Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Matt-OPT válasza rdi (#696) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Routeren van a főgép. Nem nagyon értelek.

(#702) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! DGL-4300-as típusú router mögül, hogy tudok aktív módban letölteni ftp-ről Total Commander-rel? Mert mióta router mögül nyomom csak passzív módban megy a letöltés... Kérlek válaszoljatok! Segítségeteket előre is köszönöm!

(#703) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem! Van egy ZyXEL P-334WT Routerem, a szomszéddal osztjuk a netet, én lanról veszem ő meg Wifiről. Mindent beállítottunk (vagyis ismerősöm, mert nem konytok semmit a routerekhez), működött is1 napig rendesen, de utána nálam (lanon) lelassult a net és meg is szakadt, és az istenért sem tudtam visszamenni, csak resttel és beállítások visszatöltésével, akkor ment megin pár órát és megint meghalt a lanon a net, de úgy h a szomszéd wifin vígan netezett. Hiába állítgatok akármit, semmi változás, sürgős lenne a dolog mert holnap jön a szomszéd haza és kell a net mind2őnknek!

Előre is köszönöm a segítséget!
:F :O

(#704) kem


kem
addikt

Sziasztok!
Még mindig nem sikerült megoldanom a problémámat.
Az én gépemen van internet, LAN kártyán kapom egy routertől ami állandóan online.
A gépem és egy laptop közt szeretnék vezetéknélküli ad-hoc hálózatot létrehozni, ehhez vettem egy Realtec usb2.0ás Wireless eszközt.
Amikor az internetmegosztásnál arra kattintok, hogy a netemet mindenki használhassa a hálózaton, kiír egy kibaüzenetet amikor leokézom, ebben csak ilyeneket ír: 'E E meg kockákat.
mi lehet a gond?

Köszi!

(#705) kem válasza Krissz1984 (#703) üzenetére


kem
addikt

hol laksz, és milyen net?
vegyél 3000Ft-ért Te is usb-s wireless cuccot, avval menni fog, csak a 2 gép közti netmegosztással van nekem is bajom.

Köszi!

(#706) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

ADSL-t osztanék, és balatonalmádiban lakom! Már én is gondoltam h wlan-on kötöm össze a gépet, de azért még szeretnék próbálkozni a sima lannal, így ha valaki tud vmi konkrétat, írjon legyenszíves!

Lenne még 1 kérdés!

Hogy tudok a torrentprogimnak, portot nyitni a routeren? Valahogy ezt sem sikerült megoldanom. :F

Előre is köszönöm!

(#707) Jag válasza Krissz1984 (#706) üzenetére


Jag
senior tag

[link]
Válassz routert, majd a progit, amit használni akarsz...

(#708) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Köszi!

De ha a másik problémára találtok megoldást akkor azt is szívesen várom! :)

(#709) Jag válasza Krissz1984 (#708) üzenetére


Jag
senior tag

Én speciel kikapcsolnám a DHCP-t és fix IP-ket adnék a gépeknek.
A másik, amit meg kéne nézni, hogy a szolgáltató nem tiltja e a megosztást, esetleg MAC címhez rendeli az ADSL-t.

A hálózat beállítás varászló sokat tud segíteni, az adott helyzetben.

(#710) sanyez


sanyez
csendes tag

Nme tudjátok véletlenül hogy az év melyik hónapjában szokták a szolgáltatók csökkenteni az inernet díjjait?
Egyáltalán van erre vmi szisztéma?

Segíts magadon, az Isten is megsegít :D

(#711) Jeti1 válasza sanyez (#710) üzenetére


Jeti1
tag

Én annyit tudok, hogy most február-március környékén emelik a sávszélességet több internetszolgáltatónál is.
Mivel sávszélesség növelés lesz, ezért kétlem, hogy mostanság csökkennének mellette még az árak is.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#712) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Most fix Ip-vel dolgozok, eddig nemvolt baj, de msn-ről pl ledobál, meg az előbb csak úgy újraindult a router! Az mitől lehet? :F

A szolgáltatók csak akkor csökkentenek árat, ha lejár a szerződés és újrakötsz, akkor szokták megkérdezni h olcsóbb netet akarsz vagy nagyobb sávszélességet! Legalább is nálunk ez volt eddig (vnet)!

(#713) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Most fix Ip-vel dolgozok, eddig nemvolt baj, de msn-ről pl ledobál, meg az előbb csak úgy újraindult a router! Az mitől lehet? :F

A szolgáltatók csak akkor csökkentenek árat, ha lejár a szerződés és újrakötsz, akkor szokták megkérdezni h olcsóbb netet akarsz vagy nagyobb sávszélességet! Legalább is nálunk ez volt eddig (vnet)!

