Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74551) Stonerice válasza sisley76 (#74532) üzenetére


Stonerice
őstag

Szia. Nem találtam linket :( SRK ROM v1.01. ról
talán ez lenne?

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#74552) sisley76 válasza Stonerice (#74551) üzenetére


sisley76
tag

Szia.
Majdnem, ez már a v2. És már nem ugyanaz az átirat sajna. Ez már rosszabb üzemidővel rendelkezik.

íme a v1 (ez elvileg a v1.02, nem kell modemFIX és elvileg KK bootloader sem)

És itt az XDA oldalán pont kivesézik [link], hogy KK bootloader után egy modem fix is kell. Legalábbis a v1.01-hez kellett.

FM rádió nincs, és beszéd közben nem villog a hátsó LED. De az üzemidő nálam a legjobb evvel a ROMmal.
sok sikert

[ Szerkesztve ]

(#74553) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Még mindig a gyári 5.0.2-n vagyok, de érzem, hogy kezd néha kevés lenni a telefon, főleg, ha egyszerre több dolgot is használok, pl 2 edzés app egyszerre, meg mellette zenét hallgatok, akkor eléggé belassul egy idő után ha váltogatok a programok között. Gondolom valami frissebb rendszer dobna a sebességen, ram kezelésen. Van valami új amit szívesen ajánlatok? Fontos, hogy működjön a bluetooth, a gps, a duplakopp felélesztés, stabil legyen, örülnék az értesítő lednek is hátul és a kamera se legyen ótvar, de nem művész képeket szoktam csinálni, szóval nem kell kiváló legyen. A jó öreg kis nexus 4-em cr Droiddal fürgébbnek tűnik néhol, mint a G2 Lollival, gondolom akkor ezen is dobna rengeteget valami újdonság.

köszi!

(#74554) -Fly- válasza pityaa23 (#74553) üzenetére


-Fly-
tag

A crDroiddal ez is fürgébb. Az általad írt paraméterekről: egyszer néztm a BT-t, elméletileg műxik. A GPS nálam szárnyakat kapott. A kamera vállalható, a hátsó LED sajnos nem műxik. Ezen kívül a rádiót sem tudom hallgatni. Minden más fasza.

(#74555) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

A gyári LG QuickRemote féle távirányítót fel lehet rá varázsolni? Tudom van egy csomó letölthető alkalmazás, de azok tele vannak reklámokkal. Ezen kívül arra van megoldás, hogy ne csak az értesítősávon lehessen lezárni duplakoppal? (CrDroid 2.3)
Új vagyok itt, a rendszert is csak pár napja használom, de nagyon pörgős lett Lolli után :))

(#74556) -Fly- válasza z0d1@Ku$ (#74555) üzenetére


-Fly-
tag

A quickremote ez alapján nálam tökéletesen műxik:
https://forum.xda-developers.com/lg-g3/themes-apps/port-lg-quickremote-aosp-mm-t3301931
A duplakoppot is be lehet állítani teljes képernyőre, nekem is úgy van (igaz, én Nova launcherrel használom, lehet, hogy az vezérli ezt).

(#74557) z0d1@Ku$ válasza -Fly- (#74556) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi, ha lesz időm kipróbálom. A dupla koppra pedig akkor keresek valamit :D

(#74558) jaffa 2843 válasza z0d1@Ku$ (#74557) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nova Launcher. Nem is értem, hogy miért nem egy ilyen gazdag beállításokkal rendelkező launcher az alap...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#74559) z0d1@Ku$ válasza jaffa 2843 (#74558) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Lehetséges hogy azért, mert nem jön be (próbáltam már) :U

(#74560) pityaa23 válasza -Fly- (#74554) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszi, lehet rámegyek erre a cr-droidra akkor. Azt látom, hogy van a Novában duplakoppra lezárás, de a telefont fel is lehet éleszteni vele?

(#74561) stefi68


stefi68
addikt

Melyik most a legstabilabb Nougat ROM?
RR is beindult úgy látom. A LG G2 - ORIGINAL MODDING ITALY -n a legtöbbre pontozták....

