Hirdetés
- MasterDeeJay: RAM gondolatok: Mennyi a minimum? DDR3 is jó?
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- GoodSpeed: Samsung Galaxy A56 5G
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- gerner1
- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
-
LOGOUT
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Declare
őstag
válasz
betyar1974
#48771
üzenetére
Mennyi km-el, hany evesen es miert kell motort cserelned? Csak kivancsisagbol

-
w333
félisten
válasz
F_Zolee
#48792
üzenetére
Igen +1 nekem is ilyen volt (így kaptam) csak itt a közvilágítás miatt nem láttam aztán mentem egy kivilágítatlan úton és akkor láttam hogy a jobboldali fényszóró az UFÓ -kat világítja

pepe091
Itt vannak a képek ... (esőben vizes úton, vizes fényszóróval kicsit csalókás)

Tompított ...
...
Reflektor ...
...
-
gban
veterán
válasz
sasa58
#48781
üzenetére
Pont hogy akkor forogna ugyanannyit a motor. Én meg azt írtam, dugóban 1k alatt forog annyit mint pályán 10k alatt. Vagyis akár meg is ehet dugóban 1k alatt annyit mint "normális" használat mellett 10k és egy év alatt.
Skizz: a 10k alatt nem volt rátöltve

Vagyis mostanra ment szint alá. Csak egyszer sem szoktam a cserék között utántölteni, ezért is lettem kíváncsi, hogy most mi van.
Mindegy, csere meglesz, tavasszal meg a tervek szerint az autó lesz cserés.
Mert most még jó, de érződik azért hogy öregszik. És ha egy üzlet beindul, akkor tud az sokba is kerülni.
Hogy mást ne mondjak, gyári a kuplung, gyári az összes lengéscsillapító, motor még nagyon faxa, de az se mai csirke.
Kormány, futómű tök gyári, tavasszal lett cserélve egyegytlenegy gömbcsukló, jobb elöl a kerék tövében.
Plusz a rozsda, szóval pont csereérett.
Amiről most sok szó esik, az ablaktörlő is mind gyári!
Mondtam is, nem csíkoz, koszos ablaknál (por, kosz) elég gyenge, de pár törlés és tiszta az ablak, és csíkmentesen töröl. Le nem cseréltem a koszosan 30%-os, tisztán 80-90%-os munkát végző lapátokat valami utángyártottra, ami 2 hétig jó, aztán rosszabb lesz mint a mostani. Addig mondtam mindezt, míg a jobb oldali megadta magát, és erős csíkot hagy
Szóval nincs mit tenni, eljött a csere ideje, 15 és fél évesen
De a bal marad, az még jó. A beteges meg megy hátra - oda új még nem nagyon került, már a Kadettnál is így csináltam. És érdekes, ott jobban működik, mert ott nem annyira ívesen fekszik föl. -
Gabis
őstag
Sziasztok!
Kb. két hónapja vagyok tulaja egy Corsa B-nek.
Ha elöl ki szeretném cserélni az izzókat akkor milyen paraméterekre figyeljek?
Tungsram SportLight-ra vagy Osram SilverStar-ra gondoltam.
Valamint ha már itt vagyok
ablaktörlő lapát esetén tudnátok ajánlani márkát?
Huhh, az a baj, hogy elég sok mindent kell még cserélnem de ha ezekben tudtok segíteni már nagy segítség lenne.
-
Skizz
addikt
Nézd, ha eddig 10k alatt lement fél liter a torkán, most meg 6 deci, az negyedmillió km után nem egy nagy kunszt. Nem az örökkévalóságnak lettek ezek tervezve, sok körülményt meg úgyse te szabályozol. Fele királyságomat odaadtam volna ennyi olajfogyasztásért. Nekem ennyit megevett egy hidegindításnál.

Ha 40 fokban az izzó aszfalton állva tötymörögsz a dugóban akkor sem kéne az olajnak elégnie alapjáraton, szerintem egy 10w40-es olajnak ettől komolyabb igénybevételnek is meg kell felelnie, feltéve, ha eredeti. Szerintem egyszerűen csak kopik a rendszer.
Olajcserénél vegyél egy 4 litres kannát, azt beletöltöd, meg egy kis falkont, az elég lesz a következő cseréig. Ha sok a kőcség, vegyél egy kúttársaság saját olajából a saját kútján, az tuti eredeti, van belőlük olcsó, és ha megfelel a követelt szabványoknak, akkor egy fokkal nem lesz rosszabb az autódba, mint a mobil.

