Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75601) fery02 válasza Beantech (#75599) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Korábban már én is körbejártam a dolgot és személyeset is tapasztaltam.
EBay-ről rendeltem kijelzőt olcsón és sajnos annak olyan is volt a minősége. Sötétebb fényerő, gyenge érzékelés (voltak pontok, ahol nem is érzékelt) és foltok a kijelzőben. Hányadék kategória.
Nem mondom persze, hogy nem lehet kifogni jót, de zsákbamacska. Talán inkább az Aliexpress-t lehetne kipróbálni, a felhasználói értékelések miatt.

Aztán azt a gagyi kijelzőt is sikerült betörnöm, de tanulva az esetből, másodjára már ETrade Supply-ról rendeltem drágábban kijelzőt. Viszont bszolút nem bántam meg, szinte gyári állapotú kiejlzőt kaptam onnan.

Kijelzőt meg ne is próbáld meg szétválasztani az érintőtől. Úgy össze van ragasztva, hogy kiválasztottnak kell ahhoz lenned, hogy ne sérts bele a kijelzőbe is.
EBay-en pl jövedelmezőbben el tudod adni (igen, az érintő törött, épp kijelzőt).

[ Szerkesztve ]

(#75602) gr8tjoey válasza Balathruin (#75591) üzenetére


gr8tjoey
tag

Nem szoftveres baja van

------((-----))------

(#75603) Beantech válasza fery02 (#75601) üzenetére


Beantech
tag

Hello, köszi az infót.

Van egy donor alaplap hibás Lg G2 -öm még régebbről aminek sajna a kijelzője halott, kíváncsiságból megpróbáltam szétválasztani a kijelzőt az érintőtől nagyjából sikerült is nem lett megkarcolva de egyértelműen látszik hogy értelmesen lehetetlen normális minőségben összerakni.

Más: Rendeltem végül egy elméletileg eredeti kijelzőt Angliából, kíváncsi vagyok milyen lesz. Már egyébként is tervbe van mobilváltás de azzal még megakartam várni a tavaszt. + Megvárnám milyen lesz a LG V30 élőben aztán eldöntöm mi lesz az utód. (HTC U11+, Huawei Mate 10 pro, LG V30 van a kalapban).

(#75604) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Amíg keresgélek újabb alkatrészt belemerültem a szoftverezésbe.
Épp a lineos14.1-et nyomkodom, és az lenne a kérdésem, hogy gapps-ot hogy raktok rá?
Letöltöttem egy zip-et amit twrp alatt kell flashelni rá? Ha jól olvastam ezt a lineos nem támogatja, vagyis azt írták, hogy ne csinálja az ember (fia). Akkor?
Köszi

------((-----))------

(#75605) stefi68 válasza gr8tjoey (#75604) üzenetére


stefi68
addikt

Opengapps

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75606) -Fly- válasza stefi68 (#75605) üzenetére


-Fly-
tag

Én a Beans-féle gapps-t szoktam használni. Úgy tudom, jobb, mint az opengapps. Vagy változott a helyzet?

(#75607) stefi68


stefi68
addikt

Ahogy tetszik...., Beans Gapps

Én az Open-ből a Nano-t rakom fel mindig. Eddig nem volt bajom vele.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75608) gr8tjoey válasza stefi68 (#75607) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ezt rásütöttem, de nem stabil, állandóan leáll, ha épp működik, akkor "be kell jelentkezni, próbálja újra". Nagy nehezen 2 programot tudtam telepíteni csak rá, amúgy szotyi.
Van valami titok? Vagy ezért írták a lineaos fórumon, hogy ne használjon senki gapps-t?

[ Szerkesztve ]

------((-----))------

(#75609) stefi68 válasza gr8tjoey (#75608) üzenetére


stefi68
addikt

Ott valami más bajság lehet.
Gapps nélkül nincsenek Google szolgáltatások, Play, szinkronizálás, stb., tehát az kell!
Próbálj egy 'tiszta' telepítést és utána ki se lépj a recovery-ből, egyből Gapps telepítés.