Hangerő még mindig olyan szerény 7-es romokon mint pár hónapja?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74562) jaffa 2843 válasza z0d1@Ku$ (#74559) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Mi nem jön be azon, hogy mindent be lehet állítani és úgy néz ki, ahogy szeretnéd? Csak érdeklődöm.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#74563) aelod válasza -Fly- (#74511) üzenetére


aelod
veterán

Azt hol kell beállítani rajta?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#74564) pityaa23 válasza aelod (#74563) üzenetére


pityaa23
senior tag

Szerintem neked kell beállítgatni az opciókat. [link]

szerk: az oldal alján van egy nova backup beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#74565) aelod válasza pityaa23 (#74564) üzenetére


aelod
veterán

:R thx, kipróbálom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#74566) pityaa23


pityaa23
senior tag

Ma nekiugranék a cr-Droidnak. Előtte feltennék pár egyszerű kérdést. Szeretnék teljesen legyalult telefonnal kezdeni, tehát képeket mindent ami kell előtte lementek, meg a programok beállításait is Titanium backupp-al.
A telefonomon gyári 5.0.3-van, de már twrp-vel és rootolt. Így akkor megfelelőek lennének nekem ezek a lépések?
1. A telfonról lementek mindent ami kell.
2. Twrp-ből teljes gyári visszaállítás - ez ugye legyalul mindent az sd-ről.
3. Rámásolom telefonra a cr-droid és a gapps telepítőt.
4. Wipe system,data and cache
5. flash cr-droid és gapps
6. megint factory reset
7. élvezem az új rendszert.

köszi, üdv

(#74567) reap3r válasza pityaa23 (#74566) üzenetére


reap3r
aktív tag

A 6-os lépés teljesen felesleges, sőt inkább csak probléma lesz belőle, mert le fogja gyalulni a Gapps-et szerintem, ha meg nem, akkor is lehet probléma. Én a 6-os lépést sosem csináltam custom rom esetén sosem.
Amúgy a legegyszerűbb a romolás egy OTG-vel és pendrive-val sztem, mert akkor lehet mindig fullosan gyalulni.

De amúgy mindennel egyetértek. Még wipe cache-t szoktam csinálni flashelesék előtt/után, de rohadtul felesleges elvileg, a régi megszokásomból csinálom csak -_-

[ Szerkesztve ]

(#74568) pityaa23 válasza reap3r (#74567) üzenetére


pityaa23
senior tag

Itt azt írják kell a 6-os is, ha nem korábbi cr-ről telepítesz. Kipróbálom a te verziód.

(#74569) reap3r válasza pityaa23 (#74568) üzenetére


reap3r
aktív tag

Ha XDA-n írták, akkor hallgass rájuk :) Amúgy ma este én is felteszem a Crdroidot, akkor én is megnézem ezt a 6-os lépést okoz-e bármi problémát :)

(#74570) -Fly-


-Fly-
tag

6. Lépés felesleges. A flashelés befejezésekor a TWRP felajánlja a cache és a Dalvik/ART cache törlését. Ha biztosra akarsz menni, akkor az bőven elég. Aztán ha megtetszik a rendszer és megtartod, az új verziók mehetnek dirty flash-el.
Nekem vsn egy pendrive, amit erre a célra használok. Erre megy rá a ROM, a gapps, a Viper illetve a quickremote. Ilyenkor azt dugom rá és arról szépen felmegy minden; ott vannak egy helyen.

(#74571) Torry válasza -Fly- (#74570) üzenetére


Torry
addikt

Ehhez miért használsz külön pendrive-t?

Én minden frissítést vagy rom cserekor rom+gapps-t telóra mentem, onnan telepítem.

(#74572) fery02 válasza Torry (#74571) üzenetére


fery02
addikt

Mert úgy mindent (internal storage-t is beleértve) lehet gyalulni ROM-olás előtt és véletlenül sem tud semmi maradvány sem maradni az előző rendszerből.
Nekem is van ezért egy "ROM-olós pendrive"-om, nekem megéri.

