Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sekli válasza rdi (#284) üzenetére


sekli
addikt

miért ne nyomulnának fix ip-vel? :U

(#302) Max6 válasza Noxy (#298) üzenetére


Max6
tag

És abban az estben mi a teendő ha cikkben leirtakat leellenőrizve megcsináltam és a válasz

'' A hálozati elérési út nem található ''

Csak a ping müködik és az asztali gépről a cd\\ ip a Totalcom-ban

(#303) zed44 válasza BlacKSouL (#295) üzenetére


zed44
tag

Talán firmware-t kellene frissíteni a routeren, szerintem. De ezzel a típussal voltak gondok, nézd meg a topic-ját [link]

(#304) Lackó86


Lackó86
tag


Hali minden hozzáértő!
Tudna nekem segíteni valaki? H hogyna lehet beállítani a Routerem... már próbálta már is de még ez idáig nem sikerült!---
SMC WBR14T-G EU 108 Mbit Wireless Router erről a szerkezetről van szó!
mit és hogyan hol kell csinálni ADSL netem van... erről az asztali gépről csak tárcsázva tudok menni a netre .a wifin keresztül meg már nem is tudok ... a notival
szval azt kellene h mindkét gépről tudnék netezni (vagy akár többről is). EGYSZERRE! már holnap lesz egy hete h megvan a cucc! elvileg mennie kellene csak nekem nem megy. ment..
akinek ilyen routere van vagy érti és tudja mit és hogyan kell csinálni... mindent beleértve az kérem írjon! ide vagy a mailemre! nagyon fontos lenne most már.. :) ferrari1986_5c@freemail.hu ide is küldhetitek bátran! Előre is köszi!
ezt a szöveget több helyen is láthatjátok! ezért bocsi! rem minéál többen írtok és megoldódik a problémám! bye Lackó!

jambi

(#305) BlacKSouL válasza zed44 (#303) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ok, köszi, belinkeltem oda is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#306) Pa-Lee


Pa-Lee
csendes tag

Sziasztok!

Gondolom van olyan aki dc-t használ megosztott otthoni nettel..
Nekem annyi gondom lenne hogy ha rákeresek akármire, nem talál semmit,
és fogalmam sincs hogy mi miatt lehet.. talán ti tudjátok.

Nemtudom számít-e hogy egy eccerű wifis routerről van szó és a lanossal décézgetek..
előre is köszönöm!

(#307) shev7 válasza Pa-Lee (#306) üzenetére


shev7
veterán

a routerben portforward szabalyt kell beallitani. Bovebben itt:
[link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#308) Norbi14


Norbi14
senior tag

Lenne egy hülye kérdésem :)
Ha megpróbálok csatlakozni a tesom gépéhez akkor User name és Password-ot kér, de ezek mik? milyen jelszót kell megadni? Jah és az én gépemen Vista van a tesómén meg xp sp1
Előre is köszi!

(#309) Csyppa


Csyppa
senior tag

Hali. Van egy Surecom ep-4904sx router. Namost hiába csinálom végig az elején a lépéseket, a két gép közt csak nem akar működni a megosztás. Mi lehet a probléma.

U.I.:Ha hülye kérdés volt az csak azért van mert nem vagyok vmi nagy master.

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#310) mate89


mate89
csendes tag

Hali!
Segítségre lenne szükségem. Nem igazán értek a routerekhez vmint a hálozatokhoz szoval gondoltam megkérdezem mielőtt elrontanám. Van egy smc routerem és ezen keresztül szertném összekötni a laptopomat az asztali gépemmel(lannal). Netet azt már fogom a laptopon is a routeren keresztül, de szeretnék létrehozni egy hálozatot a két gép között.
Pls vki segítsen abban, hogy ezt hogy tudnám megtenni?
Előre is köszönöm.

(#311) zed44 válasza mate89 (#310) üzenetére


zed44
tag

Szerintem ezt alaposan olvasd végig, segíteni fog.

[link]

A lap alján van szó a megosztásról.

Bíztatásként annyit, hogy legkevésbé sem mondhatnám, hogy valami LAN guru lennék, de két gép között egyenrangú (peer-to-peer) hálózatot még nekem is sikerült összehozni.

