Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) user12 válasza Sancibácsi (#350) üzenetére


user12
őstag

Ez így elég kevés infó, próbáld a következőket: router quick setup wizard (értelemszerűen beállítva a kapcsolatnak megfelelően), ping www.freemail.hu, figyelni az activity led-eket az eszközökön (van-e adatforgalom), xp jól be van-e állítva (ha nem netkapcsolat varázslót futtatni).
Kb első körben ennyi.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#352) user12 válasza nobu (#349) üzenetére


user12
őstag

1. xp hálózat beállításainál a hálókártya dhcp-től kapja az ip-t (ha kábelneted van, akkor szvsz így is van állítva)
2. böngésző címsorába beírod: 192.168.2.1, utána a jelszó 'smcadmin'
3. ennyi, bent vagy

Ezek az infók (sőt még több is) kézikönyvben is megtalálhatók, ennek hiányában irány az smc.com downloads szekciója.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#353) Sancibácsi válasza user12 (#351) üzenetére


Sancibácsi
tag

milyen info kell? a laptop és a router között van vezeték nélküli kapcsolat, ezért gondolom jól is van beállítva a router

(#354) user12 válasza Sancibácsi (#353) üzenetére


user12
őstag

Olyat is kipróbálhatsz, hogy a routerből kihúzod a modem kábelét és beledugod a laptopba. Ha ilyenkor megy a net, akkor biztos, hogy a router a ludas. Infonak megteszi a router márkája és típusa. Kezdetnek foglalkozzunk csak azzal.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#355) Sancibácsi válasza user12 (#354) üzenetére


Sancibácsi
tag

A router D-Link DI-524. A kábeles kapcsolat valszeg működne, de én wireless kapcsolatot szeretnék csinálni, ami meg is van félig-meddig mert a kapcsolat létrejön, viszont böngészni nem tudok. Olyan mintha kifelé szabad lenne az út, befelé viszont nem.

Közben kipróbáltam az ethernet kapcsolatot, az ok.

[Szerkesztve]

(#356) nobu válasza user12 (#352) üzenetére


nobu
csendes tag

Oké most még olyat szeretnék kérdezni hogy elvileg mivel wirelles modem lehet lopni a netem,gondolom kicsi a valószínűsége de akkor is, és hallottam olyat hogy csak jelszóval lehetne csatlakozni a netre, ezt hogy lehetne megcsinálni? Másik kérdésem az hogyha a wirelessről csatlakozott gépa munkacsoport számítógépeinek megjelentésénél nem csinál semmit az miért? tűzfal miatt? Mert én látom ott mindkét gépet. Viszont ha laptopon beirom a futtatásba hogy //ipcimem akkor viszont látja a megosztott dokumentumaim.

(#357) user12 válasza Sancibácsi (#355) üzenetére


user12
őstag

1. chello (és még néhány szolgáltató esetében) érdemes a szolgáltatás bekötésekor regisztrált hálókártya mac-jének átírása a routerbe (Wan fül -> clone mac, ilyenkor csak a regisztrált hálókártya kapcsolódjon a routerhez)
2. adsl esetén a wan fülön a pppoe azon belül a dynamic pppoe legyen kiválasztva, alatta be kell írni a kapot felh. nevet, jelszavat
3. dmz legyen kikapcs
4. ddns szintén
5. qos-t szintén érdemes teszt jelleggel kikapcsolni
6. érdemes egy pillantást vetni a status fül információra; ip címet kapott-e a router, alháló maszk rendben van-e, gateway, dns van-e -> ha nincs dhcp release, majd renew

A status fülnél maradva van egy ''log '' gomb, ott lehetőség van kimenteni a naplót a routerből, ha nem járnál sikerrel, mentsd le és küldd el emailben nekem, hátha segít. :F

