Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Ottoka válasza karnokd (#397) üzenetére


Ottoka
őstag

Már ezt a drivert is próbáltam, köszi azért. Megvan a srácnál a lap doboza, könyve, cd-je.
De persze én is megnéztem a gépben a lapot, asus p4p800 deluxe.
Az hogy nem telepíto, az azt jelenti, hogy felismeri a kártyát, meg is jelenik az eszközkezelőben, de bámilyen drivert akarsz hozzá adni neki, azt mondja az nem jó.
Ez még az alaplapinál elmegy, bár a saját cd-n levő driver nem megy fel hozzá, de az Ovislink hálókari (ami realtek chipes) és nem kellene hozzá driver az sem megy. Azt is csak felismeri, majd drivert kér hozzá, de annak sem jó semmi.
És az ovislink kari megy másik gépben.
Sajna a kiosztást nem tudom megnézni, én itthon vagyok.
Everesttel nézve semmilyen ütközés nincs a meglevő eszközök között, és mint írtam minden felesleges dolgot letilttottam.

Mezőhegyes

(#402) shev7 válasza karnokd (#398) üzenetére


shev7
veterán

osszeakadni nem akad ossze, de nem feltetlenul a gyorsabbat fogja valasztani a masolashoz, ezert erdemes kikapcsolni, hogy tuti a vezetekest hasznalja

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#403) user12 válasza Ottoka (#401) üzenetére


user12
őstag

A http://hu.asus.com/products4.aspx?modelmenu=2&model=178&l1=3&l2=12&l3=31 arról tanulskodik, hogy a lapon Marvell hálókártya van, ezt a win nem is fogja csak úgy magától fölismerni.
Innen: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=P4P800-E%20Deluxe tudsz letölteni különböző verziójú drivereket hozzá.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#404) Ottoka válasza user12 (#403) üzenetére


Ottoka
őstag

Köszi, de ezeken már túl vagyok, és első körben az alaplaphoz kapott cd-vel próbálkoztam, amin ha nem is ugyanez, de fent van az integrált hálókari drivere.
És ez nem ad magyarázatot arra, hogy az alaplapi hálókari letiltása után egy pci-os realtek chipes hálókari miért nem megy benne.

Mezőhegyes

(#405) rdi válasza karnokd (#398) üzenetére


rdi
veterán

Le kell tiltani a wlanos kapcsolatot.
ja látom Shev már írta :)

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#406) infectedmann


infectedmann
őstag

Már volt ez a kérdés, de a választól nem lettem okosabb :(
Tehát.
Hogy működik kábelnet esetén az netmegosztás?
Plíz. Valami használható választ adjatok amit egy hétköznapi ember is megért aki szinte semmit sem ért a hálózati cuccokhoz.

u.i.: Kábelnetnél nincs ilyes tárcsázós baromság mint ADSL -nél ugye?

Előre is köszi a válszokat.

(#407) infectedmann


infectedmann
őstag

jah és vezeték nélküli netmegosztásról lenne szó...

(#408) Noxy válasza infectedmann (#406) üzenetére


Noxy
veterán

Tárcsázós baromság nincs, csak clone Mac Andress baromság van.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#409) athomi


athomi
veterán

van egy gépem rajta adsl-el, de most vettem egy másikat is
hogyan tudom a másik gépre is rákötni a netet?

(#410) user12 válasza athomi (#409) üzenetére


user12
őstag

1.> olcsóbb megoldás: a régebbi gépbe +1 hálókártya, crosskábellel összekötöd az új gépet.
2. > picivel drágább: a router esete, számtechboltba be, router megvesz (ne SMC VBR14-es wifis csoda, inkább Linksys, Edimax és társai), adsl modemet bele a routerbe, router lan portjait összekötöd a gépekkel (egyenes kábellel). Lefuttadod a router quick setup wizard-ját és elvileg kész is vagy

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#411) Füleske


Füleske
addikt

Van egy kis gondom :
2 gépes hálózatot akarok építeni , mindkét gépben 2 - 2 hálókártya (egy alaplapi + egy pci - s) . 1 - 1 hálókártya esetén működik minden (net , hálózat). + 1 - 1 hálókártyánál működik a hálózat , a netre fel tudok lépni mindkét gépről (átdugva a dsl kábelt) , DE mindkét gépen ledob a netről kb. 5-10 perc után ezzel : Generic Host Process for Win32 Services hibát észlelt ezért leáll. Ezután csak restart után van net. A hálókártyákat már visszatettem 10 megára de nem használt. Mi lehet ez ? :F

(#412) user12 válasza Füleske (#411) üzenetére


user12
őstag

Miért raksz mindkét gépbe dupla hálókártyát???? Szerény belátásom szerint csak abba kéne, amelyik osztja a netet (1. hk: dsl modem, 2. hk: másik gép felé).A másikba elég csak 1. Lehet, hogy valami ip ütközésed van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#413) Füleske válasza user12 (#412) üzenetére


Füleske
addikt

Azért mert ha esetedben az egyik ( a netre kötött) gép nincs bekapcsolva akkor nem tudsz netezni a másikkal. Így csak átdugnám a dsl kábelt. Bár megoldható úgy is (?) hogy kihúzom a hálózatból és oda dugom a dsl kábelt.