(#312) Pa-Lee válasza shev7 (#307) üzenetére


Pa-Lee
csendes tag

Köszönöm, próbálkozok..

(#313) rdi válasza sekli (#301) üzenetére


rdi
veterán

mer lusták :)))

Fej! Tor! Potroh!

(#314) karnokd


karnokd
tag

Bocs, lehet hogy elcsépelt és ismétlődő kérdés, de a következőt szeretném csinálni otthon:

T-Online Maximum előfizetéssel rendelkezünk, és van egy sima ADSL modemem, amire az asztali gépem van kötve. A hugom most kapott wireless-es laptopot, és szeretnék megjátszani egy internet megosztást.

Sajnos még sosem csináltam wlan-os vagy routeres hálózatkezelést (irodai ethernethez vagyok szokva...), ezért kérek némi tanácsot.

1.) Kinéztem a ''D-Link 4 port WLAN ADSL router + USB DWL-924'' routert, de nekem nem mond túl sokat a specifikációja. Azt jelenti, hogy a mostani ADSL modem helyett lehet betenni, és 4 ethernet csatlakozó mellett rendelkezik egy wireless access pointtal is? Jó ez egyáltalán az én esetemben?

2.) Ha beépítek ilyen routert, akkor a P2P-nek annyi (vagyis kín szenvedés a routert beállítani olyanra, hogy menjen)?

3.) Ha az asztali géphez veszek USB-s wireless cuccot, akkor is működhet az internet megosztás (bár sajnos kifogytam az USB-s portokból)?

Minden választ előre köszönök!


Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#315) Sanci51 válasza Lackó86 (#304) üzenetére


Sanci51
tag

Hali!!!

Keresd fel ezt a címet;
[link]
Olvass kicsit vissza (szupi értelmes dolgok vannak)

Csá!!!

Sanci

(#316) shev7 válasza karnokd (#314) üzenetére


shev7
veterán

1.) A modem marad, a router a modem es a gep koze megy
2.)nem
3.)nem muszaj az asztalinak wifin csatlakoznia, maradhat kabeles

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#317) karnokd válasza shev7 (#316) üzenetére


karnokd
tag

Köszönöm, sikerült a telepítés és működik.

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#318) GaVino11


GaVino11
csendes tag

Üdv!

Az alábbi problémában várnám a nagyérdemű segítségét:

A netet egy asztali gép (kábellel csatlakozik a router-hez, minden ok), és egy notebook között osztanám meg. A notebook wlannal csatlakozik a routerhez. A kapcsolat létrejön a router és a notebook között: a ping parancssal (futtatás: cmd) visszajelez a router. Átjátszóként látja a notebook a router ip címét, és a neki kiosztott ip cím is okés. Az asztali pc-n elérve a router webes admin felületét: látszik a notebook, amint be van jelentkezve a hálóba. Még sincs net a notebook-on, és onnan a böngészőbe beírva a router címét szintén nincs kapcsolat :F .
A notebookon sp2 van fent, tűzfalavak letiltva (xp-n és routeren is).

Előre is köszi a mielöbbi segítséget, boldog Karácsonyt!

(#319) karnokd válasza GaVino11 (#318) üzenetére


karnokd
tag

Ellenőrizd, hogy a Wireless beállításaiban az IP, a DNS, az átjáró meg minden más automatikus ill. windows kezelje.

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#320) karnokd válasza shev7 (#316) üzenetére


karnokd
tag

Akadt 'némi' probléma az új belső hálóval és az MSN-nel. Az asztalin és a laptopon is használnánk MSN-t. Ez valamikor megy, valamikor ledob. Akkor is, ha csak az egyik gépen akarjuk használni. A router UPnP és az MSN-ek UPnP-re kapcsolva. Router tűzfal és WinXPSP2 tűzfal aktív, levételük esetén is akad. Internet, P2P és megosztás működik. Router: SMCWBR14-G2

Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Gyanu: Hiába az UPnP, az MSN fix portokat használ, ami egy router mögül nem enged két kapcsolatot?

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#321) Noxy válasza karnokd (#320) üzenetére


Noxy
veterán

A P2P progit a 20000 port felett enged ki a routeren. Pld: 20000-21348

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#322) infectedmann


infectedmann
őstag

Hello!

