Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) sajti_pajti válasza flegga92 (#1600) üzenetére


sajti_pajti
tag

Csinálj virtuális kártyát és használd azt (és ha majd megjön a fizikai kártya, arra tiltsd is le a netes vásárlást).

[ Szerkesztve ]

(#1602) goldister


goldister
tag

Szerintem rájöttem a Gpay titkára.
Van ez az oldal, ahol meg lehet nézni a bin számot. Ha kiválasztom az uk és mastercardot, akkor a listában kettő Revolut jelenik meg. Az egyikhez tartozom és ott nincs pay lehetőség. Ismerek olyat akinek meg a másikba tartozó binje van és neki működik is a gpay.

(#1603) goldister válasza goldister (#1602) üzenetére


goldister
tag

Valaki meg tudja erősíteni vagy cáfolni? Elvileg ahol nincs pont és vessző ott nincs gpay. A másiknál van. Illetve van valaki premiumos? Neki melyik van?

[ Szerkesztve ]

(#1604) szabi__memo válasza goldister (#1603) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nálam van ., és ahogy korábban írtam is simán megy

(#1605) nutfile válasza goldister (#1602) üzenetére


nutfile
aktív tag

nálam ki sem írja a kibocsátó bankot :Y :F
[kép]

szerk.: amúgy prémium MC

[ Szerkesztve ]

(#1606) hedgehog válasza goldister (#1603) üzenetére


hedgehog
senior tag

nálam is van pont és vessző és tényleg működik a gpay

-- aka p3d3str1an

(#1607) denko


denko
senior tag

Sziasztok,
Fontos kérdésem lenne :)

Kártyákhoz annyira nem értek így inkább megkérdezem, hol tudom összehasonlítani a revolution árakat illetve magyar bank árai közötti különbséget, hogy megértsem valóban megéri-e revolutiont rendelni.

Leírom miért kérdezem, havonta kb megyek külföldre pár napokra EU-n belül, kb mindent kártyával fizetek kint, és érdekelne hogy mondjuk 10-20.000 ft után mennyi különbség jönne ki.

Annyit hozzátenném hogy elég sokat rendelek ebay, ali,gbről, szintén magyar kártyával természeten fizetek..

Milyen dijat kell nézni olyankor, van valami átváltási ára is ami pluszba rájön, stb?
(GranitBank)ról beszélek

Köszönöm a segitséget

[ Szerkesztve ]

(#1608) KTU válasza denko (#1607) üzenetére


KTU
addikt

revolution ≠ Revolut :U

Meg kell nézned hogy a bankod hogy vált, ez kártyafajtánként (VISA, MasterCard) is eltérő lehet, sőt devizanememként is eltérhet a százalék.
Nem, az SMS nem mérvadó amit kapsz,
a pár nappal későbbi terhelt könyvelés, amiből számolhatsz.
A különbség amit kérdezel lehet 1-2Ft, de akár jóval több is.

Avval tudsz még spórolni, ha akkor váltasz mikor "erős" a forint.
Ha úgy is tudod hogy kell x mennyiségű deviza figyelni kell az árfolyamot.

Revolut-tal hétvégén ne válts, ha nem feltétlen szükséges.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1609) silver-pda válasza denko (#1607) üzenetére


silver-pda
aktív tag

Szia!

Én azt figyeltem meg, ha magyar kártyával fizetek külföldön (jellemzően €) akkor 5-6 Ft-al több, mintha Revolut-val csinálnám. Netes $ fizetésnél a magyar kártya 2-3 Ft-al több, mint Revolut. Mindez 1 €-ra ill. 1 $-ra vonatkozik. Hétvégére ált. feltöltöm a Revolutot, ha tudom, hogy vásárolok, mert akkor mentesülök a hétvégi felártól.

