Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok miután össze tört a g2-m most újra vettem egyet. Kamerája elég fakó meg homályos volt. Kiakartam cserélni az üveget, de mikor YouTube-on erre kerestem láttam egy videót. Fogkrémmel meg körömlaklemosoval polirozza meg a régi kopott karcos üveget. Kipróbáltam és tényleg szép lett. Így már szép képeket lő. Gondoltam megosztom hátha másnak is segít. :D

(#74602) stefi68 válasza sanyie70 (#74601) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, voltak ilyen praktikák a régi időkben is -> "fogkrém"

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74603) aelod válasza stefi68 (#74602) üzenetére


aelod
veterán

Enyémen szerencsére van fólia a vétel óta. Nem produkál ilyesmit mint a linken.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#74604) stefi68 válasza aelod (#74603) üzenetére


stefi68
addikt

A kamera védő üvegen?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74605) aelod válasza stefi68 (#74604) üzenetére


aelod
veterán

Igen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#74606) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Urak, ha szeretném kipróbálni az AICP-t (LineAge van fent jelenleg) simán mehet fel full wipe után?
Láttam a leírásban hogy stock LP-ra írja a telepítést, meg hogy no bootstack... no nekem az is van hybrides :)

köszi!

-= No way back from Here =-

(#74607) hard74 válasza [lAyCsI] (#74606) üzenetére


hard74
senior tag

Ha a LOS felment, simán mehet az AICP is.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#74608) reap3r válasza pityaa23 (#74581) üzenetére


reap3r
aktív tag

A képernyő zár beállításokban állítsd lejjebb az 5 mp-es lezárási időt... Azért nem kér mintát, mert alapjáraton 5 másodperc a lezárási idő, szóval ha lezárod és 5 mp-en belül oldod fel, akkor nem fog mintát kérni...

(#74609) zozi8005


zozi8005
tag

Ki hogyan szokta (már ha szokta egyáltalán) a készülék alján lévő mikrofon ill. hangszórónyílást,töltő-,és fülhallgatócsatlakozókat tisztítani?Van rá valami okos otthoni módszer,szétszerelés nélkül?

Iszonyatosan háklis vagyok az efféle dolgaimra,több mint két éves a G2-m,de kezdettől fóliás (hátlap is),szilikontokos,egy hajszálkarc nincs az egész készüléken.Pár naponta fertőtlenítős kendővel áttörlöm a tokot is kívül-belül (mintha boncteremben dolgoznék,tudom...pedig nem is :D ).
De igaz ez notebook-ra,és minden egyéb eszközömre.
Eléggé zavar a beült kosz,szennyeződés.Porszívó szűkítővel sem volt igazán eredményes.

(#74610) pityaa23 válasza reap3r (#74608) üzenetére


pityaa23
senior tag

azóta áttértem AICP-re, ezt elégedetten használom, de köszi a választ!

(#74611) amoledus válasza sanyie70 (#74601) üzenetére


amoledus
aktív tag

Felolvastam a kollégáimnak és a családnak is eme sztoryt mindneki nevetett rajta ,köszi ,hogy megosztottad :R :D a linkje megvan esetleg a videónak ? :D

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#74613) amoledus válasza #99499520 (#74612) üzenetére


amoledus
aktív tag

Pozitív értelemben nevetett mindenki , hát azért fogkefe fogkrém polírozás stb. tényleg vicces,és még segített is, hab a tortán,régi Nokián én is csináltam anno :)

[ Szerkesztve ]

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#74614) aelod válasza zozi8005 (#74609) üzenetére


aelod
veterán

Alkoholos tisztíto+ fogpiszkáló és fülpiszkáló.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#74615) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
Újra került egy ilyen gép a házba, húgomé lesz majd, 32 GB-os D802-es verzsön.

Állapotra: hátul zsebkarcos, elöl örökfóliás lehetett. Annyi baja, hogy a kijelző bal felső sarkán van egy pont, ahol elszineződés van, mintha valami hátulról nyomná a panelt.

