Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) hektor24 válasza Jag (#649) üzenetére


hektor24
aktív tag

Köszi a segítséget, megvan a feltöltés mérő, csak még nem műkszik! Biztos a tűzfalam miatt.

[Szerkesztve]

(#652) Jag válasza hektor24 (#651) üzenetére


Jag
senior tag

Amúgy van egy ilyen megoldás is.
[link]

(#653) supesz válasza Jag (#650) üzenetére


supesz
aktív tag

nem értek egyet

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#654) shev7 válasza supesz (#653) üzenetére


shev7
veterán

mily meglepo :P

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#655) Jag válasza supesz (#653) üzenetére


Jag
senior tag

Pedig a nortonnál gagyibb, rendszererőforrászabálóbb, mindenbe beleugatósabb, vírust nem felismerősebb, ocsmányságot még nem fejlesztettek.
Ráadásul 100 nemtommenyi mega. Normálisak ezek?

(#656) firewolf válasza Jag (#655) üzenetére


firewolf
tag

Röviden, tömören: NEM! :DDD

(#657) Jag válasza firewolf (#656) üzenetére


Jag
senior tag

Ühüm, hát pont ennyit tud a norton is. ;)

(#658) Jag


Jag
senior tag

Ha nekem nem hisztek:
[link]
[link]

(#659) supesz válasza Jag (#658) üzenetére


supesz
aktív tag

Performance: Good
• Ease of Use: Very Good
• Features: Very Good
• Price when ranked: $40

80 ponttal very good. Egyébként nem értem hogy a szubjektív hőzöngéseddel kit akarsz meggyőzni. Akinek nem tetszik ne használja. Nekem tetszik és használom és nem értek veled egyet. Szokj hozzá. :B

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#660) deenes


deenes
csendes tag

Sziasztok!

UT2004-gyel játszanék a neten, de sajnos lassú ha többen internetezünk egyszerre. Egy SMC 7004VBR-EU típusú routerrel van elosztva az internet(2mbit-es) és netlimiterrel van korlátozva mindenkinél, de sajnos belassul a játék ha más éppen letölt pedig a netlimiter szerint csak 5kb/s sávszélt igényel ( fel és le) az UT. Szóval a sávszélességgel nincs gond, talán vmi válaszidővel kapcsolatos probléma lehet? Sztetek megoldaná a problémát egy olyan router, amivel elosztható a sávszél? Vagy tudtok egyéb megoldást?

Előre is köszi a választ!

(#661) shev7 válasza deenes (#660) üzenetére


shev7
veterán

ADSL? Alacsony feltoltes->mar kis forgalom is jelentosen noveli a pinget. A savszeloszto router sem tud tobbet mint a netlimiter. Elvileg vannak routerek amik csomagutemezessel prioritast adnak egyes csomagoknak, de ne ebben nem igazan hiszek...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#662) shev7 válasza supesz (#659) üzenetére


shev7
veterán

akkor most objektiven, nem akarok belemenni parttalan vitaba. Orulunk, hogy meg vagy vele elegedve. De nem azt mondtuk, hogy a norton rossz viruskereso, konkretan ezert nem ajanljuk senkinek: ''Norton 2005 is ironic - much like viruses, it brings down to its knees even the fastest computers! A true resource hog!'' De szerintem tenyleg fejezzuk itt be. Mindenki elmondta a velemenyet, meggyozni ugysem fogjuk egymast. Peace :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#663) Motaba78


Motaba78
őstag

Sziasztok

Az ügyben szeretnék tanácsot kérni hogy miként állitsam be a linksys wbr54gc wlanos routerem wlan részét, teljessen uj vagyok táméban, ha lehetne szájbarágosan mint pl a biztonsági beállitás hogy azért ne lehessen mondjuk a ház elöl lopni a netemet
A wlan részét egy notival szeretném használni biztonságosan egy külsö usb-s linksys wlankártyával, ami megy is látja a netet csak a biztonsági beállitások érdekelnének nagyon wpe, wpa, mac adress minden amit a router nyujtani tud nekem,
wlan témában nagyon kezdö vagyok minden segitséget szivessen fogadok a beállitásokkal kapcsolatban.
Előre is köszönöm.

(#664) rdi válasza Motaba78 (#663) üzenetére


rdi
veterán

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#665) Motaba78 válasza rdi (#664) üzenetére


Motaba78
őstag

köszönöm :R

(#666) Jazz


Jazz
veterán

Help!