(#1610) ANOka


ANOka
őstag

Ilyet még nem tapasztaltam:
Múlt hét szerdán Simple visszatöltéssel raktam pénzt a Revolut virtuális kártyámra, ami még mindig nem érkezett meg.
Az előző (3 hónapban) 3 alkalommal mindig megjött 3 munkanapon belül. :F :(

(#1611) L4mie válasza ANOka (#1610) üzenetére


L4mie
veterán

Ez hogy működik, telefonnal fizetsz paypass szerűen nfc chippel, és a virtuális bankkártya van beadva az appnak? O.o Ha így megy akkor az nagy királyság. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1612) hedgehog válasza L4mie (#1611) üzenetére


hedgehog
senior tag

huh, a kérdést sem értem, de azért megválaszolom:

A "Simple feltöltés" az az a módszer, amit korábban is írtunk, vagyis a Simple appban meg van adva a Revolutos kártya is, és van OTP-s virtuális kártya is, meg a saját bankkártyád.
A sajátról feltöltöd a virtuális OTP-set, utána visszatöltést kérsz, de azt már a Revolutra.

Így havonta 65K-t lehet ingyen feltölteni a Rev-re forintban, de van pár nap átfutása.

-- aka p3d3str1an

(#1613) KTU válasza L4mie (#1611) üzenetére


KTU
addikt

Simple visszatöltés Revolut ( de akár Transferwise) kártyára. [link]
Az 500 Ft-os bónusz már nem jár az első Simple feltöltésért.
3 - 6 nap is eltelhet míg megjelenik Revolut-on (Transferwise-on) a visszatöltött pénz.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1614) L4mie válasza KTU (#1613) üzenetére


L4mie
veterán

Jah a kérdés ott hibázik, hogy a simple-t nem ismerem, azt hittem valami telefonos fizetős app. amihez mindenféle bankkártyát lehet csatolni. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1615) KTU válasza L4mie (#1614) üzenetére


KTU
addikt

Igen alkalmazás [link] amihez mindenféle bankkártyát lehet csatolni :P
Letöltöd, feltelepíted, fiók létrehoz, virtuális Simple kártyát igényel, kész.
kb. 10 perc.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1616) oszy78 válasza KTU (#1613) üzenetére


oszy78
tag

Nekem még adja az 500-as bónuszt. Egy accounthoz illetve egy kártyaszámhoz csak egyszer.
Ha bármelyik nem új, akkor nem adja.

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#1617) betyarr válasza oszy78 (#1616) üzenetére


betyarr
veterán

jó neked.én fel sem tudom tölteni,mert biztonsági azonosítást kér a bankkártyámhoz.csak kár,hogy a bankkártyák menüben nincs ilyen opció :W írtam a supportnak (kb. 3 hete),de még semmi visszajelzés :U

[ Szerkesztve ]

(#1618) DavidQ válasza betyarr (#1617) üzenetére


DavidQ
tag

Nálam csak akkor kér biztonsági azonosítást, ha a revolutos kártyáról akarom feltölteni a virtuális kártyát. Ha az otp-s bankkártyával szeretnék feltölteni akkor azt probléma nélkül engedi. Illetve visszatöltést is lehet kezdeményezni olyan kártyára, aminek nem volt meg a biztonsági ellenőrzése (= a revolutos kártyára). Mi lehet nálad a gond? Rányomtál a bankkártya biztonsági azonosítás gombra, a revolutos kártyádnál? :F

[ Szerkesztve ]

Nem minden kínai szirszar szar!

(#1619) betyarr válasza DavidQ (#1618) üzenetére


betyarr
veterán

egyszerűen inaktívnak mutatja az otp-s bankkártyámat amikor feltöltésnél kiválasztanám.pedig parkolás meg miegyebeket már fizettem az alkalmazáson belül :F :U

(#1620) zsoltex70


zsoltex70
csendes tag

8-án reggel töltöttem fel a Simple-t és fele-fele arányban visszavezettem a Rev és TW kártyákra. A Revolutra 10-en reggel megérkezett, a TW-re ma, 13-án reggel :) bár érdekes, a TW app azt mutatja hogy 8-án 12 órakor történt a tranzakció

[ Szerkesztve ]

(#1621) madrac válasza silver-pda (#1609) üzenetére


madrac
őstag

Én is utánaszámoltam, OTP-nél van a fő számlám, és kiderült, hogy hétvégén egyáltalán nem éri meg Revolut-tal fizetni internetes vásárlásnál, ha nincs előre váltott deviza, hétköznap is csak pár forint a különbség a Revolut javára.

