Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75801) kuyarashi válasza Laca0 (#75800) üzenetére


kuyarashi
őstag

A sajátomban cseréltem akkut. Ez az ötvözet, ugyanaz a magnéziumötvözet, ami például a jobb ThinkPadek vázát is képezi. Elég merev, nem igazán hajlékony. Nyilván az acél, vagy az üveg is hajlik, de mivel a G2 háza nem sík, ezért elég feszes. Amennyit ez képes hajolni, annyit az LCD kibír. Magától az ütéstől viszont simán tönkremegy. Mikor egy bekapcsolt folyadékkristályos kijelzőre nyomást gyakorlunk, látjuk a szivárványos elszíneződést.
A videóban, 6.00-tól láthatod a lényeget, amikor kiemelik a házból az akksit. A világos szürke anyag, maga a készülékház, ami magnézium ötvözet. (Javítsatok, ha szükséges!)

Itt pedig látszik, hogy a háza egy darabból van.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75802) fery02 válasza eclipse19 (#75798) üzenetére


fery02
addikt

Sajnos még ez a tünet is alaplap hibára adhat okot, sok alaplap hibás LG telefon produkál ilyet, hogy csak logo-znak és ennyi.

Kipróbálhatod, ha gondolod, hogy berakod hűtőbe valamennyi időre és utána próbálod bekapcsolni.
Ilyenkor előfordulhat, hogy hűtött állapotában annyira húzódnak össze az elengedett mikroforrasztások, hogy kellően ki tud alakulni megfelelő kontakt és beindul a telefon.

Persze ez arra tudhat csak elég lenni, hogy az adatokat lementsd róla, sajnos nagyon sok az alaplaphibás LG telefon, kollégám G3-jához is milyen meglepő, alaplapot keresünk. Neki is csak LG logo-zik. :/

[ Szerkesztve ]

(#75803) eclipse19 válasza fery02 (#75802) üzenetére


eclipse19
senior tag

Azóta vannak további fejlemények, ha igaz.

Tegnap sikerült elindítani!
(hűtőben még nem volt)

Rendesen elindult: logo, animáció, záró képernyő, háttérkép, minden.
Kiírta, hogy nincs benne SIM, minden OK-nak tűnt.
Pár másodperccel később a képernyő teteje becsíkozódott és azután a sötétség és semmi további reakció.

Ez alapján már inkább akku a probléma, nem?
Gondolom, ha alaplap vagy valami más alapvető része nem működne, akkor egyáltalán nem tudott volna bebootolni.... :F

Azóta töltőn van megint, led nem jelez.

További ötleteket, véleményeket szívesen fogadok.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75804) kuyarashi válasza eclipse19 (#75803) üzenetére


kuyarashi
őstag

Rendelj egy akksit és kiderül!
Én még 3.330 Ft-ért vettem, majdnem 2 éve, de mai napig hibátlan, úgyhogy leginkább ezt tudom ajánlani.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75805) eclipse19 válasza kuyarashi (#75804) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszi.
És ez átmegy az eredetiség próbán?

Neked mennyi idő alatt ért ide?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75806) kuyarashi válasza eclipse19 (#75805) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem emlékszem, hogy mennyi idő alatt ért ide, de gyanítom, hogy az általános 2-3 hetes intervallumba belefért.

Én lepődnék meg, ha eredeti volna. Ellenőriztem is; kamu. :) Jó pár ponton elvérzett. Egyébkánt "rendes" az eladótól, hogy totál eredetiként árusítja. Akkor még el is akartam hinni. Kár, hogy még nem volt meg ez az összehasonlító bejegyzés.
Keveset nyomkodom a telefont, de 4-6 napot kibír nálam, 25%-nál töltöm. (Anno úgy tippeltem, hogy, ha egyáltalán nem piszkálnám, akkor a 10. nap környékén volna 15%-on az akku. -Emiatt most tuti hátba szúrnak. :) ) Nagyon alacsony fényerővel használom (külön appot telepítettem ehhez éjszakára), amikor végeztem, egyből kinyomom a képernyőt, nem megy a wifi, a 4G/LTE, stb. Ezt a bő 3.000 Ft-ot simán megérte az akksi, de ha most vennék és nem volna ezzel tapasztalatom, akkor biztosabb forrást választanék.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75807) eclipse19 válasza kuyarashi (#75806) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát már az is valami, ha legalább megbízhatóan működik, még ha kisebb is a kapacitása.
A jelenleginél bármi jobb, csak ne robbanjon fel vagy gyulladjon ki.