(#414) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Most tervezem egy Edimax router megvásárlását.
Kábelmodem - Router -> patch kábel
Router - Gép -> crossover kábel
ha emlékeim nem csalnak .. igaz?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#415) user12 válasza Füleske (#413) üzenetére


user12
őstag

Hát jah, ha az ominózus másik gép nincs bekapcs, akkor nincs szükség helyi hálóra se a gépek közt...tekintve, hogy 1 gép üzemel. Ha a tesó/apuka/anyuka/bnő/bárki más bekapcsolja a másik gépet max. átdugod a modemet.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#416) user12 válasza RoyalFlush (#414) üzenetére


user12
őstag

Nem!!!! Vagyis attól függ. Ha a router MDI/MDIX-es akkor mindegy, ha nem (vagy úgy nagy általánosságban) mindenhova egyenes kábel kell.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#417) Emoryy


Emoryy
csendes tag

Hello!
A helyzet a következő. Van itthon 3 gép: Gép1, Gép2, és egy laptop.
Gép1-re van kötve a net (ADSL), és ez a gép kapcsolódik etherneten keresztül a Gép2-höz, és egy vezetéknélküli USB-s adpterrel a laptophoz.

A kérdés az, hogy hogyan lehet megoldani azt hogy mindegyik gépen legyen net, és a fájlmegosztás is működjön.

Eddigi eredményem az, hogy a Gép1-en és gép2-n megy a net, a laptopon pedig a fájlmegosztás, net nem.
Ha a hálózatbeállítas varázslóval akarom megosztani a netet akkor ugye létrehoz egy hálózati hidat amibe belerakja a gép2 és a laptop kapcsolatát és erre a hídra osztaná meg a netet, de ilyenkor a laptopon még a fájlmegosztás sem működik. A Gép2-n pedig ugyanugy jó mint a varázsló előtt.

Ha csak külön-külön próbálkozok, tehát egyszerre csak a gép2, vagy csak a laptop van bekapcsolva/kapcsolódva, és megosztom a netet a megfelelő hálózati kapcsolatra akkor megy jól. A gond ott kezdődik amikor mind2 gépre meg kéne osztani.

Tehát mi a teendő?
Előre is köszi a választ.

(#418) Noxy válasza Emoryy (#417) üzenetére


Noxy
veterán

Nem hiszem, hogy rajtad kívűl, valaki is igy bűvészkedne hálózatban a gépekkel.
A +oldás, hogy veszel 10 K körül 1 occsó vagy 20K körül 1 drágáb Wlanos routert. Kábelt bedug, rádiót bekapcsol, konfigurál, oszt sál sapka nagykabát, öröm és bodottá. :) .

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#419) Emoryy válasza Noxy (#418) üzenetére


Emoryy
csendes tag

Valószínűleg ezért is nem találtam semmi használhatót az egész topicot átolvasva.

Tudom h egyszerűbb lenne routerrel. De nincs rá keret. Ezek a cuccok vannak, és ezekkel kéne megoldani. Vhogy csak meg lehet csinálni...

(#420) rdi válasza Emoryy (#419) üzenetére


rdi
veterán

pedig az xp híd nélkül nem fogja ezt megcsinálni, mivel két hálózatot köt össze, az 1-3 gép és az 1-2 gép között.
Nekem egyszer volt ilyen, hogy alhálózatban volt 12 gép, és volt egy kinevezett helyi szerver, ahol híd volt a központi szerver felé.

És működött.
De ez olyan régen volt, kb. 2 éve, hogy nem emlékszem.
Esetleg nem lehetne a gépeket sorba kötni ?

ja és kipróbálnám túzfalak nélkül is...

