Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-09-20 15:28:38

LOGOUT.hu

"név nélkül, hirdetés linkelése nélkül írjuk ki a fájdalmunkat", tehát a Hardverapróról
- ne linkelj konkrét hirdetést
- ne tegyél be hirdetés screenshotot
- ne idézz hirdetésből konkrét szöveget
Személyes adatot ne tartalmazzon a hozzászólásod!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98046) KROK640 válasza BiP (#98018) üzenetére


KROK640
veterán

Köszi :) Igen, tényleg nagyon hamar dülőre ment pár óra alatt. Egy Acer Predator GN246HL FullHD 144Hz.
Itt helyben vettem, egy 20-asért, és ennyiért még házhoz is hozták. (néha lehet itt a faluban bitang jó businesseket csinálni).
Gyönyörű képe van, gyakorlatilag teljesen újszerű, és még a doboza is megvan. +5 ezerért kaptam hozzá egy vadi új bontatlan csomagos aranyozott végű fullos HDMI kábelt (most azzal megy). Igaz, ami igaz, hogy brutálisan el volt állítgatva, déltől késő estig csak a különféle beállításait próbáltam ki (nagyon fényes volt), de mostmár nagyon jól be van állítva :)
Ugyanazon nap érkezett (ez most héten kedd) egyébként az EMAGból egy ASUS TUF VG27AQ1A LED IPS 27" Gaming monitor is. Természetesen tegnap azt is kipróbáltam, és fél nap után csak erősebb volt bennem a az érzés, hogy jól választottam. Az a 27"-os monitor már nekem "tú máccs" kategória volt, túl nagy meg nem tudom... A lényeg, hogy az úgyis eladásra megy, én meg használom a Predatort. ígyis durva előrelépés az előző 22"-os 1680-ashoz képest.
Kicsit féltem a nagyobb felbontástól, de meg kell állapítsam, hogy az RTX3060 egy igazi FullHD kártya, a játékok a nagyobb felbontástól kb semmit sem lassultak.

Igen, egyetértek veled mindkettő bajos. A tyúkol egyébként nemzetiségtől függetlenül ugyanolyan ebben a rasszban, Ausztriában volt balszerencsém amúgy egy orosz anyanyelvűvel találkozni, de emlékszem Cipruson a Bocikra (Bolgár Ci... ) hogy azok is milyenek voltak. És ház itt az örök klasszikus szlovákiából

Mivel erősen idevág, itt egy közelmúlt beli történés, haver billentyűzetből egy másik topicból :
Nemrégiben havert segítettem ki én és uncsim mint némi "extra tűzerő" ill. a "szakembör" (én arra az esetre, ha durvulnának a dolgok, és hathatós tűztámogatásra lenne szükség, uncsim pedig a szakmai oldala miatt, ő ugyanis autószerelőként melózik) mikor le akarta passzolni a Kókuszt. Már eleve ott sántított a dolog, hogy mindenáron egy benzinkúthoz ragaszkodtak (állításuk szerint Hatvanból jönnének, ütközzünk Füzesabony mellett félúton), de erre még azt mondta a spanom, hogy OK, viszont nem Füzesabony, hanem Tiszaújváros, úgy tényleg kb. félút mindkét félnek. Odaérünk, ők már ott vártak, kiszállás, pacsi, nem tetszett nekik, hogy hárman vagyunk és ők is, de efölött még napirendre tértek.

