Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) xxxyyyzzz111 válasza gusthy (#20750) üzenetére


xxxyyyzzz111
tag

Ha az Ashpalt fejlesztője nem vettem be ezt a teló a kompatibilis telók közé, akkor a Carbon rommal miért nem laggol? :F
Nekem ez magas!

(#20752) szabyka95 válasza xxxyyyzzz111 (#20751) üzenetére


szabyka95
őstag

azert mert carbonon nem ugy erzekeli a telefont hogy G2 s, flex romra is fellehet rakni az asphaltot, stockra is fellehet valahogy, nem fog laggolni. . a snapi 800 nak ez semmiseg

(#20753) gusthy válasza xxxyyyzzz111 (#20751) üzenetére


gusthy
veterán

Mert a build.prop-ban más típust hazudik :)
Ezt meg lehet csinálni rootolt stock ROM-on is, és akkor azon is tudsz Asphaltozni. Ez itt korábban már le lett írva.
Szabyka : azért full hd - n nem semmiség, de megy elég jól.

[ Szerkesztve ]

(#20754) DroiDMester válasza Bilux (#20747) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Eleinte működött(én fel is telepítettem annó), de valami bugot találtak benne és kivették az LG G2 -est a támogatott listából! De megígérték hogy a következő verzióban már javítva lesz, és újra támogatott lesz a G2 -esünk

De van egy nagyon egyszerű mód rá hogy működésre bírd :K

Ha Root -olva van a telód akkor pár lépéssel megoldható hogy feltelepítsd a Play -ről

ami kell hozzá:

Build Prop Editor

Ha feltetted csinálsz vele egy biztonsági mentést a Build Prop -ról(felül a Bulid Properties -nél a kis balra nyílra katt és ott a listában: Backup)

Ha megvagy keresd meg a ro.product.device=g2 sort(használd a kereső funkciót úgy könnyen megtalálod) és módosítsd ro.product.device=D802 -re! elmented és újraindítod a telót!

Egy kis kellemetlenség hogy nem fog működni restart után a dupla kopp -os kijelző feloldás(a lezárás ettől függetlenül működik) de a Power gombbal gond nélkül fel tudod oldani nem kell megijedni!

mehetsz fel a Play -re és telepítheted gond nélkül, ha feltelepítetted és legalább 1X elindítottad utána vissza lehet állítani a biztonsági mentésből az eredeti Build Prop ot, vagy csak simán vissza írod ro.product.device=g2 -re és megint csinálsz egy restartot ezután már működni fog rendesen az Asphalt 8 Airborne :K

Nálam gyönyörűen akadozás nélkül megy max grafikán! (bár lehet a Dorimanx 2.6 os kernel végett megy akadás nélkül) :K

[ Szerkesztve ]

(#20755) DroiDMester válasza DroiDMester (#20754) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ja igen még egy képet akartam belinkelni ami kimaradt :B

És még valami ez a módszer ugyan úgy működni fog 4.4 -el is, ha lesz végre működő Root a 4.4.2 -re

(#20756) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

Sziasztok!
Boldog G2 tulaj lettem:) Az lenne a kerdesem h tudtok e hozza valami jo strapabiro szilikon tokot?

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

(#20757) Bilux válasza DroiDMester (#20754) üzenetére


Bilux
veterán

Köszönöm a segítséged, de egyelőre nem akarok rootolni így ez sem megoldás, de ha vissza rakják a támogatott készülékek közé akkor várok vele. Csak nehogy asphalt 9ig kelljen várnom :D

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#20758) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Ugy latom egyre tobbotoknek tunik fel, hogy valami nem stimmel a GPU driverrel. Mondom, epp openGL alkalmazast fejlesztek androidra, es csomo ezereves keszuleken tesztelem. Van galaxy S+ (50-60 fps) van galaxy S2 (stabil 60) van noname 20e Ft-os kinai tablet (stabil 60), es a poen: G2: 20-25 fps. Nevetseges. Gyakorlatilag a legerosebb tesztkeszulekem hozza a legrosszabb eredmenyt, de legalabb ha ezen elfut, akkor mindenen :D csak 140e Ft-ert nem ezt vartam. Azt mondjatok Paranoiddal jobb? Es miert nem csinal semmit az LG? Mert ezekszerint ez egyszeruen szoftveres...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20759) gusthy válasza Cathulhu (#20758) üzenetére


gusthy
veterán

Érdekes kérdés.
Vajon hányas opengl?