Bocsi, véleten postoltam 2x!

[Szerkesztve]

(#714) Jeti1 válasza Krissz1984 (#713) üzenetére


Jeti1
tag

Egy fimeware frissítés lehet segítene.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#715) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Itthon van 2 gép, jelenleg Routerrel megvan osztva köztük a net. Egyszercsak bekattant, hogy van itthon egy switchem is, miért ne csináljak hálózatot is egyből. A kérdésem az lenne, hogyha a switchre rákötöm a 2 gépet és még a harmadik helyre belelököm a Routert, akkor elvileg nemcsak hálózat lesz a 2 masina között hanem a net is megoszlik?
Ha igen akkor még annyit kérdeznék, hogy az IP címeket hogy állítsam be a hálózathoz

Xbox GT: nozsolt

(#716) Krissz1984 válasza Jeti1 (#714) üzenetére


Krissz1984
csendes tag

A legfrisseb van rajta! :DDD

(#717) nofi válasza nofi (#715) üzenetére


nofi
őstag

fú kicsit fáradt vagyok, szal a switchbe a 2 gépen kívül harmadiknak NEM a routert kötném be hanem magát az ADSL modemből kijövő kábelt :) Elvileg így megosztja a netet és lesz hálózat is? Arra lennék kiváncsi, hogy ez korlátozza e valamilyen szinten a 2 gép netkapcsolatát, vagy külön IPt tudnak kérni?
Egyébként a hálózatbeállításoknál fennál a kérdésem, hogyan állítsam be az IPket

Xbox GT: nozsolt

(#718) Jeti1 válasza Krissz1984 (#716) üzenetére


Jeti1
tag

Akkor rakj fel egy picivel régebbit :D
Amugy volt olyan ember akinek ez segitett, bár sztem ez nagyon ritka eset.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#719) shev7 válasza nofi (#715) üzenetére


shev7
veterán

''Itthon van 2 gép, jelenleg Routerrel megvan osztva köztük a net. Egyszercsak bekattant, hogy van itthon egy switchem is, miért ne csináljak hálózatot is egyből.''

Ha a miert ne csinaljak halozatot is egybol alatt arra gondolsz, hogy helyi halozatot a ket gep kozott, akkor cak szolok, hogy az mar most is van :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#720) tavi007


tavi007
csendes tag

sziasztok
lenne egy problémám örülnék ha valaki tudna segíteni.
szóval a gond: eddig volt egy ATA-s vinyóm most vettem egy SATA-s vinyót ha csak az ATA-s vinyót kötöm a rendszerre akkor jól megy minden van internet, de ha rákötöm a SATA-s vinyót akkor hirtelen nincs internetkapcsolatom, pedig nem állítottam semmi.
szóval ha valaki tudna ebben segíteni akkor megköszönném....bár lehet off topic akkor elnézést

(#721) nofi válasza shev7 (#719) üzenetére


nofi
őstag

Tudtommal a sima Router csak netet oszt meg...

Xbox GT: nozsolt

(#722) shev7 válasza nofi (#721) üzenetére


shev7
veterán

rosszul tudod. mar csak azert is mert a routerekben tobbek kozott egy switch van.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#723) nofi válasza shev7 (#722) üzenetére


nofi
őstag

Értem, lehetséges, nem foglalkoztam vele mikor 3 éve megvettem csakörültem, hogy osztja a netet azt ennyi :)
És hogy lehet beállítani, hogy a 2 gép lássa is egymást? :F

Xbox GT: nozsolt

(#724) shev7 válasza nofi (#723) üzenetére


shev7
veterán

pont ezt mondom, hogy a routeren nem kell ehhez semmit beallitani. A ket gep alapbol egy halozatban van. Ha megsem tudod elerni pl a megosztott konyvtarakat, vagy nem tudjak pingelni egymast, akkor a tuzfallal van problema (ami ugyanugy fennallna, ha switchen keresztul lennenek osszekotve)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#725) nofi válasza shev7 (#724) üzenetére


nofi
őstag

Áhá, egyre tisztább :) és mit kell engedélyezni a tűzfalon? Bocsi de abszolút nem vagyok ilyen téren otthon

Xbox GT: nozsolt

(#726) shev7 válasza nofi (#725) üzenetére


shev7
veterán

altalaban a helyi halozatot (legtobbszor 192.168.1.*, de az 1-es valtozhat, ipcimedbol kideritheto) kell felvenni a megbizhato helyek koze.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#727) nofi válasza shev7 (#726) üzenetére


nofi
őstag

Remek, sikerült megcsinálni, köszönöm a segítséget :R

Xbox GT: nozsolt

(#728) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Kérnék egy kis gyors segítséget!
Eddig a netet /adsl/ 4 gépre szépen elvégezte egy 4 portos router. Sajna a gépek száma 1-vel megnövekedett, amely ugye már 5db. Mint eszköz rendelkezésre áll még egy switch is. Miként lehet ezeket összedugogatni, hogy lan és wan is legyen a gépeken?
Előre is köszönök minden építő hozzászólást!