Olyat esetleg nem tud valaki, ami nem hamis "eredeti", hanem vállaltan után-gyártott, de van valami azonosítható, jobb nevű gyártója, például Polarcell vagy hasonló?

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75808) kuyarashi válasza eclipse19 (#75807) üzenetére


kuyarashi
őstag

Igen. Épp annak a bejegyzésnek az alján, amit te küldtél, van egy hivatkozás egy kipróbált, utángyártott, Polarcell akkuról. :) Reméljük, ezt még nem hamisítják!

Nekem egyébként lehet szerencsém volt és jó minőségű darabot fogtam ki. Sokszor az a legnagyobb baj a hamis áruval, hogy gyenge a minőségellenőrzés, ezáltal nagy a szórás minőségben. Ez mindenre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75809) eclipse19 válasza kuyarashi (#75808) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszönöm a linket (nem olvastam végig a bejegyzést), lehet, hogy megpróbálom.

Már csak kellene valaki, aki vállalja a beszerelést, mert én nem vagyok túl gyakorlott ilyen téren.

Na, majd ha itt az ideje rákérdezek...

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75810) kuyarashi válasza eclipse19 (#75809) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szívesen.
Nem annyira vészes a csere. Épp nemrég linkeltem egy videót a szétszedésről, de ha bizonytalan vagy, akkor tényleg jobb olyanra bízni, aki csinált már hasonlót.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75811) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Valaki ki tud oktatni az alábbi kérdésben?

Még egy. D802-n a gyári Android 5.0.2 rendszeren hibátlanul működött az ACR. Telepítettem a legfrissebb LineageOS-t, amin viszont már hibát hibára halmoz. Nem rögzít, vagy nem visszajátszható a fájl, esetleg nagyon, nagyon halkan hallható (Pc-re nem is engedi átmásolni). Tudtok olyan beállítást, amivel mindez kiküszöbölhető?

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75812) Bazsa74


Bazsa74
tag

Tudnátok segíteni? Aosp fut a telefonon. Csináltam a menüből egy gyári visszaállítást. Azóta a telefonon mindig a twrp indul. Újraflesseltem onnan a romot és a gappsot, de semmi változás. A reboot menüból újraindítva és leállítva is a twrp indul csak el.

Off

(#75813) preludium975 válasza Bazsa74 (#75812) üzenetére


preludium975
tag

Flasheld újra a telefont download módban, Flash Tool-lal.

(#75814) Laca0 válasza kuyarashi (#75806) üzenetére


Laca0
addikt

Ez jó :) Csoda, hogy még nem esett neked senki :)
Ha nem használod a telefont, persze, hogy nem fogyaszt. Nekem is volt olyan hétvégi napom, kezembe sem vettem, nem hívott senki és 4%-ot fogyasztott csak egész nap :DDD
De ez nem releváns, ebből nem lehet megítélni egy telefont :)
Bocs! Csak olyan vicces volt. Régebben, a SOT háborúk alatt égett a topic 1-1 ilyen hsz miatt :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#75815) Molk válasza Molk (#75770) üzenetére


Molk
tag

Update:
Nyitottam egy ticketet, majd a hibát elismerték és a kijelző árát visszakaptam.
Most próbaképp vettem egyet az Aliexpressről ahonnan már Laca0 rendelt egy jót.