-
-
diegho
nagyúr
válasz
F_Zolee
#48777
üzenetére
Nekem hidegen a felső jelölés aljánál van, mégis világít a csodalámpa, mindig öntök bele 1-2 decit és elalszik, ezt másodszor játszotta el ~5k km alatt, az okát nem tudom, eddig ~4 decit öntöttem rá, ami 8-10 deci lesz 10k alatt, szerintem teljesen normális a fogyás, de a hülye lámpa mégis kigyullad. Hozzáteszem, szinte soha nem járok meleg motorral.
-
gban
veterán
Tuti nem hamis, és 250k van az autóban - 10k és 1 év alatt mondjuk nem nagy csoda ha megeszik fél litert.
Motor amúgy elég hibátlan, fogyasztás, járás, hang, és egyebek alapján.
A centrifugális erőtől mehet olyan helyre az olaj ahova nem kellene, vagy teljesen zárt rendszer, és fejjel lefelé is csak oda menne ahova neki szabad?10w40 Mobil van benne, a dugókra mintha írták volna, hogy jobban fogy tőle az olaj.
Ha másért nem, hát azért mert sokszor felmegy 100 fokra a víz, vagyis melegebb a motor, így jobban is párologhat az olaj. Vagy ez baromság? -
Skizz
addikt
Ahogy írták korábban, elvileg a legpontosabb érték leállás után pár perccel. Mennyire volt sík a terep amikor mérted? Az se mindegy.
Egyébként az araszolástól nem eszi jobban. Inkább arról van szó, hogy vagy besz*ptad és hamisítványt öntöttél bele, vagy egyszerűen közelítesz a motorgenerál felé természetes kopás által. -
gban
veterán
Srácok, olajszintet hidegen vagy melegen nézzük?
-2-n szoktam parkolni, és azt vettem észre, hogy felfelé, ha "jól meghajtom" (60 ló meg emelkedő, de azért tud az menni kettesben így is) a spirálon, a vége felé kivillan az olajszint lámpa.
Olajcsere 10k-val ezelőtt volt, rátöltve semmi, de nem is szokása eszegetni, egy ilyen 10k-s intervallumban épphogy lemegy a minimumig.
Most hidegen megnéztem, minimum alatt volt a szint, rá is töltöttem hirtelen fél litert.
Ekkor már normális lett a szint a pálcán. Csere jön úgyis, meg ennyi maradt a cserekor a 4 literből, telenyomni nem szükséges, de olaj nélkül sem járnék.
2 hónapja napi szinten Pesten járok, napi szinten araszolós dugóban, ettől eheti jobban?
Szóval jól néztem hidegen, vagy melegen kellett volna?betyar1974: szerintem utóbbi, teljeskörű akkor is ha típusazonos kerül bele.
Gondolj bele, arról nincs tanúsítványod hogy egyrészt nem lopott, másrészt megfelel a közúti közlekedés szabályainak, így eredetvizsgálat, vizsga, okmányiroda is indokolt. -
betyar1974
senior tag
Sziasztok.
x16xel f astra motorcsere lesz Nálam. Ugyan ilyen motort szeretnék bele, átírják simán okmányirodában?
Ha nem, akkor mi kell hozzá? Valaki azt mondja, ha a kód ugyanaz, akkor semmi cécó!
Egy másik, műszaki, eredeti, végleg kivont motor, stb. Melyik igaz? -
haddent
addikt
válasz
AMD Power
#48767
üzenetére
Én mostanában próbálok rászokni arra, hogy a környéki kiskereskedővel összehaverkodni meg hát így aztán támogatni is a "hazait", nála vettem amit ő ajánlott, most hirtelen nem tudom mi volt, de jó nagyon és adott rá garanciát is. Tart is már egy ideje, bár hát még csak nyár volt, fagyban nem. Eddig szépen működik, megkérdem majd mi is volt ez