Az új házban kábelnet van (még nem költöztünk egy csak jövőhéten költözünk)
Már megvattem a wifi routert és hálókártyákat a netmegosztáshoz
Az első hozzászólást elolvastam, kicsivel okosabb lettem, de nem tiszta minden.
Kábel netném is úgy műxik az internetmegosztás ahogy ott le van írva?
Én hallottam vmi MAC cím klónozásról :F
Más: Kábelnetnél nem kell semmi csatlakozás a nethez meg ilyesmi mint az ADSL -nél? Mert ilyesmit nem közölt velem a szolgáltató :(((
E-Mail -re meg nem válaszolnak, a telefonhoz meg képtelen egy értelmes embert odaültetni :(

Előre is köszi a helpet. Remélem itt kapok válaszokat mert egy másik fórumon basznak válaszolni. :(((

Router típusa: LinkSys WRT54G
Hálókártyák: SMC WPCIT-G

Jah és még valami. Ismerősömék ADSL -t szeretnének megosztani sima routerrel. Mi a teendő? Mert annyira nem vágom ezeket a hálózatos dolgokat, hogy nagyon :D

[Szerkesztve]

(#323) FS


FS
csendes tag

Amilo 730-x tudja e a vezetéknélküli netet vagy nem? Ha valaki tudja irjon .

(#324) FS


FS
csendes tag

Bocs Amilo L7300-x

(#325) karnokd válasza infectedmann (#322) üzenetére


karnokd
tag

A kábelnetes megosztásban nem vagyok 100%-ig biztos, de úgy tudom, hogy amit a szolgáltatódtól kaptál kábelmodemet, az csak fix mac-addresst hajlandó beengedni, vagyis a közvetlenül rákötött asztali gép hálókártyáját. Ha ilyet akarsz megosztani routerrel, akkor a hálókártyád MAC címe kerül a router beállításába, így a kábelmodemet be tudja csapni. Onnan kezdve a router mögött minden a szokásos módon működik.

Az ADSL megosztáshoz meg a következőt kell tenni (saját tapasztalat) beüzemeled a routert, összekötöd az ADSL modem UTP kimenetét a router WAN bemenetével. Windowsban a helyi kapcsolatodat átállítod AUTO/windows kezelje módba (IP, DNS, DHCP, Gateway stb.)
Ha friss a router, akkor a kézikönyvből előkeresed a default admin jelszót. A kábellel rákötött gépről a böngésződbe beírod, hogy 192.168.2.1 vagy 192.168.1.1, vagy amit a kézikönyv ír. Egy webes felületen már lehet is állítgatni a paramétereket. Általában van valami beállítás varázsló, érdemes azt végigkövetni. Angol tudás szükséges!
Az ADSL eléréshez a PPPoE módot kell választani, beírod a szolgáltatótól kapott felhasználó nevet és jelszót. A szerviz nevét ki lehet hagyni. Ezután válaszd az automatikus kapcsolódást (kevesebb macera). Engedélyezd az UPnP-t, a tűzfalat, a DHCP-t és a DNS-t. A beállítások közben néha megszakad a Windows szerint a kapcsolat a modemmel - ez teljesen rendben van, ha pár 10 másodperc múlva visszaál.

Innen gyakorlatilag lehet böngészni.

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#326) karnokd válasza FS (#324) üzenetére


karnokd
tag

Google:

Celeron M 350 1.5 GHz
256 MB 333 SDRAM SO-DIMM (bővíthető!)
40 GB IDE hard disk
Combo DVD/CD-RW drive:CD 24x / CD-R 24x / CD-RW 24x / DVD 8x
15.4” LCD XGA
UniChrome Pro 3D/2D: up to 64MB shared graphics
4x USB (version 2.0)
1x S-Video
1x CRT, 1x modem, 1x LAN
1x type I/II PC Card slot
1x headphone out, 1x microphone in,
1x power supply,
1x SPDIF
Built-in 56K, .V90 fax modem
10/100Mpbs LAN
Integrated wireless LAN (WLAN) solution 802.11 b/g

