Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75401) preludium975 válasza -Fly- (#75400) üzenetére


preludium975
tag

Köszönöm.

(#75402) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Ezekről a helyekről próbált már valaki akkut rendelni?
Vajon tényleg eredeti LG gyártmányok?
Melyiket ajánlanátok?

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75403) stefi68 válasza eclipse19 (#75402) üzenetére


stefi68
addikt

Nézd meg az akku csere részt az összefoglalóban...

Ahol eltérések vannak a piktogramokban ott rá kell kérdezni a forgalmazónál hogy eredeti-e, mert a képen nem eredeti van (nem kell elárulni a különbségeket nekik).
Ahol megegyeznek a sajátosságok, az sem garancia hogy a kép ténylegesen arról az akkuról készült amit forgalmaznak.
Ha rendeltél és megérkezett, jó támpont lehet a súly. Ha fele annyi mint a gyári, kapásból vissza lehet küldeni, ki sem kell csomagolni.
Ha a súly is és a piktogramok is stimmelnek, beépítheted, majd jöhet az áramfelvétel mérése ...

És ha az gyári közeli értéket mutat, akkor repesve várjuk az eredményt, hogy honnan sikerült beszerezned egy ilyen fasza aksit. :D

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75404) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Sajnos lehet eléri a vég szeretett telefonomat. :(
Tegnap késő délután valamikor használnám, de nem ébredt a kijelzője és power gomb hosszan nyomásra sem reagál.
Azóta is próbálkozgattam a nap különböző szakaszaiban, töltőre dugott állapotban sem reagál. Annyi "életjelet" jelez csak felém, hogy töltőre dugva melegszik.

Azóta minimálisan már szedtem is szét, akku-t le-vissza csatlakoztattam, ellenőriztem a többi csatlakozót is alaplapon, hiába.
Majd a napokban darabjaira szedem, aztán összerakva meglátom érni fog-e valamit.

Annyit hagy kérjek már tőletek kérlek, hogy megnéznétek-e nekem, hogy kikapcsolt állapotban is kellene-e jeleznie a led-nek, mikor töltőt csatlakoztattok?
Persze csak ha ez led-es visszajelzés bootloader független dolog, bár ha jól emlékszem lolli stock bootloader-em van (crDroid-ot használok, de bootloadert szerintem sose cseréltem a telefonon).

Persze ötletet szívesen várok, vagy ha tudtok ajánlott szervizt, ahol rá tudhatnak nézni, az is jöhet. Szeretem ezt a telefont na, még akkor is, ha szemezgetek mostanában a Xiaomi Note 4-gyel. :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#75405) Sanki válasza fery02 (#75404) üzenetére


Sanki
addikt

Én úgy emlékszem, hogy kikapcsolt állapotban is világít a led pirosan töltés közben. Majd délután meg tudom nézni Neked. Most nincs nálam a G2.

(#75406) stefi68 válasza fery02 (#75404) üzenetére


stefi68
addikt

Nincs nálam töltő, csak egy USB kábel, de gondolom mindegy.
kikapcsolt állapotban PC-re dugva egy pillanatra felvillan az akku szimbólum, jelzi a töltöttség szintjét, majd kialszik, vagyis a képernyő kikapcsol és a LED világít.

Nálam Sárgán (???)

Nem tudom van-e hozzá köze de nálam a gyári töltés LED jelzés alapból ki van kapcsolva, ez a LightFlow-ra bízom, mint ahogy az összes többi fény és hang értesítést is.
Ez elvileg nem kellene, hogy befolyásolja a színt, de mégis sárga.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75407) z0d1@Ku$ válasza fery02 (#75404) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szerintem is világítania kell a lednek. Töltéskor felvillan az akkujelző, majd elsötétül, aztán sárgán vagy pirosan világít folyamatosan led, ahogy előttem írta stefi68

(#75408) fery02


fery02
addikt

Köszönöm mindenkinek!
Ezzel a kikapcsolt állapotú töltés led kérdéssel azt akartam kiküszöbölni, hogy nem-e a kijelzővel lett "csak" valami, de ha szétszedem, összerakom és továbbra sem lesz jó, akkor vélhetőleg az alaplapom halhatott le ugye?

