Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) yolti válasza EQ (#500) üzenetére


yolti
csendes tag

Akkor maradt a már említett tűzfal beállítása, és a hálózat varázsló.

szerk: pingelni tudod egyáltalán a két gépet ?

[Szerkesztve]

(#502) EQ válasza yolti (#501) üzenetére


EQ
tag

Igen pingelni tudom azt a gépet, nézegettem a beállításokat de nem találtam erre utaló dolgokat a ruter beállításainál. Valakinek nincs véletlen d-link rutere aki tudná merre és milyen beállítást kéne keresni? :)

A számítógép jobb, mint a szex.

(#503) user12 válasza EQ (#502) üzenetére


user12
őstag

Igazából én is beleütköztem ebbe a problémába, ezért is építettem át egy hálózatot vezetékesre.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#504) firewolf válasza EQ (#502) üzenetére


firewolf
tag

Nekem D-linkem van, de vezetékes. Nekem 5 perc alatt működött az egész hálózat...(a routernek használtam a varázslóját...)

(#505) Legolas


Legolas
senior tag

Sziasztok!

Nem nagyon értek a hálózatokhoz, ezért is kérném a segítségeteket!

Van itthon egy egyszerű vezetékes hálózat. Egy gagyi Repotec router (nyomtatóportos) osztja a netet.
A helyzet a következő. A router kicsit halálán van. A menüjében, ha a a virtual servers menüpontba lépek lefagy és reset nélkül meg se nyekken többet. Ezen kívül peer to peer-es letöltésnél nagyon hamar kifekszik. 2-3 torrent egyidejű letöltésekor már el is kezd lassulni a net, aztán meg is áll. Viszont manapság ritka az olyan router amin LPT nyomtatóport van.

Ezért arra gondoltam, hogy veszek egy új routert (valószínűleg WIFI-t). Viszont nekem tudásban elég lenne egy 10-15 ezer forintos. Abban a kategóriában meg nyomtatóserver funkció még nincs.
A KÉRDÉSEM az lenne, hogy az úgy lehetséges-e, hogy az új routerre rá kötöm a régit, ami csak a nyomtatóserver funkciót látná el?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#506) firewolf válasza Legolas (#505) üzenetére


firewolf
tag

Szerintem elvileg lehetséges... Garancia nincsen már a routerre?

(#507) Legolas válasza firewolf (#506) üzenetére


Legolas
senior tag

Nincsen.
Régi darab.
Végülis minden megy rajta, csak ne torrentezz, meg ne akarj portot forwardolni :)

Szóval ha veszek egy másik routert, akkor meg tudom osztani a nyomtatót anélkül, hogy mennie kellene egy gépnek, ugye?
Mert ha jól értem a router, mint printserver, ilyenkor úgy viselkedik, mint egy számítógép, ami a megosztja a rákötött nyomtatót a hálózaton.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#508) firewolf válasza Legolas (#507) üzenetére


firewolf
tag

Elvileg szerintem működnie kell... Ilyenkor sima switch-ként használod. Hozzáteszem, hogy elvileg! Én még nem csináltam ilyet...

(#509) rdi válasza Legolas (#505) üzenetére


rdi
veterán

Azért az érdekes leget, hogy milyen üzemmódban van az a router, bár ha a nyomtatón kívül nem lesz rákötve semmi, akkor nem hiszem, hogy probléma lesz.
Ráadásul semmit nem vesztesz, mivel így is úgy is venned kell egy új routert...

Fej! Tor! Potroh!

(#510) Legolas válasza rdi (#509) üzenetére


Legolas
senior tag

Csak, ha abszolút nem megy a dolog, akkor lehet, hogy inkább kivárnék és vennék drágábban egy olyan új routert, amin van printserver funkció. Szóval ilyen szempontból veszthetek.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#511) shev7 válasza Legolas (#505) üzenetére


shev7
veterán

a torrentezes meg a dragabb routereken is necces, ha nem korlatozod a max kapcsolodasok szamat (100 folott az ASUS delux routerem is kifexik). Egy probat szerintem meger a regi routeren is.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#512) Legolas válasza shev7 (#511) üzenetére