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#327) infectedmann válasza karnokd (#325) üzenetére


infectedmann
őstag

Értem.
Köszi a helpet és ha valakinek van még vmi tapasztalata mind2 téren az ne tartsa vissza ossza meg velem :D

(#328) rdi válasza infectedmann (#322) üzenetére


rdi
veterán

vegyél inteligens routert, azt kösd össze kábellel a meglévő eddig a neten lógó géppel, arról lépj be a router netes felületén a beállításokhoz, menj be a mac clone beaállításhoz, az intelligens router kapásból ki fogja írni a gépedét, azt okézd le.
Vagy ipconfig.
A kábeles netnél ugyanis a felhasználókat az először felkötött gép mac címje alapján azonosítják a hálózatukban.

Fej! Tor! Potroh!

(#329) infectedmann


infectedmann
őstag

Sorry az elején elbasztam... nem wifi -s a net :D
Sima kábeles (UTP) :D

(#330) FS válasza karnokd (#326) üzenetére


FS
csendes tag

Egész délután ezt próbáltuk összehozni de nem sikerült,nem találom a gépen a WLANT pedig a leirásában szerepel .

(#331) shev7 válasza FS (#330) üzenetére


shev7
veterán

nem lehet, hogy hardveres kapcsoloval i van kapcsolva? egyebkent meg a halozati kartyak kozott keresd, de nem art, ha elotte feltelepited a megfelelo drivert ohzza ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#332) FS válasza shev7 (#331) üzenetére


FS
csendes tag

Az ODYSSEY-irta azt fel is telepitettem,bekapcsolni a fn-f 2 billentyűvel kel de nem sikerűl a led sem világit :W

(#333) shev7 válasza FS (#332) üzenetére


shev7
veterán

eszkozkezeloben ott van (gondolom kis sarga kerdojellel kene ott lennie, ha driver nyuge van) esetleg biosban nincs letiltva?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#334) FS válasza shev7 (#333) üzenetére


FS
csendes tag

Az ezközkezelöben nem látok semmit a biost azt nem tudom ugyan is ot minden angolul van azt meg nem tom :O

(#335) rdi válasza FS (#334) üzenetére


rdi
veterán

esetleg nézd meg nincs -e a telepítő lemezén valami segédprogi....

Fej! Tor! Potroh!

(#336) shev7 válasza FS (#334) üzenetére


shev7
veterán

o vazzeg, ehez azert egy minimali angol nyelvudas eleg. Ha belenezel es nem nyulsz semmihez, akkor nem rontasz el semmit, de ha talasz olyat, hogy wifi vagy wireless es mellette disabled, akkor gyanakodhatsz, hogy ott a hiba.

MOD: egyebkent ha a biosban nincs letiltva, es az eszkozkezeoben nincs ott ismeretlen eszkozkent, es a halozati kapcsolatoknal sincs vezeteknelkuli kapcsolat, akkor nagy a valoszinusege, hogy nem mukodik, vagy kihagytak belole

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#337) Lackó86


Lackó86
tag


Ezt egy Kedves fórumista írta nekem így állítottam be és nem megy a net a router nem akar csatlakozni! ha valakinek van ötlet írjon!


No, megpróbálom leírni lépésrõl-lépésre a dolgokat. A routert az ADSL modem után bekötöd, úgy, hogy ami a gép hálózati kártyájába ment, azt a router WAN csatlakozójába dugod, majd az egyik LAN csatlakozóján keresztül összekötöd a gép hálózati kártyájával, vagy ha van wireless hálózati kártya a gépedben, akkor már nem is kell, max azt telepíteni…Így akkor a routert be lett iktatva a modem és a gép közé. Ekkor még mennie kell a netednek is a régi módszerrel…
Ha már babrálgattad a routert, sztem célszerû resetelni. Alul van egy lyuk rajta, ott lehet egy tûvel, vmivel…
A notebookban gondolom van wireless háló.kártya. Hanem, az sem gond. A routerre lehet vezetékkel is csatlakozni, mint ahogy a fõ gép is teszi pl. nálam… Namost gondolom WinXP-d van (nem mind1 elvileg). Ha igen, a lépések a következõk: elõször is a hálózati kapcsolatoknál nézd meg, hogy a helyi kapcsolatod dinamikus IP címre van-e állítva.
Start menü\vezérlõpult\Hálózati kapcsolatok\helyi kapcsolatok ikonon jobb klikk, tulajdonságok, majd TCP/IP protokoll tulajdonságoknál IP cím automatikus kérésére legyen állítva!
Következõ lépésként meg kell újítani a router IP címét.
Start menü\Kellékek\Parancssor-t indítsd el
Írd be:
ipconfig /release Ekkor az IP címre és subnet mask-ra nullákat kell írnia..
ezután írd be:
ipconfig /renew
ekkor az IP címre 192.168.2.xxx (valamennyi)-t
a subnet maskra 255.255.255.0 –t
default gatewayre: 192.168.2.1 –et kell listáznia.