(#1622) hedgehog válasza madrac (#1621) üzenetére


hedgehog
senior tag

Igen, pár forint. De mi pont ezért a pár forint megtakarításért használjuk a Revolutot, egyébként nem szenvednénk a nyakatekert feltöltési módszerekkel :D

(egyébként ebben az évben már 2500 €-t költöttem vele, ha csak 2 Ft-ot takarítottam meg €-ként, akkor az 5000 Ft nyereség... sok kicsi sokra megy. Ja és akkor nem is számoltam az utalásokon megtakarított banki jutalékot)

-- aka p3d3str1an

(#1623) KTU válasza madrac (#1621) üzenetére


KTU
addikt

OTP-nél, Revolut-hoz "képest" kb. 1% a veszteség [link]

most

Revolut
1 € EUR --- 322,77 HUF
1 $ USD --- 286,46 HUF

OTP
A "Közép" árfolyam ma,
1 € EUR --- 326,59 HUF, itt 3,82 HUF a veszteség,
1 $ USD --- 289,40 HUF, itt 2,94 HUF a veszteség,

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1624) madrac válasza KTU (#1623) üzenetére


madrac
őstag

Nem csak árfolyamokat hasonlítottam össze egymással mert az nekem nem mond semmit, hanem hétvégi konkrét vásárlás után levont OTP-s forint összeget, azzal amennyiért a Revolut váltotta volna a forintot hétvégén dollárra.
1 forinton belül van a különbség hétvégén az OTP javára dolláronként. Hétköznap látok kb 2 forint különbséget a Revolut javára, de ez csak hozzávetőleges becslés, mert nem tudom pontosan az OTP dupla konverzió árfolyamát, pláne utólagos elszámolásnál.
Egyszóval hétvégén nem éri meg Revoluttal fizetni ha váltania kell, hétköznap is csak nagy összegeknél lehet számottevően spórolni vele. Persze külföldi fizikai kártyás vásárlásnál más lehet a helyzet, ezt nem tudom.

(#1625) cadj92 válasza betyarr (#1617) üzenetére


cadj92
csendes tag

Én már hónapok óta levelezek emiatt a supporttal, futjuk a köröket csak. Pedig egyszerű és olcsó lenne így HUF-ot tölteni revolutra.

[ Szerkesztve ]

(#1626) instantwater


instantwater
addikt

Örüljetek, hogy nincs 2.5-3%os deviza díj a bankoknál, mint angliában (Non-Sterling fee) ami minden nem angol fontban történt fizetésnél felszámolásra kerül, a kitudja milyen konverziós árfolyam mellett.

Rengeteget tudnak spórolni a kint élők a Revoluttal egy-egy nyaralás alkalmával vagy rendszeres kínából rendeléseknél, vagy egy hazalátogatás alkalmával.
Ugyan a számlavezetés, átutalás, készpénzfelvétel és a kártya legtöbbször ingyenes a bankoknál, cserébe lehúznak ilyen dolgokkal.

Én csak ajánlani tudom.
Simán fizettem már, és vettem fel KPt ingyen több olyan helyen amelyik ország valutájából nem szívesen tankol be készpénzt az ember mert kitudja mikor jár arra legközelebb.
Illetve a rendes kártya maradhat a szállodai széfben, legtöbbször elég a Revolut.
Sokszor rendelek kínából USDben fizetve, és akármennyire is megbízok az aliexpressben jó érzés tudni, hogy csak annyit tudnak levonni amennyi fel van töltve a kártyára, egyből látom a tranzakciót, és még a Non-Sterling feevel sem gazdagítom a bankokat.