Legolas
senior tag

Az oké, de ez már sokszor 30-tól is. Főleg ha ez nem egy gépre megy, hanem 2-en töltünk. És a porttovábbító funkció, ami a távoli asztal miatt kellene nekem, szintén nem működik. Mert a Virtual servers menü 2 éve lefagy a routeren, pedig firmware-t is frissítettem azóta. Új korában még működött.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#513) szállitó


szállitó
senior tag

ÜDV a kérdésem a következö lenne szeretném a beérkezö kábel net et megosztani két gépre jelenleg egy kábelmodem em van ami usb vel csatlakozik a géphez. gondolom kell egy router én vezetékeset szeretnék de gondolom mindegy hogy wifi vagy vezetékes,az egyik üzleben azt mondták ugy is megoszthatom a net et hogy egy usb hub on keresztül nyomom szét a következö a kérdésem az usb hub lenegyedeli a net et vagy (az egyik gép sokat a másik csak alkalmanként használná) vagy ha csak egy gép használja egy kapja a teljes sávszélt illetve ,hogy jó megoldás ez HUB on keresztül mert nekem jó lenne az usb de vajon stabil dolog ez ? a válaszokat elöre is köszönöm.

(#514) firewolf válasza szállitó (#513) üzenetére


firewolf
tag

Ilyen USB-s megosztásról még nem hallottam, de szerintem nem lehet rossz... Az egyetlen hátránya talán az, hogy ha messze vannak egymástól az összekötendő alkatrészek, akkor ugye hosszú kábelt kell venni és szerintem USB kábel sokkal drágább, mint a sima hálókábel... Meg ezt ugye nem lehet méretre vágni...

(#515) szállitó válasza firewolf (#514) üzenetére


szállitó
senior tag

pc boltban mondták... én sem hallotam még ilyenröl azért kérdezem... kb 4 m re van a két gép egymástol.

(#516) user12 válasza firewolf (#514) üzenetére


user12
őstag

Meg aztán akkor két ip-t fog adni a szolgáltató is - namármost nem lehet tudni, hogy a modemkenként hajlandó-e adni több címet-e... Inkább vegyél egy routert, akkor el lesz helyi hálód is (az első esetben is lesz, csak akkor a két gép a szolgáltató központján kereszül éri el majd egymást).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#517) firewolf válasza szállitó (#515) üzenetére


firewolf
tag

Nézd meg, hogy lehet-e kapni 4m-es kábelt... De én maradnék a routeres megoldásnál...(szerintem)

(#518) szállitó válasza firewolf (#517) üzenetére


szállitó
senior tag

a router mindenképpen kell a hálokártyát szeretném kiváltani a HUB al.

(#519) Chili7 válasza szállitó (#515) üzenetére


Chili7
őstag

Chello-nál ezt nem lehetne megoldani, mert csak egy pc-re szól az előfizetés és regisztrálni kell a pc mac address-ét. 2 mac-et meg nem lehet. Így a megosztást routerrel kell megoldani, ami majd mond egy mac címet a szolgáltatónak. Onnan meg már oszthatom jobbra-balra.
Neked a szolgáltatód ezt engedi?

mod: na most már látom, hogy más gondod van, viszont azt nem értem. :B

[Szerkesztve]

(#520) szállitó válasza Chili7 (#519) üzenetére


szállitó
senior tag

nálunk nincs ilyen regsztrácios herce hurca.

kis közösségi magánszolgáltatónál vagyok aki a fél kerületben szolgáltat kábeltv-t meg net et

[Szerkesztve]

(#521) EQ


EQ
tag

Lentebb írtam a problémámat, amit sajna még mindíg nem sikerült megoldani. Pingelés továbbra is megy, sőt ha futtatásból ''\\192.168.0.101'' nyomok, akkor látom a másik gépet és a megosztott mappákba vígan tudok nézelődni/másolgatni. De a munkacsoportba még mindig csak a saját gépem látszik. Valakinek valami tipp, hogy tudnám kivarázsolni oda ezt az elérést?

A számítógép jobb, mint a szex.

