Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) shev7 válasza warynski (#900) üzenetére


shev7
veterán

''Mit csinálok rosszul, illetvem hogyan kellene csinálni?''

Legalabb az elso hozzaszolas idevago reszet el kene olvasni :) vagy szolni, hogy ugy sem ment :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#902) warynski válasza shev7 (#901) üzenetére


warynski
csendes tag

Elolvastam az idevágó részt, és én is úgy csináltam, ahogy ott le van írva, bár a Kapcsolódás módja (helyi átjárón, vagy másik gépen keresztül) ablakkal nem találkoztam.

Ettől függetlenül megcsináltam az ott leírtakat, és létrejött a Microsoft Windows alatt a megadott nevü Munkacsoport. Mind a két gépről látom a Munkacsoportot, és az abban lévő két gépet. Ha azonban a gép nevére kattintok (Total Commanderben) akkor Felhasználónevet és Jelszót kér. Mit csináltam rosszul?

Előre is köszi!

(#903) shev7 válasza warynski (#902) üzenetére


shev7
veterán

ezt is kiprobaltad?

''Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime''

Ha igy is jelszot ker, akkor add meg neki a masik gepen hasznalt user/pass-t

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#904) warynski válasza shev7 (#903) üzenetére


warynski
csendes tag

Igen kipróbáltam, de nem megy.
Lehet, hogy nagyon láma a kérdés, de azt kérdezném, hogy ugyebár a router miatt a az alapértelmezett IP cím automatikusra van állítva. Csak az IP cím Altenatív konfigurácó fül alatt tudok a helyi hálózathoz IP cimet adni. Ez így jó?

Más. Próbáltam a másik gépet pingelni és erre kiírt egy számomra ismeretlen IP címet: 192.160.117.65 célállomás nem érhető el, alatta viszont a másik gép IP címe, és küldött csomag= 4 fogadott csomag = 4 veszteség 0.

Mit értesz a másik gépen használt user/pass alatt?

Kösz előre is!

(#905) shev7 válasza warynski (#904) üzenetére


shev7
veterán

nem kell alternativ konfiguraciban semmit allitani, azt az ipcimet kell hasznalni, amit a parancssorba irt ipconfig parancs visszaad.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#906) warynski


warynski
csendes tag

Nincs állandó IP címem. Ilyenkor nem automatikusra kell a hálókártya címét állítani?

Nem az a gond, hogy azon a gépen amelyik a routerrel van összedugva a Hálózati kapcsolatok alatt csak két sort látok?
-helyi hálózat, vagy nagysebességü internetkapcsolat,
-internetkapcsolat (Tipus: internetátjáró)

A másik gépen: helyi kapcsolat - ez a hálókártya, ami nincs használatban
- vezetéknélküli kapcsolat
- Internet kapcsolat (Tipus: internetátjáró)

(#907) rdi válasza warynski (#902) üzenetére


rdi
veterán

semmit nem csináltál rosszul.
Ha mindenképpen jelszó nélkül akarszt felmenni egyszerű fájlmegosztással, akkor engedélyezd a vendég fiókot...

Fej! Tor! Potroh!

(#908) shev7 válasza warynski (#906) üzenetére


shev7
veterán

de, de attol meg van a halokartyanak ip cime.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#909) warynski válasza shev7 (#908) üzenetére


warynski
csendes tag

Köszi a tippeket, de sajnos így sem megy.
- Engedélyeztem a vendégfiókot, de az semmin nem változtatott.

- Beírtam a hálókártya illetve, a másik gépen a vezetéknélküli kapcsolat IP címéhez, azt, amit az ipconfig kiírt. Ekkor eltünt a hálózati kapcsolatokból az internetkapcsolat (Tipus: internetátjáró) sor, és megszűnt a router nélküli gépen az internetelérés.

Bár a Munkacsoport alatt ott voltak a gépek nevei, ekkor sem lehetett belépni semelyikre, mert a kövtkező hibaüzenet jött:
\\ Client nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati errőforrás használatához.Bejelentkezési hiba: a felhasználó számára ezen a számítógépen a kért bejelentkezési típus nem engedélyezett.

Összegezve: hiába engedélyezem a vendégfiókot, hiába írom be az IP címet nem lehet egyik gépről a másikat elérni.

Ha van még tipp, előre is kösz!

(#910) shev7 válasza warynski (#909) üzenetére


shev7
veterán

''- Beírtam a hálókártya illetve, a másik gépen a vezetéknélküli kapcsolat IP címéhez, azt, amit az ipconfig kiírt. Ekkor eltünt a hálózati kapcsolatokból az internetkapcsolat (Tipus: internetátjáró) sor, és megszűnt a router nélküli gépen az internetelérés.''