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#358) user12 válasza nobu (#356) üzenetére


user12
őstag

A védelemről annyit, hogy engedélyezni kell a WEP (encryption, WPA, vagy valami hasonló, eszköz válogatja) funkciót. Ekkor be kell bökni a jelszót a routernek, megismételni, és ezután a kliensek is csak a jelszó elküldése után állhatnak szóba a routerrel.
A második felvetés ismerős, jómagam is tapasztaltam, igazából nem is tudtam vele mit kezdeni. Sztem az IEEE 802.11 (a wifi szabványok gyűjteménye) - ben keresendő a hiba/ok. Valami olyasmi lehet, hogy a wifi nem annyira tallózásra van kitalálva, hanem a biztonságos átvitelre. A file és nyomtatómegosztás pedig eléggé nagy biztonsági rést képvisel a hálózatokban. Valami ilyesmi lehet - szerintem... Bár lehet, hogy tévedek. De tény, hogy a melóhelyen is ezért cseréltem le a korábban kiépített wifi-t.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#359) Sancibácsi válasza user12 (#357) üzenetére


Sancibácsi
tag

ezek mind rendben vannak :)

(#360) csibor


csibor
őstag

Othoni hállozat beálitásával szenvedek.Látom a másik gépet,a megosztott mapába bele is tudok nézni.De a többi mappát hogy tudom megnézni?

(#361) csibor válasza csibor (#360) üzenetére


csibor
őstag

Közben rájöttem.

(#362) user12 válasza csibor (#360) üzenetére


user12
őstag

Megnézni kívánt mappán jobb gombot nyomsz (mármint azon a gépen amelyiken van) -> tulajdonságok > megosztás fül > ráklikk a ''Ha tisztában van a kockázatokkal....'' szövegre > fájlmegosztás engedélyezése > ok > kipipálni a ''A mappa megosztása a hálózaton'' > az egész ablakot leokézni

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#363) user12 válasza csibor (#361) üzenetére


user12
őstag

ok

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#364) user12 válasza Sancibácsi (#359) üzenetére


user12
őstag

ha gondolod, mentsd le és küldd el a router naplóját

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#365) Noxy válasza csibor (#360) üzenetére


Noxy
veterán

+ van osztva a többi mappa? Ha nincs akkor sehogy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#366) Sancibácsi válasza user12 (#364) üzenetére


Sancibácsi
tag

most reseteltem a routert, wizard megvolt, mindjárt kiderül

(#367) Sancibácsi


Sancibácsi
tag

most olyan van, hogy ''nincs kapcsolat vagy korlátozott''
az állapotnál a forgalom fogadott részénél sárga háromszög benne felkiáltójel

(#368) Sancibácsi válasza user12 (#364) üzenetére


Sancibácsi
tag

a notin a hálózatikapcsolatok részleteinél:
fizikai cím: van
IP-cím: van
Alhálózati maszk: van
Alapértelmezett átjáró: van
DNS-kiszolgáló: nincs
WINS-kiszolgáló: nincs

(#369) user12 válasza Sancibácsi (#368) üzenetére


user12
őstag

A laptop most csak a routerhez kapcsolódott, de onnantól sehova. Szvsz a router nem kapcsolódik 'kifelé'. Jobban meg kellene nézni a router kapcsolati paramétereit, hogy tutira jól vannak-e megadva.
Szerencsésebb, ha a router konfigjában a Status/Device info lapon a WAN részben szereplő adatokat kukkantod meg. Ott láthatod, hogy milyen ip-ket kapott (vagy nem is kapott) a szolgáltatótól. Valamint a Connection sorban kiderül, hogy mi ujság a kapcsolattal (connected/disconnected).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#370) Sancibácsi válasza user12 (#369) üzenetére


Sancibácsi
tag

MAC Address 00-0E-A6-4B-47-64
Connection DHCP Client Connected.

Remaining Lease Time 11:59:57
IP Address 85.66.172.130
Subnet Mask 255.255.255.0
Gateway 85.66.172.1
Domain Name Server 195.56.234.124, 195.56.195.65

Ez a WAN rész.

a szolgáltatóm dinamikusan oszt IP-t

[Szerkesztve]

(#371) user12 válasza Sancibácsi (#368) üzenetére


user12
őstag

Notebook/vezeték nélküli kapcsolat:

fizikai cím: mindegy
IP cím: 192.168.0.xxx
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1 (vagy a router ip-je)

