Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97601) Malfroy válasza Quadgame94 (#97591) üzenetére


Malfroy
aktív tag

77s90c egyértelmű :) A méret tesz hozzá a legtöbbet az élményhez, kb ugyanolyan fényes a panelja mint G3-nak.

[ Szerkesztve ]

(#97602) torma1981 válasza Quadgame94 (#97591) üzenetére


torma1981
veterán

Én a helyedben még a 77G2-tőt nem vetném el. Ugye 5 év panel garancia. Jó árban is van, meg a szerviz sokkal jobb mint a Samunál. 65G3-rom kicsi a többihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#97603) hunspikey válasza Vhiktor (#97590) üzenetére


hunspikey
őstag

Én ezzel a szép méréssel azért a tulaj helyében csak felhívtam volna a nagytudású szervizest hogy elmehetne inkább lágost sütni, és ezzel kímélje meg a többi tv tulajt.

Egyszerűen felháborító hogy ennyire ostobák.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#97604) alaves válasza hunspikey (#97603) üzenetére


alaves
addikt

Egységesen minden országban ennyi a garanciális szerviz, panel vagy egyéb modul csere és kész, semmi szervizmenü beáll. vagy egyszerű kalibrálás, eszközük sincs.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97605) szkutyi válasza alaves (#97604) üzenetére


szkutyi
őstag

Jah csak ezzel kapott egy szar készüléket... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#97606) alaves válasza Quadgame94 (#97591) üzenetére


alaves
addikt

Kuponokkal elcsípheted ~700 eFt körül a 77S90C-t (ahogy látom D lesz abból már inkább a Samsung oldalán), amellyel a legjobb képminőséget kapod. Viszont, ha 2 héten túl jelentkezik olyan kisebb kijelzőhiba, amely garancián kívülinek ítéli a Samsung téged pedig zavar, ezért pl. eladod, akkor bukhatsz 100-200-300 eFt-t is. Érdemes ezt is figyelembe venni. De azért az RGB OLED képe megérheti a kockázatot, mert nagyon ott van a szeren a cucc.🙂

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97607) Scholes9 válasza alaves (#97606) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:K :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#97608) torma1981 válasza alaves (#97606) üzenetére


torma1981
veterán

Nem nagyon van készleten 77S90C. Nem fog olyat venni sajnos. :( Már vagy 1 hónapja készlethiányos.

(#97609) Vhiktor válasza hunspikey (#97603) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szerintem amíg a gyártó nem garantálja, illetve adja meg hogy mondjuk fipmmaker kepmodban maximum mennyi lehet az eltérés addig esélytelen ilyennel küzdeni velük.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97610) alaves válasza torma1981 (#97608) üzenetére


alaves
addikt

Igen, valószínű már D lesz inkább (nem tudni a magyar összeszerelő üzem átállását), ráadásul S90D-ből még csak a 65"-es van beírva...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97611) Quadgame94 válasza torma1981 (#97608) üzenetére


Quadgame94
senior tag

telekomban van elvileg.

(#97612) KoNZoLik@ válasza torma1981 (#97608) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Aqua, MM, BestByte, és még egy csomó helyen kapható 850-ért, nemcsak a SES létezik, és szerintem annyiért is nagyon jó áron van... Euronics, eMAG 800K, aki ezektől mer valamit venni😅 Annyira készlet hiányos,hogy 21 boltjukban elérhető, csak a Google keresőt kellene használni 😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97613) torma1981 válasza KoNZoLik@ (#97612) üzenetére


torma1981
veterán

A samu oldalát mondtam, hogy ott nincs. Mivel kuponokról beszéltünk.

"Kuponokkal elcsípheted ~700 eFt körül"

Máshol nem nagyon kehet kuponozni, csak a samu oldalán.

Persze máshol is van, de nem 700k-ért mint látszik is.

[ Szerkesztve ]

(#97614) ρσгτσ válasza torma1981 (#97613) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Samsung oldalán már tavaly ősz óta gond van a készletekkel. Nem csak abban a méretben. Valószínű elsősorban a partnereket szolgálják ki, de amikor tavaly én vettem, akkor a MM -nál is várni kellett a beérkezést.

Én nem ebben a méretben vettem, de már akkor is mondták, hogy időnként akadozik az ellátás.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#97615) KoNZoLik@ válasza torma1981 (#97613) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Értem, de 800-ért sem rossz, szerintem...plusz ez a kuponozás már lerágott csont a Samunál, nem lehet már halmozni mint pár éve, általában már csak egy kupont fogad el a rendszerük, úgy meg halottnak a csók 👍

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97616) bigdigit válasza KoNZoLik@ (#97615) üzenetére


bigdigit
addikt

2 még mindig megy.