(#75816) kuyarashi válasza Laca0 (#75814) üzenetére


kuyarashi
őstag

Én is jót röhögtem. :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75817) Bazsa74 válasza preludium975 (#75813) üzenetére


Bazsa74
tag

Köszi, megtörtént. Ha már megcsináltam újra, felraktam a lineage os-t. Feleségem örült is neki. Jobban tetszik neki, mint a másik. Köszi szépen.

Off

(#75818) kuyarashi válasza Bazsa74 (#75817) üzenetére


kuyarashi
őstag

A LineageOS helyesírás ellenőrzője (és "szóajánlója") elég gyenge. Meg még 1-2 apróság van, egyébként nekem is bevált a rendszer.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75819) kuyarashi válasza kuyarashi (#75811) üzenetére


kuyarashi
őstag

ACR hívásrögzítőből a legújabbat kellett telepítenem, így megoldódott a felvételi probléma.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75820) preludium975


preludium975
tag

Most hétvégén megint megyek pestre, honnan lehet eredeti akksit venni?

(#75821) eclipse19 válasza kuyarashi (#75810) üzenetére


eclipse19
senior tag

Fery02 kollégának köszönhetően szert tettem egy akkura, amit ez úton is köszönök neki.

Van valaki a fórum látogatók között, aki Miskolcon lakik és van már tapasztalata akku cserében vagy akár csak G2 szétszedésben és tudna nekem segíteni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75822) Danny365 válasza eclipse19 (#75821) üzenetére


Danny365
őstag

Igazából ha nézel youtube-on egy akku cserés videót, gond nélkül meg tudod te magad is csinálni. Esetleg lehet, hogy szükséges lesz ilyen apró csavarhúzóra, de az is beszerezhető.

(#75823) kuyarashi válasza eclipse19 (#75821) üzenetére


kuyarashi
őstag

Youtube. (Csak a leragasztott akku kifeszítgetése csúnya művelet, egyébként nem egy bonyolult feladat.)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75824) eclipse19 válasza kuyarashi (#75823) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75825) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok.
Jó pár éve olvasgatom ezt a topicot, de eljött az idő hogy elbúcsúzzak. Jó öreg G2-met lecseréltem, mivel akku és képernyő sárgulási gondjai lettek, és a javítási költségeket már nem biztos hogy megérte volna. Ezért döntöttem a csere mellett.
Hűtlen leszek a gyártóhoz is, mert egy Huawei mate 10 pro lett a kiválasztott. Remélem ezzel is kihúzok hasonlóan hosszú időt mint a G2-vel.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#75826) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Tesóm G2-jét kellene resetelni, mert elkezdett jóval gyorsabban merülni az akksi, mint pár hete. Kicseréltette az akksit, de ugyanúgy merül... Gondoltuk, hogy egy Factory Reset hátha segít rajta, de ugye ilyenkor az appok által létrehozott könyvtárak megmaradnak. Van jó néhány közülük, ami nem kell már, de nem minden könyvtárról tudni, hogy mi hozta létre...

Hogyan oldható meg, hogy a könyvtárak is alaphelyzetbe álljanak vissza (tehát csak az legyen rajta, ami gyárilag is volt)? Ezt csak úgy lehet megoldani, ha újrahúzzuk a ROM-ot?
Ha már új ROM kerül rá, van ajánlottabb, mint a gyári? Milyet érdemes felrakni rá, ami stabil?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75827) kuyarashi válasza Norbi.Sz (#75826) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Szerintem gyári visszaállítást követően nem maradnak meg az általad említett mappák, de ezt majd a többiek megmondják, ugyanakkor biztos, hogy jobban jársz egy friss ROM-mal.

Én most a LineageOS-t használom kb. 3 hete. Bevált. Ezalatt kb. 4-szer frissült (~5 perc alatt). Ami nem tetszett benne, hogy gyorsan merült, de épp a legutóbbi frissítéssel ezt megoldották. Még nem olvastam utána, hogy mit tartalmaz ez az update, de egyértelmű, hogy az akkuidőre nagy hatással van.
Másik rendszert nem próbáltam, de a gyári 5.0.2-nél jóval gyorsabb. Annak tetszett a felülete, de már ezt is nagyon megszerettem. Eddig nagyon stabil. Szívesen ajánlom.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75828) Norbi.Sz válasza kuyarashi (#75827) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

És LineageOS-ből melyik verziót használod? A legújabbat (Oreo-t)?

