Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) user12 válasza Sanci51 (#200) üzenetére


user12
őstag

Eljárás a következő:
1. router reset
2. routerben megadod a felh.nevet/jelszót, pppoe módban természetesen (vagy ha van benne valami wizard /varázsló/ akkor az végigvezet)
3. xp-ken kiszeded a adsl kapcsolatot, csak a helyi kapcsolat (lan) maradjon
4. elvileg kész vagy

Ha gondolod írd meg a router, meg a modem típusát

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#202) Bubus586 válasza shev7 (#199) üzenetére


Bubus586
csendes tag

Holnap még azt kipróbálom hátha...

(#203) Bubus586 válasza shev7 (#199) üzenetére


Bubus586
csendes tag

Kipróbáltam, semmi eredmény :((

Feladtam, nem lesz magánhálózat...lehet kevés az xp sp1, vagy valami elkonfigurálódott
rendesen mert nincs más beállítási lehetőség. :( :( :(
Azért köszi a segitséget.

üdv.

(#204) Jag válasza Sanci51 (#200) üzenetére


Jag
senior tag

Nortont ne csak kikapcsold, hanem töröld is le, de izibe. Ezzel kezd. Helyette NOD32.
SMTP kiszolgálónak, a netszolgáltatód SMTP serverét adtad meg?

(#205) magi20


magi20
senior tag

KÉRLEK HELP

van egy asus a7n8x-vm/400-as lapka benne egy integárlt vga alapból..és ha beteszek egy belső modemet akkor nem elindul a gép de a monitor nem kapcsol be,vagyis nincsen kép.és nem igazán értem a dolgot.hogy miért nem?lehet hogy IRQ ütközés van?állítgattam a biosban de nem jöttem rá hogy a pci foglalatok melyiket használhatják.
A vga az biztos hogy a 16-os számot használja.

Viszont beraktam a modemet egy msi k7n2deltába ahol van rendesen egy 6800-as kari agp-s.
ott elindul a gép cvan kép is ., de amikor bejön a winfos nem fedez fel új drivert.

Mi lehet a gond?kell új modem csak mi van akkor ha ugyanúgy nem lesz jó benne,lehet hogy nem is a modem mennt tönkre?
Vagy a megoldás egy külső modem??nem belső?pls help gyorsba

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#206) Jag válasza magi20 (#205) üzenetére


Jag
senior tag

Fogalmi dugóba keveredtél sztem, vagy én nem értem, mi köze lenne a VGA-nak egy belső modemhez!? Sztem semmi.

IRQ-t sztem ne nagyon állítgass, azt megoldja az XP.
Ha az alaplapon van integrált modem, akkor azt a biosban le kell tiltani, mielött beteszel egy PCI-ost.
Egyébként gyanús, hogy döglött a modem, ha nem ismeri fel az XP.

[Szerkesztve]

(#207) rdi válasza Sanci51 (#200) üzenetére


rdi
veterán

gugli kereséd első találat:
''
m5m

2005-10-27 16:41:03 (36)

Megoldódott!

A kiszolgálok kimenő levelekhez nem azt kell írni, amit a T-Online -nél mondanak !!!??? (mail.t-online.hu)

Hanem: SMTP.t-online.hu

m5m


2005-10-27 14:48:59 (35)

Próbálkozom, de most is ezt írja:

Az üzenet nem küldhető el, mert a kiszolgáló visszautasította az egyik címzettet. A visszautasított e-mail cím a következő volt: ''valami@freemail.hu”. Tárgy 'próba', Fiók: 'T-Online_m5m', Kiszolgáló: 'mail.t-online.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '554 <dsl51B65203.pool.t-online.hu[81.182.82.3]>: Client host rejected: Access denied', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 554, Hibaszám: 0x800CCC79 ''

Fej! Tor! Potroh!

(#208) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!
vettem egy edimax vezetékes routert br-6104k, stastc ipnél beirok mindent,dnshez beirom a dnst és nincs net.probáltam patch kábellel és probáltam crossal is.
ping a külsö ipmre megy, ping a router ipjére megy.de net akkor sincs.netem mikrohulláma de egy utp kábel jön le a tetöröl annyi van a szobába

(#209) shev7 válasza baratka87 (#208) üzenetére


shev7
veterán

nem tudom, ohgy mukodnek ezek a mikro-s netek, de nem lehet, hogy mac cimet is ellenoriznek? Ha masik gepet/halokartyat dugsz a kabel vegere, akkor megy a net?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#210) baratka87 válasza shev7 (#209) üzenetére


baratka87
tag

nem ellenöriznek mac cimet...másik hálokártyárol is megy a net

(#211) baratka87


baratka87
tag

Az a furcsa viszont, hogy egy Belkin wierellesessel jo volt, azt elkértem kölcsön gondoltam akkor jo lesz bármilyen router megvettem az Edimaxot ami nem egy noname és mégsem jó.Haver levitte magához megnézte a router müködik, nálam a probléma.....azt mondha a dnsel lesz baj ha van ping a külsö ipmre......