[ Szerkesztve ]

(#1627) hedgehog válasza madrac (#1624) üzenetére


hedgehog
senior tag

De ez régóta ismert infó (a hivatalos faqban is benne van), hogy hétvégén van 1% margin a váltáson...
Nekem pedig hét közben is jóval kedvezőbb az árfolyam, mivel a KHB most 328,16 Ft-ért adna egy €-t, a Revolut pedig 323,21-ért, ez pedig majdnem 5 Ft... 2500 €-nél azért ez elég szép megtakarítás, még úgy is ha levonom belőle a feltöltéssel járó esetleges költségeket.

De én nem akarok senkit meggyőzni... én megelégedéssel fogom használni hétvégén Londonban is (persze pénteken váltok GBP-t :D )

-- aka p3d3str1an

(#1628) madrac válasza hedgehog (#1627) üzenetére


madrac
őstag

Én sehol se olvastam itt PH-n ezt az infót, hogy hétvégén egyáltalán nem is éri meg neten fizetni vele, igaz tényleg filléres a különbség. Sőt, pont azt olvastam a napokban, hogy ajánlgatták orrba-szájba, hogy mindenki vásároljon Revoluttal, mintha azzal mindig érezhetően jobban járna az ember. Ez így szerintem nem igaz. Ezért is írtam le a kommentemet.
Tisztán csak az aktuális árfolyamokat szerintem nem érdemes összehasonlítani, mert a bankok legtöbbször nem is a fizetéskor aktuális árfolyamon váltanak, és azt se adják meg pontosan, hogy egyébként mi alapján számolnak, ill. ott lehet kettős konverzió is. Ezért számoltam én is utána inkább egy konkrét vásárlás kapcsán, amiért már levonták az összeget forintban utólag.
Ezzel nem akartam lebeszélni senkit sem, csupán felhívtam erre a dologra a figyelmet.

(#1629) hedgehog válasza madrac (#1628) üzenetére


hedgehog
senior tag

pl. itt írtam én: #1540
de szerintem már többen és többször leírtuk... sajna nincs a topiknak összefoglalója, ezért nem tudjuk oda beleírni.
Itt a Revolut FAQ-jában is az infó: exchange rate

Azt is milliószor kitárgyaltuk már a topikban, hogy melyik bank hogy vált. A KHB pl. deviza I. eladási árfolyamon[ (pdf, 10. oldal) (plusz az esetleges devizanemtől függő elszámolási konverziós veszteség). Az árfolyam értéknapja pedig jellemzően 2-3 nappal a tranzakció utáni (erre nem keresek kommentlinket, de erről is volt már szó).

Ne haragudj ha kicsit szigorúnak tűnik a hangvétel, de ezeket a tényeket már átrágtuk itt sokszor.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1630) betyarr válasza cadj92 (#1625) üzenetére


betyarr
veterán

na,cs*sszék meg,akkor meg miért nem írnak vissza egy levelet,hogy ismert a hiba és dolgoznak rajta?ehelyett,meg etetnek az ilyen marhaságokkal,hogy kapcsoljam be az NFC-t a mobilomon (amúgy meg nem NFC képes készülékem van...),meg töröljem a kártyát,lépjek ki az appból,majd visszalépve regeljem újra.de ezt is 3 hét után kaptam válasznak :W mondanom sem kell,hogy nem segített rajtam :(((
nem baj,volt most egy kérdőív,abban szépen vázoltam a problémát is,meg azt is hogy heteket kell várni egy nyomorult válaszra tőlük :U

(#1631) madrac válasza hedgehog (#1629) üzenetére


madrac
őstag

Amit idéztél, ott se az van leírva amit én írtam, hiába oktatsz ki.
Az pedig, hogy a KHB bank hogy vált, engem személy szerint soha nem is érdekelt...

