Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) KTU válasza Laox (#1850) üzenetére


KTU
addikt

Lehet 1 személy párszor megcsinálhatja, de sokadjára biztos szankcionálják.
Nekem "csak" kb. 200Km lenne oda/vissza,
elég drága

:D

200€ ig ingyen van, 1 hónapban, csináltass inkább a nagyszülőknek is kártyát, és máris sokszorozod.
;)

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1852) Ixion77 válasza Laox (#1850) üzenetére


Ixion77
őstag

Jellemzően ugyanabban a fizetési módban térítenek vissza minden komoly cégnél amiben fizettél. Tehát kártyás/netes vásárlás esetén kártyára. Kis összeg esetén szoktak néha olyan jófejek lenni hogy kp.ban adják vissza. De ez tényleg csak jófejség a részükről, ugyanis nagyobb a költsége mint az elektronikus fizetésnek.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#1853) Pikkolo^^ válasza Ixion77 (#1852) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem a Media Markt december 1.-én 32.000 Ft-t adott vissza kp-ban, az nem olyan kis összeg.

(#1854) maestro87


maestro87
őstag

Tegnap megérkezett a MasterCard-om. Aktiválás nélkül netes vásárlásokra már lehet használni, vagy battyogjak el egy automatához és vegyek le róla pénzt? Ebben az esetben az EUR tárcán lévő összeget át kell előtte konvertálni HUF-ra? Vagy maradhat az EUR és vásárlásoknál, készpénz felvételnél vált automatikusan?

(#1855) Gabo4 válasza maestro87 (#1854) üzenetére


Gabo4
csendes tag

Vegyél egy zsömlét, maradhat Euroban.

(#1856) brainticket válasza maestro87 (#1854) üzenetére


brainticket
aktív tag

az első vásárlás ne contactless legyen, az első pin kódos vásárlás után aktiválva van a kártyád.

(#1857) maestro87 válasza Gabo4 (#1855) üzenetére


maestro87
őstag

:DDD
De kp felvétellel is lehet aktiválni (nem szoktam kártyával fizetni :B )? Magyar bankos Visa kártyámat aktiválás nélkül is tudtam használni online vásárlásra. Azért kérdezem, hogy ez is ilyen, vagy ez aktiválás nélkül egyáltalán nem használható?

(#1858) brainticket válasza maestro87 (#1857) üzenetére


brainticket
aktív tag

Activating my Revolut card
In order to activate your Revolut card, you need to verify your identity. We'd ask you to submit a government-issued photo ID, a selfie, and sometimes a proof of your residency. The whole process normally takes less than 5 minutes.

After your identity is verified, your virtual card can be used right away for online transactions. For your own safety, contactless and online payments of your physical card are only activated after you complete a chip-and-PIN transaction in-store. You can also manually enable them via the 'Security settings' within the 'Cards' section of the app.

(#1859) Reinkz


Reinkz
senior tag

Néha spamelem őket hogy legyen huf top up, remélem nem a jövő év végéről van szó ..

(#1860) Blaise válasza Reinkz (#1859) üzenetére


Blaise
veterán

Sablon bullshit válasz

(#1861) flegga92 válasza Laox (#1850) üzenetére


flegga92
senior tag

Rengetegen csinálták ezt a Lidl-ben is hitelkártyával, mindig kpban kaptad vissza, ezért kell vásárlói kártya pár éve, ha rendszeresen ezzel játszol, nem adják vissza kp-ban.

(#1862) evrynet0


evrynet0
csendes tag

lengyelek megkapták a saját IBAN számukat szóval van remény :D

aki mostanában kapott revolut kártyát az megírná az első 6 számjegyét a kártyának? Azt akarom megnézni hogy helyi kibocsájtású-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#1863) sajti_pajti válasza flegga92 (#1861) üzenetére


sajti_pajti
tag

Megjegyzem: hitelkártya esetén, ha a visszafizetési periódusban refundolsz, az is jó (pl. ótépénél tuti, cib egyszer soksok éve megszívatott így, naprakész ottani infóm nincs).

(#1864) sajti_pajti válasza evrynet0 (#1862) üzenetére


sajti_pajti
tag

Lengyelek egy icipicit többen vannak mint mi, remény persze ettől még van (az mindig van, pl. a magyarfociban sincs más csak az :D ). A revolutos kártyák meg azt gondolnám, hogy mind egy BIN alá fognak tartozni, függetlenül az ügyfél nációjától.

[ Szerkesztve ]

(#1865) flegga92 válasza sajti_pajti (#1863) üzenetére


flegga92
senior tag

Az már csak extra, hogy azt is megkaptad, de ingyen kp-hoz jutottál, nem jött rá rakat költség.

(#1866) sajti_pajti válasza flegga92 (#1865) üzenetére


sajti_pajti
tag

Sose fogom megérteni ezt a készpénz "mániát". Manapság már az óccón áruló kínai boltok jó részében is lehet kártyával fizetni...

