Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) betyarr válasza MrPeekaboo (#1300) üzenetére


betyarr
veterán

pfff,miért van egy olyan sejtésem,hogy ez nálunk is "divattá válik" a bankok körében majd,ha bevezetik a kártyás feltöltést? :U túl szép lenne egy ilyen kiskapu a spórolásra.a bankok is ugranának,mert elveszítenének egy rakat bevételt,meg állambácsi is a tranzakciós adó elkerülése miatt :U

(#1302) KTU válasza MrPeekaboo (#1300) üzenetére


KTU
addikt

.

törölhető

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1303) KTU


KTU
addikt

Ha ilyet lépnek, (meg persze most is) TransferWise Borderless account.

Kártyás HUF feltöltés, azonnal a számládon a pénz,
100 000 HUF / 400 Ft-ba kerül,
10 000 HUF / 40 Ft-ba kerül,
1 000 HUF / 4 Ft-ba kerül,
vagy,
Van magyar IBAN, ha olyan számlacsomagba vagy ahol olcsón utalsz Ft-ot,
nekem pl.
100 000 HUF / 300 Ft-ba kerül,
10 000 HUF / 30 Ft-ba kerül,
1 000 HUF / 3 Ft-ba kerül,
és nincs minimum költség.

Sajnos a Ft-ot nem tudom továbbítani Revolut-ra, de fiókban átváltva (ez is jól vált),
majd Revolut-ba a TransferWise kártyáról feltölthetek a kívánt pénznemben.

Ha fizetős lesz a Simple, vagy ha gyorsabb tranzakciót szeretnél.
pl.hajnal 02h körül utaltam TW-ra, reggel 08:23-kor kártyán volt a HUF

Most nem tértem ki a hitelkártyás, visszatérítésekre, mert azokkal még +ba is lehetsz.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1304) betyarr válasza KTU (#1303) üzenetére


betyarr
veterán

a tw totyikba leírnád,hogy ezek a feltöltési költségek hogy jöttek ki neked?meg melyik banknál és milyen kártyával? :R

(#1305) ANOka válasza RobexX10 (#1299) üzenetére


ANOka
őstag

Melyik év végére? :DD

(#1306) heidricha


heidricha
senior tag

Sziasztok!

Ha két munkanap alatt sem érkezik meg a transferwise átutalás a Revolut-nak, kezdjek reklamálni? mennyi idő szokott ez lenni?

A módszer az volt, hogy átutaltam a ft számlámról a TW-ra, az meg is jött szépen, áttettem EUR-ba, aztán onnan a Revolutra utaltam (ref-nek megadtam a R tagsági számot - vagy mi a neve, ami ott villog az app-ban, ha az átutalásos top-up oldalt nézem). TW szerint minden rendben elment, de a R nem jelzett azóta sem.

Nem kicsit gyanús nekem elsőre, hogy ha a transfer részleteit lekérem a TW-n, akkor az utalás megjegyzésében a nevem van, nem az a szám, amit beírtam. Ilyesmit nem adtam meg az utaláskor, nem is láttam rá lehetőséget.

(#1307) DavidQ válasza heidricha (#1306) üzenetére


DavidQ
tag

TW utalással kapcsolatban nem tudok segítségedre lenni, de nekem most a Simple visszatérítés tök gyorsan megjött. Vasárnap éjszaka indítottam és most pár perce érkezett meg. Várj még egy kicsit, a múltkor ez a művelet majd 1 hetébe telt a Revolutnak.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1308) betyarr válasza KTU (#1303) üzenetére


betyarr
veterán

meglett a dolog,rájöttem,mert időközben regeltem egy borderless accot.

