Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) fecus válasza mzso (#4049) üzenetére


fecus
őstag

Van olyan bolt ahol orvos vizsgál. Meg kell kérdezni előtte! Legalábbis a maszek világban.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4052) mzso válasza Mercutio_ (#4050) üzenetére


mzso
veterán

"de ő le fog b*szni, ha nem valamilyen problémával mégy, "

Akkor elmegy a fenébe. Az ilyen papirokra mindig ráírják, hogy 1 év múlva kontroll.

(#4053) Mercutio_ válasza mzso (#4052) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mármint ki írja rá és milyen papírra?
Ez alapesetben egy olyan vizsgálat amit optometrista végez, mint ahogy a fogkő eltávolítást se fogorvos, hanem szakaszisztens csinálja általában.

Az más történet természetesen, ha eddig nem tapasztalt problémád, panaszod van, ott célszerű szemész szakorvoshoz fordulni, vagy ha pl. meglévő problémád van ugyan, de annak kontrollja szakorvost igényel :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4054) Degeczi válasza Mercutio_ (#4050) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Néha van Ofotértben is. Kell is, mert a cégek jellemzően csak akkor vesznek részt egy szemüveg költségeiben, ha orvosi szakvélemény van róla, h monitor előtti munkavégzéshez szükséges - és ilyet meg szakrendelőben nem szívesen adnak, pár éve legalábbis sehogy sem voltak hajlandóak, de szerencsére egy közeli Ofotértben hetente egyszer van szakorvos is, pont ezért.

(#4055) mzso válasza Mercutio_ (#4053) üzenetére


mzso
veterán

Hát amikor megkapom az ambuláns lapot a valami szakrendelőben.

Most előkerestem a szemészetist akkor az egy alkalommal amikor voltam 2017-ben.

A végén az van "Controll 1/2 évente" ...

(#4056) Mercutio_ válasza mzso (#4055) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az más, azt a szakorvos írta elő, durva lenne, ha vitatná egy másik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4057) mzso válasza Mercutio_ (#4056) üzenetére


mzso
veterán

Jó, csak azt mondtad, hogy ha nem problémával megyek akkor leb@sznak. Vagy akkor nem tudom mire gondoltál.

(#4058) Mercutio_ válasza mzso (#4057) üzenetére


Mercutio_
félisten

Innen indultunk, és a hsz-edből nem derült ki, hogy van szemész szakorvos által kiállított kontrollt előíró papírod.
Azt hittem egy sima állapotfelmérést szeretnél ingyen, hogy milyen a szemed, kell-e és milyen szemüveg:R egy ilyen alap vizsgálatot az optometrista is el tud végezni, erre írtam amit:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4059) mzso válasza Mercutio_ (#4043) üzenetére


mzso
veterán

Ehh, most nézem, hogy időpontfoglalás is van az odal alján, ha tudom foglalok múlt héten.

[ Szerkesztve ]

(#4060) mzso válasza Degeczi (#4054) üzenetére


mzso
veterán

Gondolom ezt nem lehet kideríteni, hogy mikor? Max ha helyben kérdezem.

(#4061) Degeczi válasza mzso (#4060) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Áh, pont most mérgelődöm, h abban a szegediben, ahol 2.5 éve még orvos pecsételt, már csak optometrista van, és ezt a cég nem fogja elfogadni... mindegy, csak nem esik jól.
Közben más mondta, h már adnak az SZTK szemészetén ilyen papírt - 20e-ért...

Fene se érti, miért nem jó optometrista szakvéleménye, pláne ha vki már előzőleg is többször csináltatott számítógépes munkavégzéshez szemüveget, így nem sokat ér az egész hozzájárulásos rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4062) fecus válasza Degeczi (#4061) üzenetére


fecus
őstag

Sajnos a rendeletbe írták be az okosok. A cégek csak ragaszkodnak az elszámolás miatt a rendelethez. Amúgy az Erényi Optikában a Kárász u.- boltban van néha orvos. Én is oda zarándokoltam ugyanezen okból.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4063) Degeczi válasza fecus (#4062) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi! :R
Ott 12e-ért adnak, ha nem náluk rendelem a szemüveget, de ez is jobb így, mint amit az SZTK-ről mondott kolléga.