-
-
realmadrid
aktív tag
Márkatársaim !
Hol lehet venni méretpontos gumiszőnyeget utastérbe, láb alá ?
Olyan legyen, mint az eredeti, amit be lehet pattintani. -
realmadrid
aktív tag
válasz
Grande Ale
#48760
üzenetére
Ha van németországi rokon vagy ismerős, akkor itt olcsóbb: [katt ide]
-
zolikaDB
veterán
válasz
Grande Ale
#48753
üzenetére
Nekem volt, cirka 2 honapig elveztem a nyikorgast, majd kihajitottam.
Ket ablaktorlom volt, ami sokaig jo volt: videki autosboltban vasarolt Nexus Monsoon, illetve a tescos akcios Good Year. De ez az en automra igaz. Hozzateszem, h 2-3 naponta a melohelyen lemosom az ablakot, ha csepereg az eso, a lapatokat megtorlom egy zsebkendovel, h ne a port tologassam.Valaki probalta mar a Lidl-s ablaktorlot? [link]
-
HoaryFox
őstag
válasz
Grande Ale
#48760
üzenetére
Asszem nekem is ilyen van, csak ugye Astrára. Csak vigyázz, mert mint mindent a világban ezt is előszeretettel hamisítják

-
HoaryFox
őstag
válasz
Grande Ale
#48753
üzenetére
Én először 1000 Ft/db-ért vettem nevenincs ablaktörlőt, hát 1 hónap alatt durván csíkozott, nem törölt rendesen. Most 8.000 Ft-ért vettem Bosch-t, mint az álom, úgy töröl, tartósságról jelenleg nem tudok mit mondani, de én eldöntöttem, hogy csak márkásat veszek ezután

F Astra amúgy.
-
diegho
nagyúr
válasz
Grande Ale
#48752
üzenetére
Köszi.
-
Kickass
őstag
válasz
Grande Ale
#48753
üzenetére
Az enyémen Bosch van, ezzel vettem egy éve. Eddig rendben, pedig ki tudja mióta van rajta.
Az előző autóimmal mindig kínlódtam a párszáz forintos csodákkal, kéthavonta kellett cserélni.
-
AMD Power
titán
Azok nagyon jó minőségűek az biztos.
Az 5. csillag záloga - így teszteli az Euro NCAP a biztonsági asszisztenseket
Szerintetek?
-
gban
veterán
válasz
diablo1984
#48751
üzenetére
Keret nélküli a gumicsík

Szóval lehet, érthetetlenül fogalmaztam.
Arra gondoltam, hogy maga a lapát múanyag vagy fém?
A gyári ugye fém, de pl. amit hátra raktam, annak talán csak a fő eleme fém (vagy az sem), a kis tartók, amiben végigfut a gumi, az gagyi műanyag. -
gban
veterán
válasz
diablo1984
#48743
üzenetére
Az is lehet, hogy túl erős a rúgó. De lehet, tévedek.
Nekem hátul most az a gond, hogy rátettem egy nemtudommilyet, ami volt itthon, de simán megakad, mert az ócska műanyag keret nyeklik-nyaklik-kifordul.
Tényleg, ezek a Bosoko, Valeo, stb. csodák fém keretesek? Létezik még műanyagos, amit el mernek adni? -
w333
félisten
válasz
zolikaDB
#48742
üzenetére
Hát ennyi ... én meg kb. hetente fújom viasszal a szélvédőd mert akkor sokkal gyorsabban kb. 1 törlésből csont szárazra törli és nem csíkoz

De már nagyon kipróbálnám ezt a keret nélküli ablaktörlőt is, Auchanban láttam valami narancssárga csomagolásút és elég sokan viszik kb. 1200 Ft kíváncsi vagyok hogy milyen most a a nevére hirtelen nem eblékszem de elég erősnek néz ki, lehet kipróbálom