Fórumokon is kaptam tippeket, egyik sem működik. Winportal peer-to-peer cikket is végig böngésztem, azzal sem ment.

Három gép, switch-en keresztül, minden jól működik: WORKGROUP minden gépen, IP címek, alhálózati maszk is rendesen kiosztva (xxx.xxx.xxx.1, xxx.xxx.xxx.2,....,255.255.255.0). Wintűzfal kikapcsolva, ennyi elég volt a működéshez mindenknek megy. DE:

Többször is előfordult már ugyan ez a hibaüzenet, más alkalommal, mikor más gépekre akartam hálózatot, és a fenti beállítások ellenére is nem ment.
Fent leírtakat alkalmaztam pl. egy laptop-nál is amit keresztkötésű kábelen (próbáltam swith-el is) kötöttem össze.

A hibaüzenet mindig a következő: „\\Rita Nem érhető el. Lehet hogy nincs joga a hákózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával, hogy megtudja van e hozzáférési joga. A hálózati elérési út nem található”

Ezzel már nagyon sokszor szívtam. Már próbáltam mindent, jelszavas belépést, az összes lehetséges dolgot, de sose ment, és a megoldás mindig az volt, hogy Win install a másik gépen és ment.

Meg PINGELNI meg tudom, látja a hálózatok között is a Nevét a WORKGOUP-on belül,, de belelépni már nem lehet (hibaüzenet). (és más alkalmakkor is ugyan ez volt a helyzet)
Még a vírusirtót is kiszedtem msconfig, szolgáltatások szinten, nehogy annak a tűzfala bezavarjon vagy valami. Laptop XP Home SP2, enyémen XP Prof. SP1, nem tudom ez változtat e valamit.
Viszont más gépek között is van SP2-es XP Prof. és ott a fenit beállítások után azonnal ment. (érthetetlen).
Pls help! :R

free your mind

(#667) shev7 válasza Jazz (#666) üzenetére


shev7
veterán

elso hozzaszolasban van ra egy tipp.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#668) tammat2


tammat2
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy 24Mbites Pantel ADSL.
Meg szeretném osztani 4-5 gép között. Az előző (tcomos) PPoE-n keresztül ment, így dhcp-vel egyszerűen boldogultam.
Ez a Panteles dolog (szintén dinamikus IP-vel) BRIDGE módot használ (nemigazán tudom mi az...), a dhcpvel nem megy. Egy DLINK DSL-G684T wlanos router modemmel próbálkoznék, és amíg csak egy gép akar kapcsolódni rajta keresztül (dhcp kikapcsolva), megy a net, de további gépek már nem tudnak csatlakozni.
Nemigazán tudom, hogy kéne kinéznie a dolognak, mit kéne beállítani.
Valakinek meglátása?

(#669) user12 válasza Jazz (#666) üzenetére


user12
őstag

Nézd meg a szolgáltatások között, hogy fut-e a netbt (vagy a TCP/IP NetBIOS támogató) - a hiba ennek a hiányára (is) utal(hat).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#670) Jazz válasza shev7 (#667) üzenetére


Jazz
veterán

Erre gondoltál?
''Sok embernek nem megy a megosztasok elerese, pedig elvileg mindent jol csinalt. Ha megprobalkoznak \\masik.gep.ip.cime -vel akkor az esetek 99,9%-ban mukodik. Ezt lehet irni cimsorba, vagy pl TotalCmd-ben probalkozni azzal, hogy cd \\masik.gep.ip.cime''
Megpróbálom. Tehát csak annyi hogy TC-ben \\192.136.1346.13535234 és belép hozzá. Ok!

Meg megnézem User12 netbt-jét is. Bár asszem ott van.
thx

[Szerkesztve]

free your mind

(#671) shev7 válasza Jazz (#670) üzenetére


shev7
veterán

tc ben inkabb cd \\192.136.1346.13535234 :))

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#672) Lali87


Lali87
csendes tag

hi!
Meg tudná nekem mondani valaki hogyan lehet megváltoztatni a MAC címet...Fontos lenne.
Valaki tudna programot mondani amivel gyorsan, és biztonságosan meg lehet változtatni.
Előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#673) shev7 válasza Lali87 (#672) üzenetére


shev7
veterán

windows. A menete le van irva a topicban :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#674) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni ahooz hogy itthon szeretnék 5 gépen netet és hálózatot létrehozni. Azt más tudjuk h szükség lenne egy routerre és egy switchre. Arról lebeszéltek h hubon keresztül próbáljuk mert nagyon belassul tőle a hálózat.