Volt már rá példa hogy az Opengapps-ban elrontottak valamit, de le lehet szedni a korábbi verziókat is.
Valamelyikkel jónak kell lennie.
A Beans Gapps ritkábban frissül, ha az rossz lenne már rég leszedték volna a visszajelzések alapján.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75610) gr8tjoey válasza stefi68 (#75609) üzenetére


gr8tjoey
tag

Így már jó, mondjuk a full csomagot raktam fel. Ennyi szemetet..
Köszi :C

------((-----))------

(#75611) Indiant válasza stefi68 (#75607) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem most van.
Először fiókművelet szükséges. (kiléptetett a fiókokból)
Majd a törlésük után nem lehet hozzáadni google fiókot.
Nem jelenik meg. ..és nem lehet törölni a gapps csomagot.
Újra meg nem akarom rakni a telót.

(#75612) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Veszek lottót..
Kitaláltam, hogy jó lesz a gyereknek játszani, meg youtube-ozni.
Elkezdtem próbálgatni a szoftvereket, de egy idő után fagyott mind (fekete képernyő).
Úgy gondoltam, akkor tört volna le a kezem amikor ezt kitaláltam. Már semmi se segített, le kellett venni az akksi csatlakozót, és úgy újra beindult a telefon, de később rájöttem ez a következtetés hamis.
Ha fel van pattogtatva a hátlap, akkor egy idő után kialszik a LED háttérvilágítása a képernyőnek!

W T F !!???

Most hátlap nélkül használom, és stabil, működik jól. Beleraktam egy tokba, youtube-ra így is alkalmas, de nem jövök rá az összefüggésre. Leszerelt hátlappal akárhogy nyomkodom akárhol, semmi hiba, ha felkerül rá, akkor egy idő után megszűnik a háttérvilágítás. Szépen beindul, ki is tudom már fekete képernyővel kapcsolni, de látni semmit nem lehet rajta.
Valami átok ül ezen a telón.
Ja, AEX rommal olyan számokat láttam mint még soha. Atom jó ez a ROM.

------((-----))------

(#75613) stefi68


stefi68
addikt

Én meg közben búcsúzom ... :O
Persze azért ide-ide nézek, mint minden régi telefonomnál.
Még nem döntöttem el mi legyen a G2-vel.
Azon gondolkodom, hogy meghagyom navigációra. Még nem hagyott cserben!

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75614) kp78 válasza stefi68 (#75613) üzenetére


kp78
addikt

Jelenleg én is arra használom, és másod telefonnak tartogatom, ha a G4-et elérné a BL halál :U
Csináltam rajta egy gyári visszaállítást, és meglepően fürge lett. Nincs ennek a telefonnak még most sem egy fikarcnyi szégyenkezni valója sem. :C

(#75615) CJ4567 válasza stefi68 (#75613) üzenetére


CJ4567
veterán

Én is elbúcsúztam, P9 lett az utód.

No Sana No Life

(#75616) hard74 válasza stefi68 (#75613) üzenetére


hard74
senior tag

Mi lett az utód?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#75617) stefi68 válasza hard74 (#75616) üzenetére


stefi68
addikt

Átnyergeltem a konkurenciához.
Sokáig S7-re pályáztam, de aztán pár héttel ezelőtt a kezembe került egy S7 Edge és megállapítottam hogy nem is olyan nagy tepsi mint gondoltam.
Úgyhogy sikerült szereznem egy makulátlan példányt elég baráti áron, 1 év garival.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75618) z0d1@Ku$ válasza stefi68 (#75617) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Baba egy teló, én is olyat akartam :B

(#75619) hard74 válasza stefi68 (#75617) üzenetére


hard74
senior tag

Na az tényleg nem rossz gép,és valóban nem nagy.
Egyetlen bajom vele, hogy samu.
Grat hozzá.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#75620) stefi68 válasza hard74 (#75619) üzenetére


stefi68
addikt

Igen minőségi darab valóban. Samsungból utoljára S2-m volt. Az nem volt olyan rossz annak idején. majd meglátjuk...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75621) fery02 válasza stefi68 (#75620) üzenetére


fery02
addikt

S7+ valóban faja kis telefon. Kollégának van olyan, olykor nyomkodom is.

