Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) firewolf válasza 22222 (#450) üzenetére


firewolf
tag

Nézd meg az ip címedet, hogy autómatikusra vagy fix-re van állítva. Ha nem autómatikuson van ,akkor állítsd arra és próbáld meg megint.

(#452) shev7 válasza firewolf (#451) üzenetére


shev7
veterán

a lan kartya ip cimenek ehez nem nagyon lehet koze, sot amig nem allitasz be ip cimet (192.168.0.x peldaul) addig korlatozottnak is jelzi a kapcsolatot. Amit meg kene nezni, hogy a pppoe kapcsolat kap-e rendes ip-t.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#453) Matt-OPT


Matt-OPT
aktív tag

Ha jól tudom van az xp-ben egy beállítási lehetőség amivel kb. 10-15%-al gyorsabb lesz a net. Hol találom ezt meg/mit kell beállítani?

(#454) shev7 válasza Matt-OPT (#453) üzenetére


shev7
veterán

rosszul tudod, nagyjabol semmi koze az xp-dnek a neted sebessegehez.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#455) rdi válasza 22222 (#450) üzenetére


rdi
veterán

szerintem az hardver probléma, hiszen nem működik a hálókártyád...
tedd át másik slotba legelőször is, nézd meg, hogy nincs -e kábelszakadás, hogy heéyes tipusú kábelt használsz-e stb.. Nézd meg, hogy jó-e a telepített driver.
Ha van cross kábeled, akkor kösd össze a két gépet közvetlenül, hogy megbizonyosodj a hardverek működéséről...

Fej! Tor! Potroh!

(#456) Pa-Lee


Pa-Lee
csendes tag

sziasztok!
mindössze annyi problémám van a routeremmel hogy a wi-fi-s kapcsolat kb fél óránkét megszakad, és nemtudom milyen beállításom rossz.
kérlek segítsetek
köszönöm

(#457) 22222 válasza firewolf (#451) üzenetére


22222
tag

okés..

(#458) 22222 válasza rdi (#455) üzenetére


22222
tag

Pénteken vettü ka gépet... hardver probléma??? AMd-s gép a régi gépem 5 éves Intel azota is megy a net... most is :(

másik slotba biosban állítsam be?

gépbe nem turkálok, köszi!

ha van még ötleted várom :)

(#459) DENON válasza shev7 (#448) üzenetére


DENON
tag

Azt tudod hogy hol lehetne azt beállítani hogy akkor az egyik gépen nett + össze kötöm a másikal és hogy a másik is tudjon legalább netre menni ? mert lan olni azt tudok az megy simán de nekem nem ez kéne hanem hogy mind a két géppel egyszerre tudjak nettre menni
vagy egyszerübb routerrel megoldani ?


Ja és a másik ami nagyon fontos lenne az mitől lehet hogy ugrál a nettem mármint játék közben a ping de nem mindig és a régebbi gépemben ott meg nem mitől lehet ez ? már azt is kiprobáltam hogy a tűzfalat is meg az összes hülyeséget ami védi a gépet kikapcsoltam és ugy is de volt már hogy nem jött elő ez a hiba de néha 80ping ről felemgy 800 ra

[Szerkesztve]

(#460) shev7 válasza DENON (#459) üzenetére


shev7
veterán

ha osszekotted a ket gepet mindent megcsinal helyetted a halozat beallitasa varazslo.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#461) DENON válasza shev7 (#460) üzenetére


DENON
tag

Hát sajnos nem müködöt ugy a dolog de akkor majd holnap még probálkozok

[Szerkesztve]

(#462) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Volna egy kérdésem!
Van itthon két gép. Megcsináltam eddig úgy, hogy mind a két gép eléri az internetet, tehát egy router van a két gép között.
De azt is szeretném hogy, amit az egyik gépen megosztok mappa, az a másikon látható legyen...
De ez még nem valósult meg azzal, hogy bedugtam mind a két gépet a routerba.
A kérdésem, hogyan lehet a két kép között kapcsolatot kialakítani? Fájl- és nyomtatómegosztás, hálózati játék stb...
Nagyon örülnék ha részletes leírást tudnátok adni nekem!!
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Péter

(#463) shev7 válasza Szoszibá (#462) üzenetére


shev7
veterán

''De ez még nem valósult meg azzal, hogy bedugtam mind a két gépet a routerba.
A kérdésem, hogyan lehet a két kép között kapcsolatot kialakítani? Fájl- és nyomtatómegosztás, hálózati játék stb...''