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#729) shev7 válasza 10GoBall (#728) üzenetére


shev7
veterán

nezzuk csak, mik a lehetosegeid? :) Ugye a routernek maradnia kell ugy ahogy van, hiszen csak igy lesz net. A routerre radughatod a negy gepet, de azzal nem vagy kisegitve, marad tehat egyetlen lehetosegkent, hogy az egyik gepet bizony ki kell huzni, es helyere a switchet dugva maris van par plusz portod :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#730) 10GoBall válasza shev7 (#729) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Ha jól értem. 3 gép marad a routeren a 4. port összekötve a sw-vel. A sw-be pedig megy 2 gép és ugye a routeres összekötés.
Józan paraszti logikával először ezt próbáltam. A sw-be kötötteken nincs wan. A router dhcp módban, gépek kártyái autón. Mit kell átállítani?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#731) Gismo válasza 10GoBall (#730) üzenetére


Gismo
addikt

Pedig ott is mennie kéne! Nekünk Lan-Partyn ment 7 gép 1 routerről switchel!
Nézd még meg azt, hogy a routertől kapnak-e IP-címet és hogy a router 1ik portja Uplink ready legyen! Ezzel az Uplink porttal lehet összekötni 2 eszközt egymással!
Lan van a routeren és a switchen lévő gépek között?

(#732) 10GoBall válasza Gismo (#731) üzenetére


10GoBall
aktív tag

A router egy di-604-es. Csak a 3 db beledugott gépnek oszt ki ip-t. :F

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#733) Sorcerer


Sorcerer
csendes tag

Nekem olyan bajom volna, hogy ADSL-t szeretnék ottohn megosztani. Minden az itt leirtakkal és akorábbi topicokban leirtakkal probálkoztam de semmi.

Szitu a következő:

2 gép Egy WIN XP-s és egy WIN 98as UTP kábellel a XP-s gépben 2 hálókártyával
Router nélkül szeretném megoldani, tudom csak akkor megy, ha be van kapcsolva két hálókaris gép.
Szóval aki tud segiteni, az léci privátban dobjon meg egy összeállitással
Köszönöm és up a jo topicnak :R :)) :DD

(#734) 10GoBall válasza 10GoBall (#732) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Pontosítok. A modem a routerrel van összekötve / gondolom ez az uplink ready port/ és az egyik bemenetre van kötve a sw a két géppel. Lehet ez a nem jó?

Sorcecer
Nem vagyok valami nagy hálószövő, de
xp-be 2 lan kártya a másikba 1. Az xp-be egyik kártyára a modem megy a másik egy cross kábelllel a másik gépre. A cross kábeles lan kártyára belső ip alháló maszk a másikra egy másik ip és az elsőn megadott ip-t átjárónak beállítani. A két gép azonos munkacsoportban legyen.
A nagyok úgyis javítanak.

[Szerkesztve]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#735) shev7 válasza 10GoBall (#734) üzenetére


shev7
veterán

a switch hany portos? Ha a switchnek nincs dedikalt uplink portja, akor ugy tutira mukodnie kene, hogy az 1-es jelu portot kotod ra a routerre.

MOD: egyebkent ujabb switcheknel szinte mindegy. Nem lehet hardver hiba? (kabelek / switch tuti jo?)

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#736) 10GoBall válasza shev7 (#735) üzenetére


10GoBall
aktív tag

A sw 8 portos.Nekem az összes port azonosnak tűnik.
Switch nélkül bármilyen összeállításban műxik minden / 4 gép bármilyen variációban a routerre kötve/ A switch is műxik /két hete még használva volt/
Kipróbálom az 1. port-router kapcsolatot.

Az összekötés jó: modem a routerbe, routerbe 3 gép és sw, sw-be 2 gép és a routeres kapcsolat? Gépeken minden kártya tcp-je autón, modem dhcp-n?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#737) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Már elnézést, hogy ennyit firkálok!
Ha jól értelmezem a switch csak egy hardveres kapcsoló. Több gépet köt össze. Ha a router egy portját sw-re teszem akkor a router portjait bővitem fel. Így van?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#738) rdi válasza 10GoBall (#737) üzenetére


rdi
veterán

Én azt szoktam mondani, hogy a swith egy egyszerű elosztó (de ezért már kaptam egyszer a fejlemre :DDD) Viszont a router és a swith közötti kábel jó?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#739) 10GoBall válasza rdi (#738) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Kábelt már cseréltem. A gond az, hogy ha több gépet dugok a sw-re azok sem látják egymást. Lehet a switch-vel lesz valami gond?