(#20760) fery02 válasza Bilux (#20720) üzenetére


fery02
addikt

Nem vagy béna, ellenben a Gameloft-al. Kiábrándító, hogy már hetek óta nem működik a játék egy csúcstelón és az a durva, hogy állítólag az új hivatalos KitKat-en sem néz ki máshogy a helyzet.

Ez jelentené a fő lelki erőt nálam, hogy rászánjam magam KitKat-re, vele együtt az újra belakásra.

(#20761) rankesz válasza Cathulhu (#20758) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom hogy így van-e én 99%-ban AOSP romot használok, tehát gyakorlatilag g2 kasztnis nexus 5-ként funkcionál nálam a telefon...

(#20762) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Elobb feltettem kivancsisagbol az asphalt 8 at a marketbol. Szerintem cefet gyors nem hogy nem akad hanem nagyon smooth. Kutya baja ellenben a video rogzitessel. Nemreg csinaltam 2 videot a hazban gyakorlatilag elvezhetetlen ha csak nem hangnelkul nezem vissza.Ha feny kisebb akkor meg mar a video is akad...
Nemerthem,hogy a zajcsokkentot miert nem lehet egy ki-be kapcsolhatova tenni.....szamomra magas....

(#20763) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

Üdv T. fórumtársak. Az elmúlt 1-2 hétben idő hiányában eléggé read-only üzemmódban voltam, ezért felgyülemlett bennem néhány kérdés/válasz/elmélkedés/akármi, szóval most egyszerre zúdítanám be ide. Tartok tőle hogy hosszú lesz, szóval sietősebb fórumozók nyugodtan tekerjék át :)

A zenehallgatós/fülhallgatós/poweramp-es témakörben az észrevételeim a következők: Gyári fülhallgató tényleg nincs eleresztve mélyekkel, de ezt leszámítva szerintem megfelelően szól. Az itthon fellelhető (egyébként viszonylag kis méretű) fülhallgató készlet minőségbeli összehasonlítása alapján nincs oka szégyenkezni, nem rosszabb egyiknél sem, sőt inkább jobb. Persze az igazsághoz hozzátartozik hogy egyik sem túl drága darab. Napi kb. 20 percet szoktam zenét hallgatni telefonról melóba menet és vissza, szóval nincsenek nagy igényeim, de egy telefontól nem is várnám el hogy kiváltsa az otthoni hangcuccot és majd telóról fogok inkább zenét hallgatni. Van rá direkt erre kitalált eszközöm. Amúgy (bocs, kicsit csapongok) fényképezés terén is ugyan így gondolom. Nem szoktam fotózni, de ha tenném biztos nem telefonnal tenném hanem vennék egy direkt erre kitalált eszközt (mondjuk egy DSLR-t). Néha 1-1 pillanatot meg szoktam örökíteni, arra tökéletesen megfelel, nem tervezek belőlük kiállítást :). Visszatérve a zene témára a power amp nagyon halk, ezért inkább a gyárit használom, amit nem is nagyon bánok mert nincs vele baj, tökéletesen ellátja a feladatát.

Asphalt témakörben az a meglátásom hogy felesleges itt siránkozni róla, a fejlesztőnek kell írni ezügyben, vagy többen írtak már rá megoldást, pl. carbon rom.

Itt át is kötnék a kérdéseimre, mert nagyrészt a fent említett romra vonatkoznak. Itt a napokban írták páran hogy ők használják és meg vannak vele elégedve, ezért gondoltam kipróbálom. Első kérdésem hogy erről a carbon romról van szó amit itt lehet letölteni? Létezik hogy csak 180 mega? Csak mert azok a romok amiket eddig feltettem mind 1 giga körül voltak. Továbbá azt is írta valaki hogy TWRP kell hozzá, amitől kicsit tartok mert soha nem használtam, minden telefonomon CWM volt. Nem bonyolultabb? Továbbá CWM-nél adott egy plusz biztonságérzetet hogy pendrive-ról rá tudtam flashelni egy másik romot vagy backupot visszaállítani ha valami gáz van, ő is tud ilyet?
Néhány kérdés a romról: Knock on és az xposed modulok működnek? Van rá működő kamera mod? Custom kernel használható vele (pl dorimanx)? DPI valóban állítható? Továbbá ezt a gapps dolgot sem értelm teljesen, ezek csak a google alkalmazások amiket zip formájában fel kell flashelni? Ha jól érzelmezem akkor ezt itt találom, de nem értem miért van 3, mind3 kell egymás után?