(#97617) alaves válasza KoNZoLik@ (#97615) üzenetére


alaves
addikt

samsung.hu: MAR 10% + CRP 5% + ált. árengedmény + egyéb promóció (nemcsak termékbevezető, pl. készülékváltás, ünnepi, stb.)
Nyilván nem mindent lehet, de a két kuponhoz + egy akciót általában lehet.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97618) KoNZoLik@ válasza alaves (#97617) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ok, nem akartam belemenni, de akkor, hogy érthető legyen! Azok az idők múltak el, amikor pl az 1M+os NeoQledet kihoztam 450 alatt meg a FOLD3-at 280-ért 700 helyett 😳 Tehát biztos most is lehet valami kis kedvezményt okoskodni, de közel sem ilyeneket, én erre értettem 👍 És gyakorlatilag majdnem annyiért ,bárhol megvehető az adott Samsung készülék, akciós áron most már, mint a hivatalos SES-ben, ezekkel a 1-2db kuponokkal...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97619) ricsip válasza KoNZoLik@ (#97618) üzenetére


ricsip
addikt

Szóval akkor mondhatjuk h. a kuponokkal bohóckodás samsung-nál igazából csak a normál árra viszi le a termék árát, amilyen áron sok más kereskedőnél szimplán kuponnal bohóckodás nélkül is megvehető pontosan ugyanaz a termék.

-

(#97620) KoNZoLik@ válasza ricsip (#97619) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Mivel a Samsungnál sincs állandóan ilyen kupon bohóckodás, főleg nem minden termékükre csak a megjelöltekre+folyamatos készlet hiány is van náluk, igen mondhatjuk...volt, hogy kupon bohóckodással rendeltem náluk egy tévé+Soundbar kombót igen jó árban, 2 hónapig náluk volt a pénzem és nem küldtek semmit, folyamatosan készlet hiányra hivatkozva, így meguntam és vissza kértem a pénzem! Tehát ha valakinek megéri ez a "malmozás" hogy vagy megkapja vagy nem, és ott van a nem kevés pénze, miközben máshol megvehetné majdnem ugyan annyiért, és pár nap alatt otthon van, hajrá 👍

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97621) torma1981 válasza ricsip (#97619) üzenetére


torma1981
veterán

Nem igaz. Most pl volt oled 77s95C ha lett volna 780e —15% Simán bb lett volna. Sokszor mikor volt raktáron akkor is bb ár volt.

(#97622) zazenke


zazenke
őstag

kedves fórumozók és esetleg G2 tulajok. A napokban volt egy szoftver frissítése a tv-nek és erősen úgytünik hogy sötétebb lett a kép .minden fajta tartalomnál Dv stb.... Az eredeti fényerő akkor sincs meg ha minden érték maxra van húzva. Ilyen lehetséges és szólhatok a szervíznek vagy van valami egyszerű házi megoldás ?

(#97623) KoNZoLik@ válasza torma1981 (#97621) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

HA lett volna, MIKOR volt raktáron, sok a ha és mikor😂👍 Pontosan erről van szó, de leírtam szerintem a lényeget feletted...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97624) Pro Koryak válasza KoNZoLik@ (#97612) üzenetére


Pro Koryak
addikt

emag korrekt bolt, főleg ha ők forgalmazzák a terméket és nem valami román, magyar sufnibolt, mert akkor van probléma. Arról meg nem az emag tehet! ;)

(#97625) alaves válasza zazenke (#97622) üzenetére


alaves
addikt

Gyakran előfordul frissítés után valamilyen probléma, valószínűleg ez is ilyen. Gyári visszaállítás szükséges (ha 2 perces áramtalanítás nem oldja meg).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#97626) wallace 234 válasza zazenke (#97622) üzenetére


wallace 234
őstag

Nézd meg az energia takarékos módokat,lehet a frissítés miatt be kapcsolt. Bár kicsi rá az esély ,de ki tudja .

(#97627) KoNZoLik@ válasza Pro Koryak (#97624) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Igen tudom, ha valóban ők a forgalmazók, akkor nem szokott lenni probléma!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97628) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Vettem egy LG oled77G3-at.
Kérdésem az lenne érdemes-e frissiteni a firmwaret? 03.30.73-as verzót ajánlja fel.
Illetve kérdezném, van olyan videó lejátszó a TV-re amit érdemes telepíteni és kezel hálozati lejátszást? Eddig egy Nvidia tv shielden használtam kodit, de most ezzel a tévével össze kére konfigurálnom. Mert pl valamiért nem müködik a shieldről a youtubon keresztül a HDR tartalom sem, nem akarja felismerni a TV.

