Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) rdi válasza netboy (#600) üzenetére


rdi
veterán

huwicon vannak linuxosok....

Fej! Tor! Potroh!

(#602) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Azt hogy lehet beállítani ezzel a géppel (D-Link DGL-4300), hogy az általa nem ismert játékokat is (mert van lista játékokról, de én mással akarok játszani és az nincs benne a listában) kiengedje a netre? Gondolom nem nyit neki portokat és ezért nem tudok csatlakozni egy szerverre sem...
Vagy hol tudom megnézni hogy egy játék vagy alkalmazás mely portokat használja a kommunikációhoz?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#603) urban racer


urban racer
senior tag

Üdv emberek! Remélem jó helyen járok... A problémám:

Helyi hálózaton van egy számítógép, ami webszerver. Csak a 192.168.x.x ip címről tudom elérni. Hogy lehet azt megcsinálni, hogy elérjem a http://valami.hu címen? Akár a szolgáltatás neve is elég lenne :O

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#604) shev7 válasza urban racer (#603) üzenetére


shev7
veterán

gondolom router mogott vagy. A megoldas portforward/virtual server.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#605) Saca22


Saca22
csendes tag

Sziasztok!!!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ha megosztom az internetet helyi hálozaton keresztül, azt a szolgáltató észreveheti-e?

(#606) urban racer válasza shev7 (#604) üzenetére


urban racer
senior tag

Lehet rosszul írtam le. Kívülről el lehet érni valmali.hu címmel, de a belső hálón csak belső hálózati ip címmel lehet elréni. Belső hálón a valami.hura egy fehér lap jön lő, amit tölt izomból, de semmi nem történik.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#607) Chieftec válasza Saca22 (#605) üzenetére


Chieftec
őstag

Attol fugg, hogy osztod meg, de ne foglalkozz te a szolgaltatoval.. :DDD

(#608) mario28


mario28
csendes tag

Üdvözlök mindenkit.

A problémám a következő amelyre várok megoldást. Adott agy ASUS WL-530g W-LAN-os router. Adott egy toshiba laptop. A laptopot tudom csatlakoztatni a routerhez a jelerősség kiváló, 54Mps de mégsem lehet netezni, nem látom a többi gépet, ez által nem tudok nyomtatni stb. Ha kábellel kötöm össze a routert és a laptopot, akkor minden probléma megoldódik. Winfos tűzfal elvileg ki van kapcsolva,és egyéb tűzfal nincs. Azért mondom hogy elvileg mert lehet hogy a WIFI bekapcsolja magának. Nem tudom. Az biztos hogy a jobb alsó sarokban az ikonoknál 1 másodperce a jelrő felugrik 98%ra de ennyi.Gondolom ezért nem tud megnyitni egy web oldalt mert ameddigre kivárnám a félpercenként az 1 másodpercet addigra...Sajnos fél éve kínlódom ezzel, de semmi megoldás a részemről. Gondoltam több ember többet tud. :)

Ui. Most vettem egy WIFI s asztali gépet és az a lehető legjobban működik a fent emlitett routerrel. Ergo Router kizárva.

Várom a mielőbbi válaszokat. Ha akad vlakai zseni akkor MSN en jobb volna mert ott nem kell napokat várni a válaszra. Elég sűrgőssé vált a megoldás. :W

(#609) Jeti1 válasza Saca22 (#605) üzenetére


Jeti1
tag

Nem hiszem, hogy annyira figyelnék, hogy megosztod vagy sem. Én már kb. másfél éve osztom a netet és semmi problémám volt.
Persze ha nagyon akarnának biztos rájönnének, hogy ez meg ez az ember gyanus és ha kimennek hozzá esetleg észreveszik, de nem fognak ilyennel foglalkozni.Van más dolguk is.
Legegyszerübb ha veszel egy routert azzal DHCP segitségével szépen leosztod a netet azt annyi. Közepes minöségüt aminek kielégitö a tudása kapsz már kb 6000 Ft-ért.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#610) Jeti1 válasza mario28 (#608) üzenetére