(#1867) OberMotz válasza evrynet0 (#1862) üzenetére


OberMotz
aktív tag

@evrynet0: 527346

(#1868) Pikkolo^^ válasza sajti_pajti (#1866) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Asia Center, sarki fornettis, gyrosos stb.. mond neked valamit?

(#1869) szabi__memo válasza Pikkolo^^ (#1868) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Asia centerben sehol nem fogadják el? Csak mert gyros-ost és fornettist tudok ;]

(#1870) evrynet0 válasza OberMotz (#1867) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Köszönöm, a kártya Francia kibocsájtású érdekes.

@sajti_pajti: nem egy kibocsájtásúak. pl amit @OberMotz írt az Franciország az én régebbi kártyám (2016) az meg UK (53912320)

(#1871) brainticket válasza evrynet0 (#1870) üzenetére


brainticket
aktív tag

olvastam több helyen, hogy ezek a checker-ek a kártyaszámokhoz nem sokat érnek, sokszor köze nincs a valósághoz

(#1872) Pikkolo^^ válasza szabi__memo (#1869) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ahova én járok ott nem és a másik kettőnél sem mindig. Sajnos sokszor kell még kp-t használni.

(#1873) Laox


Laox
aktív tag

Melyik oldalon tudom megnézni, hogy az én kártyám melyik országban lett kibocsátva?

(#1874) MasterMark


MasterMark
titán

Megjött a kártyám, ez a csomagolás nagyon hatásvadász, és nagyon tetszik engem megvettek vele. ;]

Switch Tax

(#1875) sajti_pajti válasza Pikkolo^^ (#1872) üzenetére


sajti_pajti
tag

És amit így költesz nem fér bele a havi 150k-s ingyenes keretbe?

(#1876) Pikkolo^^ válasza sajti_pajti (#1875) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem ezt mondtam hanem, hogy macerás. Nyüglődés a visszaadás, van-e éppen annyi nálam stb..

(#1877) MasterMark válasza sajti_pajti (#1875) üzenetére


MasterMark
titán

Ez hogy van pontosan, és hol lehet megnézni?

Mármint hogy nekem mennyi az ingyenes kp felvételi limit, illetve ez hogy számolódik.

Switch Tax

(#1878) hedgehog válasza MasterMark (#1877) üzenetére


hedgehog
senior tag

150K az a magyar kártyákról felvehető, jogszabályban rögzített minimum, nem Revolut téma.

Revolutnál 200 € az ingyenes limit, aminek státuszát a More/Profile/Price plan menüpontban követheted.

-- aka p3d3str1an

(#1879) Madwe


Madwe
nagyúr

Sziasztok, csak kiváncsiságképpen: van olyan bátor ember, aki már egyből revolutra kéri a havi fizut? Esetleg akine nincs is más számlája már régi bankoknál? Tapasztalatok:) ?

(#1880) MasterMark válasza hedgehog (#1878) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi szépen. :R

Switch Tax

(#1881) KurtCobain


KurtCobain
őstag

Sziasztok! Hátha tudtok segíteni. A mostani (11.26-12.25) ingyen kártya akcióban teljesen ingyenes a kártya igénylés, vagy a postáért kell fizetni?

Mmm'kay?

(#1882) fravik válasza KurtCobain (#1881) üzenetére


fravik
tag

Szia! Nem kell fizetned magáért a kártyáért és postázásért, ellenben a kártyára fel kell töltened 10 EUR-t (ami a minimum) az APP-on keresztül.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#1883) Madwe válasza fravik (#1882) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem a nélkül is feladták amúgy...:)

(#1884) KurtCobain válasza fravik (#1882) üzenetére


KurtCobain
őstag

Köszönöm a választ.
Igen, azzal tisztában vagyok, nekem már van revolut kártyám. :R

Mmm'kay?

(#1885) kress válasza Madwe (#1879) üzenetére


kress
aktív tag

Amíg nincs rá betét biztosítás szerintem kevesen :)
A banki licensz elvileg már megvan, de lesz valami új számla asszem, a jelenlegieket nem védi még.

(#1886) madrac válasza Madwe (#1879) üzenetére


madrac
őstag

Szerintem nem sok magyar munkáltató menne bele, hogy az ember fizetését nemzetközi vagy uniós utalással utalja el...

(#1887) szabi__memo válasza madrac (#1886) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem se de szerintem több multinál fel sem tűnne

(#1888) madrac válasza szabi__memo (#1887) üzenetére


madrac
őstag

Valószínűleg a cégek többségénél ez többletkiadást jelentene, és eleve fel sincsenek készülve ilyen igényre, nincs rá protokolljuk. Azért előfordulhat, hogy van olyan multi ahol ez nem gond, mert mondjuk eleve sok külföldit alkalmaznak, de ezek elég kis arányt képviselhetnek a munkáltatók között. Azt se tudni, hogy mennyire rizikós egy ilyen cégnél tartani nagyobb összeget, ha semmi garancia arra, hogy csőd esetén biztos megkapja a pénzét. Másrészt ahogy hallani, nem is mindenhol fogadják el a Revolut kártyáját.