(#4064) fecus


fecus
őstag

Megjött a távolnéző szemüvegem 9 nap alatt. Vezetéshez gondoltam. 0,25 és 0,75-ös lencsék.
Ezt a keretet meg ezt a lencsét rendeltem. A lencse elsőre tökéletes a keret kissé gyenge.
Kaptam tokot, törlőt, csavarhúzót, két + orrpárnát és két valamit alább a képen.
[kép]
Ezek mik?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4065) mzso válasza fecus (#4064) üzenetére


mzso
veterán

Mennyire jön ki egy ilyen Alis szemüveg?

Az adatokat hogy kell megadni?

(#4066) Degeczi válasza fecus (#4062) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Voltam is, nagyon szimpatikus alkalmazottak, és az orvosnő is roppant hozzáértő (rögtön meglátott olyasmit, amit az Ofotért optometristája nem)
Mondanám is, h 2 év múlva amikor ismét esedékes, rögtön az Erényihez megyek, és valszeg így is lesz - de ha minden úgy marad, ahogy most van, addigra jó eséllyel már náluk sem lesz orvos: azt mondta, az utóbbi időben alaposan megemelt állami fizetések miatt hagyott föl ezzel az összes kollégája, és már ő is csak azért végzi, mert közvetlenül nyugdíj előtt áll...

(#4067) fecus válasza mzso (#4065) üzenetére


fecus
őstag

40$ amit 31,5-re tudtam kuponozni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4068) snipy válasza fecus (#4064) üzenetére


snipy
tag

Stopper. Ráhúzod a szárra és nem csúszik le a szemüveg. Elvileg.

(#4069) fecus válasza snipy (#4068) üzenetére


fecus
őstag

:R
A melós szemüveghez szuper lesz a garázsban!

Most egy olvasó szemüvegen gondolkozom otthonra kintről, de ahhoz erősebb keret kellene, mert annak mostoha a sorsa. A kinézete szinte mindegy.
Milyen anyagú keretet keressek? Melyik a legerősebb?
Alloy Frame
TR90 Frame
Titanium Frame
Titanium Rimless
Acetate Frame

A súlya is lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4070) mzso válasza fecus (#4067) üzenetére


mzso
veterán

És a korrekciós adatokat, hogy adtad meg? Bepötyögted megjegyzésnek?

Mondjuk ilyen kategkóriákat látok csak, hogy presbiopia, meg multifokális.
Nekem valami cilinderes nyavaja kéne az astigmia miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4071) mzso válasza fecus (#4064) üzenetére


mzso
veterán

Ez a polarizált feltét, az mikor hasznos?

(#4072) Degeczi válasza mzso (#4071) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Erős napsütésben a szórt csillogás, mint pl. szembejövő autók szélvédőjén tükröződő napfény (de pl. havas tájon vagy vízfelületen is) sokkal kisebb felületen jelentkezik, így kevésbé fárasztó

(#4073) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Úgy érzem el kéne menjek szemet nézetni. De valahogy hülyén érzem magam, hogy oda menjek megnézetni, ahol szemüveg eladásból élnek. És lám... felhívtam a visionexpress-t... mondom mit szeretnék...azt mondja, jöjjön max vár egy kicsit és addig válogat keretet. De hát még azt se tudjuk kell-e mondom a nőnek. Jó, akkor nem válogat!

Érdemes odamenni megnézetni? Azt mondják valami jó gépük van. Leginkább az lenne érdekes, hogy megmondják-e, ha nem kell szemüveg, csak mondjuk fáradt a szemem. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4074) Met válasza V.Stryker (#4073) üzenetére


Met
nagyúr

Csak azért nem fognak szemüveget vetetni veled mert odamész és megnézik, de amúgy nem kellene :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4075) V.Stryker válasza Met (#4074) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez jó hír. :)

Igazából látok. Messzire főleg. Közelre, olvasáskor is látok, de olyan mintha zizegnének a betűk vagy mintha a szélük olyan "szöszös" lenne, kicsit egybefolynak vagy nem tudom hogy mondani. De azért simán olvasok, csak kicsit megerőltető.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4076) Degeczi válasza V.Stryker (#4073) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A legtöbb helyen akkor ingyenes a vizsgálat, ha utána rendelsz szemüveget, arra kérdezz rá előtte, náluk is feltétel-e ez. Amúgy igen, a gép nagyon jó közelítéssel megvizsgálja a szemed, aztán meg úgyis próbakeretben nézet veled különböző értékű lencséket, h kiderüljön, ténylegesen mi az ideális.