Viszont az unokatestvérem azt szeretné, hogy legyen egy szerver és ő erről a szerverről tudja a netet szabályozni. Tehát nem kellene mindíg minden gépen a net hanem csak azon amelyiken szükség van. Erre kaptunk egy olyan infót h akkor a szerveren VAGY LINUXNAK VAGY WIN SERVER 2003-NAK KELLENE LENNI. Ha nem muszály ezeket a oprendszereket nem szeretnénk. Win xp prof van minden gépöen. Egyelőre a router után elvileg egy hub van kötve.

Tudnátok nekünk ebben segíteni? Előre is köszi a segítséget

fulekitrading.wordpress.com

(#675) shev7 válasza Fecdzo (#674) üzenetére


shev7
veterán

''Viszont az unokatestvérem azt szeretné, hogy legyen egy szerver és ő erről a szerverről tudja a netet szabályozni.'' Ebben az esetben nem kell router, hiszen a routolast majd ellatja a szerver, viszont abban nem vagyok biztos, hogy a winXP megfelelo lenne erra a celra, szerintem szukseg lesz egy szerver oprendszerre a megfelelo teljesitmenyhez. Egyebkent mit akartok szabalyozni? :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#676) Fecdzo válasza shev7 (#675) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ezer bocsánat, én sem voltam tisztában minden információval.
Szóval. Az internet amit megszeretne osztani (tovább osztani) az unokatestvérem az egy routerből jön. Kaotunk egy olyan tippet mely szerint szükségünk lesz egy szerverre. Ezen a szerveren két hálókártya van amelyeket hidba kell kötni. Na most a többi gépbe a kapcsolatot egy (elvileg) olyan router biztosítaná amely switch is egyben (ezt amúgy hogyan tudjuk meg h az switch e is egyben?).
Azt szeretné szabályozni h adott gépen csak akkor legyen net amikor ő azt szeretné. Én gondoltam volna egy olyanra h esetleg azokon a gépeken egy olyan fiókot létre kéne hozni amivel lehet netezni meg egy olyat amivel nem lehet netezni és ezzel ez meg lenne oldva.

A kérdésem az az lenne, hogy ez így kivitelezhető e, illetve ha nem akkor tudsz e erre egy egyszerűbb módot? Nyugodtan írhatod full szájbarágósan, hogy megtudjuk csinálni.....elég lámák vagyunk ilyen téren...:D

Előre is köszi!

fulekitrading.wordpress.com

(#677) almi válasza Fecdzo (#676) üzenetére


almi
senior tag

Sziasztok!

Összekötöttem 2 gépet, és az egyiken van net, és meg szeretném osztani h lehessen netezni a másik gépen is.
Ez egyszer más sikerült úgy h simán összedugtam, IP-k autómatikusra és amelyik hálókariba megy a net ott engedélyeztem az internetmegoszást.
Most is így jártam el de az istenért nem akar működni a másik gépen a net.Mi lehet a gond?
Ráadásul néhe bejön egy olyan ablak h Win Genetic host.....Pontosan nem tudom h mi, és akkor elmegy a hangom is és a hálózat is.Pedig z XP-t már újratettem.
Na ez miért lehet?:)

Üdv.

(#678) almi válasza almi (#677) üzenetére


almi
senior tag

Na, a netet valahogy sikerült megcsinálnom.
De ha kiírja ezt Generic host process for win32 services hibát észlelt...
Akkor elmegy a főgépen a hang és a másik gépen a net!
Ez micsoda, és miért lehet??

Köszi
üdv.

(#679) Athis


Athis
tag

Szerintem vegyél egy routert azzal könnyebb megoldani.

BURN BABY BURN.

(#680) Athis


Athis
tag

miért szeretné letilteni a többi gépen a netet amikor ő netezik?

BURN BABY BURN.

(#681) Fecdzo válasza Athis (#680) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Használd a válasz gombot h tudjuk kinek írsz!:)

Igen gondolom azt szeretné h minnél kevesebben fogják le a sávszélességet....

fulekitrading.wordpress.com

(#682) Jazz válasza shev7 (#671) üzenetére


Jazz
veterán

Megoldódott! YEP!
Köszi mindenkinek! :C

free your mind

(#683) gabi123 válasza supesz (#640) üzenetére


gabi123
senior tag

''A te gépeden az IP legyen 192.168.0.10 az alhálómaszk 255.255.255.0
A másik gépen az IP legyen 192.168.0.20 az alhálómaszk szintén 255.255.255.0
pingeld meg a másik gépet, majd a másik gépről pingeld meg magad. ha van ping van háló, ha nincs ping nincs háló''

Nincs ping, nem látják egymást, és nem nagyon értem.:U 2 gép, crosslinkkel összekötve. Nagygépben: gigabites integrált hálókari. Kisgépben: 10-es PCI-os. :F

Forza Ferrari!