Így vannak az értékek? A router kapcsolata rendben van sztem. A vezeték nélküli kapcsolat tulajdonságlapján a Támogatás fülön esetleg lehet próbálkozni a Javítás gombbal, ha a fenti értékek esetleg mások lennének. Ha minden jó, esetleg próbálj meg manuálisan beírni ip-t a wifi kártyának (pl. 192.168.0.50).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#372) jocy66


jocy66
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy MSI routerrel lenne gondom. Most váltottam szolgáltatót és eddig ment is minden rendesen volt az asztalin is és a laptopon is netem valamint a hálózat is ment rendesen.
Most a váltás óta viszont sem az asztalit nem tudom beállítani,hogy menjen a routerről sem pedig a laptopot hogy legyen vezetéknélküli kapcsolatom.A laptopot elindítva észleli a vezetéknélküli hálózatot de csatlakozni nem tudok a netre.Gondolom az új szolgáltatótól kapott felhasználói nevet és jelszót kellene megadni csak nem tudom,hogy merre induljak el a beállításoknál?!
Az asztali gépen még a router beállítási menüje sem jön be az ip cím után csak egy kép aminek az alján kellene lenni a settings fülnek.
No innen aztán sehová nem tudok lépni!

(#373) qtrica válasza jocy66 (#372) üzenetére


qtrica
aktív tag

Reset nem segitene?

Yoda Jr.

(#374) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, lehet nagyon nagy hülyeség a kérdés, meg lehet rossz helyre is írom (kb 10 perc keresés után, ez tűnt a legjobb helynek...)

Szóval, lehet-e hálót csinálni infrával, és ha igen, hogyan? A szokásos hálós dolgokat szeretném elérni, internetmegosztás, fájlcsere, játék, ilyesmi. Nem hosszú távra kéne a dolog, csak ideiglenesen.
Amúgy nem vagyok tök kezdő, értek én a PC-hez :DDD, csak ha már 2 van belőe, ott kezdődnek a gondok, a hálóügyekben nem vagyok otthon. :B

Előre is köszí



Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#375) qtrica válasza neilszab (#374) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ha az infra portra gondolsz, szvsz erre a célra nem alkalmas.

Yoda Jr.

(#376) jocy66 válasza qtrica (#373) üzenetére


jocy66
csendes tag

Már próbáltam azt is de semmi jó nem történt

(#377) neilszab válasza qtrica (#375) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, az infra portra gondolok (IrDA), a sebessége alapján alkamass lenne a dologra sztem és gondoltam hátha van vmi megoldás, mert miért ne?! :DDD

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#378) Sancibácsi válasza user12 (#371) üzenetére


Sancibácsi
tag

Sikerült eljutnom megint odáig, hogy a kapcsolat nincs korlátozva. Mégpedig úgy, hogy a biztonsági beállítást WPA-PSK/WPA2-PSK-ról WPA-PSK-ra állítottam. Most megint ugyanott vagyok mint korábban. A router webkonfigjába betudok lépni a notiról is, viszont böngészni nem tudok.

(#379) Sancibácsi válasza Sancibácsi (#378) üzenetére


Sancibácsi
tag

azt is megpróbáltam, hogy kikapcsolom a biztonsági beállítást, de ugyanaz van :(

(#380) user12 válasza Sancibácsi (#379) üzenetére


user12
őstag

a #371-ben vázolt ötletek hova vezettek?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#381) user12 válasza Sancibácsi (#378) üzenetére


user12
őstag

Sztem ilyenkor azért korlátozott, mert a router a wpa2-vel dolgozna a hálókártya/win viszont nem támogatja.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#382) Sancibácsi válasza user12 (#380) üzenetére


Sancibácsi
tag

a javítást megpróbáltam, de semmi nem változott

a hálózati kapcsolatok részleteinél ír mindent, ip cím, alhálózati maszk, átjáró, dhcp- kiszolgáló, bérleti jog kezdete és vége, dns-kiszolgáló
ezek vannak

az általános részen:
állapot: csatlakoztatva
hálózat: home
időtartam: tök mindegy
sebesség: 54,0 Mbps
jel errőssége: max.

Forgalom:

küldött csomag 62
Fogadott csomag 11

azt nem értem, hogy ha egyszer csatlakozik az általam beállított hálózathoz ''home'', javítás után nem talál hibát, akkor miért nincs befelé forgalom?

(#383) user12 válasza neilszab (#374) üzenetére


user12
őstag

Lehet, jobban jársz, ha még vagy 1-2 órát rászánsz a fórumok átböngészésére és lefektetsz a két gép közé egy crosskábelt (az 1-2 óra alatt szvsz rá fogsz jönni, hogy mi az és hogy kell beüzemelni). Miért mondom ezt?