Mondjuk olyan 40 környékétől ez sajnos normális, az életkor előrehaladtával veszít a szem a rugalmasságából, közelre már nem tud ugyanolyan jól fókuszálni, ekkor jönnek az olvasószemüvegek, először minimális, akár 1 dioptriát el sem érő értékkel, aztán 2-3 évente picit erősebb.

[ Szerkesztve ]

(#4077) V.Stryker válasza Degeczi (#4076) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jah, nem gond, kifizetem a vizsgálati díjat. :) Amúgy 7000 forint,de alíg lehet megtalálni. Szerencsére a chatbotjuk egész jól kommunikál.

Pont két hete töltöttem a 40-et. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4078) Degeczi válasza V.Stryker (#4077) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Welcome to the club! :O
Akkor kezdtem én is, 0.5 vagy 0.75-el (most, tizenpár évvel később meg már 2.5 a monitor előtti távolság, és már 3 fölött az olvasási)

(#4079) mzso válasza Degeczi (#4078) üzenetére


mzso
veterán

Amúgy egy jó mű szemlencse mennyibe kerül manapság?
Lehet, hogy annyi értéket elkoptat az ember szemüvegben az élete során.

(#4080) V.Stryker válasza Degeczi (#4078) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha romlik, akkor tuti időben megműttetem. Feleségemnek nagyon gáz volt a látása, neki tudták műteni, nem olcsón, de azót patent a szeme, lekopogom, most már vagy 2-3 éve.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4081) Met válasza mzso (#4079) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj ezekkel a műtéti dolgokkal, hogy ha elcseszik akkor mit csinálsz? :U
Mert ha még egyszerre csak egyet műtenének, de nem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4082) balazsbence válasza mzso (#4079) üzenetére


balazsbence
senior tag

40 körül csak a multi beültetett lencse működne, az viszont nem százas még. Látásjavító műtéttel se lehet ezt megoldani ilyenkor már.

(#4083) fecus válasza mzso (#4071) üzenetére


fecus
őstag

A feltét az a napszemüveg, ami mellesleg polarizált is. Az autóban szeretném használni. Ha jön a napsütés felpattintom rá, ha elmegy leveszem.

Erre valaki szakember? A Neten nem látszik a keretek erőssége.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4084) balazsbence válasza fecus (#4083) üzenetére


balazsbence
senior tag

Mindegyik jó, más tulajdonságokkal

(#4085) fecus válasza balazsbence (#4084) üzenetére


fecus
őstag

Most a megrendelt az "high-quality alloy", de elég gyengének tűnik.Valójában csak akkor tudnám meg milyen, ha eltörném mint a gyufagyári tesztelő.
Akkor az nem lesz. Marad a többi kipróbálni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4086) fecus válasza mzso (#4065) üzenetére


fecus
őstag

Az adatokat hogy kell megadni?
Bocs, ez kimaradt. A megrendelésnél a kis toll ikonnal (talán jobbra?) írhatsz üzenetet az eladónak. Ebben a formában:
Right sph +0.5 cyl - axis -, Left sph +0.75 cyl - axis -, PD 62
Nekem sem cilinder sem axis nem kellett, ezért kihúztam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4087) V.Stryker válasza Degeczi (#4078) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, meg is lett. Megnézték a szemem. Nem dráma, de állandóra, közelre - távolra fél dioptriás kell. Anélkül is viszonylag jól látok, de most hogy hordom, mindennek lett kontúrja, élesebb lett. Határozottan jobban látok.
A nő mondta, most,hogy 40 lettem, pont menetrendszerint érkeztem és pár évente akkor újra tali.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4088) mzso válasza balazsbence (#4082) üzenetére


mzso
veterán

Az mit jelent, hogy "multi"?