Ezután ahogy az elõbb automatikus IP címre állítottad a helyi kapcsolatot, most állítsd a következõ IP cím használatára…
IP cím: 192.168.2.22 (a 22 helyére adhatsz bármilyen 2-254 közé esõ számot…)
Alhálózati maszknak: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjárónak a 192.168.2.1 –t
És állítsd be alatta a „következõ DNS kiszolgálócímek használata”-nál a 192.168.2.1 –t
Az internet explorernél állítsd be az Eszközök\Internetbeállítások\kapcsolatok menünél, a LAN beállításoknál, hogy a proxykiszolgálónál ne legyen pipa (nálam sehol nincs itt…)
Ezzel a router be is lett állítva nagyjából. Az internet explorert indítsd el. Írd be, hogy http://192.168.2.1
A jelszó: smcadmin (meg lehet késõbb változtatni).. Van itt egy setup wizard. Ezt végig kell csinálni. Sok beállítást nem kell változtatni , igazából a felajánlott dolgok jók voltak nálam. Egyszer az internet settings-nél kell megadni a neted típusát. Ez gondolom nálad is PPPoE xDSL
Itt majd rákérdez a felhasználónévre, jelszóra. Azt kell megadni, ami „betárcsázásnál” is kellett. Elvileg a nélkülözhetetlen dolgokkal itt meg is vagyunk..


NEM ÉS NEM :( :(

jambi

(#338) rdi válasza Lackó86 (#337) üzenetére


rdi
veterán

Ezen az oldalon keresgélj:

[link]

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#339) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.

Egyik barátomnál bekötötték az adsl-t. Egy asus p4p800 deluxe lapos gépe van, integrált 3com alaplapi hálókártyával. Bekapcsoltam a biosban a hálókarit, látja is a winxp, de nem telepíti hozzá a drivert se a cd-ről, se azt amit leszedtem a netről.
Raktam bele egy ovislink hálókártyát, de azt sem engedi felrakni, elméletileg ahhoz nem is kellene driver, de ahhoz sem megy fel a cd-ről a driver. Mi lehet a gond? Köszi.

Mezőhegyes

(#340) karnokd válasza Ottoka (#339) üzenetére


karnokd
tag

Milyen windowst használtok? Mit ír ki a windows a hálókártyára? Driver nincs telepítve vagy gondok vannak az eszközzel vagy mi? Próbáld az eszközkezelőből a driver telepítése/frissítése paranccsal, és keresse meg a windows a drivert, ha nem megy, keress valami setup.exe-t a telepítő CD-n, vagy végső esetben valami driver könyvtárat - ahol néha zip-ben rakják be a cuccot. Lehet, hogy az alaplaphoz komplex telepítő jár, ami az összes on-board cuccra telepíti a drivert egyben, de külön-külön nem.

És főleg: pontosan mik a hibaüzenetek?

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#341) karnokd válasza Lackó86 (#337) üzenetére


karnokd
tag

Esetleg érdemes a router PPPoE beállításainál az automatikus csatlakozást beállítani, ellenőrizd a felhasználó nevet és írd be mégegyszer a jelszót. A szerviz nevet meg hagyd üresen (szóköz se legyen). Elvileg a router ellenére a hagyományos betárcsázósdinak is működnie kell (ha a router még nem tárcsázott be), mert a betárcsázás során simán átmegy a routeren a dolog. Néha segít egy teljes ki-be kapcsolás (router+adsl)

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#342) Lackó86 válasza karnokd (#341) üzenetére


Lackó86
tag

már próbáltam azt is! üresen hagytam.... hát a ki meg bekapcsolással hmm nem tudom h mikor kell? minden beállítás utánresetel magától szval nem tudom... most kiszedtem a rendszerből mondom neked is msn en ehet több infót tudnál adni?: ferrari1986_5c@freemail.hu
előre is köszi! & Kellemes Ünnepket!

jambi

(#343) karnokd válasza Lackó86 (#342) üzenetére


karnokd
tag

Áramból ki, áramba be.