De senki nem mondta, hogy ezt csinald :) azt mondtam, hogy nezd meg az egyik gepen az ipconfig paranccsal hogy mi az ipcime, es a masik gepen a totalcommanderbe ird be, hogy cd \\kapott.ipcim persze a tuzfalakat nem art kikapcsolni elotte, mert nagy valoszinuseggel bolokkoljak a helyi halozatot.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#911) warynski válasza shev7 (#910) üzenetére


warynski
csendes tag

Kösz a választ, akkor azt félreértettem... :((

Nos, újra megcsináltam amit írtál, egyik gépen IP cím megnéz, másikon a TC-be beír, de a hibaüzenet ugyanaz:
\\ 192.168.1.101 nem érhető el. Lehet, hogy nincs joga a hálózati errőforrás használatához.Bejelentkezési hiba: a felhasználó számára ezen a számítógépen a kért bejelentkezési típus nem engedélyezett.

Milyen bejelentkezési típus? Hogyan lehet engedélyezni?

A tűzfal mindkét gépen ki van kapcsolva mióta ezt próbálgatom.

(#912) warynski válasza warynski (#911) üzenetére


warynski
csendes tag

Annyit változott a helyzet, hogy hiába kapcsoltam ki a Norton Internet Securityt, a Win tűzfal - ami addig ki volt kapcsolva - bekapcsolt. Most azt is kikapcsoltam, majd beírtam a TC-be a másik gép IP címét. Megjelent egy panel, hogy kapcsolódás, és utána semmi.

Ha a TC-ben a másik gépre kattintok, akkor ua. a hibaüzenet jön, mint eddig.

(#913) shev7 válasza warynski (#911) üzenetére


shev7
veterán

es megosztott mappak vannak egyaltalan?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#914) Dior


Dior
csendes tag

Hali!

Lécci segítsen valaki! Családi házba szeretnénk az internet bevezetni.ADSL net lenne,amit szeretnénk 5 helységben használni.Az elképzelésünk szerint a falakban vezetnénk el a kábeleket,ahol a villany is lenne.Járható út ez? Hogyan lehetne ezt a gyakorlatban megoldani,egyátalán milyen kábel kell hozzá? Wireless megoldást nem szeretnénk.Sajnos láma vok ezen a téren,ezért kérnék segítséget.
:R

(#915) rdi válasza warynski (#909) üzenetére


rdi
veterán

van tippem, mégpedig az, hogy nem elég engedélyezni a vendésgfiókot, a biztonsági beállításokban is törölni kell a hálózati elérés tiltását a vendégfiókra.
Esetleg az is próba lehet, hogy létrehozol minden gépen egy netfelhasználó fiókot, adott jelszóval, adsz rá jogosítványokat és akkor felhasználónév - jelszó párossal eléred.

Fej! Tor! Potroh!

(#916) warynski válasza shev7 (#913) üzenetére


warynski
csendes tag

Igen, vannak.

(#917) warynski válasza rdi (#915) üzenetére


warynski
csendes tag

Nem tudom hol kell a vendégfiókra a hálózati elérés tiltását törölni...

Mellesleg nem értem miért ilyen bonyolult ez. Az irodában van 6 gép, ami egy switch-re csatlakozik, és minden furfang nélkül meg tudtam csinálni a hálózatot. Ott minden gépnek meg kellett adni az IP cimét, meg persze a nevét és létrehozni egy munkacsoportot. De itt, mivel router van, és az IP címet automatikusra kell állítani, nem tudom hogyan kell csinálni. Nem valahogy alhálózattal?

(#918) rdi válasza Dior (#914) üzenetére


rdi
veterán

utp kábelezéssel és hagyományos routerrel csináljátok...Kábelnél olvasgass, mert nem mkindegy melyik átviteli sebességhez mit választasz..

Fej! Tor! Potroh!

(#919) rdi válasza warynski (#917) üzenetére


rdi
veterán

[link] tálsz egy cikket. Ott ez le van írva :)))

ja és egyáétalán nem szokott bonbyolult lenni. Legutóbb összekötöttem a routert egy asztali géppel meg egy laptoppal és szinte automatikusan ment, még a mac adress klónozás is.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#920) warynski válasza rdi (#919) üzenetére


warynski
csendes tag

A link nem működik, amit írtál...

Egyébként ennek a topiknak az elején is ugyanezzel a problémával kűzdött valaki, de végül is nem kapott választ, csak annyit, hogy a routere topikjában próbálkozzon.

Van egy olyan érzésem, hogy valami, valahol az XP-ben nincs engedélyezve, és azért nem müxik a dolog. De hogy mi?

(#921) shev7 válasza warynski (#920) üzenetére


shev7
veterán

Ez elkerulte a figyelmemet:

''- Beírtam a hálókártya illetve, a másik gépen a vezetéknélküli kapcsolat IP címéhez, azt, amit az ipconfig kiírt. Ekkor eltünt a hálózati kapcsolatokból az internetkapcsolat (Tipus: internetátjáró) sor, és megszűnt a router nélküli gépen az internetelérés.''