(#1632) hedgehog válasza madrac (#1631) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ezt nem értem... azt írtad, hogy hétvégén rosszabb az árfolyam, és erről senki se szólt, én pedig belinkeltem hogy de szóltunk, és egy példát is, hogy mikor.
És azt is írtad, hogy nem lehet tudni a bankok milyen árfolyamon váltanak mert nem mondják meg, én pedig írtam hogy de, és belinkeltem, hogy pl. az én bankom konkrétan mit alkalmaz. Bocs hogy az OTP-ét nem keresgéltem ki...

Egyébként KTU kollégával már nagyon sok kört futottunk árfolyamügyben, konkrét tesztelések is zajlottak, pontosan levont összegek összehasonlításával.

-- aka p3d3str1an

(#1633) brainticket válasza KTU (#1623) üzenetére


brainticket
aktív tag

Az Unicreditnél pl sokkal rosszabbak az árfolyamok, épp tegnap vonták le a havi Spotify díjat:

Árfolyam 331,34674 (HUF -> EUR)

(#1634) madrac válasza hedgehog (#1632) üzenetére


madrac
őstag

Ez most komoly, hogy nem érzékeled a különbséget aközött a két mondat között, hogy hétvégén rosszabb az árfolyam, vagy, hogy egyáltalán nem is éri meg hétvégén használni a kártyát netes vásárlásra? Ez nem hangzott el, hiába kötözködsz.
Arra pedig senki se kért, hogy keresd ki, hogy az OTP pontosan hogyan vált. Annyit írtam le, hogy én nem tudom megmondani előre, hogy adott pillanatban hogyan számolnak pontosan, de mivel utólag teszik, ezért egyébként se lehet megmondani előre. Ez is csak egy további téma, hogy belém köthess és kioktathass, de nincs igazad, hiába vered magad azóta is. Szerintem senki se kíváncsi erre.

(#1635) hedgehog válasza madrac (#1634) üzenetére


hedgehog
senior tag

oké rendben :)) :DDD :DDD :C

-- aka p3d3str1an

(#1636) goldister


goldister
tag

Amúgy akinek megy itthon a gpay, azok mikor igényelték a kártyát?

(#1637) streng válasza goldister (#1636) üzenetére


streng
csendes tag

Régen, 1 éve. Nekem a Mastercard virtuális van alatta. De pl:. egy másikat nem tudok hozzáadni, pedig másnak megy ugyan azzal a BIN-el. Nincs nagyon értelme ezen rágódni. Kipróbálod és megy, akkor OK, ha nem, akkor hiába. Majd ha hivatalosan elindul menni fog amivel menni fog. Régebben egy időben bizonyos kártyákat (csakis Mastercard) bizonyos embereknek (mindegy h beta teszter vagy sem) engedett és néha valakinek megint megy. Egyenlőre ez van...

(#1638) hedgehog válasza goldister (#1636) üzenetére


hedgehog
senior tag

Az enyém nagyon régi, 2016 áprilisi. Akkor még nem is a Revolut volt az issuer, hanem a Paysafecard kártyáit rebrandelték.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1639) ANOka


ANOka
őstag

Azt hiszem, én a Revolut-ot a továbbiakban hanyagolni fogom, amíg nem lehet hivatalosan, minden trükközés nélkül olcsón és gyorsan utalni rá Ft-ot.
Egy hete Simple-vel "visszavezetett" 40 kHUF még mindig nincs a számlán. Az előző 3 hónapban ez eddig kb. 3 munkanap alatt megtörtént.
Az alkalmazásban tegnap este/éjjel írt chat üzenetemre meg eddig semmit sem reagáltak. :(

(#1640) edk- válasza ANOka (#1639) üzenetére


edk-
őstag

TW utalással olcsón és trükközés nélkül, viszonylag gyorsan lehet rá pénzt juttatni (forintban indul, euróban érkezik).