(#1309) edk- válasza betyarr (#1308) üzenetére


edk-
őstag

A TW-os Revolut-töltés anélkül is megy, hogy számlát nyitnánk a TW-nál. Költsége 1% körül, megfelelő hitelkártyával ez több mint ellensúlyozható.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1310) betyarr válasza edk- (#1309) üzenetére


betyarr
veterán

(#1311) KTU válasza betyarr (#1310) üzenetére


KTU
addikt

2 fajta kártya (Revolut, Transferwise),
2X 200 EUR felvét havonta ingyen.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1312) Botigta


Botigta
aktív tag

Üdv,

Gondolom arra nincsen mód, hogy készpénz devizám közvetlenül rákerüljön a Revolut számlámra...

(#1313) KTU válasza Botigta (#1312) üzenetére


KTU
addikt

Magyarországon nincs.

De TransferWise-nál működhet, itthoni Raiffeisen számla.
Persze előtte beszélj az ügyfélszolgálattal, magyarul beszélnek/írnak.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1314) Botigta válasza KTU (#1313) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm.
Ezt már megkérdeztem a TW-től, és azt mondták, nem lehetséges. Logikus is, a Raiffeisennél a saját számlájuk van, és nem az én TW számlám.

Más: most hogy áll az ingyenes fizikai kártya igénylés? Él még?

[ Szerkesztve ]

(#1315) KTU válasza Botigta (#1314) üzenetére


KTU
addikt

Igen, csak 20€ legyen rajta.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1316) betyarr


betyarr
veterán

otp-s hitelkártyával ugye vásárlásnak számít a feltöltés,ezt valamelyik hsz-ben olvastam.viszont hogy és milyen árfolyamon kapom meg a választott pénznemben az összeget?

(#1317) Botigta válasza KTU (#1315) üzenetére


Botigta
aktív tag

- az ingyenes rendelést nem engedélyezi. Válasszam a 6 €-sat, és majd visszakapom?

(#1318) KTU válasza Botigta (#1317) üzenetére


KTU
addikt

ŐŐ izé, TW-ről kérdeztél, arra írtam. :U

Revolut-nál most annyi.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1319) hedgehog válasza betyarr (#1316) üzenetére


hedgehog
senior tag

általában 2-3 nappal későbbi deviza eladási

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1320) betyarr


betyarr
veterán

budapest bankos (upc) hitelkártyával töltögeti valaki a revolut egyenlegét?valahol mintha olvastam volna a fórumban,de most meg nem lelem,hogy készpénzfelvétnek vagy vásárlásnak minősül?

(#1321) heidricha válasza heidricha (#1306) üzenetére


heidricha
senior tag

Szép komótosan műxik a Revolut suport, de megtalálták és jóváírták az utalást.

Valóban az volt a baj, hogy a "reference" nem ment át, az utalás kommentje a nevem volt. Ilyet sehol nem adtam meg. Keresnem kell egy TW topikot is :)

Viszont a pár nap alatt annyit romlott a Ft, hogy most visszaváltva többet kaptam (volna) meg, mint amit elküldtem :)

Mivel az eredeti átutalásnak (bankom -> transferwise) mégiscsak volt némi költsége, lehet a Simple 1%-os visszatérítése lesz a nyerő feltöltési mód.

(#1322) Botigta


Botigta
aktív tag

Annyit beszéltek erről a Simple visszatérítésről, mi ez tulajdonképpen?

(#1323) ElFeo


ElFeo
tag

Sziasztok,

valakinek van tapasztalata a Revolut utasbiztosítással kapcsolatban. Egész kedvezők a díjak és arányait tekintve a biztosítási díjak sem rosszak.

(#1324) DavidQ válasza Botigta (#1322) üzenetére


DavidQ
tag

Jelenleg ez az egyetlen talán(?) díjmentes "pénzutalási" mód a Revolut kártyára. Részletek: #721

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1325) Botigta válasza DavidQ (#1324) üzenetére


Botigta
aktív tag

Díjmentes? És mi az az 1%?

(#1326) edk- válasza DavidQ (#1324) üzenetére


edk-
őstag

TW-on keresztül visszatérítős hitelkártya használatával nemhogy díjmentes a töltés, hanem még keresni is lehet vele egy picit.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1327) Rage47 válasza DavidQ (#1324) üzenetére


Rage47
veterán

ios-en működik?