(#4089) balazsbence válasza mzso (#4088) üzenetére


balazsbence
senior tag

Multifokális/progresszív=többfókuszú/átmenetes:R

(#4090) mzso válasza balazsbence (#4089) üzenetére


mzso
veterán

Szemlencse lényege nem az hogy az alakja változtatható? (Egyszerre csak egy fókuszpontja van).

(#4091) Degeczi válasza mzso (#4090) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A sajátod igen, de a beültetettet mi alapján vezérelnéd? Multit írnak ott is az ezzel kapcsolatos oldalak, pl. ez

(#4092) mzso válasza Degeczi (#4091) üzenetére


mzso
veterán

Azt ugyanúgy a szem fókuszálja mint az eredetit, nem?

(#4093) balazsbence válasza mzso (#4092) üzenetére


balazsbence
senior tag

😁 nem. A saját szemlencséd az automatikusan alkalmazkodik az adott távolságra, tehát változik állandóan a vastagsága. Nyilván leegyszerűsítve fogalmazva. A beültetett műlencse az fix törőerejű, általában a távoli dioptriára korrigálják 0-ra, vagy ahoz közel. Innentől kezdve mindenképp kell egy olvasó, vagy munkaszemüveg, vagy akár multifokális, mert csak távolra fogsz élesen látni.

(#4094) mzso válasza balazsbence (#4093) üzenetére


mzso
veterán

Akkor a"bionikus" intraokuláris lencse az gondolom valami egzotikus dolog.

(#4095) balazsbence válasza mzso (#4094) üzenetére


balazsbence
senior tag

:F iol lencse minden lencse amit beültetnek. Nem egzotikus, 60 év felett kb rengeteg ember ezzel él, szürkehályog műtétnél erre cserélik a lencsét

(#4096) mzso válasza balazsbence (#4095) üzenetére


mzso
veterán

Én most olyanra gondoltam amivel lehet fókuszálni. Már vagy 10 éve is olvastam ilyesmiről.

(#4097) balazsbence válasza mzso (#4096) üzenetére


balazsbence
senior tag

Létezik multifokális, de nem 100%os. Van olyan kollégám akinek beültetett multifokális lencséje van és multifokális szemüveget hord. :C

(#4098) Mercutio_ válasza balazsbence (#4093) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt egyébként nem teljesen értem. A szemlencsét nem a szemizmok "állítják" a megfelelő fókuszra, azaz nem egy rugalmas anyag, aminek az alakjától függ a fókusz, és ezt az "alakot" a szemizmok állítják be?

Illetve, nem tudnak (még) olyan rugalmas anyagot készíteni eszerint, mint a szemlencse?

Sajnos 45 után nálam is aktuális lett a munkaszemüveg.
Gondolkodtam a műtéten, de azt olvastam multifokális lencsebeültetésnél pont az olvasási és/vagy monitor táv esetén 1:5 eséllyel műtét után is kellene szemüveg. Így viszont számomra nem segítség :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4099) mzso válasza Mercutio_ (#4098) üzenetére


mzso
veterán

"Ezt egyébként nem teljesen értem. A szemlencsét nem a szemizmok "állítják" a megfelelő fókuszra, azaz nem egy rugalmas anyag, aminek az alakjától függ a fókusz, és ezt az "alakot" a szemizmok állítják be?"

Én is erre gondoltam.

De én már évekkel ezelőtt is olvastam olyan lencséről amivel háromszor élesebben lehet látni mint a természetessel. :)

(#4100) fecus válasza Mercutio_ (#4098) üzenetére


fecus
őstag

A bemérős orvosdoktornéni úgy magyarázta, hogy a lencsét csak egy irányba/állapotba tudják az izmok húzni. A másik irány állítása a lencse rugalmasságán múlik, mert tolni nem tudják. Na mármost szerinte 65 környékén gyakorlatilag megszűnik ez a rugalmasság.
Gondolom a műanyag lencse sem olyan jó mint a működő eredeti...