-
catalisat
csendes tag
Sziasztok!
Tudna valaki adni egy teljes kapcsolási rajzot 2000-es G Astrához (Z14XE)? A könyvemben erősen hiányos sajnos.
-
zolikaDB
veterán
Az hagyjan, nekem a Hella hagyomanyos lapat is ugral, csikoz, mint a büdös szar, de utalom... Persze 1200/db aron, elso perctol kezdve... Uh kib., azaz kidobom a kukaba, es megy fel vmi, ami jobb.
A Good Year birt fel, 3/4 evet, nem csikoz, nem nyikorog, de ahol en nezek ki, ott egy jo tenyernyi folton nem torol... -
w333
félisten
válasz
diablo1984
#48736
üzenetére
Gondolom ugrál az ablakon, mint mikor száraz a szélvédő és nem csúszik

Én kb. 3 hónapja vettem a Valeo First törlőket és már elég szépen csíkoznak, kicsit csalódott vagyok, szerintem én is kipróbálom ezt a Bosoko lapátot

-
beg
veterán
válasz
diablo1984
#48736
üzenetére
Zöccörög, plafatykál.
-
Andor246
tag
válasz
diablo1984
#48736
üzenetére
Ugrál oda vissza nem pedig siklik szépen a szélvédőn.
-
Andor246
tag
Én is sűrűbben használnám de jobban idegesít hogy bidereg a lapát. Pedig mindig azzal cseszegetnek hogy állandóan törlöm az ablakot. Valamit kezdeni kellene a bidergéssel de hiába veszek drágább lapátot az se jó.
-
Calogero
addikt
válasz
F_Gergely
#48728
üzenetére
Nekem a gyári 3 évet bírt ki. Az lecseréltem a Bosh-ra 2010-ben.majd 2011-ben került rá a Bosoko
2014-ben is azzal adtam el.Bosh az drága volt de hangos és nem sokáig bírta. Így amikor az tönkre ment, akkor döntenem kellett, hogy Gyári GM 11 000 Ft-ért, vagy Bosoko 3000 Ft-ért.
-
Andor246
tag
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy szerintetek miért ugrál az utasoldali ablaktörlőlapátom? (astra h gtc)
Válaszokat előre is köszi. -
trassher
addikt
válasz
zolikaDB
#48720
üzenetére
Tegnap cseréltem le őket. 900/db áron voltak, kibírtak fél évet. Most sem csíkoztak csak már hangosak voltak. A valeo is ugyanennyit bírt csak ott egy pár árából veszek két pár bosoko-t.
Mondjuk én bevallom hogy sokat használom az ablaktörlőt. Hetente kinyomom az ablakmosó tartály 3/4-ét de van hogy teljesen üres egy hét után. -
diegho
nagyúr
Látom izzó téma van, nem tudja valaki, hogy 2003-as Meriva A-ba milyen izzó kell?
Tegnap hazafelé jövet megint kigyulladt az olajszint jelző, egyszer már csinált ilyent szeptemberben, akkor max 2mm-el volt a max alatt, most még nem néztem meg, de holnap csekkolom. Ha megint max alatt van picivel, akkor mit lehet csinálni vele, hogy ne nyihogjon állandóan?
-
Findzs
addikt
válasz
Kickass
#48716
üzenetére
"az is szempont választásnál hogy ez itthoni gyártás"
bár mindenki így gondolkodna, de nemcsak az autógumikkal

(#48720) zolikaDB
nekem már 2 évesek de még nem csíkoznak, szemben a valeóval amit anno a h astrámra vettem pár hónap után kuka volt
és a mostani g -n is hátul az van sajna és új korától csíkoz, és egy kis területet nem töröl
korábban kérdeztem is itt, hogy nem tudjátok hogy lehet a gumisokat feltenni hátra? láttam már g astránál hátul olyan lapátot -
gzbotii
nagyúr
Megrendeltem egy pár Osram SilverStar izzót. Láma kérdés, de nem értek hozza, ezeken egyben van ugye a rövid- és hosszúfény? B Corsara ha jól néztem H4- es kell (foglalat).
Nem kaptam csak STP adalékot (injektor tisztító) így az megy bele. Egyszer mar használtam, nem volt negatív tapasztalatom vele. Kb 4€
-
zolikaDB
veterán
trassher: hogy viselkednek a tavaszon vett Bosoko ablaktorlok?
-
zolikaDB
veterán
válasz
Grande Ale
#48713
üzenetére
A redkoala ezeket a mereteket adja Meriva A-ra: [link]
-
F_Zolee
nagyúr
Sokat olvasgatom az itteni hozzászólásokat de nem rémlik, hogy valakinek lenne C Vektra. Vagy rosszul rémlik?
Érdekelne 1-2 tapasztalat. -
zolikaDB
veterán
válasz
Grande Ale
#48715
üzenetére
Akkor ugy vegyel, h megmered. Ugysem biztos, h beválik az elso szett, nehez jo minoseget jo aron venni.
Bosoko, alap Valeo a javaslatom. -
zolikaDB
veterán
válasz
Grande Ale
#48713
üzenetére
Kimégy, megméred