Esetleg kaphatnék egy linket, hogy honnan töltötted le?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75829) kuyarashi válasza Norbi.Sz (#75828) üzenetére


kuyarashi
őstag

Amióta felraktam 3× frissült, legutóbb március 7-én. Úgy nézem kb. 8-9 naponta jön update.
Jelenleg (is) 14.1 a verziószáma (Android 7.1.2). D802-re szerintem ez a maximum egyelőre.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#75830) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Haver rendelt aliról szerinte eredeti aksit, de beletéve a telefonba nem veszi fel a töltést.
Jelenleg [5.0.2][D802] Google Edition 1.5 rom van rajta.

Az aksi (elvileg) jó, mert kimérték!

Ő valahol azt olvasta, hogy vissza kell tenni a 4.4-et és akkor jó lesz a töltés ... :))

Az összefoglalóból melyik 4.4 romot tegyem fel?
1. LG G2 16GB/32GB ZIP - D802_V20F_Stock
2. LG G2 16GB/32GB ZIP - D802_V20G_Stock

Mi a különbség az F és G jelű között, ezekben van google csomag?

(^)(>.<)(^)

(#75831) fery02 válasza vacs (#75830) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Ha kikapcsolt állapotban sem vesz fel töltést, ott gyakorlatilag semmi köze sincs hozzá, hogy épp milyen ROM van a telefonon, mert az ROM-on kívül történő folyamat.
Csak legyen működőképes a készülék.

F és G között meg már régen nem emlékszem, hogy milyen különbségek vannak, de elenyésző lehet, arra a célra, amire ti gondolnátok felrakni, jó lehet bármelyik.
Google csomag van mindkettőben.

[ Szerkesztve ]

(#75832) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

G2 Stock KnockCode Kernel meg van valakinek? Dobjon már valaki egy olyan linket, ahonnan ez a verzió letölthető, mert az Összefoglalóban található linkek közül egy jó pár már nem műxik...

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75833) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

TWRP fent van a G2-n, de olyan gondom van vele, hogy hiába indul el a TWRP, nem érzékeli, ha a kijelzőhöz nyúlok (nem érzékel érintést)...

Ha elindítom a kütyüt rendesen, nem a TWRP-be lépek be, akkor érzékel érintést, de ugye a duplakopp kijelzőfeloldás nem műxik... Most kellene felrakni a G2 Stock Code Kernelt, de ha nem tudok a TWRP-be mozogni, akkor hogyan??? (az AutoRec-el raktam fel a TWRP-t...)

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75834) stefi68 válasza Norbi.Sz (#75833) üzenetére


stefi68
addikt

OTG kábellel rádugsz egy egeret. Kipróbáltam teljesen jól működik...
Ha nincs OTG kábel akkor esetleg Flashify-jal próbáld flashelni azt a kernelt.
Sikerült megszerezni? ITT ráakadtam.
Ahogy nézem nem ugyanaz kell LGD és JDI panelhez (LCD)
Előtte nézd meg a Panel Info-val.

Ha nem megy sehogy sem akkor marad az LG FlashTool-lal KDZ flash (Stock KK/LP ROM)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75835) Norbi.Sz válasza stefi68 (#75834) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Egyenlőre megy... Picit várni kell, és érzékeli az érintést...
Csak most ott vagyok gondban, hogy felraktam megfelelően a LineageOS-t, de valamiért megáll reboot után.

Felvillan az LG logo, de csak 1 másodpercre, majd eltűnik minden, és annyi... Valószínűleg frissíteni kellett volna a TWRP-t az új LineageOS telepítése előtt, mert valamit nem tud írni szerintem a 2.7.0.0 TWRP, de ez nem volt írva sehol (utólag gondolom, hogy azzal lehet probléma)...