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4101) balazsbence válasza Mercutio_ (#4098) üzenetére


balazsbence
senior tag

Hú hát ha már ennyire kérdezitek, kicsit tisztázzuk:))
A szemizomnak itt nincs szerepe, a szemizommal tudod párhuzamosan mozgatni a szemed, ez a szemmozgató izom.
A lencsét a sugárizom alakítja, domborúvá, vagy homorúvá, attól függ, hova fókuszálsz.
A jól látó szem, az emmetróp, nekik nem kell korrekció.
Myop akinek minuszos szemüveg kell, hypermetrop akinek pluszos. Idősebb korban mindenkinek eljön a presbyopia, magyarosan öregkori túllátás. Ilyenkor kezdi el a szemlencse elveszteni az alkalmazkodó képességét, ekkor érzi azt az ember, hogy rövidül a keze, és közeli munkavégzésnél vagy olvasásnál nagyon hunyorogva is elfárad az ember délutánra, estére. Egy idő után ez a távolság egyre messzebb lesz, és szükség lesz egy távoli szemüvegre is. Már ha szeretnénk jól látni. Ez többféle szemüveggel is orvosolható, egyfókuszú, bifokális egyre kevésbé, vagy multifokálissal. Ezután a kor előrehaladtával, illetve az életviteltől is nagyban függően nagy százalékban alakul ki a szürkehályog (cataracta). Ezzel lehet várni míg tényleg szemüveggel sem korrigálható, vagy már az elején is ha találsz olyan szemészt aki elvállalja akkor az alakalmazkodást vesztett és szó szerint elhomályosodott szemlencsét kicserélik egy olyan fix dioptriára, aminek az állandó értéke a te paramétereidnek megfelelően megközelítőleg 0 lesz. Ez is sokmindentől függ, a dioptria az nem csak a szemlencsédtől függ, hanem 4 törőközeg van a szemben, kezdve a szaruhártyával, ahol belép a fény a szembe.
Na tehát mikor kicserélik és beültetnek egy műlencsét akkor elvileg távolra mondjuk tökéketesen látsz, de mivel nem változtatható a dioptria, így olvasáshoz, monitorhoz egy szemüveg tutira kell. A multifokális beültetett lencsével annyira nem vagyok képben, legjobb tudomásom szerint ott gyűrűsen vannak a dioptriák koncentrikusan kifelé, de az elvét azt nem tudom (optikus vagyok, nem szemész)
:R
No remélem találtok válaszokat:))

[ Szerkesztve ]

(#4102) mzso


mzso
veterán

Én is BCLEAR szemüveggel, de nem jött be azt mondja, hogy kicsi a lencse a kerethez.

https://www.aliexpress.com/item/32800055427.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004280986428.html
Erre azt mondta, hogy töröljem és rendeljem meg egy másik lencsével amit ajánlott, ami több mint kétszer drágább...:
https://www.aliexpress.com/item/32800051590.html

Honnak kéne látnom, hogy jó-e? Most akkor vegyek drága lencsét, vagy nézzek másik keretet?

Ezt leginkább azért néztem mert olcsóbb is, és benne van hogy "hard scratch" ami gondolom karcolás védelmet jelentene, bár lehet, hogy csak maszlag a keresésekhez. A kék szűrés meg hidegen hagy, szerintem parasztvakítás.

[ Szerkesztve ]

(#4103) mzso válasza fecus (#4100) üzenetére


mzso
veterán

Én ezt láttam korábban:
Bionic lens can make vision three times better than 20-20

https://bigthink.com/surprising-science/a-bionic-lens-undergoing-clinical-trials-could-give-you-superhuman-abilities-in-two-years/
Mert hogy elvileg sokkal jobb mint akár az eredeti. Ez rémlett amikor felvetettem az intraokuláris lencsét.

[ Szerkesztve ]

(#4104) fecus


fecus
őstag

Segítsetek értelmezni! Ezt írja egy lencsénél:
SPH 0.00 ~ -6.00, -0.25 is not available
SPH 0.00 ~ +4.00, +0.25 is not available
CYL 0.00 ~- 2.00, -0.25 is not available

Nem értem milyen tartomány nem elérhető? Nekem +2,5 és +2,75 kellene a két oldalra.