Jeti1
tag

Mi az, hogy elvileg ki van kapcsolva a Windows tüzfal? Megtudod nézni, hogy ki van-e kapcsolva elég egyszerüen és ha ki van akkor ki van, s nem csak elviekben hanem gyakorlatilag is :)

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#611) Saca22 válasza Chieftec (#607) üzenetére


Saca22
csendes tag

Nekem vezeték nélküli internetem van, és most cseréltek antennát, meg kártyát. Mikor a szerelő felhívta a központot, hogy bemondja az új mac-addresst, akkor kérdezték bentről, hogy hány gépet használok.
Tehát akkor biztos észrevettek valamit, nem? Különben miért kérdezték volna.
Akkor hogyan osszam meg, hogy ne lehessen észrevenni?

(#612) mario28 válasza Jeti1 (#610) üzenetére


mario28
csendes tag

Akkor ki van kapcsolva!



[Szerkesztve]

(#613) Jeti1 válasza Saca22 (#611) üzenetére


Jeti1
tag

Minek volt nálad szerelő? Most kötetted be a netet? Természetesen ha szerelö megy ki azt általában tudja elöre az ember és akkor eltünteti addig a routert és egyéb árulkodó nyomokat.Az hogy több géped van, az nem jelenti egyböl azt, hogy te megosztod a netet. Sőt van olyan szolgáltató aki engedélyezi is, hogy eloszd a sávod, mert végülis a tiéd, megfizeted.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#614) Jeti1 válasza mario28 (#612) üzenetére


Jeti1
tag

Másik wifis routerrel probáltad már? Probálj befogni valami routert a környéken, hogy egyeltalán másikkal megy-e a net ugyan ezekkel a beállitásokkal. Ha más routerrel sem megy és router biztossan jó akkor valahol a beállitásoknál kell babrálni a laptopodon.
Esetleg az nem lehet, hogy a laptopban lévö wifi cuccal van valami bibi? :F

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#615) mario28 válasza Jeti1 (#614) üzenetére


mario28
csendes tag

A wifis routernek jónak kell lennie, mert az asztali teljesen jó. Már próbáltam máshol, ott ment, de ott sem volt tökéletes. Szerintem valahol a laptopon kellene állítgatni, de mit?

:F

(#616) Chieftec válasza Saca22 (#611) üzenetére


Chieftec
őstag

A ket gepet siman kosd ossze egy UTP kabellell.. Aztan XP vel megosztod a kapcsolatot. Hatranya ha a 2 es gepen netezni akarsz akkor az 1 esnek is mennie kell.

(#617) user12


user12
őstag

Ebk. ez már-már visszatérő probléma, wifi és helyi háló nem fér össze. Még csak az se lehet, hogy egymással nem kompatibilisek az eszközök, pár kombinációt már kipróbáltam. Netezni nagyon jó, mert viszonylagos szabadságot ad, viszont ha lan-t akarsz, akkor kábel.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#618) dany27


dany27
őstag

hy

két kérdésem lenne:
Az egyik az h itthol van két gép és szeretném megosztani a netet de a másik gép eléggé lassú(400mhz cerka, 196mb sd ram) szóval úgy gondoltam h win98at raknék arra de nem tom h abba van e olyan hálozati beállítás hogy egy másik gépen keresztűl csatlakozik az internethez? :F :F
Meg akkor ugye itt a sebesség nem egyformán lenne elosztva hanem épp amelyiknek mennyi kell de viszont ha routerel oldom meg akkor viszont egyenlően lenne elosztva nem??

Meg a másik az hogy ha arra a régi gépre win98at rakok az elég gyors lenne csak simán netezéshez??

előre is köszi a válaszokat!!

(#619) shev7 válasza dany27 (#618) üzenetére


shev7
veterán

''de nem tom h abba van e olyan hálozati beállítás hogy egy másik gépen keresztűl csatlakozik az internethez?''

Amelyik gep kapja az internetet annak (altalaban) mindegy, hogy honnan jon, a problemat sokkal inkabb az szokta okozni, hogy a masik gep nem osztja megfeleloen.