Csak most hogy tudok másolni valamit a kütyüre? Mert ugye most így nem lehet rá másolni semmit, nem ismeri fel a gép...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75836) stefi68 válasza Norbi.Sz (#75835) üzenetére


stefi68
addikt

Recovery-t ajánlott frissíteni Autorec után, mivel az elég régit rak fel.
KK-ról nem lehet csak úgy LOS-t csak úgy felrakni. Előtte egy Hybrid Bottstack kell!

Másolni pedig szintén OTG kábel + Pendrive, de úgy emlékszem ha recovery alatt gépre dugod látja a belső tárhelyet. Lehet hogy recoveryből Unmount-olni kell ...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75837) Norbi.Sz válasza stefi68 (#75836) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Frissítettem, de nem megy...

Újra felraktam a LineageOS-t, reboot, LG logo 1 másodpercre bejön, eltűnik, aztán csak áll (halványan világít a kijelző és semmi)...

Mi lehet a probléma???

Jaa, most látom, Hybrid Bootstack? Az mi? (sok telót telepítettem már így, de ezzel még nem találkoztam)
Mikor, hogy, honnan rakom fel? TWRP-ből?

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75838) stefi68 válasza Norbi.Sz (#75837) üzenetére


stefi68
addikt

Bootstack megvolt? (az előbb elírtam: Bottstack :) )

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75839) Norbi.Sz válasza stefi68 (#75838) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nem, azt kérdezem, mi a Bootstack? G2-t még nem csináltam, elolvastam rengeteg leírást, de a bootstack-ről nem olvastam... Mi lenne az? Gondolom egy szoftver...
TWRP alól lehet felrakni, vagy más módon? Melyik kell nekem LG G2 D802-re?

Köszönöm!

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75840) stefi68 válasza Norbi.Sz (#75839) üzenetére


stefi68
addikt

Ja, közben szerkesztetted az előzőt...
Bootstack-re keress rá itt v. a mélyvíz topikban...
ITT találod.

Sajnos most mennem kell... majd valaki átveszi.

Bootstack, ROM, Gapps és mennie kell.

Ja és persze teljes Wipe előtte recoveryből. Inernal SD nem kell!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75841) Norbi.Sz válasza stefi68 (#75840) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Sikerült, elindult, de nagyon sokszor nem válaszol a rendszer...
Azt írja, hogy "Az alkalmazás nem válszol: Bezárás/Várakozás"

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75842) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Ilyenkor újra rootolni kell a kütyüt???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75843) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sikerült végül felrakni rendesen a LineageOS 14.1-et, elindul rendesen, de nem annyira jön be (nem is annyira stabil)...

1 óra nyomkodás alatt 2x is belefutottam olyasmibe, hogy az alkalmazás nem válaszol... A szép az egészben az, hogy nem külső app-al van gond, hanem a beállításoknál...
Egyszer a csengőhang beállításakor dobta fel, aztán még egy valami beállítás közben, de az most nem ugrik már be, hogy mikor.

A kamera sem műxik egyébként, azt írta ki, hogy nem sikerült csatlakozni az eszközhöz (vagy valami ilyesmit).

Esetleg van más ajánlott ROM, amit érdemes lehet kipróbálni???

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75844) z0d1@Ku$ válasza Norbi.Sz (#75843) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Esetleg crDroid, vagy Resurrection Remix. Hosszú ideig az előbbit használtam és teljesen meg voltam vele elégedve.

(#75845) Norbi.Sz válasza z0d1@Ku$ (#75844) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Még arra gondoltam, hogy azért is lehet esetleg instabil a rendszer, hogy nem ment fel elsőre rendesen (többször raktam fel TWRP alól a LineageOS-t, mert először nem raktam fel Bootstack-et), és nem a gyári ROM-ra lett egyből felrakva?