#4103 mzso: Ez már nekem magas. Csak azt mondtam amit a dokinéni magyarázott legutóbb.
A kékszűrést én is olyannak tartom mint a homorú laposTV-t. Én szoktam a régi tableten játszani elalvás előtt mert rendre elálmosodom közben.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4105) mzso válasza mzso (#4102) üzenetére


mzso
veterán

Akkor erre nincs tipp, hogy hogyan kell összeválogatni összeillő lencséket, kereteket?

(#4106) fecus válasza mzso (#4105) üzenetére


fecus
őstag

Elvileg a keretnél a leírásban ad lencse linket. Azzal működött. A gond akkor jön, ha más lencsét szeretnél (lásd 4104 hozzászólásom). Ebben az esetben már nincs/én nem találtam olyan paramétert ami alapján párosítani lehet.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#4107) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Korábban írtam azt hiszem azzal hogy a szemüvegem felülete elkezdett felválni. Na most emiatt már kétszer vittem vissza és javították is, de megint azaz harmadjára is megjelent egy újabb kis részen a felválás.

Na most a kártyán két garancia idő van, és most nem tudom hogy ha beviszem javítják-e megint, mert 1 évbe még beférek, de a 2 hónap ugye már rég lejárt.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#4108) PeterPH válasza Marci112233 (#4107) üzenetére


PeterPH
senior tag

A 2 hónapos nem a hibákra vonatkozik, csak az elégedettségre.

(#4109) erahurka


erahurka
félisten

Hogy kell szemcseppet használni hogy ne menjen mellé de ne is fél liter ömöljön ki belőle??? Ha távol tartom mellé megy, ha közel, akkor nem látom mi történik és csak arra eszmélek hogy csomót kinyomtam...

(#4110) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!
Megkaptam életem első szemüvegét, a v.e.-ben csináltattam. Cilinder mindkét szemre +0.75, bal dioptria -1.00,jobb dioptria -0.75. Már 5. Napja hordom, a rombuszosodás, trapézosodás kezd megszűnni, már nem érzem magam "gödörben", de valahogy a távolbalátás mégsem tisztul. Tisztábban látok, de mégis olyan homályosak a messzi dolgok, kisebb betűk. Ez még lehet a megszokás része? Vagy ha már a cilinderes tünetek elmúltak, akkor a látásnak is tisztának kellene lennie? Idegesít mert nem kielégítő a látásom szemüvegben, de nélküle sem jó már ennyi nap után. A vizsgálaton, nyilván abban a 15-20 percben jónak tűntek a próbalencsék.

[ Szerkesztve ]

(#4111) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Használ itt valaki "ultrahangos" szemüveg tisztítót?
Lencséim 3 fokozatban sötétednek (napfény erősségtől függően)
Érdekelne, hogy az nem gond egy ilyen "ultrahangos" tisztítónak? :R
Keretem az fém és gondolom a festéket csak nem szedi le az ilyen tisztító...(?) :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4112) robertr


robertr
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan szemüvegkeretről, amihez gyárilag van előtét lencse és lehet hozzá rendelni plusz előtéteket? Az orrtámasz pedig jó lenne, ha állítható lenne, nem fix.

Köszönöm!

(#4113) UHHH válasza ZedTheOne (#4110) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekem az egyik menő optikában mondták a gagyi szemcsire, hogy v.e.-s, ugye? Mondtam ja, és szar karcos. Mondta, hogy sokan rácsesztek a saját márkás lencsékkel.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#4114) DRPCDoki