(#522) rdi válasza Legolas (#512) üzenetére


rdi
veterán

''Mert a Virtual servers menü 2 éve lefagy a routeren''
ez nagyon LOL :))
bántás nélkül írom...

Fej! Tor! Potroh!

(#523) rdi válasza szállitó (#515) üzenetére


rdi
veterán

Az usb portnak ban maximális sebessége...

Fej! Tor! Potroh!

(#524) szállitó válasza rdi (#523) üzenetére


szállitó
senior tag

a kábelmodem most is usb-n csatlakozik a géphez.

(#525) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Sziasztok!

Van egy routerem, egy notebookom és egy asztaligépem.
A notebook wifin az asztali pedig kábelen van a routerhez kapcsolva.
A net működik rendesen mindkét gépen, pingelni is tudom egyiket a másikról, viszont nem nagyon látják egymást a gépek, illetve időnként látják egymást, de többnyire nem.
Mit kell beállítani, hogy menjen rendesen a helyi háló?

Keiro tűzfalam van. Mindkét gépen futtattam a hálózatvarázslót, mshome van beállítva.

(#526) Noxy válasza Trianrta (#525) üzenetére


Noxy
veterán

Peer to Peer Windows-hálózat beállítása. [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#527) Trianrta válasza Noxy (#526) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Szerintem a tűzfalban kellene valamit még beállítanom...

(#528) Noxy válasza Trianrta (#527) üzenetére


Noxy
veterán

Valszeg. Bocsi de nekem soha nem volt Keiro tűzfalam.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#529) user12 válasza Noxy (#526) üzenetére


user12
őstag

Néha még ez sem elég. Csak úgy spontán nincs helyi háló (fájl/nyomtatómegosztás)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#530) szállitó válasza szállitó (#513) üzenetére


szállitó
senior tag

valaki az 513 ra?

(#531) firewolf válasza rdi (#523) üzenetére


firewolf
tag

Mindennek van maximális sebessége...

(#532) rdi válasza firewolf (#531) üzenetére


rdi
veterán

mondjuk az is kétségtelen

Fej! Tor! Potroh!

(#533) Jeti1 válasza szállitó (#513) üzenetére


Jeti1
tag

Ha minden igaz nem negyedeli le a netet, hanem ugy müködik mint egy sima UTP kábel. Nekünk régebben itthon kábelnetünk volt és volt egy olyan megoldásunk, hogy itthon egy gépbe bedugtunk egy USB kábelt amit neked ajánltak (kábelmodemba és gépbe) s nagyon szépen müködött az UTP kábelt pedig átvezettük szomszéd házba (kábelmodem és szomszéd gépe). Tökéletessen müködött a rendszer mintha csak UTP kábelt használtunk volna akiépitésre. Nem tapasztaltunk semmi plusz sávlefoglalást az USB összeköttetés miatt.
Tehát nyugodtan megoldhatod USB-vel sztem a dolgot ha neked az szimpatikus, bár a kábel drágább mint UTP ezért rövid távra jó inkább. Meg persze olyan router, modem vagy egyéb aktiv eszköz kell amin van USB.
Remélem tudtam segíteni.

Ha van rá lehetőséged, akkor azért elötte probáld ki, teszteld a dolgot. Mert az a biztos amit saját szemeddel látsz.

[Szerkesztve]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#534) korlat


korlat
csendes tag

van egy egykijöveteles modemem(adsl) ami aztmondták hogy routerként vislekedik...ez ha jól értettem switchel továbbosztható...kérdés...milyen kötés kell legyen az utp kábeleknek, a modem és switch illetve a switch és a gép között...mármint egyenes vagy keresztkötés...kösz előre is

(#535) Jeti1 válasza parvus (#475) üzenetére


Jeti1
tag

Nem tul sok infot mondtál. Ha forditott kábeletek van akkor nem ártana egy hub vagy router is vagy valami amin keresztül össze vagytok kötve. Tudtommal a forditott (crossling) kábel az aktiv eszközöknél kell, de te olyat nem is emlitettél, hogy lenne. Amugy egyéb modon különbözö kábelekkel aktiv eszközök nélkül is összeköthető két gép.
Ha összekötöttétek akkor pingeléssel megnézitek látja-e a két gép egymást. Vagy csináltok munkacsoportot azt látjátok-e egymás winyoját,s ha igen akkor fasza. Elinditjátok játékot és azon belül már eligazodtok.
Márha egyeltalán az adott játék müködik hálózatban :) Nem igazán ismerem a mostani játékokat.