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#421) torian2 válasza rdi (#420) üzenetére


torian2
csendes tag

Sziasztok!

milyen usb wifit vegyek, ha a haverom megakarja osztani a netet szomszéd lakásból(vasbeton lakótelep). az asus usb nem elég jó. van valami erősebb? mindegy, hogy mekkora, csak a hatótávolság érdekelne. 1 féléves dell laptoppal jól ment, amibe beépített wifi volt. routert nem akarok venni. max 12-13ezer forintig érdelne megoldás. persze, ha ennyiért inkább routert éri meg megvenni, akkor olyan megoldásban is benne vagyok. ezek a márkák érdekelnek: D-link, edimax, asus , 3com, smc

a választ előre is köszi :R

(#422) zed44 válasza torian2 (#421) üzenetére


zed44
tag

1 . Mielőtt pénzt adsz ki új eszközökre, megpróbálhatsz vmi ''antennát'' v. ''tükröt'' készíteni az usb kulcshoz, hátha ez is elég: [link]
2. Hasonló USB-s megoldással kísérleteztem korábban én is, mert először így tűnt olcsóbbnak. (Csak arrafelé a szomszéd az utca szemközti oldalán lakik, viszont tiszta rálátással). De nem vált be, gyakran szakadozott a net, pedig kétféle USB ''kulcsot'' is próbáltam. Végül majd két hónap szenvedés után, amikor az USB kulcs ''beadta a kulcsot'', egy olcsó alap router lett beállítva ott is, WDS módban összekötve a másikkal +WEP (a WPA ezekkel az egyszerű USR és SMC típusokkal nem akart menni WDS mód mellett). Lassan 1 éve stabilan működik így ott a háló.

[Szerkesztve]

(#423) bulu23 válasza Racecam (#1) üzenetére


bulu23
csendes tag

Sziasztok egy kis segítség kellene egy átlag júzernek.
Egy Belkin router segítségével próbálom összhozni a wireless kapcsolatot.
Semmi extra, egy notebook-kal akarok kapcsolódni. Telepítettem minden szoftvert, eddig semmi gond. Router telepítés során elneveztem és jelszavaztam a kapcsolatot.
A notebook kiválóan kapcsolódik is a routerhez wireless, ahogy a nagykönyvben meg van írva. A probléma az, hogy mivel fix IP-s a netszolgáltatás, ezt be kellene állítanom a routeren. És itt jön a bibi, a 192.168.2.1 IP-n nem érm el a routert. Illetve előfordul, hogy belépek, de a menüben már nem tudok barangolni, ha kapcsolat nélküli módban vagyok, akkor azért, ha normálban akkor azért. Mi lehet a gond? Van elképzelésetek, hogy mit rontok el? Mi az az abszolút alapeset, amikor mindenkörülmények közt el kéne érnem IP alapján a routert? Szívesen uninstalálok mindent és kezdem előlről, ha van valami tuti tipp.
Plíz help!

(#424) shev7 válasza bulu23 (#423) üzenetére


shev7
veterán

nem tudom mit installaltal, de ha a kapcsolat megvan (bar en a beallitasokat vezetekrol vegeznem) minden korulmenyek kozott el kell erned a routeredet.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#425) neilszab válasza neilszab (#394) üzenetére


neilszab
őstag

Na sikerült gyorsan beszerválnom egy hálókártyát (úgyhogy az infrakapcs bekaphatja :DDD ), és hát persze a Windows elkeszte az ilyekor szokásos idegölős hálózatépítős programját, konkrétabban: engem szivat!

Gépek összedugva, IP-ék kiosztva, fájlok megosztva, varázslók lefuttatva, a kapcsolat működik, a gépek látják egymást, de:
Az egyik gépből nem tudom elérni a másikat: hozzáférés megtagadva

Fordítva teljesen jól működik. Mit lehet ilyenkor kezdeni? :F

köszi

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#426) shev7


shev7
veterán

el lehet olvasni az elso hozzaszolast :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#427) Ottoka válasza neilszab (#425) üzenetére


Ottoka
őstag

Tűzfal? Nem a windowséra gondolok.

Mezőhegyes

(#428) Füleske válasza Füleske (#411) üzenetére


Füleske
addikt

Válaszolok magamnak : az xp sp2 volt a bűnös , kellett neki ez a biztonsági javítás :
WindowsXP-KB921883-x86-HUN.exe
Most már bírja a 2-2 hálókártyát is. :))
:W

(#429) neilszab válasza Ottoka (#427) üzenetére


neilszab
őstag

Nem, tűzfalak nélkül se megy. :(
Elvileg minden oké, látom a gépet az intzéőben,de rákkatinva nem enged be, fordítva pedig minden tökéletes.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#430) Lackó86


Lackó86
tag


Helló Mindenki!