Na ennyit a kérdésekről, előre is köszönöm azoknak akik a hsz terjedelmes mérete ellenére is végigolvassák és még válaszolnak is :D

Más: Azon elmélkedtem hogy mekkora királyság lenne ha be lehetne állítani hogy képernyő kopogtatás esetén egyszerre fel is oldjon, ne kelljen még külön feloldani. De persze csak kopogtatás esetén, gomb nyomásánál ugyan úgy fel kéne oldani. Mert ugye a gomb megnyomódhat véletlenül, viszont a zsebemben ritkán kopogtatom meg akaratom ellenére :D De tartok tőle hogy ez megvalósíthatatlan mert gondolom rendszer szinten az android nem tesz különbséget kopogtatás és gombnyomásos ébresztés között. De persze javítsatok ki ha tévedek :)

Megint más: A minap majdnem 2 méterről csapódott csempére a telefonom, fólia semmi, csak egy sima nillkin "alulfelülnemvédsemmit" tok volt rajta. Mondanom sem kell, kis híján anális higiéniai kihágást követtem el, fel se mertem venni vagy 10 percig (mert persze pofával lefelé esett mint a vajas kenyér :D ) de jelentem: a kijelző épségben megúszta. Viszont a kijelzőhöz közelebb található krómozott keretből letört egy hajszál vékonyságú 4-5 mm-es darab. Ami nem tudom hogy történt mert elvileg nem lóg ki a kijelző fölé. Az jutott csak eszembe hogy talán megnyomódhatott a keret és így jobban kiterült (bocs a hülye megfogalmazásért, nem megy jobban :D ) és az így kinyomott felesleg tört le. Sajnos nincs most itthon semmi amivel lefotózhatnám, önmagával tükörből nem sikerült megörökítenem, szóval ebből is látszik hogy nagyon pici a sérülés (abból látszik hogy nem látszik, értitek? :D ) Nincs pofám bosszankodni miatta mert tényleg nagyon durvát zuhant, csoda hogy túlélte.

Na, így "hirtelen" ennyi, bocs ha kicsit hosszú lett :)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#20764) Bilux válasza Cathulhu (#20758) üzenetére


Bilux
veterán

A gpu drivert ha jól tudom nem az LG írja hanem a qualcomm. Ezért nem értem, hogy ez miért nem egységes...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#20765) Bilux


Bilux
veterán

Nemzetközi Kitkat van már vagy csak szolgáltatós?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#20766) gusthy válasza Bilux (#20764) üzenetére


gusthy
veterán

Gondolom, van régebbi meg új.
Azért érdekes a kérdés, mert pl Carbon alatt egy csomó benchmark irtó lassú. Ugyanezek Stock alatt jók.
Másfelől az AnTuTu-ban lévő teszt mindkét helyen jó.
Tehát lehet, hogy valami bugok vannak a driverben, amik bizonyos esetekben lassítják.

(#20767) szoja válasza JoeCockBill (#20763) üzenetére


szoja
tag

Poweramp és halk hangerő témához hozzászólnék: van az appon belül a Beállítások/Audio/Hangerő korrekció menüben egy beállítás, ami segít. A hangerő korrekciót be kell kapcsolni (korrekció alkalmazása) és ezzel együtt az "Előerősítés HK infó nélkül" menüpontban egyéni ízlés szerint feljebb húzni a csúszkát. Ez (persze értelmes határon belül) torzítás nélkül emeli a hangerőt, akár a gyárilag engedélyezett szint fölé is - merthogy nem rendszerszinten toljuk azt fel, hanem az alkalmazáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#20768) RomiJosy válasza gusthy (#20766) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Javítsatok ki ha tévedek,de ezek a telefon gyorsaság tesztek állítólag nem fedik a teljes igazságot mert pár gyártó megborult azon,hogy direkt ezekre a teszterekre optimalizálnak.. forrás a nexus5 topik..

(#20769) Azok198219


Azok198219
újonc

hali valaki segítsen legyenszíves!!
Mit jelent az hogy videófelvétel 30vagy 60 fps-el! Miért 1.6gb 8 perces videó 60 fps-el! Igazából mi az hogy fps! Meg videó felvételnél az audó zoom nekem nem nagyon fekszik hogy csippentsek bele a képbe ezt igazából hogy kell alkalmazni és mire jó??
Előre köszi a válaszokat!!

LG G2 4.2.2 JB

(#20770) RomiJosy


RomiJosy
aktív tag

Itt a cikk..
http://m.mobilarena.hu/hir/tobb_gyarto_is_optimalizalja_a_benchmarkokat.html

Apropo.. ha valamelyik tudor pü-ben felvilágosítana,hogyan lehet ide linket beírni úgy,hogy rá lehessen koppintani..? Bocsi az offért..de kell néha egy láma is..