(#212) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Adott egy Edimax WiFi router, egyik gép kábelesen, másik vezeték nélkül csatlakozva. Megosztásnál azt írja az első hozzászólás, hogy ''engedélyezd a többi gép és a router IP-jét, kimenő/bemenő forgalmat tcp/udp-n is''.

Na most a két gép IP címe azonos, nem? Tehát akkor mit-hol adok meg? Router IP címét a konfigurálásnál ki lehet olvasni, tehát a 192.xx.xxx.xx (Time Server Address)?
Comodo tűzfal van. :) Tán Network Control Rules : ADD / Source IP / Destination IP, ezen belül Single IP, IP range, Mask, Zone, Host Name. Source / Destination Porton belül Any, Single port, port range? hejj

(#213) rdi válasza (Bundás) (#212) üzenetére


rdi
veterán

két gép azonos ip-vel egy hálózaton? Ilyenkor az XP ordibálni szokott....

Fej! Tor! Potroh!

(#214) (Bundás) válasza rdi (#213) üzenetére


(Bundás)
addikt

A másik valami ADSL-t témát ugatott imént, de megy a net, semmi gond. Hogy lehet változtani IP-t? :)

(#215) shev7 válasza (Bundás) (#212) üzenetére


shev7
veterán

biztos, hogy nem ugyan az a ket gep ipje...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#216) rdi válasza (Bundás) (#214) üzenetére


rdi
veterán

ha dhcp-én vagy akkor a rotertől kap ip-ét. De be lehet kézzel is állítani...katt jobbegérgombbal a kapcsolaton tcp-ip beállítása stb...:))

Fej! Tor! Potroh!

(#217) (Bundás) válasza shev7 (#215) üzenetére


(Bundás)
addikt

whatismyip.com ugyanazt mondja mindkét gépre. :U

rdi: akármit megadhatod új IP-nek? Láma vagyok. :B A szolgáltató ezután nem lát majd 2 IP-t egy hálózaton, vagy ő csak a router-ig jut el?

mod: hálózati maszkot is kér, az is lehet akármi? :)


[Szerkesztve]

(#218) shev7 válasza (Bundás) (#217) üzenetére


shev7
veterán

mert a whatsmyip nem a gep ip-jet latja, hanem azt az ip-t amit a szolgaltato kioszott a routernek.

ip legyen 192.168.x.y 192.168.x.z a ket gepen, a netmaszk: 255.255.255.0 termeszetesen nem lehet akarmi.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#219) baratka87


baratka87
tag

Visszaviszem ezt az edimax routert és veszek vmi wireleseset,hátha az segit....abbol milyet vegyek? 14erzem lenne rá max
mert ez a routerrel jo volt egy proba erejéig [link]
a most vett vezetékes Edimaxal nem.....ez a Belink megbizhato?

[Szerkesztve]

(#220) baratka87 válasza baratka87 (#219) üzenetére


baratka87
tag

Már nem tudtam szerkeszteni,de Belkin nem Belink :))
és sztem a dns-el volt valami baja de nem értem abban miért volt jo amit vettem abban meg miért nem

(#221) Sanci51 válasza rdi (#207) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!

Kössz!!! :C Így már okés minden :C
:W De erről a kiszolgáló miért nem értesített, vagy ezt egyáltalán honnan tudjam? :W
És 2 hete ezen görcsölök :Y
Ez fájt!!!
Még egyszer köszi!!! :R
( :F az m5m-et és a dátumokat nem értem :F )

Csá!!! (egy újabb meglepiig)

Sanci

(#222) shev7 válasza Sanci51 (#221) üzenetére


shev7
veterán

gondolom az m5m es a datum azert van ott, mert egy masik forumbol masolta ide. Arra akart celozni, hogy egy kicsit hasznaltad volna a google-t te is megtalaltad volna.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#223) rdi válasza shev7 (#222) üzenetére


rdi
veterán

hát egen :))

Fej! Tor! Potroh!