(#1328) DavidQ válasza edk- (#1326) üzenetére


DavidQ
tag

Ezt a módszert nem ismerem, elmagyaráznád hogyan működik?

(#1327) Rage47: Gondolom igen. Bár nincs iphoneom, de úgy látom van Simple App ios-ra.
1. Telepíted a Simplét.
2. Regisztrálsz.
3. Bankkártyáim menüpontnál rögzíted a saját (hazai bankos) bankkártyád.
4. Ugyanennél a menüpontnál igényelsz egy Simple virtuális kártyát.
5. Ugyanennél a menüpontnál rögzíted a Revolutos kártyádat.
(Így már van 3 bankkártya a felhasználódon.)
6. A virtuális Simple kártyád egyenlegét feltöltöd a hazai kártyádról.
7. Ha rajta van a pénz a virtuális kártyán akkor (ugyanott, ahol feltöltötted) a visszatöltésre kattintasz, és a Revolut kártyára kéred a visszatöltést.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1329) DavidQ válasza Botigta (#1325) üzenetére


DavidQ
tag

Ismét KTU-t idézem:
A folyamat végén, visszatöltés után, írja hogy ez díjköteles 1% (min. 205 Ft),
de még senkinek nem vont le semmit.
A többi költséget is elengedik:
"1 A díj akciósan elengedésre kerül, melyet a Bank visszavonásig, de legkésőbb 2019.02.28-ig biztosít. "

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1330) edk- válasza DavidQ (#1328) üzenetére


edk-
őstag

1. Megnézed a Revolut appban az IBANt, amire fogadja az átutalásos töltést
2. TW-on erre az IBANra indítasz egy utalást: forráspénznem forint, célpénznem euró (vagy amit akarsz, csak a hozzá tartozó IBANt használd), fast and easy transfer, azaz kártyára terheljen
3. Megadod a hitelkártya számát. Legyél benne biztos, hogy a kártyakibocsátó bank vásárlásként könyveli ezt
4. Másnap a Revoluton van a középárfolyamon konvertált összeg. A TW 1% körüli költséget számít fel (illetve, ha meghívóval regisztrálsz, akkor az első utalás ingyenes)

Ehhez nem kell, hogy TW Borderless accountod legyen, elég a sima regisztráció a TW-on.

Euró esetén ad Local IBANt a Revolut, ott nem kell a közleménybe semmi, más pénznemnél közös az IBAN, a közleménybe a villogva megjelenített azonosító kell.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1331) Rage47 válasza DavidQ (#1328) üzenetére


Rage47
veterán

valakinek ios-en megy?
csak mert én nem tudok simple kártyát igényelni technikai okok miatt az app szerint

(#1332) KTU válasza Rage47 (#1331) üzenetére


KTU
addikt

Idézek DavidQ fórumtárstól:
"Biztos valami karbantartás van Simple oldalon, tegnap jött üzenet is az appon belül, hogy ideiglenesen nem lehet Simple kártyát igényelni." link
Ez egy hete volt.

Szerintem nincs különbség az alkalmazás funkcionális működése közt, androidon vagy ios-on.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1333) Rage47 válasza KTU (#1332) üzenetére


Rage47
veterán

Na most írt nekem az ügyfélszolgálat 2 hét után, hogy technikai hiba miatt nem lehet igényelni :(

(#1334) DavidQ válasza Rage47 (#1333) üzenetére


DavidQ
tag

Töröltem a kártyámat próbaképpen, és az elmúlt 2 napban nem engedett újat igényelni, de most sikerrel jártam. Próbáld meg most! :)

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1335) Rage47 válasza DavidQ (#1334) üzenetére


Rage47
veterán

Írtam a Simplenek a Mávos nyereményjátékkal kapcs., erre visszakapom a rendszerüktől, hogy megtelt a mailboxuk. Már nem csodálkozom semmin.