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1641) ANOka válasza edk- (#1640) üzenetére


ANOka
őstag

USD-be(n) kellene...
Majd utánajárok a TW-nek, egyenlőre nincs még olyan loginom.

(#1642) edk- válasza ANOka (#1641) üzenetére


edk-
őstag

Úgy is lehet, csak a célszámla más. És közös, tehát figyelni kell az utalás közleményére.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1643) ANOka válasza edk- (#1642) üzenetére


ANOka
őstag

De így most gyakorlatilag a TW vált a Revolut helyett. :U

(#1644) edk- válasza ANOka (#1643) üzenetére


edk-
őstag

Ez így van, de nem baj, hiszen az is jó árfolyamon vált.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#1645) L4mie


L4mie
veterán

Ilyent kérdeztek valakitől???
Számomra nagyon fura, főleg miután azt kérték, hogy fotózzam már le magam az útlevelemet tartva...

Can you please tell me if yourself/family member/close associated has ever held or currently holding a political/governmental position? Please note that due to the sensitive nature of our work which involves moving large amounts of funds, we are bound to comply with strict governmental and EU regulations regarding anti-money laundering, fraud and terrorism funding. This will inevitably sometimes put us in the uncomfortable situation of having to trouble our users by requesting that they provide some evidence regarding the source of the funds that have passed through our system along with the identity verification. I do understand that this is cumbersome, but it is, unfortunately, a necessary process that we have to follow. We do, of course, appreciate any cooperation you provide on this matter. Thank you in advance !

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1646) MrPeekaboo válasza L4mie (#1645) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Ha meghaladod a feltöltési limit-et vagy nagyobb összegekkel (pl. >100k HUF) töltesz fel többször egymás után, akkor életbe lép egy automatizmus, ami zárolhatja a számlád, amíg eleget nem teszel a pénzmosás elleni intézkedéseknek. Ilyen esetben kérhetnek fényképet, igazolást havi fizetésről stb. amivel igazolod, hogy honnan származik a feltöltött összeg. Ezek benyújtása után megemelik a limit-et.

(#1647) L4mie válasza MrPeekaboo (#1646) üzenetére


L4mie
veterán

5 napja regisztráltam, 10 eurót raktam rá...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#1648) sajti_pajti válasza edk- (#1644) üzenetére


sajti_pajti
tag

De ezért felesleges a Revolut, mivel TW-hez is lehet kártyát igényelni...

(#1649) KTU válasza sajti_pajti (#1648) üzenetére


KTU
addikt

Neked.
De másnak nem biztos. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#1650) kirjak


kirjak
aktív tag

Na én is számolgattam kicsit, Svájcból pl gyakran átjárunk vásárolni a németekhez kb 2 hetente. Átlagosan 100eurot kölünk csak kajára plusz a ruhák stb, kb 4000 eurót költünk el abban az országban csak.

Tegnapi árfolyamokon és azok különbségén számolva a dolgokat:

A feleségem felvett a biztnság kedvéért a "sima" itteni kártyájáról 300 eurót amely összesen 345 frankjába került. 300:345= 0,869 eközben az első vásárlásom a Revoluttal 133,1:151,84= 0,87658

Tehát 0,869 vs 0,87658 a Revolut javára.

Az 4000 eurónál 4000x(1:0,87658) - 4000x(1:0,869) = 4000 x 1,15 - 4000 x 1,14 = 4600 - 4560 = 40

Tehát éves szinten kb 13.000 Forint megtkarítás ami valljuk be nem olyan sok de egy plusz alsó közép kategóriás pulóvert jelent évente kb.
Nyilván ennél sokkal többet hoz hogy én vissza kapom az országok közötti egyezség miatt az áfát, de ez már más téma.

:U

[ Szerkesztve ]

A tisztelet mindenkinek jár! ASUS ROG Chimera G703VI-E5060T

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.