Már egy páran hallottak rólam... SMC - WBR14T-G ezzel a routerrel kapcsolatban! Sajna még mindig nem működik... és szerintem nem is fog.... az a lényeg visza fogom vinni & rem sikerül kicserélni egy másik routerre! Nagyon sokat szívtam vele! és nem akarok többet ! csupán beállítani és kész!
Szval aki tud olyan routert amivel nem igazán van baj! és Max.30 HUF követelények:
- Wifi
- min. 4port
- USB ( nem feltétlen)
- 54 -108 Megabit/sec( most már elég lenne az 54 is :) csak menne)
- könnyű használhatóság! jó leírás! ( értelmes) az nem baj ha magyar! :) aból mindig
mindeki jobban kijön :S
- Ki...szott MEGBÍTHATÓ!!! ÉS lehessen mindent csinálni Ne szakadjon! MSN , torrent! DC++ FTP. STB. egyéb hálózatok!
Az írja meg a véleményét tapasztalatát : Röviden Ki mit ajánl! ? Várom minden profi & Amatőr Válaszát! ( ezt a szöveget lehet h másik fórumban is olvashattátok! minden hova érvényes csak nem volt kedvem írkálni főleg ilyen késő este!) Előre is köszi!

üdv. Lackó

jambi

(#431) yolti válasza Lackó86 (#430) üzenetére


yolti
csendes tag

Hello Lackó!

Nekem nyár eleje óta van egy MSI routerem - RG54G3. Amire neked kell azt mindet tudja. Wifi, 4 port, 54M, könnyű konfig, MSN,DC,torrent,Ftp simán megy rajta. USB nincs rajta, de egy újabb változatán már az is van.

egy lelkes amatőr :DDD

(#432) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Én is vettem egy D-Link DGL - 4300 -as routert és volna egy kérdésem vele kapcsolatban...
Hogy tudom beállítani, hogy a Total Commanderrel tudjak letölteni FTP-ről (mert eddig ment, de most nem)?
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter

(#433) Ottoka válasza neilszab (#429) üzenetére


Ottoka
őstag

Egy helyen ahol összedobtak egy magánhálózatot pont ezért hívtak, ott a zonealarm tűzfalt kellett konfigurálni. Ott is látták a gépek egymást. Azért írtam hogy tűzfal.
Így viszont nincs ötletem.

Mezőhegyes

(#434) rdi válasza Lackó86 (#430) üzenetére


rdi
veterán

én meg mindig a gigabytokat mondom :))

Fej! Tor! Potroh!

(#435) Chili7


Chili7
őstag

Hali!
Egy smc router osztja 2 gép felé a netet. A 2 gép között hogyan lehet a legegyszerűbben adatokat átvinni?
Köszi

(#436) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Szeretném megosztani a netet ugy hogy a két gép lássa egymást(tudjunk gépekről cuccokat másolni) de közben kellene az internet is !
Helyzet!

Wlan os netem van:
Külső antenna >Linksys WRT54Gl>utp kábel a gépbe
A net megosztás megy csak a két gép nem látja a netet!

Eredetileg ugy wifi router lenne de itt az antenna helyére csatlakozik a kulsó antenna kábele.Ahová eredetileg csatlakoztatni kellene a netet az az 1 slot az üres!

(#437) firewolf válasza Chili7 (#435) üzenetére


firewolf
tag

Tedd be mind a 2 gépet ugyanabba a munkacsoportba(Sajátgépen jobb klikk->tulajdonságok->Számítógépnév->módosítás és ott beírod mind2nél ugyanazt), és akkor elvileg látják egymást a hálózaton a gépek...

(#438) Jeti1 válasza Lackó86 (#430) üzenetére


Jeti1
tag

Ha nem cserélik be, akkor eladó lesz? Mert ha számomra megfelelő áron, akkor majd lehet érdekelne.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#439) Chili7 válasza firewolf (#437) üzenetére


Chili7
őstag

Ha a munkacsoport mezőbe ugyan azt írom, akkor látják egymást?
Az egyik pc egy régi gép win milleniummal, a másik meg xp home. A home-ban igen , de a milleniumban benne van ez?
Köszi

(#440) Lackó86 válasza Jeti1 (#438) üzenetére


Lackó86
tag

Szia!

Szerintem Igen! Körülbelül január második felére tudom meg, h mizu? azt mondták a boltba!
Szval ha tényleg érdekel még akkor is akkor írj! + én is szólok! és mennyit érne neked meg?
amúgy mail címem: ferrari1986_5c@freemail.hu ide is írhatod.. :) Akkor további minden jót Bye! :)

jambi

(#441) firewolf válasza Chili7 (#439) üzenetére


firewolf
tag

Milleniumot ha jól emlékszem még soha nem láttam:D:D. Nem tudom, hogy benne van-e ez... Én csak xp-vel meg 2000-el csináltam hálózatot...