(#224) Sanci51 válasza shev7 (#222) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!
Mint Lelkes újonc honnan a f@szból szQpjam ki, mit jelent az m5m?
Ha te mint PH!!! addikt nem tudod minósíteni (rangsorolni) a hozzászólásokat, akkor add vissza a kreditedet!!!
De lehet, hogy ezt meg te nem érted!!!

Csá…az okos fórumnak.

Sanci

(#225) magi20


magi20
senior tag

pls help...
még életemben nem csináltam....most van egy upc-chellós előfizetésem 1 gépen..most van itt egy másik gép is,és van egy EDIMAX 6104K router +2 patch kábel...a modemet bedugom a routerbe a két gépbe meg az 1-2esen mennek a patch kábelek..

eddig eljutottam...ezután kell a 192.168.2.1-en beállítani a dolgokat ugye???
na és innentől miket kell cable mode?gondolom nem hanem az alatt az a fix ipps vagy micsoda....
pls help

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#226) Sanci51 válasza rdi (#223) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!
Köszönöm a segítséget, OK minden.
[link], a hivatkozáson nem találtam meg a címzett hivatkozást.
Most sem igazán értem a dolgot…: mi a külömbség a mail.hu és az MSTP.hu között?

Csá!!!

Sanci

(#227) rdi válasza Sanci51 (#226) üzenetére


rdi
veterán

A következő.Egy hagyományos levelező szerveren két szerverprogram fut, egy pop3 és egy smtp.
Amikor levelet töltesz le, akkor a pop3 szervert ''szólítod meg'' amikor levelet akarsz küldeni az smtp szervert.
Ezek a smtp szerverprogik címe pedig (majdnem) mindig az smtp- vel kezdődik. Némelyik levelező progi magától ''hozzáilleszti'' az smtp előtagot a címhez, némelyik nem.
Ezért a t-lánynál sem tudják hogyan adják meg :)))

Ez a különbség. Ha rossz címet adsz meg, akkor a levelező progid nem találja a levélküldő szervert ezért nem tudsz küldeni.

Shevvel pedig elég sok mindenben egyetértek, ne dühöngj, képzeld el hogy van itt kb 100 ezer fórumozó. Ha mindenki mindent csak kérdezne, akkor állandóan a gép előtt ülhetnénk és mégsem győznénk.
Ezért van a kereső funkció itt is pl.

Igaz én is hibát követtem el, mert a link helyett bemásoltam egy másik fórum két hozzászólását, pedig azt sem nagyon illik. Csak hát nekem ''nagy öregnek'' ezt jobban elnézik....

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#228) magi20


magi20
senior tag

pls valaki help hogy kell ezt a rohadt routert beüzemelni..

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#229) Szasza G.


Szasza G.
csendes tag

Hali. Tudna valaki ebben Segíteni nekem !?! :U
http://www.kepfeltoltes.hu/view/061216/Full_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#230) iwu válasza Szasza G. (#229) üzenetére


iwu
addikt

az xpd tűzfalán is be vannak ezek a portok állítva?
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#231) Szasza G. válasza iwu (#230) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Xp-n alapból ki van lőve a Tűzfal.

(#232) iwu válasza magi20 (#225) üzenetére


iwu
addikt

először is megnézed , milyen mac címen vagy beregisztrélva a chellohoz, ezt a mac címet állítod be a routereden, a kapcsolat típus dynamic ip, rádugod a 2 gépet, és ok.
illetve ugye a routeren engedélyezed a dhcpt, és a gépeken is automatikzs ip kell.
ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#233) Szasza G. válasza iwu (#232) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Nagyon Köszönöm iwu. :R
Ezeket most megyek is beállítom/kipróbálom :)

(#234) iwu válasza Szasza G. (#231) üzenetére


iwu
addikt

az az udp 56000-65000 lehet a ludas, szerintem... port range-t nem tud a router?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#235) Szasza G. válasza iwu (#234) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Akkor ki kellene cseréltetnem másikra a Routerem ? :F
Az 56000-65000 volt nekem is a bajom, azért próbáltam a Special Applicationba beállítani, de így se lett jó. =(

(#236) iwu válasza Szasza G. (#235) üzenetére


iwu
addikt

nem hinném.
próbáld meg kötöjellel beírni a virtual szerver alatt, az én routerem pl elfogadta, kipróbáltam gyorsba:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#237) Szasza G. válasza iwu (#236) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Tenksz. Most épp a MAC címet keresgélem a Chello-s papírok közt, bár eddig semmi.
(Vagy azt ne ott keressem ? :B )

(#238) iwu válasza Szasza G. (#237) üzenetére


iwu
addikt

én úgy csináltam, hogy usbn a gépre kötöttem a routert, felmentem a netre, és amikor volt net, akkor a parancssorban ipconfig /all . és azt a mac addresst toltam be a routerbe.

most hogyan netezel?