DRPCDoki
tag

Sziasztok,
kék fény szűrő felcsíptethető lencsét vettem. 1. este, mikor használtam, minden rendben volt. Aztán 2. nap a szemem alatti fejfájást tapasztaltam, majd a 3. nap szintén, amikor már lefekvés felé fél időben le is vettem inkább. A cég borostyán színű lencsét küldött a vörös helyett, ami tévedés lehet. Viszont a fejfájás miatt felmerült, hogy egyrészt küldjenek vörös felcsítethetőt a borotyán helyett, mivel eleve azt rendeltem, másrészt pedig küldjenek vörös lencsés fitover kékfény szűrő szemüveget is. Így ki tudom kísérletezni, melyik működik, mindegyik okoz-e fejfájást, aztán visszaküldeném azt, amelyik nem működik - akár az összeset vagy 1 kivételével mindet.
Szerintem a fénytörés okozhat fejfájást vagy a tükröződés. Tegnap borotválkozás közben úgy vettem észre, hogy nem okoz fejfájást és akkor sem, ha távolba nézek. Viszont az esetek 75 - 90%-ában közelre nézek, így a probléma fennáll, ha ezzel függ össze.
Meg tudjátok osztani az ötleteiteket, tapasztalataitokat, gondolataitokat?
(Rövid látó vagyok rég óta. Talán -4.00 és -3.75 körüli dioptriás lencsém van. Nagyon rég óta nem romlott és nem romlik a látásom, ha ez számít.)
Ezt a felcsíptethető vörös lencsét rendeltem és a boronstyán színű változatot küldték tévesen - habár a tokon is az volt írva, hogy a vörös van benne: [link] .
Ez pedig a vörös lencsés fitover szemüveg, amiből van egy olcsóbb változat - ez már a prémium, ráncfelvarrott verzió: [link] .
(Egyébként ezekből mindből van 4 féle színű lencse felhasználási területtől főggen az áttetszőtől kezdve a vörösig.)
Köszi. :)

(#4115) YAS-dude válasza DRPCDoki (#4114) üzenetére


YAS-dude
őstag

Szerintem parasztvakítás a kékfényszűrős lencse. Állítsd be a számítógépeden, telefonodon estére az éjszakai fényt, erre igazán felesleges egy plusz lencsét a szemed elé rakni. Ami ezek szerint még torzít is.

(#4116) Cs1csó válasza DRPCDoki (#4114) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 YAS

Nekem mindig megy az F.Lux, nappal csak "enyhén" sárgít naplemente után (automatikusan) vált még sárgábbá. Szeretem kellemesebb. Be lehet állítani, hogy adott program futtatásakor pl. inaktiválódjon pl. film lejátszó vagy játék futtatása. (bár én játék alatt is hagyom megszoktam már)

(#4117) YAS-dude válasza Cs1csó (#4116) üzenetére


YAS-dude
őstag

Win10-11-ben már benne van alapból, még f.lux sem kell. Telefonokon szintén, macOS-ben is van nightshift mód. Tukmálják az optikusok mindenkire a kékfényszűrőt feleslegesen. Persze, nekik bevétel, nem felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#4118) Cs1csó válasza YAS-dude (#4117) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy pár éve próbáltam és nem volt jól testre szabható a beépített: nem kapcsolt be nem lehetett kivételeket hozzáadni, nem lehetett földrajzi helyet hozzáadni és így a naplemente-napkelte ciklust követni tudja stb.
Az F.Lux ezt tudta és azóta is ennél maradtam.

A Windows számomra egy operációs rendszer. Szinte bármilyen "SAJÁT" programjuk kisebb tudású mint amit igényelnék pl.:
- képmetsző helyett én a PickPic-et használom
- filmnézésre a VLC-t
- zenére a Foobar-t
- fájlkezelőre TC
- számológép helyett a Qalculate-et
- képnézegetőnek a HoneyView-t
- keresőnek az Everything-et

Jelenleg egyedül a DEFENDER az amit használok de azt is Defender UI-val turbózva és ha kell lemezképet csatlakoztatni akkor arra is a beépítettet anno ugye erre a Daemon Tools-t használtam még Windows 7-en.

(#4119) balazsbence válasza YAS-dude (#4115) üzenetére


balazsbence
senior tag

Majd 20 év múlva kiderül. Már most is sokkal több fiatalabb jön szürkehályoggal az optikákba mint 20 évvel ezelőtt.
A beltéri lámpákból is jön kékfény.
A tukmálásról meg annyit, hogy ugyanannyiba kerül egy kékfényszűrős lencse mint egy páramentes vagy épp a legjobb felületkezelésű. Tehát 3 fajta réteg pl 1 árban van.
A vásárló dönt.
Fényre sötétedő lencsékben pedig ha kéred, ha nem alapból benne van a transition lencsében:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.