Meg tudnad magyarazni, hogy mit ertesz az alatt, hogy router nelkuli gepen? most hogy is van megoldava a helyi halozatod, mi van osszekotve mivel, es mi kapcsolodik az internethez?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#922) rdi válasza warynski (#920) üzenetére


rdi
veterán

elnést kérek rosszul linkeltem.
Ez már működni fog:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#923) emre33


emre33
addikt

Megy a gigabit :)

Első kártya amit kaptam szar volt, azzal csak a 100Mb megy.

20 méter hosszú cat5e kábellel p3 1200Mhz gépről 35-40 Mb/sec másolok :C

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#924) warynski válasza rdi (#922) üzenetére


warynski
csendes tag

Próbálom elmondani.
Van mondjuk az 1. gép, amelyiknél a DSL modem van. A modem össze van kötve egy UTP kábellel a routerrel, a routerhez ez az 1.gép szintén kábellel cstalakozik, az inetrnet elérés céljából, minthogy ezek fizikailag egy helyen vannak.

Van a 2. gép, két szobával arrébb, amelyikben van a wireless adapter kártya, és az így, vezetéknélküli kapcsolaton keresztül csatlakozik a routerhez, vagyis az internethez.
Az internet kapcsolat ezen a 2. gépen is működik, csak mint írtam, a helyi hálózatot (a két gép lássa egymást, ill. egymás megosztott meghajtóit) nem vagyok képes beállítani.

Remélem érthetően írtam le. Ha tudsz segíteni nagyon kösz!

(#925) shev7 válasza warynski (#924) üzenetére


shev7
veterán

de ugye a router tarcsaz be?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#926) warynski válasza warynski (#924) üzenetére


warynski
csendes tag

Bocs, elírtam, shev7-nek szántam a választ...

(#927) warynski válasza shev7 (#925) üzenetére


warynski
csendes tag

Igen, természetesen.

(#928) lac12345


lac12345
csendes tag

Halli

Rendeltem egy adsl internetet externettol. Ezt szeretnem elerehtove tenni ket gep szamara.
Estekleg tudnatok ajanlani valami routert ami tud vezetek nelkuli halozatot is meg sima kabelst is es es akar egy masik helyen switch kent is tudna mukodni? Az asztali PC met kabelel szeretnem rakotni a routerre a laptopomat meg esetleg meg agy PDA vezetek nelkuli halozattal.
nagyon koszonom

(#929) shev7 válasza warynski (#926) üzenetére


shev7
veterán

hat akkor ennyi. Ez egy rejtely marad. A router a belso halozat szempontjabol teljesen ugy mukodik mint egy switch. Valami szoftveres gubanc lehet a gepekkel, ami megakadalyozza a belso halozaton a kommunikaciot. En alapbol sem szeretem a NIS-t megtrefalt mar parszor mikor hasznaltam, hogy akkor is be volt kapcsolva, amikor elvileg kikapcsoltam... Szoval szerintem reinstall :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#930) shev7 válasza lac12345 (#928) üzenetére


shev7
veterán

''Estekleg tudnatok ajanlani valami routert ami tud vezetek nelkuli halozatot is meg sima kabelst is es es akar egy masik helyen switch kent is tudna mukodni? Az asztali PC met kabelel szeretnem rakotni a routerre a laptopomat meg esetleg meg agy PDA vezetek nelkuli halozattal.''

Minden wireless router ilyen. Ha nem akarsz sok szivast 13-15k alatt ne valassz routert.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#931) lac12345


lac12345
csendes tag

Esteleg tipust tudnal mondani ?l nem akakrok gagyi szemetet venni ezert kerdem.:)

(#932) shev7 válasza lac12345 (#931) üzenetére


shev7
veterán

minden tipusbol lehet szemetet kifogni (pl most valamelyik topicban a 3. linksys-szel van problema) D-Link-et SMC-t nevegyel, arra sok a panasz. ASUS, Linksys altalaban jo vetel. De barmi jo lehet, ami nem a legolcsobb...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#933) meone


meone
tag

Sziasztok
Nekem az lenne a problámám hogy a net lentre vann be kötve és én meg el szeretném vinni egy másik szobába a gépemet. Szeretnék venni egy routert csak az a baj hogy fix statikus IP-m van és a Hálókártyámat MAC cím alapján azonosítják. Ismertek ojan routert ami mindegyiket egyszerre tudja mert csak így tudom arrébb rakni a gépemet. Bocsi ha rossz helyre írtam a hozzászólást.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#934) ivcsi86


ivcsi86
tag

abban kérem a segitségeteket h mostanában osztottam le a netet az uj gépre és arra is telepitettem azureust. már megy is rajt a pár letöltés,de azok is csak akkor idulnak be,ha külön minegyikre rányomok h ''kényszerietett inditás''. feltöltésem alig megy 2-3kb/s (szal gyarorlatilag semmi),és azt irja ki alul h passziv kapcsolat. az elözö gépen aktiv volt és ott minden pengén ment. hogy tudom azt átállitani?
fontos lenne h segitsen vki,mert minden oldalon elkezdett rohamosan romlani az arányom és ha teszek vmit akkor sztem kivágnak...
elöre is köszi.