Mit gondoltok?

(#75409) z0d1@Ku$ válasza fery02 (#75408) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

És ha az akksi halott?

(#75410) eclipse19 válasza stefi68 (#75403) üzenetére


eclipse19
senior tag

Köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#75411) Kajt


Kajt
tag

Valahogy eszembe jutott, hogy meglessem mikor vettem a G2-t. Valamiért 2 év volt a fejemben, de 3 év 2 hónapos! Lassan majd nézek utódot de a design még 2017 vége felé is megállja a helyét. Stock ROM, akksin érezhető az idő de így is elmegy egy napot.

S7/1+5/S8/V30... meglátjuk. November végi akciókban bízok.

[ Szerkesztve ]

(#75412) fery02 válasza z0d1@Ku$ (#75409) üzenetére


fery02
addikt

Gondoltam rá, de csak futólag, ugyanis töltőre dugva akkor is be kellene kapcsolnia szerintem a telefonnak és előjele sem volt semmi sem, hogy az akku kezdené magát megadni.

De szerencsére van itthon pót akkum, majd megnézem azzal is.

(#75413) z0d1@Ku$ válasza fery02 (#75412) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha az oké, akkor a kijelző is meghalhat. Ha van rà módod azzal is tegyél egy próbát :)

(#75414) preludium975


preludium975
tag

Na, de jó, a 32GB-ból csak 16GB-ot lát, zseniális.

(#75415) preludium975


preludium975
tag

Sikerült, végre. Ezer köszönet Zoja™ -nek, aki írta, hogy fel kell rakni a 32GB-os JB-t, majd utána a Lolli-t. :R
Ha valakit érdekelne, [innen] le tudja tölteni.

(#75416) stefi68 válasza preludium975 (#75414) üzenetére


stefi68
addikt

Az mindig érdekelt milyen művelet után tud megváltozni a partíció 32 -> 16 GB -osra?

Egyszerűen csak felraktál egy 32-eshez való 10F kdz-t és megjavult?
Vannak leírások a vissza alakításhoz, de azok sokkal bonyolultabbak...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75417) Indiant válasza stefi68 (#75416) üzenetére


Indiant
addikt

..hátha fordítva is működik ;]

(#75418) CJ4567 válasza Indiant (#75417) üzenetére


CJ4567
veterán

Lehet vannak letiltott 32GB-os G2-k. ;]

No Sana No Life

(#75419) stefi68 válasza Indiant (#75417) üzenetére


stefi68
addikt

Úgy mint a legendás ZTE Blade-nél?
256 MB -> 512 MB RAM

Ugye emlékszel Indiant? Te is ott voltál... :D

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75420) preludium975 válasza stefi68 (#75416) üzenetére


preludium975
tag

Átalakulni úgy alakult át, hogy letöltöttem kíváncsiságból a 10A-s JB-t. A letöltő oldalon basztak odaírni, hogy hány gigabájtoshoz való, így gondoltam, hogy, mint a lollis kdz-knél, ha nincs odaírva, akkor mindkettőhöz jó. Hát nem így volt, a system 20 giga, az internal storage meg 9,6 giga lett, miután leflasheltem. Bármilyen kdz-t flasheltem utána, (minimum 10-et) sehogysem jött vissza az a +10 valahány giga. Zoja kolléga még régebben [írta] , hogy a 10F-es 32gigás JB kdz-t kell leflashelni, amihez még [linket] is adott, és valóban ez volt a megoldás(nekem, mert akinek segített akkor, ugyanebben az ügyben, neki ez sem segített). Legelsőnek [ezzel] próbálkoztam, sokaknak ez volt a megoldás, nekem speciel nem működött.

[ Szerkesztve ]

(#75421) stefi68 válasza preludium975 (#75420) üzenetére


stefi68
addikt

Akkor nálad ezért volt ilyen egyszerű, mert a 10F-fel rontottad el, így azzal is állíthattad vissza.
Másoknál bonyolultabb volt a dolog...