[ Szerkesztve ]

(#74573) pityaa23 válasza -Fly- (#74570) üzenetére


pityaa23
senior tag

És mi a vélemény erről a Viper-ről? Csak mert nekem a gyári romon lévő audió lejátszó teljesen megfelelt úgysem szoktam az eq-val szarakodni, meg semmi xtra basszus ilyenek, sőt amikor feltettem a powerampot csalódás volt, nem volt olyan tiszta, meg életteli a zene, holott mindenki el van ájulva tőle a play áruházban.

(#74574) Tüske0614


Tüske0614
aktív tag

Ez a Magisk mi akar lenni ??

(#74575) Torry válasza fery02 (#74572) üzenetére


Torry
addikt

Éértem.
Ezer éve nem csináltam full formatot.

(#74576) stefi68 válasza stefi68 (#74561) üzenetére


stefi68
addikt

Szóval, akkor melyiket töltsem?
Lineage, cRdroid, AICP, DirtyUnicorns v. ResurrectionRemix ... van választék :)

Hangerőt melyik kernelében lehet növelni?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74577) Tüske0614 válasza stefi68 (#74576) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

RR-t használtam nem volt semmi gáz. most 2 hétig aicp szintén semmi baj . talán a lineage jobb az akksival

(#74578) -Fly- válasza pityaa23 (#74573) üzenetére


-Fly-
tag

A Viper hogy úgy mondjam az Android ASIO-ja. Egy hangdriver a minőségre kihegyezve. A G2 esetén a benne levő quasi high-end DAC megérdemli a hozzá illő drivert.
Jóval több, mint egy egyszerű equalizer vagy frekvenciaszűrő vagy -kiemelő. A hang szinte minden paraméterét lehet változtatni, így a gyárinál sokkal szebb hangzást lehet elérni -de természetesen ez negatív irányba is igaz. Letölthetőek hozzá előre konfigurált hangprofilok, ezek között is lehet találni megfelelőt.

(#74579) reap3r


reap3r
aktív tag

Sony Beats 5.5 melyik 7-es romon működik? Valaki használja esetleg? Egy pár hónapja az összes 7-es droidon elszállt minden hang, miután feltettem ezt a fent említettet. Az Arise megy szépen mindenen, de az nem hozza a Sony Beats 5.5-öt véleményem szerint... Ti mit használtok amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#74580) pityaa23 válasza -Fly- (#74578) üzenetére


pityaa23
senior tag

Akkor kipróbálom majd. Sikerült a többi telepítés, a távirányító is. Még azért van mit beállítani, de a zene a fontos, holnapra kell.:)

(#74581) pityaa23


pityaa23
senior tag

Na hibát már találtam, nem mindig kéri a feloldó mintát.

(#74582) Torry válasza stefi68 (#74576) üzenetére


Torry
addikt

Nekem AICP jött be eddig legjobban.

(#74583) pityaa23 válasza Torry (#74582) üzenetére


pityaa23
senior tag

Feltettem végül én is. Mostanra laktam be, de ez jobbnak tűnik mint a cr. Sokkal jobban tetszik, meg stabilabbnak tűnik. Kíváncsi leszek, mennyire lesznek bugok.

(#74584) RECSKA válasza Torry (#74582) üzenetére


RECSKA
veterán

En is azt hasznalom. Sosem indult meg unra a telo, minden nap jon update ( 5-6 naponta teszem csak fel), 3 evnel is idosebb akksi tolja a 3 ora feletti sotot. Tetszik. Bar miota megvan a cseretelefon, a g2 estere meg felig van. Csak telefonalok mostmar rajta, meg zenet hallgatok.