(#1889) anadroid válasza evrynet0 (#1862) üzenetére


anadroid
senior tag

Az én számlámon (december 1-én nyitottam) van egy IBAN szám, GBxx REVO 00....... kezdetű, amit egy REVOGB21 BIC követ. Ez valós IBAN? A benne levő REVO betűk miatt kérdem.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#1890) szuladam


szuladam
aktív tag

Ez az "akcio" kamu. Csak felhasználó toborzás. Akció nélkül is ingyenes a kártya (és a posta is)

(#1891) brainticket válasza szuladam (#1890) üzenetére


brainticket
aktív tag

én fizettem érte például.

(#1892) kásás


kásás
tag

Sziasztok!
Most tévedtem ide, mert olvastam egy cikket a Revolut-ról. Érdeklődnék, hogy várható valami téma összefoglaló a közeljövőben?

(#1893) HoTDoG válasza brainticket (#1891) üzenetére


HoTDoG
tag

Én is, 5.99 EUR-t. Szóval nem kamu az akció.

(#1894) evrynet0 válasza anadroid (#1889) üzenetére


evrynet0
csendes tag

igen valós IBAN, nyugodtan használhatod.

(#1895) evrynet0 válasza kásás (#1892) üzenetére


evrynet0
csendes tag

kérdezz és válaszolunk :) (de azért olvass vissza picit)

(#1896) MasterMark válasza Madwe (#1879) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt egyébként hogy lehet kivitelezni? Amit befizetésnél mutat számlaszám, az a te számlaszámod, és arra lehetne kérni utalást?

Ugye pénznemekhez akár különböző számlaszámok vannak, akkor az mind a tied?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1897) kásás


kásás
tag

Sziasztok
Megrendeltem a kártyát és az app-ban látom a kártyát, kártyaszámmal , lejárattal, cvv kóddal. Egyedül a nevem nincs rajta. Viszont van lehetőség -rename card-, nektek is itt kellett megadni a neveteket?
Későbbiekben, ha családtagnak rendelnék kártyát akkor az ő nevét is van lehetőség itt megadni?

Még egy kérdés. Számla megszüntetésnél nincs valami trükk? Mármint ott merülnek fel költségek?

(#1898) MasterMark válasza kásás (#1897) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, az a név csak egyfajta becenév, hogy könnyebben meg tudd különböztetni, ha több kártyád van. Mindig a te neved lesz rajta.

Switch Tax

(#1899) evrynet0 válasza MasterMark (#1896) üzenetére


evrynet0
csendes tag

Igen az a te számlaszámod. Ha jól emlékszem egységesítették a számlaszámokat tehát minden pénznemnél ugyanaz. (kivétel lehet az EUR és GBP).

(#1900) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok,

ma nyitottam Revolut számlát és mellé egy TransferWise számlát is. Ezek mellett van egy forintos betéti számlám és egy forintos hitelszámlám. Külföldre viszonylag ritkán utazom, leginkább nyaralni és hosszú hétvégézni itt-ott. Egyrészt ennek okán merült fel bennem az igény a nullához konvergáló fenntartási költségű számla nyitása másrészt szeretném kideríteni, hogy egyáltalán lehetséges-e és legfőképp, hogy érdemes-e mindennapi használatra kizárólag a fenti két számlát (vagy csak az egyiket, másikat) használni? Érhet bármilyen hátrány itthon, ha nem egy itthon székelő, hagyományos értelemben vett banknál vezetem a számlámat magánszemélyként?

A konkrét kérdésem pedig a következő lenne:

Vegyük azt, hogy havonta utazom külföldre (US vagy eurózóna valamelyik országa). Hogy tudom minimalizálni a költségeimet, ha csak az említett hagyományos forintos bankszámlám van ezek mellett? Ha erről töltöm fel a Revolut-os / Transferwise-os USD és EUR számlám akkor a hagyományos bankom váltási és kezelési költséget is felszámol(hat), nem? Ha viszont a hagyományos bankomnál nyitok egy USD és egy EUR számlát akkor annak is lesz költsége, nem? Tehát ha nincs devizás bevételem, csak eseti jelleggel én magam tölteném fel a számláimat akkor így is, úgy is lesz költsége tehát felmerül, hogy van-e értelme így ennek az egésznek?

Vagy ha ugyanezt eljátszom azzal a különbséggel, hogy a hagyományos bankszámlámról / bankkártyámról töltöm fel a Revolut-os / Transferwise-os HUF-os számlámat és onnan vezetek át kisebb-nagyobb összegeket (amennyire szükségem van az adott devizanemben) akkor így csak a hagyományos bankom számolhat fel utalási díjat a forintösszeg átutalásáért és egyéb költségem nem lesz?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.