Ha a kamera fontos, akkor csak a Cloudy jöhet szóba valamivel-jobb-mint-a-gyári rendszerként? Vagy vannak már komoly ROM-ok, amiken van esetleg olyan, hogy manuális fókusz, záridő, gyári minőségű képek sötétben is?

(#74616) reap3r válasza norbert1998 (#74615) üzenetére


reap3r
aktív tag

Csak a stock alapú, mert a custom romok még mindig ramaty kamerával rendelkeznek. Viszont a lollipop már sztem igen döcögős, multitasking megfekteti, ha nincs egy Dorimanx kernel alatta, még azzal is küszködne egy Snapchat és Messenger és Chrome néhány lappal. Annyira zavart már hogy a stock LP-n belassult az egész, hogy áttértem 7.1-es romokra és nem várok sokat a kamerától, multitasking így szépen megy, a kamera pedig jó fénynél szinte ugyanazt hozza, a multifókuszt leszámítva. A videók sem olyan rosszak, a problémák ugye szobában készült képeknél leszek és gyenge fényviszonyoknál...

(#74617) norbert1998 válasza reap3r (#74616) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor az cloudy lesz, nem? Vagy melyik a legpucerabb gyári alapú?

(#74618) stefi68 válasza norbert1998 (#74617) üzenetére


stefi68
addikt

Legpucérabb? Vagyis a legjobban kigyomlált? Mert az a Google Edition 1.5

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74619) norbert1998 válasza stefi68 (#74618) üzenetére


norbert1998
veterán

Stabil is, gondolom, ugye?

És köszi :R

(#74620) CJ4567 válasza norbert1998 (#74619) üzenetére


CJ4567
veterán

Google Editiont próbáltam, elsőre kicsit érdekes, de stabil ROM. Kamerához XCam LG-t szerintem tedd fel(Advanced driverest), mert többet tud mint a GE kamerája. Sebességben (szerintem) kb a gyári 5.0.2 körül lehet, kicsit talán jobb, gyári kernellel próbáltam. Többablakos mód van benne, és eléggé kigyomlált.

Ha gyanúsan sokáig telepíti, ne aggódj, nálam 5 perc volt a telepítés. Elvileg hybrid bootstack van benne(Telegram XOSP csoportban írták), utána gond nélkül tudtam 7.1.1 XOSP-t telepíteni.

No Sana No Life

(#74621) reap3r válasza norbert1998 (#74617) üzenetére


reap3r
aktív tag

Google Editiont tudom ajánlani, a Cloudyt el kell felejteni, az rossz. A fél xda a Cloudyt használja, de nem jönnek rá, hogy rohadtul belassul egy idő után és semennyire sincs optimalitálva, csak össze lett dobva anno és kész... Stock alapú a Google Edition és esetleg a gyomlált stock SRK rom droidth által,Itt találod

[ Szerkesztve ]

(#74622) norbert1998 válasza CJ4567 (#74620) üzenetére


norbert1998
veterán

Nyugi kiscicc, ha valaki expert ebben a telefonban itt, az én vagyok :DDD :O
Csak sose használtam gyári alapút.
na persze nem úgy érteni, de amiket műveltem vele... Negatív értelemben.

Okes, köszi, akkor próbálkozunk :R

(#74623) [lAyCsI] válasza hard74 (#74607) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

köszi!

-= No way back from Here =-

(#74624) stefi68


stefi68
addikt

Feltettem a Resurrection Remix tegnapi kiadását (RR-N-v5.8.2-20170317-d802-Official)

Eddig egyetlen gondom van vele a Titanium Backup egyetlen változata sem indul el rajta, pedig kipróbáltam 7.5.x -től 8.0.0-ig az összeset.

Valami ötlet? Sajnálnám ez miatt lecserélni....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74625) hard74 válasza stefi68 (#74624) üzenetére


hard74
senior tag

Busybox van?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#74626) stefi68 válasza hard74 (#74625) üzenetére


stefi68
addikt

Korábban nem hiányolta....

Amúgy meg lett a baj, hívásnaplót, üzeneteket gyors vissza is állítottam a többit majd holnap.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74627) fery02


fery02
addikt

Csináltam egy fa G2-t. :D
KÉPEK

Kell hozzá valamilyen matrica alapanyag, szike és némi türelem. :)

(#74628) stefi68


stefi68
addikt

Resurrection-ben, a kamera által meghívott alapértelmezett galériát nem lehet valahogy átállítani saját alkalmazásra (mondjuk Quickpic)?