Megpróbáljam azt, hogy visszarakom a gyári ROM-ot, és arra újrahúzni a LineageOS-t???
Most már tudom a menetét, minden megvan hozzá, ami kell és műxik...

Azzal is szívtam, hogy pl. innen nem lehetett letölteni az ioroot25-ot, máshonnan letöltöttem, de azzal meg nem volt jó... Úgyhogy másikat kellett keresni...

Igaz, hogy minden egyes újrapróbálkozás előtt csináltam FR-t, de lehet, hogy azért nem stabil most...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75846) z0d1@Ku$ válasza Norbi.Sz (#75845) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Újrarakhatod, de akkor rootolni kell újra, majd twrp. Én SRKtool programmal csináltam ezt, recovery-t is újra lehet vele rakni, csak rom telepítés előtt frissítsd majd a twrp-t a lehető legfrisebbre, onnan mehet a rom+Gapps.
Próbálj meg majd a CrDroid/RR előtt egy Google Edition-t felrakni, annak mennie kell szerintem hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#75847) Norbi.Sz válasza z0d1@Ku$ (#75846) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ha felraktam a LineageOS-t, akkor is újra kell rootolni a kütyüt? Néztem volna valamit, és azt írta ki, hogy nem rootolt a készülék... Ez nem probléma, attól jól kellene működnie az új rendszernek? Vagy lehet azért is instabil, mert nem tud valamit módosítani rendesen, mert nincs rootolva???

Egyébként LineageOS-ről vissza tudom rakni a gyári szoftvert az LG hivatalos, gyári szoftverfrissítőjével???
Vagy a KDZ file-os módszerrel megy csak vissza rendesen?

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75848) z0d1@Ku$ válasza Norbi.Sz (#75847) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az előző kommentben az volt a téma, hogy gyári rom újrahúz --> LOS ujrahúz. Erre mondtam, ha a gyári felkerül tiszta telepítéssel, akkor utána újra root + twrp. Nem hiszem hogy a root miatt működne rendellenesen (Ha jól emlékszem a LOS beállításai között van egy kapcsoló, a mi a superuser engedélyeket kezeli, nincs most előttem az a telefon hogy megtudjam nézni). Ha kihagyod a gyári rom újrahúzását, javaslom a google edition felrakását, ha az működik rendesen, akkor meg lehet újra próbálni a LOS-t vagy Cr-t. A megfelelő wipe-ok elvégzése ne maradjon el.

Annó kdz-vel csináltam, sokan nem ajánlják itt, de nekem nem volt vele probléma és szeretek veszélyesen élni.

[ Szerkesztve ]

(#75849) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Google Edition 1.5 + Dorimanx kernel próbára gondoltam... Javaslat alapján néztem utána, elég jókat írnak róla.

Akkor ehhez nem kell újraraknom a gyári rendszert, hanem mehet egyből fel így ahogy van LineageOS 14.1-re???
Vagy inkább nyomjam fel a gyári szoftvert először, azzal nem veszítek semmit? A gyárit tehetem vissza az LG gyári szoftverfrissítő alkalmazásával? Ez visszapakolja a Stock Kernelt is???

Dorimanx kernelt mikor kell felrakni? Csak mert látom, hogy annál írja, hogy 4.4.2 nincs támogatva, 5.0.2-höz készült verzió kell a Google Edition 1.5-höz...

TWRP indítás -> Wipe -> Dorimanx kernel flash TWRP alól -> Google Edition 1.5 -> Öröm és bódottá???

Esetleg más a sorrend/kihagytam valamit?

Elnézést a sok kérdésért, de LG-vel még sosem volt dolgom...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#75850) Norbi.Sz válasza Norbi.Sz (#75849) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Egyébként ahogy egyre többet olvasok utána, egyre jobban belekeveredek :)

A gyári szoftvert hogyan lehet a legegyszerűbben visszarakni LineageOS 14.1 után???
Ha ráengedem a gyári FW frissítő progit, akkor féltéglát csinálok a kütyüből, aztán jöhet a bűvészkedés, ha jól értettem...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.