Érdemes lehet resetelni a beállításokat, ezt a webfelületről is valószínűleg meg lehet tenni.

Utána kezd előről az egészet, lehetőleg a beépített varázsló segítségével.

Cf550W + E6600 @ 2,4 + 4GB 800MHz Kingston 5-5-5-18 + Asus P5B Deluxe + 2 x 320GB + 1TB +SB Xtreme +Nec18x + GF250GTS 1 GB Twint Frozr

(#344) nobu


nobu
csendes tag

Hello!

Van egy SMCWBR14-G2 routerem. Két gépet szeretnék rákötni a routerre az egyiket vezeték nélkül wirelessen keresztül és Kábelnetem van. Szeretném megkérdezni hogy kellene beállítani hogy minden működjön rendesen. Előre is köszi a helpet és persze Boldog Karácsonyt.

(#345) shev7 válasza karnokd (#341) üzenetére


shev7
veterán

hat az erosen tipusfuggo, marmint, hogy tudsz-e tarcsazni a geprol, ha a router meg nem tarcsazott. Mert amivel en talalkoztam, annal csak akkor ment, ha a modem es a gep is LAN portba volt dugva (ergo switchkent uzemelt a router) Ennek ellenere nem zarom ki annak a lehetoseget, hogy WAN-LAn kapcsolat eseten is mukodik...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#346) VladimirR


VladimirR
nagyúr

kerdeznek egyet en is
kezembe kerult egy smc 3512tp 10mbps hub, ami elvileg menedzselheto
kerdesem az lenbne, hogy hogyan?
kezdesnek mondjuk hogy erem el a hub-ot?
probaltam manualt keresni, de nem igazan jartam sikerrel
bgarminemu segitseget szivesen veszek
valaszitokat elore is koszonom

(#347) FS


FS
csendes tag

Békés, boldog karácsonyt kivánok minden hozzászolónak. Mostmár biztos vagyok benne hogy nincsen wifi a gépemen,csak azt szeretném megtudni hogy ,hogy reklámozták annak idején 2005.10 én vettem

(#348) Ottoka válasza karnokd (#340) üzenetére


Ottoka
őstag

Már próbáltam mindent, természetesen kibontottam a zip ből a drivert mikor a netről szedtem le, de az alaplap cd-ről sem ment fel. Látja az xp az eszközkezelőben az alaplapi hálókarit, és induláskor keresi is a drivert, de semmit nem fogad el hozzá.
Aztán kikapcsoltam a biosban az alaplapit, és beraktam egy új ovislink hálókarit, azt is felismerte, de ahhoz sem ment fel a driver, és egyáltalán nem is kellene hozzá.
Azt vettem észre, hogy ha bekapcsolom az alaplapi firewire csatit, annak azt sem bírja feltelepíteni az xp, mert nem bír magának erőforrást foglalni.
Raktam már új wint is, kikapcsoltam usb-ket, parallel portot, via raid vezérlőt, alaplapi hangkarit, serial portot, semmi.

Mezőhegyes

(#349) nobu


nobu
csendes tag

Hello!

Nekem olyan problémám lenne hogy Kábelnetem van és ami itt le van írva az ADSL-re vonatkozik. router ip címét én sehol sem találom ( SMCWBR14-G2) és nem tudom hogy most mit is kéne csinálni. Pls help me. Boldog Karácsonyt.

(#350) Sancibácsi


Sancibácsi
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a router és a noti között a kapcsolat létrejön, jelerősség kiváló, a laptopról betudok lépni a router webes konfigjába, netezni viszont nem tudok. Próbáltam már kikapcsolt tűzfallal, de nem ment.Tudna valaki segíteni?

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.