[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#239) Szasza G. válasza iwu (#236) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Nekem Virtual Serverbe nem lehet, csak 5 Számot beírni --> Kötőjeles megoldás minusz =(

(#240) Szasza G. válasza iwu (#238) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Nethez nem is kellett semmit állítani a Routeren.
eMule-hez állítottam virtual Serverbe 3 Portot, és az ment is.
Ezt, a játékhoz viszont nemtom. :F

(#241) iwu válasza Szasza G. (#239) üzenetére


iwu
addikt

azt már nézted, hogy a special applicationsban engedélyezed az összes beállítottat, ott engedte a port ranget, és a natból meg kivetted?

[Szerkesztve]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#242) Szasza G. válasza iwu (#241) üzenetére


Szasza G.
csendes tag

Jaja ott már lehet állítani 56000-től 65000-ig, csak azt se tudom, hogy most a ''Trigger Port''-ba vagy a ''Public Port''-ba állítsam-e be ? (Illetve Melyikbe kellenek a megadott értékek ? )

(#243) magi20 válasza iwu (#232) üzenetére


magi20
senior tag

dynamic ip ezt hol kell beállítani????és a 198.162.2.1 en ott a wizardba melyik kapcsolat típust válasszam ?amit eddig csináltam van ilyen host name...az a mac cím is nem??vagy chello.hu?vagy mi?meg password az is mi?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#244) iwu válasza magi20 (#243) üzenetére


iwu
addikt

dhcp-n kapott ip, vagy automatikus ip.
tolj egy screenshotot a router beállítási képéről, az a tutti.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#245) iwu válasza Szasza G. (#242) üzenetére


iwu
addikt

szerintem mindegyikbe, de ez tipp:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#246) iwu válasza Szasza G. (#242) üzenetére


iwu
addikt

csak egy tipp tesztnek. kapcsold ki a router tűzfalát és be az xpjét, minden portot irányíts a gépedre. állítsd be az xp tűzflaon a portokat, és teszt...
meg próbából kiiktatod a routert is, ha mögüle az xpvel nem megy...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#247) magi20 válasza iwu (#244) üzenetére


magi20
senior tag

áhh nem nekem elegem van ebbőél a szarból.
keresztkérdés...mi a legídegesítőbb számítástechnikai eszkösz???edimax router.ebből csinálni fogok egy reklámot.

most komolyan amikor visszadugdosom hogy ugye ide írni tudjak utána újra összekötöm..a 192.168.2.1-en egyszerűen baszik bejöni...resetelem ujraindul akkor is baszik..na valahogy nagy nehezen behozom beírom bár a passwordhoz fingom sincs hogy mit kér ugye a pptp mert ott állítottam be.
valaki segítsen mert reggelre kibaszom a kukába..vagy én vagyok atombalfasz? a mac cím eggyezik az 100 az ip címet a ikon azonbelül részleteknél néztem onnan írtam..meg a maszkot is.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#248) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

a probléma a köv.:
idáig volt az 1es gép, asztali. volt egy 2es gép, szintén asztali. idáig úgy volt hogy vezetékkel az 1esre volt kötve a router és ezen keresztül wlan így kapta a 2es gép a netet. most pedig az 1es gép helyett noti van (vezetékkel) a routerhez kötve, de én azt akarom (mivel van a notiban wlan) hogy ezzel is lehessen a lakásban bárhol netezni. Csak mivel ezen konfigoltam az egészet ezért nem kapja vmiért a jelet wlan, csak vezetéken. illetve kapja, tehát látja is a routert, sőt, csatlakozik is, csak NET NINCS!

Help plz

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#249) enzo_ferrari válasza enzo_ferrari (#248) üzenetére


enzo_ferrari
tag

kérlek írjatok ötleteket...

tököm kivan

megyek inni...már a napomat elb@sztam ezzel a fostaligával!!!!!!!!!!!!!!!!!

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#250) shev7 válasza magi20 (#247) üzenetére


shev7
veterán

megneztem a routered manualjat. Pont ahogy gondoltam nincs itt semmi ordongosseg. Quick setup/Cabel modem. Aztan a host reszhez chellonal nem kell irni semmit. A mac cimet meg mar megbeszeltuk. Ennyi. Routert ujrainditod, es mennie KELL. nincs itt semmi jelszo, meg pptp

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.