(#684) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Nagyon fontos lenne most gyorsan megosztanom a netet wifin keresztük egfy laptoppal, de amikor erre kattintok:''Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy enne a számítógépnek az internetkapcsolatát használja'' majd okézom, akkor jön egy hibaüzenet sárga felkiáltójellel:a üzenetben meg:'E meg még 6négyzet van. mi lehet a hiba?
Segítsetek légyszi fontos!

Köszi!

(#685) rdi válasza Fecdzo (#676) üzenetére


rdi
veterán

Azért javasolják a win 2003 szervert, mert a kliensek felügyeletéhez az kell.
Ott ugye munkacsoportonként, ip -ként be tudod állítani, hogy kapjon-e netet és mennyit és hogy mikor.
De ha van szervered, akkor az elé nem kell router, utána viszont switchek is elegek lesznek, hiszen a netet a szerver gép osztja.
Egyébként lesz ekkor egy csomó különböző szerveretek, pl. levelező szerver, ftp szerver...
Főleg akkor egyszerű a felügyelet, ha a kisebb hálózaton ficx ip-id vannak :))
Egy iskolai szerver például több szegmensben is oszthatja a netet, biztonsági, zárt és nyilvános szegmensekben, ezeken belül több munkacsoport lehet, azokon belül több gép.
A szerver oszthat dhcp -én ip -ket is, vagy beállíthatsz fix ip-ket is, persze figyelembe véve a szegmenseket.
Otthoni körülmények között ritkán használnak win 2003 szervert...

Fej! Tor! Potroh!

(#686) rdi válasza kem (#684) üzenetére


rdi
veterán

ez egy ad hoc hálózat lenne?
Első lépcsőben XP tűzfal ki, valamint bejelöl, hogy ad hoc hálózat...

Fej! Tor! Potroh!

(#687) wgaborw


wgaborw
tag

Sziasztok, olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy ajánljatok nekem legyetek szívesek olyan routereket, amik:
-WLAN képesek (min 54Mbit-en)
-van bennük beépített printer server(USB)

Előre is köszi

(#688) kem válasza rdi (#686) üzenetére


kem
addikt

Ezek után csinálja ezt.
a hálózati varázsló meg azt írja, hogy hibs lépett fel.

Köszi!

(#689) rdi válasza kem (#688) üzenetére


rdi
veterán

Korlátozott hálózat lehet szerintem. De miért? Minden szükséges protokoll instalálva van?
De miért nem jeleníti meg az oprendszer a karaktereket?
Biztos, hogy az oprendszered jó? egy scannow lehet nem ártana...

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#690) Jeti1 válasza wgaborw (#687) üzenetére


Jeti1
tag

Én ezt ajánlom: U.S. Robotics Wireless MAXg Router (USR5461).
Csomó mindent tud és stabil, a gyártó is jó nevű. Van benne nyomtató port és tudja a 54Mbit-et, sőt a 125 Mbit-et is.
Ártartományt nem mondtál, ennek függvényében én ezt javaslom.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#691) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Van egy problémám, légyszíves segítsetek! Gigabyte GN-BC01-es WLAN routerem van, egy másik gépben pegig szintén Gigabyte WLAN PCI kártya. A probléma az, hogy kb. 1-2 naponta a főgépen (amiben a router van) elmegy a net egy pillanat alatt, a hálózati kapcsolatoknál egy kis felkiáltójeles ikon van, valami ilyen szöveggel, hogy hálózati erőforrások nem elérhetőek. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy letiltom majd engedélyezem a kapcsolatot, ekkor sokáig gondolkozik és a ''hálózati cím lekérése'' felirat jelenik meg. Aztán vagy visszajön vagy nem. Néhányszor újraindítom, probálkozok. Aztán ugyanolyan hirtelen ahogy elment újra megy a net. Miközben a főgépen nem ment a másik gépen hiábtlanul ment a net!!! Mi lehet a gond? Routerbeállításoknál kéne valamit? Előre is köszi a segítséget!