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#74585) Torry válasza RECSKA (#74584) üzenetére


Torry
addikt

Jaja, frissítést tökéletesen elvégzi maga és én a lenti kettő miatt használom, amit a többi romban nem találtam:

-bekapcs gomb hosszanti nyomása lezárt képernyőnél=vaku bekapcsolása, ha ujra megnyomod a bekapcs gombot lekapcsol

-zárképernyőn dupla koppal vissza tudod zárni, ha csak az időt akarod megnézni

Lassulgat talán ez a rom is, de a frissítés mindig helyreteszi.

(#74586) -Fly- válasza Torry (#74585) üzenetére


-Fly-
tag

Speciel ezt a kettőt a crDroid is alapból tudja...

(#74587) Torry válasza -Fly- (#74586) üzenetére


Torry
addikt

crDroid-nál nekem nem kapcsolta le a vaku-t ha újra megnyomtam a bekapcs gombot,
a douple tap to sleep on lockscreen-t pedig az istennek nem találtam sehol.

(#74588) -Fly- válasza Torry (#74587) üzenetére


-Fly-
tag

A pilács kikapcsolása is ugyanúgy hosszan nyomva történik, mint a bekapcsolása.
A duplakoppot pedig a beállítások > crDroid settings > Lock screen menü Tap to sleep" opciója kapcsolja be.

(#74589) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Tudtok valami root elrejtő megoldást? :) (CrDroid)

(#74590) hard74 válasza dzsordzs69 (#74589) üzenetére


hard74
senior tag

Magisk manager.
https://www.androidexplained.com/oneplus-3-install-magisk/

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#74591) dzsordzs69 válasza hard74 (#74590) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi, de nálam nem az igazi. :)
Feltettem, követtem a leírást, de az újraindítás gombra a programon belül nem reagált. Újraindítottam, bootloop. Gombkombináció, twrp, flash rom, gapps. Elindítottam a Magiskot, megnéztem a statust. A root-ot felismerte, de nem volt meg a legfrissebb verzió. Ismét lefrissítettem, nem indítottam újra, a statusban új verzió szerepelt, root már nem. Ment is rendben, de nem tudtam újra engedélyezni a root-ot. (Ezt hogy kell?) Aztán újraindítottam a telefont, és mehettem még egy kört a twrp-ben. :) Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#74592) hard74 válasza dzsordzs69 (#74591) üzenetére


hard74
senior tag

Lehet crdroidon nem megy. Én Aicp-on csináltam, bár ott a magisk már a rendszer része, lehet ez a titok.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#74593) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Hm, lehet teszek egy próbát vele. És hogy lehet újra engedélyezni a root-ot?

(#74594) stefi68


stefi68
addikt

Mi ez a Magisk?
Olyan mint a Super SU?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#74595) dzsordzs69 válasza stefi68 (#74594) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Na, feltettem az Aicp-t. Nem biztos, hogy marad, de addig is, hogy kell használni ezt a Magisk-ot? Nem tudom letiltani a root-ot...

(#74596) reap3r


reap3r
aktív tag

Ez az AICP egy csoda. Remélem jól fog működni, rengetegszer volt már a telefonomon, de egy idő után mindig belassult... Beépített Magisk-kal a Viper-t és Dolby Atmost is fel lehet tenni fél perc alatt. Le lehet rejteni a Rootot is és van benne most egy-két új beállítás, ami nagyon tetszik. De ez idáig semmi probléma, este sem merült csak 1-2%-ot és nem döcög egyelőre.

(#74597) dzsordzs69 válasza reap3r (#74596) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Hogy lehet a rootot elrejteni, képtelen voltam rájönni?

(#74598) hard74 válasza dzsordzs69 (#74597) üzenetére


hard74
senior tag

Magis settings-ben kapcsold be a magisk hide-ot, majd a menüben megjelenő Magisk hide menüben pipa ahhoz alkalmazáshoz ami elől szeretnéd elrejteni a root-ot.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#74599) dzsordzs69 válasza hard74 (#74598) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

köszi. :)

(#74600) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sikerült felhegesztenem a Magiskot a CrDroidra. Egyelőre minden jónak tűnik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.