Amúgy az összefoglalóban ott vannak a kdz-s linkek a 10F-32GB is :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75422) preludium975 válasza stefi68 (#75421) üzenetére


preludium975
tag

10A-val rontottam el.

(#75423) preludium975 válasza stefi68 (#75421) üzenetére


preludium975
tag

stefi68, amúgy csak szerintem egy bughalmaz a G4Pulz rom? Mind a v1-es, és v2-es verzióban...

(#75424) stefi68 válasza preludium975 (#75423) üzenetére


stefi68
addikt

v1-et használtam 2x pár hónapig nekem nem volt vele nagyobb gondom.
v2 csak egy update volt (Final), igazából a dupla magas állapotsor (ami egyébként nem tetszett) az egyetlen változás benne.

Ezen is bekövetkezett nálam a Stock rormokra egyébként jellemző idő utáni belassulás.
Hiába töröltem a Cache-t, nem vezetett eredményre.

Úgyhogy visszatértem a régi kedvencemhez a Resurrection Remixhez (Final).
Szerintem már maradok is ennél, míg meg nem találom az utódot.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75425) preludium975 válasza stefi68 (#75424) üzenetére


preludium975
tag

Lehet, hogy nekem nagyok az igényeim, de én nem tudok visszatérni stockra, vagy azon alapulóra. Már az első pár órában érzem, hogy nem az igazi, közel sem volt olyan, mint mondjuk a crDroid. (Bár valamiért az is belassult, AICP-nél, és RR-nél nem tapasztaltam ilyet.) Egyébként most én is RR-en vagyok.

(#75426) fery02


fery02
addikt

Sajnos úgy tűnik itt hagyom a társaságot... :/
Darabjaira szedtem a telefont, kicseréltem benne pár korábbról beszerzett kisebb alkatrészt, plusz egy másik akkut, de ugyanúgy nem akar életrekelni.
Ha rácsatlakoztatom az akkut és próbálom bekapcsolni, akkor elkezd enyhén melegedni, de azon kívül semmi egyéb, valószínűleg akkor alaplaphibás lesz....

Szép időt (2013 tele óta) és megpróbáltatást megélt már nálam a gép, kapott tőlem rendesen azért (csomó nyomkodás, játék és ROM-olgatások), szóval bőven megszolgált.
Már szinte rutinosan szedegettem szét és össze az utóbbi évben, 2x cseréltem például benne akkut és kijelzőt. Mindkét esetben először akkuból is kijelzőből is gagyi utángyártott félét sikerült kifognom, de végül kellemesen megvoltunk egymással halála napjáig (igaz a GPS-e már egy jó ideje hulladék volt, azzal már nem is tudtam mit csinálni).
Szóval vagy alkatrésznek meghirdetem vagy megőrzöm magamnak, emlékben. :) Még majd eldöntöm.

Még szerintem simán meg lettem volna vele pár évig. De addig is ha hiányozni fog, néha nyomkodom majd kicsit anyum G2-esét. :D

Sziasztok! Kívánok Oreo-t mindenkinek és még sok jövőbeli android főzeléket erre a remek készülékre! :)

(#75427) stefi68 válasza fery02 (#75426) üzenetére


stefi68
addikt

Fáj a szívünk, hogy újfent egy értékes tagtársat veszítünk el. :O

Van már utód kinézve / véve a G2 helyett?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75428) -Fly- válasza -Fly- (#75400) üzenetére


-Fly-
tag

https://drive.google.com/open?id=0Bz3drBrqTvXdSXNfb1VEcFJFQjQ

(#75429) fery02 válasza stefi68 (#75427) üzenetére


fery02
addikt

Rendes tőled, "pár" hozzászólást ugyan valóban hagytam már itt magam mögött, az utóbbi időkben mégsem voltam már túl aktív.
Az abszolút aktív jelző mostanában téged illet, nagyon sokat teszel hozzá a fórumhoz ebből a toipikból kiindulva, minden tiszteletem is érte. :R