Milyen jó lenne, ha abból is lenne Android One kiadás. :D
Úgy elég csábító lenne számomra, de "sajnos" az olyan kritérium lett számomra (köszönhetően a Mi A1-nek), hogy nem akarok mégegyszer egyéb gyártó által átszabott rendszert látni. Durván fogalmazva bazári élmény már az nekem kicsit.

Mondjuk nem fenékbe tejfel teljesen az Android One sem, mert elvileg már rég kapnunk kellett volna Oreo-t, (az lenne ugye az egyik fő lényege dolognak), de legalább biztonsági frissítések folyamatosan jönnek.
Valamint stock droiddal olyan üzemidők jönnek ki a a 3080-as akku-val, mintha 4000-es akksi lenne benne. persze ebben szerrepe van a takarékos Soc-nak is :O

[ Szerkesztve ]

(#75622) pcnet válasza stefi68 (#75617) üzenetére


pcnet
addikt

G2 után én is S7re váltottam. A5 (2017)et néztem ki, de (Antutu szerint) alig lett volna előrelépés G2höz képest és ~95e ft-ot kellett volna ráfizetni. Euronicsban néztem. Ott ugye nem számolták volna be a G2t. Így GSM boltos vásárlás lett, 140-25e. Így 5e ft-al olcsóbban jött ki az S7 mint az A5. Imádom az S7et, március közepe óta nyúzom, Ingress kezd kicsit beégni a kijelzőbe, de még nem vészes. :( Amúgy egy röccenés, egy fagyás, FC, reboot nem volt. Szóval nem bántam meg, pedig egy hétig nagyon szívtam a fogam hogy egy "használt autó árát" költöttem telefonra, nem vagyok normális.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#75623) stefi68


stefi68
addikt

Nagyon rég volt újonnan vásárolt telefonom.
Úgy vagyok vele, amíg van olyan ember aki 1 évesen eladja 60%-os áron (vétel időpontjában érvényes új árat figyelembe véve), addig én nem fogok 100 ezreket költeni telefonra.
Márpedig úgy néz ki mindig van ilyen. Csak néha sok időbe telik megtalálni a megfelelő embert..., de türelem S7 Edge-t terem :D

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75624) Indiant válasza stefi68 (#75623) üzenetére


Indiant
addikt

Küldöm Neked a Livin' On The Edge c. számot az Aerosmith-től. ;]

(#75625) stefi68 válasza Indiant (#75624) üzenetére


stefi68
addikt

Jó szám. Köszi! :DD

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75626) preludium975 válasza stefi68 (#75625) üzenetére


preludium975
tag

Én pedig a Toto összes számát ajánlom.:D
Sajnálom, hogy egy újabb G2 felhasználót vesztünk el, mikor én megérkeztem ebbe a csoportba, nagyrészt te segítettél a problémáimon, innen is köszi. Használd egészséggel az S7 Edge-t. :D Én most OptimusG3 romot nyúzom, jobban van optimalizálva, mint bármely más custom aosp rom, az akadásokat (egy időre) elfelejtettem...

