingyenessel.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1294) Iginotus válasza edk- (#1293) üzenetére


Iginotus
őstag

F@sza és én meg fizettem érte..
Én nálam csak premium számlához engedi azt ...
Preniumra elő fizetek egy hónapra azt le lehet mondani?

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#1295) edk- válasza Iginotus (#1294) üzenetére


edk-
őstag

Az 1. hsz-ban linkelt cikkben van ajánlókód, ha azzal regisztrálunk, ingyen küldik a kártyát.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1296) Iginotus válasza edk- (#1295) üzenetére


Iginotus
őstag

Azzal regeltem nem volt ingyenes a küldés.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#1297) edk- válasza Iginotus (#1296) üzenetére


edk-
őstag

Nekem két személynek is az volt. A második júliusban, úgy emléxem.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1298) Iginotus válasza edk- (#1297) üzenetére


Iginotus
őstag

Akkor ez eddig tartott.

Az utalás nagyon gyorsan ment de most újra rendeltem a kártyát :)
Remélem ideér.

Plug and Pray... :)

(#1299) RobexX10


RobexX10
aktív tag

(#1300) MrPeekaboo válasza RobexX10 (#1299) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Úgy legyen, csak aztán ha bevezették nehogy úgy járjunk, mint a románok, ahol ugyan elérhető a bankkártyás RON feltöltés viszont jópár bank, köztük az ottani OTP is, azzal trükközik, hogy egy DCC jellegű konverziót hajt végre (RON-EUR-RON). Tehát pl. 50 RON feltöltése több, mint 50-be fog kerülni a konverzió miatt... Aki kíváncsi a részletekre az itt angolul elolvashatja.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.