Kinézett telefonnak meg eddig úgy volt, hogy egy Xiaomi Redmi Note 4 lesz, míg tudomásomra nem jutott a Xiaomi Mi A1, ami mégis újabb konstrukció, például a kettő telefont hasonlítva itt már dupla kamera van, BT 4.2 és USB Type-C... na és ez egy Android One telefon, nagyon nem utolsó sorban. :))
Egyedül az akkuját keveslem (3080mAh), nem is értem, hogy ha a Note 4-be bele tudtam rakni 4000-es akkut, akkor itt ez most mi, de a mérleg mégis az újabb konstrukció felé visz (pedig egy időben megfogadtam, hogy 4000.es akku alá már nem megyek, ennyit a fogadalmakról :) ).

Bár még csak most fogok olvasgatni a kiszemelt teló topikjába véleményekért. Azt tudom eddig biztosra, hogy a Note 4-gyel tuti jól járnék.

[ Szerkesztve ]

(#75430) stefi68 válasza fery02 (#75429) üzenetére


stefi68
addikt

Némileg figyelemmel kísérem a 4x/Note4/A1 triót.
Az A1 első példányai az Eustock ígérete szerint ma várhatók kiszállításra.
Sokan várják már...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75431) preludium975 válasza -Fly- (#75428) üzenetére


preludium975
tag

Köszönöm!!

(#75432) z0d1@Ku$ válasza fery02 (#75429) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én is note4-re váltottam, megvannak a hátrányai, de összességében nagyon elégedett vagyok vele :) csak nem hiszem hogy már sok fog belőle érkezni, mert jön a note5 is pár hónapon belül

(#75433) snow2014


snow2014
aktív tag

Sziasztok. Lehet es valoszinu h off tema illetve kerdes lesz. Elosszor is hogy lekopogjam a vadi ujan beszerzett lg g2 (most 4 eves) eddig semmi problemat nem produkalt. Sem kijelzo sem alalplap sem mas rejtett hiba vagy problema. De ugy gondoltam lecserelem egy ujabb darabra termeszetessen HŰ szeretnek maradni a gyartohoz es nezegetem a G6-ot. Nektek mi a velemenyetek rola....persze ha van jobb akkor arra cserelnem de az eddigiek utan en maradnak az lg-nel ! Igaz most aicp rom van rajta minden heten letoltom a frissitest es tenyleg semmi panaszom a telora ! HIBAMENTES ! remellem nem mentem el tul off-ba de kivancsi lennek hogy ti mit szoltok a g2 utan egy g6-ra cserehez ?! Ja igen. 165 ezerert tudnam beszerezni a vadi ujan uzletbol ! Szep napot mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Mindég legyetek rosszak ;)

(#75434) stefi68 válasza snow2014 (#75433) üzenetére


stefi68
addikt

Én már láttam G6-ot 120e alatti áron is, elvileg gyártói garanciával.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75435) -Fly- válasza snow2014 (#75433) üzenetére


-Fly-
tag

Én a G5-re cseréltem. Ebben még van infra, értesítési LED, lehet hozzá minőségi DAC-ot szerezni -azaz ami a G2-ben benne van, de a G6-ból kihagyták.
Ja és a cserélhető akku is jól jöhet...

(#75436) Hipnotic válasza stefi68 (#75434) üzenetére


Hipnotic
tag

A G6 egy butított G5 nagyobb képernyővel és jobb akksival. Vízálló és elég stabil telefon mind szoftverileg, mind külsőleg (valami katonai minősítést is kapott). G2-ről mindenféle képpen komoly előrelépés, ha nem fog hiányozni az infra és szerintem be fog égni a képernyője, ugyan úgy mint G5 és G4-en (garanciában cserélik). Viszont az nagyon sok érte, amennyiért meg akarod venni. Azt javaslom, nézz körbe jobban, találsz sokkal jobb árban is.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#75437) stefi68 válasza Hipnotic (#75436) üzenetére


stefi68
addikt

Én nem akarok G6-ot venni :N
Én egy garanciális, arany színű, Telekomos S7-re hajazok. :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75438) -Fly- válasza Hipnotic (#75436) üzenetére


-Fly-
tag

A képernyő "beégése" a technológiából adódik. Tudomásom szerint nem javítják, mert nem hiba. Csak annyi, hogy időnként pár percig a kijelzőn marad egyes sokáig látható elemek szellemképe...