[ Szerkesztve ]

(#20771) premete


premete
veterán

Van új CloudyFlex rom, ezt szerintem érdemesebb kipróbálni, mint a Kitkatot. Nekem már ez a harmadik sorozatból, egyikkel sem volt semmi probléma, akkuban is hibátlan.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#20772) jilian válasza toto0569 (#20736) üzenetére


jilian
addikt

(#20773) Saccco válasza Azok198219 (#20769) üzenetére


Saccco
nagyúr

FPS = Frames per second

Azaz képkocka/másodperc, elvileg minél magasabb, annál folyamatosabb a kép. Az emberi szem 24 felett már folyamatosnak érzi a felvételt (egyeseknél eltérhet).

Magas FPS értékkel felvett videók nagyon szépen lassíthatóak.
Szemléltetés. (videó)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#20774) gusthy válasza RomiJosy (#20768) üzenetére


gusthy
veterán

Igen.
Ezért jó pl át AnTuTu-nak azt a verzióját használni, ami ezt kikerüli. (majdnem minden gyártó csal, az Apple majdnem az egyetlen kivétel, de arra elég kevés benchmark van, ami fut Androidon.)

(#20775) toto0569 válasza jilian (#20772) üzenetére


toto0569
addikt

nem... egy régebbit...

(#20776) Danny365 válasza jilian (#20772) üzenetére


Danny365
őstag

Én most töltöm. Ha gondoljátok, várjátok meg, mig befejezem, mert esélyes, hogy nem lesz jó. Ma már tett fel egy másik verziót, az bootloopot eredményezett.

(#20777) Apaxp válasza RomiJosy (#20770) üzenetére


Apaxp
senior tag

mondjuk így :D

a beíró ablak alján a link gombot megnyomod és onnantól értelemszerű

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#20778) RomiJosy válasza Apaxp (#20777) üzenetére


RomiJosy
aktív tag

Mobil verzióban nyomom,azért nem figyeltem fel eme hasznos segítségre.. köszi

(#20779) Danny365


Danny365
őstag

No, xdabbeb időközben felrakott egy újabb 1.6.0.-t, ez már rendesen működik. :)

(#20780) Helltak válasza premete (#20771) üzenetére


Helltak
őstag

Mióta megvan a telefon én is ezt a romot használom, a legjobbak között van az biztos!

Xiaomi 14 Ultra

(#20781) pestibenji


pestibenji
senior tag

Hát én is felraktam ezt a Carbont :) 5 órát játszadoztam vele, próbálgattam nézegettem...
Nem ajánlom. A stock sokkal szebb, gyorsabb, simább (nálam legalábbis teljesen legyalulva, dorimanx kernellel). Egyedül az akkuideje jobb, mint a stock. A kamera is gyengébb benne, több ideig tart egy fotót megcsinálni, bár igaz, hogy sötétben nem laggol annyira. De tényleg ki az aki annyira sokat fotózna sötétben, hogy ez számítana? világosban a stock 3x olyan gyorsan fényképez... minőséget nem teszteltem, bár van rá esély, hogy a carbon nyerne benne, alapvetően szép képeket csinált.

(#20782) Danny365


Danny365
őstag


Hehe

[ Szerkesztve ]

(#20783) DroiDMester válasza Danny365 (#20782) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

eddig énis eljutottam de sajnos a RECOVERY -t még mindég nem tudjuk lecserélni!

és ami még jobban idegesít, hogy az USB OTG FUNKCIÓ NEM Működik :W :W a 4.4.2 -ben! se Root -al se anélkül!

(#20784) Danny365 válasza DroiDMester (#20783) üzenetére


Danny365
őstag

Nekem működik az OTG pendrive-val. :F

Felraktam a 4k / 120fps modot is, az is remekül szuperál.

(#20785) drmotto válasza Danny365 (#20782) üzenetére


drmotto
őstag

Ezek szerint akkor felment a recovery-ből telepítős?
Xposed megy? Egyéb root-ot igénylő cuccok?

(#20786) DroiDMester válasza Danny365 (#20784) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

igazad van FAT32.est látja nekem exFAT -ra van a 32.es kártyám formázva! azt viszont nem látja OTG -n!

de a TWRP -t hogy tetted fel :F azt is még rögtön a telepítés után amíg volt TWRP -d, mert ugye restart után már a gyári Recovery van csak!