[Szerkesztve]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#536) Jeti1 válasza korlat (#534) üzenetére


Jeti1
tag

switch és gép között: egyenes kábel
modem és switch között: forditott kábel

remélem jól mondtam, bár ha nem ugyis kijavitanak :)

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#537) hektor24


hektor24
aktív tag

BUÉK minden fórumozónak!
Van itthon 3 PC-m, amikre egy D-Link DI-604-es gateway osztja szét az 1MBit-es ADSL-t. Egy olyan problémám lenne, hogy amikor menet közben kihúzom a gépemből a netkábelt és később visszadugom, akkor megszakad a netkapcsolat, a többi gépen is, amiken addig ment. Utána, ha kihúzom a gateway-t és a Huawei ADSL modemet és visszadugom, akkor megy a net rendesen. Ezt azóta vettem észre, hogy csinálja, amióta beállítottam mind3 gépre fix IP-t, nem tudom, hogy emiatt van-e. Mindegyik gépen Windows XP az op. rendszer. Előre is köszi a segítséget!!!!!

(#538) firewolf válasza hektor24 (#537) üzenetére


firewolf
tag

Akkor állíts be autómatikus IP-t! ;)

(#539) Rolo


Rolo
csendes tag

Sziasztok!

tudna vki segíteni?

Vettem egy új gépet, linuxos volt, tegnap sikerül végre (itteni fórumosokkal ill telefonos segítséggel) feltenni a xp-t!

Viszont a net nem megy!
Felismeri, helyi kapcsolat csatlakoztatva, maszk is van, dhcp vel kiosztott, a modemen minden világít aminek kell!
Ha régi gépbe dugom vissza ott simán megy a net!!
Amúgy EMKTV-s (kábel) internet van!

Be kell még vmit állítani?

(ha lehet szájbarágósan)

egy kezdő.....

köszi!

(#540) Jeti1 válasza Rolo (#539) üzenetére


Jeti1
tag

A kábelnetszolgáltatód hogyan azonosít? Mert ha MAC Adress (fizikai cím) alapján, akkor ott lehet a kutya elásva. Ird át az uj gépedben a hálókártya MAC számát arra ami a régi géped hálókátyájának a MAC száma és probáld meg úgy.
Hálozat tulajdonságai körül kutakodj ott megtalálod ezt a cuccot és átirhatod.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#541) rdi válasza Rolo (#539) üzenetére


rdi
veterán

Az a kérdés, hogy a kábelszolgáltatód mac cím alapján azonosítja a szgépedben lévő hálókártyát. Ha igen, akkor vagy átteszed a régi gépből a hálókártyát, vagy beszólsz telefonon a supportnak, hogy új gépet vettél stb.
Viszont akkor meg a régi gép nem fog működni...

Fej! Tor! Potroh!

(#542) Jeti1 válasza rdi (#541) üzenetére


Jeti1
tag

Simán kézzel át is irhatja. Egyszerübb, mint kicserélni a hálókártyákat.
De ha mindkét gépen akar netet az is megoldható, csak szerezzen be egy jó routert.

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#543) Rolo válasza Jeti1 (#540) üzenetére


Rolo
csendes tag

Szia!

Fogalmam sincs hogy azonosít a szolgáltató....azt hol látom?