(#442) user12 válasza firewolf (#441) üzenetére


user12
őstag

Ha 2000-el csináltál, akkor milleniummal is menni fog (majdnem ua.)! Egyébként munkacsoportosan minden win (3.11-től) tud dolgozni)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#443) RexpecT válasza RexpecT (#436) üzenetére


RexpecT
addikt

Valaki :F

(#444) shev7 válasza RexpecT (#443) üzenetére


shev7
veterán

mit ertesz az alatt, hogy a netmegosztas megy, ha a ket gep nem latja a netet?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#445) RexpecT válasza shev7 (#444) üzenetére


RexpecT
addikt

Tehát azt hogy mindkét gép neten van ami nagyon jó ,de nekem még az is kellene hogy lássák egymást!Tehát a két gép nem latja egymást csak netezni tudunk!

(#446) DENON


DENON
tag

Azt szeretném megtudni hogy olyat lehet e csinálni hogy nekem az egyik alaplapon két RJ-45 ös csati van ha az egyikbe bedugom a netet és a másikal öszekötöm a másik gépemet akkor mind a kettőn lesz net ??? csak játszani akarok semmi mást de nem LAN hanem moha és minda két géppel feltudjak menni netre vagy ha evvel az összekötéssel nem lehet megoldani akkor mi a legolcsobb megoldás ami ezt lehetővé teszi ???

(#447) shev7 válasza RexpecT (#445) üzenetére


shev7
veterán

ha mindket gep neten van, akkor halozatban is latniuk kell egymast. Ha nem latjak, akkor a tuzfal tiltja a kapcsolatot, illetve olvasd el az elso hozzaszolast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#448) shev7 válasza DENON (#446) üzenetére


shev7
veterán

elvileg mukodik, de van olyan jatek van ahol egyszerre mindketten nem tudtok csatlakozni.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#449) Pa-Lee


Pa-Lee
csendes tag

sziasztok!
mindössze annyi problémám van a routeremmel hogy a wi-fi-s kapcsolat kb fél óránkét megszakad, és nemtudom milyen beállításom rossz.
kérlek segítsetek
köszönöm

(#450) 22222


22222
tag

SZia!

Asus NForce570 M2N-E AMD AM2 DDR2 PCX SATA2 ATX 2.0

ez a hiba...

A múlt pénteken került megvásárlásra egy AMD-s gép konfiguráció és
olyan problémém lenne, hogy nem tudok rajta Internetezni.

Pénteken este kiprobáltam a gépet és minden jó volt csak az Internet
kapcsolat nem müködött...

A jobb alsó sarokban ''SLI'' feliratú hibát jelez, hogy két kártyát
eltávolítottak?!...ez újratelepítés után is fent áll...

Újratelepítettem a Windows-t, feltettem a dobozban lévő drivereket, de
ezután sem akart működni az Internet.
AdSl kapcsolatom van (felh név+jelszó)

A következő hibákat írja ki kapcsolodáskor ...PPPOE 769-es hiba!
729-es, 730as...stb + a vonal foglaltat jelez.

A biosban is probáltam a Lan-t enablere modosítani disableről de ugy
sem müködött...

Az internet kapcsolat tüzfallal védett, amit nem tudtam kiiktatni csak a
windows tüzfal modosítható. Most a régi gépről írok...nem tudom, mi
lehet a hiba... (kábel csatlakozik az alaplapi hálókártyához?)

köszi!!

(P) 22222 privát üzenete Dudu67 számára Törlés 2006-12-27 12:16:18

22222
(újonc) Aham...


a Lan érdekel igazából, hogy menjen a netem!

SLI nemérdekes..

szal most az uj szitu! sikerült felcsatlakoznom kb 3 perc alatt

de onnantol kezdve nem megy semerre...és ugyanugy nem tok böngészni!

hátúl a gépen az internet kábel sárgán világít aminek zölden kéne sztem?!

hálózati kapcs.: következőket látom.... helyi kapcsolat- nincs kapcsolat vagy korlátozott...

ADSL kapcsolat szürke színű, tüzfal védi- ha felkapcs. fehér szinű lesz.

WAN_PPPOE 769es hiba... vagy vonal foglalt vagy felcsatlakozik és ennnyi..

Köszi!




Kezdek ideges lenni!!!! valaki segítsen plíz.

Hátul az adsl kapcs. jel sárga a zöld helyett!

mért nem megy a net? felscatlakozik, de nem tok böngészni

Kösz!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.