(#75627) Meggyi001 válasza stefi68 (#75625) üzenetére

Akkor várunk az edge topicban, vagy már bejelentkeztél csak nem vettem észre? :)

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#75628) stefi68 válasza Meggyi001 (#75627) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, elsiklottál felette :) [link]

Az ott feltett első kérdésemre meg is találtam a megoldást az általad korábban (jó rég volt) javasolt Total Recall segítségével. S7e-n is jól működik./OFF]

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75629) Beantech válasza fery02 (#75601) üzenetére


Beantech
tag

Hát igen, igazad lett sajnos a kijelző megérkezett, de gagyi minőség ráadásul néha elkezd vibrálni.
Működni igazából működik használható de a minősége problémás.
Sajnos mivel hétfőn utazok el külföldre nem mertem bevállalni hogy Mexikóba megadja magát a teló, ezért vettem egy - szerintem - igen jó áron még gyári garis karcmentes LG G6-ot. Egyébként is kíváncsi voltam rá milyen ez a teló + Mexikóba remélem hasznos lesz a nagylátószögű optika, ha jó megtartom és majd tavasz-nyár környékén csere G7-re vagy ami éppen lesz.
Viszont ettől függetlenül hogy ez az ebay-es kijelző kidobott pénz volt megcsinálom a telót eredeti kijelzővel, biztos forrásból. Kicsit több mint 4 éve megvan a G2 még soha nem volt ilyen sokáig egy telefonom megérdemli a felújítást. :)

Fery02: Az ETrade Supply-tól rendelt kijelzőnek nagyjából rendben vannak az illesztései? Olyat néztem ki ami egyben van a frame-el és fontos lenne hogy oldalt ne világítson ki sehol sem, mert az nem kicsit idegesítő. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#75630) fery02 válasza Beantech (#75629) üzenetére


fery02
addikt

Nagyon megérdemli a G2 a felújítást szerintem is.
Én már hetek óta egy Mi A1-et nyúzok, amit tökéletes utódnak tekintek, de ha működne a G2-m, akkor szerintem még a jövő évet is simán kihúztam volna vele.
Közben igaz, hogy megtapasztaltam, hogy a 4 GB RAM igazán áldásos a 2 GB után, de ugye erről nem tudtam volna úgysem, ha maradt volna mai napig a G2. :)

Szóval nézek majd hozzá olcsón egy alaplapot és a legjobb tartalék telefon fog belőle válni.

Etradesupply kijelzővel teljesen meg voltam elégedve tényleg. Oldalt sem világított ki a háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

(#75631) Beantech válasza fery02 (#75630) üzenetére


Beantech
tag

Mi a baja az alaplapodnak?
Nekem van egy 16gb-s donor G2-ből egy alaplap amiről gőzöm sincs hogy működik-e és mivel szétbarmoltam a régi kijelzőt így nem is tudom megnézni. De nekem nincs rá szükségem ha gondolod odaadom neked hátha működik és tudsz vele valamit kezdeni. Üdv.

(#75632) stefi68 válasza fery02 (#75630) üzenetére


stefi68
addikt

"a legjobb tartalék telefon fog belőle válni"

Én is sajnálom eladni.
Egy szép és kiválóan működő 32 Gb-os dobozos, teljes gyári tartozékos példányért kaphatok max 30e Ft-ot ha szerencsém van, ha nincs akkor csak 25e-et.
Szóval fáj a szívem érte. De azért, hogy csak a fiókban pihenjen 1-2 évig azért is kár. Valakinek még okozhat örömöt. :K

Szóval nem tudom ...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#75633) gr8tjoey válasza Beantech (#75631) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ha neki nem kéne én igényt tartanék rá
:R

------((-----))------

(#75634) feco70


feco70
senior tag

Tényleg nagyon jó ez a telefon, ha lecserélem az g5 vagy g6 lesz

(#75635) gr8tjoey válasza feco70 (#75634) üzenetére


gr8tjoey
tag

Én G5-öt használok most, jobb, de néha hiányzik a G2 (pl intelligens kijelző, intelligens csengőhang)

------((-----))------

(#75636) Beantech válasza gr8tjoey (#75633) üzenetére


Beantech
tag

Hello, Ha véletlen lesz mégegy felesleges elküldöm. :) De ezt már el is postáztam. :)

(#75637) preludium975


preludium975
tag

Kijött G2-re a TWRP 3.2.0-0.