(#935) lac12345 válasza shev7 (#932) üzenetére


lac12345
csendes tag

halli

Most nezegettem a routereket net en linksys bol egybol talartam 3 felet hasonlo arban 20 eft.
WRT54GL 20350FT
WRT54GS 18301FT
WRT54G 18830FT
WRT54GC 16000FT
WRT54GR 25000Ft

es meg egy halom van

kb meiylket ?

(#936) Jeti1 válasza meone (#933) üzenetére


Jeti1
tag

Erre egy egyszerű és nem túl drága SMC7004VBR router például megfelel. Amugy csomó másik router is tudja a ezeket, alap dolgok.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#937) shev7 válasza lac12345 (#935) üzenetére


shev7
veterán

itt majd elmondjak mi a kulnobseg [link]


ivcsi86: [link]

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#938) Jeti1 válasza Jeti1 (#894) üzenetére


Jeti1
tag

rdi a kérdésem még mindig aktuális ám.


codec: esetleg regedit segítségével probáltad már? hátha ott valalmit lehet ügyködni. amugy csak óvatosan, mert ott egy rossz törlés és omlika rendszer.

[Szerkesztve]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#939) shev7 válasza Jeti1 (#938) üzenetére


shev7
veterán

van ahol !!tevesen!! qos-nek hivajak, akad bandwidth managment, illetve traffic management, vagy traffic shaping. Sok felevel talalkoztam mar, bar nem engem kerdeztel :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#940) Jeti1 válasza shev7 (#939) üzenetére


Jeti1
tag

Nem baj, te legalább válaszoltál. :)
Utálom ha valaminek több neve van, mert abból mindig csak baj következik.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#941) ivcsi86 válasza shev7 (#937) üzenetére


ivcsi86
tag

köszi shev7,hogy ien gyorsan válaszoltál,csak nem igazán vágom ezen az olalon a dolgokat,meg nem vagyok egy nagy számtchguru. konkrétan mit kéne tenni? konkrétan egy Edimax BR-6104K routrerem van,és Azureus 2.5.0.4et használok...mit tegyek hogy aktiv modban menjen a le-meg feltölti?

(#942) shev7 válasza ivcsi86 (#941) üzenetére


shev7
veterán

konkretan kattintani a portforward linkre, ott kivalasztani a routeredet, aztan azt, hogy az azureushoz nem ertesz, es eljutottal volna erre az oldalra: [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#943) ivcsi86 válasza shev7 (#942) üzenetére


ivcsi86
tag

köszi a segitséget,és bocs h fárasztottalak. további joo forumozást!

(#944) meone válasza Jeti1 (#936) üzenetére


meone
tag

Azt gondoltam hogy alapdolgok de amiket eddig nézegedtem pdf doksikat azokba csak úgy volt mutatva hogy csak külön lehet beálítani külön a MAC cím emulálást és külön a statikus IP-t azt hittem hogy ezt a két funkciót nem lehet egyszerre használni. :R
Köszi szépen a segítséget. :D

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#945) Jeti1 válasza meone (#944) üzenetére


Jeti1
tag

MAC cím emulálás a lényeg, aztán a szolgáltatód ugyis egy fix IP-t majd kioszt neked az a bizonyos MAC alapján.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#946) shev7 válasza ivcsi86 (#943) üzenetére


shev7
veterán

nem farasztottal :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#947) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy
tegnap reggel kapcsolom be a gépet, és valami nagyon ótvar a net
lefele szakadva jött: 40-0-10-0 stb... felfele viszoint teljesen jó :Y
másik gépet rádugtam arra a kábelre és azzal jó
gépemet átvittem másik káberlhez és a gépem ott jó :F
mi a xar lehet?

(#948) shev7 válasza eastsider (#947) üzenetére


shev7
veterán

kompatibilitasi problema :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#949) eastsider válasza shev7 (#948) üzenetére


eastsider
nagyúr

eddig nem volt
hogy tom megoldani?
ja gondolom rájöttél, de routerrel vna osztva a net

másik: COD2 online közbe majdnem teljesen fasza....

[Szerkesztve]

(#950) jerry311 válasza eastsider (#949) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egér megrágta kábelt?
HW hiba?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.