(#97629) szkutyi válasza Dikri (#97628) üzenetére


szkutyi
őstag

Plex működik szépen, és a tv média lejatszoja is látja az smb megosztást.

(#97630) ugyes válasza Dikri (#97628) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem C3-am van + Shield Pro => Kodi rendben működik HDR filmeknél is. A youtube probléma kicsit más jellegű. Én a gyári youtube alkalmazást használom a tv-n, inkább.

(#97631) Dikri válasza ugyes (#97630) üzenetére


Dikri
tag

Szuper! Akkor te valószínű naprakész vagy.
Milyen beállítással használod a shieldet. (nekem is pro van)
Yettel TV szolgáltatást használok rajta, és elég szar a kép. Régi TV-n (Panasonic Plazma) ha ugyan azt nézem tökéletes, gyanítom felskálázza a Shield 4K-ra és ott romlik el a HD adás.

(#97632) b. válasza Dikri (#97628) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom megtetted e, de ha elötte nem HDR Tv-d volt , akkor Shielden át kell állítanod HDR / Dolby Visionra kimeneti jelet a Display/ Sound opciónál.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97633) YelaWolf001


YelaWolf001
újonc

Szevasztok!
A tv-m: LG C2 (55 colos). Lehetséges, hogy velem van a gond, de nekem sehogy sem tudott ráállni a szemem a Meleg 50 színhőmérsékletre (pedig sok helyen az az ajánlott, tudom), ezért néhány perc használat után mindig visszavettem Meleg 10-20 körülire. Most Meleg 20-ason használom egy ideje. Egyértelmű, hogy nem a Hideg színhőmérséklet a jó, de Meleg 50-en túlságosan vöröses, túlságosan barnás színvilágot tapasztalok, főleg az emberek bőrén figyelhető meg az adott tartalmakon. Persze ez valamilyen szinten tartalomfüggő is, de a Meleg 50-es rettenetesen sok nekem. Tényleg a Meleg 50 lenne a legközelebb a valós színekhez? A szememmel semmi probléma, tűélesen látok a szemüvegembe, amit használok is, időnként járok szemészetre is, és színvak sem vagyok. A tv-vel sincs baj. A téma óriási szakértője nem vagyok, de a valósághoz elméletileg tényleg a Meleg 50 van a legközelebb? A túl Hideg LCD féle színek sem annyira jók.

(#97634) Malfroy válasza YelaWolf001 (#97633) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Kalibráltasd be deltaE 3 alattira, és Akkor nem kell tovább ilyeneken gondolkodnod mert ipari szabvány pontosságot fogsz nézni onnantól. Kivéve hogyha a G2 filmmakker nem tudja ezt gyárilag ,mert ha igen az a pontos,azt Kell használni, hogy úgy lásd a tartalmat ahogy látni szerették volna veled.

[ Szerkesztve ]

(#97635) szkutyi válasza YelaWolf001 (#97633) üzenetére


szkutyi
őstag

Elindultál az úton, ez már jó :). El fogsz jutni a meleg 50re , idő kérdése. :). 10-20 perc nem elég ...hagyd azon még ha fáj is..sok nap után nem szabad hogy bantson, és nem szabad hogy eszedbe jusson...ha mégis bántó, akkor lehet kalibralasra lessz szükség...de a meleg 50 kell legközelebb álljon a jóhoz igen. :)
Anno én is így kezdtem! 5 perc az ajánlott beállításokkal, majd vissza élénk képmód...aztán egyszer csak magamra erőszakoltam napokig....aztán azt vettem észre hogy egyre jobban veszem észre hogy milyen qrva jó a tv, és sokkal jobb minden rajta mint volt.. :)

(#97636) ugyes válasza Dikri (#97631) üzenetére


ugyes
aktív tag

Három kiegészítésem lenne (b. már leírta a negyediket):
- nálam automatikusan game mode-ba tette magát a TV, ha bekapcsoltam a Shieldet. Ezt tedd át valami másikba, pl. filmmaker vagy, ami tetszik.
- nálam külön box küldi a tv jelet, így be lehet állítani a képvilágát külön. Azaz, ha az előző pont nem eredményez érdemi javulást, akkor a tv beállításait kell átalakítanod. Itt egy példa. Ezzel azonban előfordulhat, hogy a Kodi képe nem lesz tökéletes.
- nézd meg, hogy van-e Yettel app a tv alkalmazásboltjában. Ha van, akkor a tv-n közvetlenül nézd és a Shieldet hagyd csak Kodi-ra.