''Meg akkor ugye itt a sebesség nem egyformán lenne elosztva hanem épp amelyiknek mennyi kell de viszont ha routerel oldom meg akkor viszont egyenlően lenne elosztva nem??''

Roviden: nem.

Meg a másik az hogy ha arra a régi gépre win98at rakok az elég gyors lenne csak simán netezéshez??

Nem fogod elhinni, de a pentium elott is volt internet :))

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#620) dany27 válasza shev7 (#619) üzenetére


dany27
őstag

tudom hogy volt az előtt is internet de én konkrétan arra gondoltam hogy maga a gép gyors lenne-e nem kéne pl egy órát várni hogy betöltse a böngészőt meg stb......

Meg az addig oké hogy az én gépem lenne a server tehát ebbe dupla háló kari lenne egyikbe bedugom a dsl modem felől jövőt másikba pedig egy cross linket amivel összekötöm a másik géppel de win98ba nem vok biztos hogy van olyan hálozat beálítási funkció hogy az szg egy másik szg keresztűl kapcsolodik a nethez!!

[Szerkesztve]

(#621) urban racer válasza dany27 (#618) üzenetére


urban racer
senior tag

amit írtál, arra a gépre nyugodtan rakhatsz xp-t. Nekem a szerveremen(2x400 mhz+256 ram) win2003 van, és köszöni szépen, jól elvan.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#622) dany27 válasza urban racer (#621) üzenetére


dany27
őstag

majd ma felcipelem magamhoz a gépet és kipróbálom felrakok rá egy xpt és meglátom hogyan száguld rajta.......

UI: miket érdemes ki iktatni hogy gyorsabb legyen, pl: fix ip cím megadása hogy ne szarakodjon a hálozati ip-vel......

(#623) rdi válasza dany27 (#620) üzenetére


rdi
veterán

ez nem hálózati kérdés, egyszerű hardver dolog. A gépen a procid tök elég egy böngésző futtatásához, mellette néhány rendszerközeli programmal.
Ami fontosabb, hogy memóriazabáló böngészőt nem érdemes használnod (pedig az FF igen jó), meg ugye túl sok programot egyszerre sem.
Azért azt gondolhatod, hogy a hardver belső sebessége sokszorosa a hálózati sebességednek.
Xp esetén pedig megfontolandó, hogy milyen háttérben futó programot engedélyezel.

Fej! Tor! Potroh!

(#624) supesz


supesz
aktív tag

Hello,

Hátha tud vki segíteni. 2 gép van a lakásban. Az én gépemben 2 hálókártya van, ezek hídba vannak kötve. Aki tett már 2 LAN kártyát egy gépbe az tudja miről van szó.
Nekem van fent egy Norton Internet Security 2006 (továbbiakban:NIS2006), a velem összekötött gépen szintén NIS2006 van. Én egy olyan Access Pointal csatlakozom a Routerhez, ami WiFi kliensnek van konfigurálva. Az én DHCP-m ez az AP. (remélem eddig világos mindenkinek. Igyekszem mellékelni egy képet is.) Odáig megy a dolog, hogy a másik gép kap IP címet és a többi infót is megkapja (átjáró, dhcp, stb). Viszont nem tudom pingelni a routert. A kérdésem az, hogy valaki találkozott-e már ilyen problémával. Ha logikusan átgondolja valaki, akkor mi lehet nálam a rossz beállítás? Hol a ''banánhéj'' a dologban? Ja! Mégegy érdekeség. A másik gépről engem lehet pingelni név - és IP-cím alapján is. Én a másik gépet csak IP alapján tudom pingelni. (Tudom, hogy ez a DNS-el függ össze, csak nemtom, hogya z most hogy kever be.)
Itt a kép:
[kép]

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#625) DENON válasza supesz (#624) üzenetére


DENON
tag

Egyébként csak ugy megjegyezném nkem is NIS2006 volt meg már előtte az összes de szerintem nagyon sokat lassít a neten sajnos pedig a legjobb cucc az összes közül.

(#626) shev7 válasza dany27 (#620) üzenetére


shev7
veterán

de win98ba nem vok biztos hogy van olyan hálozat beálítási funkció hogy az szg egy másik szg keresztűl kapcsolodik a nethez!!