A vezeto fele torol a lapat, a nagy kezdi, a "beifahrer nur folgt das"
Szoval az utasé csak koveti azt.
Allj ele, es meglatod, h a te reszeden a letorolt magassagot a te lapatod hossza befolyasolja.
Persze nem ismerem a Merviat (annyi, h egy magas Corsarol van szo), ott lehet mas a logika.
Pl van kocsi, ahol kivulrol torol befele a ket lapat, Twingon, 190-es Mercin meg 1db van. -
zolikaDB
veterán
válasz
Grande Ale
#48711
üzenetére
A rovidebb megy az utasoldalra. En most egy picivel hosszabbat vettem a vezetore, az utasra rovidebbet, igy nagyobbat torol nalam.
Mikuland: privat video... -
Grande Ale
őstag
Szeretnék ablaktörlő lapátot cserélni. A gyári méret 600 és 550 mm. Melyik oldalra kell a rövidebb? Valahol azt írják hogy a vezető,valahol azt, hogy az utasoldalra...
2005-ös meriva az autó.
-
trassher
addikt
válasz
zolikaDB
#48703
üzenetére
Egy kis visító hang amit csak akkor hallottam amikor 0-ra volt állítva a szellőztetés, nem ment a rádió és alapjáraton járt a motor. Megmozdítottam a kormányt és ilyenkor lehetett hallani. Mondta a szerelő hogy az olaj tiszta de minimum alatt van picivel.
Kickass: Én gyűlölöm. Beérem annyival hogy 1-2 este kézifékezgetek de több nem kell.
beg: Nincs mit.
-
Mikuland
tag
-
trassher
addikt
válasz
Kickass
#48699
üzenetére
Jöhet a hó.
Mondjuk én titkon mindig abban bízok hogy adott évben nem lesz. 
beg: Alsó sor, jobbról a tizennegyedik. 28-as számú.
Ma ki lett cserélve a szervóolaj is. Azóta elmúlt a szivattyú hangja. Bár csak alapjáraton lehetett hallani ha fülelt az ember és a kormány is jó volt de így vagyok nyugodt. Gyári helyett Febi olaj ment bele, cikkszám passzol. 6000 helyett csak 3600 volt egy liter.
-
AMD Power
titán
Egyértelműen csak a 97 utáni modellfrissítés utánit érdemes nézni. Ugyan úgy rohad mint az Astra. De ebből is ki lehet fogni szépet azért. Én pl vezettem belőle dobozos Combot. Még az is baromi jó volt. 2-ik autónak vagy városi szaladgálósnak szerintem tökéletes választás.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Beszámítás! Acer Nitro V16 ANV16 120Hz Gamer notebook - R7 8845HS 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- Apple iPhone 11 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 15 Pro Max 256GB 100% (1év Garancia)
- Apple iPhone 15 Pro / 256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 88%
- AKCIÓ!!! HP ZBook Power 15 G8 Mobile Workstation i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia RTX A2000
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs



![[link] [link]](http://www.kephost.com/images/2015/11/15/IMG_0109.md.jpg)
![[link] [link]](http://www.kephost.com/images/2015/11/15/IMG_0113.md.jpg)
![[link] [link]](http://www.kephost.com/images/2015/11/15/IMG_0110.md.jpg)
![[link] [link]](http://www.kephost.com/images/2015/11/15/IMG_0114.md.jpg)









![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