Elővettem a szerződést: amiben semmi adat nincs, se jelszó se login név, csak egy adat van: ''kiosztott egyéni technikai adatok:Maszk''

Az új gépet szeretném csak használni, és az még garis, nem akarom szétszedni egyenlőre...úgyhogy kézzel kéne átírni...ha lehet....és ha tudnám miről beszéltek.... :Y
hát megnézem mi van a hálózat tulajdonságainál....de ha tudod légyszi ird már le h pontosan mit keressek és hogy hol.....

köszi!!!!! :R

(#544) Jeti1 válasza Rolo (#543) üzenetére


Jeti1
tag

Start menü ---> Vezérlőpult ---> Hálózati kapcsolatok: itt rámész a helyi hálózatra vagy mittudomén milyen neveztű ikonodra, pontosabban csak kijelölöd nem kattintasz rá kétszer
ezután baloldali sávban van egy ilyen: ''A kapcsolat állapotának megjelenítése''
ha erre rámész bedob egy kis ablakot ahol két fül van és az elsőt mutatja, az Általánost, de neked nem ez kell ugyhogy rámész a mellette lévő Támogatás nevezetű fülre, majd ezután a megjelent dolgok közül a ''Részletek'' gombra kattintasz és ott megnézheted a MAC adresst.

Ha ez a cim különbözik a két gépen, már pedig nagy valoszinüségszerint különbözik vagy be sincs állitva az ujjon akkor megnézed a régi géped hálózati kártyájának cimét és beirod az ujhoz ugyan azt kézzel. Vagyis a két gép hálókártyájának legyen ugyanaz a MAC cime, és mivel a régin müködik a net ezért az uj gép cimét igazitod a régihez, vagyis egyenlövé teszed vele.

Szerintem elég világossan irtam le.

[Szerkesztve]

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#545) Rolo válasza Jeti1 (#544) üzenetére


Rolo
csendes tag

aha...bocs már....csak még nem csináltam ilyet.....sem :)

Szóval megvan, amit mondasz, viszont MAC adress nincs!? :(

Támogatás alatt
Cím típusa
IP cím
Alhálózati maszk
Alapértelmezett átjáró

Részletek
Fizikai cím
IP cím
Alhálózati maszk
Alapértelmezett átjáró
DHCP kiszolgáló
Bérleti jog kezdete,vége
DNS kiszolgáló
WINS kiszolgáló

(s minden hol van adat kivéve a WINS)

(#546) shev7 válasza Rolo (#545) üzenetére


shev7
veterán

de van, csak fizikai cimnek alcazzak...

[Szerkesztve]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#547) Jeti1 válasza Rolo (#545) üzenetére


Jeti1
tag

MAC Adress = Fizikai cím

Érted már?Direkt irtam több féle képpen, hogy értsed. :)

Ne várjunk a nevetéssel, amíg boldogok leszünk. Különben félő: meghalunk anélkül, hogy nevettünk volna. /La Bruyére/

(#548) Rolo válasza Jeti1 (#547) üzenetére


Rolo
csendes tag

pfúúúúúúúúúúúúúúúú :DDD :DDD :DDD
ezt az égést.......... :D :DDD :D

na akkor szoríts!! :D
megnézem a másik gépen....

(#549) Rolo válasza Jeti1 (#547) üzenetére


Rolo
csendes tag

jaaa még egy kérdés..... :DDD

azt már tudom, h hol kell megnézni a MAC-ot.....de a hol lehet átírni? mert ahol megnézetem ott nem volt semmi olyan h szerkeszt v módosít!

(#550) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Javasoljatok nekem rútert pls az új nethez a köv paramétereknek megfelelően:

-Legalább 20mbit/seces kapcsolat a modem felé! (16-17mbites net)

-IP-kénti sebességkorlátozás le és feltöltésre külön

-Tűzfal, DHCP és könnyű NAT-olás minimum de jöhet még sok más is

-esetleg nyomtatómegosztás, minimum 4port a modemen kívül!

Ja és ne kerüljön milliókba, de megbízható legyen!
Előre is köszi, fontos lenne! Most saját gépről megy a megosztás, de ez csak ideiglenes megoldás, Outpost van fenn tűzfalnak, portok nem mennek csak a saját gépemen, korlátozni a többieket nem tudom, és eléggé leterhelik a gépemet is, pedig gyors (a64 3000+)
Vagy hogyan tudnám korlátozni a többi gép nethasználatát a sajátomról, ahonnan a netet kapják? Biztosan van rá mód. Netlimiter nem tudja, nem lát adatforgalmat a sajátomon kívül.
Routeres megoldás lenne a nyerő!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.