Galéria alapértelmezést hiába törlöm.

Igazából annyi a legnagyobb bajom vele, hogy ha a kamera hívja meg, akkor álló tájolásban hajlandó csak képet megjeleníteni. Ha simán megnyitom a galériát akkor működik rendesen álló és fekvő tájolással is.

Megnéztem ACIP-ban is ua.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74629) stefi68


stefi68
addikt

ACIP -> AICP :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74630) amoledus válasza fery02 (#74627) üzenetére


amoledus
aktív tag

Ebay-en pár 100forintért van mindenféle méretre vágva karbon fa stb. ,ha design váltáson gondolkoznál,anno én is rendeltem carbont a hátlapra 270ft :D

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#74631) fery02 válasza amoledus (#74630) üzenetére


fery02
addikt

Én egy nagyobb tekercset rendeltem be, ami úgy sokáig jó lesz még bármi más díszítéséhez is, ha úgy lesz épp kedvem.

Azért volt nekem ez így optimálisabb, mert így a szilikontokot is díszíthettem ugyanabból az anyagból olyan stílusban, amit kigondolok.
A méretre vágottakkal annyi bajom van, hogy azokat csupasz telefonhoz tervezik, hogy azután tok nélkül hord.
Én pedig már két kijelző csere után nem vagyok hajlandó lemondani a tokról, így kézi barkácsolás játszhatott csak. :)

(#74632) fery02 válasza dzsordzs69 (#74600) üzenetére


fery02
addikt

Nekem sikerült vele secure boot error állapotba tégláznom a telefont crDroid 1.5-ön, ahogy telepítettem az appon belül a Magisk zip-et és azután újraindítottam.

Sajnos senki sem szólt, hogy ilyen kockázat is fennálhat, szóval most bújhatom a netet, hogy életre keltsem a telefont, TWRP persze nem jön be, mert megelőzi a hiba...

(#74633) stefi68 válasza fery02 (#74632) üzenetére


stefi68
addikt

Biztos nem jön be a recovery, mert nekem is volt már secure boot error-om, igaz még 6-os droidnál és addig addig próbálkoztam míg 1x csak bejött.
Feldobtam egy Google Edition 1.5-öt és az helyre hozta a particiókat, szektorokat, boot-okat stb.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74634) dzsordzs69 válasza fery02 (#74632) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ugyanebbe futottam bele én is. Gombkombinációval be lehet lépni a TWRP-be, csak gyorsnak kell lenni. Nekem először elsőre sikerült, második errornál másodszorra. Próbáld párszor. :) Nekem hibrid bootstack van, úgyhogy bekapcsolás powerpoint+hang le, majd az LG logónál elenged és azonnal hang le+hang fel. Sikerülne kell így. :)

(#74635) fery02


fery02
addikt

Óóó, ilyen figyelmetlennek lenni. :D
Többször behoztam már pedig a HR képernyőt, csak mivel már évek óta app-ból lépek recovery-be, eszembe sem jutott, hogy jó úton járok pedig, mert ott yes-yes után végül bejön a TWRP. Én meg közvetlen a TWRP-t akartam látni.

Szóval jó minden, köszönöm! :R

(#74636) stefi68 válasza fery02 (#74635) üzenetére


stefi68
addikt

Végre sikerült valakit rábeszélni, hogy próbálkozzon a recovery elérésével ahelyett, hogy mindenféle boot helyreállítási praktikákkal kísérletezzen... :C

Na ennek örömére, valaki nyilatkozzon már, hogy LineageOS, AICP, Resurrection 7.1.1 romokon másnál is ilyen bénán nyílik meg a galéria a kamerából történő indításkor?
A bénaságon azt értem, hogy mindenképpen álló tájolással igyekszik futni (és nem is hajlandó elfordulni), miközben a fényképezőt többnyire fekvő módban használom.
Ez még nem is zavarna annyira, ha módosítani lehetne a kamerából megnyíló galéria alapértelmezettségét.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74637) CJ4567 válasza stefi68 (#74636) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha a jobbra húzásra gondolsz, akkor igen, nálam is állóban nyílik meg.