Mi nem egyertelmu ezen? Amelyik gep kapja az internetet annak (altalaban) mindegy, hogy honnan jon

De talan igy erthetobb: Ugyan az a beallitas kell masig gep moge kotve, mint ami router moge kotve szukseges...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#627) shev7 válasza supesz (#624) üzenetére


shev7
veterán

en megprobalnam hid nelkul, mert ez szerintem nem pont erre valo. Elvileg semmi extra nincs benne, ugyan ugy kell beallitani, mintha az elso gep kozvetlenul a netre lenne kotve. (Bar a dupla natolas elvileg bekavarhat...)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#628) mario28


mario28
csendes tag

Valamire rájöttem amig itt piszkáltam a gépeimet.WIFI kapcsolat meg van de nagyon lassú.
Ha a laptopra szeretnék másolni a másik gépről az megy. De ha alptopról szeretnék valamit a másik gépre küldeni az nem megy mert olyan lassú, hogy kiirja hogy az idő.....

Ha a laptopot pingelem akkor az is lassú kb 95ms, de ha a laptoppal pngelem az asztalit az 2ms.

Valaki lát összefüggést?? :(((

Miért lassú a laptopon a WIFI??

Elvileg 54Mbs

Süni

(#629) supesz válasza shev7 (#627) üzenetére


supesz
aktív tag

Jó így minden. A hídnak lennie kell, a forgalom monitorozás miatt. Egyébként szerintem a NIS miatt nem tudott csatlakozni a netre.
Az újoncnak pedig: A NIS2006 pedig szerintem nagyon nem lassít. Észre én nem vettem. Néhány KB, pedig nem számít. És tényleg nagyon jól működik, ezért vettem meg :)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#630) supesz válasza mario28 (#628) üzenetére


supesz
aktív tag

akkor szokott a ping nagy számot visszaadni, ha rossz a kapcsolat. szóval vmi beállítási gebasz van vagy rossz vmelyik eszköz. konkrétan nem tudok segíteni. :(

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#631) shev7 válasza supesz (#629) üzenetére


shev7
veterán

egyreszt tenyleg lehet a nis hibaja, masreszt a nis tenyleg nem a legjobb valasztas, tulsagosan ''eroforraspazarlo'', attol, hogy nem vetted eszre meg igy van.

Nem tudom milyen forgalmat hogyan akarsz monitorozni, de a hid szerepe az, hogy egy alhalozat ket reszet osszekosse. Ha nem indokolja semmi, hogy a masik gep egy alhalozaton legyen az AP-val, szerintem jobban jarsz a NAT-tal.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#632) supesz válasza shev7 (#631) üzenetére


supesz
aktív tag

Oké. A híd szerepe tiszta. Akkor mégis mi a másik megoldás arra, hogy az én gépemen keresztül jusson a nethez a másik gép. Nyilvánvalóan egy alhálózaton van az én gépem és a másik gép is. Ha tudsz egy jó megoldást akkor mond. Lehet, hogy ez a NAT akar lenni a te javaslatod, csak nem értem mit akarsz vele. Amit a NIS-ről állítasz azt támaszd alá légyszíves, mert nem tudom miben nyilvánul meg a teljesítménycsökkenésem. Mire alapozod?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#633) shev7 válasza supesz (#632) üzenetére


shev7
veterán

Eloszor a nisrol: Mire alapozom? mivel en is hasznaltam ezert nyugodtan mondhatom, hogy sajat tapasztalatra. De barkit megkerdezel itt a forumon 10-bol 9-en nem ajanljak a nis-t.