+1: nem ismerem a Yettel tv szolgáltatását. Hallomásból tudok róla egy keveset és az nem pozitív, főként 4K tv-n.
+2: lehet valóban egyszerűbb lesz, ha nézel egy másik médialejátszó alkalmazást. A Plexen kívül a Jellyfin is elérhető a tv-n. Ez utóbbi kettőhöz kell egy saját szerver (ami lehet laptop, pc, stb.).

(#97637) lala666 válasza ugyes (#97636) üzenetére


lala666
senior tag

Azért elárulom a yettel tv ről mivel digi is van, képminősége jobb a diginél. Egy probléma van sportoknál a 25fps!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#97638) Sir Maxwell


Sir Maxwell
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot és segítséget szeretnék kérni Tőletek! Jelenleg egy 65colos c21-es LG tv-m van itthon. Anno kicsit elméreteztem, és szeretnék egy nagyobbat venni, tehát egy 77-es szerintem már elég lenne. Eredetileg egy 77G33LA-t néztem - most 1.050ért van, 990ért kiment mindenhonnan, csak a Telekomnál van, ahol cégre nem lehet megvenni, nem is értem... -, de aztán láttam, hogy már előrendelésben lehet kapni a 4-es szériát is, bár abból ár miatt inkább csak a c -t néztem. Az Lg-nél most van 10%os regisztrációs kupon, így egy C4-es olyan 1.260. lenne, ellenben a 77C31re is érvényes, ami viszont így csak "780". Tudom, hülye kérdés, de ár/értéket figyelembe véve melyikkel járnék jobban? Ér majd 300ezerrel többet egy G mint a C? Vagy a 4es széria? A méreten kívül a DTS hiányzik nekem nagyon, és az már a 3as szériában benne van. 99%ban film és sorozatnézésre használom a Tv-t. Nagyon köszönöm a segítséget!

(#97639) Vhiktor válasza YelaWolf001 (#97633) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

G2 esetében elég nagy a szórás a gyári kalibraciot illetően. Így simán lehet valóban túl meleg a kép. Tedd meleg 40 köré. A 20 biztosan hideg, kékes, zöldes már.

Az is lehet hogy csak nem ehhez vagy szokva, de kalibralas után helyre kerül minden.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97640) Vhiktor válasza Sir Maxwell (#97638) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ár érték arányban egyértelműen a G3 a legjobb. A C4 abszolút nem éri meg, kapsz egy túlárazott C3-at a C4 személyében. Csak a G szériában van MLA panel ami más világ.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97641) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Sziasztok! Nos, eljött az idő. Ti mit vennétek? Feleségemnek bőven elég a 65 inch is. Ő kb. 2.8m nézné, én meg olyan közel tolom a fotelem, ahova akarom :D

LG 65G2 vagy 65S90C. G3 nem fog összejönni, nem akarok ennyit költeni.

[ Szerkesztve ]

(#97642) Sir Maxwell válasza Vhiktor (#97640) üzenetére


Sir Maxwell
csendes tag

Köszönöm a tippet! :)

(#97643) Pro Koryak válasza Quadgame94 (#97641) üzenetére


Pro Koryak
addikt

2,8m-ről pont jó a 65", kellemes a szemnek, pl. nem kell közben :N a fejedet.

Mit vegyél, mindkettő mellett vannak +/- érvek... :F

(#97644) Quadgame94 válasza Pro Koryak (#97643) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Tudom...én kb 2.2m fogm nézni. Kompromisszum menteset akarok akkor G3 kéne... Elmegyek ma megnézem a G3-at és lehet lenyelem a szavaimat korábbról...

(#97645) KoNZoLik@ válasza Quadgame94 (#97644) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

G3-nál jelenleg nincs jobb tévé illetve alternatíva, szerintem...

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 819 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#97646) Malfroy válasza KoNZoLik@ (#97645) üzenetére


Malfroy
aktív tag

g4 jobb :) meg majd jön a többi is piacra amik jobbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#97647) b. válasza Quadgame94 (#97644) üzenetére


b.
félisten

Én G3, S90C, G2 sorrendet tenném, bár a Dolby vision miatt a Samsung nálam ki van esve sajnos. Amúgy első helyen lenne.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#97648) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

Végül 65G3 lett. Így nem kell semmilyen kompromisszumot kötni. Majd beszámolok róla milyennek találom, remélem hamarosan kedden vagy szerdán már itt lesz.

b. és KoNZoLik@: Szerintem is ez a legjobb...740K azért nagy ár érte... de remélem, hogy 5+ évig kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

(#97649) Malfroy válasza Quadgame94 (#97648) üzenetére


Malfroy
aktív tag

majd ird meg hogy a dv netflix sötét-e filmmaker módban,kiváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#97650) Quadgame94 válasza Malfroy (#97649) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Persze mindenképp!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.