(#692) kurcsicsimre


kurcsicsimre
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezem hogy ha már emelik az adsl-t akkor megosztom a netet.
Nem akarok wlant, elég nekem a vezetékes is.
Csak nem tudok dönteni milyen routert vegyek.
Kinéztem kettőt:
D-link DIR-100
a másik meg az Edimax BR-6104K
Szerintetek melyik felel meg jobban?
A netet csak böngészésre, torrentre, néha DC-re használom.
Előre is kösz.

(#693) Jeti1 válasza kurcsicsimre (#692) üzenetére


Jeti1
tag

Nagyjából ugyanazt tudja mindkettő router, és az áruk és kb ugyanaz, ennek ellenére én azt mondom inkább a D-Link, a márka miatt, meg az miatt is, mert Edimax-ra már nem egyszer (pontosan erre a tipusra...még topicja is vana prohardveren) panaszkodtak az emberek.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#694) szepi79


szepi79
őstag

Srácok, ilyet még nem pipáltam. Mondom a szitut:
Szüleim házában van 2-3 gép, és csak hogy vicces legyen, 2db router. Az a router, amelyik közvetlenül csatlakozik a DSL modemhez, egy D-link 604es (192.168.0.1), a másik pedig egy wireless router, DI-524 (192.168.0.2). ez utóbbi eszközt wireless switchként használjuk.

bátyám gépe, amelyik a wireless routerhez van kötve (patch kábellel), amikor újraindul a gépe, kap IPcimet, hálózaton belül mindenkit lát és tud pingelni is, viszont a netre nem tud kimenni. egy IPconfig /release majd renew után már tud netezni is, miközben ugyanazt az IPcimet kapja meg! ha nyomok még1 release-renew kombót, akkor megint ugyanazt az IPt kapja, de nem tud netezni, újabb release-renew esetén megint tud. (és végig ugyanazt az IPt kapja)

ez mitől lehet?

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#695) shev7 válasza szepi79 (#694) üzenetére


shev7
veterán

Abban a routerben amelyik nem kozvetlenul van a netre kotve ki van kapcsolva a dhcp szerver?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#696) rdi válasza Matt-OPT (#691) üzenetére


rdi
veterán

Akkor voltaképpen ez eg wifis hálókártya, ahol vezetéken van a főgéped és wifin a másik gép. Szerintem ki kellen próbálnod fix ip.vel a laptopot...


Megkérdezhetem, miért ezt a megoldást választottad?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#697) ReJim


ReJim
őstag

adott egy adsl kapcsolat, amit egy dlink wifi router oszt meg.
a wifin a bratyóm laptopjának osztja a netet, lan-on meg felküldi a netet az emeletre ahol egy switch osztja el 2 felé... dhcp-vel oszt ip-t..
a helyzet az, hogy néha megszakad a net. de csak egyik gépen. olyankor időtúl lépésre hivatkozva nem tudok megnyitni weboldalakat, nem érem el a routert sem (nem tudom ping-elni) de a switch-be kötött másik gépen zavartalanul működik az internet.
de van, hogy a másik gépen nem működik, míg az enyémen megy. a hibát sossem találjuk a router log-jában.. gondoltunk mi arra, hogy a switch a rossz, de ha közvetlen van kötve akkor is instabil, próbáltunk router reset-et is, nem segített.

mivel lehet a gond? a router döglik meg időközben? (mivel a gondok délutánonként, vagy késő esténtként jönnek elő) vagy mégis mi? az emeletek közti kábel nem lehet, hiszen a másik gépnek megy a net...

</end.?>

(#698) maru válasza ReJim (#697) üzenetére


maru
aktív tag

Próbáld meg fix ip címmel...

(#699) szepi79 válasza shev7 (#695) üzenetére


szepi79
őstag

bassza meg :W :W :W :W :W :W :W

köszi....

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#700) antonee


antonee
tag

Bár nem teljesen ide illik, azért van köze a témához.A Virtual pc 2004-re feltettem egy UHU 2. -t minden megy, ha kikapcsolom az XP (host) tüzfalát (Outpost 3.56) ha bekapcsolom leáll a net. A routert (DHCP megy) akkor is eléri, a többi gépet szintén, csak a netet nem. Miért????? :F :F :F

[Szerkesztve]

CMOS a tuning vége. (MSIK8N SLI-FI;AMD64 3500+(2497);INNO 7800GT;2X512 KINGMAX HARDCOR;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.