Ha NAT-ot hasznalsz, akkor a beallitas teljesen ugyan ugy megy, mintha a gep az egyik halokartyan keresztul kozvetlenul lenne a netre kapcsolodva, a masik geppel pedig egy ettol eltero alhalozaton van. A netes kapcsolatot meg kell osztani, a masik adapteren, es a masik gepen pedig be kell allitani a megfelelo ipcimeket/atjarokat/dns-t. Ez mar parszor le van irva a topicban :) De elvileg ha mindket gepen XP-van, akkor az XP halozat beallitas varazsloja is megcsinalja...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#634) supesz válasza shev7 (#633) üzenetére


supesz
aktív tag

A NAT a hálózati címfordítás, de még mindíg nem értem, hogy mit akarsz ezzel mondani. Az általad javasolt beállítások sokkal bonyolultabbak, mint az én hidas verzióm. Pláne, hogy jól működik. A NIS-ről pedig kár vitatkoznunk. Azt gondoltam, hogy tényekkel megtudsz győzni, de nálam jól és gyorsan működik. Hozzáteszem semmilyen vírus, hacktool, spyware vagy trójaim nem volt, amióta használom. De természetesen kinek mi tetszik az szubjektív.
Visszatérve a hálózatra. Ha szóban elmondanám, akkor talán dűlőre jutnánk, de nagyon sokat kellene gépelnem, ahhoz, hogy megértsd miért van ez így. Ettől függetlenül a NAT-tal nem értem mit akarsz. Tényleg. :F

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#635) shev7 válasza supesz (#634) üzenetére


shev7
veterán

''Az általad javasolt beállítások sokkal bonyolultabbak, mint az én hidas verzióm. Pláne, hogy jól működik'' Ha jol mukodik, akkor mirol beszelunk?

''Hozzáteszem semmilyen vírus, hacktool, spyware vagy trójaim nem volt, amióta használom.'' Banyek, nekem meg se tuzfal, se virusirto, megsincs semmi virusom, spyware-em es tarsai, attol meg nem mondom azt, hogy ez igy jo. Nem azt kerdojeleztem meg, hogy a nis jol vegzi a dolgat, hanem az a velemenyem, hogy mas ezt jobban csinalja. Nezd meg peldaul, hogy mennyi memoriat eszik, es hosonlitsd ossze mas, akar free programok memoriafogyasztasaval, korabban megtettem, de mar nem emlekszem a pontos szamokra, hasbol nem mondok semmit.

Ha tudod mi a NAT, akkor nem ertem mit nem ertesz. A legegyszerubb ugy megosztani a netet, ha az elso gep NAT-ol a masodik gep szamara pont.
''Az általad javasolt beállítások sokkal bonyolultabbak, mint az én hidas verzióm'' Mar mitol lenne bonyolultabb? ugyan azokat a dolgokat kell beallitani (ip-cimek es tarsaik) emelett meg a netkapcsolatot kell megosztani, ami kb annyi mint egy hidkapcsolat letrehozasa. Meg az is lehet, hogy ugyanannyi kattintas :) en is probalkoztam mar hiddal, de nekem nem ment, mert igazandibol nem netmegosztasra valo, az igaz, hogy a te esetedben meg akar mukodhetne is, de amint latom nem mukodik (bar ez meg mindig lehet a nis miatt), ezert javasoltam egy masik megoldast...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#636) supesz válasza shev7 (#635) üzenetére


supesz
aktív tag

akkor kössz, hogy időt szakítottál rám. működik így is. valószínűleg a NIS kavart be. remélem nem értettél félre. nem kötekedni akartam, csak kicsit rámenősebb voltam, mert érdekelt, hogy mit miért mondasz. ne hergeld fel magad. köszi mindent. ;)

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#637) shev7 válasza supesz (#636) üzenetére


shev7
veterán

nem hergeltem fel magam, csak az avatarom ilyen merges :)

Orulok, hogy mukodik, de akar el is mondhatnad mi volt a megoldas :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#638) supesz válasza shev7 (#637) üzenetére


supesz
aktív tag

A NIS beállításai. Mivel a ''másik'' gép az én kártyámon keresztül megy az AP-hez. Az én kártyámat viszont védi a NIS. Ezért pár dolgot be kellett állítani. Kicsit olyan, mintha azt mondtam volna a NIS-nek, hogy: ''Ezt a kapcsolatot ne vizsgáld, mert ennek van saját védelme!'' Aztán lehet, hogy nem de most működik. Ha nem emiatt, akkor nem tudom. :B