Irda: max 4mbps

Crosskábeles helyi háló: 100mbps

Szal 1 gépes böngészésnél lehet nem tűnik fel, de netmegosztásnál, fájlcserénél már látszódni fog a különbség.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#384) user12 válasza Sancibácsi (#382) üzenetére


user12
őstag

DNS-nél ez szerepel: 195.56.234.124, 195.56.195.65 (ami föntebb a routerben). Átjáró a router címe kell legyen. A küldött/fogadott-ból ítélve nemhogy be, még ki se megy adat, az éppenhogy a dhcp forgalom. A windows eddig jó működött? Nekem a win a gyanús.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#385) Sancibácsi válasza user12 (#384) üzenetére


Sancibácsi
tag

a DNS 195.56.234.124 192.168.0.1
az átjáró valóban a router címe 85.66.172.1

a windows zsír új, épphogy a driverek és néhány felhasználói progi van a gépen (winrar, tcmd, firefox), de megpróbálok egy új oprendszert

(#386) user12 válasza Sancibácsi (#385) üzenetére


user12
őstag

Hopsz....szal itt a hiba. Nem tudsz kimenni netre, mivel te a 192.168.1.xxx hálózatban vagy, az átjáró viszont egy tök más címtartományban van. A te átjáród valójában a router, ami a 192.168.0.1. Vmi ok miatt rossz címet ad a dhcp (hogy miért azt látatlanban meg nem mondom).
Megoldás: kézzel konfigold a kapcsolatot, ip cím pl: 192.168.0.50, alháló maszk 255.255.255.0, alapértelmezett átjáró : 192.168.0.1. A 85.xxx.xxx.xxx az kifelé (szolgáltató felé) annyi, befelé (otthoni gépeknek) 192.xxx.xxx.xxx a router címe, azért kell azt megadni a win-nek!

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#387) karnokd válasza nobu (#344) üzenetére


karnokd
tag

Nekem is pont ilyen van. Szerintem elég igénytelen, úgyhogy könnyen összerakható és beállíható, feltéve hogy tudsz angolul.

A böngésződbe beírod: 192.168.2.1, majd jelszónak a smcadmin-t. Megjelenik a beállító felület, ahol bal oldat lévő menüből kiválasztod a legfelsőt (wizard) és követed a lépéseket.

Ezzel elindul és már lehet is netezgetni a kábeles gépről.

Továbbá ajánlom a topic első bejegyzését.

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#388) Sancibácsi válasza user12 (#386) üzenetére


Sancibácsi
tag

:D

Ezt nem fogod elhinni, a TCP/IP protokollnál az automatikus IP és DNS volt kijelölve, viszont az IP-nél be volt írva átjárónak a 85.66.172.1. Hogy miért azt ne kérdezd. Többször nézelődtem erre, de mindig átsiklott a tekintetem felette. Most, hogy ezeket írtad, gondoltam kitörlöm onnan és persze az automatikus IP cím kérést hagyom beállítva. Csodák csodájára műkszik.

Kösz a segítséget :D :R :R :R

[Szerkesztve]

(#389) user12 válasza Sancibácsi (#388) üzenetére


user12
őstag

Szivesen! Örülök, hogy működik!

Ha tudok, segítek

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#390) Sancibácsi válasza user12 (#389) üzenetére


Sancibácsi
tag

nem gondoltam volna, hogy bezavar mert inaktív volt az a rész

(#391) neilszab válasza user12 (#383) üzenetére


neilszab
őstag

Igen, ezzel tisztában vagyok és valószinüleg ez is lesz, csak jelenleg nincs meg hozzá a technikai feltételeim, az infrához meg igen, ezért is írtam hogy ideglenesen. Átlőttem pár dolgot a két gép között és láttam, hogy azé elég tűrhető a sebessége, és gondoltam miért ne lehetne így... :DDD

A hálóhoz meg kábé egy hét múlva lesznek csak cuccaim (konkrétan hálókártyám) :( és nem akartam addig várni...

Azért köszi :DDD

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#392) user12 válasza Sancibácsi (#390) üzenetére


user12
őstag

És mégis....láss csodát. Végülis vindózból van....