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#740) rdi válasza 10GoBall (#739) üzenetére


rdi
veterán

és mi van, ha fix ip-kkel próbálkozol?

Fej! Tor! Potroh!

(#741) shev7 válasza rdi (#740) üzenetére


shev7
veterán

nekem is ez lenne a tippem. MArmint, hogy a dhcp csomagokat valamiert nem juttatja el a switch a router fele (pedig kene). Szoval tesztnek fix ip a gepnek, netmaszk: 255.255.255.0 atjaro/dns: router ipje.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#742) 10GoBall válasza shev7 (#741) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Alakul a dolog. A sw-re dugott 2 gép közül az egyik kap ip-t a routertől a sw-n keresztül. Ez volt korábban is routerrel használva. A másik gép nem tudom honnan kap ip-t és alháló maszkot, de kap valahonnan. csak nem jót Megpróbálom ezt fix ip-vel. /Mondjuk tele van hócipőm vele, mert ez a vacak a munkától veszi el az időmet./

[Szerkesztve]

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#743) shev7 válasza 10GoBall (#742) üzenetére


shev7
veterán

nem lehet, hogy valami vedelem van bekapcsolva a routerben? pl csak ismert mac-nek ad ip-t (bar ilyenrol csak wifi eseten hallottam meg) vagy ''ugyis csak 4 gep lesz radugva'' alapon a dhcp csak 4 ip-t oszt ki, es meg nem jart le a lease time?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#744) szepi79 válasza rdi (#738) üzenetére


szepi79
őstag

a HUB az egyszerű elosztó :DDD

10GoBall: pingelni tudsz azokról a gépekről, amik nem látják a netet? én is azt akartam javasolni, hogy állíts be fix IPcimet.

''Ne menj sebesülten vadászni, mer' lehet, hogy lelegelnek az őzek'' by elmoraan(r) a ''Nők, nőügyek'' topikban

(#745) rdi válasza szepi79 (#744) üzenetére


rdi
veterán

jóvanna neszójábeee :DDD

Fej! Tor! Potroh!

(#746) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Köszönöm mindenki segítségét. Végül is öszzejött a dolog.
A fő kavart a fránya p5b-s lap kártyája jelentette. Ez végig a sw-be volt dugva és nem volt hajlandó elérni a routert. Ezt begyuktam direkbe a routerbe másik két gépet az sw-be és így most jó. Perpill.nincs nagyon időm utánajárni a dolognak, de mivel működik így hagyom.

Mégegyszer :R for evribadi!

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#747) Krissz1984


Krissz1984
csendes tag

Sziasztok!

Újra segítségeteket szeretném kérni! Megoldódott minden eddigi problémám, de most új bajom van!

Szeretnék neten Unreal Tournament 2004-ezni, de valamiért játék közben iszonyat magas pacage loss-om van, pedig a pingem ska 70 körüli, és emiatt beszaggatok a játékban, már portforwardoltam is a portforward.com alapján. De változatlan a dolog. Nem tudjátok, hogy mi más okozhatja még ezt a bajt? (amúgy zyxel P-344WT routerem van) :F :F

(#748) nilrem


nilrem
tag

Hali,

Motorolla kabel modem, netgear router, fix ip.

Fel evig jol mukodott, most reset utan ujra router konfig, minden szep es jo, de fel ora utan megszakad a kapcsolat hiaba inditok ujra minden eszkozt csak a router reset segit.
Otlet? Miert nem komolyak egymast hirtelen az eszkozok?

Az élet a legjobb játék próbáld ki!

(#749) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, az alábbi problémámhoz:

Két pc-t akarok hálózatba kötni. Egy asztalit és egy notit. Az asztali kapja a netet vezetéken és a notebookot akarom wlannal összekötni az asztalival úgy hogy a notin is lehessen internetezni. Pci-os wlan kártya van az asztali gépemben is és a notiban is van wlan..

Köszi előre is!
Üdv

Levi

(#750) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Sziasztok!

Gyoes segítség kéne. Otthon szeretnénk internetet megosztani router segítségével ám nem tudjuk eléri a router menüjét. Ez egy dlink di614+ wireless router. Nem wireless kapcsolatot szeretnénk.
Hiába pingelem a routert nem kapok választ. Mit kéne csinálni? Mi lehet a baj? Már reset is volt. A hálókártyának nincs megadva fix ip cím. Viszont a használati szerinti m1 led nem világít amire azt írja h a router nincs kész állapotban...javaslat?

fulekitrading.wordpress.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.