[Szerkesztve]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#639) magi20


magi20
senior tag

szia tudnál nekem gyorsba segíteni..
van most itthon 2 gép..mindegyik integrált lan.os..egyik asus másik msi lapka..
és vettünk hozzá egy 10meres croos kábelt is..
de valamiért nem sikerül megcsinálni a hálózatot..gondoltuk játszunk egyet..de valamiért nem megy...
leírnád a pontos illetve fontos lpéseket?
mindkét gépen tiny xp van..ez lehet abaj?vagy win tűzfal?vagy micsoda??
az egyiken egy sárka ikon van alennt az asztali ikono-nál..mi lehet a baj?thx

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#640) supesz válasza magi20 (#639) üzenetére


supesz
aktív tag

szóval a sárga háromszög, benne egy kiáltójel: hálózati probléma van. :) hogy kitaláltam mi?
Szóval csak simán összekötni 2 gépet 1 kábellel?

A te gépeden az IP legyen 192.168.0.10 az alhálómaszk 255.255.255.0
A másik gépen az IP legyen 192.168.0.20 az alhálómaszk szintén 255.255.255.0
pingeld meg a másik gépet, majd a másik gépről pingeld meg magad. ha van ping van háló, ha nincs ping nincs háló.

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#641) shev7 válasza supesz (#640) üzenetére


shev7
veterán

''ha nincs ping nincs háló.'' Vagy van halo, csak a nis nemengedi a pinget :):)

bocs, nem tudtam kihagyni :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#642) supesz válasza shev7 (#641) üzenetére


supesz
aktív tag

;)
legalább jó volt

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#643) Xervo


Xervo
csendes tag

Hi!Azt szeretném megkérdezni hogyha én veszek egy wlan rootert,akkor azt csak rádugom a modememből kijövö internetkábelra,és megy is?(Gépbelessz wlan,és a beálításokat elolvastam már a z1.hsz-ben)De olvastam itt-ott hogy egy gépnek kábelen kell csatalkozni és éjjel nappal menni?Mert az nem megoldható... :(

(#644) user12 válasza Xervo (#643) üzenetére


user12
őstag

Ha máskor nem is, de a bekonfigurálásnál kell, hogy vezetéken csatlakozzon 1 gép (általában, lehet, hogy pont a te routered lesz a kivétel :F ). Állandó jelleggel nincs szükség vezetéken kapcsolódó gépre. Egyből valszeg nem fog menni, legalább a quick setup-ot meg kell csinálni.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#645) megőrülök


megőrülök
csendes tag

Hello mindenkinek !

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Fibernetes kábeles internetem és nem bírom megosztani Wi-fi-n keresztül.
A felállás: aszatli gép ebbe megy a kábelmodem, ebben van egy D-link wi-fi kártya ezen keresztül szeretném megosztani a netet. A másik gép egy laptop benne wi-fi kártyával.
A két gép látja egymást tudok turkálni a mindkét gép winchesterén, de az internet nem megy át. Az én fibernetem szerintem nem végez MAC szűrést, mert bármilyen gépet dugok közvetlen a kábelmodemre úgy van internet.
Tűzfalat (comodo) meg a winfosét, norton anivir-t már lelőlettem de nem jó.
Ugyanezekkel a configokkal amikor ADSL-m volt tökéletesen ment minden.
Mi lehet a gond ?


(#646) rdi válasza megőrülök (#645) üzenetére


rdi
veterán

XP? használd a varázslót!
mert ugye az egyik gépeden engedélyzened kell a rajta keresztüli netrelérést...

Fej! Tor! Potroh!

(#647) Xervo válasza user12 (#644) üzenetére


Xervo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

(#648) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!
Tud vki egy oldalt mondani, ahol nem csak a letöltési, hanem a feltöltési sebességet is lehet mérni? Köszi!

(#649) Jag válasza hektor24 (#648) üzenetére


Jag
senior tag

(#650) Jag válasza megőrülök (#645) üzenetére


Jag
senior tag

Norton-t ne csak kikapcsold, hanem törld is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.