DE ez mind megvalosult azaltal, hogy bedugtad mindket gepet a routerbe. Ellenorizni is tudod egy pingelessel. Ha nem megy,akkor a tuzfal tiltja a kapcsolodast.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#464) DENON


DENON
tag

Nem lehet hogy nekem is a tüzfal a hibás abban hogy nem tud mind a két gép netre menni ? Mert olyat is csináltam hogy megpingeltem mindkettővel a másiakt és mindig az van kiirva hogy nemérkezet válasz és minden adat elveszett

(#465) 22222 válasza firewolf (#451) üzenetére


22222
tag

ezt hol találom??? ip- fix vagy automata..

(#466) DENON válasza firewolf (#451) üzenetére


DENON
tag

vegyél P5W DH t és nem kell többé a start menüt hasznlni a gép lekapcsolásához :D sőt bekapcsoláshoz se kell a géphez nyulni

(#467) 22222 válasza rdi (#455) üzenetére


22222
tag

másik slot??? gépen belül tegyem át vagy biosban találhato?? kösz.

(#468) rdi válasza 22222 (#467) üzenetére


rdi
veterán

bocs, de bulizni voltam....
másik slot be kell nyúlni a gépbe. Esetleg ismertesd fel mégegyszer a gépeddel. Van valamilyen telepítő lemezed hozzá?
Mi van a kábellel?

Fej! Tor! Potroh!

(#469) 22222 válasza rdi (#468) üzenetére


22222
tag

azt nem vágom ha most ezen a gépen tudok netezn ia másikon mért nem?? 1 hete vettem! :(
gépbe nem akarok turkálni garancia van rá... van hozzá egy telepítő cd alaplaphoz meg videokarihoz..

de ottis volt két része amit nem tudott telepíteni...de feltettem az updatet netről és most az SLI hibát már nem írja... de a netre felkapcsolodik, de onnantol nem tudok böngészni....

Kábelem nincs... csak adsl:)))

help, köszi! :)



ha van más ötleted a problémára..

(#470) 22222


22222
tag

jah meg héátul az adsl kábel ledje sárgán világít a zöld helyet...szal lehet belül szar vmi.

(#471) 22222


22222
tag

hálókártya driver linket tudtok??
kösz.

(#472) firewolf válasza DENON (#466) üzenetére


firewolf
tag

Az a P5W DH mi is?:D:D És mit is tud?:D:D

(#473) 22222


22222
tag

tudna vki amds, am2 bios és netkonfigot adni?

köszi!

(#474) firewolf válasza 22222 (#465) üzenetére


firewolf
tag

Asztalon Hálózati helyeken jobb gomb->tulajdonágok->amelyik kapcsolaton menne a net azon jobb gomb->tulajdonságok->TCP/IP protokoll->tulajdonságok és ha ott annál van a pötty, hogy ip cím autómatikus kérése, akkor autómatán van... Ha nem, akkor jelöld be azt!

(#475) parvus


parvus
tag

Sziastok!
Egy teljessen egyszerű kérdéssel fordúlok hozzátok (gondolom) az van,hogy adott két gép
enyém+barát és szeretnénk helyi lan-t Most wanted-el játszani.
Hogyan tudjuk ezt beállítani???
A fordított kábel megvan!
Előre is kösszi a segítséget :R

menjünk inkább kapálni!

(#476) shev7 válasza 22222 (#470) üzenetére


shev7
veterán

az nem az adsl, hanem a halozati kartya ledje. Sarga ha be van dugva valami, es a zold is villog, ha van eppen adatforgalom (altalaban)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#477) shev7 válasza firewolf (#474) üzenetére


shev7
veterán

[link] Mennyire ertesz ADSL-hez? mert ugy latszi nem nagyon, legalabb hulyeseget ne tanacsolj.

2-es: PPPoE kapcsolatot beallitottad?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#478) user12 válasza shev7 (#476) üzenetére


user12
őstag

Akkor is lehet sárga, ha nem 100mbit a kapcsolat. Attól függ, hogy milyen hálókártya.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#479) dozen


dozen
csendes tag

Egy a háztömbünkben lakó srác büszkén ujságolta egy ismerősömnek, hogy a laptopjával talált nem is egy szabad vezeték nélküli internetes hálózatot, amikre minden akadály nélkül rá tud kapcsolódni és használja őket.
Hogyan tudom megnézni, hogy valaki használja, vagy korábban használta-e az én vezeték nélküli internetemet?
Hogyan tudom elérni azt, hogy ne tudja használni az én kapcsolatomat?

[Szerkesztve]

(#480) 22222 válasza shev7 (#477) üzenetére


22222
tag

PPPO-nem tom hol kell.. nincs nálam ilyen...

(#481) user12 válasza dozen (#479) üzenetére


user12
őstag

1. titkosított kapcsolatot használsz (WEP, WPA, WPA2/PSK mód)
2. megadod a routernek a saját hálózati eszközeid mac címéd, hogy csak azok kapcsolódhassanak a routerhez. A beállítás módjáról lásd. a használati utasítást vagy böngészd a topic-ot.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#482) qtrica válasza dozen (#479) üzenetére


qtrica
aktív tag

Például, titkositod. Lásd, eggyel lejjebb.