[ Szerkesztve ]

(#1336) betyarr válasza Rage47 (#1335) üzenetére


betyarr
veterán

pffff,ez ultragáz...

(#1337) szabi__memo válasza Rage47 (#1335) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ááááaaaa. De komoly bank. Komoly ország komoly bankja

(#1338) lindermen válasza edk- (#1330) üzenetére


lindermen
aktív tag

Arról van tapasztalat hogy az OTP vásárlásként könyveli-e? Vagy ez bankszámla típus függő?

(#1339) KTU válasza lindermen (#1338) üzenetére


KTU
addikt

ez bankszámla típus függő,
nekem vásárlás.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1340) lindermen válasza KTU (#1339) üzenetére


lindermen
aktív tag

Köszi! Kipróbáltam, majd kiderül :)

(#1341) lindermen válasza lindermen (#1340) üzenetére


lindermen
aktív tag

OTP-s vagyok és vásárlásnak könyvelte :)

(#1342) Hwaii


Hwaii
újonc

Sziasztok! Megtörtént már valakivel, hogy a standard shipping-el eljuttatott fizikai kártyát felbontott borítékban kapta? Az enyémet felbontották valahol útközben, ez 100%. Elképzelhető, hogy vámoláskor megnézték? Elég gáz ez egy dombornyomott kártya esetén, hiszen minden adatot leolvashattak a kártyáról.

(#1343) KTU válasza Hwaii (#1342) üzenetére


KTU
addikt

Még nem aktív, gondolom nem is aktiváltad.
Ne is tedd!
Írj a support-nak mi történt.
Küldjenek új, másik kártyát.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1344) brainticket válasza Hwaii (#1342) üzenetére


brainticket
aktív tag

Nálam is így volt, így jött meg Bécsbe, mondjuk itt iszonyat hulladék a posta, én azt tippeltem hogy máshová dobta be az meg direkt vagy véletlen felbontotta.
Persze így nem aktiváltam, kértem egy újat a supporttól a céges címemre, oda minden megjön rendben.

(#1345) szabi__memo válasza brainticket (#1344) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert ott is magyarok dolgoznak ;]

(#1346) Iginotus válasza brainticket (#1344) üzenetére


Iginotus
őstag

Neked legalább megjött :)
Nekem az első nem is jött meg. Kellet kérni még egyet ez viszont egy hét alatt ide ért.
Igaz nem volt kibontva!

Plug and Pray... :)

(#1347) exlepra


exlepra
tag

Krakkóban nem tudott a lányom kp-t felvenni, azt írta ezzel a kártyával nem lehet. A mágnescsík van csak letiltva, lehet amiatt? Úgy gondoltam az ATMek már chipesek.

(#1348) brainticket válasza exlepra (#1347) üzenetére


brainticket
aktív tag

Igen, másnak se ment emiatt.

(#1349) nutfile válasza brainticket (#1348) üzenetére


nutfile
aktív tag

simán vettem fel cash-t letiltott mágnescsíkkal.
szvsz csak az ATM kp felvét-es kapcsoló érdekes

szerk.
persze lehet, hogy valahol még mindig olyan régi automaták vannak, úgyhogy vissza is szívom a dolgot.
előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#1350) ElFeo


ElFeo
tag

Hali!

Valakivel történt hasonló?
Feltöltöttem a simple-t, azaz csak feltöltöttem volna 65.000 huf-val. Mivel az első próbálkozásnál hibát jelzett, kicsit később ismét megpróbáltam. Arról már megérkezett a megerösító email, hogy sikeres volt, de az összeg nem jelent meg a simple kártyán. Most az ügyfélszolgálat válaszát várom, a saját bankomnál már nem csak foglalásban van az összeg, hanem be is terhelődött. Tehát onnan már nem lehet visszahívni.
Azóta már többször töltöttem fel és minden renbden volt vele.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.