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#393) user12 válasza neilszab (#391) üzenetére


user12
őstag

Nem mondtam, hogy bele se fogj. Netezni én is neteztem egy ideig infrakapcsolattal (Pannonw@p+mobiladat), email, msn tökéletesen jó volt (más lehetőség nem is volt :DD ), csak egy nagy baja volt, nagyon egymásra kellett látni adónak és vevőnek. De ha úgy nézed még jó is....legalább nyugi lesz a szobában :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#394) neilszab válasza user12 (#393) üzenetére


neilszab
őstag

Igazából a fő a hangsúly a játékon lenne :D
/a többit még csak kibírom.....de elvége most van Karácsony! :)

[Szerkesztve]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#395) Sancibácsi válasza user12 (#392) üzenetére


Sancibácsi
tag

igen sokadjára bizonyított a winfos :D

(#396) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.

Egyik barátomnál bekötötték az adsl-t. Egy asus p4p800 deluxe lapos gépe van, integrált 3com alaplapi hálókártyával. Bekapcsoltam a biosban a hálókarit, látja is a winxp, de nem telepíti hozzá a drivert se a cd-ről, se azt amit leszedtem a netről.
Raktam bele egy ovislink hálókártyát, de azt sem engedi felrakni, elméletileg ahhoz nem is kellene driver, de ahhoz sem megy fel a cd-ről a driver. Mi lehet a gond? Köszi.

Mindkét hálókarira azt mondja, amikor megmutatom neki hol a driver, hogy nem talált hozzá az adott helyen megfelelőt.
Az ovislink kari másik gépben driver nélkül megy.

Még egy furaság, ha az alaplapi firewire csatot bekapcsolom, arra meg azt mondja az xp, hogy az eszköz nem talált magának erőforrást.
Ki van kapcsolva a serial portok, a via raid vezérlő, a parallel port, a game port, még az usb-ket is lekapcsoltam, hogy legyen szabad megszakítás, semmi.


[Szerkesztve]

Mezőhegyes

(#397) karnokd válasza Ottoka (#396) üzenetére


karnokd
tag

Megint mi az, hogy nem telepíti?
Próbáld meg egy Realtek hálókártyával. Ahhoz sem kell külön driver.
Az alaplap mikori gyártású?
A boot során kiírja az eszközöket és az IRQ-kat. Be tudnád írni, hogy mit mire rak a BIOS (Pause key).
Néha az automatikus kiosztás egymás mellé rakja a meg nem férő dolgokat (videokártya, lan).
A keresésem ezt adta:
[link]

Talán nem is P4P800 Deluxe alaplap van benne. Szerezz be valami check programot (CPU-Z, Sysoft Sandra, Everest) és abban nézd meg az alaplap típusát.

Más okot nem tudok elképzelni, hogy nem telepíti. Olyan szokott lenni, hogy feltelepíti a drivert, aztán meg nem működik.

Esetleg még a hardver eszközök képernyőn a hálókártya tulajdonságai között a részletek fülön az eszközpéldány azonosítóját megadhatnád. Azt összevethetjük a fenti driver INF-jében lévő értékkel...

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#398) karnokd


karnokd
tag

Nos nekem a nagy WLAN szakértőkhöz lenne kérdésem.

Az asztali és WLAN-on lévő laptop gép között akarok adatokat másolni, de csak 2,5MB/sec sebességgel megy a dolog (több DVD-nyi anyagot akarok átrakni, mert a laptopban van DVD-író). Ehelyett azon gondolkodom, hogy a Laptopot közvetlenül a routerre kötöm rá, így közvetlenül már akár 12MB/sec is lehet az átvitel.

A kérdésem ilyenkor, hogy a laptop WLAN kapcsolatát ilyenkor meg kell szüntetni? Nem akad össze a vezetékes és a vezeték nélküli elérés? (DHCP kiosztás van a routeren)

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#399) user12 válasza Ottoka (#396) üzenetére


user12
őstag

Próbáltad már berakni az alaplap !saját! cd-jét? Azon tuti, hogy jó driver van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#400) user12 válasza karnokd (#398) üzenetére


user12
őstag

Sztem az a biztos, hogy megszünteted. A rendszer valószínűleg sérelmezni fogja, hogy mindkét hálókártya azonos címtartományban van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.