[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#483) user12 válasza 22222 (#480) üzenetére


user12
őstag

ADSL=PPPoE (így találod meg a win-ben). Vezérlőpult > hálózat beállítása varázsló, ott látni fogod ezt a szót.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#484) 22222 válasza user12 (#483) üzenetére


22222
tag

jah ok, ugyanazok a beállítások mint ezen a gépen..

(#485) 22222 válasza shev7 (#477) üzenetére


22222
tag

beállítottam midnent..

(#486) DENON


DENON
tag

B.U.É.K

Tudja valaki hogy játék közben mitől ugrálhat a pingem ? Csak az új alaplappal a régi gépemmel nem volt semmi baj mióta a DH lapom van azóta jött csak elő ez a probléma .Valakinek valami ötlete?

A net megosztást már megoldottam vettem routert :D de a kérdés az router nélkül van

[Szerkesztve]

(#487) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Van két gép egy routerral osztva van a net...
Be lehet-e állítani és ha igen hol, hogy az egyik gép ennyi sávszélességet kapjon a másik meg annyit? D-Link DGL-4300-as router. Válaszaitokat előre is köszönöm!
Péter

(#488) Chieftec válasza Szoszibá (#487) üzenetére


Chieftec
őstag

(#489) Szoszibá válasza Chieftec (#488) üzenetére


Szoszibá
tag

Szia! Köszönöm válaszod! De a letöltési sebességet meg lehet-e valamilyen arányban osztani a két gép között? Pl: az egyik 2Mbit/s-al töltsön lefelé a másik csak 1Mbit/s-al...

(#490) Tonyk válasza Szoszibá (#489) üzenetére


Tonyk
veterán

vagy olyan routert veszel ami ezt tudja (ritka), vagy szoftveres korlátozás marad. És ha haverral osztod a lóvét akkor semmit nem ér csak ha megbízható a haver...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#491) EQ


EQ
tag

Sziasztok, tegnap szereztem egy D-link rutert és egy USB adaptert. Össze is hoztam itthon a hálozatot viszonylagsimán. Az én gépem utp-n csatlakozik a ruterhez a másik gép pedig adapteren keresztül. Minden szép és jó, mind a 2 gépen van net. A probléma ott kezdödik, hogy a 2 gép nem látja egymást, vagyis nem férek hozzá az ottani fileokhoz, pedig a megosztottam a vinyokat. Esetlegvalakinek van valami tippje, hogy mit kéne win-be állítani, vagy talán a ruterbe kéne valamit? Bocs ha hülyeséget kérdeztem és előre is B:U:É:K mindenkinek!!

A számítógép jobb, mint a szex.

(#492) user12 válasza EQ (#491) üzenetére


user12
őstag

Azt megpróbálhatod, hogy tűzfalban engedélyezed a fáljmegosztást (wifi alapból tiltja a portjait). Bár én is találkoztam már ilyen problémával, hogy ennek ellenére se ment.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#493) yolti válasza EQ (#491) üzenetére


yolti
csendes tag

Gondolom mind2 gépen XP van, SP2vel, de végülis ha nem, az se nagy gáz. így elsőre nekem egy ötletem van. A lényeg, hogy azonos munkacsoportba legyenek a gépek. Sajátgép->jobb klikk-> tulajdonságok->számítógépnév->munkacsoport.(módosítás ha szükséges)

(#494) firewolf válasza EQ (#491) üzenetére


firewolf
tag

Szerintem: [link]

(#495) EQ válasza user12 (#492) üzenetére


EQ
tag

még nem probáltam semmit, pontosan mit kéne beállítanom? (Nem nagyon érkek még ezekhez a kütyükhöz D:)

A számítógép jobb, mint a szex.

(#496) firewolf válasza yolti (#493) üzenetére


firewolf
tag

yolti megelőztél 13 másodperccel :DDD

(#497) yolti válasza firewolf (#496) üzenetére


yolti
csendes tag

pedig én még többet gépeltem :DDD Bocs :DDD

(#498) user12 válasza EQ (#495) üzenetére


user12
őstag

Akkor futtasd le a hálózat beállíása vazázslót. Majd egyszercsak megkérdi, hogy engedélyezed-e a fájlmegosztást, te mondd azt, hogy igen.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#499) firewolf válasza yolti (#497) üzenetére


firewolf
tag

No problemo :)

(#500) EQ válasza yolti (#493) üzenetére


EQ
tag

Sp2 vanmind a 2 gépen és azonos munkacsoportban is vannak. kikapcsoltam a tüzfalat mind a 2 gépen és még mindig nem megy a cuccos D:

A számítógép jobb, mint a szex.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.