Utána motorháztető felcsap, motor patika állapotban, minimál olajsár (ahogy ezt egy 12 éves, rendesen szervizelt autótól elvárhatja az ember fia) rögtön jön a köpködés, hogy "há' ez biztos széthajtott műtrágya, mer' mosva vót!", én meg erre: "Ja, végig locsoltam a slaggal míg jöttünk végig a 35-ösön!" Tag meg erre: "Idefigyelj öcsém, nagyon albérleti a humorod." Nekem nem kellett több, csuklóból vissza: "Még mindig jobb, mintha putriból való lenne, paszuly!" Ott mondjuk volt 10 másodperc méregetés, gondolkodtam is rajta, hogy még az érdemi részéhez sem értünk a dolgoknak, már eldurvul a buli, de lenyugodtak a kedélyek. Spanom az egyiknek épp mutogatja, hogy mi merre hány óra a hátsó rész tájékán, uncsim épp egyik lábáról a másikra áll, annyira nem tudta mi a fos van, én meg látom, hogy a nívópálcát meg a hűtővíz nyílását kezdi el bizgetni a tag. Határozott mozdulattal arrébb tessékelem, közlöm vele, hogy "Nono! Az árút majd akkor bizgeted, ha kifizetted. Szólsz, megmutatjuk, töviről hegyire, de nincs nyúlka." Vágott rá savanyú pofákat, de mit volt mit tenni alapon elfogadta, olaj, hűtővíz, csatlakozások, miegyéb rendben, stíröli, stíröli, semmibe nem tud belekötni, csak azt ismételgeti, hogy biztos van valami, mert tuti mosva volt. Mondom ezt a meccset egyszer már szerintem lenyomtuk. Motorház lecsap, előkerül a rétegvastagságmérő, egy helyütt többet mutat a gyárinál, jön a pfujolás, hogy "Miféle törött szart akartok rám lőcsölni, ez fújva volt!". Haver halál nyugodtan: "Nézd már meg a hirdetést pubi, le is van írva benne, hogy zsanértörés miatt a motorháztető cserélve volt, gyári darabra, szakszervízben, nem a szomszéd Jóskánál, az A oszlop környéke pedig fújva volt. Ha nem tudsz értelmezni, az nem az én saram." Mutatja nekik a telón a hirdetést, hát persze, hogy le volt írva. Arrébb mennek, addig egy cigit elszívunk, hát akkor elvinnék egy próbakanyarra, ha megoldható. Ám legyen, de ha elbaszol valamit, kifizeted. Addig is, támassz már le 180K-t (vételár 10%-a) a cimbinél, letétbe, ha visszajöttünk, visszakapod. "De há nincs annyi, meg különben is". Haver erre: "Akkor pattanj az anyósra, megyünk egy karikát". Sokatmondóan ránézek: kell help? Enyhén megrázza a fejét, mosolyog, "relax, megoldom". Faszikám savanyú arccal beugrik az anyósra, balra el, negyed óra, hosszú cigi és HELL belefér, visszaérnek, megint hímeznek-hámoznak, pfujolgatnak, hogydeakkorismosvavót, debiztostörvevót, spanom meg erre: "Kárelőzményről megvan minden, szervizkönyv dettó. Ha nektek ez nem tetszik, ez van. Lesz biznisz vagy sem." Ők meg kórusban, "Sok a milla nyóccáz, milla kettőért visszük!" Haver lemegy milla hétötvenig, mire ők "Há' de legyél már belátóbb, milla négy a vége nálunk!" Spanom erre: "Milla hét, papírok itt vannak, bankszámlaszám itt van. Ha nem tetszik, akkor jó utat hazáig". Na utána jött az anyázás, hogy mekkora rohadt hurkás gecik vagyunk, meg különben is ez akkor sem ér annyit, ha arany van benne, meg egyszer menjünk feléjük, lemeccseljük még ezt. Én meg erre: "Akkor voltatok ti hatvaniak, mikor én Kun Béla. Na eridjetek a tirpák legősibb mesterség anyátokba, amíg szépen mondom." Ugrottak volna erre, de utána rájöttek, hogy nem a legjobb ötlet egy benzinkúton meglépni, ami nem is hazai terep, így haver Loki-sáljára annyit mondtak, hogy "Lesz még Várdán meccs, elkalapálunk benneteket!", és bepattantak a verdájukba (valami Vectra volt ha jól láttam). Így aztán ők balra el, mi beugrottunk a shopba, fejenként négy sör, és 5 rugó volt a fizetség, de havernak a szeme hazáig tikkelt. Mondom neki: "Pubi, legközelebb csak és kizárólag hazai pályán intézd. Lehet két héttel többe fog kerülni, de fele ennyi ideget nem eszel meg, akit érdekel, elugrik érte." Egy hét múlva egy asszem tán vámospércsi korrekt muksó meg is vette tőle 1.750M-ért.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.