No Sana No Life

(#74638) stefi68


stefi68
addikt

Az xda-s AICP topikban ráakadtam ugyanerre a problémára. Ott egy régebbi Snap kamera apk-t ajánlottak.
Kipróbáltam, működik!
Igaz csúsztatással nem lehet a kamera felületéről a galériába jutni, viszont normálisan fekvő nézetben nyitja meg azt.
[link]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74639) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Eléggé belassult már az 1.9-es crDroid. Szívesen kipróbálnék már másik ROM-ot is. Mit ajánlatok? LineageOS-t csak letöltöm és már mehet is fel? Nem kell hozzá semmi a GAPPS-on kívül, igaz? :R

Tekmen

(#74640) RECSKA válasza Tekmen (#74639) üzenetére


RECSKA
veterán

Aicp

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#74641) pityaa23 válasza RECSKA (#74640) üzenetére


pityaa23
senior tag

+1

(#74642) reap3r válasza RECSKA (#74640) üzenetére


reap3r
aktív tag

+1

#74641
+1

És én is az AICP-t javaslom, egy hete van fent és semmiféle galiba nem volt még. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehetnek hibák, de jól megy nálam :)

[ Szerkesztve ]

(#74643) Tekmen válasza reap3r (#74642) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Oké :D akkor az lesz, honnan töltöttétek le? és melyik verziót? :D
Gondolom erről az oldalról :DDD Melyik GAPPS megy fel mellé?

Sorry, még sosem raktam fel CM-en és crD-n kívül mást :B
Nagyon off: miért hasonlít ennyire az AICP oldala CM oldalára? Egy ideje nem nézegettem a dolgokat, jó ovlt minden. Mi történt? (jóó a CM vége dologgal képben vagyok)

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#74644) stefi68 válasza Tekmen (#74643) üzenetére


stefi68
addikt

Esetleg Resurrection Remix-ből az utolsót (03.17) is tudom ajánlani.
Sebességben stabilitásban nem tudom az AICP-pal összehasonlítani, mert az utóbbit csak pár órára raktam fel.
A RR-ben valahogy sokkal összeszedettebbek a beállítások, valahogy sokkal megtervezettebbnek tűnik (már a 6-os androidnál is így volt).

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74645) Tekmen válasza stefi68 (#74644) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Köszi, most egy darabig AICP lesz, már fent is van, elkezdtem belakni. A crDroidhoz képest ég és föld a beállítások sokasága..

Tekmen

(#74646) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Oké, hogy lehet elrejteni a root-ot egy alkalmazás elől? (OTP, Snapchat, etc..) :W

Tekmen

(#74647) stefi68 válasza Tekmen (#74646) üzenetére


stefi68
addikt

Visszagörgetsz pár hsz.-t és megtalálod hard74 válaszát ugyanerre a kérdésre...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74648) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

RR és AICP hogy bánik az aksival? crdroid nagyon merül, pedig semmi komoly alkalmazást nem használok, gps is ki van kapcsolva, mobilnet is..ha hozzá se nyúlok, 10 perc alatt is képes merülni 3-4%-ot

(#74649) Tekmen válasza stefi68 (#74647) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Igen megvan, bocsi :R

Annyi problémám van, hogy egy újraindítás után nem tudok belépni az AICP Extras menübe :F Felugrik, aztán el is tűnik. Ha elég gyors vagyok, akkor meg tudok nyomni menüket az Extras főoldalán, de gondolom ez nem normális :((

Tekmen

(#74650) reap3r válasza Tekmen (#74649) üzenetére


reap3r
aktív tag

Lerejtetted a rootot és most az Extras sem látja, hogy lenne root. Ott valami el lett állítva, de lehet hogy a magisk még bugos, mivel most jött új verzió. Mintha azt olvastam volna xda-n hogy volt olyan, aki lerejtette a rootot magiskban és utána semminek sem tudott root jogosultságot szolgáltatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.