(#75439) preludium975 válasza stefi68 (#75437) üzenetére


preludium975
tag

Már mindenki váltani akar :O Igaz, már sodródik a szakadék szélére a jó öreg G2... :(

(#75440) Sanki válasza preludium975 (#75439) üzenetére


Sanki
addikt

Én céges telefonnak G2-t vettem, igaz kaptam nemrég a cégtől egy Nokia 635-öt, de ma visszaraktam a sim kártyát a G2-be, mert az a nokia szörnyű..

(#75441) Hipnotic válasza stefi68 (#75437) üzenetére


Hipnotic
tag

Snow2014-nek szántam a véleményem ne haragudj, csak fére címeztem. S7-el tuti jól jársz.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#75442) Hipnotic válasza -Fly- (#75438) üzenetére


Hipnotic
tag

Nekem G4-en már egyszer cserélték képernyő beégés végett és jelenleg is az végett van szervízben. Nem pár perces a beégés, hanem egész nap észlelhető. Reggelre halványodik vagy olykor el tűnik , de kb fél vagy egy óra használat után ismét jelentkezik, ha már egyszer előjött. Ugyan ez G5-ön. G6-ot egy hónapig használtam, ott is már kezdett az Always on display beégni minimálisan, gyors ki is kapcsoltam azt a funkciót.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#75443) snow2014


snow2014
aktív tag

Koszonom a valaszokat. Akkor igy ahogy irtatok vagyis ha jol ertem inkabb nezelodjek mas irantba es a g6 hagyagoljam.....

Mindég legyetek rosszak ;)

(#75444) stefi68 válasza snow2014 (#75443) üzenetére


stefi68
addikt

Azért ne húzzuk már le szegény G6-ot így látatlanban.
Nézz be a G6 topikba és tájékozódj... nem olyan rossz telefon az azért.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75445) fery02


fery02
addikt

Közben úgy alakult, hogy mégsem a "biztos" Xiaomi vonal mellett döntöttem még, hanem előrendeltem gearbest-en egy Vernee Mix 2-t.

Rendkívül kíváncsi leszek, hogy ennyi pénzért (vám mentes szállítással nálam, pontok felhasználásával együtt 44400 Ft-ra jött ki) mennyire használható telefon fog érkezni.
Kollégámnak van egy Vernee Thor-ja és szereti és ahogy én is láttam, nem rossz tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#75446) stefi68 válasza fery02 (#75445) üzenetére


stefi68
addikt

Jól néz ki, nagyon!
Majdnem 3x olyan magas mint széles :Y

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75447) preludium975 válasza fery02 (#75445) üzenetére


preludium975
tag

Aztakurva, ez csak 50k? xD

(#75448) Hipnotic válasza fery02 (#75445) üzenetére


Hipnotic
tag

Erre kíváncsi lennék. Majd oszd meg itt légyszi a véleményed a készülékről.

Samsung Galaxy S8+ G955F Midnight Black / HTC U11 Amazing Silver / LG G2 D802 Black 32 Gb

(#75449) fery02


fery02
addikt

Mindenképp beszámolok majd. :)
Még 4 napig 45000 Ft előrendelői áron, azután 53000 Ft.
Nem akarom szinte elhinni amúgy, hogy ne legyen itt valami buktató ennél a telefonnál, annyira szemtelenül olcsó...

(#75450) Trolee


Trolee
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja leesette a telefon, elvileg azóta csak a kkor érzékeli a érintést ha nagyon sokáig nyomom a kijelzőt, mintha kijelölnék.
Egyébként minden jó rajta, de így használhatatlan.
Az üvegen a bal felső sarokban van egy íves 3mm-es berepedés, ami nem tud tovább trerjedni, lehet az oka?
Vagy más?
Köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.