(#20787) Danny365 válasza drmotto (#20785) üzenetére


Danny365
őstag

Jaja, Először wipeoltam mindent (kivéve az internalt), aztán betettem szépen sorban a KK ROM-ot, majd a flashelhető SuperSU cuccot, a végén meg nyomtam egy wipe dalvik/cache-t.

ROM Toolbox Pro-t tettem fel, az megy gond nélkül - ugye ehhez is kell root.
Xposed-et nem próbáltam még.

@DroiDMester
Jelen pillanatban nincs TWRP-m, mivel ahogy irtad, nem lehet custom recovery-t feltenni.

(#20788) drmotto válasza Danny365 (#20787) üzenetére


drmotto
őstag

Köszi, akkor holnap én is feldobom.
A többi cucc gondolom szintén nem megy KK alatt, ami eddig fent volt. Pl a szoftgombok kisebbé tétele.

Ja, a kamerából melyik a 4k? Az 1.6 vagy a 2.0.4?

[ Szerkesztve ]

(#20789) jdirteen


jdirteen
tag

Az lenne a kérdésem, hogy custom romok cseréje között is kell hard resetet nyomni? Vagy csak a gyári rom felrakása előtt?

(#20790) pestibenji válasza drmotto (#20788) üzenetére


pestibenji
senior tag

2.04

(#20791) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy jóféle OTG pendrive-ot ehhez a telefonhoz? Ártól függően 16 és 32 Gb-os modellek érdekelnének. :R

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#20792) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

nekünk jó az a fülhallgató aminek a dobozán iphone van? emlékszem egy hsz-re hónapokkal ezelőttről mikor valaki írta hogy az apple variált valamit a bekötéseken de nem igazán emlékszem rá pontosan, és persze nem is találtam meg.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#20793) jilian válasza jaffa 2843 (#20791) üzenetére


jilian
addikt

Olyan nincs ,hogy "otg pendrive". A telefonodnak kell OTG képesnek lennie. Mivel a G2 az, ezért neked csak OTG kábelre és bármilyen pendrive -ra van szükséged.
Nekem pl.:
SanDisk Extreme USB 3.0 64 Gb & Corsair Flash Voyager GTR 32Gb van

[ Szerkesztve ]

(#20794) Danny365


Danny365
őstag

Amúgy most vettem csak észre, hogy KitKaten bárhonnan fel lehet húzni az értesítési területet.

(#20795) apaszka válasza Danny365 (#20779) üzenetére


apaszka
veterán

Érdemes az 1.5 öt lecserélni?

Iso ebben 1600 ig állítható........

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#20796) Maxtreme válasza jaffa 2843 (#20791) üzenetére


Maxtreme
addikt

tess

(#20792) JoeCockBillJónak jó, de azt vedd figyelembe hogy a hangerőszabályzás nagy eséllyel nem fog működni. (összesen kb 4-5 füles van aminél müxik... :W )
A SoundMagic E10-nél nálam is csak a középső gomb funkcionál. (track léptetés, telefon felvétele-lerakása)

(#20797) JoeCockBill válasza Maxtreme (#20796) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

ez az iphone-osokra vonatkozik csak vagy az összesre?

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#20798) SzlobiG válasza Bilux (#20765) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mér van már stock kitkat? Vagy csak vmi portolt szenny? ;]

(#20799) rankesz válasza SzlobiG (#20798) üzenetére


rankesz
veterán

(#20800) hobbitka_ válasza JoeCockBill (#20763) üzenetére


hobbitka_
tag

Koppintós feloldásról: az android nyílt rendszer, így ha az LG ezt meg akarja oldani, akkor még is fogja. Erre jó példa, hogy a héten az MWC mobil kiállításon bemutatott GPro2-ben van koppintás kód funkció (4 sarok a négy lehetőség és azok kombinációja lehet a kód. Na itt ez egyből feloldás is!). Ami kínos : a többiek visszajelzései alapján semmilyen izgi újítás nincs benne a mi új kitkat romunkban. Pedig engem érdekelne az egykezes használathoz kitalált kép felület állítás is (hasonlóan, mint nálunk a program ablakba helyezésénél van, csak az egész kijelzett kép mérete állítható és rakható bárhova a kijelzőn)

Króm keret: Ez csak tipp, de szerintem a kijelző körül közvetlenül nincs króm keret, csak valamelyik modul oldala van fémesre festve, így amikor hozzanyomodik a keret egy leejtés miatt a kijelző egységhez, akkor úgy néz ki, mint ha ebből hiányozna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.