(#75638) feco70 válasza gr8tjoey (#75635) üzenetére


feco70
senior tag

Akkora egy állat vagyok, volt egy kihagyhatatlan ajánlat, vettem egy g3 is

(#75639) Indiant


Indiant
addikt

Van egy ködréteg a fényképeken, mi a véleményetek, mivel lehet baj?
Polírozni kellene az üveget?

(#75640) fery02 válasza Indiant (#75639) üzenetére


fery02
addikt

Igen, régebben sokan polírozták a telefon kamera lencséjét, volt itt említve sokminden vele kapcsolatban.

Nekem az maradt meg emlékezetemben, hogy fogkrémmel dörzsölgettr valaki, de vagy fél órán át.
Szóval türelmesnek kell lenni vele.

[ Szerkesztve ]

(#75641) Indiant válasza fery02 (#75640) üzenetére


Indiant
addikt

Ránézésre pedig nem tűnik karcosnak...

(#75642) sanyie70 válasza Indiant (#75641) üzenetére


sanyie70
tag

Én is csináltam üvegen van egy vékony bevonat ez mattul be idővel. Fogkrém fülltisztítoval segít rajta csak olyan ami kicsit szemcsés. Legtöbb ilyen de nem mind, esetleg cif tűzhely tisztító ha van otthon az is kicsit szemcsés asszem. Nem kell sokáig csinálni egy perc volt nekem talán.

(#75643) Indiant


Indiant
addikt

Felpolíroztam. Első blikkre jó lett, de majd holnap fényben teszt.

(#75644) Laca0


Laca0
addikt

Gyerekek! OFF-ba rakjátok légyszi, ha más telefonról van szó. Egy-egy bejelentés elkerülhetetlen, de a hosszas ismertetést légyszi hanyagoljátok!
Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#75645) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Haver szeretné függetleníteni a Telekom-os G2 telefonját!

Telekom-tól megkapta sms-ben a kódot, majd próbáltuk követni a T oldalán lévő G2 leírást.
A 2945#*802# kód beírása után nem történik semmi, mert nem jelenik meg a feloldó menüpont!

Próbáltuk, hogy beletettünk egy Telenor-os kártyát, ekkor felugrott egy ablak, ahol kérte a feloldó kódot, beírtuk amit sms-ben kaptunk, a telefon kiírta (angolul), hogy a hálózati korlátozások sikeresen feloldva, de ettől függetlenül a telefon nem tud felcsatlakozni a Telenor hálózatra. Többször újra is indítottuk, hátha, de semmi.

Ami fontos lehet, hogy a telefonon NEM a gyári Telekomos LG szoftver fut, hanem a Resurrection Remix custom rom!

Mit csinálunk rosszul?
Esetleg a custom rom miatt nem sikerül?
Ha a szoftver lehet a hiba, akkor tudnátok linkelni egy TWRP-ből flashelhető romot?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#75646) Sanki válasza vacs (#75645) üzenetére


Sanki
addikt

Szerintem gyári rommal próbáljátok meg.

(#75647) LilProphet90 válasza vacs (#75645) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Igen, mindenképpen gyári kell, csoda, hogy RR-en feljött a feloldóablak.

Telón linkelni nem tudok, de Google -> lg g2 flash stock zip, első XDA-s találatnál sok működő link van.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#75648) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Én is pont ezt akartam kérdezni a napokban. Öcsém is megkapta a kódot, elvileg sikerült is függetleníteni, mert elfogadta az angol kártyát amit majd használ kint Angliában, viszont hálózat nem volt neki elvileg(én nem voltam jelen a folyamatnál). akkor ezek szerint újra kell csinálnia a gyári rommal?

(#75649) Sanki válasza z0d1@Ku$ (#75648) üzenetére


Sanki
addikt

Igen.

(#75650) z0d1@Ku$ válasza Sanki (#75649) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szuper. És ebben az esetben gondolom a kódot is újra kell igényelnie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.